Jump to content
jimakoszs97

ΚΟΜΙΞ 69 [Σκασιαρχείο μετ' εμποδίων - Don Rosa]

Πως σας φάνηκε το τεύχος;  

9 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

cx69-960x6001-thumb-large.thumb.jpg.f7208ac6d901272e4052e105a4ff95d4.jpg

9 συναρπαστικές ιστορίες διάσημων σχεδιαστών:

ΣΚΑΣΙΑΡΧΕΙΟ ΜΕΤ’ ΕΜΠΟΔΙΩΝ Metaphorically Spanking
Μια ιστορία σε σενάριο και σχέδιο του Ντον Ρόσα
ΣΤΑ ΑΔΥΤΑ ΤΟΥ ΥΠΟΚΟΣΜΟΥ Scamwatch
Ο Βίκαρ εικονογραφεί ένα σενάριο του Πωλ Χάλας
ΝΑΥΑΓΟΣ ΣΤΟ ΕΡΗΜΟΝΗΣΙ Desert Island
Μια ιστορία σε σενάριο του Γενς Χάνσεγκαρντ και σχέδιο του Σεζάρ Φεριόλι
ΜΑΓΙΚΗ ΑΠΟΔΡΑΣΗ Two to the Rescue
Ο Κάρλος Μότα εικονογραφεί ένα σενάριο του Μπάιρον Έρικσον
Ο ΑΠΟΔΙΟΠΟΜΠΑΙΟΣ ΤΡΑΓΟΣ The Scapegoat
Μια ιστορία σε σενάριο και σχέδιο του Κάρι Κορχόνεν
Η ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ ΤΩΝ ΧΡΥΣΟΚΟΥΚΗΔΩΝ The Glomgold Heritage
Ο Μάρκο Ρότα εικονογραφεί ένα σενάριο του Λαρς Γιένσεν
ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΖΕΝΤΛΕΜΑΝ The Impeccable Pilot
Ο Αντρέα Φερράρις σχεδιάζει μια ιστορία του Γκορμ Τράνσγκααρντ
ΑΓΑΠΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΟΝ ΣΟΥ Keeping Down Appearances
Ένα σενάριο του Κνουτ Νάερουμ, σε σχέδιο του Άριλντ Μίντουν
ΤΡΕΛΑ ΚΑΠΕΛΑ Quirks
Μια ιστορία σε σενάριο και σχέδιο του Νόελ Βαν Χορν

Το αγαπημένο περιοδικό μικρών και μεγάλων από αυτή την Τρίτη 31/03 στα περίπτερα.

• Like 10

Στο τεύχος αυτό επιβεβαιώνεται ότι πλέον είναι οριστική η αφαίρεση της στήλης με την αλληλογραφία των αναγνωστών, ποιος ξέρεις γιατί. Μάλλον δεν θα άντεχαν άλλο να φτιάχνουν ψεύτικα γράμματα, εντάξει είναι το λιγότερο που είναι λάθος στο περιοδικό. Ενδιαφέρουσα είναι πάντως η ιστορία Η παρακαταθήκη των Χρυσοκούκηδων, όπου βλέπουμε για πρώτη φορά τοσο πολύ από το σόι του Χρυσοκούκη καθώς μια γενικότερη ματιά στο παρελθόν του. Από τις ωραίες ιστορίες που αξίζουν να τυπωθούν και είναι σε σχέδιο Μάρκο Ρότα.:cool:

Ακόμα, έχουμε και την εμφάνιση της Άμπρας και της Κατάμπρας, που συμπεριφέρονται ως ανιψιές της Μάτζικα, αν και είναι απλά μαθητευόμενες της. Είναι η δεύτερη εμφάνιση τους στην Ελλάδα και φαίνονται αρκετά ενδιαφέρουσες ελπίζω να αναπτυχθούν περισσότερο. Είχαμε μάλιστα αναφορά στην ιστορία τους σε μια παλαιότερη ιστορία η οποία δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα στην Ελλάδα, απορώ γιατί δεν τύπωσαν αυτή πρώτη. :thinking:

