Jump to content

Ο ΛΑΝΦΕΣΤ ΤΟΥ ΤΡΟΫ

Recommended Posts

6 hours ago, sivasp said:

κανενα νεο η προβλεψη για το δευτερο τομο υπαρχει?

Γίνεται μεγάλη προσπάθεια να το έχουμε μέχρι το Νέο έτος αλλά οι Γάλλοι καθυστερούν και μάλλον θα μας πάνε για Γενάρη... ίδωμεν.

Για μια ακόμα φορά ο κορονοϊός καθυστερεί τα πάντα...

:cheers3:

• Like 20
  • Thanks 2
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Η ιστορία διαδραματίζεται στον μυθικό κόσμο του Τρόϋ και μας την διηγείται ο κεντρικός ήρωας της ο Λανφέστ. Ο Τρόϋ είναι ένας κόσμος, όπου η μαγεία αποτελεί κομμάτι της καθημερινότητας. Στον πλανήτη α

Μην ανησυχείτε παιδιά, θα βγει σύντομα το 2ο άλμπουμ. Η μετάφραση/επιμέλεια είναι έτοιμη, περιμένουμε τα αρχεία από τους Γάλλους (από τέλη Οκτώβρη !).... Υπομονή και θα έρθει σίγουρα. Mε τον κορονοϊό

Γίνεται μεγάλη προσπάθεια να το έχουμε μέχρι το Νέο έτος αλλά οι Γάλλοι καθυστερούν και μάλλον θα μας πάνε για Γενάρη... ίδωμεν. Για μια ακόμα φορά ο κορονοϊός καθυστερεί τα πάντα...  

Posted Images

5 λεπτά πριν, Valtasar είπε:

Γίνεται μεγάλη προσπάθεια να το έχουμε μέχρι το Νέο έτος αλλά οι Γάλλοι καθυστερούν και μάλλον θα μας πάνε για Γενάρη... ίδωμεν.

Για μια ακόμα φορά ο κορονοϊός καθυστερεί τα πάντα...

:cheers3:

Δεν ξέρω αν το καταλάβατε, αλλά ο Valt μόλις επιβεβαίωσε την ύπαρξη της συνέχειας του Λανφέστ. Είμαι ευτυχισμένος που ήξερα εδώ και καιρό για το δεύτερο τόμο και κατάφερα να μην αποκαλύψω τίποτα πέρα από 1-2 hints :lol: Ενημερωτικά έχει ληφθεί υπ' όψιν το feedback από το φόρουμ, οπότε οι αλλαγές που θα γίνουν θα είναι στοχευμένες και το αποτέλεσμα ακόμα καλύτερο, trust me. Η περιπέτεια συνεχίζεται και το πλάνο είναι μεγάλο οπότε υπομονή κι όλα θα πάνε καλά :) 

• Like 13
  • Thanks 1

Ρώτησα πριν λίγες μέρες τον Πρόεδρο προσωπικά για το πως πάνε οι πωλήσεις και τι θα γίνει με το 2ο τόμο.
Απ΄την απάντηση που πήρα συμπέρανα κι εγώ ότι θα δούμε τη συνέχεια.
Απλά δεν έγραψα κάτι εδώ, για λόγους διακριτικότητας. Δεν ήξερα αν έπρεπε να γίνει γνωστό κάτι τέτοιο :)
Αφού πάντως έγινε να πω ότι σίγουρα χαίρομαι που σχεδόν βρέθηκαν τα χρήματα ώστε να δούμε τη συνέχεια, αλλά προβληματίστηκα λίγο που βρέθηκαν απ΄το e-shop και όχι απ΄τις πωλήσεις του 1ου τεύχους.
Απ΄ό,τι μου είπε ο Valtasar δεν πιάσαμε ακόμα το στόχο, βασικά απέχουμε αρκετά.

Ούτε 200 αντίτυπα πουλήθηκαν ακόμα :thinking:

Κρίμα. Περίμενα να είχε μεγαλύτερη απήχηση.
Είναι κόμικ που πραγματικά αξίζει.

Εύχομαι και πιστεύω με το που βγει το 2ο θ΄ανέβουν και οι πωλήσεις του 1ου.
Θεωρώ ότι κάποιοι συγκρατήθηκαν επειδή δεν τους διαβεβαίωσε κάποιος ότι θα υπάρξει συνέχεια.

Τώρα που θα δουν ότι υπάρχει θα ξεμπλοκάρουν.

Όσον αφορά την καθυστέρηση η πανδημία δυστυχώς τα έχει πάει όλα πίσω.
Όλα εκτός του Λούκυ Λουκ. Αποδεικνύεται ότι ο φτωχός και μόνος καουμπόυ δεν είναι απλά πιο γρήγορος απ΄τον ίσκιο του, αλλά κι από τον κόβιντ :lol:

Edited by Laz33
  • Like 19

Το ότι δεν πιάστηκε ο στόχος, από την μία είναι κατανοητό, μιας και (κακά τα ψέμματα) είμαστε μία κλειστή κοινωνία και πρόκειται για ένα έργο, που είναι μεν εξαιρετικό, αλλά δεν είναι γνωστό στο ευρύ κοινό που δεν έχει την τρέλα των κόμικς κι απλά θέλει κάτι να διαβάσει για να περάσει την ώρα του. Ίσως να βοηθάει αρνητικά και το γεγονός ότι δεν κυκλοφορεί ευρέως, παρά μόνο στο e-shop της ΟΞΥ και της Λέσχης μας.

