Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Επειδή νομίζω η κουβέντα αυτή έχει ξεφύγει και το να κρίνουμε ο ένας τον άλλον η να κάνουμε προσωπική επίθεση είναι ότι χειρότερα υπάρχει ας αλλάξουμε θέμα ποιος μαύρος πιτ είναι αυτός πάλι ο γνωστος να υποθέσω από το Μικι Μάους και ποιος ειναι Dredd

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64273
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Πιστεύω ότι οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί δεν έχουν θέση σε μια ανοιχτή συζήτηση.... η διαφωνία είναι αφορμή συζήτησης και σκέψης, όχι προσωπικής αντιπαράθεσης :) 

 

Μπερδεύετε στη κουβέντα 2 διαφορετικά πράγματα γι' αυτό και υπάρχει, μερικές φορές, αυτό το κλίμα "γκρίνιας".

Το ένα είναι τα γεγονότα και το άλλο είναι τα προσωπικά "θέλω" του καθενός.

 

Τα γεγονότα λένε ότι βγαίνει μια μεγάλη σειρά στην Ελλάδα, με υπέροχους τίτλους (πολλούς νέους στην Ελληνική αγορά), με πολύ καλή τιμή και μεγάλη διάθεση (περίπτερο). Αυτό από μόνο του, με ευχαριστεί γιατί είναι σίγουρο ότι διαδίδει τα κόμικς σε κόσμο που δεν είναι τόσο "φανατικοί" και "ψαγμένοι". Οτιδήποτε γίνεται για τα κόμικς στην Ελλάδα, είναι όφελος για όλους μας, ανεξαρτήτως είδους, ποιότητας και τιμής. Για να γίνεται κάτι, σημαίνει ότι υπάρχει κοινό, υπάρχουν άνθρωποι που επενδύουν σε αυτό και φυσικά : σημαίνει ότι το είδος ζει και βασιλεύει.... Όλα έχουν την αξία τους και πρέπει να τα εκτιμάμε (ειδικά αυτοί που έχουν ζήσει πολύ πιο φτωχές εποχές)

 

Από την άλλη, υπάρχουν τα προσωπικά θέλω του καθενός. Άλλος θέλει αυτόν τον τίτλο, άλλος θέλει τον άλλον. Άλλος το έχει από παλιά έκδοση, άλλος όχι.

Σε ένα φόρουμ συζήτησης, λογικό είναι να υπάρχουν όλα, να γίνονται κριτικές, να υπάρχουν αντικρουόμενες απόψεις. Αυτή είναι η έννοια της ανοιχτής συζήτησης.

Κανείς δεν είναι "ειδικός", κανενός η γνώμη δεν βαραίνει περισσότερο από του άλλου. Άλλωστε ένα νόμισμα δεν έχει ποτέ μία πλευρά :) 

Προσπαθήστε λοιπόν να είστε "συγκαταβατικοί" με τις αντίθετες απόψεις και "ταπεινοί" με τις δικές σας. Δεν υπάρχουν νικητές και νικημένοι, όλοι το ίδιο είμαστε. Αναγνώστες στον υπέροχο κόσμο των κόμικς :) 

 

:cheers3: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Εγώ όταν αφήνω το φόρουμ για ένα 2ωράκι να δω καμιά ταινία και επιστρέφω και γίνεται ο κακός χαμός ενώ όλη μέρα δεν μιλούσε κανείς:

 

Πέρα από την πλάκα, νομίζω φίλε @Γουλβι ότι οι παραπάνω με κάλυψαν απόλυτα. Προφανώς έχει θέση το Dark Phoenix σε μια συλλογή με τις καλύτερες ιστορίες της Marvel, απλά είναι κρίμα ενώ κυκλοφορεί ήδη στα ελληνικά και είναι άμεσα διαθέσιμο, να πάρει την θέση μιας άλλης αδημοσίευτης ιστορίας. Και αυτό ισχύει για κάθε αναγνώστη, παλιό ή νέο. Δεν είναι ούτε ελιτίστικο ούτε εγωιστικό αυτό που είπε ο @nikolas12, και σίγουρα δεν στο λέει γιατί πειράχτηκε που κάποιος άλλος θα αποκτήσει την ίδια ιστορία με 10 αντί για 17 ευρώ. Την ίδια κατηγορία μας έχουν προσάψει κι άλλοι στο παρελθόν, και απορώ πώς μπορεί έτσι εύκολα κάποιος να νομίσει ότι έχει να κάνει με τόσο κομπλεξικά άτομα που θα τσαντιζόμασταν επειδή ο β θα έχει ένα μικρό χρηματικό όφελος που εμείς δεν είχαμε. Προφανώς αν αγόραζα σήμερα το Phoenix και σε 2 βδομάδες μάθουμε ότι θα ναι στην συλλογή, θα ξενέρωνα προς στιγμήν, αλλά για μένα, όχι επειδή κάποιος άλλος δεν θα πάθει το ίδιο, αν είναι δυνατόν. Και αυτό μόνο αν η "χασούρα" μου ήταν τόσο πρόσφατη με την φθηνότερη έκδοση και θα έπρεπε λόγω της δικής μου ανυπομονησίας να το πληρώσω όχι μόνο ακριβότερα αλλά και τελικά διπλά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Το ότι βγαίνει τώρα ο Κρέιβεν που το πλήρωσα πριν 4 χρόνια, καρφάκι δεν μου καίγεται και το ίδιο πιστεύω ισχύει για οποιονδήποτε λογικό άνθρωπο. Πόσο μάλλον να μπει κάποιος σε αυτή τη μνησίκακη λογική του "να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα" επειδή το πλήρωσε ακριβότερα. Αλλά το κύριο πρόβλημα θα ήταν ότι το ελληνικό αναγνωστικό κοινό κόμικς (η μικρή έκταση του οποίου δυστυχώς είναι μια πραγματικότητα και όχι η ψευδαίσθηση μιας αυτοανακηρρυσόμενης ελίτ), θα χάσει έναν ολοκαίνουργιο τίτλο. Όλοι χάνουμε, όχι μόνο όποιος το έχει ήδη, ούτε όποιος το αγόρασε πρόσφατα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, nikolas1503 είπε:

Επειδή νομίζω η κουβέντα αυτή έχει ξεφύγει και το να κρίνουμε ο ένας τον άλλον η να κάνουμε προσωπική επίθεση είναι ότι χειρότερα υπάρχει ας αλλάξουμε θέμα ποιος μαύρος πιτ είναι αυτός πάλι ο γνωστος να υποθέσω από το Μικι Μάους και ποιος ειναι Dredd

 

Του Μαύρου Φοίνικα εννοεί, δηλαδή τον τίτλο Dark Phoenix. Ο Judge Dredd είναι χαρακτήρας που ξεκίνησε με ιστορίες στο βρετανικό περιοδικό 2000AD και στα ελληνικά κυκλοφορούν κάποια graphic novels του, καθώς και ιστορίες στο περιοδικό ΜΠΛΕΚ των εκδόσεων Μικρός Ήρως.

 

Από εκεί και πέρα καλύφθηκα απόλυτα από τον @Tsaklas, όσα είπε ο @Valtasar τα εξέφρασα και εγώ πιο πριν και τους τελευταίους 9 μήνες που είμαι ενεργός δεν χαρακτήρισα ποτέ κανέναν και δεν πρόκειται να το κάνω, το μόνο που κρατάω είναι οι υπέροχες συζητήσεις και το κλίμα αλληλοβοήθειας με τα μέλη αυτής της κοινότητας και προχωράμε :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το Dark Phoenix Saga θεωρείται η καλύτερη ιστορία X-Men.
Άρα σε μια συλλογή με τις 60 καλύτερες ιστορίες της Marvel σαφώς κι έχει θέση. Και καλά θα κάνει να βγει.
Άσχετα αν το έβγαλε άλλη εκδοτική πρόσφατα. Όπως φαίνεται δεν τη νοιάζει την Hachette αυτό.

Εμένα πιο πολύ με ξενέρωσε η έκδοση του E is for Extinction.

Aυτό όντως τρώει θέση από κάποια άλλη καλή ανέκδοτη ιστορία X-Men που θα μπορούσαμε να δούμε.

Όπως αυτή για παράδειγμα:

 

0b18b3ba-8956-4dbd-a6c9-4750b49fe133.thumb.PNG.2ebef972a07408aca9f4607dee0d320c.PNG

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

6 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Το Dark Phoenix Saga θεωρείται η καλύτερη ιστορία X-Men.
Άρα σε μια συλλογή με τις 60 καλύτερες ιστορίες της Marvel σαφώς κι έχει θέση. Και καλά θα κάνει να βγει.
Άσχετα αν το έβγαλε άλλη εκδοτική πρόσφατα. Όπως φαίνεται δεν τη νοιάζει την Hachette αυτό.

Εμένα πιο πολύ με ξενέρωσε η έκδοση του E is for Extinction.

Aυτό όντως τρώει θέση από κάποια άλλη καλή ανέκδοτη ιστορία X-Men που θα μπορούσαμε να δούμε.

Όπως αυτή για παράδειγμα:

 

0b18b3ba-8956-4dbd-a6c9-4750b49fe133.thumb.PNG.2ebef972a07408aca9f4607dee0d320c.PNG

 

Εννοείται, και για το E for Extinction ισχύει το ίδιο. Προφανώς κανείς δεν λέει ότι δεν αξίζει να βγει το Dark Phoenix, σίγουρα έχει θέση σε μια τέτοια συλλογή. Δε θα κλάψουμε κιόλας αν ανακοινωθεί. Αυτό που λέμε όμως είναι ότι δεν χρειάζεται κιόλας να παρακαλάμε να βγει, λες και δεν υπάρχει ήδη διαθέσιμο στα ελληνικά, έναντι κάποιας νέας ιστορίας, πόσο μάλλον να κατηγορούμε ότι όποιος δεν θέλει να εκδοθεί το κάνει γιατι φθονεί τους υπολοίπους που θα το πάρουν φθηνότερα ενώ ο ίδιος το πλήρωσε παραπάνω από Οξύ.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35874
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  89
  • Reputation:   264
  • Achievement Points:  89
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1474 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

