Μετάβαση στο περιεχόμενο

CIVIL WAR II: ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ II


tsironick

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
CIVIL WAR II: ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΙΙ
Σενάριο/Kείμενα:
Brian Michael Bendis
Σχέδιο:
Olivier Coipel, David Marquez
Σχέδιο εξωφύλλου:
Olivier Coipel, Justin Ponsor, Marko Djurdjević
Hμερ. έκδοσης:
02-12-2019
Εξώφυλλα:
2 + 2 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
2
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Υπερηρωικό
Μέγεθος:
17.0 x 26.0
Σελίδες:
144
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Μετάφραση:
Χρήστος Κανελλόπουλος
Επιμέλεια:
Χρήστος Τσέλιος
Προέλευση:
Αμερικανική
ISBN:
978-960-623-167-4
Ονομαστική τιμή:
14,85 €
Ομαδοποίηση:

  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

CIVILWAR2_0001.jpg  CIVILWAR2_0001z.jpg  CIVILWAR2_0002.jpg
 
Σύνοψη βιβλίου:
Quote

Ένα από τα μεγαλύτερα graphic novel της Marvel, στο οποίο παρελαύνουν οι αγαπημένοι ήρωες της εταιρείας. Όταν ένας νεαρός Inhuman ονόματι Οδυσσέας, 
ο οποίος διαθέτει την ικανότητα να προβλέπει το μέλλον, εμφανίζεται, οι πρόμαχοι της Γης θα πρέπει να αντιμετωπίσουν τις τρομερές συνέπειες. Κι όταν ένα από τα οράματα του Οδυσσέα καταλήγει σε τραγωδία, οι δεσμοί φιλίας ανάμεσα στην Κάπτεν Μάρβελ και τον Άιρον Μαν σπάνε από το βάρος μιας ανείπωτης τραγωδίας.
Η Κάπτεν Μάρβελ επιμένει να χρησιμοποιεί το χάρισμα του Οδυσσέα για να προλαμβάνει εγκλήματα και να εξασφαλίζει πως ο κόσμος μας θα παραμένει ασφαλής. Όμως ο Άιρον Μαν έχει αμφιβολίες για την ικανότητα του νεαρού Inhuman και θα οδηγηθεί στα άκρα για να το αποδείξει. Κι ενώ οι υπερήρωες δεν έχουν συνέλθει ακόμα από την πρώτη απώλεια, μια δεύτερη τραγωδία θα οδηγήσει για άλλη μια φορά σε ένα αγεφύρωτο ρήγμα μεταξύ τους!

 
Σχολιασμός:
Πρόκειται για μία δίτομη έκδοση του Civil War II με την ιστορία δεύτερου εμφυλίου πολέμου ανάμεσα στους ήρωες της Marvel. Το βιβλίο είχε αρχικά κυκλοφορήσει το 2016 με αφορμή την ταινία Captain America: Civil War. Από όσο θυμάμαι, δεν είχε πάει καταπληκτικά σε πωλήσεις. Πάντως διαβάζεται ευχάριστα και περιμένουμε και τον δεύτερο τόμο όπου θα ολοκληρωθεί το γεγονός. Η έκδοση είναι στα ποιοτικά επίπεδα της Anubis. Καλή ανάγνωση!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5737 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

εξωφυλλο-οπισθοφυλλο 2ου τόμου CIVILWAR2_0002.jpg  Περάστηκε στη βάση δεδομένων

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα και το δεύτερο μέρος. Ωραίο ήταν. Διαβάζεται πολύ ευχάριστα και έχει κάποιες ωραίες εικόνες μάχης. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  207
  • Reputation:   1191
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

εχουν ενδιαφερον και οι 2 τομοι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Με αφορμή την κυκλοφορία του 2ου τόμου, τα αγόρασα και τα δύο μαζί για να τα διαβάσω στα καπάκια και ως συνήθως αυτή είναι η δική μου ανάλυση:

 

Έχω ένα μεγάλο δέσιμο με το Civil War. Είναι το πρώτο υπερηρωικό κόμικ που διάβασα στα ελληνικά, όταν μου το δάνεισε ένας παλιός φίλος μετά την πρεμιέρα του Age of Ultron με αφορμή την ομώνυμη ταινία που θα ερχόταν ένα χρόνο μετά και επίσης είναι το πρώτο που αγόρασα ένα χρόνο μετά όταν έγινε η επανέκδοση της Anubis και έτσι μετά τη Disney και τη συλλογή μου, ξαναμπήκα στον κόσμο των κόμικ και άρχισα να συλλέγω υπερηρωικά και όχι μόνο.

