Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλησπέρα αδέρφια [ Νέο μέλος ]


skatzoxeiros

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3912
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  15
  • Reputation:   8
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Το ονομά μου είναι Βασίλης αλλά από τότε που γεννήθηκα μέχρι σήμερα η οικογένια μου και οι φίλοι μου με φωνάζουν και με ξέρουν ως Ήλιο.

 

Μένω στην Αίγινα και είμαι 35 χρονών.

 

Η επαφή μου με τα κόμικς ξεκινάει στα μέσα τις δεκαετείας του 70 με σειρές όπως όλοι φαντάζομαι μίκυ μάους σεραφίνο, και τιραμόλα. Γύρω στο 1978 έρχομαι για πρώτη φορά σε επαφή με το σύμπαν της μάρβελ και με σειρές που κυκλοφορούσαν εκείνη την εποχή όπως μάστερ οφ κουνγκ φου, γκόουστ ράιντερ,χ-μεν,κόμης δράκουλας κυρίως. Στις αρχές τις δεκαετείας του 80 άρχισα να διαβάζω αστερίξ,λούκι λουκ,αγόρι, μπλέκ, όμπραξ,σπάιντερ μαν,βαβούρα. Στο τέλος της δεκαετείας του 80 έπεσαν παλιότερες εκδόσεις κόμικς στα χέρια μου από μία φίλη όπως κόκομπιλ και κόμικς ερότικα καθώς και είχα και την πρώτη μου επαφή με το παρά πέντε και βαβέλ και τους έλληνες σκιτσογράφους κυρ και αρκά. Στις αρχές τις δεκαετείας του 90 ήρθα για πρώτη φορά σε επαφή με τον καταπληκτικό κόναν μιάς και μεχρί τότε δεν με ενθουσίαζε να το αγοράζω (γιατι ήδη όλο το χαρτζιλίκι μου έφευγε σε κόμικς) ένα ασπρόμαυρο κόμικς όπως πίστευα ωμής βίας. Βέβαια απο τότε που ξεκίνησα να το διαβάζω δεν το σταμάτησα και το αγοράζω μέχρι και σήμερα. Επίσης έχω διαβάσει σειρές όπως λεοναρντο,τεν τεν και άλλα πολλά που όμως δεν με συγκίνησαν ιδιαίτερα και δεν τα παρακολούθησα φανατικά.

 

Αγαπημένες μου σειρες ήταν και ειναι κοναν,χ-μεν, καθώς και οι σειρά μυστικοί πόλεμοι 1 και 2 της μάρβελ. Αγαπημένοι ήρωες πουκ(ομάδα άλφα),κτήνος (χ-μεν),σπάιντερ μαν, κόναν,το μεγάλο ρεμάλι (ρέισερ).

 

Ελπίζω να σας διαφώτισα αρκετά για το ποιός είμαι σε σχέση με το κοινό μας χόμπυ.

 

Φιλιά σε όλους και όλες

 

Με αγάπη Ήλιος

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Welcome Brotha'!!!!! :D

 

Καλως σε βρηκαμε και καλως ηρθες Ηλιο στη μεγαλυτερη κοινοτητα κομιξακηδων εν Ελλαδι (πανω απο 10.000 συμφωνα με τις τελευταιες δημοσκοπησεις :P )!!!!!!!

 

Μου φαινεται εχει περισσεψει λιγη τουρτιτσα απο χτες που γιορτασαμε τα πρωτα γενεθλια, αλλα και να μην εχει μεινει εχουμε τη χρυσοχερα kikitsa να φτιαξει καμια φρεσκια λιχουδια! ;)

 

Και φυσικα αφθονες μπυρες, μπυρωνια, μπυρακια!!!!!! :beer3::dance::cheers2::valtnino:

 

Κομικς? Α, ναι...... Βλεπω οτι κααατι λιγα εχεις διαβασει ( :respect: ) οποτε πιστευω οτι μια βολτιτσα απο τα αφιερωματα θα σου θυμησουν αρκετες στιγμες κομιξικης θαλπωρης αλλα και θα μαθεις και καινουρια ή καποια παλια που μπορει να σου ξεφυγαν, οποτε να μη σε κραταω αλλο ;) ........ Flame on!!!!!!!! :beer:ahoy.gif:yahoo:

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3912
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  15
  • Reputation:   8
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Welcome Brotha'!!!!! :D

 

Καλως σε βρηκαμε και καλως ηρθες Ηλιο στη μεγαλυτερη κοινοτητα κομιξακηδων εν Ελλαδι (πανω απο 10.000 συμφωνα με τις τελευταιες δημοσκοπησεις :P )!!!!!!!

