Jump to content
james768

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις

Recommended Posts

Πριν από 1 ώρα, Tsaklas είπε:

βρήκα και μια άλλη ενδιαφέρουσα οπτική στο θέμα. Πολλοί λένε "πάλι καλά που χρεώνει, για να απευθύνεται αποκλειστικά στους σκληροπηρυνικούς φαν" με λίγα λόγια. Καταλαβαίνω αυτή την οπτική εννοείται. Σαφώς είναι σπαστικό να θες μια υπογραφή από Κλερμόντ πχ και να περιμένεις σε μια τεράστια ουρά με κάποιους που "είδαν φως και μπήκαν" που λέμε.

Δεν συμφωνώ. Πιστεύω και 10 ευρώ θα ήταν αρκετά για να κρατήσουν τους άσχετους μακριά. Αν δεν ξέρεις τον τύπο δεν διατίθεσαι να δώσεις τα λεφτά σου ή να περιμένεις πολύ. Όσο περίμενα μία ώρα στην ουρά του Κλέρμοντ είχανε φύγει τουλάχιστον 4-5 άτομα, μερικά ήταν κιόλας πιο μπροστά από εμένα. Συν το ότι σίγουρα θα είχαν φύγει και άλλοι που θα ήταν πολύ πιο πίσω. Οι περισσότεροι έφευγαν στο πρώτο τέταρτο-εικοσάλεπτο όταν καταλάβαιναν ότι η ουρά κουνιόταν ελάχιστα. Σε αντίθεση με την άποψη στο θέμα, οι "σκληροπυρηνικοί" φαν ήταν αυτοί που καθυστερούσαν την ουρά αφού καθόταν και του έπιανα συζήτηση. Τους καταλαβαίνω βέβαια, αλλά δεν γίνεται να λες "διώξτε τους άσχετους για να μην περιμένουμε εμείς οι σχετικοί" και όταν έρχεται η σειρά σου να πιάνεις εικοσάλεπτη κουβεντούλα.

• Like 1

Τα πληρώνεις τα αυτόγραφα πριν ή μετά μπεις στην ουρά;

33 λεπτά πριν, TheMetalBat είπε:

Τα πληρώνεις τα αυτόγραφα πριν ή μετά μπεις στην ουρά;

Μόνο στον Kapicic έχω πληρώσει αυτόγραφο έβερ, κι αυτό γιατί έκανε μονάχα 10 ευρώ και είχα αγοράσει το funko pop του Colossus ειδικά για την άφιξή του, οπότε είπα ας πάει στο καλό. Συγκεκριμένα τα πλήρωσα όταν έφτασε η σειρά μου στην ουρά, αλλά τι σχέση έχει; 

43 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Δεν συμφωνώ. Πιστεύω και 10 ευρώ θα ήταν αρκετά για να κρατήσουν τους άσχετους μακριά. Αν δεν ξέρεις τον τύπο δεν διατίθεσαι να δώσεις τα λεφτά σου ή να περιμένεις πολύ. Όσο περίμενα μία ώρα στην ουρά του Κλέρμοντ είχανε φύγει τουλάχιστον 4-5 άτομα, μερικά ήταν κιόλας πιο μπροστά από εμένα. Συν το ότι σίγουρα θα είχαν φύγει και άλλοι που θα ήταν πολύ πιο πίσω. Οι περισσότεροι έφευγαν στο πρώτο τέταρτο-εικοσάλεπτο όταν καταλάβαιναν ότι η ουρά κουνιόταν ελάχιστα. Σε αντίθεση με την άποψη στο θέμα, οι "σκληροπυρηνικοί" φαν ήταν αυτοί που καθυστερούσαν την ουρά αφού καθόταν και του έπιανα συζήτηση. Τους καταλαβαίνω βέβαια, αλλά δεν γίνεται να λες "διώξτε τους άσχετους για να μην περιμένουμε εμείς οι σχετικοί" και όταν έρχεται η σειρά σου να πιάνεις εικοσάλεπτη κουβεντούλα.

