Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέες κυκλοφορίες από την Anubis (2020)


Evi

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26345
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Παίδες για τα περί λειψης ιστορίας όσον αφορά την Black Widow κάνετε ξεκάθαρα λάθος. Έχω τα αμερικάνικα τεύχη από τότε που βγήκαν, είναι 3 τον αριθμό και η ιστορία είναι ολοκληρωμένη (σε φανταστικό σχέδιο Jones). Αν οι αμερικάνοι έβγαλαν κάποια στιγμή έναν τόμο με περισσότερες σελίδες, μαζί με κάποια άλλη ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ιστορία, αυτό δεν αλλάζει την πραγματικότητα. Θα έλεγα ότι είναι πιο σωστό να κυκλοφορεί μόνο του το συγκεκριμένο mini series ως έχει.

 

@spiderman υπερ-ηρωϊκή ποίηση! :wow:

  • Like 5
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

14 λεπτά πριν, Lord Makro είπε:

Παίδες για τα περί λειψης ιστορίας όσον αφορά την Black Widow κάνετε ξεκάθαρα λάθος. Έχω τα αμερικάνικα τεύχη από τότε που βγήκαν, είναι 3 τον αριθμό και η ιστορία είναι ολοκληρωμένη (σε φανταστικό σχέδιο Jones). Αν οι αμερικάνοι έβγαλαν κάποια στιγμή έναν τόμο με περισσότερες σελίδες, μαζί με κάποια άλλη ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ιστορία, αυτό δεν αλλάζει την πραγματικότητα. Θα έλεγα ότι είναι πιο σωστό να κυκλοφορεί μόνο του το συγκεκριμένο mini series ως έχει.

Όπως είπα, προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τόσο αν είναι ολοκληρωμένη. Με ενδιαφέρει ότι ως συλλέκτης κυρίως collected editions, αν πάρω την συγκεκριμένη έκδοση (που υποτίθεται είναι αντιστοιχία της ξένης), ειναι λειψή. Δηλαδή αν θέλω να βρω τα υπόλοιπα τεύχη που συλλέγει το ξένο paperback, πρέπει να ξαναγοράσω την έκδοση. Αυτό για μένα είναι λάθος. Δηλαδή αν έβγαζαν πάλι πχ το Gotham by Gaslight και δεν είχαν την 2η ιστορία, αλλά μόνο την 1η, εφόσον συλλέγει 2 αυτόνομα τεύχη που έξω κυκλοφόρησαν αργότερα σαν συλλογή, θα λέγαμε ότι εντάξει, όλα κομπλέ; Το πρόβλημά μου έγκειται στο ότι η ελληνική έκδοση υστερεί της πρωτότυπης και αυτό δεν μ'αρέσει καθόλου. 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26345
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Μα δεν είναι λειψή, αυτό λέω. Υπάρχει αντιστοιχία με την αμερικάνικη σειρά των 3 τευχών. Το ότι υπάρχει και μια άλλη συγκεντρωτική έκδοση δεν λέει τίποτα.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

https://www.goodreads.com/book/show/351243.Black_Widow

εδώ υπάρχει με 144 σελίδες στην Αμερικάνικη έκδοση, αλλά βλέπω άλλους δημιουργούς εάν το παρατηρείτε. Τιμή στο Amazon 19.99$

by 

Devin GraysonJ.G. Jones (Illustrator)

Greg Rucka Scott Hampton (Illustrator)

 
Φαίνεται ότι η Anubis εξέδωσε το Black Widow Vol 1 χωρίς το Vol 2. Οπότε βγαίνει ''μισός'' τόμος. Αν διαβάζω σωστά(γιατί τα αγγλικά μου δεν είναι καλά) το Vol 1 ήταν του 1999 και το Vol 2 του 2001.
Επεξεργασία από spiderman
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Με όλο αυτό τα 9.81€ που λέει το Public είναι καλή τιμή για τις 72 σελίδες, αφού οι 144 του αμερικάνικου τόμου(με το Vol 2) κοστολογούνται 19.99$ έτσι;

Απλά με ''χαλάει'' ότι είναι λίγες οι σελίδες, ας έβαζαν και το β' μέρος να είναι πιο χορταστικός ο τόμος.

Υπάρχει περίπτωση να έχει συμβεί κάτι παρόμοιο και με το IronMan Tony Stark;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

12.62$ τιμή για 120 σελίδες, όχι 80 της ελληνικής έκδοσης

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

2 ώρες πριν, Lord Makro είπε:

Μα δεν είναι λειψή, αυτό λέω. Υπάρχει αντιστοιχία με την αμερικάνικη σειρά των 3 τευχών. Το ότι υπάρχει και μια άλλη συγκεντρωτική έκδοση δεν λέει τίποτα.