 

Είναι πολύ αξιόλογο που η Anubis έβγαλε το Civil War II στα ελληνικά, είναι μία έκδοση που έπρεπε να δούμε. Παρά τα mixed reviews, εμένα το Civil War II μου έβγαλε κάτι το πολύ έντονο και συναισθηματικό. Αναπόφευκτα θα κάνω κάποιες συγκρίσεις με το πρώτο Civil War σε κάποια επίπεδα. Το σενάριο του Bendis επικεντρώνεται σε περισσότερο ηθικά και φιλοσοφικά θέματα σε σχέση με το πρώτο που ήταν λίγο πιο πεζό, αν και πάλι είχε να κάνει με την ηθική. Αν και κλασικά ο Bendis τα τελευταία χρόνια το κουράζει με τις επαναλαμβανόμενες συζητήσεις, εδώ δε με πείραξε, γιατί προσπαθεί να χτίσει μία πολύ μεγάλη και έντονη σύγκρουση χαρακτήρων και προκειμένου να είναι το impact της μεγαλύτερο, πρέπει να επενδύσει χρόνο τόσο στο να μας πείσει για την ύπαρξη άρτιων προυπάρχουσων σχέσεων, όσο και στο να δείξει ότι οι διαφορές των ηρώων όσον αφορά το ηθικό κομμάτι είναι αρκετά μεγάλες, ώστε ακόμα και οι σχέσεις φιλίας και σεβασμού που τρέφουν ο ένας για τον άλλον, να μπορούν να χαλάσουν.

 

Μία διαφορά λοιπόν με το πρώτο και εκεί που χάνει το κόμικ ακριβώς λόγω αυτού είναι η δράση. Στο πρώτο Civil War, o Millar μας κοπανάει συνέχεια σκηνές δράσης, παρουσιάζει τις διαφορές ανάμεσα στους ήρωες και των δύο πλευρών, φτιάχνει ομάδες και προσφέρει ενδιαφέρουσες αλληλεπιδράσεις. Αντίθετα ο Bendis κάνει δύο σφάλματα όπως το βλέπω εγώ: 1) επικεντρώνεται πάρα πολύ στο Iron Man vs Captain Marvel σε σημείο, οι άλλοι χαρακτήρες να μοιάζουν κομπάρσοι, οπότε η ποσότητα της δράσης είναι μικρότερη και έχει λιγότερο ενδιαφέρον. 2) προκειμένου να μπορέσει όπως είπαμε, να χτίσει τις συγκρούσεις και να αναλύσει τα ηθικά διλήμματα, προσφέρει λιγότερη δράση από όση θα θέλαμε να δούμε. Ο τίτλος είναι Civil War, θέλω να δω πόλεμο μεταξύ των δύο αντιμαχόμενων πλευρών και όχι να τους βλέπω να φιλοσοφούν πάνω στο τι είναι σωστό και τι είναι ηθικό. Θέλω τα ηθικά διλήμματα και οι σχέσεις μεταξύ των ηρώων που ανήκουν σε διαφορετικές πλευρές να πλαισιωθούν από πολλές διαφορετικές μάχες, ώστε οι θάνατοι να προσφέρουν περισσότερη συγκίνηση.

 

Με την ελληνική έκδοση, ο πρώτος τόμος είναι το set up για κάτι μεγάλο, αλλά ο δεύτερος επικεντρώνεται ακόμα περισσότερο στους δύο αρχηγούς σε σημείο η τελική μάχη να είναι ουσιαστικά μεταξύ των δύο. Αυτό που θα δώσω σίγουρα στον Bendis είναι ότι ο αναγνώστης καταλαβαίνει τους ήρωες και τα κίνητρά τους, αισθάνεται όσα αισθάνονται και εκείνοι και τον βάζει στο τρυπάκι του τι θα αποφάσιζε αν βρισκόταν στη θέση τους. Επίσης πρέπει να πω πως σε αντίθεση με το πρώτο, εδώ μου άρεσε το τέλος, ήταν σωστό βάσει της πορείας που ακολουθούσε το σενάριο.