Πολύ σωστό κι αυτό που λες. Όπως είπα κι εγώ, η σχετικότητα κιόλας δεν κρίνεται με βάση μια τιμή. Αυτό είναι καθαρά θέμα οικονομικής δυνατότητας του καθενός. Αν κάποιος θέλει απλά να μοσχοπουλήσει την υπογραφή, άνετα δίνει το 50ρικο και το πουλάει στο e-bay σε πολλαπλάσια τιμή. Για μένα καλύτερος τρόπος να αποτρέψεις τέτοια φαινόμενα είναι απλά να βάζεις αφιέρωση, που κάνει την μεταπώληση δυσκολότερη. Ο πραγματικός φαν σίγουρα θα χαρεί με κάτι τέτοιο και στον επιτήδεο θα κάνεις χαλάστρα, χωρίς να μπαίνουν τέτοια μεγάλα χρηματικά ποσά στη μέση. Αλλά προφανώς ο Μίλλερ δεν έψαχνε απλά να φιλτράρει τον κόσμο που έρχεται. Ήθελε και να βγάλει το κατιτίς του. Αλλιώς λύσεις υπάρχουν. Τα παιδιά στο άλλο τόπικ θεωρώ μίλησαν καθαρά από την δική τους σκοπιά, ότι μειώνεται η ουρά ας πούμε και το βλέπουν σαν θετικό. 

8 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Συγκεκριμένα τα πλήρωσα όταν έφτασε η σειρά μου στην ουρά, αλλά τι σχέση έχει; 

Καμία,καθαρή απορία.Και φαντάστηκα πως αν πληρώνεις πριν πας,θα ήταν πολύ σπαστικό να καθηστερούν άλλοι την ουρά πολύ και να μην μπορείς να φύγεις γιατί λυπάσαι τα χρήματα που έδωσες.Με την προϋπόθεση πως πληρώνεις από πριν.

• Thanks 1

Πήρα τον Venom,άθικτο το έχω για τώρα.Αναμένεται άνοιγμα και διάβασμα σύντομα.

Edited by TheMetalBat
  • Like 1
  • Thanks 1

Προβλέψεις για το 14ο τεύχος δεν έχει?? Βγαίνει σε μια βδομάδα!!

35 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Προβλέψεις για το 14ο τεύχος δεν έχει?? Βγαίνει σε μια βδομάδα!!

Εδώ :)

Θα αντικαταστήσω τον Νίκο Τσιλοπάνο για αυτήν την Παρασκευή και θα πω τι θα ήθελα στη σύλλογή:

Uncanny X-Men Dark Phoenix

marvel-ultimate-graphic-novel_360_a93da61e608ce0a9dedda1311e230a95.thumb.jpg.d04871b791a623dace4feb28856fce21.jpg

Civil War

318408654_.jpeg.6d3ab8f48f8be84a460971d9a3a1a502.jpeg

Λίγο ζαχάρωμα για το Uncanny X-Men Dark Phoenix:

(Στην αρχική συλλογή,στο τέλος του τεύχους σου προτείνει κόμικ να διαβάσεις αν σου άρεσει το τεύχος αντί για το επόμενο όπως το έχουμε εμείς εδώ)

Πόσες  π****ες πρέπει να ρου***ω για να τα δω εδώ;  :lol:

Τα θέλω...

:lol::lol::lol::lol:

Edited by TheMetalBat
  • Like 1
  • Funny 1
  • Thanks 1

Πάντως μπορώ να πω πως στην αρχή αδίκησα τη Marvel's Mightiest Heroes συλλογή ή αλλιώς "Red".Στην οποία το κάθε τεύχος  βασίζεται σαν ήρωα (ή κακό) γενικά χαρακτήρα με μια μοντέρνα ιστορία που δεν υπάρχει σε αυτήν την συλλογή και μια ιστορία με τη πρώτη εμφάνιση του (ή αν είναι σε ομάδα την πρώτη του εμφάνιση σε ομάδα) και μερικά εξτραδάκια.Ενώ η συλλογή "Black" (δηλαδή η συλλογή που έχουμε εδώ τώρα εμείς) είναι πιο πολύ προς της ιστορίας παρά του χαρακτήρα.Το έψαξα λίγο  για τη πλάκα. 

