Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέες κυκλοφορίες από τις εκδόσεις Οξύ (2020)


spitermak

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34885
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ πάντως τώρα που έχω σκοπό να διαβάσω το Doomsday Clock στα αγγλικά, έχω βάλει στο reading list μου ότι πριν από αυτό να ξαναδιαβάσω το Rebirth και την Κονκάρδα που έβγαλε η Anubis και λειτουργούν σαν προοίμια για το Doomsday Clock, ειδικά η Κονκάρδα. Αν λοιπόν το δούμε στα ελληνικά όχι από την Anubis που έχει βγάλει το Watchmen και τα δύο προαναφερόμενα, αλλά από το Οξύ, όντως θα είναι μεγάλη επικράτηση όπως λέει ο φίλος @Tsaklas. Από την άλλη φοβάμαι ότι το Doomsday Clock ίσως έχει κάπως απαγορευτικό κόστος σε paperback μορφή, αλλά δε συζητάω ότι είναι μια έκδοση που επιβάλλεται να βγει στα ελληνικά και η Οξύ νομίζω είχε αφήσει υπόνοιες στο Facebook ότι το γλυκοκοιτούσε.

 

@Evi ξέχασα και στο πιο πάνω ποστ που το έγραψα βιαστικά, δε θυμάμαι αν το είχε αναφέρει και εδώ ο @Valtasar, αλλά το Conan θα βγει μάλλον μέσα στο μήνα, οπότε λογικά προγραμματίζουν τη συνέχεια του. Απ' όσο βλέπω το run του Aaron έχει δύο trades στα αγγλικά και στα ελληνικά έχουν γίνει δύο καταχωρήσεις που είναι αυτές:

 

Μονογραφία: έντυπο (ISBN:978-960-436-724-5). Κόναν ο Βάρβαρος: Η ζωή και ο θάνατος του Κόναν - Βιβλίο 1
Τίτλος : Κόναν ο Βάρβαρος: Η ζωή και ο θάνατος του Κόναν - Βιβλίο 1
Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ
Εκδότης: Αθήνα [GR] : Εκδόσεις Οξύ Α.Ε. / Brainfood Εκδοτική ΜΕΠΕ
ISBN: 978-960-436-724-5
Γλώσσες : Ελληνική (gre)
Ημ/νία Παραχώρησης : 02/09/2020
no-image.png
minus.gifΜονογραφία: έντυπο (ISBN:978-960-436-729-0). Κόναν ο Βάρβαρος: Η ζωή και ο θάνατος του Κόναν - Βιβλίο 2
Τίτλος : Κόναν ο Βάρβαρος: Η ζωή και ο θάνατος του Κόναν - Βιβλίο 2
Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ
Εκδότης: Αθήνα [GR] : Εκδόσεις Οξύ Α.Ε. / Brainfood Εκδοτική ΜΕΠΕ
ISBN: 978-960-436-729-0
Γλώσσες : Ελληνική (gre)
Ημ/νία Παραχώρησης : 01/10/2020
  • Like 8
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33594
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  224
  • Reputation:   1218
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το doomsday clock έχει βγει στο εξωτερικό αρχικά ως part 1 και part 2 και τώρα πρόσφατα ως ενιαίο και  τα 12 τεύχη μαζί. Ας ελπίσουμε όποιος σκεφτεί πρώτος να το βγάλει στην Ελλάδα anubis η οξυ να προτιμήσει να το βγάλει σε δύο μέρη. Το ίδιο ισχύει και για το darkseid war.

Επεξεργασία από Evi
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το  Deluxe Edition του Metal, από βίντεο review που είδα, είναι oversized hardcover. 

Το doomsday πιστεύω θα βγει απ την Anubis, τώρα που επιστρέφει στα DC. 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 2/10/2020 στο 6:33 ΠΜ, Evi είπε:

Το doomsday clock έχει βγει στο εξωτερικό αρχικά ως part 1 και part 2 και τώρα πρόσφατα ως ενιαίο και  τα 12 τεύχη μαζί. Ας ελπίσουμε όποιος σκεφτεί πρώτος να το βγάλει στην Ελλάδα anubis η οξυ να προτιμήσει να το βγάλει σε δύο μέρη. Το ίδιο ισχύει και για το darkseid war.