 

Όσον αφορά το σχέδιο, κάθε μεγάλο event χρειάζεται έναν εικονογράφο να μπορεί να αποδώσει το πλήθος των ηρώων όμορφα και ο David Marquez το καταφέρνει, ζωγραφίζοντας όμορφα τόσο τις έντονες εκφράσεις όσο και στις σκηνές με μάχες.

 

Όσον αφορά την έκδοση, νομίζω πως η τιμή του κάθε τόμου ήταν αρκετά καλή, αν και θα προτιμούσα έναν υπερμεγέθη τόμο και θα ήταν πιο οικονομικό και στον καταναλωτή αν λάβουμε υπ' όψιν ότι αθροιστικά οι τιμές καταλόγου των 2 τόμων είναι στα 32 ευρώ έχοντας συνολικά 264 σελίδες, ενώ του πρώτου Civil War που βγήκε σε έναν τόμο ήταν στα 20 έχοντας 200 σελίδες. Γι' αυτό και βρίσκω την τιμολογιακή πολιτική και τη μαρκετίστικη πλευρά του θέματος αρκετά φυσιολογική όσον αφορά το ζήτημα. Η ποιότητα της έκδοσης, όπως πάντα πολύ καλή.

 

Συνοψίζοντας λοιπόν νομίζω είναι must have και για το μυημένο, αλλά και για όποιον δεν έχει ιδιαίτερη σχέση με αυτά τα κόμικ και θέλει να δει μία πιο σοβαρή πλευρά τους γνωρίζοντας μεγάλο πλήθος ηρώων :) 

Επεξεργασία από nikolas12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35720
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  21
  • Reputation:   126
  • Achievement Points:  21
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1511 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Από που τα πήρες; είχα την εντύπωση ότι το πρώτο είχε εξαντληθεί...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

3 ώρες πριν, Cresswell97 είπε:

Από που τα πήρες; είχα την εντύπωση ότι το πρώτο είχε εξαντληθεί...

 

Από Πρωτοπορία και τα 2 μαζί την Τετάρτη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Την διάβασα και εγώ την ιστορία και μπορώ να πω ότι μου άρεσε.Παρότι ήταν το τέλος όλου αυτού του event να το πω, γιατί λογικά προηγήθηκαν πολλά γεγονότα (σε διάφορους τίτλους της εταιρίας) μέχρι να φτάσουμε εδώ, καταλαβαίνεις αμέσως για ποιο λόγο πολεμάνε.

Αυτό που θα ήθελα να μου διευκρινίσει κάποιος αν γνωρίζει, επειδή πλέον δεν παρακολουθώ τις εκδόσεις της MARVEL παρά μόνο ότι βγαίνει στα ελληνικά, είναι

σε ποιο σύμπαν διαδραματίζεται. Γιατί μέσα υπάρχουν Εκδικητές, Ultimate, δυο Spider-man(τουλάχιστον στην αρχή γιατί μετά ο ένας εξαφανίζεται).  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

26 λεπτά πριν, hudson είπε:

Αυτό που θα ήθελα να μου διευκρινίσει κάποιος αν γνωρίζει, επειδή πλέον δεν παρακολουθώ τις εκδόσεις της MARVEL παρά μόνο ότι βγαίνει στα ελληνικά, είναι

σε ποιο σύμπαν διαδραματίζεται. Γιατί μέσα υπάρχουν Εκδικητές, Ultimate, δυο Spider-man(τουλάχιστον στην αρχή γιατί μετά ο ένας εξαφανίζεται).  

 

Δεν είμαι 1000% σίγουρος, γιατί παρακολουθώ αλλά εκείνη την περίοδο όχι τόσο πολύ, ωστόσο είναι στο κύριο σύμπαν της Marvel.

