Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

5 ώρες πριν, Γιαννης Σ είπε:

Αν διαβάζεις κάποιος της anubis το φόρουμ, αυτό θέλουμε επανέκδοση. 

Εχω φαγωθεί τόσα χρόνια να το βρω. 

 

 

 

605727e1-29dc-4ccf-b481-5a154b781f08.jpg

 

Πάντως για να βγεί αυτή η συλλογή με αυτό το τεύχος μέσα.Εκτός από το τι θέλει και τύχη,πρέπει και η παρούσα να είναι υπέρ-επιτυχία. 

Συν πως δεν θα μπορώ να τη πάρω γιατί η τσέπη μου πάω στοίχημα πως δεν θα συμφωνήσει :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Στο τέλος της ιστορίας του Καπτεν Αμερικα λέει "συνέχεια στο στρατιώτης του χειμώνα". Οπότε νομίζω μπορούμε πλέον να θεωρούμε δεδομένο ότι θα κυκλοφορήσει και o τόμος με την ιστορία Captain America The Winter Soldier. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, falconara90 είπε:

Προσωπικά, αν δεν ήταν οι επανεκδόσεις της Modern Times, το πιθανότερο να μη διάβαζα κόμικς αυτή τη στιγμή. Επίσης, δε με χαλάει καθόλου να έχω σε μαμάτη σκληρόδετη έκδοση τα συγκεκριμένα τεύχη. Τόσο το X-Men, όσο και το Thor, το αξίζουν. Είναι υπέροχες ιστορίες.

 

ΥΓ: Μακάρι να βγάλει κάποιος σε επανέκδοση και το All Hail Megatron. :pray: Εσένα κοιτάω, Anubis! Μη σφυρίζεις αδιάφορα. Το ξέρω ότι μας διαβάζεις. :lol:

Η μόνη επανέκδοση στις τόσες δεκάδες σειρές που έβγαλε ποτέ η "Modern Times" ήταν τα 12 τεύχη στη μία και μοναδική σειρά "The Amazing Spider-Man". Αυτά εννοείς; :thinking: Οτιδήποτε άλλο έβγαλε ήταν καινούργιο υλικό...

 

7 ώρες πριν, christs είπε:

Η αναλογία 1 στα 2 κόμικς - επανάληψη, μου είναι απογοητευτικη. Αν δεν ήταν η κ@%&ράχη που με δεσμεύει, δεν υπήρχε καμία περίπτωση να τα παίρνω όλα αυτά διπλά. Αλλά ξέρουν τι κάνουν. Αυτοί φροντίζουν να μειώνουν τα κόστη τους με έτοιμο υλικό. Και εγώ σαν καλό καταναλωτικό πρόβατο, θα συνεχίσω να τα παίρνω.

Deal, anubis και hachette. 

 

Το πρότεινα ξανά παραπάνω. Όποιος θέλει να "ρεφάρει", δεν έχει παρά να πουλήσει τα softcover που ήδη έχει. Θα κάνει μια απόσβεση έτσι. Εγώ δεν πρόκειται να κάνω κάτι τέτοιο στα κόμικς που έχω ήδη (είναι άλλη εκτύπωση όπως και να 'χει), είναι μια καλή κίνηση, όμως, για όσους αισθάνονται θύματα.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Στο τέλος της ιστορίας του Καπτεν Αμερικα λέει "συνέχεια στο στρατιώτης του χειμώνα". Οπότε νομίζω μπορούμε πλέον να θεωρούμε δεδομένο ότι θα κυκλοφορήσει και o τόμος με την ιστορία Captain America The Winter Soldier. 

Τι εννοείς; H ιστορία συνεχίζεται;
Δεν μπορεί να διαβαστεί αυτόνομα ο τόμος; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Ε είναι τα επόμενα τεύχη της σειράς σκέψου. Δεν το διάβασα ακόμα για να ξέρω αν είναι αυτόνομο ή όχι. Απλά το ξεφύλλισα και πρόσεξα ότι έλεγε αυτό. Πιθανολογώ ότι θα κλείνει γενικά την ιστορία αλλά θα αφήνει και κάτι για μετά. Συνήθως έτσι γίνεται για να ψηθείς να πάρεις το επόμενο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

58 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Ε είναι τα επόμενα τεύχη της σειράς σκέψου. Δεν το διάβασα ακόμα για να ξέρω αν είναι αυτόνομο ή όχι. Απλά το ξεφύλλισα και πρόσεξα ότι έλεγε αυτό. Πιθανολογώ ότι θα κλείνει γενικά την ιστορία αλλά θα αφήνει και κάτι για μετά. Συνήθως έτσι γίνεται για να ψηθείς να πάρεις το επόμενο. 

