Μετάβαση στο περιεχόμενο

BLACK FRIDAY


shortly

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

25 min ago , TheMetalBat said:

Άσχετο με την μέρα σήμερα,αλλά σχετικό με εκπτώσεις.Αξίζει το public γενικά ή για παραγγελίες στο σπίτι;

Σύντομη απάντηση: Μόνο αν υπάρχει στο κατάστημα. Αν δεν υπάρχει, το πιθανότερο είναι πως θα περάσεις από χίλια κύματα.

Αναλυτική απάντηση: Εδώ πέρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

29 min ago , TheMetalBat said:

Άσχετο με την μέρα σήμερα,αλλά σχετικό με εκπτώσεις.Αξίζει το public γενικά ή για παραγγελίες στο σπίτι;

Σύντομη απάντηση: Μόνο αν υπάρχει στο κατάστημα. Αν δεν υπάρχει, το πιθανότερο είναι πως θα περάσεις από χίλια κύματα.

Αναλυτική απάντηση: Εδώ πέρα.

 

Ακόμα περιμένω ένα βιβλίο από τον Σεπτέμβρη και άλλο ένα που το προπαρήγγειλα αρχές Νοέμβρη και αντί να το έχουν έτοιμο, περίμεναν να έρθει η ημερομηνία για να το παραγγείλουν και να έρθει σε κάνα μήνα (παράνοια). Και το χειρότερο είναι πως υπολογίζουν να έρθουν αυτές τις ημέρες, οπότε θα φάω και στη μάπα την ουρά από όλο τον κόσμο που αγόρασε τα μαλλιοκέφαλά του την αποφράδα αυτή Παρασκευή.

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

35 λεπτά πριν, PhantomDuck είπε:

Σύντομη απάντηση: Μόνο αν υπάρχει στο κατάστημα. Αν δεν υπάρχει, το πιθανότερο είναι πως θα περάσεις από χίλια κύματα.

Αναλυτική απάντηση: Εδώ πέρα.

 

Ακόμα περιμένω ένα βιβλίο από τον Σεπτέμβρη και άλλο ένα που το προπαρήγγειλα αρχές Νοέμβρη και αντί να το έχουν έτοιμο, περίμεναν να έρθει η ημερομηνία για να το παραγγείλουν και να έρθει σε κάνα μήνα (παράνοια). Και το χειρότερο είναι πως υπολογίζουν να έρθουν αυτές τις ημέρες, οπότε θα φάω και στη μάπα την ουρά από όλο τον κόσμο που αγόρασε τα μαλλιοκέφαλά του την αποφράδα αυτή Παρασκευή.

 

Κατάλαβα,και το Tomie Deluxe Edition είναι  "κατόπιν παραγγελίας" :lol:

Δεν θα μπορείσω να το πάρω ποτέ από εκεί :lol:

 

Άρα ή θα προσπαθήσω αλλού σίγουρα Otacu Store αν το βρουν ή θα πάρω το Gyo,Uzumaki (ίσως Shiver,ένα από τα τρία)  που έχει στο Otacu Store.

 

Ευχαριστώ!!

Τη γαμ&$@₩€ :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δυστυχώς η φετινή black friday από τις Εκδόσεις ΜΙΚΡΟΣ ΗΡΩΣ ήταν απογοητευτική     :sad1:       σε σχέση με την περσινή αντίστοιχη ημέρα .

Τα διαθέσιμα προς πώληση τευχη μάλλον για ξεστοκάρισμα ήταν.:Ungry:

Ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν στην ερώτηση μου :love2: 

Και του χρόνου :beer:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32406
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Γενικά η Black Friday είναι απογοήτευση στην Ελλάδα.
Εγώ κατέβηκα χθες για κάτι άλλες αγορές που έπρεπε να κάνω (όχι κόμικς) και ήταν απειροελάχιστες οι πραγματικά καλές προσφορές.
 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

νταξ. Μετά από τόση γαλοπούλα και τόση γέμιση, που να βρεις κουράγια να τρέχεις την άλλη μέρα. :) Δεν είμαστε τίποτα 10χρονα που με έναν 8ωρο, μετά τρέχουν ξανά πάνω κάτω. Ήρεμα πράγματα λοιπόν, με τις οικογένειες μας. Είχε και Atlanta Falcons εναντίον NO Saints. 