Κι ενώ το τεύχος κινείται σε αρκετά καλά επίπεδα έρχεται στο τέλος ο Νόελ Βαν Χορν για να μας αποτελειώσει και να αφήσει μια απίστευτα πικρή γεύση με την ιστορία που είναι πραγματικά ο λόγος που κάποιο παιδί στον κόσμο θα σταματήσει να διαβάζει Ντίσνεϋ. Κάθε φορά λέω εντάξει αυτή ειναι πραγματικά η χειρότερη ιστορία που έχει τυπωθεί ποτέ και κάθε μήνα ο υιος Βαν Χορν δεν απογοητεύει και σπάει το ρεκόρ. Αν θέλετε να διαφυλάξετε τα εγκεφαλικά σας κύτταρα αποφύγετε να την διαβάσετε πάση θυσία!:confuse:

• Like 9

Posted (edited)

Το ΚΟΜΙΞ  Απριλίου κυκλοφόρησε 31/3... Και όχι δε είναι φάρσα λόγω της ημέρας. Το εξώφυλλο το σκάναρε ο φίλτατος @Indian κάπου μεταξύ Αθήνας και Πάτρας.

tn_KOMIXB_0069.jpg

Σε σχέδιο του μεγάλου Ρόσα. Επισυνάπτονται εννέα (9) ιστορίες που θα τις δούμε συνοπτικά διότι την αναλυτική περιγραφή την αφήνω στον καλό μου φίλο Γιάννη που έχει το θάρρος και το σθένος να ασχοληθεί με αυτό το εγχείρημα. Και τα καταφέρνει πολύ καλύτερα!!!

"Σκασιαρχείο μετ' εμποδίων."

Θείος χαίρεται την Άνοιξη και τρία παπάκια προτίμησαν να την χαρούν και εκείνα. Δυστυχώς για αυτά η γκαντεμιά του θείου τους είναι κληρονομική.

Εντυπώσεις.

Δεκασέλιδη ιστορία κωμικών καταστάσεων με ο γνωστό χιούμορ και το υπέροχο σχέδιο του Κένο.

"Στα άδυτα του υποκόσμου."

Ο Ντόναλντ εργάζεται υπό κάλυψη και ξεσκεπάζει πάσης φύσεως απατεώνες σε ζωντανή  σύνδεση χάρη στον Κύρο Γρανάζη.

Εντυπώσεις.

"Ότι αρχίζει ωραία τελειώνει με πόνο" λέει το άσμα. Έτσι και σε αυτή την ιστορία. Αν και ξεκινάει με ενδιαφέρον...

"Ναυαγός σε ερημονήσι."

Ο Ντόναλντ ψαρεύοντας παρασέρνεται σε μία ακτή που συμβαίνουν διάφορα περίεργα. Που η συνείδησή του δε τον αφήνει να μείνει αμέτοχος.

Εντυπώσεις.

Ηθικό δίδαγμα της ιστορίας. Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος που λέει και ο θυμόσοφος λαός. Ψιλοσυμπαθητικούλα.

"Μαγική απόδραση."

Οι Άμπρα και Κατάμπρα επισκέπτονται την Μάτζικα για να περάσουν λίγες μέρες μαζί της. Μαθαίνουν όμως από τον αδελφό της τον Πόε ότι αποπειράθηκε για άλλη μία φορά να αρπάξει την Τυχερή Δεκάρα και την συνέλαβαν. Αποφάσισαν να πάνε να την σώσουν.

Εντυπώσεις.

Ομολογώ ότι την βρήκα ανέλπιστα καλή.

"Ο αποδιοπομπαίος τράγος."

Ο Ντόναλντ όταν καταλαβαίνει γιατί τον απολύουν από πάσης φύσεως δουλειές με παχυλή αποζημίωση αποφασίζει να το εκμεταλλευτεί επαγγελματικά.

"Εντυπώσεις.

Σαν ιστορία δε λέει και πολλά. Έχει όμως έξυπνη σεναριακή ιδέα.

"Η παρακαταθήκη των Χρυσοκούκηδων."

Ο Σκληρόκρδος μας μιλάει για τους προγόνους του εξ' αιτίας μία συνέντευξης που πρέπει να δώσει.

Εντυπώσεις.

Όμορφη ιστορία που κάνει μας γνώστες του γενεαλογικού δέντρου του πιο άξιου αντιπάλου του Σκρούτζ.