Έχει κυκλοφορήσει ποτέ collected edition που είχε μόνο αυτά τα 3 τεύχη; Δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Το πρόβλημα θα λυνόταν αν έστω κυκλοφορούσε τόμος στο εξωτερικό μόνο με την σειρά Black Widow του 2001. Πάλι θα ήταν παίδεμα αλλά τότε θα μπορούσε τουλάχιστον κάποιος να αγοράσει τον τόμο της Anubis και ύστερα τον αγγλικό τόμο με τα επόμενα 3. Κάτι τέτοιο δε συμβαίνει απ όσο βλέπω άρα αυτή τη στιγμή δε λύνεται το θέμα για μένα. Πήραν ένα collected edition και εκδίδουν το μισό. 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ που τσέκαρα τον ξένο τόμο, γιατί ετοιμάζω παρουσίαση, έχει όντως μια ιστορία γραμμένη από την Greyson που διαρκεί τρία τεύχη και μία του Greg Rucka τριών τευχών. Η Anubis εξέδωσε την πρώτη και ο τόμος της έχει τα τρία τεύχη της Greyson και αφήνει εκτός αυτά του Rucka. Οι ιστορίες ήταν αυτοτελείς λογικά και ξεχωριστές μεταξύ τους οπότε δε μιλάμε για λειψή έκδοση, αλλά για κακό value for money :) 

Επεξεργασία από nikolas12
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις πληροφορήθηκα από μια φίλη. Για όσους έχετε φατσοβιβλίο και ενδιαφέρεστε να λάβετε συμμετοχή:

 

 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

6 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Εγώ που τσέκαρα τον ξένο τόμο, γιατί ετοιμάζω παρουσίαση, έχει όντως μια ιστορία γραμμένη από τον Greyson που διαρκεί τρία τεύχη και μία του Greg Rucka δύο τευχών. Η Anubis εξέδωσε την πρώτη και ο τόμος της έχει τα τρία τεύχη του Greyson και αφήνει εκτός αυτά του Rucka. Οι ιστορίες ήταν αυτοτελείς λογικά και ξεχωριστές μεταξύ τους οπότε δε μιλάμε για λειψή έκδοση, αλλά για κακό value for money :) 

Ρε παιδιά το καταλαβαίνω αυτό. Δεν μιλάω για λειψή έκδοση από άποψη νοήματος. Προφανώς μια χαρά θα διαβάζεται. Απλά λέω προσωπικά θέλω η αντιστοιχία με την έκδοση του εξωτερικού να ναι ακριβής. Πείτε το δική μου παραξενιά. Όπως και να χει, ο Νικόλας έχει δίκιο πως το κύριο θέμα είναι η τιμή. Αν ήταν έκδοση περιπτέρου στα 6,90 ούτε εγώ ούτε κανένας δε θα γκρίνιαζε πιστεύω. Τεσπα το υπεραναλυσαμε. Συνεχίστε και σορρυ για την επιμονή μου. 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που ανεβαίνει στην κλίμακα των προτιμήσεών μου ελάχιστα. Το ότι είναι η ιστορία ολοκληρωμένη. Στο Iron Man όμως και τα Deadpool (που δεν τα γουστάρω), παραμένουν πάτο. Ας πρόσεχε η "Anubis". Είπαμε, διψάμε, στηρίζουμε, αλλά μη ψάχνουν για κορόιδα. Όπως είπε και η Εύη παραπάνω, τα χρήματα δεν πέφτουν απ' τον ουρανό.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

13 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Ρε παιδιά το καταλαβαίνω αυτό. Δεν μιλάω για λειψή έκδοση από άποψη νοήματος. Προφανώς μια χαρά θα διαβάζεται. Απλά λέω προσωπικά θέλω η αντιστοιχία με την έκδοση του εξωτερικού να ναι ακριβής. Πείτε το δική μου παραξενιά. Όπως και να χει, ο Νικόλας έχει δίκιο πως το κύριο θέμα είναι η τιμή. Αν ήταν έκδοση περιπτέρου στα 6,90 ούτε εγώ ούτε κανένας δε θα γκρίνιαζε πιστεύω. Τεσπα το υπεραναλυσαμε. Συνεχίστε και σορρυ για την επιμονή μου. 