 

:cheers5: 

 

  • Like 1
  • Αστείο 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Δεν ξέρω για εσάς τους κομιξάκιδες πως είναι αυτή η μέρα (τι θέλετε να πάρετε και λοιπά) αλλά εγώ ποτέ δεν εμπιστεύομαι τις εκπτώσεις εκείνη την μέρα.Γιατι μπορεί να αυξήσουν τις τιμές λίγο πριν τη μέρα και μετά βάζουν την κανονική τιμή και φαίνεται να είναι έκπτωση,δηλαδή κομπίνα.Και στις Χριστουγεννιάτικες εκπτώσεις μπορεί να γίνει αλλά εγώ το έχω πετύχει περισσότερο στην ""Black Friday""...

 

Μια ρημάδα μέρα είναι και βλέπω άτομα να παίρνουν πράγματα 50 ευρώ και συν έτσι απλά.Εδώ το έχω δει να παίρνουν κάτι βιβλία άνετα πιάνουν 70 ευρώ (αυτό το λέω κάνοντας μια πλοήγηση στο thread Public σχετικά με Black Friday)

 

....και εγώ παλεύω μήνες για να πάρω κάτι των πενήντα ευρώ και αν μπορέσω να το πάρω τα Χριστούγεννα με το καλό.

 

Προς Θεού δεν μιλάω με κακία,απλά λέω λίγο τη σκέψη μου.  :D

 

Καλορίζικα ότι αγοράσατε!!! :up:

 

ΥΓ:

Mετά από ένα παιχνίδι που θέλω,τα βιβλία του Junji Ito θα γίνουν δικά μου :minigun:

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Προφανώς όσοι αγοράζουμε κάτι σε κόμικ ειδικά σε αυτό το φόρουμ δεν παίρνουμε γουρούνι στο σακί. Ξέρουμε τι αγοράζουμε και πρόκειται για αντικείμενα που είχαμε στον νου μας και γνωρίζουμε την τιμή τους σε κανονικές συνθήκες. Δεν πρόκειται να πάει πχ κάποιος στο Public, να βάλει αρχές Νοέμβρη ένα paperback από 15 στα 20, στην Black Friday να το πάει από 20 στα 15 και να του πούμε κι ευχαριστώ. Θεωρώ όσοι είναι μέλη εδώ είναι αρκετά συνειδητοποιημένοι ως προς τις αγορές τους και τι αξία έχουν πραγματικά σε σχέση με μια Black Friday. Οι περισσότεροι πχ αγοράζουμε κι από εξωτερικό, θα δει κάποιος μια μούφα τιμή στο Public για ένα κόμικ, ενώ μπορεί να το βρει φθηνότερα από Αγγλία και θα προτιμήσει την πρώτη επιλογή; Αυτό που λες ισχύει για ρούχα και ηλεκτρονικά είδη που πάει ο καθένας στο άκουσμα της λέξης "έκπτωση" και σηκώνει ο,τι βρει μπροστά του, που ειδικά εκεί που υπάρχει ζήτηση θα παίζουν τέτοια σκαμπανεβάσματα στις τιμές. 

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ δεν αγόρασα τίποτα από κόμικς. Σκέφτηκα τι χρειάζομαι περισσότερο, να κλείσω "τρύπες" από graphic novels ή να αγοράσω νέο σκληρό; Προτίμησα λοιπόν να αγοράσω ένα νέο σκληρό (μου "βγαίνει" ένας κάθε χρόνο μονάχα, δυστυχώς...), οπότε πήρα 10Tb αυτή τη φορά. Είναι βέβαιο ότι δεν είναι αρκετός για τις ανάγκες μου αλλά δε "με έπαιρνε" για παραπάνω... Ο 8άρης που είχα πάρει πέρυσι δεν ήταν αρκετός για να βάλω όλες τις live action σειρές επιστημονικής φαντασίας που έχω και είχα δεσμεύσει ήδη 400Gb σε 2ο σκληρό, επομένως θα γεμίσει πολύ σύντομα και αυτός εφόσον αδειάσω τον 8άρη εκεί... Δε τσέκαρα τις προηγούμενες μέρες αλλά η έκπτωση υπήρχε σίγουρα μιας και τον αγόρασα πιο φτηνά από κατάστημα στην Ελλάδα απ' ότι τον βρήκα σε διάφορες σελίδες του εξωτερικού. Σημειωτέον ότι έψαχνα δύο μερόνυχτα για να δω τιμές και να καταλήξω, συγκριτικά, ανάμεσα σε 3 μηχανήματα... Δεν ισχύει ότι η Black Friday είναι απάτη στην Ελλάδα. Όχι στα πάντα τουλάχιστον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Δεν γνωρίζω από κόμικ αγορές καλά για να είμαι ειλικρινής (ίσως αν πάρω τα βιβλία που ανέφερα πιο πάνω από το Public να ξέρω).Αλλά από εκπτώσεις σε ρούχα και ηλεκτρονικά που ξέρω πολύ καλά,έχει πολλές παγίδες.