"Ιπτάμενος και τζέντλεμαν."

Ο Ντόναλντ παίρνει δίπλωμα πιλότου ελικοπτέρου και συνοδεύει τον Θείο Σκρούτζ στα επαγγελματικά ραντεβού του ως πιλότος. Μέχρι που αντικρύζει την Νταίζυ από ψηλά και αποφασίζει να της κάνει φιγούρα.

Εντυπώσεις.

Δε τη λες και άσχημη. Μου άρεσε πολύ ο χαρακτήρας της Νταίζυ σε αυτή την ιστορία.

"Αγάπα τον πλησίον σου."

Ντόναλντ και Τζόουνς σε μονομαχία εκτός και εντός των αυλών τους σε μία προσπάθεια να κερδίσουν το διόλου ευκαταφρόνητο ποσό του ενός εκατομμυρίου δολαρίων.

Εντυπώσεις.

Μέτρια προς καλή. Για μία ανάγνωση...

"Τρελά καπέλα."

Στο Μίκυ Σίτυ ένας συνδυασμός "Όσα παίρνει ο άνεμος και "Ανεμοδαρμένα ύψη" έχει πάρει τα καπέλα όλων.

Εντυπώσεις.

Ότι έγραψε ο @alexoni97 ακριβώς από πάνω. Τραυματικότατη εμπειρία...

Κλείνοντας...

Άλλο ένα μέτριο τεύχος που ευτυχώς έχει και Ρόσα. Τρέμω για το πρώτο τεύχος της μετά Ρόσα εποχής.... 6.8/10!!! :(

:hop::hop::hop:

Edited by Μενίγ Πουαγώ
  • Like 7

Ο Νόελ Βαν Χόρν είναι ότι χειρότερο γράφει και σχεδιάζει ιστορίες Ντίσνευ. Απλά.

• Like 5
  • Disagree 1

20 ώρες πριν, alexoni97 είπε:

Στο τεύχος αυτό επιβεβαιώνεται ότι πλέον είναι οριστική η αφαίρεση της στήλης με την αλληλογραφία των αναγνωστών, ποιος ξέρεις γιατί. Μάλλον δεν θα άντεχαν άλλο να φτιάχνουν ψεύτικα γράμματα, εντάξει είναι το λιγότερο που είναι λάθος στο περιοδικό.

Όντως είναι το λιγότερο αλλά είναι πολύ άσχημο αυτό :( Τι να πω... Η Καθημερινή συνεχίζει να με απογοητεύει. 

• Like 3

Να προτεινω κατι; Να στειλουμε γράμματα στη σύνταξη όλοι όσοι μπορούμε, εκφράζοντας το τι μας αρεσει, τι δεν μας αρεσει και ρωτώντας τα μελλοντικά πλάνα τους; Έχω να το κανω απο εποχές Τερζόπουλου..

• Like 4
  • Thanks 1

5 ώρες πριν, Gladstone είπε:

Να προτεινω κατι; Να στειλουμε γράμματα στη σύνταξη όλοι όσοι μπορούμε, εκφράζοντας το τι μας αρεσει, τι δεν μας αρεσει και ρωτώντας τα μελλοντικά πλάνα τους; Έχω να το κανω απο εποχές Τερζόπουλου..

Έχει γίνει στο παρελθόν και από όσο θυμάμαι δεν απέδωσε... Μια ακόμα προσπάθεια δεν βλάπτει βέβαια... :P

• Like 6

22 ώρες πριν, ΚΟΜΙΞ είπε:

Έχει γίνει στο παρελθόν και από όσο θυμάμαι δεν απέδωσε... Μια ακόμα προσπάθεια δεν βλάπτει βέβαια... :P

Εγώ δυο-τρεις φορές που τους έστειλα email, δεν πήρα ποτέ απάντηση (ούτε φυσικά λήφθηκαν υπόψη αυτά που τους έγραψα).

• Like 3
  • Thanks 1

Λοιπόν το παρόν τεύχος ήταν αρκετά καλό.

Εκτός της ιστορίας του Ρόσα (που ξαναματαλέω για όποιον δεν τις έχει είναι από μόνες του λόγος να πάρει το περιοδικό) οι δεκασέλιδες κινήθηκαν σε πολύ καλό επίπεδο.