Έτσι είναι και η συλλογή DC της Eaglemoss με τέτοια "φόρμα" περιεχομένου.Οπότε θα ήθελα να έβγαινε εδώ αλλά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να την πάρω (το ίδιο ισχύει και για τη συλλογή DC της  Eaglemoss). Σίγουρα όμως θα έπαιρνα το τεύχος του Spiderman με την ιστορία Happy Birthday του JMS μέσα.

Το μυαλό θέλει αλλά η τσέπη όχι.   :lol:

On 1/17/2020 at 7:54 PM, Bilis said:

Το έψαξα λίγο και βρήκα ότι ο Μίλλερ χρεώνει από 100 έως 150 δολάρια στο εξωτερικό οπότε τα 50 ευρώ τελικά δεν είναι και τόσο κακή τιμή. Γενικά είναι ακριβό να πάρεις κάτι από αυτόν. 

α γειά σου :) και δεν συγκρίνεται επ'ουδενί με τον Ρόσα σε επίπεδο fan base. Ο Ρόσα γεμίζει ουρές μόνο σε Ελλάδα και Φινλανδία. Στην Αμερική βαράει μύγες :) Ο Μίλλερ έχει 3 εμβληματικά κομικ που συσχετίζονται άμεσα με blockbuster (Μπατμαν, Σιν Σίτυ και 300) και είχε γυρίσει το πρώτο Robocop. 

Και ναι :) Μας έχουν κακομάθει τα τζαμπέ τόσα χρόνια στα εγχώρια conventions. (αν και εάν δεν απατώμαι, οι ηθοποιοί που έρχονται, πάντα ζητάνε λεφτά για να βγούνε φωτογραφία). Από την άλλη, ίσως να ευθύνεται το ότι δεν έρχονται πραγματικοί super stars στα ντουζένια τους. Θεός μεν ο Claremont, αλλά το impact το έκανε τη δεκαετία του 80. Εάν κατορθώναμε να φέρουμε κάποιον που είναι τώρα super star, πιθανότατα να ζήταγε και αυτός λεφτά όπως ακριβώς συμβαίνει στο εξωτερικό. (και σαφώς και θα ήταν κατόρθωμα το να φέρουμε κάποιον που είναι *τώρα* super star :) διότι τα ελληνικά conventions και γενικότερα η ελληνική σκηνή, έχουν να ανταγωνιστούν το χρήμα και την αίγλη των ξένων) 

:cheers5: 

edit και προφανώς η συζήτηση είχε γίνει κατά κόρο όταν είχε έρθει :) πολύς ο κόσμος που είχε σοκαριστεί με αυτό το 50αρικο :) 

• Like 2

On 24/1/2020 στο 10:20 ΜΜ, TheMetalBat είπε:

Θα αντικαταστήσω τον Νίκο Τσιλοπάνο για αυτήν την Παρασκευή και θα πω τι θα ήθελα στη σύλλογή:

:lol::lol::lol: Καλά κάνεις,εγώ κουράστηκα και γι'αυτό δεν ανέβασα την προηγούμενη Παρασκευή.Γι'αυτό και σε χρίω  επίσημο διάδοχο μου στο ιερό χρέος τις Παρασκευές που δεν βγαίνει τόμος να συνεχίσεις την παράδοση του τι θέλω να δω στην συλλογή. Υποσχέσου να υπηρετήσεις σωστά και σοφά.

• Funny 2

4 ώρες πριν, Manitou είπε:

Ρε παιδιά το χαρτόνι βγαίνει πάντα από όλες τις σειρές αυτού του τύπου μετά από κάποιο σημείο. Στα παραμύθια Ντίσνευ είχε βγει από το 4ο τεύχος (περίπου εκεί) και ΑΚΟΜΑ βγαίνουν παραμύθια. Επίσης δείτε τον ΧΑΜΟ που γίνεται αυτό το καιρό από την hachette. Ορυκτά, αμάξια, χάρτες, νομίσματα, χαμός πραγματικά από συλλογές. Μια χαρά τα πάει. Αυτή είναι μια πραγματικά τέλεια συλλογή και θα πάει άνετα μέχρι το τέλος πιστεύω.

