Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι πιστεύετε για τις εκδόσεις της Καθημερινής;


Gong

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Κάθε εκδοση έχει την δική της ταυτότητα.Το μίκυ μάους έχει ωραίες ιταλικές ιστορίες.Ξεκίνησε σαν να ηταν απο τον Τερζοπουλο.Κριμας που έχουν κόψει τις σπαζοκεφαλιες.Επίσης πλεον δεν βάζουν άρθρα.π.χ η ακτίνα της Ατλαντίδας δεν είχε τίποτα.Πάμε τώρα στο Ντόναλντ.Ξεκίνησε με ιστορίες ιταλικής παραγωγης αλλά μετα απο λιγα τεύχη αρχισαν να δημοσιεύουν μεγάλες δανέζικες.Το Ντόναλντ έχει και λιγες σπαζοκεφαλιες απο ιταλούς δημιουργούς.Έχετε παρατηρήσει κάτι;Τον τελευταιο καιρό η τελευταια ιστορία του τεύχους είναι απο τη σειρα ΤΝΤ.Η Καθημερινή δημοσιεύει περισσότερο ιστοριες δανέζικης παραγωγης έτσι το super μίκυ αρχίζει με μια πολυσέλιδη συνήθως, δανέζικη και αλλες μικρές δανέζικες σχεδόν παντα δέκα σελίδες.Στο κόμιξ βάζουν έως κεντρικη την ανατύπωση Ρόσα και μετα δεκασελιδεσ όχι κάτι το ιδιεταιρο.Καποιες φορες οι ανατυπωσεις με κανουν να θέλω να τις διαβάσω όπως το τριπλό κελεπουρι που θα ανατυπωθεί στο κόμιξ 67.Αν και στα πρωτα τεύχη της Καθιμερινης ξεκίνησε να βάζουν ως κεντρικη μια πολύ καλη ιταλική ιστορια και συνήθως μια αδημοσίευτη του Μπαρκς.Αλλά μετα έγινε περιοδικόν ανατυπωσεων Ρόσα.Γενικώς πίστεως πως η Καθημερινή απλως καλα τα παει.Καλη χρόνια σε ολους

  • Like 10
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33858
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σου κάνω Like μόνο και μόνο για την ηλικία σου. Αν είσαι όντως 8 και γράφεις έτσι τότε μου αρέσεις. Τα θέματα που θίγεις τα έχουμε αναλύσει εκτενώς σε άλλα μέρη του forum, όπως στο σημείο "μπλα μπλα" στο club Disney: https://www.greekcomics.gr/forums/index.php?/forum/258-μπλα-μπλα/

Να σου επισημάνω ένα πράγμα μόνο. Όταν γράφεις φρόντιζε να βάζεις κανένα κόμμα,και προσπάθησε να μη γράφεις σαν να μιλάς. Πιο κομψές προτάσεις 

Καλωσήρθες

Χρήστος :)

  • Like 5
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Ναι.Είμαι όντως 8.Ευχαριστώ για τις συμβουλες.Καλη χρονια

  • Like 6
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  339
  • Reputation:   1155
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Με το ΜΜ ειμαι πολυ ευχαριστημενος, με το ΚΟΜΙΞ καθολου, απο το Ντοναλντ εχω παρει μονο το 1ο για συλλεκτικους λογους και το Σουπερ δεν το πηρα ποτε.

 

Τα απαντα του Σκαρπα μου αρεσαν. Φτηνιαρικη εκδοση αλλα εμενα με νοιαζει που εχω τις ιστοριες.

 

Γενικα εχω καλη γνωμη απο την στιγμη που το ΜΜ ειναι σε καλο επιπεδο.

Επεξεργασία από Συλλεκτης
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Συμφωνώ μαζί σου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34877
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δεν έχω βρει κάπου ένα τόπικ σχετικά με προτάσεις βελτίωσης, οπότε θα το γράψω εδώ σαν πρόταση (λες και μας διαβάζει κάποιος από την εκδοτική ξέρω 'γω :lol: )

Καθώς διαβάζω τώρα το Μίκυ Μάους 318, πρόσεξα λίγο το τεύχος σε σχέση με τα προηγούμενα. Είναι πολύ ωραίο που το εξώφυλλο του τεύχους έχει άμεση σχέση με την κεντρική μας ιστορία, ειδικά όταν είναι τόσο όμορφα σχεδιασμένο. Στο 316 είχαμε τον Ντόναλντ να παίζει μπάλα και δεν είχε ποδοσφαιρική ιστορία, το 317 πάλι το εξώφυλλο καμία σχέση με την κεντρική. Το ίδιο και στο 309. Αντίθετα στα 304, 306-308, 310, 311 έχουμε ένα εξώφυλλο ταιριαστό με την κεντρική μας και αυτό είναι ωραίο, γιατί βοηθάει τον αναγνώστη να γνωρίζει πάνω κάτω τι τεύχος αγοράζει. Αν η κεντρική έχει Μαύρο Κεραυνό, θα ήθελα για όσα τεύχη ισχύει αυτό να έχουμε καρέ από ιστορίες Μαύρου Κεραυνού. Επίσης αντί για το πλάι θα ήθελα ο τίτλος της κεντρικής να αναγράφεται στο εξώφυλλο όπως στα ΜΜ του Τερζόπουλου.

