Μετάβαση στο περιεχόμενο

Venom: Let There Be Carnage (2021)


Indian

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το «Venom 2» έχει νέο τίτλο και οι φαν γκρινιάζουν

 

1.jpg

 

Εκτός από νέο τίτλο, η ταινία απέκτησε και νέα ημερομηνία πρεμιέρας.

 

Το «Venom» με τον Τομ Χάρντι ήταν μία από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις του 2018 καθώς ξεπέρασε τα 850 εκατ. δολάρια σε εισπράξεις, οπότε η κυκλοφορία ενός σίκουελ ήταν κάτι παραπάνω από σίγουρη.

 

Ωστόσο, το δεύτερο κεφάλαιο του Venom μόλις απέκτησε νέο τίτλο και νέα ημερομηνία πρεμιέρας. Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή.

 

venom_hardy_crop_0.thumb.jpg.27b1b8ef75b2416f4819ca2d5078438e.jpg

 

Αρχικά η ταινία ήταν προγραμματισμένη να κυκλοφορήσει στις κινηματογραφικές αίθουσες στις 2 Οκτωβρίου 2020, όμως και αυτή, όπως και όλη η βιομηχανία του κινηματογράφου, έπεσε «θύμα» του νέου κορονοϊού που μετέθεσε την πρεμιέρα της 8 μήνες αργότερα και συγκεκριμένα στις 25 Ιουνίου 2021.

 

 

 

Μαζί με τη νέα ημερομηνία, η Sony ανακοίνωσε και το νέο τίτλο της, ο οποίος είναι: «Venom: Let There Be Carnage». ο νέος τίτλος δεν φαίνεται να ενθουσίασε και ιδιαίτερα τους φαν που τον ήθελαν πιο  δραματικό, περισσότερο πληθωρικό και ιδιαίτερα… εκκωφαντικό. Με λίγα λόγια, ήθελαν να μιλάει για μεγάλη σφαγή!

 

 

 

 

 

 

Θυμίζουμε ότι στο σκηνοθετικό τιμόνι θα βρίσκεται ο Άντι Σέρκις, ναι ο ηθοποιός που έφερε την επανάσταση στη motion caption ερμηνεία παίζοντας, μεταξύ άλλων, τον Γκόλουμ στον «Άρχοντα των Δαχτυλιδιών» και τον Σίζαρ στο reboot του «Πλανήτη των Πιθήκων», με πρωταγωνιστές τους Τομ Χάρντι, Μισέλ Γουίλιαμς, Ναόμι Χάρις και Γούντι Χάρλεσον. 

 

 

ΠΗΓΗ

 

:beer:

 

[imdb=tt7097896]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Υπάρχει μία παραφωνία στις ταινίες VENOM.  Που στο καλό είναι ο SPIDERMAN?

Γιατί VENOM χωρίς SPIDERMAN δεν είναι δυνατόν να υπάρξει νομίζω...

Το MCU σε κάποια πράγματα έχει γίνει λίγο αχταρμάς, αλλά, άλλοι αποφασίζουν όχι εγώ.

Απλά το θέμα είναι ότι αλλιώς μάθαμε τους ήρωες στα κόμικ αλλιώς μας τους παρουσιάζουν στις ταινίες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

On 26/4/2020 στο 11:09 ΜΜ, spiderman είπε:

Υπάρχει μία παραφωνία στις ταινίες VENOM.  Που στο καλό είναι ο SPIDERMAN?

Γιατί VENOM χωρίς SPIDERMAN δεν είναι δυνατόν να υπάρξει νομίζω...

Το MCU σε κάποια πράγματα έχει γίνει λίγο αχταρμάς, αλλά, άλλοι αποφασίζουν όχι εγώ.

Απλά το θέμα είναι ότι αλλιώς μάθαμε τους ήρωες στα κόμικ αλλιώς μας τους παρουσιάζουν στις ταινίες.

 

Το πρόβλημα δυστυχώς δεν επαφίεται στις ταινίες, αλλά στο ότι η Sony επέλεξε να κάνει ένα δικό της σύμπαν σχετικά με τους κακούς του Spider-Man, την ίδια στιγμή που έχει δώσει την εκμετάλλευση του Spider-Man και ενός μέρους των κακών του στο MCU! Και τώρα με το Morbius ακούγεται έντονα η φήμη ότι ουσιαστικά το σύμπαν της Sony είναι υπο-σύμπαν του MCU, στο οποίο μπορούν να εμφανιστούν χαρακτήρες όπως ο Spider-Man ή ο Vulture, αλλά ο Morbius και ο Venom δε μπορούν να εμφανιστούν σε ταινίες του MCU. Κάπως σαν τις σειρές Marvel-Netflix. Ακόμα χειρότερος αχταρμάς κατά τη γνώμη μου. Η Sony δυστυχώς κάπου το έχει χάσει με τον Spidey.

