Μετάβαση στο περιεχόμενο

Phant0mDuck Γιουτιούμπ - [Βίντεο από την αφεντιά μου]


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

 Ένα ακόμη υπέροχο βίντεο. 

Πολλά  :congrats: για τη δουλειά σου φίλε @PhantomDuck και μεγάλο :respect:μόνο και μόνο για την ώρα που έφαγες  ώστε να βρεις όλες αυτές τις πληροφορίες. 

 

Ανυπομονώ για το επόμενο βίντεο. 

 

:cheers4:

 

 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 110
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  36177
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  156
  • Reputation:   842
  • Achievement Points:  165
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1433 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το είπα στο YouTube αλλά θα το πω κι εδώ! Είναι ΑΡΙΣΤΟΎΡΓΗΜΑ! Πραγματικά από τα καλύτερα κανάλια που ασχολούνται με κόμικς. Έχει τόσες πληροφορίες, που κι εγώ, που ασχολούμαι με τον Μπαρκς χρόνια τώρα και ξέρω σχεδόν τα πάντα για την ζωή του, έμαθα κι άλλες πληροφορίες που δεν θα τις μάθαινα πουθενά αλλού! Περιμένουμε το επόμενο βίντεο :)

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  52
  • Reputation:   222
  • Achievement Points:  52
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3729 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Απίστευτα καλό βίντεο! Θερμά συγχαρητήρια για ακόμα μια φορά!!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  64
  • Reputation:   351
  • Achievement Points:  93
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

4 ώρες πριν, PhantomDuck είπε:

Το νέο αφιέρωμα για τον Carl Barks. Δεν μπορώ να γράψω και πολλά, επειδή το καλάμι που έχω καβαλήσει δεν έχει και πολύ καλή ισορροπία.

 

 

Πάρα πολύ καλό    

Συνχαρητηρια :respect:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

8 ώρες πριν, PhantomDuck είπε:

Το νέο αφιέρωμα για τον Carl Barks. Δεν μπορώ να γράψω και πολλά, επειδή το καλάμι που έχω καβαλήσει δεν έχει και πολύ καλή ισορροπία.

 

 

 

Πραγματικά μπράβο για τη δουλειά σου Γιώργο. Σε κάθε βίντεο αποδεικνύεις πόσο βαθιά γνώση έχεις στο αντικείμενο και κυρίως πόσο το αγαπάς, είναι ένας ενθουσιασμός που παρασέρνει και το θεατή μαζί :) Keep on going και αναμένουμε το επόμενο επεισόδιο-αφιέρωμα :D 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17595
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@PhantomDuck Υπέροχη δουλειά Γιωργο! Ανεβαζεις-εσυ και οι συνεργάτες σου - τον πήχη στην ποιότητα και συναλικη έρευνα γυρω απο το αντικείμενο. Τα σεβη μου επίσης και στον/στην υπεύθυνο που ανέλαβε την γραφιστικη επιμελεια.. 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έχω γράψει αρκετές φορές στα βίντεό σου στο Youtube διθυράμβους, αλλά θέλω και εδώ να σου εκφράσω τις ευχαριστίες μου για τον χρόνο σου και για το περιεχόμενο που προσφέρεις!Θερμά συγχαρητήρια!:clap2:

Μία μόνο πρόταση έχω να σου κάνω και την λέω καλόπιστα (δεν είμαι ούτε ειδήμων ούτε εξυπνάκιας): Επειδή τα βίντεο που έχεις ανεβάσει μέχρι στιγμής απαιτούν πολύ χρόνο και δουλειά, καθιστώντας ανέφικτο να ανεβάζεις συχνά περιεχόμενο, θεωρώ ότι όποτε έχεις όρεξη μπορείς να ανεβάζεις και καμιά κουβεντούλα πιο χαλαρή, ούτως ώστε να έχεις μια σταθερή παρουσία σε μηνιαία βάση και να αυξηθεί ο κόσμος που σε παρακολουθεί. Όπως ακριβώς έκανες ένα βιντεάκι τον 15Αυγουστο με το Μίκυ Μαλτέζε

  • Like 5
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

:respect: Φάντομ για ένα ακόμη θαυμάσιο και άξιο λόγου βίντεο. Τα συγχαρητήρια μου που, δεν παύεις να δίνεις συνεχώς το φως της γνώσης! Μπράβο και στους συνεργάτες σου!