 

Θεωρώ πως αυτό σαν κίνηση βοηθάει και τους μελλοντικούς συλλέκτες ή όσους ψάχνουν τεύχη. Εγώ κάποια ΜΜ του Τερζόπουλου που έψαχνα τα έβρισκα πολύ απλά πηγαίνοντας στη βάση του GC και έψαχνα εξώφυλλα και τα διασταύρωνα με το όνομα της κεντρικής, οπότε ήξερα τους αριθμούς τευχών που αναζητώ. Τώρα αν ήθελα πχ σε κάποια χρόνια να ψάξω τεύχη με Μαύρο Κεραυνό δε θα με εξυπηρετούσε αυτό γιατί το 316 που είχε κεντρική με αυτό είχε άκυρο εξώφυλλο και ο τίτλος δε βοηθούσε ιδιαίτερα. Αυτά από μένα σαν κάποιες σκέψεις.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Από την άλλη αν το εξώφυλλο σχετίζεται με την ιστορία μπορεί να αποκαλύψει σημεία της πλοκής...

  • Like 1
  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33858
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

17 hours ago, nikolas12 said:

Δεν έχω βρει κάπου ένα τόπικ σχετικά με προτάσεις βελτίωσης, οπότε θα το γράψω εδώ σαν πρόταση (λες και μας διαβάζει κάποιος από την εκδοτική ξέρω 'γω :lol: )

Καθώς διαβάζω τώρα το Μίκυ Μάους 318, πρόσεξα λίγο το τεύχος σε σχέση με τα προηγούμενα. Είναι πολύ ωραίο που το εξώφυλλο του τεύχους έχει άμεση σχέση με την κεντρική μας ιστορία, ειδικά όταν είναι τόσο όμορφα σχεδιασμένο. Στο 316 είχαμε τον Ντόναλντ να παίζει μπάλα και δεν είχε ποδοσφαιρική ιστορία, το 317 πάλι το εξώφυλλο καμία σχέση με την κεντρική. Το ίδιο και στο 309. Αντίθετα στα 304, 306-308, 310, 311 έχουμε ένα εξώφυλλο ταιριαστό με την κεντρική μας και αυτό είναι ωραίο, γιατί βοηθάει τον αναγνώστη να γνωρίζει πάνω κάτω τι τεύχος αγοράζει. Αν η κεντρική έχει Μαύρο Κεραυνό, θα ήθελα για όσα τεύχη ισχύει αυτό να έχουμε καρέ από ιστορίες Μαύρου Κεραυνού. Επίσης αντί για το πλάι θα ήθελα ο τίτλος της κεντρικής να αναγράφεται στο εξώφυλλο όπως στα ΜΜ του Τερζόπουλου.

 

Θεωρώ πως αυτό σαν κίνηση βοηθάει και τους μελλοντικούς συλλέκτες ή όσους ψάχνουν τεύχη. Εγώ κάποια ΜΜ του Τερζόπουλου που έψαχνα τα έβρισκα πολύ απλά πηγαίνοντας στη βάση του GC και έψαχνα εξώφυλλα και τα διασταύρωνα με το όνομα της κεντρικής, οπότε ήξερα τους αριθμούς τευχών που αναζητώ. Τώρα αν ήθελα πχ σε κάποια χρόνια να ψάξω τεύχη με Μαύρο Κεραυνό δε θα με εξυπηρετούσε αυτό γιατί το 316 που είχε κεντρική με αυτό είχε άκυρο εξώφυλλο και ο τίτλος δε βοηθούσε ιδιαίτερα. Αυτά από μένα σαν κάποιες σκέψεις.

 

Έχουμε το "νέα για τις εκδόσεις της καθημερινής που κυκλοφορούν". Εκεί κάνουμε τέτοιες κουβέντες. Πάντως αυτό με τα εξώφυλλα που λες γενικά έπαιζε πολύ σπάνια παρά μόνο σε κάποια από τα τελευταία τεύχη του Τερζόπουλου. Είναι γενικά δύσκολο θεμα

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@thor77  Στιγμιαία χάρηκα γιατί είδα να έχει γράψει  ποστ σε ντισνεικό θέμα ένα όνομα που δεν βλέπω συχνά. :(

Κρίμα. :)

Επεξεργασία από mko
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, Manitou είπε:

Έχουμε το "νέα για τις εκδόσεις της καθημερινής που κυκλοφορούν"

Θα συμφωνήσω με αυτό @nikolas12

 

6 ώρες πριν, Manitou είπε:

Πάντως αυτό με τα εξώφυλλα που λες γενικά έπαιζε πολύ σπάνια παρά μόνο σε κάποια από τα τελευταία τεύχη του Τερζόπουλου. Είναι γενικά δύσκολο θεμα

What? Νομίζω πως ξενχάς αρκετά τεύχη της Καθημερινής. :P

On 22/7/2020 στο 12:36 ΠΜ, nikolas12 είπε:

Επίσης αντί για το πλάι θα ήθελα ο τίτλος της κεντρικής να αναγράφεται στο εξώφυλλο όπως στα ΜΜ του Τερζόπουλου.