@nikolas12 Πάω να δω κανένα θριλερακι κ μόλις επιστρέφω στο φόρουμ έχει ξεσπάσει εμφύλιος :lol:

 Όπως είπα το forum έχει πολύ γέλιο

 

1 Δεν ήξερα πως η λέξη ελιτιστης είναι κακή (που δεν είναι) και "χαρακτηρισμός" δηλαδη αν πω ότι ειναι καποιος κομικσοφιλος δεν είναι  χαρακτηρισμός? απλώς δείχνει κάποιον πού θεωρεί τον εαυτό του διαβάστερο και ψαγμενο σε κάτι το οποίο όλοι γνωρίζουν και εγώ στο παρελθόν έχω υπάρξει ελιτιστης μέχρι που είδα πως κάτι τέτοιο δεν υπάρχει, αν τόσο πολύ προσβληθηκες από αυτή τη λέξη κακώς.

 

2 Από την εποχή του καμπάνα και της Άκρας κυκλοφορεί το υπερηρωικο κόμικ στην Ελλάδα.

 

3 Οποίος κοιτάξει προηγούμενα ποστ υπάρχουν μέχρι κ άτομα που λένε πως στέλνουν μηνύματα για να μην κυκλοφορήσει κάποιος τόμος :lol: δηλαδή αυτοί περίμεναν τόσο καιρό την Hachette για να διαβάσουν νέες ιστορίες? Δεν μπορούν να στείλουν ένα μήνυμα στη οξύ ή την anubis και να  ζητήσουν νέες ιστορίες, αλλα ξεκάθαρα λένε όχι να μην βγεί αυτός ο τόμος και στην θέση του να βγει κάτι άλλο αφού αν συνεχιστεί η συλλογή και μετά  ή την 60 σίγουρα θα βγουν και νεότερες ιστορίες.Ας μην κοροιδευομαστε. Δεν θέλω να πείσω κανέναν :lol:

Όλα σχεδόν τα κόμικ που έχουν κυκλοφορήσει από την συλλογή τα έχω στα αγγλικά αλλά τιμώ την Ελληνική γλώσσα και αγοράζω και αυτή τη συλλογή για τα παιδιά μου και αν ήθελα να γελάσω με όσους τα αγόρασαν ακριβωτερα (που το σκέφτηκες αυτό ρε συ ?)όπως με κατηγορείς θα το έκανα και θα το έλεγα ξεκάθαρα. Αλλά τι να λέμε σε μια συζήτηση πρέπει πάντα να υπάρχει οριμοτητα ο Γουλβι είναι πολύ οριμος και κλείνει αυτή τη συζήτηση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35874
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  89
  • Reputation:   264
  • Achievement Points:  89
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1474 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

@Valtasar @Valtasar Αρχηγέ εσύ? Είναι λες και επενέβη ο καπτεν  Αμέρικα! Αν παρεβηκα κάποιο γκαιντλαιν του φόρουμ πράγματι δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου η νέα γενιά καπτεν είναι λίγο ευαίσθητη στις αντιπαραθέσεις αλλα από δω και πέρα ο Γουλβι θα είναι πιο σσυγκαταβατικος, εκτός αν ανοίξουμε ένα νέο φόρουμ το οποίο θα ονομάσουμε civil war, όπως να έχει το πράγμα το τσεκούρι του πολέμου θάφτηκε μην ανησυχείς.

The sky is clear cap.Συνεχίζουμε να απολαμβάνουμε το υπέροχο χόμπι της αναγνωσης κόμικ.:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

 

10 λεπτά πριν, Γουλβι είπε:

2 Από την εποχή του καμπάνα και της Άκρας κυκλοφορεί το υπερηρωικο κόμικ στην Ελλάδα.

 

3 Οποίος κοιτάξει προηγούμενα ποστ υπάρχουν μέχρι κ άτομα που λένε πως στέλνουν μηνύματα για να μην κυκλοφορήσει κάποιος τόμος :lol: δηλαδή αυτοί περίμεναν τόσο καιρό την Hachette για να διαβάσουν νέες ιστορίες? Δεν μπορούν να στείλουν ένα μήνυμα στη οξύ ή την anubis και να  ζητήσουν νέες ιστορίες, αλλα ξεκάθαρα λένε όχι να μην βγεί αυτός ο τόμος και στην θέση του να βγει κάτι άλλο αφού αν συνεχιστεί η συλλογή και μετά  ή την 60 σίγουρα θα βγουν και νεότερες ιστορίες.Ας μην κοροιδευομαστε. Δεν θέλω να πείσω κανέναν :lol:

Όλα σχεδόν τα κόμικ που έχουν κυκλοφορήσει από την συλλογή τα έχω στα αγγλικά αλλά τιμώ την Ελληνική γλώσσα και αγοράζω και αυτή τη συλλογή για τα παιδιά μου και αν ήθελα να γελάσω με όσους τα αγόρασαν ακριβωτερα (που το σκέφτηκες αυτό ρε συ ?)όπως με κατηγορείς θα το έκανα και θα το έλεγα ξεκάθαρα. Αλλά τι να λέμε σε μια συζήτηση πρέπει πάντα να υπάρχει οριμοτητα ο Γουλβι είναι πολύ οριμος και κλείνει αυτή τη συζήτηση.