 

Μετά το Spider-Man 3 έκαναν τη ζωή δύσκολη στον Raimi (που είχε πλάνο 6 ταινιών) και έφυγε, έκαναν reboot με το The Amazing Spider-Man με το δεύτερο ειδικά να είναι απαράδεκτο, έπιασαν πάτο και απευθύνθηκαν στο MCU, το οποίο μας πρόσφερε δύο πολύ ωραίες ταινιούλες, διαφορετική προσέγγιση στον χαρακτήρα και πολύ ωραίες εμφανίσεις στα Civil War, Infinity War και Endgame που δε γινόταν ολόκληρος Spidey να λείπει. Βγάζουν το σχετικά μέτριο Venom που είχε τη φάση του και επειδή έκανε τρελά νούμερα στην Κίνα νόμιζαν ότι μπορούν να στηρίξουν τον Spider-Man εκτός MCU και τότε βγήκε η τρελή είδηση περί αποχώρησης του. Ασχέτως αν τα βρήκαν, εμένα μου φαίνεται ότι η Sony έχει υπερεκτιμήσει τις δυνατότητές της. Το MCU και ο Feige έπαιξαν πολύ μεγάλο ρόλο στην ανάσταση του χαρακτήρα, την ίδια στιγμή που ταινίες τύπου Venom (ή το Morbius που από τα trailer φαίνεται εξαιρετικά βαρετό) δεν είχαν τον ίδιο καλλιτεχνικό αντίκτυπο. Εδώ στο Venom 2 είχαν έτοιμο το τέλειο όνομα και πήγαν και μου έβαλαν αυτή τη βλακεία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Θα διαφωνήσω σε πολλά. Το κυριότερο είναι ότι  με την καμία ΙΜΗΟ ο Σπάιντερ-Μαν του MCU δεν είναι καλύτερος ούτε καν από τον Γκάρφιλντ (μη βάλω μέσα τον Μαγκουάιρ, θα γελάσουμε). Και αυτό το λέει ο 9χρονος γιος μου που θεωρητικά ένας τέτοιος Σπάιντι σε αυτές τις ηλικίες απευθύνεται. Τον βρήκε γελοίο. Αλλά είπαμε MCU, δηλαδή πρώτα γράφουμε την κριτική και μετά βλέπουμε την ταινία.

 

Επίσης θα διαφωνήσω και στο ότι το MCU ανέστησε τον Σπάιντι. Το ακριβώς αντίθετο. Οι μετριοδεύτεροι προ MCU χαρακτήρες στους οποίους βασίστηκε το πρώτο τεράστιο story arc έχουν ξεζουμιστεί όσο πάει. Ξέρεις πως το είχε πει ο Μπίλμπο; "Σα βούτυρο απλωμένο πάνω σε πάρα πολύ ψωμί". Πιστεύει κανείς στα σοβαρά ότι το MCU θα είχε μεγάλο μέλλον με ΤσαΤσινγκ, Μαύρο Πάνθηρα, ΑντΜαν κλπ χωρίς τους χαρακτήρες που ως τώρα δεν είχε η Ντίσνεϊ; Υπενθυμίζω Σπάιντερ-Μαν, Χ-ΜΕΝ (όλο το franchise), F4.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ διαφωνώ με την κατεύθυνση που έχει πάρει τώρα το MCU, η Phase 4 μου φαίνεται 100% αδιάφορη γεμάτη δευτεράντζες σαν χαρακτήρες. Προσωπικά ο Maguire είναι ο Spider-Man που με μεγάλωσε και έχει ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου, με τον Andrew Garfield απογοητεύτηκα, απίστευτη μετριότητα και το Amazing Spider-Man 2 είναι η χειρότερη ταινία Spider-Man που έχω δει από τον Raimi και μετά. Η προσέγγιση του Holland μου άρεσε, γιατί για πρώτη φορά είδαμε έναν πιτσιρικά Spidey (όχι 30χρονους που το παίζουν λυκειόπαιδα) και θεωρώ πως τον βοήθησε πολύ η σχέση μέντορα με τον Tony Stark, αν και σε κάποια σημεία όπως στο Far From Home υπερτονίστηκε. Είναι όντως Spider-Man που απευθύνεται σε μικρότερες ηλικίες, αλλά βγάζει επιτέλους ένα νεανικό vibe που είχε χαθεί από τα προηγούμενα.