Το έκαναν αυτό μέχρι το ΜΜ #132 :) Μετά τσουφ πάει :( 

 

HRHRHRHR

 

HR

 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 7
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33858
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

7 hours ago, ΚΟΜΙΞ said:

Θα συμφωνήσω με αυτό @nikolas12

 

What? Νομίζω πως ξενχάς αρκετά τεύχη της Καθημερινής. :P

Το έκαναν αυτό μέχρι το ΜΜ #132 :) Μετά τσουφ πάει :( 

 

HRHRHRHR

 

HR

 

 

Όντως τα είχα ξεχάσει αυτά!

Γενικά αυτό τον καιρό διαβάζω τα παλιά ΜΜ του Τερζόπουλου οπότε στο μυαλό μου είναι εκείνα τα εξώφυλλα.

Γενικά να πω την αλήθεια τα εξώφυλλα δεν είναι κάτι που δίνω ιδιαίτερη σημασία οπότε μάλλον τα ξεχνάω!

Τώρα που το ξανασκέφτομαι και βλέποντας τα εξώφυλλα εχω ξεχάσει και τις ιστορίες αυτές. Πολύ εισροή πληροφορίας γίνεται και ο εγκέφαλος πετάει το πιο παλιά διαθέσιμο!!!

 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

On 22/7/2020 στο 12:36 ΠΜ, nikolas12 είπε:

Δεν έχω βρει κάπου ένα τόπικ σχετικά με προτάσεις βελτίωσης, οπότε θα το γράψω εδώ σαν πρόταση (λες και μας διαβάζει κάποιος από την εκδοτική ξέρω 'γω :lol: )

Καθώς διαβάζω τώρα το Μίκυ Μάους 318, πρόσεξα λίγο το τεύχος σε σχέση με τα προηγούμενα. Είναι πολύ ωραίο που το εξώφυλλο του τεύχους έχει άμεση σχέση με την κεντρική μας ιστορία, ειδικά όταν είναι τόσο όμορφα σχεδιασμένο. Στο 316 είχαμε τον Ντόναλντ να παίζει μπάλα και δεν είχε ποδοσφαιρική ιστορία, το 317 πάλι το εξώφυλλο καμία σχέση με την κεντρική. Το ίδιο και στο 309. Αντίθετα στα 304, 306-308, 310, 311 έχουμε ένα εξώφυλλο ταιριαστό με την κεντρική μας και αυτό είναι ωραίο, γιατί βοηθάει τον αναγνώστη να γνωρίζει πάνω κάτω τι τεύχος αγοράζει. Αν η κεντρική έχει Μαύρο Κεραυνό, θα ήθελα για όσα τεύχη ισχύει αυτό να έχουμε καρέ από ιστορίες Μαύρου Κεραυνού. Επίσης αντί για το πλάι θα ήθελα ο τίτλος της κεντρικής να αναγράφεται στο εξώφυλλο όπως στα ΜΜ του Τερζόπουλου.

 

Θεωρώ πως αυτό σαν κίνηση βοηθάει και τους μελλοντικούς συλλέκτες ή όσους ψάχνουν τεύχη. Εγώ κάποια ΜΜ του Τερζόπουλου που έψαχνα τα έβρισκα πολύ απλά πηγαίνοντας στη βάση του GC και έψαχνα εξώφυλλα και τα διασταύρωνα με το όνομα της κεντρικής, οπότε ήξερα τους αριθμούς τευχών που αναζητώ. Τώρα αν ήθελα πχ σε κάποια χρόνια να ψάξω τεύχη με Μαύρο Κεραυνό δε θα με εξυπηρετούσε αυτό γιατί το 316 που είχε κεντρική με αυτό είχε άκυρο εξώφυλλο και ο τίτλος δε βοηθούσε ιδιαίτερα. Αυτά από μένα σαν κάποιες σκέψεις.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεγόμενα σου. Όντως θα ήταν πολύ ωραίο το εξώφυλλο να σχετίζεται με την κεντρική ιστορία του τεύχους και ο τίτλος της κεντρικής ιστορίας του τεύχους να είναι σε αυτό μέχρι και σήμερα και να μην παρατηρείται μόνο σε ελάχιστα τεύχη μετά το τεύχος 132 ( ο τίτλος βέβαια μετά το τεύχος 132 όχι σε ελάχιστα τεύχη σε κανένα αν δεν κάνω λάθος τεύχη  δεν μπαίνει στο εξώφυλλο) . Εγώ λατρεύω που ο Τερζόπουλος εκεί στο τεύχος 1920 περίπου μέχρι το 2100 κάτι, είχε σε όλα τα τεύχη κιτρινες ράχες και τον τίτλο της κεντρικής ιστορίας στο εξώφυλλο βέβαια, φαινόντουσαν τόσο ωραία όταν ήταν όλα στη σειρά.