 

Δηστυχώς όμως πια δεν έχω την δυνατότητα να πάρω ότι θέλω,οπότε πρέπει να προσέχω πιο πολύ τώρα.

Ευλογία τελικά η Marvel GN συλλογή!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, αυτό είναι το θέμα, πέρα απ' τη σειρά της "Hachette" που κυκλοφορεί συχνά και τα διάφορα άλλα που παίρνω, έχω κι άλλο υλικό αδιάβαστο. Επομένως εξτρά αγορές κόμικς τις αφήνω για το νέο χρόνο. Έτσι κι αλλιώς, όσον αφορά τα Ελληνικά, όλοι επιβεβαιώνετε ότι δεν υπήρξε και κάποια αξιοσημείωτη προσφορά. Της "Μικρός Ήρως" έχω ήδη τη συντριπτική πλειοψηφία τους (μόνο σε παλιά τεύχη "Μπλεκ" έχω να παίρνω και κάποιες "Περιπέτειες"), από "Οξύ" έχω τσαντιστεί απίστευτα με τα "Σέρλοκ Χολμς", "Δράκουλας" & "James Bond" μιας και ξεκίνησα τα τεύχη αλλά δεν πρόλαβα με αποτέλεσμα να τα αποσύρουν σχετικά σύντομα και να τα μετατρέψουν σε τόμους, οπότε σκέφτομαι απλά να μην αγοράσω ποτέ τα κόμικς αυτά :Ungry:, από "Comicworld" έχω ελάχιστες ελλείψεις που δεν είναι όμως στις προτεραιότητές μου, επομένως θα αγόραζα graphic novels της "Οξύ" & της "Anubis" που μου λείπουν (όπως και αρκετά της "Jemma Press"!), αλλά προχωρώ με αυτά σιγά σιγά. Ε, το κάνω και στην πορεία, δεν ήταν ανάγκη να γίνει τώρα που συγκέντρωσα ένα Χ ποσόν. Ελπίζω μόνο αύριο να μην αποφασίσει η "Anubis" να κάνει κανένα ηλεκτρονικό bazaar πάλι, με αγορές από κάρτα, γιατί θα τους καρυδώσω! :pesta: Σκληρός λοιπόν, μιας και κατεβαίνει πολύ "νέο" υλικό (σειρές που δεν είχα πιάσει μέχρι τώρα σε Blu-Ray rip 1080p και οχι απαραίτητα καινούργιες!), ταυτόχρονα αναβαθμίζω παλιό που είχα, οπότε μπήκε ως προτεραιότητα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

 

32 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Ναι, αυτό είναι το θέμα, πέρα απ' τη σειρά της "Hachette" που κυκλοφορεί συχνά και τα διάφορα άλλα που παίρνω, έχω κι άλλο υλικό αδιάβαστο. Επομένως εξτρά αγορές κόμικς τις αφήνω για το νέο χρόνο. Έτσι κι αλλιώς, όσον αφορά τα Ελληνικά, όλοι επιβεβαιώνετε ότι δεν υπήρξε και κάποια αξιοσημείωτη προσφορά. Της "Μικρός Ήρως" έχω ήδη τη συντριπτική πλειοψηφία τους (μόνο σε παλιά τεύχη "Μπλεκ" έχω να παίρνω και κάποιες "Περιπέτειες"), από "Οξύ" έχω τσαντιστεί απίστευτα με τα "Σέρλοκ Χολμς", "Δράκουλας" & "James Bond" μιας και ξεκίνησα τα τεύχη αλλά δεν πρόλαβα με αποτέλεσμα να τα αποσύρουν σχετικά σύντομα και να τα μετατρέψουν σε τόμους, οπότε σκέφτομαι απλά να μην αγοράσω ποτέ τα κόμικς αυτά :Ungry:, από "Comicworld" έχω ελάχιστες ελλείψεις που δεν είναι όμως στις προτεραιότητές μου, επομένως θα αγόραζα graphic novels της "Οξύ" & της "Anubis" που μου λείπουν (όπως και αρκετά της "Jemma Press"!), αλλά προχωρώ με αυτά σιγά σιγά. Ε, το κάνω και στην πορεία, δεν ήταν ανάγκη να γίνει τώρα που συγκέντρωσα ένα Χ ποσόν. Ελπίζω μόνο αύριο να μην αποφασίσει η "Anubis" να κάνει κανένα ηλεκτρονικό bazaar πάλι, με αγορές από κάρτα, γιατί θα τους καρυδώσω! :pesta: Σκληρός λοιπόν, μιας και κατεβαίνει πολύ "νέο" υλικό (σειρές που δεν είχα πιάσει μέχρι τώρα σε Blu-Ray rip 1080p και οχι απαραίτητα καινούργιες!), ταυτόχρονα αναβαθμίζω παλιό που είχα, οπότε μπήκε ως προτεραιότητα.