Άσχετο τελείως αλλά οι Χάρτες Αντίκες δεν είναι της Hachette,είναι ίσως ανεξάρτητη συλλογή γιατί η εταιρεία λέγεται Antiquemaps (όπως τα Ορυκτά του Πλανήτη μας συλλογή λέγεται Myminerals) και δεν φέρει το όνομα hachette,η Αξέχαστα Αυτοκίνητα συλλογή είναι όντως συλλογή της Hachette.Τα γνωρίζω γιατί έχω πάρει το πρώτο τεύχος και για τις τρεις συλλογές.Ορυκτά το ήθελε η αδελφή μου,το Αξέχαστα Αυτοκίνητα ο πατέρας μου και το Χάρτες Αντίκες εγώ.Αλλά γενικά η Hachette βγάζει πολλές συλλογές τώρα.

Το γράφω εδώ για μην γράψω κάτι τέλειως εκτός θέματος στο κεντρικό νήμα.

ΥΓ=Αν σε ενδιαφέρει ένα από τα τρία,στα εγκρίνω (ο χάρτης στο Χάρτες Αντίκες είναι τέλειος και το βιβλίο που τον συνοδεύει).Αν θες να μάθεις πως είναι οι Ορυκτά του Πλανήτη μας,Αξέχαστα Αυτοκίνητα και Χάρτες Αντίκες συλλογές,μπορώ να σου πω γιατί έχω πάρει και των τριών το πρώτο τεύχος.

Edit:Λάθος,τα site τους λέγονται έτσι,αν πάτε σε αυτά και δείτε στην επικοινωνία από κάτω βγάζει RADNET και στα δύο.Μάλλον είναι ο εκδότης.Πάντως στα χαρτόνια των συλλογών Ορυκτά και Χάρτες αναφέρει μόνο τα site τους.

Edited by TheMetalBat
  • Thanks 1

Η αλήθεια είναι οτι προσπαθώ να μη μπω σε αυτό το μετερίζι. Αν έπαιρνα κάποια από αυτές θα ήταν τα αυτοκινητάκια που τα σπάνε!!!Αλλά έχω κόρη άρα.....ακυροοοοοοοοοοο!!!!:lol:

Από τα άλλα έχω σε αφθονία. 

• Like 1

Ούτε εγώ μπαίνω αλλά αυτά ήταν φθηνά τα συγκικριμένα και δεν θα τα συνεχίσουμε.Ο πάτερας μου θέλει πάντως να πάρει από τη συλλογή Αξέχαστα Αυτοκίνητα τα Αυτοκίνητα Opel Cadett B (όπως εγώ το οποίο και πήρα),Citroen NAMCO Pony το μέγα Volkswagen Beetle το γνωστό και το Mini Cooper.Το Ορυκτά ήταν δώρο μίας αγοράς προς την αδερφή μου για "διακοσμητικό" και δεν θέλει να πάρει άλλα όπως λέει.Και ο χάρτης,λοιπόν αυτό το πήρα γιατί το γούσταρα εγώ (ο παλιός/αρχαίος κόσμος είναι μία από τις πρώτες μου αγάπες).Έχει το χάρτη πάρα πολύ καλής ποιότητας και βιβλίο εξήσου καλό (σκληρόδετο,ραμμένη η βιβλιοδεσία και όχι κόλλα,κάτι που θα μπορούσε να έχει γιατί δεν είναι χοντρό και ιλλουστρατιόν χαρτί) για 2 ευρώ,θα ήταν έγκλημα για μένα να μην το πάρω.Το δεύτερο θα κάνει 5 ευρώ και λέω να το τιμήσω (και να εκμεταλλευτώ τις τιμές γνωριμίας) μέτα πάει στο 10ρικο αλλά δεν με βγαίνει οικονομικά δυστηχώς.Αν δεν έπαιρνα αυτή τη συλλογή Graphic Novel της Marvel θα έπαιρνα ΣΤΑΝΤΑΡ αυτή τώρα με τους χάρτες αντίκες!!!