 

Επίσης να ρωτήσω κάτι μόνο εμένα με χαλάει που  στις ράχες των τευχών ΜΜ της Καθημερινής πλέον οι τίτλοι γράφονται με τεράστια γράμματα και όχι με πιο μικρά όπως γινόταν στα πιο παλιά της τεύχη. 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Θα συμφωνήσω πως είναι ωραίο ένα τεύχος να έχει σχετικό εξώφυλλο με την κεντρική, αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνετε πάντα, καθώς δεν έχουν όλες οι ιστορίες εξώφυλλο :D. Όσον αφορά για τον αν πρέπει να αναγράφεται ο τίτλος της πρώτης ιστορίας στο εξώφυλλο προσωπικά δεν δεν θα έλεγα όχι, αλλά μάλλον μόνο στη ράχη είναι καλύτερα για να φαίνεται ολόκληρη η εικόνα του εξωφύλλου χωρίς γράμματα να τη γεμίζουν. 

Άσχετο, είμαι ο μόνος που θα ήθελε σπαζοκεφαλιές, ανέκδοτα ή αξιοπεριέργα στο Μίκυ Μάους όπως έκανε εδώ και πολλά η Νέα Ακτίνα και η Καθημερινή στα πρώτα τεύχη?. Ειδικά σπαζοκεφαλιές. Μόλις έπιανα Super Μίκυ άρχιζα κατευθείαν να τις λύνω

 

Επεξεργασία από Gong
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εμένα πάντα με ενοχλούσαν αυτές οι σελίδες που είχαν παιχνίδια κλπ γιατί γινόταν σπατάλη χώρου που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για να μπουν ιστορίες.

 

:cheers3:

Επεξεργασία από mko
  • Like 4
  • Διαφωνώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34877
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2 ώρες πριν, Gong είπε:

Άσχετο, είμαι ο μόνος που θα ήθελε σπαζοκεφαλιές, ανέκδοτα ή αξιοπεριέργα στο Μίκυ Μάους όπως έκανε εδώ και πολλά η Νέα Ακτίνα και η Καθημερινή στα πρώτα τεύχη?. Ειδικά σπαζοκεφαλιές. Μόλις έπιανα Super Μίκυ άρχιζα κατευθείαν να τις λύνω

 

 

Εμένα μου αρέσει που τώρα έχει πιο πολύ κόμικ στο ΜΜ και τα ανέκδοτα ή οι σπαζοκεφαλιές πάνε στο Super Μίκυ. Γενικά θα ήταν ωραίο ένα Disney περιοδικό που να έχει σταθερά στήλες και αρθρογραφία όπως είχε το Αλμανάκο παλιά ή το ΚΟΜΙΞ.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

45 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Εμένα μου αρέσει που τώρα έχει πιο πολύ κόμικ στο ΜΜ και τα ανέκδοτα ή οι σπαζοκεφαλιές πάνε στο Super Μίκυ

To Super Μίκυ εδώ και λίγα τεύχη έχει σταματήσει τις σπαζοκεφαλιές μην ξεχνάμε :(. Ότι σπαζοκεφαλιές δούμε στο Ντόναλντ αλλά και πάλι δεν είναι πολλές εκεί.

 

48 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Γενικά θα ήταν ωραίο ένα Disney περιοδικό που να έχει σταθερά στήλες και αρθρογραφία όπως είχε το Αλμανάκο παλιά ή το ΚΟΜΙΞ.

Συμφωνώ κι επαυξάνω. Το ΚΟΜΙΞ δυστυχώς σταμάτησε και τα κλασσικά Γράμματα στην Σύνταξη (τα οποία υπήρχαν από αυτό του Τερζόπουλου), γενικώς το περιοδικό έχει πέσει :)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, jimmy mcduck είπε:

Επίσης να ρωτήσω κάτι μόνο εμένα με χαλάει που  στις ράχες των τευχών ΜΜ της Καθημερινής πλέον οι τίτλοι γράφονται με τεράστια γράμματα και όχι με πιο μικρά όπως γινόταν στα πιο παλιά της τεύχη. 

Καλά αυτό το άρχισαν με το ΚΟΜΙΞ. Κανείς δεν ξέρει τι του έχει πιάσει με αυτό το θέμα και βάζουν τον τίτλο λες και έχει κάποιος πρεσβυωπία και δεν μπορεί να τον δει...

3 ώρες πριν, Gong είπε:

Συμφωνώ κι επαυξάνω. Το ΚΟΜΙΞ δυστυχώς σταμάτησε και τα κλασσικά Γράμματα στην Σύνταξη (τα οποία υπήρχαν από αυτό του Τερζόπουλου), γενικώς το περιοδικό έχει πέσει :)

Αχχχ... Έχει ξεπέσει εννοείς. Γιατί αυτό δεν είναι απλό πέσιμο. Η στήλη με τα Γράμματα υπήρχε πάντα στον Τερζό. Από εκεί να δείτε πόσο έχει ξεπέσει...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36408
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  307
  • Reputation:   1633
  • Achievement Points:  312
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1383 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

@jimmy mcduck Έχεις απόλυτο δίκιο και όταν το βλέπεις τον τίτλο δεν τον διαβάζεις κι εύκολα... Ας βάλουν τουλάχιστο και μπροστά τον τίτλο

@Gong Έχεις μεγάλο δίκιο και το εσωτερικό εξώφυλλο κόψανε και βάζουν διαφημίσεις. Μπορούσαν και καλύτερα

 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Εμένα τα ανέκδοτα και οι σπαζοκεφαλιές κλπ ποτέ δε με τρέλαιναν στο Μίκυ Μάους, οπότε δεν με πειράζει που καταργήθηκαν στις εκδόσεις της Καθημερινής.