 

Δες το αλλιώς,έχεις τη δυνατότητα να τα πάρεις όλα αυτά,αργά ή γρήγορα :D

 

Εγώ το πιο φθηνό που θέλω είναι ή το Smashed το Shiver του Junji  Ito στα 20 ευρώ περίπου και το σκέφτομαι,δεν βάζω καν το παιχνίδι που θέλω που είναι πιο ακριβό. Ή γενικά μια συλλογή manga με 50 κάτι ευρώ max και όλη την ιστορία μέσα (σε αυτή την περίπτωση το The Ghost in the Shell Deluxe Edition) και αυτό υπερβολικά πολύ είναι συν μπορεί να μην χωράνε στο σπίτι μου. H συλλογή hardcover Akira δεν αγγίζεται δυστηχώς :crying:

 

Μπορεί αυτό το post να μην σε καθησυχάσει καθόλου αλλά ναι,εγώ αυτά δεν μπορώ να τα αγγίξω,ενώ εσύ μπορείς και μπράβο  :)

 

(RIP Akira 35th Anniversary Set..........)

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 ώρες πριν, TheMetalBat είπε:

 

 

Δες το αλλιώς,έχεις τη δυνατότητα να τα πάρεις όλα αυτά,αργά ή γρήγορα :D

 

Εγώ το πιο φθηνό που θέλω είναι ή το Smashed το Shiver του Junji  Ito στα 20 ευρώ περίπου και το σκέφτομαι,δεν βάζω καν το παιχνίδι που θέλω που είναι πιο ακριβό. Ή γενικά μια συλλογή manga με 50 κάτι ευρώ max και όλη την ιστορία μέσα (σε αυτή την περίπτωση το The Ghost in the Shell Deluxe Edition) και αυτό υπερβολικά πολύ είναι συν μπορεί να μην χωράνε στο σπίτι μου. H συλλογή hardcover Akira δεν αγγίζεται δυστηχώς :crying:

 

Μπορεί αυτό το post να μην σε καθησυχάσει καθόλου αλλά ναι,εγώ αυτά δεν μπορώ να τα αγγίξω,ενώ εσύ μπορείς και μπράβο  :)

 

(RIP Akira 35th Anniversary Set..........)

Δεν πρέπει να επαναπαύομαι φίλε μου διότι όλα αυτά τα χρόνια έχω χάσει κάποια που δυστυχώς δεν εκδόθηκαν ποτέ ξανά απ' τον ίδιο εκδότη, όπως για παράδειγμα το "Iron Man: Extremis" (που ήμουν τυχερός και κυκλοφόρησε σε σκληρόδετο απ' τη "Hachette"!). Το "The Flash: Rebirth - Η Αναγέννηση", ίσα που το πρόλαβα. Επομένως, κυνηγάω ότι δεν έχει εξαντληθεί ακόμη, μη μπορώντας να ακολουθήσω τις τρέχουσες εκδόσεις όπως θα ήθελα. Εάν είχα τη δυνατότητα δε θα είχα και τόσες ελλείψεις κι ούτε θα έφτανα στο σημείο να περιμένω να εξαφανιστεί κάποιο "για πάντα" χωρίς να το έχω αγοράσει... Ότι μπορώ κάνω κι εγώ με τις δυνάμεις που έχω. :)Ο χώρος στο σπίτι είναι και θα είναι ένα άλλο τεράστιο και (προς το παρόν) άλυτο πρόβλημα... :(  Θα έρθει η ώρα που θα μπορείς να αγοράσεις κι εσύ κάποια παραπάνω κι αφού επενδύεις και στις ξένες εκδόσεις, μη φοβάσαι! Θα ξαναβγούν με τη μία ή την άλλη μορφή! Στις Ελληνικές είναι το πρόβλημα που βγαίνουν με μικρό τιράζ σε περίοδο αναβίωσης του κόμικ...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1946
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2865 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