 

:holidays:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πλέον έχει ξεφύγει το θέμα, μόνο για Μίκυ Μάους δεν είναι σχετικό το σημερινό, όμως παραμένει από την αφεντιά μου, επομένως το κοτσάρω εδώ
 

 

Όταν η Φρουτοπία του Ευγένιου Τριβιζά, νίκησε την Κόκα Κόλα.


Το 1994, η Κόκα Κόλα αποφάσισε να λανσάρει παγκοσμίως αναψυκτικά με το όνομα «Fruitopia», όμως ο Τριβιζάς δεν μπορούσε να τους επιτρέψει την εμπορική εκμετάλλευση του παραμυθιού του στην Ελλάδα, έτσι τους πήγε στα δικαστήρια και τελικά δικαιώθηκε. Έψαχνα καιρό να βρω όλο το ιστορικό, όμως δεν υπήρχε κάποιος που να έχει καταγράψει όλη την πορεία της διαμάχης, γι’ αυτό αποφάσισα να το κάνω εγώ, μιας και είναι μια σημαντική υπόθεση που δεν είχε την αναγνώριση που της αρμόζει.

 

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 12
  • Respect 2
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ο Τριβιζάς ήταν ο αγαπημένος μου συγγραφέας όταν ήμουν μικρό παιδί και το έργο του με έχει επηρεάσει όσο λίγοι. Ειδικά τη Φρουτοπία τη λατρεύω και θέλω να την ξαναδιαβάσω όλη κάποια στιγμή. Όσον αφορά αυτή τη δικαστική μάχη, ήξερα πάνω κάτω τι είχε γίνει, αλλά όχι τόσες λεπτομέρειες, πραγματικά εξαιρετικό βίντεο για όποιον θέλει να μάθει περισσότερα για αυτήν την υπόθεση!

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

On 24/10/2020 στο 3:42 ΜΜ, nikolas12 είπε:

και το έργο του με έχει επηρεάσει όσο λίγοι.

 

Δεν φαντάζομαι να εννοείς ότι άρχισες να πρασινίζεις, να βγάζεις κοτσάνι και να μοιάζεις με κολοκυθάκι!!! :lol:

 

 

:beer0:

  • Like 1
  • Αστείο 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

14 λεπτά πριν, Indian είπε:

 

Δεν φαντάζομαι να εννοείς ότι άρχισες να πρασινίζεις, να βγάζεις κοτσάνι και να μοιάζεις με κολοκυθάκι!!! :lol:

 

 

:beer0:

 

Εγώ φοβάμαι από την πολλή κατανάλωση μπύρας μην μετατραπώ στον Νικολάκη το Κριθαράκι :lol:

 

:beer5:

  • Like 1
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

1 ώρα πριν, nikolas12 είπε:

Εγώ φοβάμαι από την πολλή κατανάλωση μπύρας μην μετατραπώ στον Νικολάκη το Κριθαράκι

 

Χαίρομαι που γνωρίζω για ποιον δουλεύω! :lol:

 

 

:beer5:

  • Like 1
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Εξαιρετικό αφιέρωμα του @PhantomDuck στα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα. Μου αρέσει πολύ και η ανάλυση των ιστοριών και κυρίως το κομμάτι που αφορά το χρωματισμό, στο οποίο έχει γίνει πολύ μεγάλη έρευνα και δουλειά και αξίζει να το προσέξετε. Από την άλλη, ο Γιώργος δε μασάει τα λόγια του για την ποιότητα της έκδοσης και όχι άδικα τονίζοντας το πρόβλημα της περιοδικότητας, την αλλαγή μεγέθους, την ποιότητα του χαρτιού και κυρίως την έλλειψη αρίθμησης και περιεχομένων που έχουμε εντοπίσει και έχουμε συζητήσει κι εδώ.

  • Like 11
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πόσο μα πόσο μερακλής εισαι ρε @PhantomDuck. Το βιντεάκι για τον Σκάρπα δεν είναι απλά ο πλήρης σχολιασμός της έκδοσης αλλά απογειώνει την ίδια την ανάγνωση της. Respect για όλα αλλά ιδίως για τη δουλειά που έριξες στον τομέα του σχολιασμού της μετάφρασης. Όπως και όλα σου τα βιντεάκια είναι απλά υπέροχο.