 

Αυτό που συμφωνώ απόλυτα και πρέπει να το χω ξαναπεί κιόλας, είναι για τα εξώφυλλα των τευχών. Χίλιες φορές να 'ναι σχετικά και να γράφουν τον τίτλο της ιστορίας πάνω. Βοηθούν πάρα πολύ στην αγορά. Δεν κοιτάνε όλοι στο Greekcomics να ενημερωθούν τι τεύχος κυκλοφόρησε. Αν έλεγε τώρα ας πούμε "Μαύρος Κεραυνός" πάνω, σίγουρα θα βοηθούσε να προσελκύσει το ενδιαφέρον κάποιου. Χώρια που το ΜΜ ως εβδομαδιαίο περιοδικό είναι χαώδες, άντε να ψάχνεις αργότερα να ξαναδιαβάσεις κάποιο τεύχος, είναι πολλά. Το να γράφει τον τίτλο απέξω και να έχει κάτι σχετικό στο εξώφυλλο, σίγουρα βοηθάει.

 

Ο μεγαλύτερος καημός μου όμως με τις εκδόσεις Καθημερινής, είναι η έλλειψη ποικιλίας. Ο Τερζόπουλος προσέφερε τουλάχιστον 6-7 τίτλους τον μήνα, Μίκυ, Κόμιξ, Μεγάλο Μίκυ, Αλμανάκο, Ντόναλντ, Κλασικά, Μίκυ Μυστήριο, Φάντομ, για να μην μιλήσουμε το καλοκαίρι με τα Μεγάλα Σήριαλ και Κόσμος Disney. Φαινόταν ότι οι εκδόσεις ενδιαφέρονται και προσφέρουν υλικό για όλα τα γούστα, από νέες ιστορίες, μέχρι επανεκδόσεις, μέχρι συγκεντρωτικές εκδόσεις + σπέσιαλ επετειακά. Και όλα αυτά χωρίς τις εκδόσεις βιβλιοπωλείου που κυκλοφορούσε. Τώρα με το ζόρι έχουμε 4 τίτλους τον μήνα + τον Σκάρπα το καλοκαίρι. Πολύ κρίμα. 

Επεξεργασία από Tsaklas
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1828
  • Reputation:   13127
  • Achievement Points:  1938
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Στην τελική, όμως, πάλι καλά που υπάρχει κι αυτή η μικρή ποικιλία με τις ιταλικές/δανέζικες ιστορίες και με τον Σκάρπα.

 

Και, αν δεν βρουν μια καλή φόρμουλα για την μετά Ρόσα εποχή του Κόμιξ, λογικό θα ήταν να συγχωνευθεί με το Super Μίκυ.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Παράθεση

Τι πιστεύετε για τις εκδόσεις της Καθημερινής;

 

Θα είμαι περιεκτικός...:)

 

Spoiler

Ποιότητα μόνο! :lmao:

 

EDIT

 

Και θα σας πάω μερικές εβδομάδες πιο πίσω, στο Μίκυ Μάους #292, οπού η ποιότητα είναι τόσο πολύ που ξεχείλιζε από το τεύχος! :lol:

 

Ιδού λοιπόν....

IMG_20200726_122846.thumb.jpg.291dade4211df54707e4f6b8d183fc0c.jpg

 

IMG_20200726_122959.thumb.jpg.6addc11fe34cd0a562ec0e1dc787fddd.jpg

 

 

Πολύ ποιότητα και θα γονατίσουμε στο τέλος. :P

 

Τα σέβη μου!

:cheers5:

Επεξεργασία από Retroplaymo
edit
  • Like 1
  • Ουδέτερο 1
  • Αστείο 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33858
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

14 hours ago, Tsaklas said:

Εμένα τα ανέκδοτα και οι σπαζοκεφαλιές κλπ ποτέ δε με τρέλαιναν στο Μίκυ Μάους, οπότε δεν με πειράζει που καταργήθηκαν στις εκδόσεις της Καθημερινής.

 

Αυτό που συμφωνώ απόλυτα και πρέπει να το χω ξαναπεί κιόλας, είναι για τα εξώφυλλα των τευχών. Χίλιες φορές να 'ναι σχετικά και να γράφουν τον τίτλο της ιστορίας πάνω. Βοηθούν πάρα πολύ στην αγορά. Δεν κοιτάνε όλοι στο Greekcomics να ενημερωθούν τι τεύχος κυκλοφόρησε. Αν έλεγε τώρα ας πούμε "Μαύρος Κεραυνός" πάνω, σίγουρα θα βοηθούσε να προσελκύσει το ενδιαφέρον κάποιου. Χώρια που το ΜΜ ως εβδομαδιαίο περιοδικό είναι χαώδες, άντε να ψάχνεις αργότερα να ξαναδιαβάσεις κάποιο τεύχος, είναι πολλά. Το να γράφει τον τίτλο απέξω και να έχει κάτι σχετικό στο εξώφυλλο, σίγουρα βοηθάει.

