Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΟΙ ΓΕΝΝΑΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΛΜΗΡΟΙ: ΜΠΑΤΜΑΝ ΚΑΙ ΓΟΥΟΝΤΕΡ ΓΟΥΜΑΝ


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΓΕΝΝΑΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΛΜΗΡΟΙ (ΟΙ): ΜΠΑΤΜΑΝ ΚΑΙ ΓΟΥΟΝΤΕΡ ΓΟΥΜΑΝ
Σενάριο/Kείμενα:
Liam Sharp
Σχέδιο:
Liam Sharp
Σχέδιο εξωφύλλου:
Liam Sharp, Fajardo Jr.
Hμερ. έκδοσης:
27-01-2020
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Υπερηρωικό
Μέγεθος:
16.5 x 24.5
Σελίδες:
156
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Μετάφραση:
Σάββας Αργυρού
Lettering:
Alw's Troy Peteri
Χρωματισμός:
Romulo Fajardo Jr.
Επιμέλεια:
Πάρις Κούτσικος
Πρωτότυπος τίτλος:
THE BRAVE AND THE BOLD: BATMAN AND WONDER WOMAN
Προέλευση:
Αμερικανική
ISBN:
978-960-436-683-5
Ομαδοποίηση:

  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64277
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

GENEOITOLMIROI_0001.jpg  GENEOITOLMIROI_0001z.jpg

 

 

Το τεύχος περιέχει τα 6 τεύχη από το THE BRAVE AND THE BOLD: BATMAN AND WONDER WOMAN του Liam Sharp που κυκλοφόρησε το 2018 από την DC.

 

Σχετικά με την υπόθεση διαβάστε το κατατοπιστικό οπισθόφυλλο. Στην Ελλάδα κυκλοφόρησε τέλος Ιανουαρίου 2020

 

Παραθέτω τα 6 εξώφυλλα των τευχών και εσωτερικές σελίδες για να δείτε το σχέδιο.

 

Cover 1.jpg  Cover 2.jpg  Cover 3.jpg

 

Cover 4.jpg  Cover 5.jpg  Cover 6.jpg

 

Page_00009.jpg  Page_00010.jpgPage_00011.jpg  Page_00012.jpg

 

Page_00013.jpg  Page_00014.jpg  Page_00028.jpg  Page_00029.jpg

 

:valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  259
  • Reputation:   1393
  • Achievement Points:  281
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Από τιμή πώς πάει???

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64277
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Θα ξέρουμε από εβδομάδα που θα κυκλοφορήσει

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από 16,60 στα 14,94 στο Public. Μάλιστα, για κάποιον λόγο στη σύνοψη ως εκδότη γράφουν Public Βιβλιοθήκη.

https://www.public.gr/product/gennaioi-and-tolmiroi-:-mpatman-and-goyonter-goyman/prod10569910pp/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34276
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  40
  • Reputation:   209
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1817 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

φαινεται να εχει πανεμορφο σχεδιο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Μυθολογία, θεοί, τέρατα, η Γουόντερ Γούμαν και ο Νυχτερίδας.... Δλδ τι άλλο να ζητήσει κανείς!!!! :awesome:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  259
  • Reputation:   1393
  • Achievement Points:  281
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Παιδιά τελικά η τιμή πόσο πάει???

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

7 min ago , Νίκος Τσιλοπάνος said:

Παιδιά τελικά η τιμή πόσο πάει???