Εντάξει ξεχνάμε/πετάμε/σκίζουμε τις ανοησίες του Νοελ Βαν Χορν.

Στην ιστορία που ο Ντόναλντ γίνεται αποδιοπομπέος τράγος το σενάριο τα σπάει. Δεν είχα ξαναδιαβάσει μια τόσο καλή ιδέα.

Στην ιστορία "Αγάπα τον πλησίον σου" που το σενάριο είναι κοινότυπο, το σχέδιο τα σπάει!

Στην ιστορία ""Η παρακαταθήκη των Χρυσοκούκηδων."" το σενάριο είναι μοναδικό. Γλυκόπικρο με αρκετή δόση κυνικού ρεαλισμού. Αν την είχε κάνει ο Ρόσα αυτή την ιστορία θα παραμίλαγε το πλήθος.

Γενικά ήταν ένα καλό τεύχος με τις συμπληρωματικές ιστορίες σίγουρα ανώτερες από τις συμπληρωματικές του Μίκυ Μάους που διάβασα ταυτόχρονα

• Like 7
  • Disagree 1

Αν σκεφτεί κανείς ότι η Καθημερινή έχει ολόκληρο τοπικ που δημοσιεύει απόψεις αναγνωστών στην ιστοσελίδα της (για πολιτικά θέματα κυρίως), προφανώς δεν είναι στις προτεραιότητές τους να κάνουν το ίδιο και στο Κόμιξ...

• Like 1

Προφανώς και δεν είναι. Η καθημερινή είναι μια από τις μεγαλύτερες εφημερίδες της χώρας. Τα κόμιξ παίζει να τα θεωρεί "μικυμαου". Το έχουμε ξαναπεί αυτό. Λέτε για τόπικ, αλληλογραφία κ.λ.π. Δεν ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο. Ούτε σκοπεύουν να πληρώνουν έναν Τσέλιο να απαντάει σε καθημερινά Mail "πότε θα βγει ο Ρεπόρτερ Γκούφη? Γιατί δεν βάζετε περισσότερες ιστορίες του Πασχάλη?" κ.λ.π. Τα κόμιξ τα έχουν σαν ένθετα και τα χειρίζονται σαν αυτά. Όσο γίνεται η δουλειά τους δεν θα σπαταλήσουν άλλους πόρους. Δουλεύουν στον αυτόματο. 

• Like 7
  • Respect 1

"Δουλεύουν στον αυτόματο."

Αυτή είναι η φράση κλειδί που συμπυκνώνει όλη την περίοδο Καθημερινής στα περιοδικά Ντίσνευ. Δεν υπάρχει κάποιος να νοιάζεται για την

εξέλιξη των περιοδικών. Έγινε το αρχικό στήσιμο και από τότε έχουν γίνει μόνο απλοποιήσεις και κοψίματα. Καμία προσθήκη, καμία προοπτική,

καμία στρατηγική για το μέλλον.

Ένα κρίσιμο σημείο θα είναι όταν (ξανά) τελειώσουν οι ιστορίες του Ρόσα. Αλλά δεν περιμένω τίποτα ουσιαστικό. Θα ξαναρχίσουν τις ιστορίες

Μπαρξ ή θα συνεχίσουν βάζοντας Βίκαρ σαν κεντρική ιστορία. Για ιταλικές ιστορίες δε νομίζω ότι ενδιαφέρονται. Δεν περιμένω να στύψει κανείς

το μυαλό του να βρει νέες ιστορίες που να ταιριάζουν στο χαρακτήρα του περιοδικού. :(

• Like 5
  • Thanks 2

On 13/4/2020 στο 10:04 ΠΜ, Manitou είπε:

Προφανώς και δεν είναι. Η καθημερινή είναι μια από τις μεγαλύτερες εφημερίδες της χώρας. Τα κόμιξ παίζει να τα θεωρεί "μικυμαου". Το έχουμε ξαναπεί αυτό. Λέτε για τόπικ, αλληλογραφία κ.λ.π. Δεν ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο. Ούτε σκοπεύουν να πληρώνουν έναν Τσέλιο να απαντάει σε καθημερινά Mail "πότε θα βγει ο Ρεπόρτερ Γκούφη? Γιατί δεν βάζετε περισσότερες ιστορίες του Πασχάλη?" κ.λ.π. Τα κόμιξ τα έχουν σαν ένθετα και τα χειρίζονται σαν αυτά. Όσο γίνεται η δουλειά τους δεν θα σπαταλήσουν άλλους πόρους. Δουλεύουν στον αυτόματο. 