 

Ο μεγαλύτερος καημός μου όμως με τις εκδόσεις Καθημερινής, είναι η έλλειψη ποικιλίας. Ο Τερζόπουλος προσέφερε τουλάχιστον 6-7 τίτλους τον μήνα, Μίκυ, Κόμιξ, Μεγάλο Μίκυ, Αλμανάκο, Ντόναλντ, Κλασικά, Μίκυ Μυστήριο, Φάντομ, για να μην μιλήσουμε το καλοκαίρι με τα Μεγάλα Σήριαλ και Κόσμος Disney. Φαινόταν ότι οι εκδόσεις ενδιαφέρονται και προσφέρουν υλικό για όλα τα γούστα, από νέες ιστορίες, μέχρι επανεκδόσεις, μέχρι συγκεντρωτικές εκδόσεις + σπέσιαλ επετειακά. Και όλα αυτά χωρίς τις εκδόσεις βιβλιοπωλείου που κυκλοφορούσε. Τώρα με το ζόρι έχουμε 4 τίτλους τον μήνα + τον Σκάρπα το καλοκαίρι. Πολύ κρίμα. 

Και πάλι πολλά είναι. Θα μπορούσε να κυκλοφορεί λιγότερα. Δεν υπάρχει αγοραστικό κοινό στην Ελλάδα. Ήδη κάθε μήνα μαζεύονται πολλές ιστορίες δευτεριτριτοτεταρτης ποιότητας σε όλα τα περιοδικά. Ποικιλία μια χαρά υπάρχει. Ιταλικά Αμερικανικά Σκανδιναβικά απ' όλα εχει. Πιο παλιά στη δεκαετία του 90 που έπαιρνα και εγώ ήταν στο άλλο άκρο

 Εκατό εκδόσεις χωρίς λόγο. Και πάλι πολύ καλές ιστορίες έμεναν αδημοσίευτες

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

3 ώρες πριν, Manitou είπε:

Και πάλι πολλά είναι. Θα μπορούσε να κυκλοφορεί λιγότερα. Δεν υπάρχει αγοραστικό κοινό στην Ελλάδα. Ήδη κάθε μήνα μαζεύονται πολλές ιστορίες δευτεριτριτοτεταρτης ποιότητας σε όλα τα περιοδικά. Ποικιλία μια χαρά υπάρχει. Ιταλικά Αμερικανικά Σκανδιναβικά απ' όλα εχει. Πιο παλιά στη δεκαετία του 90 που έπαιρνα και εγώ ήταν στο άλλο άκρο

 Εκατό εκδόσεις χωρίς λόγο. Και πάλι πολύ καλές ιστορίες έμεναν αδημοσίευτες

Εντάξει, ποικιλία δεν σημαίνει απαραίτητα σαβούρα. Όταν αγόραζα εγώ κόμικς Disney δεν θεωρώ ότι κάποιο περιοδικό Τερζόπουλου δεν είχε λόγο ύπαρξης.

Μίκυ Μάους -> οι καλύτερες ιταλικές

Κόμιξ -> Ρόσα, Μπαρκς, πληροφορίες για εμβάθυνση με άρθρα κλπ + Σκάρπα

Ντόναλντ -> κυρίως θεματικό περιοδικό με επιλεγμένες ιστορίες του ήρωα

Κλασικά -> οι απαραίτητες επανεκδόσεις

Μεγάλο Μίκυ -> Τζούνιορ Ντακ, Παπιοπεριπέτειες, Ιστορίες της Πλώρης, μεταφορές κινηματογραφικών έργων σε κόμικς (πριν γίνει κυρίως σκανδιναβικό όπως τώρα)

Αλμανάκο -> Φάντομ Ντακ, Ινδιάνα Γκούφυ + αθλητικά 

Μεγάλα Σήριαλ -> συγκεντρωτικές σπέσιαλ εκδόσεις + νεοφερμένες καλές σειρές

Κόσμος Disney -> ειδικές εκδόσεις κυρίως ειδικού περιεχομένου (Μουντιάλ, Euro, Kingdom Hearts κ.α.)

Μίκυ Μυστηριο -> από τις καλύτερες σειρές

Φάντομ -> παρομοίως με το ΜΜ

 

Όλα προσέφεραν κάτι διαφορετικό, κι ας μην ήταν 100% ποιοτικά πάντα.