Προφανώς υπερηρωικά έβγαιναν από Καμπανά, ύστερα από ΜΑΜΟΥΘ, μετά Modern Times και τώρα Anubis. Ποιο είναι όμως το αποτέλεσμα; Πόσες από τις λεγόμενες κορυφαίες ιστορίες Marvel έχουμε δει στην χώρα; Στοίχημα αν ανοίξεις μια λίστα, το 80% είναι ανέκδοτο στην Ελλάδα, πόσο μάλλον πριν την συλλογή της Hachette. Για του λόγου το αληθές, στην συλλογή αυτή με τις λεγόμενες κορυφαίες ιστορίες, οι 16/24 γνωστά ως τώρα τεύχη δεν είχαν εκδοθεί ποτέ ούτε καν επί Καμπανά και ούτε θα γινόταν κάτι τέτοιο χωρίς την συλλογή. Ας μην επικαλούμαστε λοιπόν το ότι ευτυχώς ανά τα χρόνια υπήρχαν έντυπες εκδόσεις στην χώρα μας που έβγαζαν υπερηρωικά, πάρα πολύ υλικό στη σύγχρονη εποχή μένει ακυκλοφόρητο και οι κυκλοφορίες είναι αραιές ακριβώς γιατί το κοινό είναι μικρό. Τώρα είναι μια μοναδική ευκαιρία να δούμε σε τακτικούς ρυθμούς νέες ιστορίες. Τι πάει να πει να στείλουν στην Οξύ και την Αnubis; Θα ασχοληθούν να ικανοποιήσουν το κοινό με τα 5 υπερηρωικά κόμικς το χρόνο που βγάζουν; Ό,τι τους βολεύει κυκλοφορούν.

 

Όσον αφορά αυτούς που έλεγαν θα στείλουν μήνυμα να μην βγει το Κρέιβεν, νομίζω ειπώθηκε στα πλαίσια του αστείου, αλλά και πάλι κατακρίθηκε από όλους εννοείται. Το αν περίμεναν την Hachette να διαβάσουν ιστορίες δεν το ξέρουμε, αλλά προφανώς ο καθένας μας θέλει να τις έχει και σε ελληνική έκδοση, κι ας τις έχει διαβάσει στα αγγλικά. Αυτό είναι το ζήτημα και γι'αυτό ο χαμός, όχι γιατί θέλουμε κάτι που απαραίτητα δεν έχουμε, αλλά για να υπάρχει δημοσιευμένο παραπάνω υλικό στα ελληνικά. 

 

Όσο για τον επίλογο, κανείς δεν είπε ότι εσύ θες να γελάσεις επειδή θα το πάρεις φθηνότερα. Το ανάποδο μάλιστα, υπονόησες ξεκάθαρα εδώ :" Η μόνη γκρίνια εδώ μέσα στο φόρουμ είναι από μερικούς που επειδή δώσανε ένα δεκαδικό παραπάνω για αυτές τις ιστορίες τώρα δεν θέλουν κανένας άλλος να τις έχει κλασικός Έλληνας... ελιτιστης.". 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33860
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εμείς στα Ντίσνευ πάντως είμαστε πιο απλοί.

Το γιατί τόλμησε να κυκλοφορήσει η Καθημερινή τους 16 τόμους του Μπαρκς που είχαμε αγοράσει 20 ευρώ τον ένα στα 4 (Αυτή είναι διαφορά γατάκια των υπερηρωικών: 80% κάτω :PPP:) το φάγαμε διότι ολοκλήρωσε την εγκυκλοπαίδεια κυκλοφορώντας άλλους 32 τόμους για παρέα.

Αυτό ήταν το μοναδικό conflict που είχαμε. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι εξακολουθούμε και τσακωνόμαστε για τον Ρόσα και το ΚΟΜΙΞ, αλλά αυτό είναι μια άλλη δουλειά.

 

:lol:

 

Σοβαρά τώρα. Σε αυτό που σας απασχολεί/προβληματίζει και 100 σελίδες φόρουμ να γεμίσετε λύση δεν θα δοθεί.

Από τη μία οι "έμπειροι" θέλουν να μπουν μόνο αδημοσίευτες. Βασικό επιχείρημα: Αν θες τις άλλες ψάξε να τις βρεις. Εγώ θέλω να δημοσιευτούν όσα πιο πολλά θέλω στη γλώσσα μου και αυτή είναι η καλύτερη ευκαιρία.

Από την άλλη οι "αρχάριοι" θέλουν να μπουν οι καλύτερες. Βασικό επιχείρημα: Δεν θέλω να βρω τις άλλες. Δεν θέλω να ψάξω σε 150000 διαφορετικές ιστορίες ούτε να μπω σε αυτό το τρυπάκι. Θέλω να έχω μια ολοκληρωμένη συλλογή με τα καλύτερα. Και αφού η συλλογή διαφημίζεται έτσι, θέλω τις καλύτερες ιστορίες και δεν με ενδιαφέρει αν έχουν εκδοθεί παλιότερα.