 

Το 2015 στα κόμικ της Marvel είδαμε το δεύτερο Secret Wars. Το έχει εκδώσει και η Anubis στα ελληνικά, αλλά χωρίς τα tie-ins κτλ δεν καταλαβαίνεις πολλά. Σε αυτό το κόμικ ουσιαστικά βλέπουμε την καταστροφή του Multiverse της Marvel και σε τελικό στάδιο την ένωση του Ultimate Marvel universe, της Earth-1610 και του κύριου universe, της Earth-616. Ένα tie-in μάλιστα ήταν το Ultimate End των Bendis-Bagley (ομάδα που δούλευε και στο Ultimate Spider-Man για πολλά χρόνια), ήταν η τελευταία ιστορία στο Ultimate Universe (ο Bendis είπε ότι ήταν ουσιαστικά ένα event εντός άλλου event) και στο τέλος ο Miles Morales μένει στο κύριο Marvel Universe. Γι' αυτό και το Civil War II που είναι ιστορία που βγήκε το 2016 διαδραματίζεται στο κύριο σύμπαν της Marvel που γνωρίζαμε, γι' αυτό έχουμε και δύο Spider-Men κτλ.

Επεξεργασία από nikolas12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

7 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Δεν είμαι 1000% σίγουρος, γιατί παρακολουθώ αλλά εκείνη την περίοδο όχι τόσο πολύ, ωστόσο είναι στο κύριο σύμπαν της Marvel.

 

Το 2015 στα κόμικ της Marvel είδαμε το δεύτερο Secret Wars. Το έχει εκδώσει και η Anubis στα ελληνικά, αλλά χωρίς τα tie-ins κτλ δεν καταλαβαίνεις πολλά. Σε αυτό το κόμικ ουσιαστικά βλέπουμε την καταστροφή του Multiverse της Marvel και σε τελικό στάδιο την ένωση του Ultimate Marvel universe, της Earth-1610 και του κύριου universe, της Earth-616. Ένα tie-in μάλιστα ήταν το Ultimate End των Bendis-Bagley (ομάδα που δούλευε και στο Ultimate Spider-Man για πολλά χρόνια), ήταν η τελευταία ιστορία στο Ultimate Universe (ο Bendis είπε ότι ήταν ουσιαστικά ένα event εντός άλλου event) και στο τέλος ο Miles Morales μένει στο κύριο Marvel Universe. Γι' αυτό και το Civil War II που είναι ιστορία που βγήκε το 2016 διαδραματίζεται στο κύριο σύμπαν της Marvel που γνωρίζαμε, γι' αυτό έχουμε και δύο Spider-Men κτλ.

 

Το είχα διαβάσει το Secret Wars και η αλήθεια είναι ότι δεν είχα καταλάβει και πολλά, αντίθετα με αυτό.

Και δεν θυμόμουνα αν το Civil War 2 ήταν πριν ή μετά το Secret Wars.

 

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Tο διαβασα στους 2 τομους της Ανουμπις. Ηθελα να μου αρεσει , λογω του οτι και εγω εχω ενα συναιθηματικο δεσιμο με το πρωτο Civil War. Αλλά δυστυχως δεν καταφερε να μεινει μακρια απο καποιες (κατα τη γνωμη μου) βλακωδεις καταστασεις και σεναριακες ευκολίες. Για παραδειγμα, μεσα σε σποιλ

Spoiler

ξεκιναμε και μας λενε πως οτι βλεπει ο Οδυσσεας εχει 100% επιτυχια οτι συμβαινει, αναφέροντας πολλα περιστατικα μεχρι εκεινη τη στιγμη. Όμως μόλις ο Σταρκ μελεταει οτι τελικα ο Οδυσσεας δινει πιθανα μέλλοντα και οχι γενόμενα μέλλοντα, και οτι τελικα ειναι χαμηλη η πιθανοτητα να συμβαινουν ολα οσα βλεπει, τοτε αρχιζει ο Οδυσσεας να βλεπει πραγματα που τελικα δεν επιβεβαιωνονται, οπως με την τραπεζικο και τον αδειο χαρτοφυλακα. Συγνωμη, ολον τον προηγουμενο καιρο το ποσοστο να πεσει μεσα ο Οδυσσεας ηταν 10-20% και παρ ολα αυτα εβγαιναν ολα? άθλια σεναριακή στροφή για να το πανε εκει που θελουν, στη συγκρουση και στην αιτιολόγηση αυτης.