Προσωπικά θα προτιμούσα να τα δω σε έναν τόμο το καθένα. Και τα έχουμε όλα συγκεντρωμένα και γλιτώνουμε χρήματα. ☺️

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  259
  • Reputation:   1393
  • Achievement Points:  281
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Παιδιά να φανταστώ ότι το Dark knights metal και μάλιστα η deluxe edition δεν  πρόκειται να να την δούμε κάτω από 35 ευρώ και πάλι λίγα λέω???

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34885
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

22 λεπτά πριν, Νίκος Τσιλοπάνος είπε:

Παιδιά να φανταστώ ότι το Dark knights metal και μάλιστα η deluxe edition δεν  πρόκειται να να την δούμε κάτω από 35 ευρώ και πάλι λίγα λέω???

 

Θεωρώ ότι θα βγει κοντά στην τιμή του Justice. Βάσει της καταχώρησης στο Amazon έχει 128 σελίδες που αποκλείεται, γιατί 208 έχει το paperback, οπότε ξεκινάει από εκεί και πάνω. Αν βγει και oversized και hardcover θεωρώ ότι η τιμή δε θα πρέπει να υπερβαίνει τα 30, καλώς ή κακώς οι εποχές που ένα κόμικ με σκληρό εξώφυλλο μπορούσε να πωληθεί σε αστρονομικά ποσά έχει τελειώσει, οπότε εγώ θα πω ότι για deluxe edition, oversized και hardcover μια τιμή κοντά στα 30 είναι καλή, κι ας έχω την αγγλική έκδοση ενδέχεται να την τιμήσω.

 

Τώρα για Doomsday Clock που αναφέρετε πιο πάνω, είμαι της άποψης ότι το ζήτημα για το αν θα βγει σε δύο μέρη ή σε ένα εξαρτάται από το τι έκδοση θα γίνει. Δηλαδή εγώ που έχω την έκδοση σε δύο τόμους, είναι hardcovers, τα οποία είναι υπέροχα. Έτσι είναι εξωτερικά και αν κρατήσεις μόνο τους τόμους:

 

IMG_20201004_112950_HHT.jpg  IMG_20201004_113041_HHT.jpg

 

Κι επίσης υπάρχουν σχέδια του Superman και του Doctor Manhattan που μου αρέσει η συμμετρία τους, στο χαρτί που περικλείει την έκδοση:

 

IMG_20201004_113140.jpg  IMG_20201004_113208_HHT.jpg

 

Κάτι τέτοιο θα μπορούσα να πω ότι αξίζει πολύ να βγει σε δύο μέρη. Αν είναι να εκδοθεί σε δύο paperbacks τύπου Civil War II, τότε 1000 φορές ένα paperback με όλα τα τεύχη μέσα να βγει και πιο φθηνό.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  259
  • Reputation:   1393
  • Achievement Points:  281
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

5 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

 

Θεωρώ ότι θα βγει κοντά στην τιμή του Justice. Βάσει της καταχώρησης στο Amazon έχει 128 σελίδες που αποκλείεται, γιατί 208 έχει το paperback, οπότε ξεκινάει από εκεί και πάνω. Αν βγει και oversized και hardcover θεωρώ ότι η τιμή δε θα πρέπει να υπερβαίνει τα 30, καλώς ή κακώς οι εποχές που ένα κόμικ με σκληρό εξώφυλλο μπορούσε να πωληθεί σε αστρονομικά ποσά έχει τελειώσει, οπότε εγώ θα πω ότι για deluxe edition, oversized και hardcover μια τιμή κοντά στα 30 είναι καλή, κι ας έχω την αγγλική έκδοση ενδέχεται να την τιμήσω.

