Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Συμφωνώ έτσι θα περιμένουμε με μεγαλύτερη αγωνία κάθε δεύτερη Πέμπτη για να δούμε το επόμενο τεύχος άλλα και αν πέσαμε μέσα στις προβλέψεις.:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Θα συνέβαινε κι αυτό αργά ή γρήγορα.
Το καλό της υπόθεσης είναι ότι κάθε 2η Πέμπτη θα έχουμε αγωνία.

Το κακό της υπόθεσης είναι ότι μόνο κάθε 2η Πέμπτη θα έχουμε αγωνία :lol:
Ενώ τώρα είχαμε και ενδιάμεσα τζερτζελέ και συζητήσεις με τις διάφορες πληροφορίες που παίρναμε απ΄τα mail του Τσέλιου.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33690
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  32
  • Reputation:   113
  • Achievement Points:  32
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1942 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

δεν πειράζει ρε παιδιά...θεωρω οτι αυτό εχει την μαγεία του.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Την μαγεία του την έχει σίγουρα, απλά οι πληροφορίες που αποσπούσαμε από Τσέλιο βοηθούσαν και λίγο να υπάρχει μια κίνηση. Φοβάμαι αν φτάσουμε να περιμένουμε συμβατικά το 2βδόμαδο για να μάθουμε το επόμενο, θα καταλήξουμε σαν την γωνιά των Ντισνεϊκών, κριτική τεύχους, μ'άρεσε/δε μ'άρεσε, το επόμενο είναι αυτό, α ωραία/α αδιάφορο και τέλος μετά. Θα δείξει. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

4 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Την μαγεία του την έχει σίγουρα, απλά οι πληροφορίες που αποσπούσαμε από Τσέλιο βοηθούσαν και λίγο να υπάρχει μια κίνηση. Φοβάμαι αν φτάσουμε να περιμένουμε συμβατικά το 2βδόμαδο για να μάθουμε το επόμενο, θα καταλήξουμε σαν την γωνιά των Ντισνεϊκών, κριτική τεύχους, μ'άρεσε/δε μ'άρεσε, το επόμενο είναι αυτό, α ωραία/α αδιάφορο και τέλος μετά. Θα δείξει. 

Κι αυτό αναμενόμενο είναι.
Μην περιμένεις να΄χει το thread την κίνηση που είχε.
Ήδη έχει πέσει. Δεν γίνεται πλέον ο χαμός που γινόταν τους πρώτους μήνες κυκλοφορίας της συλλογής.


Ας ελπίσουμε βέβαια να μην έχουν πέσει κι οι πωλήσεις :thinking:
Πήγα χθες και πήρα τον 21ο τόμο και είδα είχε 4 αντίτυπα. Τόσα φέρνει συνήθως αυτό το περίπτερο.
Όσες φορές πήγα τη μέρα κυκλοφορίας 4 έβλεπα.
Μια φορά που πήγα 3-4 μέρες μετά είδα 3 (άρα μάλλον πήραν το 1) και μια άλλη φορά που πήγα μια βδομάδα μετά είδα 2 (μάλλον πήραν τα 2).
Μου έκανε εντύπωση που χθες (6 μέρες μετά την κυκλοφορία) βρήκα 4.

Ή είμαι ο μόνος που πήρε, άρα έπεσαν οι πωλήσεις (τουλάχιστον σ΄αυτό το σημείο) ή φέρνει παραπάνω αντίτυπα πλέον (λίγο δύσκολο πάντως).
Τέλος πάντων. Θα δείξει.
Θέλω να πιστεύω το γεγονός ότι ο Τσέλιος σταμάτησε να δίνει πληροφορίες δεν έχει να κάνει με το μέλλον της σειράς.
Ας ελπίσουμε να συνεχιστεί κανονικά και να ολοκληρωθεί :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35390
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  13
  • Reputation:   91
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πρέπει να μάθουμε τι θα γίνει με το world war hulk...Άμα είναι να το πάρω από public να τελειώνουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

37 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

θα καταλήξουμε σαν την γωνιά των Ντισνεϊκών, κριτική τεύχους, μ'άρεσε/δε μ'άρεσε, το επόμενο είναι αυτό, α ωραία/α αδιάφορο και τέλος μετά. Θα δείξει. 