21 ώρες πριν, shortly είπε:

Δυστυχώς η φετινή black friday από τις Εκδόσεις ΜΙΚΡΟΣ ΗΡΩΣ ήταν απογοητευτική     :sad1:       σε σχέση με την περσινή αντίστοιχη ημέρα .

Τα διαθέσιμα προς πώληση τευχη μάλλον για ξεστοκάρισμα ήταν.:Ungry:

Ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν στην ερώτηση μου :love2: 

Και του χρόνου :beer:

Και πάλι φίλε υπήρχε αρκετο υλικό! Την ίδια τακτική είχε και η ανουμπις φέτος με τα myboxes. Δεν έκανε σε όλα προσφορά(πάνω στην προσφορά) όπως πέρυσι.

Επιχειρηματικά αυτό είναι σωστό. Αν κάθε χρόνο κάνουν ακριβώς τις ίδιες εκπτώσεις σε όλα τα είδη, τότε κανένας δε θα αγοράζει κάτι τους προηγούμενους 3 4 μήνες.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

3 ώρες πριν, averel είπε:

Και πάλι φίλε υπήρχε αρκετο υλικό! Την ίδια τακτική είχε και η ανουμπις φέτος με τα myboxes. Δεν έκανε σε όλα προσφορά(πάνω στην προσφορά) όπως πέρυσι.

Επιχειρηματικά αυτό είναι σωστό. Αν κάθε χρόνο κάνουν ακριβώς τις ίδιες εκπτώσεις σε όλα τα είδη, τότε κανένας δε θα αγοράζει κάτι τους προηγούμενους 3 4 μήνες.

 Τα παρακάτω τα αγοράσαμε από τις εφημερίδες όταν πρωτοκυκλοφόρησαν :

  Κόμικς: Βιογραφίες Ποδοσφαιριστών, Ερίκ Καστέλ, Μικρός Ήρωας Ειδική Έκδοση, Μίστερ No Eιδική Έκδοση, Νέος Μικρός Ήρωας, Μπλεκ - Ειδική Έκδοση, Ρόυ Ρέης,  Ταρζάν, Ζαγκόρ Ειδική Έκδοση, Ο Μικρός Ήρως - Το Αεροδρόμιο Φάντασμα.

Μένουν αυτά για αγορά: 

Τόμοι Ερίκ Καστέλ,(έχουμε τα τεύχη ) Λοχαγός Μαρκ(2 τεύχη ), Ρόυ Ρέης - Συλλεκτική Έκδοση,(έχουμε τα τεύχη ) Συλλεκτικά Μικρός Ήρωας, Τόμος Μίστερ Νο και οι... άλλοι, Ιταλικός Μπλεκ, Πινόκιο(πάρα πολλά τεύχη  εξαντλημένα ), Μικρός Σερίφης,(1 τεύχος )Μπλέκ Νέας Περιόδου, (πάρα πολλά τεύχη  εξαντλημένα ), Ζαγκόρ,Ο Τετρακοσάρης. 

Η όποια επιχειρηματική κίνηση πρέπει να έχει και το αντίστοιχο οικονομικό αποτέλεσμα. Άραγε υπήρξε;

 

Επεξεργασία από shortly
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Φέτος δυστυχώς ξηρασία στα κόμικ. Ακόμα και την Παρασκευή το Public έβγαζε στα κόμικ το Stay Tuned, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι μέσα στο ΣΚ. Πέρυσι είχα πάρει μερικά βιβλία που ήταν όντως σε εξαιρετική τιμή. Πάντα λειτουργώ με το σκεπτικό ότι έχω σημειωμένες στο κινητό τις τιμές καταλόγου (και τις ψιλοθυμάμαι για κάθε τεύχος), οπότε τσεκάρω αν η έκπτωση είναι καλή και αν δε μπορώ να το βρω πουθενά φθηνότερα, το αγοράζω. Φέτος όπου κι αν έψαξα δε μπόρεσα να βρω κάτι που να πληροί τα κριτήρια, οπότε κρατάω χρήματα στην άκρη για την περίοδο των Χριστουγέννων που θα προβώ σε δυνατό μπάσιμο.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