Ποιος έχει δίκιο? Και οι δύο.

Ποιος θα δικαιωθεί? Κανένας

Τι θα κάνει η hachette? Θα επιλέξει κάτι ενδιάμεσο προφανώς για να τους ικανοποιήσει όλους.

Πάντως αν θα έπρεπε να επιλέξει έναν από τους δύο δρόμους, θα επέλεγε τον δεύτερο. Οι έμπειροι είναι πάντα λιγότεροι από τους αρχάριους. Ακόμα και εδώ που είμαστε στον πλέον έμπειρο χώρο (άρα λογικά οι πιο πολλοί έμπειροι είναι μαζεμένοι εδώ), δείτε πόσοι είναι αυτοί που έχουν τις ιστορίες και δυσαρεστούνται από τις επιλογές τις Hachette και πόσοι σφυρίζουν αδιάφορα. Ακόμα και σε λόγους ψυχαναγκασμούς αν πάμε, (ναι ναι είμαστε οι περισσότεροι) προτιμάς να τις έχεις όλες τις καλές μαζεμένες όμορφα, με τα εξτραδάκια τους. 

 

Όσο για το τι θεωρούμε εμείς καλύτερη, π.χ. αν το E is for Extinction που λέει ο laz δεν είναι τόσο καλή και θα έπρεπε να πάει άλλη στη θέση της, φαντάζομαι δεν γίνεται στην τύχη. Δεν ξέρω όμως οπότε εδώ δεν εκφέρω άποψη.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Βγήκε το Λάνφεστ του Τρόυ και μας πήρε τον κόσμο από την Συλλογή Marvel :lol:  Τι έγινε ρε παιδιά; @nikolas12, Πέμπτη σήμερα, πώς και δεν ανέβασες εξώφυλλο τόμου και διαφήμιση επόμενου; Τι γίνεται;;;; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Είναι και το τεύχος που βγαίνει...για αυτό έπεσε τόση κουβέντα στο κάτω κάτω.Πιστεύω από το επόμενο και μετά να υπάρχουν συζητήσεις και σχόλια όπως πριν.Επείσης ο Nikolas12 έχει δουλειά τώρα,νομίζω.  

 

 

Μιας και αναφέρθηκε ο Λάνφεστ,με εκπλήσει που η Hatchette δεν έβγαλε καμιά συλλογή ενός γνωστού bd (έχει βγάλει τέτοιες συλλογές) πρώτα.Αν υπολογίσω μόνο το forum αυτό,τα bd φαίνονται να είναι όσο γνωστά όσο τα υπερηρωικά στην Ελλάδα.  

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Όντως περίεργο που κανείς δεν έχει πάρει τον τόμο ακόμα. Μου φαίνεται έχει νεκρώσει λίγο η συζήτηση τελευταία αλλά συμβαίνουν αυτά. Έφτιαξα και μία δημοσκόπηση για όσους πήραν τον τόμο αφού κυκλοφορεί από σήμερα στην Αθήνα.

 

39 λεπτά πριν, TheMetalBat είπε:

Μιας και αναφέρθηκε ο Λάνφεστ,με εκπλήσει που η Hatchette δεν έβγαλε καμιά συλλογή ενός γνωστού bd (έχει βγάλει τέτοιες συλλογές) πρώτα.Αν υπολογίσω μόνο το forum αυτό,τα bd φαίνονται να είναι όσο γνωστά όσο τα υπερηρωικά στην Ελλάδα.  

Δεν έχει τόση σημασία τι είναι δημοφιλές στην κοινότητα των κομιξόφιλων. Κάθε εταιρία προσπαθεί να προσελκύσει και τους πιο άσχετους για να βγάλει μεγαλύτερο κέρδος. Η Marvel ήταν η προφανέστερη επιλογή λόγω της φήμης της με το MCU.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Η Ηachette σταματάει τη συλλογή της Marvel και ξεκινάει να βγάζει τα Λανφέστ :)

Spoiler

καλά θα ΄ταν :pray:

 

YamxR8TWWsYyTiSdHD5j1EHXXrU.thumb.jpg.bff380800720afff956035c97eb90f72.jpg

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

@TheMetalBat

Νομίζω είχε πει ότι μπορεί να μην το πάρει κιόλας μιας και το 'χει από ΟΞΥ αλλά δεν είμαι σίγουρος. Όπως και να 'χει, αύριο θα το έχουμε σίγουρα.