 

Εντάξει,εκεί είναι διαφορετικά τα πράγματα.Ξερουμε με τι έχουμε να κάνουμε.Το ΜΜ ας πούμε κυκλοφορεί σχεδόν αδιάκοπα από το 1966,χωρίς να έχει αλλάξει ιδιαίτερα το φορματ του και η επιλογή προέλευσης  των ιστοριών του.Τι παραπάνω μπορουμε να πούμε;Αν και συμφωνώ στο ότι δεν υπάρχει αρκετή κίνηση γενικά στο Club.

Από την άλλη,εδώ έχουμε μια συλλογή φαινόμενο για τα ελληνικά δεδομένα,με ορισμένο αριθμό τευχών,συχνή κυκλοφορία και μικρή (χρονικά) ύπαρξη.Ηδη κοντεύουμε να φτάσουμε στα μισά της σειράς.Εδω υπάρχουν σίγουρα πολλά περισσότερα πραγματα να πούμε. :)

Επεξεργασία από mko
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Οι πωλήσεις ίσως έχουν να κάνουν και με τον τόμο που κυκλοφορεί, όταν πήγα να πάρω το Κρέιβεν και τον Captain Britain παρατήρησα ότι είχε μείνει μόλις ένα αντίτυπο σε δυο διαφορετικά ψιλικατζίδικα

που φέρνουν περίπου 4 τόμους. Στον τελευταίο τόμο με τον Χάλκ είχαν μείνει παραπάνω και μετά από μέρες που πέρασα, τώρα θα δείξει έχουμε πάντως ακόμα δρόμο μπροστά μας για να βγάλουμε και πιο

ασφαλή συμπεράσματα.

Επεξεργασία από budd
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Και εγώ που ρώτησα το Τσέλιο αν θα δούμε ιστορία της Marvel γιατί όλα τα τεύχη έχουν το λογότυπό της,δεν μου απάντησε τίποτα.Τι αχάριστος και αγενής άνθρωπος Θεέ μου,τον ρώτησα μία φορά μετά από 6 μήνες περίπου και αυτός με έγραψε.  

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  31
  • Reputation:   159
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Οι Παρασκευές χωρίς την κυκλοφορία του περιοδικού είναι μελαγχολικές...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

38 λεπτά πριν, evripidis είπε:

Οι Παρασκευές χωρίς την κυκλοφορία του περιοδικού είναι μελαγχολικές...

Από κόμικς δε ξεμένουμε όμως! Αύριο κυκλοφορεί η "Εφημερίδα των Συντακτών" με το 3ο και τελευταίο μέρος του Κόρτο Μαλτέζε! https://img21.dreamies.de/img/208/b/avuz0bi6gfi.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

55 λεπτά πριν, evripidis είπε:

Οι Παρασκευές χωρίς την κυκλοφορία του περιοδικού είναι μελαγχολικές...

 

Και εγώ αυτό σκέφτομαι και μετά θυμάμαι ότι δεν έχω διαβάσει ακόμα το τεύχος της περασμένης Πέμπτης :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

 

Και εγώ αυτό σκέφτομαι και μετά θυμάμαι ότι δεν έχω διαβάσει ακόμα το τεύχος της περασμένης Πέμπτης :lol:

Μικρό το κακό ασε που πιστεύω ότι το έχεις διαβάσει παλιότερα να τώρα να σε ρωτήσω κάτι θα μου το απαντήσεις σίγουρα 

Ποιός νέος χαρακτήρας εμφανίζεται στην τελευταία ιστορία ? :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

5 ώρες πριν, nikolas1503 είπε:

Μικρό το κακό ασε που πιστεύω ότι το έχεις διαβάσει παλιότερα να τώρα να σε ρωτήσω κάτι θα μου το απαντήσεις σίγουρα 

Ποιός νέος χαρακτήρας εμφανίζεται στην τελευταία ιστορία ? :D

 