 

Ναι σε αυτό με την έκδοση του εξωτερικού έχεις δίκιο, θα μπορούσε η εκδοτική να συμπεριλάβει και τα τεύχη του Rucka, να το πληρώσουμε και λίγο παραπάνω και να είμαστε όλοι ευτυχισμένοι, αλλά με αυτό το μέγεθος είναι για τομάκι περιπτέρου.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Η ιστορία είναι ολοκληρωμένη και προσωπική μου γνώμη καλώς η Anubis επέλεξε να αφαιρέσει την 2η ιστορία γιατί το σχέδιο της ήταν ένα χάλι μαύρο (για τα προσωπικά μου γούστα πάντα) και μου διατάραζε την αισθητική του κόμικ. Τώρα το αν η τιμή είναι τσιμπημένη για τον αριθμό των σελίδων, ναι είναι όπως και η τιμή σε όλες τις εκδόσεις της Anubis. Το να συγκρίνουμε με το "The Official Marvel Graphic Novel Collection" είναι απλά ατυχές. Η μία έκδοση κυκλοφορεί στα περίπτερα η άλλη σε επιλεγμένα καταστήματα. Αν οι τόμοι δεν κυκλοφορούσαν από την Hachette στα περίπτερα, αλλά στα διάφορα κομιξάδικα η Anubis θα τα κοστολογούσε 2 και 3 φορές πάνω.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26345
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

4 hours ago, BATNICK said:

Η ιστορία είναι ολοκληρωμένη και προσωπική μου γνώμη καλώς η Anubis επέλεξε να αφαιρέσει την 2η ιστορία γιατί το σχέδιο της ήταν ένα χάλι μαύρο (για τα προσωπικά μου γούστα πάντα) και μου διατάραζε την αισθητική του κόμικ. Τώρα το αν η τιμή είναι τσιμπημένη για τον αριθμό των σελίδων, ναι είναι όπως και η τιμή σε όλες τις εκδόσεις της Anubis.

 

Σωστά, όπως τα λες. Δεν θυμάμαι πολλά πράγματα από την πλοκή (πάνε και τόσα χρόνια) αλλά στο σχέδιο ο J. G. Jones κάνει παπάδες! Εγώ θα συνιστούσα την αγορά του, αν η τιμή δεν είναι πρόβλημα για κάποιον. Η 2η ιστορία που αναφέρετε είναι από άλλη δημιουργική ομάδα, προφανώς κάποια στιγμή η Marvel τις "ένωσε" σε έναν τόμο για να πετύχει έναν αριθμό σελίδων κοντά σε αυτόν ενός μέσου TPB (γύρω στα 6 τεύχη).

Θα με κάνετε να τα ξαναδιαβάσω, βρε! :lol:

 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33594
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  224
  • Reputation:   1218
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Επίσης η πρώτη ιστορία black widow είναι θεματικά πιο κοντά στην ταινία από ότι η δεύτερη, οπότε καταλαβαίνεις γιατί αγνόησαν την δεύτερη ιστορία.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Έχει κάποια καλοκαιρινά πακετάκια με έκπτωση εδώ:

https://anubis.gr/product-category/prosfores/?fbclid=IwAR2LeRKUK2nd0sgQGr_nMTv9DZjv4gsX-tj2XP7khb_EO7AXNgJQP1mFMU0

 

Προσωπικά τα βρίσκω περιοριστικά, χίλιες φορές να είχε μια έκπτωση σε κάθε τίτλο.

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33594
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  224
  • Reputation:   1218
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Λοιπόν τα πακέτα της Anubis μου θύμισαν κάτι 2-3 χρόνια πριν έτυχε να περνάω δίπλα από ένα περίπτερο κοντά στον Ολύμπιον στην πλατεία Αριστοτέλους και είδα ότι πουλούσαν graphic novels eternals  και ultimates marvel. Επίσης πάλι σε ένα περίπτερο έτυχε να δω το superman godfall πάλι από τον anubis. Δεν είχα ρωτήσει τότε τίποτα, απλώς αναρωτιέμαι πώς κατέληξαν αυτές οι εκδόσεις στα περίπτερα.

Επεξεργασία από Evi
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, Evi είπε:

Λοιπόν τα πακέτα της Anubis μου θύμισαν κάτι 2-3 χρόνια πριν έτυχε να περνάω δίπλα από ένα περίπτερο κοντά στον Ολύμπιον στην πλατεία Αριστοτέλους και είδα ότι πουλούσαν graphic novels eternals  και ultimates marvel. Επίσης πάλι σε ένα περίπτερο έτυχε να δω το superman godfall πάλι από τον anubis. Δεν είχα ρωτήσει τότε τίποτα, απλώς αναρωτιέμαι πώς κατέληξαν αυτές οι εκδόσεις στα περίπτερα.