 

Μακάρι να βγει το Winter Soldier στα ελληνικά. Μέσα στις επόμενες ημέρες θα πάρω το Captain America και θα το διαβάσω, πιστεύω πως θα είναι πολύ δυνατό.

 

Όσον αφορά τη συζήτηση των επανεκδόσεων, κατανοώ απόλυτα όσα λέτε σχετικά με το ότι κάποιοι που είναι χρόνια συλλέκτες έχουν τους συγκεκριμένους τίτλους στη συλλογή τους, από την άλλη το εγχείρημα της Hachette ίσως αποσκοπεί στο να μάθουν και πιο νέοι αναγνώστες να διαβάσουν το κόμικ. Π.χ το Deadpool που θα βγει μπορεί και να πάνε να το αγοράσουν οι μικρότεροι σε ηλικία που είδαν τις ταινίες με τον Ryan Reynolds και ξετρελάθηκαν. Εγώ που είμαι σε σχετικά νεανική ηλικία, έψαχνα το Extremis για χρόνια και από την Anubis είχε εξαντληθεί δυστυχώς, αλλά τώρα χάρηκα που το βρήκα. Επίσης δεν έχω συλλέξει (πολλά) τευχάκια, οπότε δεν έχω και κανέναν άλλο τίτλο. Αυστηρά προσωπική άποψη το συγκεκριμένο, σέβομαι απόλυτα όσους βλέπουν τίτλους που έχουν ήδη να ξαναβγαίνουν, ενώ στη θέση τους θα μπορούσαν να διαβάσουν κάτι καινούριο.

 

Εγώ έχω πάρει απόφαση με όσα έχω δει ότι εκτός της περίπτωσης να έχω κάποιο τεύχος ήδη δε θα κάνω επιλογές. Χαλάλι τα χρήματα αν είναι ωραίοι οι τίτλοι και η έκδοση, ακόμα και Thor που δεν έχω ξετρελαθεί με όσα κόμικ διάβασα στα Ελληνικά θα το αγοράσω για να προσθέσω μία ακόμα ιστορία του ήρωα στη συλλογή μου :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

9 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Τι εννοείς; H ιστορία συνεχίζεται;
Δεν μπορεί να διαβαστεί αυτόνομα ο τόμος; :thinking:

Μπορεί, αλλά ουσιαστικά η ιστορία  του Winter Soldier κλείνει σε 12 τεύχη. 

Λογικά θα βγει και ο δεύτερος στο μέλλον. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35258
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   3
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1637 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Δεν είναι λίγο άδικο να πληρώνουμε 10 ευρώ και απο πίσω να γραφει (ΕΞΤΡΑ ΥΛΙΚΌ για κάθε έκδοση).Δεν με χαλάει σκέτο το βιβλίο... Άλλα τουλάχιστον αφαιρέστε το.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

16 hours ago, Indian said:

Επίσης, την επόμενη φορά, θα βάλω και μία εκτενή συνέντευξη του συγγραφέα και του σχεδιαστή, που θα αναφέρουν πώς έφτιαξαν το κόμικ. :lol: 

 

Και επειδή το ξέχασα. Για την επόμενη φορά που θα ανεβάσεις εξώφυλλο. Οδηγίες:
 

 

 

:D 

 

(έχει να πέσει σβου σε αυτό το τόπικ.... αχαχουχα :) ) (βέβαια αφού δεν σχολιάζω κριτικές με τις οποίες διαφωνώ, πάλι καλά :lol: ) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33419
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  41
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Όσοι έχετε τα τεύχη και ξενερώνετε που βγαίνουν σε graphic novel στην σειρά, έχετε 4 επιλογές..

1) Δεν παίρνετε το τεύχος της hachette

2) Παίρνετε το τεύχος της hachette και κρατάτε και τα τεύχη. Έχετε δηλαδή από 2 φορές την ιστορία

3) Πουλάτε τα τεύχη στο διαδίκτυο

4) και κατά την γνώμη μου η καλύτερη επιλογή.. Χαρίζετε τα τεύχη (σε κάνα ανιψάκι, σε κανένα μικρό ξαδερφάκι κοκ)

 

Η anubis ούτε υποχρέωση έχει σε εμάς, σχετικά με την σειρά, ούτε θα αφήσει έτοιμο υλικό να πάει χαμένο. Λογικό δεν το βρίσκετε για μία τέτοια σειρά;..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

3 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Το Winter Soldier, που είναι το 44ο τεύχος της οriginal σειράς και 7ο της αγγλικής...