 

Η βασική μου θέση πάντως είναι ότι ο Spider-Man πρέπει να μείνει όσο πιο μακριά γίνεται από τα χέρια της Sony. Εταιρεία που έκοψε το όραμα του Raimi (τα πρώτα δύο Spider-Man δε συγκρίνονται με κανένα άλλο) και μας έδωσε τα Amazing Spider-Man, Venom και έχει αλλάξει 300 φορές πλάνα περί Sinister Six, Silver Sable, Black Cat επιχειρώντας ταινίες με μέτριους συντελεστές, πρέπει να μείνει μακριά από τον χαρακτήρα, ειδικά τώρα που η ιστορία του είχε μπει σε μια ροή. Καλώς ή κακώς οι μελλοντικές αλληλεπιδράσεις ενός ενήλικου και ώριμου Tom Holland με F4, X-Men είναι προτιμότερες από ένα κακοστημένο universe με χαρακτήρες που θυμίζουν mid 00s υπερηρωικές ταινίες. Αυτό που θα ήθελα να δω να αλλάζει είναι ο σκηνοθέτης, προσωπικά δεν είμαι ικανοποιημένος από τις σκηνές δράσης του Watts και θεωρώ πως υπάρχουν άλλοι με καλύτερο όραμα για την ανάπτυξή του :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Το MCU κανει μια σχετικα καλη δουλεια όσον αφορα τον Spider-Man. Οι μονες μου ενστασεις εχουν να κανουν με το γεγονος οτι ο Parker του Holland εχει μεγαλη συνδεση με τον Stark (και αντιστοιχη "αποσυνδεση" απο τον θειο Μπεν) και γενικα με το οτι τον προοριζουν για "διαδοχο" δηθεν του Iron Man. (τουλαχιστον στο FFH αυτο εννοηθηκε πολλες φορες. ) Επισης, δε μου αρεσει που τα κινητρα των εχθρων σχετιζονται εν μερει με τον Tony. Δε θα μιλησω για το ανεκδιηγητο reinvention της MJ, γιατι αυτο ειναι μια αλλη ιστορια. Καταλαβαινω οτι θελουν να κανουν κατι καινουργιο, ισως να εχει να κανει με το οτι ειμαι λατρης του κατι πιο "παραδοσιακου". Ακομα και η εκδοχη του Garfield, εμενα προσωπικα μου αρεσε. (ισως και περισσοτερο απο του Holland)

 

Ας μη ξεχναμε οτι η Sony (τουλαχιστον οσον αφορα το animation κομματι) χειριζεται το χαρακτηρα αψογα. Το Spectacular Spider-Man λχ ειναι η 2η καλυτερη animated σειρα πισω απο το TAS. Επιπλεον, το Spider-Verse θεωρειται απο πολλους  η καλυτερη ταινια με το Spider-Man που εχει βγει ποτε.

 

Να αναφερω εδω οτι για μενα η *καλυτερη* εκδοχη του χαρακτηρα περα απο τα comics ειναι αυτη της Insomniac. (το παιχνιδι που βγηκε στο PS4) Ο, τι καλυτερο! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

8 ώρες πριν, the comic guide είπε:

Το MCU κανει μια σχετικα καλη δουλεια όσον αφορα τον Spider-Man. Οι μονες μου ενστασεις εχουν να κανουν με το γεγονος οτι ο Parker του Holland εχει μεγαλη συνδεση με τον Stark (και αντιστοιχη "αποσυνδεση" απο τον θειο Μπεν) και γενικα με το οτι τον προοριζουν για "διαδοχο" δηθεν του Iron Man. (τουλαχιστον στο FFH αυτο εννοηθηκε πολλες φορες. ) Επισης, δε μου αρεσει που τα κινητρα των εχθρων σχετιζονται εν μερει με τον Tony. Δε θα μιλησω για το ανεκδιηγητο reinvention της MJ, γιατι αυτο ειναι μια αλλη ιστορια. Καταλαβαινω οτι θελουν να κανουν κατι καινουργιο, ισως να εχει να κανει με το οτι ειμαι λατρης του κατι πιο "παραδοσιακου". Ακομα και η εκδοχη του Garfield, εμενα προσωπικα μου αρεσε. (ισως και περισσοτερο απο του Holland)

 

Ας μη ξεχναμε οτι η Sony (τουλαχιστον οσον αφορα το animation κομματι) χειριζεται το χαρακτηρα αψογα. Το Spectacular Spider-Man λχ ειναι η 2η καλυτερη animated σειρα πισω απο το TAS. Επιπλεον, το Spider-Verse θεωρειται απο πολλους  η καλυτερη ταινια με το Spider-Man που εχει βγει ποτε.