Όπως και να έχει πάντως, επειδή έχω την χαρά να γνωρίζω προσωπικά τον Γιώργο πάνω από δέκα χρόνια, ξέρω από πρώτο χέρι ότι είναι ένας άνθρωπος που δεν τα παρατά με την πρώτη (ούτε με την δεύτερη, τρίτη, τέταρτη,....) αναποδιά ή κακοτυχία και είμαι απόλυτα σίγουρος ότι στο τέλος θα μας κάνει να χαμογελάσουμε! ;)

Επίσης φήμες λένε ότι ο κορονοϊός είναι προϊόν συνωμοσίας για να γίνει το lockdown και να μην καταφέρουμε να πάρουμε εγκαίρως τον δεύτερο τόμο του Λανφέστ. Αντισταθείτε! :minigun:

Spoiler

:lol:

:beer5:

• Like 16

:blob7::blob7::blob7:

Το παρέλαβα σήμερα ταχυδρομικώς από τη λέσχη σε άριστη κατάσταση

Αμέσως το διάβασα.

Είναι καταπληκτικό !!!

Η ιστορία, το σχέδιο, το χρώμα ,το χαρτί, η βιβλιοδεσία, η τιμή...

Σε όλα βάζω άριστα.  ΜΠΡΑΒΟ στη λέσχη

Μακάρι να συνεχίσει.

• Like 11
  • 3 weeks later...

παιζει καμια εκπληξη,γιατι σιγα σιγα απελπιζεται κανεις...και θα ηταν πολυ κριμα

• Like 1

Βρίσκω κάπως υπερβολικο τον λόγο της απελπισίας σου αλλά περί ορέξεως...:doctor:

Edited by Manitou
  • Like 2

Τον καταλαβαίνω τον @sivasp ,γιατί αν κάποιο τεύχος μιας σειράς,για παράδειγμα,βγήκε το 2019 και το επόμενο θα έβγαινε το 2020 αλλά λόγω της κατάστασης έχει αργήσει πολύ και εγώ θα ανησυχούσα.Ειδικά αν δεν δίνουν σημεία ζωής μετά τον κορονοϊό ή κάποιο στοιχείο οτι όλα συνεχίζουν κανονικά απλά λίγο πιο αργά ή καθυστερημένα.

Έτσι είμαι και εγώ με τον Αιώνιο,που ξέρουμε ότι ξεκίνησαν το τεύχος 3 από τα τέλη του '19,αλλά δεν έχουμε ιδέα τώρα τι γίνεται,το συνεχίζουν κανονικά,όχι ή απλά αργεί;

Βέβαια το σήμα ζωής για το Lanfeust τεύχος 2 το έδωσε ο Valtasar,οπότε λίγη υπομονή Lanfeust fans!

Edited by O Φρατζάτος
  • Like 3

Μην ανησυχείτε παιδιά, θα βγει σύντομα το 2ο άλμπουμ. Η μετάφραση/επιμέλεια είναι έτοιμη, περιμένουμε τα αρχεία από τους Γάλλους (από τέλη Οκτώβρη !).... Υπομονή και θα έρθει σίγουρα. Mε τον κορονοϊό όλα δυσλειτουργούν και μια καθυστέρηση είναι αναμενόμενη.

Αν υπήρχε λόγος ανησυχίας θα σας το έλεγα, δεν είναι ξένη έκδοση, είναι δική μας :) 

• Like 24
7 ώρες πριν, Valtasar είπε:

Mε τον κορονοϊό όλα δυσλειτουργούν και μια καθυστέρηση είναι αναμενόμενη.

Αυτό ακριβώς. :)

Εδώ έχουν καθυστερήσει να κυκλοφορήσουν Ζαγκόρ, ΚΟΜΙΞ και Super Μίκυ, που είναι ήδη τυπωμένα και δεν θα είχε θέμα ο Λανφέστ? :P

Περιμένουμε με ανυπομονησία Πρόεδρε! :)

• Like 5

Εντωμεταξύ αυτό είναι το γαλλικό εξώφυλλο που είδα στο Amazon για το δεύτερο τεύχος:

6104PZHvJdL._AC_SY400_.jpg

Χάζεψα και τα υπόλοιπα και πραγματικά τι εξωφυλλάρες έχει αυτή η σειρά; Παρατηρώ το πρώτο τεύχος στο ράφι και σκέφτομαι πως αν ολοκληρωθεί η οκτάδα θα είναι πραγματικό κόσμημα για κάθε βιβλιοθήκη, τόσο σαν περιεχόμενο όσο και στο οπτικό κομμάτι. Και όπως σας έχω πει στα επόμενα άλμπουμ η ποιότητα της έκδοσης στο εσωτερικό θα είναι ακόμα καλύτερη :) 

• Like 9

Ε βρε παιδάκι μου, γιατί το ανέβασες, άσε και λίγο αγωνία...άσε και λίγο αγωνία...:cool:

• Funny 4

@nikolas12 Εν τω μεταξύ, με το που μπήκα στο θέμα έπεσε το βλέμμα μου πρώτα στο εξώφυλλο και νόμιζα ότι κυκλοφόρησε το δεύτερο άλμπουμ! :lol:

• Like 1
  • Funny 3
  • Thanks 1