Jump to content
Evi

Νέες κυκλοφορίες από την Anubis (2020)

Recommended Posts

Ωχ! Δίκιο έχεις! Βρε λες;  :xm:

• Like 2

Το εύχομαι, αλλά με προσγειώνει το design του εξωφύλλου που παραπέμπει σε συνέχεια της πρώτης συλλογής.

Βέβαια αυτό δε σημαίνει οτι δεν αποφάσισαν να συνεχίσουν τη συλλογή από τα Savage Sword of Conan με νέες ιστορίες,
και μετά να βγάλουν τις Κοσμοξάκουστες Περιπέτειες, τις Πολυθρύλητες Περιπέτειες κ.ο.κ.

sdvwyv10.jpg

Edited by freddeus
  • Like 4

On 30/6/2020 στο 10:05 ΜΜ, constantinople είπε:

Παιδιά αυτό το θέμα έχει εξαντληθεί πιο πάνω. Στην αρχή η Anubis είχε βγάλει 5 μικρούς τόμους με ασπρόμαυρες ιστορίες του Κόναν. Τις μισές τις ξανακυκλοφόρησε στον χορταστικό τόμο ΕΠΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ, και τώρα βγαίνουν οι υπόλοιπες μισές.

Εάν δεν είχατε πάρει τους πρώτους 5 τόμους, αυτές οι ιστορίες είναι εξαιρετικές. Προσωπικά θα τα ξαναπάρω παρόλο που έχω και τους τόμους, ελπίζοντας ότι εάν έχουν αρκετή απήχηση, μελλοντικά ίσως βγουν και νέες ιστορίες.

:pray:

Μικρούς; Αν θυμάμαι καλά ήταν σε μεγάλο φορμάτ

• Like 1
  • Thanks 1

Μικρούς στο πάχος :PPP:

• Funny 3

On 30/6/2020 στο 8:54 ΠΜ, hudson είπε:

Το Civil War, αν και είναι έκδοση (καλύτερα επανέκδοση) 2020 πωλείται σε κάποια βιβλιοπωλεία με

30%

και

40%

έκπτωση.

Μάλλον στις επανεκδόσεις δεν ισχύει η καινούρια ενιαία τιμολόγηση! Καλό αυτό...

Το ένα που έβαλες έχει εκδοθεί το 2010 και το άλλο το 2016, οπότε σίγουρα όταν το πάρεις θα σου μείνει στα χέρια. Εγώ το παράγγειλα από Public έκδοση 2020, σίγουρα καλύτερη βιβλιοδεσία.

• Like 1

4 ώρες πριν, spiderman είπε:

Το ένα που έβαλες έχει εκδοθεί το 2010 και το άλλο το 2016, οπότε σίγουρα όταν το πάρεις θα σου μείνει στα χέρια. Εγώ το παράγγειλα από Public έκδοση 2020, σίγουρα καλύτερη βιβλιοδεσία.

Πέρασα από τα βιβλιοπωλεία τα συγκεκριμένα και τα είδα, μέσα έγραφαν "greek edition 2020".

Λίγο περίεργο θα ήταν ξαφνικά να έχουν τις παλαιότερες εκδόσεις διαθέσιμες αφού ήταν εξαντλημένες.

Μάλλον δεν αλλάξανε στο site τους τα στοιχεία έκδοσης. 

• Like 3

On 30/6/2020 στο 8:54 ΠΜ, hudson είπε:

Το Civil War, αν και είναι έκδοση (καλύτερα επανέκδοση) 2020 πωλείται σε κάποια βιβλιοπωλεία με

30%

και

40%

έκπτωση.

Μάλλον στις επανεκδόσεις δεν ισχύει η καινούρια ενιαία τιμολόγηση! Καλό αυτό...

Στις επανεκδόσεις ισχύει η ενιαία τιμή για 12 μήνες για την πρώτη μόνο επανέκδοση. Αυτή νομίζω είναι η δεύτερη

• Like 1
  • Thanks 1

Η τρίτη δεν είναι; 

Η τρίτη έκοδση άρα δεύτερη επανέκδοση.

• Like 1

Εθεάθη και στην Πρωτοπορία σήμερα το 2020 Greek Edition του Civil War στην τιμή των 13,14, οπότε σπεύσατε :) 

• Thanks 1

Aπ΄τη στιγμή που η Hachette εκδίδει τόμους που είναι διαθέσιμοι απ΄την Anubis (πχ το πρόσφατο Ε is for Extinction) θεωρώ αρκετά πιθανό να δούμε και το Civil War στη συλλογή. Στο εξωτερικό είναι εντός 60άδας.
Oπότε αν δεν καίγεστε να το διαβάσετε περιμένετε μπας και το πάρετε με 10€ σε ωραία περιποιημένη έκδοση :)

11 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Aπ΄τη στιγμή που η Hachette εκδίδει τόμους που είναι διαθέσιμοι απ΄την Anubis (πχ το πρόσφατο Ε is for Extinction) θεωρώ αρκετά πιθανό να δούμε και το Civil War στη συλλογή. Στο εξωτερικό είναι εντός 60άδας.
Oπότε αν δεν καίγεστε να το διαβάσετε περιμένετε μπας και το πάρετε με 10€ σε ωραία περιποιημένη έκδοση :)

Είχε πει ο Τσέλιος ότι δεν θα μπει στη συλλογή το Civil War. Εξάλλου είπαμε, η Anubis επανεκδίδει όσα την συμφέρουν. Το New X-Men κυκλοφορεί από το 2007, πόσοι ακόμα να θέλουν να το πάρουν το 2020; Γι'αυτό φαντάζομαι το "καίει" στην συλλογή. Δεν νομίζω να πλήρωσε 3η επανέκδοση και να το ξαναβγάλει σε 1 χρόνο με την συλλογή.

Edited by Tsaklas
  • Like 3

@Kurdy Malloy  Αυτό λέω,μήπως είναι τρίτη επανέκδοση και όχι έκδοση γενικά;; :thinking:

Δεν είμαι σίγουρος και δεν έχει σημασία κιόλας. Μόνο η πρώτη επανέκδοση προσατεύεται από την ενιαία τιμή βιβλίου.

• Like 3

7 ώρες πριν, mko είπε:

@Kurdy Malloy  Αυτό λέω,μήπως είναι τρίτη επανέκδοση και όχι έκδοση γενικά;; :thinking:

Φαντάζομαι ότι θα το είχαμε μάθει εδώ μέσα. Η 2η επανέκδοση πρέπει να είναι.

12 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Καλή υπομονή έως την 3η επανέκδοση (απ' την "Anubis")! :D  Εγώ το έχω ήδη, αν και δε θυμάμαι από ποια έκδοση. Δε μου 'χει μείνει στο χέρι αλλά, αν θυμάμαι καλά, κάτι "χρίτσι χράτσα", ακούγονται κάθε φορά που ανοίγει. Είναι θέμα χρόνου... :(

• Like 1

@Mandrake @Kurdy Malloy  Ναι δεν έχει και καμία σημασία :P , απλώς νόμιζα ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου μια παρένθεση να λέει "Γ επανέκδοση",αλλά μάλλον έλεγε "Γ έκδοση"τελικά.

Αnyways,κουβέντα να γίνεται :P

• Like 1