Η αγγλική σειρά είναι η original της Hachette. Απλά τα επανέκδοσαν με διαφορετική σειρά και αυτοί, εξ ου και η διπλή αρίθμηση. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6225
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4242 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σα να σχηματίστηκε η "μπουνίτσα " του Χαλκ...:lol:

20191025_162101.thumb.jpg.f7ac8a2f22ed75f078be2360d444b597.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Λίγα μηνύματα σήμερα! Πού είναι τα "εγώ το πήρα!", "εγώ θα το πάρω εντός ολίγου", "Εγώ πλησιάζω στο περίπτερο", "εμένα ο περιπτεράς μου το βρήκε ακριβό", "εγώ του είπα είναι φτηνό", "τελικά ρίξαμε κορώνα γράμματα αν είναι ακριβό ή φθηνό και έκατσε το κέρμα στη μέση και δε βγάλαμε άκρη πήρα το τεύχος κι έφυγα" :lol: για να ανεβαίνουμε! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1463
  • Achievement Points:  313
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

29 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Λίγα μηνύματα σήμερα! Πού είναι τα "εγώ το πήρα!", "εγώ θα το πάρω εντός ολίγου", "Εγώ πλησιάζω στο περίπτερο", "εμένα ο περιπτεράς μου το βρήκε ακριβό", "εγώ του είπα είναι φτηνό", "τελικά ρίξαμε κορώνα γράμματα αν είναι ακριβό ή φθηνό και έκατσε το κέρμα στη μέση και δε βγάλαμε άκρη πήρα το τεύχος κι έφυγα" :lol: για να ανεβαίνουμε! 

Ειχα ρεπο απο την δουλεια σημερα και λογο υπνου και διαβασματος των 6 Μπατμαν απο το Εθνος συν χαζεμα σειρων,βαριομουν και δεν πηγα να το παρω.Αυριο ομως δεν γλιτωνει! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33419
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  41
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Πριν από 1 ώρα, Tsaklas είπε:

Λίγα μηνύματα σήμερα! Πού είναι τα "εγώ το πήρα!", "εγώ θα το πάρω εντός ολίγου", "Εγώ πλησιάζω στο περίπτερο", "εμένα ο περιπτεράς μου το βρήκε ακριβό", "εγώ του είπα είναι φτηνό", "τελικά ρίξαμε κορώνα γράμματα αν είναι ακριβό ή φθηνό και έκατσε το κέρμα στη μέση και δε βγάλαμε άκρη πήρα το τεύχος κι έφυγα" :lol: για να ανεβαίνουμε! 

Εγώ δεν το πήρα ακόμη, αλλά δεν γλιτώνει:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  385
  • Reputation:   3506
  • Achievement Points:  559
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5758 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Σαφώς το πήρα σήμερα πρωί πρωί

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

4 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Λίγα μηνύματα σήμερα! Πού είναι τα "εγώ το πήρα!", "εγώ θα το πάρω εντός ολίγου", "Εγώ πλησιάζω στο περίπτερο", "εμένα ο περιπτεράς μου το βρήκε ακριβό", "εγώ του είπα είναι φτηνό", "τελικά ρίξαμε κορώνα γράμματα αν είναι ακριβό ή φθηνό και έκατσε το κέρμα στη μέση και δε βγάλαμε άκρη πήρα το τεύχος κι έφυγα" :lol: για να ανεβαίνουμε! 

 

Έλα ρε φίλε :lol:  Το έχω πάρει,είχα πολλά να κάνω σήμερα και κουράστηκα.Ούτε που το άνοιξα ακόμα.Ακόμα στη συσκευασία είναι :lol:

 

....Πήρα και νέα sim για το κινητό μου και δε πιάνει σήμα γιατί δεν περάσανε το σειριακό αριθμό και μου το ακυρώνει.Πρέπει να ξαναπάω στο κατάστημα αύριο χωρίς λόγο.Βλακίες και μαλ%@@/*&$^##^ιες :Ungry:

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2612
  • Reputation:   16027
  • Achievement Points:  2662
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5336 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Λοιπον για να γραψω και εγω να κανω μπουγιο!! Το πηρα σημερα πρωι κατα τις 9,30.  Αυτο.  Φτανει ή να μεγαλωσω λιγο το μηνυμα να κανω κουβεντα? Αντε ας το απλωσω και ας γραψω και εγω για το ψιλικατζιδικο που το παιρνω τι εχω παρατηρησει στα πρωτα 4 τευχη.