(Μου αρέσει που έχει και κατάλογο με όλα τα τεύχη που θα βγουν σύνολο 40)

Αυτά περί συλλογών και συγνώμη για τη πολυλογία,σταματάω εδώ!!!  :):)

Edited by TheMetalBat

Για τα Ορυκτά και τους Χάρτες προσφέρουν και ετήσια συνδρομή με 15% έκπτωση.

Άρα σίγουρα δεν πρόκειται για την Hachette :D

• Funny 1

9 λεπτά πριν, Pilgrim είπε:

Για τα Ορυκτά και τους Χάρτες προσφέρουν και ετήσια συνδρομή με 15% έκπτωση.

Άρα σίγουρα δεν πρόκειται για την Hachette :D

Πάντως στο εξωτερικό η συλλογή αυτή Μarvel της Hachette είναι με συνδρομή (ή και με συνδρομή πέρα από αγορά σε κατάστημα),εδώ φαίνεται δεν το κάνουν.

• Like 1

2 λεπτά πριν, spiderman είπε:

- Καλέ ποιος είναι ο ''Στρατιώτης του Χειμώνα'';

- Ε μα δεν τον ξέρεις;

- Όχι ποιος είναι;

- Ο θετός αδελφός του ''Πεζοναύτη του Καλοκαιριού'' και 3ος εξάδελφος του αδελφού του θείου του ''Πιλότου της Άνοιξης'', κατάλαβες; Κατάλαβα να λές!

- .........

:lol:

Το "καλέ" με σκότωσε,μου θύμησε τις κλασσικές κοπέλες που είναι τελείως άσχετες με τις ταινίες  marvel (δηλαδή MCU) και πάνε στο κινηματογράφο με το αγόρι τους να τις δουν και κάνουν την κάθε λογιόν ερώτηση :lol:

1 ώρα πριν, budd είπε:

Και εγώ εκεί ελπίζω αν είναι δικές της όλες οι συλλογές σημαίνει ότι τα πάει καλά και θέλω να πιστεύω ότι θα ολοκληρωθεί κανονικά η συλλογή.

Τα αυτοκίνητα αν αναφερόμαστε στα ίδια και δεν κάνω λάθος πρέπει είναι της Hachette, το θυμάμαι και από την διαφήμιση.

https://www.gb-publishingservices.gr/e-shop/proigoumena-teuxi/αξέχαστα-αυτοκίνητα/opel-kadete-τ1.html

Είναι της Hachette,έχω το πρώτο τεύχος και γνωρίζω,συν πως το λέει στη φωτογραφία του τεύχους στο site για το οποίο έδωσες link.

• Like 1

On 24/11/2019 στο 1:23 ΠΜ, Tsaklas είπε:

Έχουμε λοιπόν:

Επιβεβαιωμένα τεύχη με αριθμό:

1. The Amazing Spider-Man: Coming Home

2. Iron-Man Extremis 

3. New Avengers: Break Out

4. Captain America: Out of Time

5. Deadpool: Wade Wilson's War

6. X-Men: Gifted

7. Thor: Reborn

8. Hulk: Silent Screams

9. Guardians of the Galaxy: Cosmic Avengers

10. The Amazing Spider-Man: Birth of Venom

11. Captain America: The Winter Soldier

12. Fantastic Four: Unthinkable

13. Wolverine

14. Daredevil (άγνωστο ποια)

Επιβεβαιωμένα τεύχη χωρίς γνωστό αριθμό:

• Marvels
  • Ultimate Spider-Man: Power and Responsibility
  • Marvel Zombies
  • Astonishing X-Men: Dangerous
  • The Amazing Spider-Man: Revealations & Until the Stars Turn Cold
  • Doctor Strange: The Way of the Weird (με μια επιφύλαξη)
  • Punisher: Welcome Back Frank (Parts 1 & 2) (με μια επιφύλαξη)
  • Daredevil (δεν γνωρίζουμε ποιο)