 

3 post παραπάνω ήταν η απάντηση

 

On 1/25/2020 at 10:38 PM, tsironick said:

Από 16,60 στα 14,94 στο Public. Μάλιστα, για κάποιον λόγο στη σύνοψη ως εκδότη γράφουν Public Βιβλιοθήκη.

https://www.public.gr/product/gennaioi-and-tolmiroi-:-mpatman-and-goyonter-goyman/prod10569910pp/

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  259
  • Reputation:   1393
  • Achievement Points:  281
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

16 ώρες πριν, Pilgrim είπε:

3 post παραπάνω ήταν η απάντηση

 

 

 

ΑΑΑ ωραία για τα post συγνώμη αλλά δεν  το είδα ευχαριστώ που μου το έδειξες

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κυκλοφόρησε! Το βρήκα σήμερα στο Public.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το διάβασα μόλις. Δεν ξέρω, ανάμεικτα συναισθήματα. Έχει πολύ ωραίο σχέδιο, που μου θυμίζει όντως τον Πρίγκιπα Βάλιαντ που είχα διαβάσει μικρός -κάτι που αναφέρει και στην εισαγωγή ότι είναι γενικά επηρεασμένος ο δημιουργός. Όμως, ενώ το σενάριο μου έγινε κατανοητό στα κύρια σημεία, με κούρασε αρκετά το διάβασμά του. Ήταν τα παράξενα ονόματα, η κουραστική γραμματοσειρά; Κάτι με ενοχλούσε και ήθελα να το ξεμπερδέψω. Επίσης, η τελική μάχη θα ήθελα να είχε μεγαλύτερη διάρκεια. Πάντως, αξίζει να το διαβάσετε μιας και είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτά που έχουμε συνηθίσει. Είναι συνδυασμός κόσμου εποχής Ιπποτών και Θωρ με λίγη γεύση από Μπάτμαν. Επίσης, στο τέλος λέει Τέλος του Πρώτου Βιβλίου, οπότε ίσως να δούμε και τη συνέχεια.

Επεξεργασία από tsironick
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μολις βρισκομαι στη μεση του κομικ. Το σχέδιο του Sharp είναι τόσο άψογο που έχει τόσες λεπτομέρειες. Το σενάριο είναι πολύ ενδιαφέρον, που είναι μισό υπερηρωικο και μισό ιρλανδικό μυθολογικό. Στη Ελλάδα δεν διαβάζουμε κάθε μέρα τη συνεργασία του Batman με την WonderWoman ή με οποιαδήποτε άλλο ήρωα αντί για τον Superman που τον έχουμε είτε συνηθίσει είτε τον έχουμε βαρεθεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

On 3/2/2020 στο 12:40 ΠΜ, tsironick είπε:

Το διάβασα μόλις. Δεν ξέρω, ανάμεικτα συναισθήματα. Έχει πολύ ωραίο σχέδιο, που μου θυμίζει όντως τον Πρίγκιπα Βάλιαντ που είχα διαβάσει μικρός -κάτι που αναφέρει και στην εισαγωγή ότι είναι γενικά επηρεασμένος ο δημιουργός. Όμως, ενώ το σενάριο μου έγινε κατανοητό στα κύρια σημεία, με κούρασε αρκετά το διάβασμά του. Ήταν τα παράξενα ονόματα, η κουραστική γραμματοσειρά; Κάτι με ενοχλούσε και ήθελα να το ξεμπερδέψω. Επίσης, η τελική μάχη θα ήθελα να είχε μεγαλύτερη διάρκεια. Πάντως, αξίζει να το διαβάσετε μιας και είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτά που έχουμε συνηθίσει. Είναι συνδυασμός κόσμου εποχής Ιπποτών και Θωρ με λίγη γεύση από Μπάτμαν. Επίσης, στο τέλος λέει Τέλος του Πρώτου Βιβλίου, οπότε ίσως να δούμε και τη συνέχεια.

ο tsironick αποτύπωσε πλήρως και τη δικη μου εντυπωση μετα την αναγνωση του συγκεκριμενου κομικ.

 

1) εξαιρετικο σχεδιο. Λεπτομερες και ταιριαστο στην πλοκη και το θεμα. Τα εξωφυλλα στις 2 εκδοσεις τους (εγχρωμα και ασπρομαυρα) χάρμα οφθαλμών.

