Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, Metatron89 είπε:

Σήμερα έκανα ένα σαββατιάτικο οφθαλμόλουτρο στην ολοκληρωμένη συλλογή του παρακάτω video. Εντάξει και ας μην καταλαβαίνω τι λέει τουλάχιστον τα εξώφυλλα, το πάχος των τόμων και γενικά το μέγεθος της συλλογής που παρουσιάζει με ικανοποίησαν :mafia:

Νομίζω ότι ο τόμος με τις λιγότερες σελίδες σε όλη τη σειρά είναι αυτός του Γούλβεριν από Claremont και το New X-men: E for extinction. Να μαστε καλά να τρέχουμε κάθε δεύτερη Παρασκευή στα πρακτορεία!

 

 

 

Τρελό οφθαλμόλουτρο η ολοκληρωμένη συλλογή. Ακούγοντας τον τύπο, μου θύμισε Τσουβέλα όταν μιμούνταν Κριστιάνο Ρονάλντο το βίντεο :lol: To Ε is for Extinction επειδή το έχω από Anubis ήταν κάπου στις 180 σελίδες όσο περίπου κάθε τόμος της συλλογής, περίεργο που φαίνεται μικρός στο βίντεο. Να συμπληρώσω να είμαστε καλά να τρέχουμε στα πρακτορεία κάθε δεύτερη Παρασκευή ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 60ΑΔΑ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Από την μία πωρώθηκα που είδα την συλλογή σε μεγάλη έκταση, αλλά από την άλλη αναρωτήθηκα που να την τοποθετήσω, αν (Θεού θέλοντος) συνεχιστεί και μετά τα 60 τεύχη. :thinking: Βέβαια, ας συνεχιστεί και κάποια λύση θα βρω! :lol:

 

Και με το βιντεάκι αυτό, μάθαμε πώς θα είναι το εξώφυλλο του δεύτερου μέρους του "Planet Hulk"! :P

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1897848937_51sWFEf9CGL._SX323_BO1204203200_.thumb.jpg.e1d9f71f9eedc62a98c49a715002bc68.jpg

 

Μου κάνει εντύπωση που δε χρησιμοποίησαν αυτό που βγήκε στην αγγλική paperback έκδοση. Είναι όμορφα τα δύο εξώφυλλα της συλλογής ωστόσο, νομίζω ότι το πρώτο θα έπρεπε να κεντράρει λίγο περισσότερο στον Hulk.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

26 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

νομίζω ότι το πρώτο θα έπρεπε να κεντράρει λίγο περισσότερο στον Hulk.

 

Έχεις δίκιο. :)

 

Η αλήθεια είναι ότι, με την πρώτη ματιά που έριξα στο εξώφυλλο του πρώτου μέρους, δεν διέκρινα με την πρώτη τον Hulk. :P

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Που να ήμασταν αυτός ο ένας Άγγλος που παίρνει αυτήν τη συλλογή από την αρχή το 2012 (την έκδοση του 2012) και έχει 217+ τόμους (ανακοινώθηκε πως θα συνεχιστεί η συλλογή πέρα τους 220).Με τόσους τόμους μπορείς φτιάξεις κρεβάτι και να κοιμηθείς πάνω τους.

 

ΥΓ:  Τρεις μήνες ακούρευτος και μόλις βγήκα από το μπάνιο.

20200503_001427.thumb.jpg.4accdff2a0ac702707036af40a6d0b69.jpg

 

Σπάω ρεκόρ :lol:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

8 λεπτά πριν, TheMetalBat είπε:

Τρεις μήνες ακούρευτος και μόλις βγήκα από το μπάνιο.

 

Άστα να πάνε. Κι εγώ έχω αφήσει μαλλιά και γένια και μοιάζω σαν Μητροπολίτης. Φοβάμαι όταν πάω στον κουρέα μου θα μου ζητήσει να του κάνω ευχέλαιο!  :papas:

 

Και τόσα χρόνια δεν έχω πάρει μία ηλεκτρική ξυριστική μηχανή. Που να το φανταστώ ότι θα την χρειαστώ! :moutra2:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

35 λεπτά πριν, Indian είπε:

 

Άστα να πάνε. Κι εγώ έχω αφήσει μαλλιά και γένια και μοιάζω σαν Μητροπολίτης. Φοβάμαι όταν πάω στον κουρέα μου θα μου ζητήσει να του κάνω ευχέλαιο!  :papas:

 

Και τόσα χρόνια δεν έχω πάρει μία ηλεκτρική ξυριστική μηχανή. Που να το φανταστώ ότι θα την χρειαστώ! :moutra2:

 

 

:beer:

 

Μπα στο θέμα ξύρισματος φταίω εγώ ξεκάθαρα αν αφήσω γένια τώρα (κάτι το οποίο έκανα).Έχω αφρό και ξυραφάκια αλλά για κάποιο λόγο βαριέμαι να ξυριστώ αυτό το καιρό :lol:.Μου αρέσει που θα πήγαινα για κούρεμα αλλά έδωσα τα λεφτά στην αδερφή μου που μου ζήτησε για να κάνει ωφέλιες μαλλιών για Πάσχα.Την επόμενη μέρα από αυτή που πήγε,ξεκίνησε η καραντίνα και έκλεισε το μαγαζί που πηγαίνω για κούρεμα και τελικά δεν μπορούσε να πάει πουθενά η αδερφή μου το Πάσχα.Τώρα σε κανά μήνα περίπου με το καλό θα μπορέσω να κουρευτώ,άμα είσαι γκαντέμης......   :lol:

 

Εντάξει δεν έχει να κάνει με τη συλλογή,οπότε σταματάω.  