Χαχαχα όχι δεν το έχω διαβάσει παλιότερα, αν και βρέθηκα πολύ κοντά. Κάποια στιγμή είχαμε πει με συναδέλφους να κάνουμε μία μεγάλη παραγγελία από Amazon όλοι μαζί για καλύτερα μεταφορικά και είχα συμπεριλάβει το Planet Hulk και 6-7 paperbacks από Marvel-DC στα αγγλικά και το μόνο που δε μπορούσε να γίνει dispatched για Ελλάδα ήταν αυτό. Μετά είχα μια αίσθηση ότι θα το βγάλει η Hachette, γι' αυτό δεν το πήρα και σήμερα που έχω χρόνο, λογικά θα το διαβάσω :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

1 λεπτό πριν, nikolas12 είπε:

 

Χαχαχα όχι δεν το έχω διαβάσει παλιότερα, αν και βρέθηκα πολύ κοντά. Κάποια στιγμή είχαμε πει με συναδέλφους να κάνουμε μία μεγάλη παραγγελία από Amazon όλοι μαζί για καλύτερα μεταφορικά και είχα συμπεριλάβει το Planet Hulk και 6-7 paperbacks από Marvel-DC στα αγγλικά και το μόνο που δε μπορούσε να γίνει dispatched για Ελλάδα ήταν αυτό. Μετά είχα μια αίσθηση ότι θα το βγάλει η Hachette, γι' αυτό δεν το πήρα και σήμερα που έχω χρόνο, λογικά θα το διαβάσω :D

Εν τω μεταξύ το Amazon νομίζω δεν συνδυάζει μεταφορικά τελικά. Απλά τα προσθέτει :thinking: Στα μεταχειρισμένα τουλάχιστον αυτό που έπαιρνα εγώ συχνά. Βέβαια εκεί χτυπάνε και πολύ τα μεταφορικά γιατί οι τιμές είναι εξευτελιστικές, τύπου 5-6 λίρες το καθένα. Αλλά εκεί που νόμιζα ότι αν πάρω πχ 4 μεταχειρισμένα από WeBuyBooks μέσω Amazon, θα βρεθώ με πιο ευνοϊκά μεταφορικά, τελικά αυτά αυξάνονταν και βρισκόμουν με παραγγελίες τύπου "κόστος 25 ευρώ - μεταφορικά 60 ευρώ" :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

41 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Εν τω μεταξύ το Amazon νομίζω δεν συνδυάζει μεταφορικά τελικά. Απλά τα προσθέτει :thinking: Στα μεταχειρισμένα τουλάχιστον αυτό που έπαιρνα εγώ συχνά. Βέβαια εκεί χτυπάνε και πολύ τα μεταφορικά γιατί οι τιμές είναι εξευτελιστικές, τύπου 5-6 λίρες το καθένα. Αλλά εκεί που νόμιζα ότι αν πάρω πχ 4 μεταχειρισμένα από WeBuyBooks μέσω Amazon, θα βρεθώ με πιο ευνοϊκά μεταφορικά, τελικά αυτά αυξάνονταν και βρισκόμουν με παραγγελίες τύπου "κόστος 25 ευρώ - μεταφορικά 60 ευρώ" :lol:

 

Σε κάποια που γίνονται dispatched από το FC του Amazon επιμερίζει καλύτερα το μεταφορικό. Λόγω δουλειάς τα έχω μάθει απ' έξω :lol: Π.χ στην τελευταία μεγάλη παραγγελία κόμικ που είχα πάρει μία κούτα πράγματα λόγω του ότι τα πήρα καινούρια, έκανα προσθαφαιρέσεις στο καλάθι για να δω το μεταφορικό πως κινείται και εν τέλει είδα ότι καλύτερα μου έβγαινε να παραγγείλω πολλά παρά να κάνω επιλεκτική παραγγελία και για μια παραγγελία τριψήφιας αξίας το μεταφορικό ήρθε κάπου στις 25 λίρες :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

 