Μερικά σχόλια από μένα σαν συζήτηση.

 

Πρώτη φορά άκουσα μια τόσο καλή ανάλυση για τα χρώματα. Για αυτό σε εμάς τους πιο γέροντες μας κάνουν διάφορα τελικα τα παλιά ΜΜ λόγω των χρωμάτων τους και της μη ψηφιοποίησης τους. Δηλαδή τελικά στα πιο σύγχρονα ΜΜ (κάπου εκεί γύρω στο τεύχος 2000 του Τερζοπουλου) μου έκανε άσχημη εντύπωση στο μάτι το (πολύ πιο σωστό φυσικά) φόντο με διαβάθμιση σε σχέση με το παλιό μονόχρωμο κακοχρωματισμενο. Είδες τι είναι η δύναμη της συνήθειας τελικά. Μου αρέσει που τα εκτυπώνουν έτσι απλά θα έπρεπε να το αναφέρουν. Αλλά εδώ δεν αναφέρουν αλλά βασικότερα 

 

Το θέμα με το χαρτί και το μέγεθος είναι θέμα έλλειψης από μεράκι και συμμόρφωση που και εγώ έχω αναφέρει πάμπολλες φορές και εσύ λες στο βίντεο σου.

Η αρίθμηση και τα περιεχόμενα όμως είναι κάτι αδιανόητο ακόμα και για εμένα που τόσα ελαφρυντικά τους δίνω σε παλαιότερα σχόλια μου. Αδιανόητο πραγματικά και χωρίς λογική. Κάνανε τόση δουλειά και δεν κάνανε περιεχόμενα που θέλει ξέρω εγώ μια ώρα δουλειά. 

 

Τωρα το πώς αντιμετωπίζουν στην εκδοτική τα Ντίσνεϋ θα μας μείνει αναπάντητο ερώτημα νομίζω. Από τη μια επενδύουν βγάζουν υλικό μάλλον έχουν καλούς συνεργάτες, αλλά από την άλλη το δουλεύουν στον αυτόματο και κάνουν αδιανόητα αυτογκολ. Νομίζω (για να κάνω ένα ποδοσφαιρικό σχόλιο) μοιάζει με το πώς διαχειρίζεται ο Αλαφούζος τον Παναθηναϊκό. Χωρίς λογική.

 

Ελπίζω να ολοκληρωθεί η έκδοση ακόμα και χωρίς αρίθμηση και περιεχόμενα (το inducks και αυτοί που το ενημερώνουν να είναι καλά) γιατί οι μη γνωρίζοντες Ιταλικά δεν έχουν καμία άλλη επιλογή. Και αυτό είναι το πιο στενάχωρο από όλα. Ο Ιταλικός θησαυρός απαιτεί να ξέρεις Ιταλικά. Αν το ήξερα στα 13 μου δεν θα έκανα δεύτερη γλώσσα γερμανικά.:lol:

Επεξεργασία από Manitou
  • Like 10
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

On 11/29/2020 at 7:59 AM, Manitou said:

[...] Πρώτη φορά άκουσα μια τόσο καλή ανάλυση για τα χρώματα. Για αυτό σε εμάς τους πιο γέροντες μας κάνουν διάφορα τελικα τα παλιά ΜΜ λόγω των χρωμάτων τους και της μη ψηφιοποίησης τους. Δηλαδή τελικά στα πιο σύγχρονα ΜΜ (κάπου εκεί γύρω στο τεύχος 2000 του Τερζοπουλου) μου έκανε άσχημη εντύπωση στο μάτι το (πολύ πιο σωστό φυσικά) φόντο με διαβάθμιση σε σχέση με το παλιό μονόχρωμο κακοχρωματισμενο. Είδες τι είναι η δύναμη της συνήθειας τελικά. Μου αρέσει που τα εκτυπώνουν έτσι απλά θα έπρεπε να το αναφέρουν. Αλλά εδώ δεν αναφέρουν αλλά βασικότερα [...]

