Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιστορίες εμπνευσμένες από ταινίες.


petross21

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11286
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Έπεσε στην αντίληψή μου και δεν ήξερα που να το βάλω, οπότε ανοίγω τοπικ για να μπουν κι άλλα αντίστοιχα παραδείγματα. 

 

Η ιστορία Έχετε μήνυμα (Zio Paperone e la posta in arrivo, 2001) στην οποία ο Σκρουτζ και ο Ρόμπαξ ανταλλάσσουν μηνύματα σε ένα ηλεκτρονικό φόρουμ, χωρίς να γνωρίζουν με ποιον μιλούν, είναι προφανώς εμπνευσμένη από την ταινία "Έχετε μήνυμα στον υπολογιστή σας" (You 've got mail, 1998), στην οποία μία ιδιοκτήτρια παιδικού βιβλιοπωλείου και ο  ανταγωνιστής της επικοινωνούν διαδικτυακά χωρίς αρχικά να γνωρίζουν ο ένας την πραγματική ταυτότητα του άλλου. 

 

 

Επεξεργασία από petross21
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Εγώ λοιπόν με την σειρά μου θα αναφέρω μια ιστορία των Guido Martina και Giovan Battista Carpi το "Όσα παίρνει ο Άνεμος" η οποία δημοσιεύτηκε στα Μίκυ Μάους 1450-1454 και επανατυπώθηκε στα Μεγάλα Σήριαλ νούμερο 45 (ιστορίες για Όσκαρ με τον Ντόναλντ)

 

Το περιεχόμενο αυτής της φοβερής 

 

ιστορίας  προήλθε από την  κλασική γουέστερν ταινία  αριστούργημα "Όσα παίρνει ο Άνεμος" η οποία μιλάει για έναν έρωτα δύο προσώπων κατά τη διάρκεια του Αμερικάνικου εμφυλίου πολέμου.. :gun2:

Επεξεργασία από jimmy mcduck
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.