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

16 ώρες πριν, Metatron89 είπε:

Νομίζω ότι ο τόμος με τις λιγότερες σελίδες σε όλη τη σειρά είναι αυτός του Γούλβεριν από Claremont και το New X-men: E for extinction.

 

Να προσθέσω ότι πέρα από την μεγάλη διαφοροποίηση στην σειρά με την οποία εκδίδονται οι τόμοι ανά χώρα, μια αξιοσημείωτη παρατήρηση είναι ότι οι τόμοι που έβγαιναν σε 2 μέρη εκδόθηκαν ο ένας πίσω από τον άλλο χωρίς να παρεμβάλλονται άλλοι ενδιάμεσα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Έχω να κάνω μια ερώτηση,το House of M έχει επιβεβαιωθεί.Ξέρετε αν υπάρχουν πολλές μάχες και διχόνοια για τους μετάλλαγμένους μετά το event σε επόμενες ιστορίες;  

 

Δεν θέλω λεπτομέρειες,απλά ουσιαστικά ένα ναι ή όχι και αν αυτές οι ιστορίες είναι στη συλλογή.

(ξέρω ότι τα πράγματα σκουρένουν στο event κάπως,μόνο αυτό)

 

Ρωτάω για έναν πολύ συγκεκριμένο λόγο :lol:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Εγώ η απορία που έχω είναι πως ο τύπος στο βίντεο κατάφερε να στήσε 200 και βάλε τόμους χωρίς να του πέσουν ή έστω να γείρουν λίγο. Οι δικοί μου πάντα πέφτουν ενώ τους έχω σε βιβλιοθήκη και κατάντησα να χρησιμοποιώ βιβλία ΑΟΘ για να τους ισσοροπίσω.:lol:

 

@TheMetalBat Hair Reveal??? :P

 

3 ώρες πριν, Metatron89 είπε:

Να προσθέσω ότι πέρα από την μεγάλη διαφοροποίηση στην σειρά με την οποία εκδίδονται οι τόμοι ανά χώρα, μια αξιοσημείωτη παρατήρηση είναι ότι οι τόμοι που έβγαιναν σε 2 μέρη εκδόθηκαν ο ένας πίσω από τον άλλο χωρίς να παρεμβάλλονται άλλοι ενδιάμεσα.

Οι τόμοι δεν εκδόθηκαν ο ένας πίσω από τον άλλο. Στο εξωτερικό όλοι οι τόμοι είχαν εκδοθεί με διαφορετική σειρά από αυτή που έμπαιναν στην ράχη. Για παράδειγμα ο πρώτος τόμος που εκδόθηκε είχε τον αριθμό 22. Έτσι οι τόμοι ενώνονταν σαν παζλ και δεν έβλεπαν την εικόνα να μεγαλώνει σιγά-σιγά όπως εμείς. Αυτό το έκαναν ώστε οι τόμοι να ταξινομηθούν με χρονολογική σειρά χωρίς να χρειάζεται να εκδοθούν έτσι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

16 ώρες πριν, TheMetalBat είπε:

Που να ήμασταν αυτός ο ένας Άγγλος που παίρνει αυτήν τη συλλογή από την αρχή το 2012 (την έκδοση του 2012) και έχει 217+ τόμους (ανακοινώθηκε πως θα συνεχιστεί η συλλογή πέρα τους 220).Με τόσους τόμους μπορείς φτιάξεις κρεβάτι και να κοιμηθείς πάνω τους.

 

ΥΓ:  Τρεις μήνες ακούρευτος και μόλις βγήκα από το μπάνιο.

20200503_001427.thumb.jpg.4accdff2a0ac702707036af40a6d0b69.jpg

 

Σπάω ρεκόρ :lol:  

εμένα  με εντυπωσίασε το μαλλί και μου θύμισε αμέσως αυτό :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, TheMetalBat είπε:

Έχω να κάνω μια ερώτηση,το House of M έχει επιβεβαιωθεί.Ξέρετε αν υπάρχουν πολλές μάχες και διχόνοια για τους μετάλλαγμένους μετά το event σε επόμενες ιστορίες;  

 

Δεν θέλω λεπτομέρειες,απλά ουσιαστικά ένα ναι ή όχι και αν αυτές οι ιστορίες είναι στη συλλογή.

