Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γάντζος

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1.jpg

 

Η Marvel Television και το Hulu ανακοίνωσαν το cast της επερχόμενης σειράς τους, "Helstrom". Σε αυτήν θα δούμε τους Tom Austen ως Daimon Helstrom, Sydney Lemmon ως Ana Helstrom, Elizabeth Marvel ως Victoria Helstrom, Robert Wisdom ως Caretaker, June Carryl ως Dr. Louise Hastings, Ariana Guerra ως Gabriella Rosetti και Alain Uy ως Chris Yen.

 

654.jpg

 

Η σύνοψη της σειράς: "Οι Daimon και Ana Helstrom είναι παιδιά ενός μυστηριώδη και δυνατού serial killer. Τα αδέρφια εντοπίζουν τους χειρότερους της ανθρωπότητας, ο καθένας με δικό του χαρακτήρα και προσόντα". Στα κόμικς, ο Daimon Hellstrom (με διαφορετική ορθογραφία) είναι ο γιος του Σατανά και πρωτοεμφανίστηκε στο "Ghost Rider #1" το 1973 πριν αποκτήσει τη δική του σειρά με τίτλο "Son of Satan" και αργότερα "Hellstorm". Κάποια στιγμή γίνεται μέλος των Defenders, ενώ η αδερφή του Ana ("Satana" όπως είναι το πλήρες όνομά της) είναι μέλος των Thunderbolts και μιας μικρής σε διάρκεια σειράς με το όνομα "Witches". Κάποτε ήταν παντρεμένη με τον Deadpool.

 

Πηγές: 

ign

wiki

 

[imdb=tt10266874]

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Teaser trailer από το SDCC.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Να θυμίσω ότι ιστορίες με Son of Satan μας είχε δώσει ο Καμπανάς μέσα στο Γκραν Γκινιόλ :D

 

αυτά είναι καλτ αναμνήσεις :D όχι New Kids on the Block........................................ :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

6/10

 

Kαμία σχέση με το κόμικ των 70ς.

Περισσότερη με τις πρόσφατες κομικοεκδοχές των χαρακτήρων, αλλά και πάλι...

Βλέποντάς την, ένιωσα πως έβλεπα CW's Supernatural παρά μια live action marvelικης ιστορίας τους... :( 

 

Αλλά ίσως γι αυτό ακυρώθηκε (?) και δεν παίξει 2η σεζόν (?), μιας και η Marvel/Disney αρνήθηκε να την εντάξει στο MCU και να την τιτλοφορήσει Marvel's Helstrom...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η σειρά ανήκει κανονικότατα στο "Marvel Cinematic Universe" φίλε μου! Ανήκει σε ένα franchise που είχε προγραμματιστεί σε συνεργασία με το "Hulu" το οποίο έχει τον τίτλο "Adventure Into Fear". Απ' ότι καταλαβαίνω το "Ghost Rider" που είχε προγραμματιστεί ακυρώθηκε, οπότε μάλλον ακυρώθηκε και το franchise και ενέταξαν τη σειρά στο "MCU" ως αυτόνομη ιστορία. Στην "Wikipedia" γράφει συγκεκριμένα: "Marvel revealed that the two series would exist within the Marvel Cinematic Universe, but would not crossover with the films or other television series of the franchise.". Ίσως γι' αυτό δεν έχει το σήμα "Marvel" που λες (δεν το πρόσεξα η αλήθεια). Αυτό πάντως που βάζουν διάφορες σελίδες με το "Marvel's" μπροστά είναι λάθος. Δεν υπάρχουν τέτοιοι τίτλοι αρχής, μήτε εξωφύλλων και κακώς τους καταγράφουν έτσι ορισμένες βάσεις δεδομένων (π.χ. το "TV Maze" το οποίο είναι τίγκα στις ανακρίβειες). Στην "IMDB" είναι περασμένοι οι σωστοί τίτλοι, όπως και στην "Wikipedia". Και πουθενά δεν υπάρχει ότι ακυρώθηκε η σειρά... Εγώ είμαι ακόμη στο 3ο επεισόδιο ωστόσο και δυστυχώς τον χαρακτήρα τον γνωρίζω ελάχιστα από μια ιστορία που είχε δημοσιευτεί στην Ελλάδα στο παρελθόν με τους West Coast Avengers. Απ' το "Γκραν Γκινιόλ" δεν έχω διαβάσει κάτι μιας και δεν έχω κάποιο τεύχος, δυστυχώς. Απ' την ιστορία που έχω διαβάσει πάντως κι απ' τις λιγοστές φάσεις που έχω βρει στο διαδίκτυο, ετούτος εδώ μου κάνει λίγο φλώρος. Και σαν υποκριτική δεν έχει δείξει κάποιο ιδιαίτερο ταλέντο για την ώρα. Έχει βέβαια και καλούς ηθοποιούς η σειρά. Η ιστορία μια φορά δείχνει καλή και εννοείται πως θα την πάω μέχρι τέλους! Άλλωστε μετά τα "Constantine", "Supernatural" (2005-2020) (που τελειώνει μετά από λίγα επεισόδια οριστικά...), "Outcast" και το εκπληκτικό "The Exorcist" (2016-2018), δεν έχω και πολλές επιλογές νομίζω σε αυτό το υποείδος.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