 

Να αναφερω εδω οτι για μενα η *καλυτερη* εκδοχη του χαρακτηρα περα απο τα comics ειναι αυτη της Insomniac. (το παιχνιδι που βγηκε στο PS4) Ο, τι καλυτερο! 

 

Το παιχνίδι είναι εξαιρετικό πράγματι. Ανυπομονώ για το sequel. Όσον αφορά το animation της Sony επίσης συμφωνώ απόλυτα, το Spider-Verse είναι η αγαπημένη μου ταινία Spider-Man μαζί με το Spider-Man 2 αλλά και κάποιες σειρές όπως αυτή που αναφέρεις και το Ultimate Spider-Man με είχαν κερδίσει κατευθείαν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

897.thumb.jpg.4e56e85d6cf1639e16248484af6cd04d.jpg

 

Η πρεμιέρα της ταινίας είναι προγραμματισμένη για τις 25 Ιουνίου 2021

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ψιλοενθουσιάστηκε ο αδερφός, φανταζόμουν θα μου αρέσει και μένα, αλλά εν τέλει ήμουν κάπως mixed. Από τη μία υπερβολικά πολύ χιουμοριστικό, από την άλλη πολύ σοβαρό ελπίζω η ταινία να είναι πιο ισορροπημένη και να έχει τον σωστό τόνο. Θεωρώ πως το χιούμορ δεν ταιριάζει στον Venom. Από εκεί και πέρα ο Carnage φαίνεται υπέροχος και ο Woody Harrelson έτοιμος για πολύ καλή ερμηνεία (αν και έχω πει πως το τέλειο καστ γι' αυτό το ρόλο είναι ο Cameron Monaghan και δε θα το πάρω ποτέ πίσω). Θα ήθελα να βελτιώσουν λίγο τις μάχες σε σχέση με το πρώτο. Θα δούμε λοιπόν, προς το παρόν Not great, not terrible που λέγανε και στο Chernobyl.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Τι εφέ είναι αυτά ανά σημεία, 2004 έχουμε; Επίσης γιατί τόσο χαζό χιούμορ χωρίς λόγο; Λατρεύω Hardy και Harrelson, αλλά τι φάση αυτή η ταινία, δεν καταλαβαίνω τι αποτέλεσμα θα μας δώσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37734
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  27
  • Reputation:   124
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  975 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Δεν έχω ιδιαίτερη σχέση με τους χαρακτήρες αυτούς. Κυρίως από κάποια κόμικς και σειρές που διαβάζω στοχευμένα. Ο βενομ σαν στυλακι με αρέσει. Η πρώτη του ταινία μου έβγαζε αυτή την τρολικη ατμόσφαιρα που έβγαζαν και άλλες παρόμοιες ταινίες με ήρωες αυτής της περιόδου. Αυτόν τον χαρακτήρα τον αγάπησα από ένα παιχνίδι στο gba. Προσωπικά δεν με άρεσε το ότι πήρε παράταση η πρεμιέρα παρά το το όνομα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Υπάρχει κόμιξ με τον carnage που να είναι στα ελληνικά; Μόλις έμαθα ότι είναι κακός της Marvel εθίστηκα και ψάχνω ακόμη... Όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει...:pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5737 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  50

2 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Υπάρχει κόμιξ με τον carnage που να είναι στα ελληνικά; Μόλις έμαθα ότι είναι κακός της Marvel εθίστηκα και ψάχνω ακόμη... Όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει...:pray:

AMAZING SPIDER-MAN (THE) (1997) 11,12

ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΡΑΧΝΗ (Ο) (1993) 4,5,6

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, james768 είπε:

AMAZING SPIDER-MAN (THE) (1997) 11,12

ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΡΑΧΝΗ (Ο) (1993) 4,5,6

 