(ξέρω ότι τα πράγματα σκουρένουν στο event κάπως,μόνο αυτό)

 

Ρωτάω για έναν πολύ συγκεκριμένο λόγο :lol:  

 

Εγώ που έριξα μια ματιά, τις μόνες ιστορίες που βρήκα να είναι μέσα στην συλλογή και να αποτελούν συνέχεια της ιστορίας του House of M είναι:

 

1) Secret Invasion (τόμος 56 της αρχικής σειράς): ο Bendis έχει πει πως τα γεγονότα του House of M παίζουν ρόλο στην ιστορία του Secret Invasion.

2) Son of M (τόμος 62 της αρχικής σειράς): συνέχεια του House of M με πρωταγωνιστή τον Quicksilver.

3) Avengers vs. X-Men (τόμος 105, 111 και 120 της αρχικής σειράς): ένα από τα αποτελέσματα του προκύπτουν μετά το τέλος του House of M, θα οδηγήσουν στον εμφύλιο ανάμεσα στους Εκδικητές και στους Χ-ΜΕΝ (επίσης η ιστορία αυτή έχει κυκλοφορήσει και στο παρελθόν από την Ανούμπις).

 

Επίσης το House of M ακολουθεί τα γεγονότα που προκύπτουν από την ιστορία του Avengers Disassembled (τόμος 16 της αρχικής σειράς).

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1 λεπτό πριν, kaneda είπε:

 

Εγώ που έριξα μια ματιά, τις μόνες ιστορίες που βρήκα να είναι μέσα στην συλλογή και να αποτελούν συνέχεια της ιστορίας του House of M είναι:

 

1) Secret Invasion (τόμος 56 της αρχικής σειράς): ο Bendis έχει πει πως τα γεγονότα του House of M παίζουν ρόλο στην ιστορία του Secret Invasion.

2) Son of M (τόμος 62 της αρχικής σειράς): συνέχεια του House of M με πρωταγωνιστή τον Quicksilver.

3) Avengers vs. X-Men (τόμος 105, 111 και 120 της αρχικής σειράς): ένα από τα αποτελέσματα του προκύπτουν μετά το τέλος του House of M, θα οδηγήσουν στον εμφύλιο ανάμεσα στους Εκδικητές και στους Χ-ΜΕΝ (επίσης αυτή η ιστορία έχει κυκλοφορήσει και στο παρελθόν από την Ανούμπις).

 

Επίσης το House of M ακολουθεί τα γεγονότα που εκτυλίσσονται στην ιστορία του Avengers Disassembled (τόμος 16 της αρχικής σειράς).

 

Το Avengers vs X-Men κυκλοφορεί τώρα σε τομάκια από την Anubis (αναμένουμε τον τρίτο), άρα δε θα βγει στη συλλογή. Το Disassembled είναι μεγάλο ερωτηματικό, γιατί έχουμε δει τη συνέχεια του, το Break Out στον τόμο 3. Ουσιαστικά το Disassembled ήταν το τέλος της σειράς Avengers και το Break Out, η αρχή της σειράς New Avengers. Το Secret Invasion σχετίζεται με το House of M αλλά με χαλαρό τρόπο, καθώς είναι event που διαβάζεται και αυτόνομα. Εγώ αυτό που θα ήθελα να δω οπωσδήποτε είναι το ίδιο το House of M, ίσως βγει κάπου στην 30άδα και το Disassembled, αλλά από τη στιγμή που έχουμε δει τη συνέχειά του το βρίσκω κάπως δύσκολο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το House of M, είμαι σίγουρος ότι θα βγει, χωρίς να ξέρω κάτι.

Όπως και το Secret Invasion. 

Για μένα ερωτηματικό είναι τα  X-Men Days of future past, και Old Man Logan. Γιατί και για τα δύο, έχει τα δικαιώματα η Anubis εδώ και καιρό , και νομίζω τα χουν ήδη μεταφράσει. 

Θα τα κρατήσουν για έκδοση δικιά τους, η θα τα "κάψουν" στην συλλογή? :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

50 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Το Avengers vs X-Men κυκλοφορεί τώρα σε τομάκια από την Anubis (αναμένουμε τον τρίτο), άρα δε θα βγει στη συλλογή. Το Disassembled είναι μεγάλο ερωτηματικό, γιατί έχουμε δει τη συνέχεια του, το Break Out στον τόμο 3. Ουσιαστικά το Disassembled ήταν το τέλος της σειράς Avengers και το Break Out, η αρχή της σειράς New Avengers. Το Secret Invasion σχετίζεται με το House of M αλλά με χαλαρό τρόπο, καθώς είναι event που διαβάζεται και αυτόνομα. Εγώ αυτό που θα ήθελα να δω οπωσδήποτε είναι το ίδιο το House of M, ίσως βγει κάπου στην 30άδα και το Disassembled, αλλά από τη στιγμή που έχουμε δει τη συνέχειά του το βρίσκω κάπως δύσκολο. 