Χαχαχα όχι δεν το έχω διαβάσει παλιότερα, αν και βρέθηκα πολύ κοντά. Κάποια στιγμή είχαμε πει με συναδέλφους να κάνουμε μία μεγάλη παραγγελία από Amazon όλοι μαζί για καλύτερα μεταφορικά και είχα συμπεριλάβει το Planet Hulk και 6-7 paperbacks από Marvel-DC στα αγγλικά και το μόνο που δε μπορούσε να γίνει dispatched για Ελλάδα ήταν αυτό. Μετά είχα μια αίσθηση ότι θα το βγάλει η Hachette, γι' αυτό δεν το πήρα και σήμερα που έχω χρόνο, λογικά θα το διαβάσω :D

Μάλιστα καλή ανάγνωση είναι ωραίο εμένα μου άρεσε αρκετά αν και προς το τέλος μου θύμισε φωτορομάντζο (από αυτά που είχε η μαμά μού) και ο έξτρα ιστορια με τον χαρακτήρα που αναφέρω( που δεν χρειάζεται να απαντήσεις εννοείται) :D αρκετά  Καλή  σύνδεση για την μετέπειτα ιστορία 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πλησιάζει καιρός για βάψιμο σπιτιού και πέρα αυτού,να καθαρίσω χώρο για τη συλλογή,αυτά τα κουτιά καλά είναι άραγε;

0f792ac37553391d0f6c79f03b5c8883.0.thumb.jpg.121e1517a3ed2f9de4b46b70fbe4b263.jpg

90ec66b2e52e64a2e4deff968c88aac8.0.thumb.jpg.38366d1b352f65971eac1ea18afb052a.jpg

949e31df6b4ba9a4f54c545ffa5a8531.0.thumb.jpg.b8b961a65899f77a3abc2900c2ba7b61.jpg

 

Ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Εγώ λέω να πάρω τα μαύρα.Με χοντρό χατόνι στη βάση αν χρεαστεί ή ανάμεσα στις δύο στίβες των τεύχων (ή γενικά όπου χρειαστεί).

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Για μένα αυτή η συλλογή είναι για να την στήσεις σε ένα ράφι και να χαίρεσαι την ράχη. Από εκεί και πέρα, αν δεν έχεις καθόλου χώρο για κάτι τέτοιο, προσωπικά θα έπελεγα το διάφανο για να φαίνεται. Αν και συνήθως για αποθήκευση κόμικ χρησιμοποιούνται χάρτινα κουτιά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

29 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Για μένα αυτή η συλλογή είναι για να την στήσεις σε ένα ράφι και να χαίρεσαι την ράχη. Από εκεί και πέρα, αν δεν έχεις καθόλου χώρο για κάτι τέτοιο, προσωπικά θα έπελεγα το διάφανο για να φαίνεται. Αν και συνήθως για αποθήκευση κόμικ χρησιμοποιούνται χάρτινα κουτιά. 

 

Το σκέφτηκα,αλλά πέρα από ελάχιστο χώρο,δεν βρίσκω χάρτινο κουτί.Είσαι μοναχοπαίδι,έχεις δικό σου δωμάτιο ή έχεις  μεγάλο δωμάτιο (αν όχι σπίτι) κάτσε να μοιραστείς με κανένα αδερφάκι το (μικρό,το δικό μου ουσιαστικά) δωμάτιο σου και μετα θα δείς. :lol: Αλλιώς άνετα θα είχα χώρο για δεύτερη εικοσάδα,αλλά δεν μπορώ.  

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 λεπτά πριν, TheMetalBat είπε:

 

Το σκέφτηκα,αλλά εκτός από ελάχιστο χώρο,δεν βρίσκω χάρτινο κουτί.

Καλύτερα το πλαστικό σύμφωνο στο διάφανο και εγώ θα βάλεις και τα ειδικά φακελάκια για την υγρασία και θα προφυλάξεις καλύτερα την συλλογή σου ασε που τα χάρτινα καταστρέφονται πιο εύκολα 

 

Επεξεργασία από nikolas1503
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@TheMetalBat  Κι εγώ σου προτείνω διάφανο κουτί(για να βλέπεις το περιεχόμενο) και καλύτερα πλαστικό,όχι χάρτινο.Πιο ανθεκτικό και δεν μαζεύει και υγρασία. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Τελικά το μαύρο δεν κάνει,έ; Εκτός αν το διάφανο είναι απλά για να τα βλέπω.Βέβαια έκει που θα είναι δεν θα φαίνονται ούτως ή άλλως,λέω να πάρω το μαύρο τελικά.Σας ευχαριστώ όλους!!   