 

Τώρα για Doomsday Clock που αναφέρετε πιο πάνω, είμαι της άποψης ότι το ζήτημα για το αν θα βγει σε δύο μέρη ή σε ένα εξαρτάται από το τι έκδοση θα γίνει. Δηλαδή εγώ που έχω την έκδοση σε δύο τόμους, είναι hardcovers, τα οποία είναι υπέροχα. Έτσι είναι εξωτερικά και αν κρατήσεις μόνο τους τόμους:

 

IMG_20201004_112950_HHT.jpg  IMG_20201004_113041_HHT.jpg

 

Κι επίσης υπάρχουν σχέδια του Superman και του Doctor Manhattan που μου αρέσει η συμμετρία τους, στο χαρτί που περικλείει την έκδοση:

 

IMG_20201004_113140.jpg  IMG_20201004_113208_HHT.jpg

 

Κάτι τέτοιο θα μπορούσα να πω ότι αξίζει πολύ να βγει σε δύο μέρη. Αν είναι να εκδοθεί σε δύο paperbacks τύπου Civil War II, τότε 1000 φορές ένα paperback με όλα τα τεύχη μέσα να βγει και πιο φθηνό.

και εγώ κάπου εκεί πιστεύω ότι θα έβγαινε η τιμή αλλά στην αρχή φοβήθηκα γιατί από review που έχω δει για το συγκεκριμένο δείχνει μεγάλο μέγαθος πολλές σελίδες και το κυριότερο μεταλιζέ εξώφυλλο και λέω σίγουρα θα εκτοξευθεί στα ύψη αλλά πιστεύω ότι η ΟΞΥ είναι λογικά και ελπίζω να το δούμε κάπου εκεί στα 30 ευρώ

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Η deluxe είναι 128 σελίδες  γιατί έχει μόνο τα βασικά 6 τεύχη. 

Το paperback έχει 2 επιπλέον : Dark Knights Rising: The Wild Hunt #1 and Batman Lost #1.

Μακάρι να είναι η paperback, προτιμώ 80 σελίδες παραπάνω από τα μεταλιζε και σκληρό εξώφυλλο. 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εμένα πάλι μ' ενδιαφέρει να διαβάζεται. Αυτός είναι ο κύριος φόβος μου με τις εκδόσεις της "Οξύ" γι' αυτό και από τις νεότερες εκδόσεις δεν έχω αγοράσει σχεδόν καμία. Για παράδειγμα, το "The Infinity War" το θέλω κολασμένα και απ' ότι φαίνεται δεν πρόκειται να το αγοράσω. Έχω ήδη φάει γερό χαστούκι με τουλάχιστον δυο εκδόσεις ("The Infinity Gauntlet", "Original Sin"), τα μέλη εδώ δε βοηθούν ιδιαίτερα στην ενημέρωση σε αυτό το κομμάτι (κάτι που μου βάζει ψύλλους στ' αυτιά στο κατά πόσο γίνεται σκόπιμα) ενώ το πρόβλημα είναι εμφανέστατο, τα χρήματα δεν περισσεύουν για να τα πετάμε στα σκουπίδια και οι επιλογές στα "προς αγορά" είναι ακόμη πολλές, οπότε θα εξακολουθώ να είμαι επιφυλακτικός μέχρι να δω σωστή ενημέρωση και πληροφορίες για κάθε νέα έκδοση που βγάζει η εκδοτική.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

(κάτι που μου βάζει ψύλλους στ' αυτιά στο κατά πόσο γίνεται σκόπιμα)

 

Τι θες να πεις με αυτό; :thinking:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ότι λόγω συμπάθειας με την εκδοτική δεν αναφέρονται τα κακώς κείμενα. Σχετική συζήτηση που είχα κάνει πέρυσι, μεταφέρθηκε από τον Greekcomicfan και στη συνέχεια μάλλον διαγράφηκε, διότι δεν τη βρίσκω πουθενά. Τάχα μου "αυτονομήθηκε διότι δεν έχει σχέση με την έκδοση" (αυτό μου είπε ο Κώστας) όταν σε ΚΑΘΕ άλλη έκδοση εδώ μέσα, εάν γράψουν μέλη πως ήταν πιο λεπτό το χαρτί, πως ήθελε μεγαλύτερο φορμά, πως δεν τους άρεσε η γραμματοσειρά γιατί είναι δυσανάγνωστη, τα σχόλια παρέμειναν κανονικά. Τα δικά μου γιατί μεταφέρθηκαν με πρόσχημα το παραπάνω που αναφέρω σε εισαγωγικά; Πως δεν έχει σχέση με την έκδοση δηλαδή όταν αναφέρω μια κακή εκτύπωση; Και έκτοτε σιωπή βέβαια και καμία αναφορά από κανέναν, για καμία άλλη έκδοση. Το "The Infinity War" όμως έχει και αυτό παρόμοια προβλήματα, διότι το τσέκαρα ο ίδιος στα "Public". Τέλος πάντων, δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος να γράψει κάτι σχετικό, ούτε κάτι θετικό ή αρνητικό, εγώ όμως σωστή ενημέρωση δεν παίρνω ως αναγνώστης και αυτό κατά τη γνώμη μου είναι λάθος το οποίο θα πληρώσω όταν προχωρήσω σε κάθε τέτοιας έκδοσης παραγγελία. Και πέρα απ' αυτό, τίθεται πλέον θέμα εμπιστοσύνης σε παρουσιάσεις γενικότερα. Ας είναι... Τα συγκεκριμένα ξέρω πλέον ότι πρέπει να τα τσεκάρω πρώτα από κοντά σε ένα κατάστημα "Public". Άλλο τρόπο δε βλέπω.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32418
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