 

Όντως, μακάρι το House of M να το δούμε γρήγορα στην συλλογή και να μην αργήσει πολύ, καθώς επίσης και το Avengers Disassembled θα ήθελα να το δω, παρότι έχουμε διαβάσει την συνέχειά του. Δυνατές ιστορίες και οι δύο, αφήνοντας στο τέλος τρομερά αποτελέσματα στο σύμπαν της Μάρβελ.

 

Μιας που πιάσαμε ιστορίες team-event, το Avengers: The Children's Crusade γνωρίζει κανείς με τί έχει να κάνει;

 

35 λεπτά πριν, Γιαννης Σ είπε:

Το House of M, είμαι σίγουρος ότι θα βγει, χωρίς να ξέρω κάτι.

Όπως και το Secret Invasion. 

Για μένα ερωτηματικό είναι τα  X-Men Days of future past, και Old Man Logan. Γιατί και για τα δύο, έχει τα δικαιώματα η Anubis εδώ και καιρό , και νομίζω τα χουν ήδη μεταφράσει. 

Θα τα κρατήσουν για έκδοση δικιά τους, η θα τα "κάψουν" στην συλλογή?

 

Φίλε @Γιαννης Σ μην μου βάζεις φωτιές Κυριακάτικα... :blob6: Σοβαρά η Ανούμπις έχει τα δικαιώματα για το Ολντ Μαν Λόγκαν; Μακάρι να δούμε και τις δύο ιστορίες στην συλλογή, :pray: καθώς συγκαταλέγονται στις καλύτερες ιστορίες από το σύμπαν των Χ-ΜΕΝ, με επίσης κοινό στοιχείο και των δύο να είναι το μετά αποκαλυπτικό δυστοπικό μέλλον.

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

8 λεπτά πριν, kaneda είπε:

 

Όντως, μακάρι το House of M να το δούμε γρήγορα στην συλλογή και να μην αργήσει πολύ, καθώς επίσης και το Avengers Disassembled θα ήθελα να το δω, παρότι έχουμε διαβάσει την συνέχειά του. Δυνατές ιστορίες και οι δύο, αφήνοντας στο τέλος τρομερά αποτελέσματα στο σύμπαν της Μάρβελ.

 

Μιας που πιάσαμε ιστορίες team-event, το Avengers: The Children's Crusade γνωρίζει κανείς με τί έχει να κάνει;

 

Είναι μια ιστορία σχετικά με τον Wiccan των Young Avengers που αρχίζουν και ξεφεύγουν οι δυνάμεις του από τα όρια τους. Καταφεύγουν μαζί με τον Speed, τον δίδυμο αδερφό του, για βοήθεια στη Scarlet Witch, η οποία τότε πιθανολογούνταν ότι ήταν η μητέρα τους. (Εν τέλει μαθαίνουμε ότι οι γονείς των διδύμων είναι οι Scarlet Witch με τον Vision). Έτσι ξεκινάει μια διαδρομή για την αναζήτησή της (το Crusade που βλέπουμε στον τίτλο), στο οποίο βρίσκουν φίλους και εχθρούς από το παρελθόν, αλλά ταυτόχρονα τους κυνηγούν και οι Avengers και στο παιχνίδι μπαίνουν και ο Dr Doom με τον Magneto.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

20 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Είναι μια ιστορία σχετικά με τον Wiccan των Young Avengers που αρχίζουν και ξεφεύγουν οι δυνάμεις του από τα όρια τους. Καταφεύγουν μαζί με τον Speed, τον δίδυμο αδερφό του, για βοήθεια στη Scarlet Witch, η οποία τότε πιθανολογούνταν ότι ήταν η μητέρα τους. (Εν τέλει μαθαίνουμε ότι οι γονείς των διδύμων είναι οι Scarlet Witch με τον Vision). Έτσι ξεκινάει μια διαδρομή για την αναζήτησή της (το Crusade που βλέπουμε στον τίτλο), στο οποίο βρίσκουν φίλους και εχθρούς από το παρελθόν, αλλά ταυτόχρονα τους κυνηγούν και οι Avengers και στο παιχνίδι μπαίνουν και ο Dr Doom με τον Magneto.

 

Ενδιαφέρουσα πλοκή φαίνεται. :thinking: Θα της έδινα μία ευκαιρία για διάβασμα, αλλά θα προτιμούσα να δω πρώτα τις ιστορίες που αναφέραμε παραπάνω. Για μένα το όνειρο θα ήταν να βγουν: στον τόμο 22 το Ολντ Μαν Λόγκαν, στον τόμο 23 το Days of Future Past και στον τόμο 24 το House of M. :sleep3: Ζητάω πολλά το ξέρω, αλλά όσο προχωράει η συλλογή συνεχίζω να ελπίζω (ειδικά) για τα δύο πρώτα. :pray:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 3/5/2020 στο 7:01 ΜΜ, spiderman είπε:

Ποιος θα είναι ο επόμενος τόμος;

 

Ο επόμενος τόμος είναι ο Κάπτεν Μπρίτεν: Ένας Παράλογος Κόσμος των Άλαν Μουρ και Άλαν Ντέιβις και θα κυκλοφορήσει αυτήν την Παρασκευή στις 8/5.