Έφαγα τον κόσμο να βρω που είχαμε κάνει σχετική αναφορά για τα graphic novels αυτά που είχαν κυκλοφορήσει με μια καρτέλα στα περίπτερα και δεν τη βρήκα... Νομίζω πάντως ότι μέσα σ' άλλα ήταν και ο 2ος τόμος "Spider-Man: The Other - Evolve or Die - Εξέλιξη ή Θάνατος"! Ε πως να κατέληξαν; Ξεστοκάρισμα του εκδότη ήταν σε μια προσπάθεια να τα "σπρώξει" μέσω περιπτέρων. Δεν είχαν και καμιά τρομερή έκπτωση, παρόλα αυτά είχα αγοράσει 2 graphic novels και το ένα είναι αυτό που αναφέρω. Νομίζω το "Superman: Godfall - Η Πτώση Ενός Θεού" ήταν το 2ο, αλλά περιέργως δεν το 'χω περασμένο ΚΑΝ στο αρχείο μου για να ξέρω από που το αγόρασα... Στις 2 αυτές παρουσιάσεις πάντως, δε βρήκα την αναφορά που είχαμε κάνει με τον Greekcomicfan (νομίζω και τον mrD) για τις διανομές αυτές... Πρέπει να 'χει βγάλει και μια φωτογραφία ο Greekcomicfan της σελίδας με τον τίτλο της προσφοράς... :thinking:

 

Κυκλοφόρησαν και δυο εκδόσεις "Lego - Ninjago: Masters of Spinjitsu - Ιστορίες με Τουβλάκια". Το "Πύρινη Δράση!":

 

PyriniDrasi_Front.thumb.jpg.c5ff1fb75b4b608f12fc78bab3c33ef6.jpg

 

Συγγραφέας: Rusu Meredith

ISBN: 978-960-623-185-8

Ημ. Έκδοσης: 15 Μαΐου 2020

Αριθμός Σελίδων: 64

Διαστάσεις: 19,3 x 13,5

Μετάφραση: Ηλίας Τσιάρας

 

και το "Σχολή για Κακοποιούς!":

 

SxoliGiaKakopoious_Front.thumb.jpg.1cf15c5432693de7ae4343a22a608ef3.jpg

 

Συγγραφέας: Rusu Meredith

ISBN: 978-960-623-184-1

Ημ. Έκδοσης: 15 Μαΐου 2020

Αριθμός Σελίδων: 64

Διαστάσεις: 19,3 x 13,5

Μετάφραση: Ηλίας Τσιάρας

 

Αλλά μόλις ξεφύλλισα τις σελίδες του 1ου που έχει για δείγμα και είδα πως πρόκειται για εικονογραφημένα παραμύθια...

Επεξεργασία από Mandrake
  • Like 8
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 15/6/2020 στο 9:28 ΜΜ, Mandrake είπε:

Έφαγα τον κόσμο να βρω που είχαμε κάνει σχετική αναφορά για τα graphic novels αυτά που είχαν κυκλοφορήσει με μια καρτέλα στα περίπτερα και δεν τη βρήκα... Νομίζω πάντως ότι μέσα σ' άλλα ήταν και ο 2ος τόμος "Spider-Man: The Other - Evolve or Die - Εξέλιξη ή Θάνατος"! Ε πως να κατέληξαν; Ξεστοκάρισμα του εκδότη ήταν σε μια προσπάθεια να τα "σπρώξει" μέσω περιπτέρων. Δεν είχαν και καμιά τρομερή έκπτωση, παρόλα αυτά είχα αγοράσει 2 graphic novels και το ένα είναι αυτό που αναφέρω. Νομίζω το "Superman: Godfall - Η Πτώση Ενός Θεού" ήταν το 2ο, αλλά περιέργως δεν το 'χω περασμένο ΚΑΝ στο αρχείο μου για να ξέρω από που το αγόρασα... Στις 2 αυτές παρουσιάσεις πάντως, δε βρήκα την αναφορά που είχαμε κάνει με τον Greekcomicfan (νομίζω και τον mrD) για τις διανομές αυτές... Πρέπει να 'χει βγάλει και μια φωτογραφία ο Greekcomicfan της σελίδας με τον τίτλο της προσφοράς... :thinking:

Λοιπόν, το βρήκα! Θυμήθηκα πως και το "Siege: Πολιορκία" είχε κυκλοφορήσει απ' αυτή την έκδοση και voila! Τσέκαρα στην παρουσίασή του και ο Κώστας είχε σαρώσει την καρτέλα με τίτλο κυκλοφορίας "Πανίσχυροι Ήρωες"! Βέβαια, δεν ήταν 2-3 χρόνια πριν αλλά το 2013! Σε αυτά αναφερόσουν Εύη; Δε θυμάμαι κάτι άλλο σχετικό που να τα έφερε στα περίπτερα... Όπως βλέπεις ήταν μέσα και τα "Thor: Η Εποχή του Κεραυνού" και "Captain America: Η Αρχή".