Πιο καινούργια δεν υπάρχουν; Γιατί για να τα βρει κάποιος αυτά μπορεί να χρειάζεται να δώσει και νεφρό...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5737 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Δεν νομίζω και τόσο πολυ τα modern  times βρίσκονται στα 3 με 5 ευρώ το πολυ όπως και τα μαμούθ. Να ήταν καμπαναδες να συμφωνήσω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

@ nikolas12 γνωρίζεις εσύ κανένα πιο νέο σε έκδοση κόμιξ που να έχει τον carnage και να είναι στα ελληνικά;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  20

40 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

@ nikolas12 γνωρίζεις εσύ κανένα πιο νέο σε έκδοση κόμιξ που να έχει τον carnage και να είναι στα ελληνικά;

Εμφανίζεται και στον τρίτο τόμο της Επίσημης Συλλογής αλλά έχει μικρό ρόλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

11 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Εμφανίζεται και στον τρίτο τόμο της Επίσημης Συλλογής αλλά έχει μικρό ρόλο.

Αλήθεια; Δεν το είχα προσέξει... Τώρα με την ταινία έμαθα τον carnage...

 

Υ.Γ. Κι αν θέλουμε να ακριβολογούμε από τον τίτλο και το τρέιλερ της ταινίας...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πήγα και το είδα την Παρασκευή νιώθοντας τυχερός που δεν είχα φάει κάποιο spoiler (όπως ο τιμιότατος αδερφός που δε μου είπε τίποτα ενώ είχε φάει). Έχω διαβάσει πάρα πολλά κόμικ με πρωταγωνιστή τον Venom και περίμενα εναγωνίως το μεγάλο αντίπαλο του, τον Carnage να εμφανίζεται στη μεγάλη οθόνη. Η αλήθεια είναι ότι το ανέμενα αρκετά καλύτερο το sequel αναλογιζόμενος ότι πήραν το feedback από την προηγούμενη ταινία, ωστόσο δεν είναι ούτε κάτι εξαιρετικό, ούτε κάτι πολύ κακό κακό. Θα μπορούσε να είναι λίγο πιο accurate σε σχέση με τα κόμικ και να έχει λιγότερο exposition, δίνοντας μας περισσότερες σκηνές με τον Cletus Kasady του Woody Harrelson. Ο Harrelson είναι πολύ καλός ως Carnage όπως και ο Tom Hardy σαν Venom.

 

Δε μου άρεσε το υπερβολικά πολύ χιούμορ, με κούραζε και δεν ήταν και έξυπνο, ενώ δυστυχώς είναι μεγάλο λάθος που μια ταινία με τον Carnage δεν είναι rated R, καθώς έπρεπε να έχει περισσότερες σκηνές βίας. Οι μάχες είναι αισθητά καλύτερες σε σχέση με τον προκάτοχο του και καλύτερα ορατές, χωρίς όμως να είναι εξίσου εντυπωσιακές με το MCU. Θεωρώ πως η επόμενη ταινία θα πρέπει να είναι το Lethal Protector, βάσει και του πόσες φορές αναφέρθηκε η φράση και είναι σίγουρα η καλύτερη ιστορία Venom στα κόμικ. Επίσης η post credit scene είναι από τα πιο σοκαριστικές, συγκλονιστικές και υπέροχες που έχω δει και ενίσχυσε το αίσθημα μου ότι πάμε για Lethal Protector. Ούτε εντυπωσιακό, ούτε κακό, το Venom είναι σταθερό franchise που του λείπουν όμως στοιχεία για να γίνει ακόμα καλύτερο και χρειάζεται πολλές βελτιώσεις. Το Let There Be Carnage θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο και μεγαλύτερο σε διάρκεια, πιο στρωτό, πιο σοβαρό και πιο ακραίο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το είδα και εγώ. Δεν το λες και ταινιάρα, αλλά ούτε και εντελώς μάπα.  Το μεγαλύτερο θετικό οι εξαιρετικές ερμηνείες των Harrelson και Hardy. Το μεγαλύτερο αρνητικό η μικρή της διάρκεια και σίγουρα περίμενα πολύ περισσότερα από μια ταινία με βασικό κακό τον Carnage. Γενικά μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερη. Τουλάχιστον έρχεται στο τέλος η εξαιρετική after credits scene (προσωπικά ενθουσιάστηκα) να δημιουργήσει αρκετές προσδοκίες και υποσχέσεις για τη συνέχεια. Βαθμολογία 6/10.   

Επεξεργασία από Hayate
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.