 

Επεξεργασία από Tsaklas
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34877
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ερώτηση για κάποιον που ίσως γνωρίζει πιο καλά από μένα. Έστω ότι το Disney κόμικ γίνεται ξαφνικά πολύ δημοφιλές όσο ήταν και στα χρόνια του Τερζόπουλου και η Καθημερινή μπορεί να κάνει ένα άνοιγμα με περισσότερα περιοδικά όπως αυτά που είχε ο Τερζόπουλος και αναφέρει ο @Tsaklas. Υπάρχει η απαραίτητη ποσότητα ιστοριών από το εξωτερικό για να κυκλοφορούν αυτά τα περιοδικά σε σταθερή βάση; Δε μιλάω μόνο για περιοδικές εκδόσεις τύπου Μίκυ Μυστήριο ή Μεγάλα Σήριαλ που θα μπορούσαν να βγαίνουν μια φορά στο τόσο. Υπάρχουν πχ ιστορίες για ένα νέο Αλμανάκο τύπου Φάντομ Ντακ, Ιντιάνα Γκούφυ κτλ; Ή η παραγωγή περιορίζεται; Ρωτάω γιατί πραγματικά δεν ξέρω.

 

Αυτό που βλέπω πάντως είναι ότι η Καθημερινή έχει δώσει έμφαση στους πιο νεαρούς αναγνώστες και από άποψη μάρκετινγκ βγάζει λογική, γιατί αυτοί θα αποτελούν σταθερούς αναγνώστες και μελλοντικά. Μια σειρά που θα απευθύνεται σε πιο ενήλικο κοινό τύπου Μίκυ Μυστήριο Β Κύκλος δε θα μπορούσε να σταθεί λόγω έλλειψης κοινού, αλλά και επειδή η εκδοτική δεν έχει δικτυωθεί τόσο για να κάνει γνωστή την ύπαρξη ενός νέου περιοδικού, εδώ πολύς κόσμος δεν ήξερε την επανακυκλοφορία των Disney κόμικ, θα έτρεχαν να αγοράσουν σειρά για μεγαλύτερους σε ηλικία;

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

17 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Ερώτηση για κάποιον που ίσως γνωρίζει πιο καλά από μένα. Έστω ότι το Disney κόμικ γίνεται ξαφνικά πολύ δημοφιλές όσο ήταν και στα χρόνια του Τερζόπουλου και η Καθημερινή μπορεί να κάνει ένα άνοιγμα με περισσότερα περιοδικά όπως αυτά που είχε ο Τερζόπουλος και αναφέρει ο @Tsaklas. Υπάρχει η απαραίτητη ποσότητα ιστοριών από το εξωτερικό για να κυκλοφορούν αυτά τα περιοδικά σε σταθερή βάση; Δε μιλάω μόνο για περιοδικές εκδόσεις τύπου Μίκυ Μυστήριο ή Μεγάλα Σήριαλ που θα μπορούσαν να βγαίνουν μια φορά στο τόσο. Υπάρχουν πχ ιστορίες για ένα νέο Αλμανάκο τύπου Φάντομ Ντακ, Ιντιάνα Γκούφυ κτλ; Ή η παραγωγή περιορίζεται; Ρωτάω γιατί πραγματικά δεν ξέρω.

Και να μην υπάρχουν, θα άρχιζαν ξανά τις επανεκδόσεις. :lol:

  • Like 1
  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Δεδομένου την οικονομική κρίση που έχει πλακώσει τα τελευταία χρόνια και πως η Καθημερινή θα μπορούσε να μην είχε αναλάβει τα Disney θα πρέπει να είμαστε ευγνώμονες που υπάρχουν τρία,τέσσερα έστω Μίκυ στο περίπτερο. Αν δεν υπήρχε η Καθημερινή... :) Και μην ξεχνάμε κιόλας πως έχει μια από τις πιο γνωστές εφημερίδες, δεν κάθεται να ασχοληθεί με λίγα "ασήμαντα" "παιδικά" "μίκυ μάο", κάτι που είναι λάθος αλλά λογικό :). Ακόμα οι εκδόσεις του Τερζόπουλου δεν ήταν πάντα κι ότι καλύτερο. Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι που λέει κι ο λόγος.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Αφιερωμένο για τον @Retroplaymo :)

Βλέπω εσύ που σνομπάρεις τα Disney έχει μεγάλη συλλογή :blush::mafia:

:congrats::congrats:

Πρόσεχε όμως τους @Indian και @Μενίγ Πουαγώ γιατί όταν συνδεθούν θα αρχίσουν να σε πρήζουν και δεν θα αντέξεις την ποιότητα :lol:

:cheers5:

Επεξεργασία από Gong
  • Like 1
  • Αστείο 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

40 λεπτά πριν, Gong είπε:

Ακόμα οι εκδόσεις του Τερζόπουλου δεν ήταν πάντα κι ότι καλύτερο.

 

Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα φίλτατε. :)

 

Είναι σαν να συγκρίνεις Ferrari με Yugo....καμία σχέση! :antekale:

 

Οι τίτλοι του Τερζο που αναφέρθησαν πιο πάνω από τον @Tsaklas ,

γαλούχησαν όλους εμάς τους 40+.....

 

 

36 λεπτά πριν, Gong είπε:

 

Βλέπω εσύ που σνομπάρεις τα Disney έχει μεγάλη συλλογή :blush::mafia:

 

.... οποτε λογικό και επόμενο κάποιοι από εμάς, να έχουμε μεγάλη συλλογή από δαύτες! :)

 

Το "σνομπάρισμα" όπως λες,  δεν είναι τίποτα άλλο, παρά ένα "εσωτερικό" πείραγμα μεταξύ ἐμοῦ, του @Indian και του @Μενίγ Πουαγώ που τυγχάνουν να με γνωρίζουν λίγο καλύτερα. :)

 

 

Τα σέβη μου!