6 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Η σειρά ανήκει κανονικότατα στο "Marvel Cinematic Universe" φίλε μου! Ανήκει σε ένα franchise που είχε προγραμματιστεί σε συνεργασία με το "Hulu" το οποίο έχει τον τίτλο "Adventure Into Fear". Απ' ότι καταλαβαίνω το "Ghost Rider" που είχε προγραμματιστεί ακυρώθηκε, οπότε μάλλον ακυρώθηκε και το franchise και ενέταξαν τη σειρά στο "MCU" ως αυτόνομη ιστορία. Στην "Wikipedia" γράφει συγκεκριμένα: "Marvel revealed that the two series would exist within the Marvel Cinematic Universe, but would not crossover with the films or other television series of the franchise.". Ίσως γι' αυτό δεν έχει το σήμα "Marvel" που λες (δεν το πρόσεξα η αλήθεια). Αυτό πάντως που βάζουν διάφορες σελίδες με το "Marvel's" μπροστά είναι λάθος. Δεν υπάρχουν τέτοιοι τίτλοι αρχής, μήτε εξωφύλλων και κακώς τους καταγράφουν έτσι ορισμένες βάσεις δεδομένων (π.χ. το "TV Maze" το οποίο είναι τίγκα στις ανακρίβειες). Στην "IMDB" είναι περασμένοι οι σωστοί τίτλοι, όπως και στην "Wikipedia". Και πουθενά δεν υπάρχει ότι ακυρώθηκε η σειρά... Εγώ είμαι ακόμη στο 3ο επεισόδιο ωστόσο και δυστυχώς τον χαρακτήρα τον γνωρίζω ελάχιστα από μια ιστορία που είχε δημοσιευτεί στην Ελλάδα στο παρελθόν με τους West Coast Avengers. Απ' το "Γκραν Γκινιόλ" δεν έχω διαβάσει κάτι μιας και δεν έχω κάποιο τεύχος, δυστυχώς. Απ' την ιστορία που έχω διαβάσει πάντως κι απ' τις λιγοστές φάσεις που έχω βρει στο διαδίκτυο, ετούτος εδώ μου κάνει λίγο φλώρος. Και σαν υποκριτική δεν έχει δείξει κάποιο ιδιαίτερο ταλέντο για την ώρα. Έχει βέβαια και καλούς ηθοποιούς η σειρά. Η ιστορία μια φορά δείχνει καλή και εννοείται πως θα την πάω μέχρι τέλους! Άλλωστε μετά τα "Constantine", "Supernatural" (2005-2020) (που τελειώνει μετά από λίγα επεισόδια οριστικά...), "Outcast" και το εκπληκτικό "The Exorcist" (2016-2018), δεν έχω και πολλές επιλογές νομίζω σε αυτό το υποείδος.

 

Αυτά για την ακύρωση του project "Adventure into fear" ,όπου μαζί με Ντειμον θα είχαμε και τον (πιο πιασαρικο) ghost rider ναι, τα ήξερα ήδη. Δυστυχώς, το συγκεκριμένο κανάλι δεν είναι για υψηλά μπάτζετ για πακτωλό ειδικών εφέ σε κάθε επεισόδιο, άρα το κόστος υλοποίησης της σειράς του κρίθηκε απαγορευτικό (αιτία που στη σεζόν των AGENTS OF S.H.I.E.L.D. όπου εμφανίστηκε ο "καβαλάρης", έμεινε στα...μισά επεισόδια και στα λοιπά άλλαξαν θεματική - παραδέχτηκαν πως το κόστος ειδικών εφέ ΜΟΝΟ για την ψηφιακή παρουσία του "καβαλάρη" του Ρέγιες ήταν απαγορευτικό, αν θυμάμαι καλά πριν χρόνια). Λόγος που ήμουν πολύ επιφυλακτικός για τη μεταφορά των συγκεκριμένων ηρώων από το HULU ( ακόμα θυμάμαι την απογοήτευση και το κράξιμο από μερίδα θεατών που έφαγε το Cloak & Dagger και το Runaways).

Πάντως, ως σειρά περιπέτειας~ υπερφυσικού τρόμου (εάν αγνοήσω την κομικ καταβολή), στέκεται μια χαρά (εξ ου και το 6/10 που έβαλα)...

Μένει να αποδειχτεί στη συνέχεια.