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33594
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  224
  • Reputation:   1218
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ναι τέτοιου είδους εκδόσεις ήταν.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  109
  • Reputation:   690
  • Achievement Points:  109
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1903 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

https://www.public.gr/product/comics/greek-comics/super-hero/civil-war-nea-ekdosi/prod10810548pp/

 

 

Σε νέα  έκδοση  κυκλοφόρησε......

  • Like 3
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Άντε, καλές αγορές σε όσους το περίμεναν καιρό και καλή απόλαυση αφού το διαβάσουν :) 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

19 ώρες πριν, Elias είπε:

https://www.public.gr/product/comics/greek-comics/super-hero/civil-war-nea-ekdosi/prod10810548pp/

 

 

Σε νέα  έκδοση  κυκλοφόρησε......

Το είδα το είδα  :mafia::blob7::clap2:(μου τρέχουν τα σάλια τώρα :MoM: )

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21473
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το Civil War, αν και είναι έκδοση (καλύτερα επανέκδοση) 2020 πωλείται σε κάποια βιβλιοπωλεία με

30%

και

40%

έκπτωση.

Μάλλον στις επανεκδόσεις δεν ισχύει η καινούρια ενιαία τιμολόγηση! Καλό αυτό...

 

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  109
  • Reputation:   690
  • Achievement Points:  109
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1903 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

 

  • Like 8
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Αυτό το Κόναν είναι πάλι κάποια επανέκδοση ή είναι καινούργιο; Ξέρει κανείς;

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Η αναζήτηση του εξωφύλλου μου έβγαλε Savage Sword of Conan, άρα είναι οι παλιές οι ασπρόμαυρες. Όχι της Dark horse.

Άρα μιλάμε για καινούρια έκδοση 

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32935
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  46
  • Reputation:   327
  • Achievement Points:  47
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Λογικά είναι η συνέχεια των ασπρόμαυρων επανεκδοσεων που ξεκίνησε με τον τόμο Conan-Επικες περιπέτειες

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55397
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Παιδιά αυτό το θέμα έχει εξαντληθεί πιο πάνω. Στην αρχή η Anubis είχε βγάλει 5 μικρούς τόμους με ασπρόμαυρες ιστορίες του Κόναν. Τις μισές τις ξανακυκλοφόρησε στον χορταστικό τόμο ΕΠΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ, και τώρα βγαίνουν οι υπόλοιπες μισές.

 

Εάν δεν είχατε πάρει τους πρώτους 5 τόμους, αυτές οι ιστορίες είναι εξαιρετικές. Προσωπικά θα τα ξαναπάρω παρόλο που έχω και τους τόμους, ελπίζοντας ότι εάν έχουν αρκετή απήχηση, μελλοντικά ίσως βγουν και νέες ιστορίες.

 

:pray:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2255
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  43
  • Reputation:   382
  • Achievement Points:  67
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 hour ago, constantinople said:

Παιδιά αυτό το θέμα έχει εξαντληθεί πιο πάνω. Στην αρχή η Anubis είχε βγάλει 5 μικρούς τόμους με ασπρόμαυρες ιστορίες του Κόναν. Τις μισές τις ξανακυκλοφόρησε στον χορταστικό τόμο ΕΠΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ, και τώρα βγαίνουν οι υπόλοιπες μισές.

 

Εάν δεν είχατε πάρει τους πρώτους 5 τόμους, αυτές οι ιστορίες είναι εξαιρετικές. Προσωπικά θα τα ξαναπάρω παρόλο που έχω και τους τόμους, ελπίζοντας ότι εάν έχουν αρκετή απήχηση, μελλοντικά ίσως βγουν και νέες ιστορίες.

 

:pray:

 

Οι ιστορίες που αναφέρει το εξώφυλλο (Η Κατάρα του Μονόλιθου και Η Σκοτεινή Λίμνη) δεν υπήρχαν στους παλιούς τόμους. Fingers crossed οτι θα είναι κάτι καινούριο...

Επεξεργασία από freddeus
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.