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 λεπτά πριν, kaneda είπε:

 

Ο επόμενος τόμος είναι ο Κάπτεν Μπριταίην: Ένας Παράλογος Κόσμος του Άλαν Μουρ και θα κυκλοφορήσει αυτήν την Παρασκευή στις 8/5.

Ποιος είναι πάλι ο Κάπτεν Μπριταίην; Δεκαετία του '80 που διάβαζα υπήρχε; Δεν τον θυμάμαι....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εγώ βρήκα  πως μετά το House of M για τους μεταλλαγμένους είναι το X-Men Schism και το Avengers vs X-Men τα οποία βρίσκονται στην αρχική συλλογή.Δεν τα ζητάω για την ελληνική συλλογή και είναι άπλετες μάχες και ίσως διχώνια.Μου κάνει το κρατάω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 3/5/2020 στο 7:38 ΜΜ, spiderman είπε:

Ποιος είναι πάλι ο Κάπτεν Μπριταίην; Δεκαετία του '80 που διάβαζα υπήρχε; Δεν τον θυμάμαι....

 

Ο χαρακτήρας του Κάπτεν Μπρίτεν aka Μπράιαν Μπράντοκ, έκανε την εμφάνιση του πρώτη φορά τον Οκτώβριο του 1976. Τις δυνάμεις του τις έχει πάρει από τον γνωστό μάγο Μέρλιν και όπως λέει και το όνομά του δραστηριοποιείται στην Μεγάλη Βρετανία. Μερικές από τις δυνάμεις του περιλαμβάνουν: υπεράνθρωπη δύναμη, ταχύτητα και αντοχή καθώς επίσης και την ικανότητα να πετάει.

 

Δεν γνωρίζω περισσότερα πράγματα καθώς και για μένα θα είναι η πρώτη φορά που θα διαβάσω ιστορία με αυτόν τον ήρωα, η οποία από ότι λένε πολλά μέλη του φόρουμ είναι πολύ καλή. Οπότε αναμένεται με μεγάλη ανυπομονησία και υψηλές προσδοκίες.

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

7 λεπτά πριν, spiderman είπε:

Ποιος είναι πάλι ο Κάπτεν Μπριταίην; Δεκαετία του '80 που διάβαζα υπήρχε; Δεν τον θυμάμαι....

 

O Captain Britain είναι ήρωας της Marvel UK. Στη δεκαετία του 80 υπήρχε και μάλιστα ήταν η περίοδος που είχε γίνει αρκετά γνωστός λόγω του ότι τον είχε αναλάβει ο Alan Moore στη μοναδική του δουλειά με χαρακτήρα της Marvel. Τώρα για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το χαρακτήρα, τις ιστορίες και τις σειρές κόμικ του σε παραπέμπω στη σελίδα του στη wikipedia :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

32 λεπτά πριν, TheMetalBat είπε:

Εγώ βρήκα  πως μετά το House of M για τους μεταλλαγμένους είναι το X-Men Schism και το Avengers vs X-Men τα οποία βρίσκονται στην αρχική συλλογή.Δεν τα ζητάω για την ελληνική συλλογή και είναι άπλετες μάχες και ίσως διχώνια.Μου κάνει το κρατάω.

 

Πάντως για το Χ-ΜΕΝ: Schism αν δεν κάνω λάθος μετά το τέλος των γεγονότων, δημιουργούνται δύο σχολεία για μεταλλαγμένους (και αντίστοιχα δύο σειρές κόμιξ), το ένα με διευθυντή τον Κύκλωπα (κόμιξ Uncanny Χ-ΜΕΝ) και το άλλο με διευθυντή τον Γούλβεριν (κόμιξ Wolverine and the Χ-ΜΕΝ).

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, kaneda είπε:

 

Ο χαρακτήρας του Κάπτεν Μπριταίην aka Μπράιαν Μπράντοκ, έκανε την εμφάνιση του πρώτη φορά τον Οκτώβριο του 1976. Τις δυνάμεις του τις έχει πάρει από τον γνωστό μάγο Μέρλιν και όπως λέει και το όνομά του δραστηριοποιείται στην Μεγάλη Βρετανία. Μερικές από τις δυνάμεις του περιλαμβάνουν: υπεράνθρωπη δύναμη, ταχύτητα και αντοχή καθώς επίσης και την ικανότητα να πετάει.

 

Δεν γνωρίζω περισσότερα πράγματα καθώς και για μένα θα είναι η πρώτη φορά που θα διαβάσω ιστορία με αυτόν τον ήρωα, η οποία από ότι λένε πολλά μέλη του φόρουμ είναι πολύ καλή. Οπότε αναμένεται με μεγάλη ανυπομονησία και υψηλές προσδοκίες.