@Mandrake δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θες να μάθεις σχετικά με τις εκδόσεις της Οξύ :thinking:
Προσωπικά πάντως έχω ένα μόνιμο πρόβλημα κι αυτό είναι το πολύ λεπτό εξώφυλλο που χρησιμοποιούν.
Το αναφέρω πάντα όταν κάνω κριτική.
Επίσης που και που βλέπω χοντρά μεταφραστικά λάθη, όπως πχ στο Batman Γελαστός Άνδρας.
Που επίσης τ΄αναφέρω εννοείται.
Καλώς ή κακώς δεν έχω κολλητιλίκια με κάποια εκδοτική, οπότε δεν κωλώνω ν΄αναφέρω τα κακώς κείμενα.
Απλώς δεν έχω καταλάβει σε τι αναφέρεσαι :thinking:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

4 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Εμένα πάλι μ' ενδιαφέρει να διαβάζεται. Αυτός είναι ο κύριος φόβος μου με τις εκδόσεις της "Οξύ" γι' αυτό και από τις νεότερες εκδόσεις δεν έχω αγοράσει σχεδόν καμία.

Να φανταστώ αναφέρεσαι περισσότερο στην ράχη, που λόγω κόλλησης (ειδικά σε εκδόσεις με πολλές σελίδες) κάποια "συννεφάκια" ή εικόνες που βρίσκονται στο κέντρο,

δεν διαβάζονται και δεν φαίνονται τόσο καλά.

Η Οξύ το έχει αυτό το θέμα σε αντίθεση με την Anubis.

Αν και στο τελευταίο DC που κυκλοφόρησε (Batman Καταραμένος) αυτό το πρόβλημα δεν υπήρχε. Ίσως λόγω διαφορετικού μεγέθους ή ίσως το πρόσεξαν περισσότερο.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32418
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Aν εννοεί αυτό δεν είχα προσωπικά τέτοιο θέμα.
3 graphic novels έχω από Οξύ (Spider-Man: To Tελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν, Daredevil: O Ατρόμητος, Batman: Ο Γελαστός Άνδρας).
Όλα διαβάζονταν άνετα :)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 ώρες πριν, hudson είπε:

Να φανταστώ αναφέρεσαι περισσότερο στην ράχη, που λόγω κόλλησης (ειδικά σε εκδόσεις με πολλές σελίδες) κάποια "συννεφάκια" ή εικόνες που βρίσκονται στο κέντρο,

δεν διαβάζονται και δεν φαίνονται τόσο καλά.

Η Οξύ το έχει αυτό το θέμα σε αντίθεση με την Anubis.

Αν και στο τελευταίο DC που κυκλοφόρησε (Batman Καταραμένος) αυτό το πρόβλημα δεν υπήρχε. Ίσως λόγω διαφορετικού μεγέθους ή ίσως το πρόσεξαν περισσότερο.