Περισσότερες ιστορίες του Πασχάλη???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

• Funny 3

1 hour ago, apetoussis82 said:

Περισσότερες ιστορίες του Πασχάλη???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι εννοείς??ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΠΑΣΧΑΛΗΣ? ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΦΤΑ ΝΑΝΟΥΣ ΤΟΥ ΣΚΑΡΠΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΑΜΠΥ????

Τσ τσ τσ!!! :lol::lol::lol:

• Like 1
  • Funny 3

Τώρα είδα τη συζήτηση πιο πάνω και θα συμφωνήσω με όλα όσα γράφτηκαν. Αυτό που αποδεικνύεται για μένα είναι ότι ο ιδανικός εκδότης θα ήταν ο συνδυασμός των υλικών και τεχνικών μέσων που έχει η Καθημερινή στις εκδόσεις (πχ η Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney από την υψηλή τιμή που πωλούνταν από Τερζόπουλο να δίδεται ως ένθετο και στα βιβλιοπωλεία για 5 ευρώ) με την όρεξη, τις ιδέες, την πολυσυλλεκτικότητα των τίτλων και το μεράκι του Τερζόπουλου. Από τα λίγα που έχω δει, θεωρώ πως ο γιος Τερζόπουλος ίσως είχε πολύ καλές ιδέες για τα περιοδικά, οπότε αν οι ιδέες αυτές μπορούσαν να ενσαρκωθούν με τα μέσα της Καθημερινής, θα βλέπαμε κάτι αρκετά καλό. Μεγάλη μου απορία το προς τα που θα πορευτεί το ΚΟΜΙΞ όταν τελειώσουν οι ιστορίες του Ρόσα.

• Like 5

2 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Μεγάλη μου απορία το προς τα που θα πορευτεί το ΚΟΜΙΞ όταν τελειώσουν οι ιστορίες του Ρόσα.

Αυτό είναι κάτι που περιμένω να δω αρκετά χρόνια φίλε μου :)

• Like 2

Posted (edited)

Jim Sleep δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις με ότι γράφω στο ΚΟΜΙΞ και βάζεις dislike. Κάπου νομίζω πρέπει να μάθεις τρόπους συμπεριφοράς σε ένα forum και να καταλάβεις το λόγο που υπάρχουν αυτά τα κουμπιά. 

Δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνεις επίσης.

Edited by Manitou
  • Like 2

On 4/10/2020 at 1:46 PM, apetoussis82 said:

Εγώ δυο-τρεις φορές που τους έστειλα email, δεν πήρα ποτέ απάντηση (ούτε φυσικά λήφθηκαν υπόψη αυτά που τους έγραψα).

Μάλλον απαντάνε πολύ επιλεκτικά. Είχα ρωτήσει πριν από ~6 μήνες αν έχουν σκοπό να φτιάξουν κάποιο περιοδικό τύπου αλμανάκο μπας και χαρούμε. Μου είπαν ότι δεν υπάρχει στα σχέδια η δημιουργία περιοδικού για τον τιμωρό της Λιμνούπολης, και αυτή ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που απάντησαν σε μέιλ μου. Πάντως όντως καλή ιδέα να τους στείλουμε μέιλ με προτάσεις μας.

• Like 4

6 hours ago, Manitou said:

@Jim Slip δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις με ότι γράφω στο ΚΟΜΙΞ και βάζεις dislike. Κάπου νομίζω πρέπει να μάθεις τρόπους συμπεριφοράς σε ένα forum και να καταλάβεις το λόγο που υπάρχουν αυτά τα κουμπιά. 

Στα δύο post σου που έχει βάλει "διαφωνώ" εδώ πέρα γράφεις για τον Νόελ Βαν Χορν, οπότε υποθέτω ότι του αρέσουν οι ιστορίες του.