Κάτι σαν τον shazam δηλαδή είναι αυτός ο captain Britain από ότι κατάλαβα σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες και αυτά αρκετά είναι από το τίποτα που ξέραμε έως τώρα για αυτόν 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διαβάζω συνέχεια στα σχόλια σας για x men και Avengers εγώ πάντως πιστεύω Αφού είμαστε ακόμα στην αρχή της συλλογής και μας εισάγουν στους χαρακτήρες της Marvel δεν μπορεί να έχουν βάλει τους άγνωστους όπως τον captain Britain και την she hulk και να μην βάλουν κάποιους  από αυτούς που δείχνω παρακάτω σίγουρα έχω ξεχάσει πολλούς ακόμα δεν ξέρω αν είμαι λάθος αλλά εγώ αυτό θα ήθελα σε μια συλλογή ποικιλία ιστοριών και να γνωρίσω και χαρακτήρες που δεν τους ξέρω και τόσο καλά 

114.jpg  024.jpg  113.jpg

 

109.jpg  103.jpg  100.jpg  

 

083.jpg  064.jpg  059.jpg  

 

061.jpg  116.jpg  115.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Νομίζω πολλοί έχετε παρεξηγήσει τον σκοπό της συλλογής. Η συλλογή αυτή υποτίθεται ότι περιέχει ιστορίες από τους "καλύτερους" υπερήρωες της Marvel, από κορυφαίους δημιουργούς καθώς και ιστορίες που θεωρούνται αγαπημένες ή "σημαντικές" από τους θαυμαστές. Υπάρχει μια άλλη συλλογή, η "Marvel's Mightiest Heroes" που υποτίθεται μυεί τους αναγνώστες στο σύμπαν και στους χαρακτήρες της Marvel. Δεν έχω πρόβλημα με το να μπαίνουν άγνωστοι χαρακτήρες στην συλλογή αλλά θα προτιμούσα μία καλή ιστορία με έναν γνωστό ήρωα παρά μια μέτρια ιστορία με έναν άγνωστο ήρωα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

5 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

 

Το Avengers vs X-Men κυκλοφορεί τώρα σε τομάκια από την Anubis (αναμένουμε τον τρίτο), άρα δε θα βγει στη συλλογή. Το Disassembled είναι μεγάλο ερωτηματικό, γιατί έχουμε δει τη συνέχεια του, το Break Out στον τόμο 3. Ουσιαστικά το Disassembled ήταν το τέλος της σειράς Avengers και το Break Out, η αρχή της σειράς New Avengers. Το Secret Invasion σχετίζεται με το House of M αλλά με χαλαρό τρόπο, καθώς είναι event που διαβάζεται και αυτόνομα. Εγώ αυτό που θα ήθελα να δω οπωσδήποτε είναι το ίδιο το House of M, ίσως βγει κάπου στην 30άδα και το Disassembled, αλλά από τη στιγμή που έχουμε δει τη συνέχειά του το βρίσκω κάπως δύσκολο. 

Ως γραμματέας των απαντήσεων του Τσέλιου έρχομαι να θυμίσω πως είχε αναφέρει στο παιδί στο Comic Street που ήδη έπεσε μέσα για Secret Wars και Avengers Forever, πως θα δούμε και το Disassembled. Θεωρώ και σ'αυτό μέσα θα 'χει πέσει. Στην ίδια λίστα ήταν και το House of M, λογικά τα αναμένουμε. 

 

1 ώρα πριν, nikolas1503 είπε:

Διαβάζω συνέχεια στα σχόλια σας για x men και Avengers εγώ πάντως πιστεύω Αφού είμαστε ακόμα στην αρχή της συλλογής και μας εισάγουν στους χαρακτήρες της Marvel δεν μπορεί να έχουν βάλει τους άγνωστους όπως τον captain Britain και την she hulk και να μην βάλουν κάποιους  από αυτούς που δείχνω παρακάτω σίγουρα έχω ξεχάσει πολλούς ακόμα δεν ξέρω αν είμαι λάθος αλλά εγώ αυτό θα ήθελα σε μια συλλογή ποικιλία ιστοριών και να γνωρίσω και χαρακτήρες που δεν τους ξέρω και τόσο καλά 

114.jpg  024.jpg  113.jpg

 

109.jpg  103.jpg  100.jpg  

 

083.jpg  064.jpg  059.jpg  

 

061.jpg  116.jpg  115.jpg

 

Έρχομαι να διαλύσω τα όνειρά σου, Ghost Rider και Black Panther είχαν πει δεν υπήρχαν στα σχέδια. Ποιος ξέρει αν αυτό θα γίνει αργότερα. Punisher είπαν θα δούμε πάντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εγώ ήθελα να ξέρω αν υπάρχει δυστυχία για τους μεταλλαγμένους μετά το τέλος του House of M (που ξέρω πως σκουρένουν τα πράγματα) σε επόμενες ιστορίες και αν είναι αυτές οι ιστορίες στη συλλογή.Μερικές είναι και δεν τις ζητώ στη συλλογή,παρά μόνο να το επιβεβαιώσω.Για μελλοντική μου κριτική του House of M,ετοίμασα ένα αστείο/αναφορά σε κάτι που είμαι σίγουρος μόνο 2 άτομα θα το καταλάβουν και αν.  :lol:

 

Το τεύχος 16 μου δεν έχει αυτό το γυαλιστερό πράγμα στην εικόνες του εξώφυλλου.Ούτε με ενοχλεί η ιστορία γυαλίζει από μόνη της.  