 

Πάντως, ένα άλλο ανησυχητικό νέο είναι πως ο Τσέλιος έχει εξαφανιστεί. Είχα στείλει 3 mail το ΠΣΚ, από διαφορετικό μέιλ το καθένα, με άλλο θέμα, αλλά δεν απαντήθηκε τίποτα. :thinking: Δεν ξέρω αν φταίει η φύση των ερωτήσεων, αλλά περίεργο μου φαίνεται από 3 μέιλ να μην απάντησε σε κανένα. Ρώτησα αν θα δούμε σύντομα ιστορία του Θορ και μετά προσπάθησα μπας και μάθουμε για μελλοντικές επανεκδόσεις από ΟΞΥ, τύπου World War Hulk και Wolverine: Weapon X, αλλά και για το Wolverine Origin της Anubis που δεν ήταν σαφής την άλλη φορά.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

18 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Η Ηachette σταματάει τη συλλογή της Marvel και ξεκινάει να βγάζει τα Λανφέστ :)

  Απόκρυψη περιεχομένων

καλά θα ΄ταν :pray:

 

YamxR8TWWsYyTiSdHD5j1EHXXrU.thumb.jpg.bff380800720afff956035c97eb90f72.jpg

 

Όντως Καλά θα ταν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Πριν από 1 ώρα, Tsaklas είπε:

Πάντως, ένα άλλο ανησυχητικό νέο είναι πως ο Τσέλιος έχει εξαφανιστεί. Είχα στείλει 3 mail το ΠΣΚ, από διαφορετικό μέιλ το καθένα, με άλλο θέμα, αλλά δεν απαντήθηκε τίποτα. :thinking: Δεν ξέρω αν φταίει η φύση των ερωτήσεων, αλλά περίεργο μου φαίνεται από 3 μέιλ να μην απάντησε σε κανένα. Ρώτησα αν θα δούμε σύντομα ιστορία του Θορ και μετά προσπάθησα μπας και μάθουμε για μελλοντικές επανεκδόσεις από ΟΞΥ, τύπου World War Hulk και Wolverine: Weapon X, αλλά και για το Wolverine Origin της Anubis που δεν ήταν σαφής την άλλη φορά.

Κι εγώ περιμένω απάντηση. Λέτε να έχει ρεπό ή απλά βαρέθηκε να μας ακούει??:lol:

 

Κι εγώ θα ήθελα περισσότερες συλλογές της Hatchette αλλά μία κίνηση τέτοιου μεγέθους είναι μεγάλο ρίσκο για μια εκδοτική. Δεν είναι εύκολο να βρεις αγοραστικό κοινό που διατίθεται να δίνει 20 ευρώ τον μήνα. Θα ήθελα πολύ να δω την συλλογή Dredd της Hatchette αλλά σε μια χώρα όπου ο Dredd υπάρχει μόνο σε 3 περιοδικά και 1 σειρά Graphic Novels είναι αδύνατο να βρεθεί κοινό. Αν είναι να δούμε δεύτερη συλλογή της Hatchette στην Ελλάδα πάω στοίχημα ότι θα είναι η Marvel Red. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Κι εγώ περιμένω απάντηση. Λέτε να έχει ρεπό ή απλά βαρέθηκε να μας ακούει??:lol:

 

Κι εγώ θα ήθελα περισσότερες συλλογές της Hatchette αλλά μία κίνηση τέτοιου μεγέθους είναι μεγάλο ρίσκο για μια εκδοτική. Δεν είναι εύκολο να βρεις αγοραστικό κοινό που διατίθεται να δίνει 20 ευρώ τον μήνα. Θα ήθελα πολύ να δω την συλλογή Dredd της Hatchette αλλά σε μια χώρα όπου ο Dredd υπάρχει μόνο σε 3 περιοδικά και 1 σειρά Graphic Novels είναι αδύνατο να βρεθεί κοινό. Αν είναι να δούμε δεύτερη συλλογή της Hatchette στην Ελλάδα πάω στοίχημα ότι θα είναι η Marvel Red. :lol:

Τι είναι η συλλογή marvel red ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

8 λεπτά πριν, nikolas1503 είπε:

Τι είναι η συλλογή marvel red ?

 

Marvel's Mightiest Heroes Collection.Συλλογή τόμων με τους πιο γνωστούς αγαπημένους και σημαντικούς χαρακτήρες της marvel. Με τη διαφορά πως είναι κάθε τεύχος και χαρακτήρας/ομάδα με μια ιστορία του και καμιά φορά με ένα τευχάκι πρώτης εμφάνισης του χαρακτήρα σε ομάδα ή γενικώς.Λέγεται έτσι λόγω του χρώματος στο εξώφυλλα.  Όπως αυτή εδώ λέγεται Marvel Black.  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

4 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Βγήκε το Λάνφεστ του Τρόυ και μας πήρε τον κόσμο από την Συλλογή Marvel :lol:  Τι έγινε ρε παιδιά; @nikolas12, Πέμπτη σήμερα, πώς και δεν ανέβασες εξώφυλλο τόμου και διαφήμιση επόμενου; Τι γίνεται;;;; 

 