13 ώρες πριν, shortly είπε:

Μένουν αυτά για αγορά: 

Τόμοι Ερίκ Καστέλ,(έχουμε τα τεύχη ) Λοχαγός Μαρκ(2 τεύχη ), Ρόυ Ρέης - Συλλεκτική Έκδοση,(έχουμε τα τεύχη ) Συλλεκτικά Μικρός Ήρωας, Τόμος Μίστερ Νο και οι... άλλοι, Ιταλικός Μπλεκ, Πινόκιο(πάρα πολλά τεύχη  εξαντλημένα ), Μικρός Σερίφης,(1 τεύχος )Μπλέκ Νέας Περιόδου, (πάρα πολλά τεύχη  εξαντλημένα ), Ζαγκόρ,Ο Τετρακοσάρης. 

Η όποια επιχειρηματική κίνηση πρέπει να έχει και το αντίστοιχο οικονομικό αποτέλεσμα. Άραγε υπήρξε;

 

Με μπέρδεψες φίλε μου... Τα εξαντλημένα πως "μένουν για αγορά" ακριβώς, εφόσον είναι εξαντλημένα; :confuse:  Εγώ αγόρασα πριν καιρό επιτέλους τα δύο graphic novels "Secret Wars" (εκτός από το "The Flash: Rebirth - Αναγέννηση" που ανέφερα παραπάνω), πήρα και το "Batman: Gotham by Gaslight", αγόρασα και το "Superman: American Alien", είχα αγοράσει και μπόλικα άλλα απ' το "3C" ("Crete Comic Con") (τόσο απ' την Artist Alley, όσο και απ' το περίπτερο της "Jemma Books"), επομένως τώρα με την επιπλέον αγορά του σκληρού δίσκου, πολύ ζόρικα τα πράγματα... Μόνο εκδόσεις περιπτέρου για το Δεκέμβρη (καλό μήνα κιόλας, παιδιά!) και όταν έρθει με το καλό το 2020 θα δούμε πως θα κυλήσει. Για Φλεβάρη κι έπειτα με κόβω διότι έχω μπει μέσα με τα τσαρούχια... Έχω υλικό για διάβασμα, άλλωστε. :)

Επεξεργασία από Mandrake
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

5 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Με μπέρδεψες φίλε μου... Τα εξαντλημένα πως "μένουν για αγορά" ακριβώς, εφόσον είναι εξαντλημένα; :confuse:  Εγώ αγόρασα πριν καιρό επιτέλους τα δύο graphic novels "Secret Wars" (εκτός από το "The Flash: Rebirth - Αναγέννηση" που ανέφερα παραπάνω), πήρα και το "Batman: Gotham by Gaslight", αγόρασα και το "Superman: American Alien", είχα αγοράσει και μπόλικα άλλα απ' το "3C" ("Crete Comic Con") (τόσο απ' την Artist Alley, όσο και απ' το περίπτερο της "Jemma Books"), επομένως τώρα με την επιπλέον αγορά του σκληρού δίσκου, πολύ ζόρικα τα πράγματα... Μόνο εκδόσεις περιπτέρου για το Δεκέμβρη (καλό μήνα κιόλας, παιδιά!) και όταν έρθει με το καλό το 2020 θα δούμε πως θα κυλήσει. Για Φλεβάρη κι έπειτα με κόβω διότι έχω μπει μέσα με τα τσαρούχια... Έχω υλικό για διάβασμα, άλλωστε. :)

Δεν χρειάζεται  να στα ξεμπερδέψω φίλε μου, το γράφεις και μόνο σου ,ενώ έχει πχ 100 τευχη από ένα τίτλο προς αγορά μπορείς να αγοράσεις μόνο τα 50 που είναι διαθέσιμα, τα άλλα τα εμφανίζει ,από παλιότερα , ως εξαντλημένα , και δεν μπορείς να τα αγοράσεις. :)

Αν ήσουν  κοντά και σου αρέσουν αυτά που μαζεύω ,θα σου έδινα για διάβασμα για όλο το 2020 και όχι μόνο.:lol:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.