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αν δεν έχεις πρόβλημα υγρασίας στο σπίτι, μια χαρά κάνουν δουλειά και οι χάρτινες κούτες.
Αν όμως έχεις αρκετή υγρασία ή αν θες να αποθηκεύσεις τις κούτες στο υπόγειο, στο πατάρι ή σε κάποια αποθήκη, τότε καλύτερα πάρε τις πλαστικές :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35154
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  49
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

On 26/6/2020 στο 5:59 ΜΜ, budd είπε:

Οι πωλήσεις ίσως έχουν να κάνουν και με τον τόμο που κυκλοφορεί, όταν πήγα να πάρω το Κρέιβεν και τον Captain Britain παρατήρησα ότι είχε μείνει μόλις ένα αντίτυπο σε δυο διαφορετικά ψιλικατζίδικα

που φέρνουν περίπου 4 τόμους. Στον τελευταίο τόμο με τον Χάλκ είχαν μείνει παραπάνω και μετά από μέρες που πέρασα, τώρα θα δείξει έχουμε πάντως ακόμα δρόμο μπροστά μας για να βγάλουμε και πιο

ασφαλή συμπεράσματα.

Για να απαντησω και εγω σε αυτο το θεμα σημερα περασα απο το περιπτερο και οι τρεις τομοι planet hulk που ειχε φερει ηταν ακομη εκει. Αρχιζω και ανησυχω παιδες 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

11 λεπτά πριν, Barcelona ? the best είπε:

Για να απαντησω και εγω σε αυτο το θεμα σημερα περασα απο το περιπτερο και οι τρεις τομοι planet hulk που ειχε φερει ηταν ακομη εκει. Αρχιζω και ανησυχω παιδες

 

Κοίτα νομίζω κάλο είναι να μην βγάζουμε συμπεράσματα αν δεν έχουν πουληθεί τόμοι σε κάποιο ψιλικατζίδικο αυτό μπορεί να οφείλετε σε πολλούς λόγους, θα έλεγα να μην ανησυχείς όπως

βλέπεις και σε αυτή την ενότητα το ενδιαφέρον υπάρχει γύρω από την συλλογή και πιστεύω πηγαίνει καλά. Μπορεί κάποιοι τόμοι να πουλάνε λιγότερο συμβαίνουν αυτά, εταιρείες

σαν την Hachette πιστεύω ποιο δύσκολα μπορούν να παρατήσουν ένα πλάνο από έναν εκδοτικό οίκο στην Ελλάδα.

Επεξεργασία από budd
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όντως παιδιά, ακριβή συμπεράσματα από το ψιλικατζίδικο και τους τόμους που μένουν δε μπορούν να βγουν. Υπάρχουν τόμοι που πουλάνε παραπάνω κι άλλοι που δεν παρουσιάζουν το ίδιο ενδιαφέρον στο κοινό. Εκτός αυτών σίγουρα υπάρχουν κάποιοι που αγοράζουν τόμους της συλλογής χωρίς να έχουν την ενημέρωση που έχουμε εμείς από εδώ, δηλαδή ξεχνούν πότε βγαίνει ο επόμενος, ποιος είναι, αν θα αγοράσουν κτλ. Χαρακτηριστική περίπτωση συνάδελφος μου Spider-Manάκιας που δεν ενημερώνεται επαρκώς και έχασε και τους 2 πρώτους τόμους Spider-Man. Μεγάλο ρόλο παίζουν και οι online πωλήσεις από το σάιτ της Hachette συν ένα μέρος του στοκ που δεν πωλείται στην Ελλάδα, αλλά στην Κύπρο. Δεν ξέρω και τι τιράζ έχουνε, αλλά μόνο και μόνο το ότι η συλλογή έχει ξεπεράσει την 60άδα σε χώρες που αποτελούν μικρότερες αγορές, προσωπικά δεν ανησυχώ :) Εξάλλου δύσκολα αν βγάλει κάτι ένας εκδότης θα εξαντληθούν αμέσως όλα τα κομμάτια :) Η μόνη αρνητική εξέλιξη στο θέμα Hachette είναι ότι έκλεισε η κάνουλα των πληροφοριών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τον ζαλίσατε ρε τον άνθρωπο και σας έβαλε πάγο.  :lol: Έτσι για να μάθετε να κοροϊδεύετε εμάς τους Ντίσνεϊκούς!!!!:PPP:

 

Εμείς δεν έχουμε τέτοια θέματα άλλωστε. Όλα είναι μια έκπληξη. Mail δεν υπάρχει και δεν χρειάζεται να σπαταλάμε εργατοώρες αποκρυπτογραφώντας προθέσεις της εκδοτικής.

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Manitou είπε:

Τον ζαλίσατε ρε τον άνθρωπο και σας έβαλε πάγο.  :lol: Έτσι για να μάθετε να κοροϊδεύετε εμάς τους Ντίσνεϊκούς!!!!:PPP:

 

Εμείς δεν έχουμε τέτοια θέματα άλλωστε. Όλα είναι μια έκπληξη. Mail δεν υπάρχει και δεν χρειάζεται να σπαταλάμε εργατοώρες αποκρυπτογραφώντας προθέσεις της εκδοτικής.

 

 

 

 

Μπορεί και αυτό να έγινε αλλά τώρα ήταν λάθος του  Αφού ξεκίνησε να δίνει πληροφορίες λογικό ήταν  ότι θα συνέχιζαν να τον ρωτάνε αυτά τα πράγματα τα ξεκόβεις από την αρχή δηλαδή αυτή την απάντηση έπρεπε να την δώσει από την αρχή που κάποιος τον ρώτησε τώρα είναι αργά που είμαστε σχεδόν στα μισά 

Και δεύτερον ουδεμία σχέση νομίζω έχουν τα δύο μεταξύ τους το ένα είναι συλλογή που στους 60 τόμους λογικά θα τελειώσει και τα άλλα είναι περιοδικά κομιξ όπως και η κυκλοφορία δεν είναι ίδια άσε που έχετε ενημέρωση τι θα βγει κάθε μήνα στο site  της καθημερινής 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

7 min ago , nikolas1503 said:

Μπορεί και αυτό να έγινε αλλά τώρα ήταν λάθος του  Αφού ξεκίνησε να δίνει πληροφορίες λογικό ήταν  ότι θα συνέχιζαν να τον ρωτάνε αυτά τα πράγματα τα ξεκόβεις από την αρχή δηλαδή αυτή την απάντηση έπρεπε να την δώσει από την αρχή που κάποιος τον ρώτησε τώρα είναι αργά που είμαστε σχεδόν στα μισά 

Και δεύτερον ουδεμία σχέση νομίζω έχουν τα δύο μεταξύ τους το ένα είναι συλλογή που στους 60 τόμους λογικά θα τελειώσει και τα άλλα είναι περιοδικά κομιξ όπως και η κυκλοφορία δεν είναι ίδια άσε που έχετε ενημέρωση τι θα βγει κάθε μήνα στο site  της καθημερινής 

 

Καλά προφανώς δεν έχει σχέση. 

Άσε η ενημέρωση - διαφήμιση είναι μελανό σημείο. Καμία διάθεση promote των εκδόσεων τους δεν έχουν. Τρέχει με αυτόματο πιλότο. Η μηνιαία ενημέρωση είναι κάτι, αλλά πιο μακροπρόθεσμα δεν υπάρχει το πλάνο. Π.χ. τι θα γίνει με τις εγκυκλοπαίδειες Σκάρπα? Θα εκδοθούν όλες? Και πότε?

 

Τώρα στο θέμα της συλλογής, εγώ πιστεύω ότι δεν πίστευε τον βομβαρδισμό που θα δεχόταν, ούτε το στενό μαρκάρισμα ίσως που μπορεί να δέχτηκε σχετικά με ανατυπώσεις τόμων από άλλες εκδοτικές που από ότι βλέπω σας απασχολεί πάρα πολύ (λογικό).

Μάλλον για αυτό σταμάτησε. Πιο πολύ για το δεύτερο νομίζω.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.