2) απο κει και περα αρχιζουν τα αρνητικα. Η γραμματοσειρα υπαρχει για να διαβαζουμε ευχαριστα το κειμενο, οχι για να βγαλουμε τα ματια μας. Με πηρε το μισο βιβλιο για να την συνηθισει το ματι μου. Ειπαμε παιδες, οκ ιρλανδικοι μυθοι, το χωνεψαμε, αλλά μη σκαλίζετε τα γραμματα για να συμβαδισει....

3) η μεταφραση δε μου αρεσε. Ειδα το ονομα του μεταφραστη στην επιμελεια, ειναι ο Αργυρου, εχω διαβασει αμετρητα κομικς ανουμπις απο αυτον, υπηρχαν φρασεις που μετεφρασε και ελεγα "wtf" , το θεμα δεν ειναι να μεταφραζεις και να μη βγαινει ακρη στα ελληνικα. Επισης η φραση "ολα ειναι διασυνδεδεμενα" με χτυπησε εντονα στο ματι. Γενικα δεν εμεινα ευχαριστημενος απ αυτο το σκελος.

4) η πλοκη μεχρι να μπεις στο νοημα και να εμβαθυνεις ειναι ψιλομπαχαλακι

5) η τελικη μαχη κρατησε 4 καρε, τι βιαστικο κλεισιμο ηταν αυτο? απαραδεκτο.

 

αναμεικτα συναισθηματα ειναι η καταλληλοτερη εκφραση γι αυτο το κομικ. Δε σας κρυβω οτι ειχα προσδοκιες. Μπα. Τιποτα ιδαιτερο. Ενιωσα κ εγω να θελω να το τελειωσω για να ξεμπερδεψω.


:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Λίγο που το ξεφύλλισα σήμερα στα Public φάνηκε να έχει ωραίο σχέδιο, είδα και τον ''Καταραμένο'' αλλά μάλλον ήταν η Αγγλική έκδοση δεν είμαι βέβαιος, έχω πάντως στα υπόψην, και αφού είδα τις τρείς ταινίες του Νόλαν με τον Κρίστιαν Μπεΐλ, να αγοράσω μερικά Batman να τα βάλω στην συλλογή μου(άσχετα αν το έχω ξαναματαπεί ότι δεν είμαι της DC). Ο Batman μ'αρέσει. Και το American Alien ξεφύλλησα λίγο, που είναι ιστορία του Σούπερμαν, ίσως το πάρω δεν ξέρω. Τώρα προέχει όμως ένα άλλο... Ποιο;; το CIVIL WAR!!! :mafia:

Grazie Mille

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τελικά μου το έκανε δώρο ένας πολύ καλός μου φίλος.. φανατικός DC μάλλον δεν του άρεσε και μου το χάρισε. Μέτρια ιστορία, έχω διαβάσει καλύτερα με το Μπατμανοειδές..

 

Βαθμολογία 6.0/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έτοιμο και αυτό στο "Goodreads" για όποιον ενδιαφέρεται. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36792
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  57
  • Reputation:   277
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1223 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

...ΑΨΟΓΟ σχέδιο, στον βαθμό που μου έρχεται να το αγοράσω ξανά για να του κόψω τις σελίδες και να τις κορνιζώσω στον τοίχο μου. Ωραία χρώματα και τρομερή ιστορία... Επηρεασμένη από τις Ιρλανδικές παραδόσεις, τους Tuatha De Dannan - Τουάθα Ντε Ντανάν (στα ελληνικά) και το Ιρλανδικό πάνθεον. Φυσικά η μετάφραση του ονόματος δεν είναι αρκετά ακριβής καθότι βασίζεται στην παραδοσιακή Gaelic γλώσσα των Ιρλανδών και πολλά σύμφωνα δεν ακούγονται. Δεν γράφω Κέλτικης διότι είναι αρκετά παρερμηνευμένος ο όρος. Να αναφέρω ότι στην τελευταία σελίδα του Graphic Novel έχει έναν οδηγό αναφορών για οποιονδήποτε θέλει να ξεκινήσει να ψάχνεται στους Ιρλανδικούς μύθους και παραδόσεις οι οποίοι δεν έχουν να "ζηλέψουν'' τίποτα από την ελληνική η οποιανδήποτε άλλη. Αντιθέτως η Ιρλανδία είναι αρκετά πλούσια και μοναδική σε αυτό το κομμάτι... Και ναι, ίσως να κουράσει κάποιους η γραμματοσειρά, αν και προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ. Είναι στο κλίμα του Κόμικ.