Για να δουμε... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχεις δίκιο και αυτό φαίνεται απ' την ποιότητα του βίντεο που έχουν, το οποίο είναι μακράν χειρότερο απ' οποιαδήποτε άλλη streaming πλατφόρμα! Το θέμα είναι ότι πλέον το 60% των μετοχών το έχει η "Disney" και στη συζήτηση που κάναμε εδώ μέσα περί των σειρών του "Netflix" που είναι πιο σκληρές απ' τις συνήθεις, το "Hulu" ήταν υποψήφιο για να τις "σπρώξουν" εκεί εφόσον στο "Disney+" δε μπορεί να προβληθεί τέτοιο υλικό. Δε φαίνεται να έγινε προς το παρόν κάτι τέτοιο, αλλά το γεγονός ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των μετοχών ανήκει στην "Disney" δείχνει ότι μπορεί τα πράγματα να αλλάξουν προς το καλύτερο. Αν σκοπεύουν να βάλουν χρήμα δηλαδή και δεν το κάνουν αποκλειστικά για τη δική τους πλατφόρμα. Τι να πω... Εάν κάνουν γλυκανάλατες τις σειρές στο "Disney+", η μόνη μου ελπίδα είναι το "Hulu" για κάτι πιο "βαρύ". Για να δούμε τι ανταπόκριση θα έχει! Είδα το 4ο και τώρα μπαίνω στο 5ο!

 

:beer5:

 

 

Υ.Σ. Όταν λες ότι "έφαγε το Cloak & Dagger και το Runaways" τι εννοείς; Τι δουλειά έχει το "Hulu" μ' αυτό; Λόγω του "Disney+" δε σταμάτησαν οι σειρές αυτές; :thinking:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

On 25/10/2020 στο 8:02 ΜΜ, Mandrake είπε:

 

 

 

Υ.Σ. Όταν λες ότι "έφαγε το Cloak & Dagger και το Runaways" τι εννοείς; Τι δουλειά έχει το "Hulu" μ' αυτό; Λόγω του "Disney+" δε σταμάτησαν οι σειρές αυτές; :thinking:

...not comic accurate enough -ειδικά το Cloak & Dagger, που το επίπεδο των ειδικών εφέ ήταν από ελάχιστο έως...πάμφτωχο που απογοήτευσε πολλούς φανς και έπεσε η σχετική τηλεθέαση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

14 ώρες πριν, Malk είπε:

...not comic accurate enough -ειδικά το Cloak & Dagger, που το επίπεδο των ειδικών εφέ ήταν από ελάχιστο έως...πάμφτωχο που απογοήτευσε πολλούς φανς και έπεσε η σχετική τηλεθέαση...

 

Πιθανές αιτίες θα μπορούσαν να είναι διάφορες τέτοιες και θα συμφωνούσα μαζί σου, όμως ακόμα και οι πέτρες ξέρουν ότι το "Disney+" υποτίθεται ότι "μαζεύει" κάθε σειρά για να τα προβάλει στη δική του πλατφόρμα για να τραβήξει περισσότερους πελάτες και να τα έχει όλα υπό τον έλεγχό της η "Marvel Studios". Συνεχίσουν δε συνεχίσουν τις ήδη υπάρχουσες είτε βγάλουν νέες, δε μας ενδιαφέρει αυτό. Εάν το "Disney+" φτιάχνει πιο "ανάλαφρες" παραγωγές επειδή κουβαλάει το όνομα της εταιρίας αυτής, θα αποδείκνυε ότι είναι λάθος κίνηση, αν και έχει το "Hulu" καβάτζα. Προς το παρόν, πάντως, το "The Mandalorian" ήταν απίθανη σειρά και δείχνει πως θα έπρεπε να είναι οι σημερινές ταινίες "Star Wars" (ξεκίνησε κι ο 2ος κύκλος! yahoo.gif)! Εκεί τα κατάφερε. Μένει να δούμε στο "MCU" τι θα κάνει...

 

Στο "Cloak & Dagger" σε όσα έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής (δυστυχώς μέχρι το 3ο επεισόδιο του 2ου κύκλου που έχει μεταφραστεί στα Ελληνικά...) είχε προοπτικές να μας δείξει περισσότερο τι παίζει με το Darkforce Dimension! Αν κι εφόσον δεν έχω ουσιαστικά παρακολουθήσει τον 2ο κύκλο (όπως και τον 3ον "Runaways" για τον ίδιο λόγο) δε ξέρω που το "πήγαιναν" οι σεναριογράφοι και τη σχέση που μπορεί να είχε με τη Morgana και τη νεαρή τεχνο-μάγισσα. Δεν έχω άποψη λοιπόν, μόνο μη ρίξεις spoilers να χαρείς! :beer0: Όταν με το καλό μεταφραστούν θα τα συνεχίσω κι εγώ. yes.gif Ελπίζω στο χτίσιμο νέων ιστοριών να μην ισοπεδώσουν τις παλιές. Και για να είμαι εντός θέματος, σε ένα άρθρο του "Pioneer Scoop" αναφέρει μέσα σ' άλλα πως υπάρχει αναφορά ότι η "Marvel Studios" έχει πάρει τη σειρά αυτή, επομένως υπάρχουν ελπίδες να δούμε συνέχεια αλλά όχι πριν το 2022, μιας και τώρα είναι απασχολημένοι με το γύρισμα των ταινιών (και μίνι σειρών) της Phase Four.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

:new:  

 

Helstrom was released on Hulu on October 16, 2020, and consists of 10 episodes. It was met with mostly negative reviews, feeling the characters and plot were uninteresting, though the series' visual effects were considered impressive. Helstrom was canceled on December 14, 2020.

 

πηγη

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.