Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοπ 5 καλύτερα τεύχη του μίκυ μάους μετα το 200(β περιόδου)


Gong

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3805
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Ας κάνουμε κι ενα τοπ για το μίκυ μάους.

 

1.Μίκυ μάους 131-ολα αυτά που θα συμβούν χθες

Όπως έχω ξαναπει είναι η αγαπημένη μου ιστορία.Ο Καστυ συνδέει πολύ ωραία τα γεγονότα με πολύ δραση.Όμως και η δεύτερη ιστορία δεν παει πίσω στο να είναι απολαυστική.Ηταν μια γλυκιά περιπέτεια των Μουργόλυκων.

 

2.Μίκυ μάους 234-Ο θρύλος ενος αριστουργηματος

Το τεύχος μπαίνει τόσο ψηλά γιατί οι τρεις απο τις τεσσερις ιστορίες του τεύχους είναι πολύ καλες.Μονο η πρωτη ιστορία δε μου άφησε κάτι.:wall:Οι ιστορίες σηριαλομανια, ο πρώτος σουπερ ήρωας και η μαγική πολυθρόνα κροκομπουμ ηταν ιδανικές για χαλάρωση.

 

3.Μίκυ μάους 241- ο πρίγκιπας Ντοναμλετ

Μια πολύ καλη ιστορία που δείχνει εναν νεαρό που θέλει να βάλει τα πράματα σε τάξη στον άδικο κοσμο του.Αλλά και η δεύτερη ιστορία είναι ενα γελοιογραφικό μυστήριο με τα όλα του.Αγαπημένα τεύχη.

 

Μίκυ μάους 266-δεκα μικροί εκατομμυριούχοι

Αν οι πρωτη και οι δυο τελευταίες ιστορίες δεν είναι κάτι το ιδιεταιρο.Η ιστορία καρό του νηκητη και η περιέργεια έφαγε τη γάτα, ιδικά το καρό του νηκητη ηταν πολύ καλες.Η δεύτερη ιστορία πολύ γλυκιά και η τριτη πολύ αστεία.

 

Μίκυ μαους 261-εκεινε κι εγώ

Η τριτη ιστορία με έκανε να χαλαρωσω αρκετά, ενω η πρωτη άγγιξε κάποια ευσθητα σημεια.Ειχαμε και Φαντομια με μια ωραία περιπέτεια με δραση στην Έρημο.Μονο η τελευταια ιστορία δε μου άρεσε γιατί η δραση δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο.Το τεύχος θα μπορούσε να μπει και ως τέταρτη επιλογή αλλά τελως πάντων.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3473
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1544 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Αφού προέκυψε αυτό το θέμα ας πω και εγώ τα κατά την γνώμη μου top 5 τεύχη

 

1 Μίκυ  Μάους 241-ο πρίγκιπας Ντονάμλετ 

Μια πολύ ωραία ιστορία όπως προανέφερε ο Ηλίας η οποία μου θύμισε την ιστορία ο πρίγκιψ της  Δανιμαρκίας ( Μίκυ Μάους νούμερο 300 έως 303 α' περίοδος) 

 

2 Μίκυ Μάους 276-Η επανάσταση των πλαισίων αφήγησης

Μια ιστορία του Κάστυ που στην αρχή με μπέρδεψε αλλά μετά την λάτρεψα καθώς η όλη ιδέα μου φάνηκε εξαιρετικά πρωτότυπη  

 

3  και 4 Μίκυ Μάους 282, 283 -πλάσματα του  σκότους και η ιστορία συνεχίζεται

τα συγκεκριμένα τεύχη μου άρεσαν επειδή είχαν ιστορίες που σχετίζονται  με την σειρά ο άρχοντας των μάγων την οποία λατρεύω

 

5 Μίκυ Μάους  295-η αμνησία

Το τρέχον τεύχος μου αρέσει και γιατί έχει μέσα ιστορία του Cavazano αλλά και  λόγω Φάντομ Ντάκ που είχαμε αρκετό καιρό να δούμε και είναι και ένας από τους πιο αγαπημένους μου ήρωες του Ντίσνευ.  

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.