Τεύχη με ερωτηματικό ως προς την 100% σιγουριά

• Αvengers Forever (Part 1 & 2) (ήταν στο πίσω μέρος της αφίσας)
  • Uncanny X-Men: Dark Pheonix (επίσης ήταν στην αφίσα, αλλά ακόμα μεγαλύτερο ερωτηματικό λόγω ΟΞΥ)
  • Captain Britain: A Crooked World (η αφίσα αναφέρει ότι θα δούμε Alan Moore)
  • Daredevil: Born Again (η αφίσα αναφέρει Miller)
  • Wolverine: Old Man Logan (η αφίσα αναφέρει Millar)
  • New X-Men: E is for Extinction (η αφισα αναφέρει Morrison, επίσης πιθανό λόγω Anubis)
  • New -X-Men: Imperial (η αφίσα αναφέρει Morrison, επίσης πιθανό λόγω Anubis)
  • The Ultimates: Super-Human (η αφίσα αναφέρει Bryan Hitch, επίσης πιθανό λόγω Anubis)
  • The Ultimates: Homeland Security (η αφίσα αναφέρει Bryan Hitch, επίσης πιθανό λόγω Anubis)

Τεύχη εξαιρετικά πιθανά λόγω ήδη υπάρχουσας μετάφρασης από Anubis, αρκετά παλιάς για να μην ζημιωθεί και η ίδια: 

• Siege
  • Wolverine Origin
  • Iron Man: The Five Nightmares
  • Thor - God of Thunder: The Godbutcher

Τεύχη που "τι στο καλό, κάποτε θα βγει κι αυτό"

• Secret War
  • Secret Invasion
  • The Incredible Hulk: Planet Hulk (Part 1 & 2)
  • House of M
  • Spider-Man: Blue
  • Fallen Son: Death of Captain America
  • X-Men Schism
  • Infinity (Part 1 & 2)
  • Dardevil: Sound and Fury
  • Superior Spider-Man: My Own Worst Enemy
  • Ultimate Spider-Man: Who is Miles Morales

Τεύχη που "τι στο καλό, δεν θα βγει και έστω 1 ιστορία με τον τάδε ήρωα;"

• Fantastic Four: The End
  • Hawkeye: My Life as a Weapon  (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδιά τους)
  • Black Panther: A Nation Under Our Feet (Part 1 & 2) (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδιά τους)
  • Black Widow: SHIELD's Most Wanted (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδιά τους)
  • Vision: A Little Worst than a Man/A Little Better than a Beast (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδιά τους)

Μερικά ρετρό για να μην με καρυδώσετε και γιατί φαίνεται ότι κάποιες στιγμές θα μπαίνει και κανένα τέτοιο:

• Thor: The Last Viking
  • Iron Man: Demon in a Bottle
  • Marvel Super Heroes: Secret Wars (Part 1 & 2)

58/60 βρήκα αν μέτρησα καλά, σε πόσα λέτε να πέσω μέσα :lol:

Εβαλα και το Daredevil

• Like 2

.

Edited by spiderman

Γεια χαρά και ορίστε τι θα ήθελα στη συλλογή από περιέργεια και μόνο:

The Ultimates: Super-Human

images.jpeg.6fdec71b6f6556d5f95ed23bbd4b5f6d.jpeg

(Τι είναι το Ultimates;)

Επείσης,να σας καθησυχάσω όλους περί την έλλειψη χαρτονιού.Αν και το ξέρουμε ήδη τι είναι,ορίστε μια φωτογραφία από κάποιον που αγόρισε την αρχική συλλογή και τα είχε όλα στη συσκευασία όταν την έβγαλε.

image.thumb.jpg.b84e30f97d9c65f3237f1f8e0d6ddc77.jpg

• Like 2

Τα έχει βγάλει η Άνουβις το 2008 κοίτα εδώ https://www.greekcomics.gr/forums/index.php?/topic/10130-ultimates/

• Like 1

Κι αυτό που παρατήρησα είναι ότι πολλές από τις συλλογές ξεκινάνε με την "Επιστροφή" του Spider-Man, όπως και στην χώρα μας. :thinking:

:beer:

• Like 1

Γιατί έτσι ξεκίνησε στην κλασσική,ο Spider-Man  είναι πασίγνωστος και το run του JMS (το τεύχος έχει την αρχή του run) με βάση τις απόψεις των αναγνωστών είναι από τα καλύτερα του χαρακτήρα.Στο οποίο θα συμφωνήσω έχοντας διαβάσει το τεύχος.

