Μετάβαση στο περιεχόμενο

kuf's


Επισκέπτης

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Χαιρετώ ύστερα από καιρό ανομβρίας.Λογικά κάποιοι από εσάς έχετε παχύνει αισθητά απο τη τελευταία φορά που πόσταρα.

Anyway,

  Πρόσφατα ξανάπιασα μολύβι στο κουλό μου ύστερα από χρόνια,καθώς κλήθηκα να δημιουργήσω εξώφυλλο για το μουσικό album μερικών φίλων.

Για ξεκούραση ματιού ανάμεσα σε ώρες ενασχόλησης με photoshop κατά την τελική επεξεργασία,μου ήρθε να κάνω και μια σελίδα κόμικ,ισα για να κάνω την καθήλωση μου σε γραφείο πιο ανεκτή.Θυμήθηκα ότι μου άρεσει αυτή η διαδικασία.

 

Πάρτε,ελπίζω να μην βρωμίσω τους φορτωμένους servers του gc με άλλο ένα τόπικ-φάντασμα στην ενότητα του σχεδίου.

Αν αυτό συμβεί,στείλτε μου ταχυδρομικώς πόσα χρωστάω απ'τον λογαριασμό του παρόχου.

 

 

Cover Art:

278139230_miasigned.thumb.jpg.9bb7bfc6e681b0e3eafd4501f9ce41fe.jpg

 

Album Cover (band logo & title included)

Spoiler

306252306_miacurrentfinal.thumb.jpg.32c9e6afedb98a482b6be032368336fc.jpg

 

 

Μονοσέλιδο αποτοξίνωσης:

 

asterixfinal.thumb.jpg.7a715ed99f6f9f523e9c22771894eff7.jpg

 

(Ο Tightwad θα ξεφυσήξει περιφρονητικά προς την εύκολη οδό της διακωμώδησης παιδικών κόμιξ με το μπόλιασμα "ενήλικων" προσεγγίσεων,αλλά αδιαφορώ.Τα μάτια μου πονούσαν,και ήθελα να ζωγραφίσω τον αστερίξ να ρίχνει ένα άπερκατ.)

 

 

 

 

 

Επεξεργασία από kuf
added thumbnail
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωραία είναι τα σχέδια και το μονοσέλιδο κόμικς, αλλά πες και τι μουσική παίζουν τα παιδιά,να μαντέψω? Progressive Metal?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

9 min ago , deadneighbours said:

Ωραία είναι τα σχέδια και το μονοσέλιδο κόμικς, αλλά πες και τι μουσική παίζουν τα παιδιά,να μαντέψω? Progressive Metal?

 

Χτυπάει τόσο στο μάτι,ή είσαι φίλος των συντελεστών?Έπεσες διάνα και στο ακριβές sub-genre.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ταιριάζει αυτό το σχέδιο για Metal band, το κόμικς είναι καλοφτιαγμένο πάντος.Ε και εμείς ακούμε λίγο Metal.:cool::cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

Χαιρε κοινοτητα,ελπιζω να 'στε σπιτι,ασφαλεις,και επαρκως αρωματισμενοι με κολωνια λεμονι.

Επιστρεφω με:

 

 

1)Σκιτσο που εκανα για μια ντοπια μπαντα:

finalbraggingrights.thumb.jpg.8b411fa9fd0350d79f23296273cfd923.jpg

(Jack Parsons,αμερικανος Rocket Scientist και sex cultist,ο βιος του αποτελει ψυχαγωγικο αναγνωσμα στη wikipedia)

 

 

 

2)Τελικη μορφη εξωφυλλου για τους φιλους Conspiracy Of Zero,των οποιων το album κυκλοφορησε:

 

 

 

3)Συντομο animated σποτακι που εκανα για τη κυκλοφορια του album,ελεω εγκλωβισμου στο σπιτι:

 


(Ο εικονιζομενος Jim matheos ειναι κιθαριστας ο οποιος αποτελεσε μεγαλη μουσικη επιρροη των παλικαριων,εξου και η στοχοποιηση του απο μενα για καζουρα)

 

 

Τα ανεβαζω και στο https://www.instagram.com/kufgeo/?hl=el  ,τα γνωστα,follow like subscribe,kill and destroy.

Αυτα,ελπιζω να τρωτε αρκετα πορτοκαλια,και προσοχη την γιαγια.Ειναι λιγο οπισθοδρομικη,αλλα δε φταιει.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.