 

Μου φαινεται εχει περισσεψει λιγη τουρτιτσα απο χτες που γιορτασαμε τα πρωτα γενεθλια, αλλα και να μην εχει μεινει εχουμε τη χρυσοχερα kikitsa να φτιαξει καμια φρεσκια λιχουδια! ;)

 

Και φυσικα αφθονες μπυρες, μπυρωνια, μπυρακια!!!!!! :beer3::dance::cheers2::valtnino:

 

Κομικς? Α, ναι...... Βλεπω οτι κααατι λιγα εχεις διαβασει ( :respect: ) οποτε πιστευω οτι μια βολτιτσα απο τα αφιερωματα θα σου θυμησουν αρκετες στιγμες κομιξικης θαλπωρης αλλα και θα μαθεις και καινουρια ή καποια παλια που μπορει να σου ξεφυγαν, οποτε να μη σε κραταω αλλο ;) ........ Flame on!!!!!!!! :beer:730005.51.gif:yahoo:

 

Χε χε χε είναι γεγονός οτι ανέφερα μόνο της σειρές που έφτιαξα κατά περιόδους σε συλλογές και όχι αυτά που έχω διαβάσει μιας και θα έπρεπε να χαλάσω πολύ χρόνο για μια τόσο ανούσια αναφορά. Hail to beer drinkers.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3897
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   40
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6019 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Είσαι κι εσύ ένας απο εμάς!!!Καλως όρισες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26345
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Είσαι κι εσύ ένας απο εμάς!!!

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ!!! :beer::welcome::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64278
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Καλωσόρισες Ήλιε στην παρέα μας :welcome:

 

Κατ' αρχήν μου δημιουργήθηκε η απορία, γιατί αφού σε φωνάζουν ήλιο, γράφτηκες σαν σκαντζόχειρος στην κοινότητα ? :)

 

Αφού "είσαι ένας από εμάς" όπως λένε τα παιδιά, είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσει το μικρό μας στέκι και θα απολαύσεις την τρελή παρέα μας..

 

Καλή διασκέδαση λοιπόν, και εύχομαι να σε βλέπουμε συχνά.

 

:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3912
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  15
  • Reputation:   8
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Καλωσόρισες Ήλιε στην παρέα μας :welcome:

 

Κατ' αρχήν μου δημιουργήθηκε η απορία, γιατί αφού σε φωνάζουν ήλιο, γράφτηκες σαν σκαντζόχειρος στην κοινότητα ? :)

 

Αφού "είσαι ένας από εμάς" όπως λένε τα παιδιά, είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσει το μικρό μας στέκι και θα απολαύσεις την τρελή παρέα μας..

 

Καλή διασκέδαση λοιπόν, και εύχομαι να σε βλέπουμε συχνά.

 

:beer2:

 

 

Ευλογη η απορία σου . Καταρχάς γιατι στις πιο πολλές σελιδες όπου γράφομαι το Ηλιος συνήθως είναι πιασμένο έτσι άρχισα να χρισιμοποιώ το παρασούκλι που μου έβγαλαν οι συμμαθητές μου λόγω του ακατάστατου μαλλιού μου ενίοτε και μυαλού μου.

 

Δεύτερον και ουσιαστικότερο είναι ότι το Ήλιος είναι το πραγματικό μου όνομα και το Βασίλης απλά το βαπτιστικό μιάς και ο παπας δεν ήθελε να με βαφτίσει Ηλιο. Τον αδερφό μου τον βάφτισαν Αυγερινό και έτσι μας φωνάζουν από τότε που γεννηθήκαμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.