 

7 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Aν εννοεί αυτό δεν είχα προσωπικά τέτοιο θέμα.
3 graphic novels έχω από Οξύ (Spider-Man: To Tελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν, Daredevil: O Ατρόμητος, Batman: Ο Γελαστός Άνδρας).
Όλα διαβάζονταν άνετα :)

Μα δεν είπα ότι έχουν όλα παιδιά... Εγώ έχω 27 graphic novels απ' τις εκδόσεις "Οξύ" απ' τα οποία έχω διαβάσει μέχρι στιγμής τα 21, εκ των οποίων τα 3 είχαν πρόβλημα. Οριακά κι ένα 4ο, το "Venom". Το "Τελευταίο Κυνήγι του Κρέηβεν" ήταν μια χαρά, από Ατρόμητο έχω διαβάσει μονάχα το "Daredevil: Frank Miller & Klaus Janson" το οποίο ήταν κομπλέ, το τελευταίο που αναφέρεις δεν το έχω ακόμη. Το "The Infinity Gauntlet" όμως περίμενα πάρα πολλά χρόνια να εκδοθεί σε ελληνική έκδοση και έκανα τέσσερις απόπειρες προκειμένου να το διαβάσω όπως όπως. Το "Original Sin" είχε και αυτό προβλήματα σοβαρά ενώ καρέ "έχασα" οπωσδήποτε και στο "Shazam!". Το "Batman: Καταραμένος" δεν το έχω ακόμη αλλά ήταν η μόνη αγορά που σκεφτόμουν ν' αγοράσω χωρίς να το ελέγξω, λόγω του μεγέθους που αναφέρατε. Εάν μου λες πως το "Ο Γελαστός Άντρας" είναι εντάξει θα επιχειρήσω κάποια στιγμή να το παραγγείλω και αυτό. Προς το παρόν έκανα προχθές μια παραγγελία με 23 graphic novels που μου έλειπαν από διάφορες εκδοτικές, μεταξύ άλλων είναι 10 υπερηρωικά απ' την "Anubis" και τίποτε από "Οξύ". Της "Οξύ" προφανώς δεν έχουν πρόβλημα ούτε τα τεύχη που έδωσε μέσω εφημερίδας, ούτε το πολύ παλαιότερο graphic novel "Hellraiser: Collected Best II", ούτε το "Che", ούτε τα τεύχη "Fight Club 2", "Δράκουλας", "James Bond 007" & "Σέρλοκ Χολμς" και ούτε φυσικά η σειρά "Classics Illustrated". Το πρόβλημα το έχουν κάποια από τα trade paperbacks των τελευταίων ετών.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Φυσικά δεν αναφέρομαι και εγώ σε όλα. Κάποια (4-5 από αυτά που έχω εγώ) έχουν το πρόβλημα και αυτά είναι των τελευταίων χρόνων, όπως είπε και ο Mandrake.Τα υπόλοιπα είναι μια χαρά.

Κατά τα άλλα η εκδοτική κάνει φοβερή δουλειά και εύχομαι να συνεχίσει έτσι και στο μέλλον...

 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Στο site της εκδοτικής κυκλοφορεί

Wonder woman και Justice League Dark - Η Ώρα της Μαγείας

 

WWJLD.greek_.cover_.L.jpg

  • Like 6
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  109
  • Reputation:   690
  • Achievement Points:  109
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1904 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  109
  • Reputation:   690
  • Achievement Points:  109
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1904 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Στο  τέλος  του graphic  novel  Η ώρα της μαγείας  αναφέρει  ότι  συνεχίζετε  στο Justice League Dark.

 

 

 

20201015_155500.thumb.jpg.e1c2bfd38261f3e2efeae01a078414f2.jpg

  • Like 8
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

2 ώρες πριν, Elias είπε:

Στο  τέλος  του graphic  novel  Η ώρα της μαγείας  αναφέρει  ότι  συνεχίζετε  στο Justice League Dark.

 

 

 

20201015_155500.thumb.jpg.e1c2bfd38261f3e2efeae01a078414f2.jpg

Το πιθανότερο να το άφησαν έτσι από το πρωτότυπο. Δεν νομίζω να το δούμε κι εδώ. 

16027756119521246859101886482819.jpg

  • Like 5
  • Λύπη 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33594
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  224
  • Reputation:   1218
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ρωτήσα στο Facebook αν ενδιαφέρονται να εκδωσουν n52 jld η την rebirth σειρά, μου είπαν η jld είναι ήδη στην ώρα της μαγειας και περιμένουν να δουν πως θα πάει, αλλά είναι θετικοι στην προοπτικη να βγαλουν τα υπόλοιπα jld.