Είδατε τι παθαίνετε όταν θέλετε τόμους από Οξύ; :lol: Ο Νικόλας δεν πάει να τους αγοράσει και ζητάτε εξώφυλλα και διαφήμιση επόμενου :lol: Πέρα από την πλάκα, ξέρουμε ότι επόμενος τόμος είναι το Planet Hulk Part 2 αλλά περίμενα κάποιον να ανεβάσει έστω το εξώφυλλο του. Νεκρική σιγή δυστυχώς. Anyway όπως έχω ξαναπεί, δε θα αγοράσω τον τόμο 20, γιατί τον έχω ήδη και προτιμώ με αυτά τα 10 ευρώ να επενδύσω αλλού (σε κόμικ πάλι, δεν αλλάζουν αυτά :D ), οπότε η επόμενη φορά που θα τρέχω από τις 8 το πρωί να ανεβάσω επόμενο τόμο και σκαναρισμένα εξώφυλλα θα είναι σε δύο εβδομάδες :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Λοιπόν, ξεφυλλίζοντας το Κρέιβεν από ΟΞΥ και το Κρέιβεν της Hachette έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

  • ο χρωματισμός είναι ίδιος, εκτός από το εξώφυλλο
  • εντόπισα μοναδική διαφορά στον τάφο στο τέλος που δεν έχει όνομα, και γενικά μόνο εκεί έχει μια ελάχιστη διαφορά στον χρωματισμό, είναι πιο καθαρό. Πιθανόν να έχει κι αλλού διαφορές που μου ξέφυγαν.
  • σαν μετάφραση η ΟΞΥ μάλλον είναι καλύτερη. πχ έχει ένα ποιηματάκι που επαναλαμβάνει συχνά, στην ΟΞΥ έγινε με ομοιοκαταληξία, στην Hachette ξερή μετάφραση
  • σαν διαστάσεις του ΟΞΥ είναι λίγο μικρότερες οι σελίδες, αλλά δεν μικραίνει την εικόνα, απλά κόβει το πλαίσιο, οπότε οι διαστάσεις είναι ίδιες ουσιαστικά, δεν χάνεται πληροφορία, απλά της Hachette έχει παραπάνω άσπρο πλαίσιο
  • σαν γραμματοσειρά/ποιότητα έκδοσης προτιμώ Hachette με τα χίλια εννοείται

Αυτα προς το παρόν, περισσότερα όταν το διαβάσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

45 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Λοιπόν, ξεφυλλίζοντας το Κρέιβεν από ΟΞΥ και το Κρέιβεν της Hachette έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

  • ο χρωματισμός είναι ίδιος, εκτός από το εξώφυλλο
  • εντόπισα μοναδική διαφορά στον τάφο στο τέλος που δεν έχει όνομα, και γενικά μόνο εκεί έχει μια ελάχιστη διαφορά στον χρωματισμό, είναι πιο καθαρό. Πιθανόν να έχει κι αλλού διαφορές που μου ξέφυγαν.
  • σαν μετάφραση η ΟΞΥ μάλλον είναι καλύτερη. πχ έχει ένα ποιηματάκι που επαναλαμβάνει συχνά, στην ΟΞΥ έγινε με ομοιοκαταληξία, στην Hachette ξερή μετάφραση
  • σαν διαστάσεις του ΟΞΥ είναι λίγο μικρότερες οι σελίδες, αλλά δεν μικραίνει την εικόνα, απλά κόβει το πλαίσιο, οπότε οι διαστάσεις είναι ίδιες ουσιαστικά, δεν χάνεται πληροφορία, απλά της Hachette έχει παραπάνω άσπρο πλαίσιο
  • σαν γραμματοσειρά/ποιότητα έκδοσης προτιμώ Hachette με τα χίλια εννοείται

Αυτα προς το παρόν, περισσότερα όταν το διαβάσω.

 

21 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

 

Εγώ που το έχω 3,5 χρόνια τώρα από ΟΞΥ, δεν το έχω διαβάσει και έπεσα πάνω στο comment του spiderman πώς το παίρνω πίσω;  Έχει κανείς καμιά άκρη στους Men in Black να μου διαγράψουν την μνήμη με εκείνο το πράγμα που φωτίζει; :lol:

 

Καλά ρε θυρίο,όντως είχες Kraven από οξύ εδώ και 3,5 χρόνια και δεν το διάβασες ή με δουλεύεις;  :lol:

Χαρά στη συγκράτισή σου πάντως!! 

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

17 λεπτά πριν, TheMetalBat είπε:

 

 

Καλά ρε θυρίο,όντως είχες Kraven από οξύ εδώ και 3,5 χρόνια και δεν το διάβασες ή με δουλεύεις;  :lol:

Χαρά στη συγκράτισή σου πάντως!! 