Και εμένα μου αρέσουν αρκετές από τις ιστορίες του αν και είναι κάπως περίεργες. Μου αρέσει και το σχέδιο του, ειδικά στις ιστορίες με τις πάπιες.

• Like 2

6 ώρες πριν, Manitou είπε:

@Jim Slip δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις με ότι γράφω στο ΚΟΜΙΞ και βάζεις dislike. Κάπου νομίζω πρέπει να μάθεις τρόπους συμπεριφοράς σε ένα forum και να καταλάβεις το λόγο που υπάρχουν αυτά τα κουμπιά. 

Καλά δεν έκανε κάτι κακό. Εξέφρασες μια γνώμη και ο άνθρωπος διαφωνεί με αυτή την γνώμη,τι πιο φυσικό από το να πατήσει ''Διαφωνώ'' ;

Αυτός είναι ο σκοπός των reactions.Είναι ο ορισμός της αλληλεπίδρασης μέσα σε ένα φόρουμ. :)

• Like 1
  • Read 1

Posted (edited)
48 min ago , mko said:

Καλά δεν έκανε κάτι κακό. Εξέφρασες μια γνώμη και ο άνθρωπος διαφωνεί με αυτή την γνώμη,τι πιο φυσικό από το να πατήσει ''Διαφωνώ'' ;

Αυτός είναι ο σκοπός των reactions.Είναι ο ορισμός της αλληλεπίδρασης μέσα σε ένα φόρουμ. :)

Θα συμφωνήσω και θα διαφωνήσω ταυτόχρονα. Συμφωνώ στο ότι φυσικά διαφωνούμε όλοι σε πολλά. Το dislike όμως έχει την έννοια του "αποδοκιμαζω". Όχι τόσο την έννοια του διαφωνώ. Στο φόρουμ μας τουλάχιστον έτσι χρησιμοποιείται. Ο συγκεκριμένος μου έχει βάλει ένα κάρο dislike σε ότι γράφω σχετικά με το κόμιξ. Ας πούμε εδώ. Θα μπορούσε να βάλει ένα dislike σε αυτό που έγραψα για τον Βαν Χορν. Αυτός θεώρησε να βάλει δυο. Για αυτό το σχολίασα τόσο έντονα. Για μένα το dislike έχει την έννοια του "σε αποδοκιμαζω " γιατί αυτό που έγραψες είναι προσβλητικό ή γενικά δεν είναι τόσο στο πνεύμα του φόρουμ.

Και κάτι άλλο. Δεν ειδα να βάζει dislike στον @alexoni97 που πρωτοεγραψε για τον Βαν Χορν. Ούτε στον @Μενίγ ΠουαγώΠουαγώ που ομοίως έγραψε τα ίδια.

Άρα...

Γενικά το σχολιάζω όχι γιατί είναι εκτός κανόνων όσο γιατί είναι εκτός του πνεύματος του φόρουμ. Αν εγώ διαφωνώ με κάτι που λες δεν θα πάω να ψάξω που το λες και θα σου κοπάναω dislike. Νομίζω καταλαβαίνεις πως το λέω. Τελοσπαντων πολύ ασχολήθηκα.

Edited by Manitou
  • Like 4

Posted (edited)

On 4/24/2020 at 9:13 AM, Manitou said:

Jim Sleep δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις με ότι γράφω στο ΚΟΜΙΞ και βάζεις dislike. Κάπου νομίζω πρέπει να μάθεις τρόπους συμπεριφοράς σε ένα forum και να καταλάβεις το λόγο που υπάρχουν αυτά τα κουμπιά. 

Χαλάρωσε φίλε. Το εικονίδιο γράφει "disagree", δεν γράφει "dislike". Και, ναι, το έβαλα γιατί διαφωνώ με την άποψη σου για τον Νόελ Βαν Χορν, τον οποίο θεωρώ πολύ αξιόλογο δημιουργό. Βαριόμουνα να γράψω απάντηση και απλά πάτησα "disagree". Όσο για τους άλλους που εξέφρασαν παρόμοια άποψη, δεν παρακολουθώ όλα τα νήματα και απλά δεν είδα τα μηνύματα τους.

Edited by Jim Slip
  • Like 1

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.