Η προσωπική μου προβλεψη? Όταν η σειρά της hbo max jld συμβεί το 2022 η 2023 τότε κάποιος θα σκεφτεί να ξαναβγαλει  jld.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

https://brainfood.gr/proion/dark-knights-metal-deluxe-edition/

 

DARK KNIGHTS: METAL DELUXE EDITION

Επεξεργασία από hudson
  • Like 12
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  259
  • Reputation:   1393
  • Achievement Points:  281
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Βγήκε και μάλιστα σε τέτοια τιμή πολύ ωραία.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34885
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ακολουθεί οφθαλμόλουτρο με κάποιες από τις πρώτες σελίδες του Metal. Προσωπικά κρατάω κάποιες σημειώσεις και έχω κάποια κείμενα για παρουσίαση και μόνο αυτά έχουν βγει έως τώρα τρεις σελίδες :lol: Έχω στο μυαλό μου κι ένα αφιέρωμα με όλο το reading order, το οποίο ίσως το επισπεύσω να βγει εντός Δεκεμβρίου. Όπως και να 'χει απολαύστε:

 

DNMetal.greek.cover.H.jpg

 

Page_00002.jpg  Page_00007.jpg  Page_00008.jpg  Page_00009.jpg  Page_00010.jpg  Page_00011.jpg  Page_00012.jpg  Page_00013.jpg  Page_00014.jpg  Page_00015.jpg  Page_00016.jpg  Page_00017.jpg

  • Like 9
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Υπάρχει διαγωνισμός από Οξύ στο facebook

 

"NEWS FLASH! Σούπερ κλήρωση – κερδίστε όποιο graphic novel θέλετε απο τις Εκδόσεις Οξύ !

Ναι, όποιο θέλετε!

Κάντε μια ψηφιακή βόλτα εδώ https://bit.ly/3komkAJ

Για να μπείτε στην κλήρωση, κάνετε: like στον διαγωνισμό και tag 2 φίλους σας στα σχόλια.

Επιτρέπονται πολλαπλές συμμετοχές. Λήξη συμμετοχών: 22 Νοεμβρίου 2020

Τα τρία τυχερά ονόματα που θα κερδίσουν το βιβλίο της επιλογής τους, θα ανακοινωθούν την Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2020 με δικό μας σχόλιο εδώ."

 

Επίσης υπάρχει και αυτή η συνομιλία μεταξύ χρήστη και Οξύ

Ερώτηση:

"Θέλουμε και το Doomsday clock στα ελληνικά,θα το έχουμε;"

Απάντηση:

"Εργαζόμαστε επί αυτού, κι ελπίζουμε να τα καταφέρουμε. Πιστέψτε μας, το θέλουμε κι εμείς, ΚΟΛΑΣΜΕΝΑ!"

:thinking:

 

 

 

 

Επεξεργασία από hudson
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Δεν είπαμε ότι το έκλεισε ήδη η Anubis το Doomsday Clock; 

  • Like 3
  • Μπέρδεμα 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ναι, θυμάμαι το isbn, τι ακριβώς παίζει εδώ πέρα;; 

  • Like 2
  • Μπέρδεμα 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ποιος ξέρει τι γίνεται!:thinking:

Μπορεί τελευταία στιγμή να "αλλάξει χέρια" η έκδοση;

Μπορεί κάποιος εκδότης να βγάλει isbn χωρίς να έχει τα ακόμα τα δικαιώματα;:fiou:

Δεν ξέρει η Οξύ για το isbn της Anubis; Ή δεν το γνωρίζει αυτός που απαντάει στο facebook!:sleep3:

Θα βγάλουνε μαχαίρια οι δύο εκδοτικές;:pesta::minigun::bash::slap:

  • Like 2
  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33594
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  224
  • Reputation:   1218
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εγώ νομίζω η οξύ ήταν απλώς ευγενικοί, δεν θα μπορούσαν ποτέ να πουν ότι δεν έχουν τα δικαιώματα δημοσίως, τα έχει η απέναντι πλευρά θα ήταν σαν να τους ''διαφημιζαν''. Για αυτό απάντησαν έτσι.

Επεξεργασία από Evi
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.