 

Μιας και γνωρίζω τους μύθους στους οποίους αναφέρεται το συγκεκριμένο Graphic Novel, μπορώ να σας πω μετά βεβαιότητος ότι θα ακολουθήσει χαμός... Μάχες, Μαγεία, δράση κ.τ.λ. Αρκεί φυσικά να μείνει στο ίδιο μοτίβο. Προς το παρόν η ιστορία είναι αρκετά επηρεασμένη από τον μύθο. Λάτρεψα επίσης και τα περιγράμματα και το όλο σχέδιο στο πως ξετυλίγονται τα καρέ σε πολλές σελίδες... Θεωρώ ότι θα αφήσει ευχαριστημένους όλους τους αναγνώστες. Ιδικά αυτούς που θα ψαχτούν για την φυλή των Tuatha De Dannan (τα παιδιά της Θεάς Danu) - Balor of The Evil Eye - Finn McCool (Ψάξτε τον μύθο του...) - Cernunnos κ.α.

 

Να αναφέρω και κάτι ακόμα. Τον Ιρλανδό Liam Sharp τον ανακάλυψα τυχαία στο Istagram μέσω του Jim FitzPatrick (στο Graphic Novel τον γράφει FitzPartick...)

και έτσι έμαθα το ''The Brave & The Bold'' πριν εκδοθεί στα ελληνικά. Είχα σκοπό να το αγοράσω έτσι και αλλιώς. Όταν έμαθα όμως πολύ μετά ότι θα κυκλοφορήσει στα ελληνικά μονό που δεν δάκρυσα... Ο Jim FitzPatrick λοιπόν είναι ζωγράφος - σχεδιαστής κόμικ - φωτογράφος. Συγκεκριμένα η πασίγνωστη φωτογραφία του

Che Guevara που είμαι σίγουρος ότι όλοι έχουμε δει, και έχει τυπωθεί σε μπλουζάκια, σημαίες, περιοδικά κ.τ.λ. Τραβήχτηκε από τον ίδιο... Όσο αφορά την ζωγραφική και το σχέδιο δε, ο Patrick έχει επιμεληθεί και ζωγραφίσει σχεδόν όλο το Artwork και τα εξώφυλλα του ιστορικού Rock συγκροτήματος THIN LIZZY...  Τουλάχιστον τα πιο κλασικά όπως π.χ. το Jailbreak το Johny the Fox κ.α. Παρακάτω ανεβάζω Artwork και εξώφυλλο από τα κλασικά άλμπουμ τους που άφησαν ιστορία και επηρέασαν μπάντες όπως Iron Maiden - Metallica - το NWOBHM κίνημα και άλλους πολλούς... Δεν είναι καθόλου τυχαίο επίσης ότι την εισαγωγή του Graphic Novel την έγραψε ο FitzPatrick. Γενικώς αξίζει να ψαχτείτε στο όλο εγχείρημα...Τόσο στα σχέδια του Liam Sharp, ο οποίος έχει κάνει και άλλα Graphic Novel όπως Green Lantern το οποίο το σχέδιο σκοτώνει... Τον Jim FitzPatrick που έχει αφήσει σχολή στον τρόπο που ζωγραφίζει και την ιστορία που ξετυλίγεται μέσα από αυτό το έργο τέχνης που λέγεται ''Οι γενναίοι και οι Τολμηροί'' Περιμένω πως και πως την συνέχεια που ελπίζω να κυκλοφορήσει και αυτή στα ελληνικά... Και αγγλικά θα την πάρω φυσικά... Πάντα τέτοια...