 

Στο πρωτο τευχος οταν το πηρα εγω του ειχαν μεινει 2 αντιτυπα ακομα τα οποια μειναν απουλητα μεχρι να βγει το δευτερο. Απο οτι θυμοταν ο ανθρωπος του ειχαν φερει 6 αντιτυπα αρα φυγαν 4 απο κει.  Στο δευτερο τευχοςπαρατηρησα μετα οτι περισεψε 1 απουλητο. Παλι ο ανθρωπος μου ειπε οτι του χαν φερει 5 αυτη τη φορα και υπεθετε οτι τα 4 που φυγανε απο καθε τευχος μαλλον καταληξανε στους ιδιους που ξαναγορασανε. Τα περισευματα μειναν εκει μεχρι την Πεμπτη (την προηγουμενη πριν κυκλοφορησει το 3ο τευχος) οπου τα πηραν πισω. Εκεινη την Παρασκευη παρολο που πηγα πρωι πηρα εγω το τελυταιο αντιτυπο. Εκει τον ρωτησα αν του ειχαν φερει λιγοτερα και πως εγινα και φυγαν τοσο γρηγορα αλλα δεν θυμοταν ποσα του φερανε αλλα υπεθετε οτι αποκλειεται να φυγαν τοσο γρηγορα γιατι ηταν 9 το πρωι. Μετα εμφανιστηκαν δυο αντιτυπα τπυ 2ου τευχους τα οποια μεινανε εκει μεχρι χθες Πεμπτη παλι!!  Σημερα που πηγα κατα τις 9,30 ενα ειχε και το πηρα. Δυστυχως παλι δεν θυμοταν (γιατι του φερνουν τοσα για συλλογες, χρυσα ντισνευ, αμαξι λαντσια, γραμματοσημα, φιλοσφια , Β παγκοσμιος κτλ και δεν μπορει να τα θυμαται ολα) οποτε δεν ξερω αν περνανε πηγαινοντας στη δουλεια αλλοι 2-3 και αγοραζουν ή αν ειμαι πλεον ο μονος που παιρνει.  Γενικα πιστευω οτι απο ενα περιπτερο μαγαζι συμπερασμα δεν μπορουμε να βγαλουμε. Απλα  και εγω ευχομαι να παει καλα και να βγουν και τα 60 και γιατι οχι και αλλοι τομοι αργοτερα.

Επεξεργασία από albertus magnus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Όσοι ψάχνουν το 2ο πέτυχα κάποια αντίτυπα στο περίπτερο κοντά στο μετρό στην Ομόνοια σήμερα το μεσημέρι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1675 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Το πήρα κι εγώ, 5 τεύχη είχε το περίπτερο. Δεν παρατήρησα τίποτα το ιδιαίτερο, μόνο ότι το χαρτόνι ήταν μικρότερο (που είναι καλό) και μου φάνηκε πως το print στην ράχη ήταν καλύτερα ευθυγραμμισμένο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αγοράστηκε κι αυτό. Θα διαβαστεί μέσα στο Σαββατοκύριακο λογικά. Έτσι όπως είδα στην τελευταία σελίδα, μπορώ να πω πως είμαι 100% σίγουρος ότι θα εκδοθεί ο Στρατιώτης του Χειμώνα. Επίσης πρέπει να προσθέσω πως μου αρέσει πολύ το έξτρα υλικό με πληροφορίες σχετικά με τον κεντρικό ήρωα της έκδοσης ή τη δημιουργική ομάδα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  266
  • Reputation:   1420
  • Achievement Points:  289
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1930 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Μιας και δεν υπάρχουν αρκετά δημοσιεύματα αυτή την εβδομάδα έρχομαι να εμπλουτίσω την συζήτηση με ένα "Πόσο θα΄θελα να δούμε το..." μια σειρά που θα λέω με βάση την γνώμη  μου τι θα ήταν ωραίο να δούμε στην συλλογή και έτσι ξεκινάω με το πόσο θα ήθελα να δω το Avengers  KREE-SKRULL WAR image.jpeg.f847e7c306b28dcf67ce618a2c364540.jpeg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2747
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

Οπωσδήποτε αυτό :  :pray:

 

Αποτέλεσμα εικόνας για welcome back frank castle"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, MARIELOS είπε:

 

Οπωσδήποτε αυτό :  :pray:

 

Αποτέλεσμα εικόνας για welcome back frank castle"

 

Punisher,I second that,boy!!