Edit:Έβγαλα το "μάλλον" στην αρχή του post γιατί κάποιος μπορεί να το πάρει ως κοροϊδευτικό, ενώ δεν το εννοούσα έτσι.

Edited by TheMetalBat
  • Like 1

Ε λοιπόν δεν ξέρω τί θα κάνουν η Ανούμπις με την Οξύ, αλλά θέλω να δω οπωσδήποτε στην συλλογή το Χ-ΜΕΝ: Νταρκ Φοίνιξ και Το Τελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν.

Edited by kaneda
  • Like 2

16 λεπτά πριν, kaneda είπε:

Ε λοιπόν δεν ξέρω τί θα κάνουν η Ανούμπις με την Οξύ, αλλά θέλω να δω οπωσδήποτε στην συλλογή το Χ-ΜΕΝ: Νταρκ Φοίνιξ και Το Τελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν.

Συμφωνώ 100% 

• Like 1

Αφού έχουν βγει πρόσφατα από οξύ ρε παιδιά,πως να βγουν στην συλλογή;Δεν είδατε ότι πήδηξαν τον δεύτερο τόμο;

• Like 2

8 λεπτά πριν, mko είπε:

Αφού έχουν βγει πρόσφατα από οξύ ρε παιδιά,πως να βγουν στην συλλογή;Δεν είδατε ότι πήδηξαν τον δεύτερο τόμο;

Το γνωρίζω αυτό,αλλά μπορώ τουλάχιστον να ονειρεύομαι :lol:

• Like 1

Γιατί να δουμε σε αυτή τη σειρά ιστορίες που έχουν εκδοθεί και μάλιστα τόσο πρόσφατα στη χώρα μας ? Επειδή της οξύ είναι ακριβότερρες; Σύμφωνοι σε αυτό. Ειναι πιο ακριβό απο το 10ρικο του κάθε τόμου.

Ομως το να χαθεί ένα 2βδόμαδο για να εχουμε μια ιστορία που ήδη υπάρχει για το ελληνικό κοινό και που αργά ή γρηγορα στο φινάλε αν μαζευτούν λεφτά την αγοράζουμε, σε σχέση με το να εκδοθεί κάτι εντελώς καινούριο, είναι σοβαρό δίλημμα? Εννοείται πως θέλω να βλέπω αμετάφραστες ιστορίες μέχρι σήμερα στους τόμους που έρχονται και δεν καταλαβαίνω γιατί καποιος να περιμένει πως κ πως να βγούνε ήδη υπάρχουσες διαθέσιμες ιστορίες σε αυτή τη συλλογή ενω τα βιβλιοπωλεία το έχουν διαθέσιμο...   Για τα εξαντλημένα προφανώς θα πω ναι, αλλά και πάλι προτεραιότητα του μυαλού μου είναι ιστορίες που δεν έχουμε δει ποτέ.

• Like 7
  • Thanks 2

Δεν είναι σοβαρό.Είναι ευσεβής πόθος για μένα τουλάχιστον.Ξέρω πως δεν γίνεται  αλλά εύχομαι να γινόταν.Σύμφωνώ στα αμετάφραστα και εξαντλιμένα πάντως.(για να μην κλέβω με το readcomicsonline) Αποφάσισα να πάρω μόνο τη συλλογή αυτή μέχρι στιγμής και να μην επεκταθώ παραπέρα λόγο χρήματος.Με εξέρεση τα δύο πρώτα τεύχη από τους χάρτες αντίκες ομολογώ.Ίσως αυτή η συλλογή με καλοέμαθε....

Edited by TheMetalBat
  • Like 1

Πέμπτη σήμερα, κανείς δεν πήρε τους 4 Φανταστικούς;