 

Υγ : Οι φωτογραφίες που έβγαλα δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά έτσι για να συνεισφέρω λιγάκι. 

 

 

IMG_20201209_185850.jpg

IMG_20201209_185452.jpg

IMG_20201209_185743.jpg

front.jpg

fitzpatrick-book.jpg

Επεξεργασία από rythmhawk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

 

Με το που το είδα στο φόρουμ ήθελα διακαώς να το πάρω και όταν έπεσε η τιμή στα Public, ήταν από τις πρώτες αγορές μου. 

Λοιπόν αφού διαβάστηκε, θα συμφωνήσω με τους περισσότερους για την γραμματοσειρά που κουράζει και την ιστορία που είναι λίγο περίπλοκη στην αρχή, όπως επίσης και για την τελική μάχη που δεν παίρνεις χαμπάρι πότε άρχισε και πότε τέλειωσε. Όμως το σχέδιο είναι απλά κα-τα-πλη-κτι-κό!! Ανήκει στα πολύ διαφορετικά κόμικ με πρωταγωνιστή τον Ιππότη και τη WW που δεν διαβάζεις συχνά. Μιας που είπα WW, με άφησε άναυδο το σχέδιό της. Respect! :cheers2:

 

Υ.Γ. Ψάχνοντας λίγο για το δεύτερο βιβλίο βλέπω ότι δεν έχει κυκλοφορήσει. Μείναμε στα 6 τευχάκια.:shit2:

Επεξεργασία από Pilgrim
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  36792
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  57
  • Reputation:   277
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1223 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 16/1/2022 στο 10:23 ΜΜ, Pilgrim είπε:

 

Με το που το είδα στο φόρουμ ήθελα διακαώς να το πάρω και όταν έπεσε η τιμή στα Public, ήταν από τις πρώτες αγορές μου. 

Λοιπόν αφού διαβάστηκε, θα συμφωνήσω με τους περισσότερους για την γραμματοσειρά που κουράζει και την ιστορία που είναι λίγο περίπλοκη στην αρχή, όπως επίσης και για την τελική μάχη που δεν παίρνεις χαμπάρι πότε άρχισε και πότε τέλειωσε. Όμως το σχέδιο είναι απλά κα-τα-πλη-κτι-κό!! Ανήκει στα πολύ διαφορετικά κόμικ με πρωταγωνιστή τον Ιππότη και τη WW που δεν διαβάζεις συχνά. Μιας που είπα WW, με άφησε άναυδο το σχέδιό της. Respect! :cheers2:

 

Υ.Γ. Ψάχνοντας λίγο για το δεύτερο βιβλίο βλέπω ότι δεν έχει κυκλοφορήσει. Μείναμε στα 6 τευχάκια.:shit2:

 

Ναι, δυστυχώς δεν έχει κυκλοφορήσει καν η αγγλική έκδοση του δεύτερου τόμου ακόμα... Οπότε υποθέτω ότι έχουμε δρόμο ακόμα... Επειδή παρακολουθώ τον Liam Sharp μέσω instagram, ανάρτησε πρόσφατα ότι είναι έτοιμος να κυκλοφορήσει νέο Green Lantern, το οποίο θα είναι και το τελευταίο του δυστυχώς για τώρα. Στο προφίλ του έχει επίσης σκίτσα από ακυκλοφόρητα Projects βασισμένα στην Ιρλανδική μυθολογία, που ευελπιστεί να βρουν εκδοτικό οίκο κάποια στιγμή και να τα χαρούμε όλοι μάς. Αν έχεις λογαριασμό μπες στην σελίδα του, αξίζει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.