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, nikolas12 είπε:

Τόμος 16: Doctor Strange – Άγνωστοι Τόποι, Άγνωστοι Καιροί

 

Μου πήρε λίγο καιρό μέχρι να πιάσω στα χέρια μου αυτόν τον τόμο, ήθελα να βρεθώ σε μια φάση που θα είχα περισσότερο χρόνο και διάθεση για ρετρό κόμικ. Σε αντίθεση με τους προηγούμενους, αυτός ο τόμος διαφοροποιείται ως προς τη δομή. Αντί για το σύνηθες δηλαδή 5-6 τεύχη των 30-35 σελίδων το κάθε ένα, εδώ έχουμε 17 (!) τεύχη των 10-12 σελίδων το κάθε ένα. Αυτό είναι λογικό, γιατί η ιστορία μας προέρχεται από το Strange Tales και όπως βλέπουμε και από τα εξώφυλλα των τευχών, στο εκάστοτε τεύχος φιλοξενούνται και ιστορίες του Nick Fury και της ασπίδας.

 

Πλοκή

 

Η διαφορά αυτή στη δομή προκαλεί και διαφορές στο storytelling. Ο Lee χτίζει αργά και σταθερά τις ιστορίες του με το κάθε τευχάκι να προσθέτει το δικό του λιθαράκι. Στην αρχή έχουμε μία ιστορία καταδίωξης του Strange από τους ακόλουθους του Baron Mordo, ο οποίος με τη σειρά του αντλεί τις δυνάμεις του από τον πανίσχυρο Dormammu (I've come to bargain, πάντα κολλάει :lol: ). Ο Lee παρασύρει τον Strange σε ένα μεγάλο ταξίδι, τον οδηγεί σε παράξενα μέρη, τον βάζει να αντιμετωπίσει αποτυχίες μέχρι να συναντήσει τον Eternity, στο ψυχεδελικότερο και προσωπικά αγαπημένο μου κεφάλαιο της συλλογής. Όλο αυτό το ταξίδι προετοιμάζει τον ήρωα για την τελική κόντρα του με τους διώκτες του, οι οποίοι όμως έχουν κρυμμένους άσους στο μανίκι του.

 

Τεχνοτροπίες μιας άλλης εποχής

 

Για το συγκεκριμένο τόμο, μπορεί να διαπιστώσει κανείς με ένα απλό ξεφύλλισμα, ότι είναι ένα κόμικ μιας τελείως διαφορετικής εποχής και σε αυτό μπορεί να δει κανείς και τις τεχνοτροπίες που ακολουθούνται και οι οποίες δε θυμίζουν καθόλου σύγχρονο κόμικ. Αρχικά κάθε σελίδα έχει αρκετά καρέ, συνήθως τρια strips των τριών καρέ, άρα 9 καρέ/σελίδα. Το κάθε καρέ ωστόσο έχει πολύ κείμενο είτε με αφήγηση είτε σκέψεις του ήρωα που φιλοξενεί. Εμένα αυτό μου φάνηκε κάπως μπουκωμένο σαν αποτέλεσμα γιατί ένιωθα ότι η ιστορία δεν είχε την ευχέρεια να αναπνεύσει, αλλά έχουμε συνεχώς πυκνογραμμένο κείμενο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι ακόμα και οι σκηνές δράσης είχαν πολύ κείμενο, κάτι που δεν έχω συνηθίσει ως αναγνώστης. Ανά πάσα στιγμή, η κάθε κίνηση που έκανε κάποιος στον αντίπαλό του επεξηγούνταν το γιατί έγινε και τι αποτέλεσμα είχε. Αυτό ίσως ξενίσει όσους δεν έχουν πολλά κόμικ επίσης της εποχής. Κάτι που λάτρεψα ήταν οι πρώτες σελίδες και οι γεμάτες χιούμορ υποσημειώσεις, τις οποίες τις έχω συναντήσει σε F4 και Spider-Man του Stan Lee, αλλά εδώ σε λίγο μικρότερο βαθμό.

 

Εικόνες άψογες για Doctor Strange

 