 

:cheers5:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Ερώτηση για κάποιον που ίσως γνωρίζει πιο καλά από μένα. Έστω ότι το Disney κόμικ γίνεται ξαφνικά πολύ δημοφιλές όσο ήταν και στα χρόνια του Τερζόπουλου και η Καθημερινή μπορεί να κάνει ένα άνοιγμα με περισσότερα περιοδικά όπως αυτά που είχε ο Τερζόπουλος και αναφέρει ο @Tsaklas. Υπάρχει η απαραίτητη ποσότητα ιστοριών από το εξωτερικό για να κυκλοφορούν αυτά τα περιοδικά σε σταθερή βάση; Δε μιλάω μόνο για περιοδικές εκδόσεις τύπου Μίκυ Μυστήριο ή Μεγάλα Σήριαλ που θα μπορούσαν να βγαίνουν μια φορά στο τόσο. Υπάρχουν πχ ιστορίες για ένα νέο Αλμανάκο τύπου Φάντομ Ντακ, Ιντιάνα Γκούφυ κτλ; Ή η παραγωγή περιορίζεται; Ρωτάω γιατί πραγματικά δεν ξέρω.

 

Αυτό που βλέπω πάντως είναι ότι η Καθημερινή έχει δώσει έμφαση στους πιο νεαρούς αναγνώστες και από άποψη μάρκετινγκ βγάζει λογική, γιατί αυτοί θα αποτελούν σταθερούς αναγνώστες και μελλοντικά. Μια σειρά που θα απευθύνεται σε πιο ενήλικο κοινό τύπου Μίκυ Μυστήριο Β Κύκλος δε θα μπορούσε να σταθεί λόγω έλλειψης κοινού, αλλά και επειδή η εκδοτική δεν έχει δικτυωθεί τόσο για να κάνει γνωστή την ύπαρξη ενός νέου περιοδικού, εδώ πολύς κόσμος δεν ήξερε την επανακυκλοφορία των Disney κόμικ, θα έτρεχαν να αγοράσουν σειρά για μεγαλύτερους σε ηλικία;

Βλέποντας ότι με το ζόρι βγάζουν τώρα τα 4 περιοδικά (ας μην ξεχνάμε ότι αφήνουν πλέον τα ηχητικά εφέ αμετάφραστα στο ΜΜ που συνεπάγεται σε έλλειψη γραφίστα που υπήρχε παλιά) πιστεύω ότι καλύτερα θα ήταν να ενισχύσει όσο μπορεί τα τωρινά της περιοδικά. Αν ήταν να βγάλουν πάλι μια πιο ενήλικη σειρά όπως το Μίκυ Μυστήριο που είναι σειρά με συγκεκριμένο αριθμό τευχών ίσως καλό θα ήταν να το έκαναν αλλά νομίζω μετά το Φάντομ το παίζουν πολύ safe.

1 ώρα πριν, Gong είπε:

Δεδομένου την οικονομική κρίση που έχει πλακώσει τα τελευταία χρόνια και πως η Καθημερινή θα μπορούσε να μην είχε αναλάβει τα Disney θα πρέπει να είμαστε ευγνώμονες που υπάρχουν τρία,τέσσερα έστω Μίκυ στο περίπτερο. Αν δεν υπήρχε η Καθημερινή... :) Και μην ξεχνάμε κιόλας πως έχει μια από τις πιο γνωστές εφημερίδες, δεν κάθεται να ασχοληθεί με λίγα "ασήμαντα" "παιδικά" "μίκυ μάο", κάτι που είναι λάθος αλλά λογικό :). Ακόμα οι εκδόσεις του Τερζόπουλου δεν ήταν πάντα κι ότι καλύτερο. Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι που λέει κι ο λόγος.

Υπήρχαν πολλοί μνηστήρες που διεκδικούσαν τα περιοδικά το 2013-2014 :) Αν δεν ήταν η Καθημερινή θα ήταν κάποιος άλλος. Η Disney δεν θα άφηνε μια χώρα όπως η Ελλάδα που έχει παράδοση στα περιοδικά της έτσι. Αυτό φαίνεται πως μέσα σε 9 μήνες έκλεισε συμβόλαιο για τα περιοδικά.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

On 26/7/2020 στο 10:04 ΜΜ, Gong είπε:

Πρόσεχε όμως τους @Indian και @Μενίγ Πουαγώ γιατί όταν συνδεθούν θα αρχίσουν να σε πρήζουν και δεν θα αντέξεις την ποιότητα 

 

Μην ακούς τον @Retroplaymo τι λέει.

 

Φήμες λένε ότι αρχίζει να πουλάει ό,τι κόμικ από Marvel και DC έχει στην συλλογή του για να εξοικονομήσει χρήματα για να αγοράσει κόμικς Disney. Τέτοια στροφή στην ποιότητα έχει κάνει! :lol:

 

 

:beer:

  • Like 2
  • Αστείο 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.