 

 

 

 

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, Νίκος Τσιλοπάνος είπε:

Μιας και δεν υπάρχουν αρκετά δημοσιεύματα αυτή την εβδομάδα έρχομαι να εμπλουτίσω την συζήτηση με ένα "Πόσο θα΄θελα να δούμε το..." μια σειρά που θα λέω με βάση την γνώμη  μου τι θα ήταν ωραίο να δούμε στην συλλογή και έτσι ξεκινάω με το πόσο θα ήθελα να δω το Avengers  KREE-SKRULL WAR image.jpeg.f847e7c306b28dcf67ce618a2c364540.jpeg

 

Αν έχει την captain marvel τότε όχι-εεεε εννοώ μπορεί,μπορεί να μπει λόγο της ταινίας της captain marvel.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  266
  • Reputation:   1420
  • Achievement Points:  289
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1930 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Φίλε TheMetalBat από όσο γνωρίζω (μιας και δεν είμαι εδικός) ο Kree-Skrull war δεν είναι όπως μας τον έδειξαν στην ταινία και οι δύο φιλές είναι ας το πούμε ''κακές'' και δεν θέλουν το καλό της γης πράγμα αντίθετο από αυτό που συμβαίνει στην ταινία επίσης η captain marvel δεν έχει τόσο στενή σχέση με αυτούς περισσότερο οι fantastic four εμπλέκονται με τους skrull αλλά σε κάποιες μάχες εμπλέκονται και όλοι οι avengers οπότε μην φοβάσαι για captain marvel γιατί το κεφάλαιο Kree-Skrull war είναι από τα καλύτερα της marvel. Αν κάπου έχω κάνει λάθος ή έχω ξεχάσει κάτι οι πιο έμπειρη ας με διορθώσουν.

 

 

  •  

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

16 λεπτά πριν, Νίκος Τσιλοπάνος είπε:

Φίλε TheMetalBat από όσο γνωρίζω (μιας και δεν είμαι εδικός) ο Kree-Skrull war δεν είναι όπως μας τον έδειξαν στην ταινία και οι δύο φιλές είναι ας το πούμε ''κακές'' και δεν θέλουν το καλό της γης πράγμα αντίθετο από αυτό που συμβαίνει στην ταινία επίσης η captain marvel δεν έχει τόσο στενή σχέση με αυτούς περισσότερο οι fantastic four εμπλέκονται με τους skrull αλλά σε κάποιες μάχες εμπλέκονται και όλοι οι avengers οπότε μην φοβάσαι για captain marvel γιατί το κεφάλαιο Kree-Skrull war είναι από τα καλύτερα της marvel. Αν κάπου έχω κάνει λάθος ή έχω ξεχάσει κάτι οι πιο έμπειρη ας με διορθώσουν.

 

 

  •  

 

 

Α εντάξει τότε.Νόμιζα οι Kree είναι καλοί της υπόθεσης όπως οι captain marvel και mar-vel είναι από αυτούς.

 

Πάντως παιδιά,λόγο δουλειών και γιορτής δεν πρόλαβα να διαβάσω τον Cap,σε δύο μέρες το πολύ πιστεύω πως θα το έχω διαβάσει και θα ανεβάσω post εδώ για αυτό.Ούτε που το έχω ανοίξει ακόμα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Nα βγάλουν πάλι Avengers το κόβω λίγο -έως πολύ- δύσκολο. Αργότερα ίσως.
Πιστεύω ήρθε η ώρα του Hulk.
Κι επειδή είδα σήμερα το Planet Hulk και μ΄άρεσε, θα ήθελα να διαβάσω και το κόμικ :)

d94595d2-afb3-424a-bfcd-203f516b0d18.thumb.jpg.079790420c616805cfd9ecb986843c4c.jpg

 

 

Πιστεύω επίσης ότι όπου να ΄ναι θα ξαναδούμε Spiderman.
Θα ήθελα το Birth of Venom ή το Blue αλλά λογικά θα βγάλουν το Power and Responsibility που είναι έτοιμο/μεταφρασμένο απ΄την Anubis :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Κάτσε,το World War Hulk και Planet Hulk είναι το ίδιο πράγμα;

 

Edit:Τελικά,είναι μία ιστορία,Planet Hulk και το world war hulk ας πούμε είναι το sequel του

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2328 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Captain Marvel(τον original) , Adam Warlock αλλά δύσκολο επειδή είναι παλιά, οπότε θα πω αυτό που είναι καινούργιο ( ακόμα λιγότερες πιθανότητες να εκδοθεί)  :lol:

 

 

293a7fb1d3f90a634a1d545a7f6790780936.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.