Πράγματι, είμαι ανεκδιήγητος :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

@Tsaklas δυνατή σύγκριση, μην ανησυχείς όμως για την αναμονή, είχα 1,5 χρόνο το Watchmen αδιάβαστο, γιατί ήθελα να το διαβάσω Σαββατοκύριακο σπαστά (έξι κεφάλαια Σάββατο, έξι Κυριακή) για να μην είμαι μετά από δουλειά και ταυτόχρονα να μη βγω με φίλους, γιατί ήθελα να φάω όλο το χρόνο να ξεψαχνίζω καρέ και να διαβάζω πληροφορίες στο Ίντερνετ, άρα υπάρχουμε κι άλλοι ανεκδιήγητοι :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Πράγματι, είμαι ανεκδιήγητος :lol:

Εγώ θα έλεγα ότι είσαι ανεπανάληπτος είναι πιο extravagant και σου ταίριαζε πιο πολύ :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

@Tsaklas δυνατή σύγκριση, μην ανησυχείς όμως για την αναμονή, είχα 1,5 χρόνο το Watchmen αδιάβαστο, γιατί ήθελα να το διαβάσω Σαββατοκύριακο σπαστά (έξι κεφάλαια Σάββατο, έξι Κυριακή) για να μην είμαι μετά από δουλειά και ταυτόχρονα να μη βγω με φίλους, γιατί ήθελα να φάω όλο το χρόνο να ξεψαχνίζω καρέ και να διαβάζω πληροφορίες στο Ίντερνετ, άρα υπάρχουμε κι άλλοι ανεκδιήγητοι :lol:

Πω πω το χει το όνομα μας νομίζω να είναι πολύ σχολαστίκα  βρε αδελφέ μου :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Καθόμουν και σκεφτόμουν όλοι θέλετε να δείτε τα ζόμπι (marvel zombies) ωραία μέχρι εδώ εγώ αναρωτιέμαι σε κάθε ιστορία έχουμε τον καλό και τον κακό πχ spiderman εναντίον goblin και Είμαστε με την μεριά φαντάζομαι του καλού δηλαδή του spiderman στα ζόμπι με ποιον θα είμαστε Αφού είναι όλοι ζόμπι; υπάρχει κάποιος όπως τον Blade που εξοντώνει βρυκόλακες η μπα ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

48 λεπτά πριν, nikolas1503 είπε:

Καθόμουν και σκεφτόμουν όλοι θέλετε να δείτε τα ζόμπι (marvel zombies) ωραία μέχρι εδώ εγώ αναρωτιέμαι σε κάθε ιστορία έχουμε τον καλό και τον κακό πχ spiderman εναντίον goblin και Είμαστε με την μεριά φαντάζομαι του καλού δηλαδή του spiderman στα ζόμπι με ποιον θα είμαστε Αφού είναι όλοι ζόμπι; υπάρχει κάποιος όπως τον Blade που εξοντώνει βρυκόλακες η μπα ;

 

Τα ζόμπι (πρώην υπερήρωες) ψάχνουν για φαγητό και θα το βρούν.Από ότι είδα,είναι κακοί (ζόμπι που πλέον τώρα πεινάνε) εναντίον οτιδήποτε βρεθεί μπροστά τους,καλός ή μη.

 

Πριγραφή τεύχους της Αγγλικής έκδοσης:

20200606_005225.thumb.jpg.30fee1b9600aec5feed98d3659949120.jpg

 

Να επισημάνω πως το έγραψε ο Robert Kirkman,ο δημιουργός το The Walking Dead (σειρά κόμικ).Οπότε περιμένουμε φοβερά πράγματα σε σχέση με ζομπιστορία.    

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

37 λεπτά πριν, nikolas1503 είπε:

Καθόμουν και σκεφτόμουν όλοι θέλετε να δείτε τα ζόμπι (marvel zombies) ωραία μέχρι εδώ εγώ αναρωτιέμαι σε κάθε ιστορία έχουμε τον καλό και τον κακό πχ spiderman εναντίον goblin και Είμαστε με την μεριά φαντάζομαι του καλού δηλαδή του spiderman στα ζόμπι με ποιον θα είμαστε Αφού είναι όλοι ζόμπι; υπάρχει κάποιος όπως τον Blade που εξοντώνει βρυκόλακες η μπα ;

 

Κομιξάρα το Marvel Zombies, δε θέλω να σου κάνω σπόιλερ για όσα γίνονται, αλλά θα σου πω το εξής: Σκέψου ότι όλοι ουσιαστικά είναι κακοί, γιατί είναι ζόμπι, αλλά μετά το κόμικ θα σε οδηγήσει να τους στηρίξεις και να ταυτιστείς μαζί τους. Δεν προβαίνω σε κάτι άλλο, γιατί δε θέλω να σας το χαλάσω :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Διαβάζοντας το Κυνήγι του Κρέιβεν είδα ότι όλη η ιστορία δημοσιεύθηκε σε περίπου ενάμιση μήνα σε 3 τίτλους (Web of Spiderman, Amazing Spiderman και Spectacular Spiderman) Δηλαδή 1 τεύχος ανά εβδομάδα

Όντας ψιλοάσχετος με τις αμερικάνικες εκδόσεις, νόμιζα ότι κάθε τίτλος είναι ξεχωριστός και ακολουθεί τη δικιά του ιστορία. Άντε που και που να υπάρχει ένα crossover.

Αυτός είναι ο κανόνας και μήπως το Κυνήγι... είναι η εξαίρεση? Ή γίνεται όντως ένας μικρός χαμός? 

Αν ισχύει το δεύτερο, ειλικρινά δε βλέπω το λόγο ύπαρξης 3 τίτλων κόμικ με τον ίδιο πρωταγωνιστή και την ίδια ιστορία..

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.