Μπορεί το σενάριο να μη με κέρδισε 100% και η πλοκή να εξελισσόταν κάπως αργά για τα γούστα μου, αλλά το σχέδιο είναι 100% αυτό που θέλεις από τον Doctor Strange. Έχει και τις πιο πεζές σκηνές όπως τον Strange να περπατάει σε δρόμους και να προσπαθεί να αποφύγει τους ακόλουθους του Mordo, αλλά ακόμα και σε αυτές η μαγεία αναμειγνύεται όμορφα. Οι σκηνές μαγείας ως επί το πλείστον είναι πανέμορφες, νιώθω ότι θα αναδεικνύονταν περισσότερα αν το σχέδιο εμφανιζόταν σε μεγαλύτερα καρέ, καθώς οι σελίδες με 6 καρέ μου άρεσαν πολύ περισσότερο από αυτές με 9, γιατί διέκρινα περισσότερες λεπτομέρειες. Η χρωματική παλέτα αποτελείται από έντονα χρώματα και οι εικόνες είναι σουρρεαλιστικές όπως ακριβώς πρέπει σε ένα κόμικ με μάγους, ενώ κάποια τευχάκια όπως το προαναφερθέν με τον Eternity κατακλύζονται από μια ψυχεδέλεια (ιδανικό να διαβάζονται παρέα με τον πρώτο δίσκο των Pink Floyd με Syd Barrett ένα πράγμα :) ), νομίζω ότι μου έγινε σαφές γιατί τα καρέ αυτού του τεύχους εμφανίζονται πρώτα όταν γκουκλάρεις το όνομά του.

 

Χαρακτήρες

 

Νομίζω ότι είναι λογικό σε μια ιστορία 17 τευχών να εμφανίζονται πολλοί χαρακτήρες, αλλά ο Lee προσέχει να δίνει έμφαση στους πιο σημαντικούς. Αν ένιωσα ότι κάποιος αναπτύχθηκε λανθασμένα, αυτός είναι ο Mordo γιατί ακούμε συνεχώς ότι είναι πανίσχυρος και έχει πάρει δυνάμεις από τον Dormammu, αλλά ως επί το πλείστον δίνει διαταγές σε ακόλουθους του να ψάχνουν τον ήρωα μας και ακόμα και όταν πάει να κοντραριστεί μαζί του, ο Strange του σκάει μια τρίπλα σαν τον Messi και μένει με άδεια χέρια. Δε βλέπουμε πουθενά τον Mordo να παίρνει μια προσωπική νίκη, έχουμε υπόβαθρο ότι έχει μεγάλη δύναμη, αλλά δεν τον βλέπουμε κάπου να το αποδεικνύει με αποτέλεσμα να μη νιώθουμε ότι ο Strange αντιμετωπίζει σοβαρή απειλή τουλάχιστον στο πρώτο μισό του τόμου. 

 

Οι πρόσθετες πληροφορίες

 

Όπως ξαναέγραψα στο θρεντ αυτό, θεωρώ πως το αφιέρωμα στον Stan Lee θα έρθει σε κάποιο επόμενο τεύχος. Εδώ είδαμε ένα τετρασέλιδο για τον Ditko, αρκετά εμπεριστατωμένο. Στο δεύτερο δισέλιδο υπήρχε μεγάλος αποχρωματισμός στα γράμματα και δύσκολα διέκρινα κάποιες προτάσεις. Ήθελα ωστόσο και ένα μονοσέλιδο έστω για τον Doctor Strange, να μάθει και κάποιος που μπορεί να μην έχει έρθει σε επαφή με ιστορίες του τι παίζει, έτσι και αλλιώς και άλλοι τόμοι της Hachette υπερβαίνουν τις 4 σελίδες πρόσθετων πληροφοριών.

 

Εν τέλει είναι passable ή όχι;

 

Με κούρασε αρκετά αυτός ο τόμος κατά την ανάγνωσή του. Όπως είπα πολύ μικρά καρέ με πολύ κείμενο στο κάθε ένα δεν είναι κάτι που έχω συνηθίσει και ένιωθα ότι διαβάζω χωρίς τελειωμό. Νομίζω πως είναι ο λιγότερο αγαπημένος μου μέχρι τώρα, δεν έχω διαβάσει τους δύο του Hulk ακόμα. Γνώμη μου αν κάποιος είναι Marvel fan πρέπει να τον έχει στη συλλογή του. Αν κάποιος είναι στη φάση για καλές super hero ιστορίες, αυτή ξεφεύγει από τα παραδοσιακά δεδομένα, είναι καθαρά μια ιστορία με ψυχεδελικές μάχες μάγων, άρα αν θέλει κάτι τέτοιο, σαφώς, διαφορετικά δε θα το πρότεινα, παρά τα ονόματα δύο τεράστιων δημιουργών στον τίτλο.

 

Μεγάλη κριτική για μεγάλο τεύχος,ε;  :lol:

 

Το τεύχος κουράζει πολύ αν διαβαστεί μονοκοπανιά,συν που ίσως κλείσεις 8ωρο,κανονικό ή νομίζεις ότι τόση ώρα έκανες.  :lol:     

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

17 λεπτά πριν, TheMetalBat είπε:

 

Μεγάλη κριτική για μεγάλο τεύχος,ε;  :lol:

 

Το τεύχος κουράζει πολύ αν διαβαστεί μονοκοπανιά,συν που ίσως κλείσεις 8ωρο,κανονικό ή νομίζεις ότι τόση ώρα έκανες.  :lol:     

 

Ισχύει, ήθελα να αναλύσω πολλά σχετικά με το τεύχος. Προσωπικά την έσπασα σε δύο μέρες την ανάγνωση, γιατί με κούρασε την πρώτη μέρα και δε γινόταν μονοκοπανιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.