 

Επιπλέον, πέραν της ουσιας του σεναριου, πλεον αισθανομαι οτι εχω βαρεθει ατακες του στυλ "ελπιζω να εχεις δικιο , γιατι αλλιως θα ειμαστε ανεργοι και φυλακισμενοι". Από ποιον ΜΑΡΗ θα απολυθεις?  Απο τον Ομπαμα? Με ποια δυναμη και ισχυ καποιος μπορει να συλλάβει π.χ. μια Καπτεν Μαρβελ? Κάποτε, οταν ημουν μικροτερος, μου αρεζε αυτη η νομοταγης συμπεριφορα που εβλεπες π.χ. τον Καπτεν Αμερικα να στεκεται προσοχη στον καθε στρατιωτικο. Πλεον, μου φαινεται τοσο γελοιο να απειλειται π.χ. ενας υπερηρωας με απιστευτες δυναμεις οτι θα φυλακιστει ή θα απολυθεί, ή να βλεπω την Καπτεν Μαρβελ να στεκεται προσοχη μπροστα σε εναν πολιτικό που μιλαει λες και ειναι ο μπαμπας της, οταν η αλλη μπορει με ενα κλεισιμο του ματιου να τον κανει 2 χιλιαδες κομματάκια.

 

Επίσης, οσον αφορα το τελος της ιστοριας, τι σκ@τ@ εγινε?

Spoiler

ουτε ο σπαιντερμαν εφαγε τον καπτεν, ουτε ο τονι σταρκ φανηκε να καταστρεφει τον κοσμο, ουτε βγηκε καποια ακρη, απλά η μαρβελ εσπασε στο ξυλο τον αιρον μαν και ο οδυσσεας εφυγε μακρια με τα σελεστιαλς (νομιζω?) . πφφφ

 

Νομιζω οτι πρεπει να το παρω αποφαση πια, οτι πλεον η Μαρβελ και τα οσα βγαζει δε μου κανουν, και να σταματησω να ξοδευω τα λεφτα μου με κατι το οποιο κατα πώς φαινεται δε με γεμιζει πια, ως προσεγγιση ιστοριων. Σεναρια που σπανια εχουν κατι καινουριο να πουν, απευθυνόμενα μάλλον ειτε σε εφηβους, ειτε σε μυαλά που δεν εχουν κορεστεί απο τα ίδια και τα ίδια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πάλι καλά που δε μεταφράστηκε και το Secret Empire...:lol: Εκεί να δεις....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2 ώρες πριν, christs είπε:

Νομιζω οτι πρεπει να το παρω αποφαση πια, οτι πλεον η Μαρβελ και τα οσα βγαζει δε μου κανουν, και να σταματησω να ξοδευω τα λεφτα μου με κατι το οποιο κατα πώς φαινεται δε με γεμιζει πια, ως προσεγγιση ιστοριων. Σεναρια που σπανια εχουν κατι καινουριο να πουν, απευθυνόμενα μάλλον ειτε σε εφηβους, ειτε σε μυαλά που δεν εχουν κορεστεί απο τα ίδια και τα ίδια.

 

Πολύ μεγάλο και σημαντικό συμπέρασμα, το οποίο όμως είναι δυστυχώς η πικρή αλήθεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Το Civil  War 2 είναι μία μετριότητα με ονοματεπώνυμο: Brian Bendis. Ειλικρινά δε θυμάμαι κάποιο καλό κόμικ που να έχει γράψει τελευταία... Ακόμα και στη DC φαίνεται να μην έχει "πιάσει".

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1 ώρα πριν, the comic guide είπε:

Το Civil  War 2 είναι μία μετριότητα με ονοματεπώνυμο: Brian Bendis. Ειλικρινά δε θυμάμαι κάποιο καλό κόμικ που να έχει γράψει τελευταία... Ακόμα και στη DC φαίνεται να μην έχει "πιάσει".

 

 

Στη DC είναι τρισχειρότερος. Γενικά ο Bendis είναι πυροτέχνημα των 00s, έχει γράψει και καλά κόμικ, αλλά γενικά αφού άλλαξε η δεκαετία βυθίστηκε στη μετριότητα.

Επεξεργασία από nikolas12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Valtasar changed the title to CIVIL WAR II: ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.