Καλά, μη νομίζεις, κι εγώ πριν λίγο καιρό τα έμαθα όλα αυτά από τον τόμο #33 - Το αίνιγμα της πράσινης σφίγγας. Από το 2017 τους έκραζα ασταμάτητα για τα χρώματα. Ειδικά στους πρώτους τόμους με το πρόχειρο χοντρό χαρτί δεν φαίνονταν καθόλου, ήταν απελπισία. Τώρα τουλάχιστον έμαθα το λόγο που παρουσιάζονται έτσι. Εκεί πάντως που έριξα μπόλικη δουλειά, ήταν στο να βρω παραδείγματα ιστοριών, να βρω τα πρωτότυπα σκαναρίσματα παλιών Topolino, να κάτσω να βρω ελληνικά δικά μου τεύχη για να συγκρίνω, και γενικά ήταν μία πολύ ζόρικη εξίσωση όμως κατάφερα να δείξω ό,τι ήθελα. Έβγαλα και μία φωτογραφία με τα περισσότερα βιβλία που χρησιμοποίησα στο βίντεο (είναι και μερικά ακόμα που τα είχα βολέψει).

 

scarpa.thumb.jpg.664760eb5e5850b89791c51caeef8b04.jpg

 

Μακάρι να το διαφήμιζαν και να μην περιμέναμε να το μάθουμε από τυχαία άρθρα, ώστε να πιάσουν και άτομα σαν και του λόγου σου που γουστάρουν με τα παλιά χρώματα και γενικά με την πιστότητα στο πρωτότυπο (ακόμα κι αν αυτό το πρωτότυπο ήταν λάθος ακόμα και για τα δεδομένα της τότε εποχής). Με την προχειρότητα όμως που παρουσιάστηκε η σειρά, είμαι σίγουρος πως έχασαν εκτίμηση από πολύ κόσμο. Πήγαμε από τις σκληρόδετες εκδόσεις του Barks σε αυτά.

 

Όταν ξεκίνησε η σειρά, έτυχε σε κοντινό μου πρόσωπο να πάρει την εφημερίδα περιμένοντας κάτι αντίστοιχο της προηγούμενης έκδοσης, και είδα την απογοήτευση στο πρόσωπό του όταν είδε το βιβλίο του Scarpa. Και όταν το ξεφύλλισε, είπε «δεν μου αρέσουν τα παλιά, εμένα μου άρεσαν τα προηγούμενα (του Barks)». Πού να εξηγώ τώρα πως οι ιστορίες του Scarpa δημιουργήθηκαν καμιά 20ετία αργότερα από τις προηγούμενες. Όμως στο μυαλό του απλού κόσμου πάει: Καλό χαρτί με καλό χρώμα = καινούργιες ιστορίες. Πρόχειρο χαρτί με παλιά χρώματα = παλιές ιστορίες.

 

Εκ των πραγμάτων δεν μπορούσαν να αλλάξουν το χρώμα, εδώ δεν τις επαναχρωμάτισαν οι ίδιοι οι Ιταλοί, σιγά μην βγαίναμε οικονομικά εμείς. Όμως ας το διαφήμιζαν τουλάχιστον, μπας και καταλάβουμε τι παίζει με τη ριμάδα τη σειρά. Θα μου πεις εδώ δεν κάνουν διαφήμιση για άλλα κι άλλα, θα έκαναν γι' αυτό; Έχουν βάλει το μηχανάκι να τρέχει στον αυτόματο πιλότο και απλά βγάζουν πράμα. Τουλάχιστον είμαστε τυχεροί που γίνεται καλή δουλειά στο εσωτερικό.

 

 

  • Like 15
  • Respect 2
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Έφτιαξα ένα Χριστουγεννιάτικο, ημέρες που είναι. Είναι λίγο διαφορετικό, επέλεξα να κάνω αφήγηση μπας και μάθει περισσότερος κόσμος για το «Σπαθί των πάγων». Δεν ξέρω πώς φαίνεται, δεν ξέρω αν θα το ξανακάνω, όμως ήθελα να το προσπαθήσω τουλάχιστον μία φορά και για αυτήν την ιστορία. Ιδού:

 

 

  • Like 12
  • Respect 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Εξαιρετικό για μια ακόμη φορά βίντεο που με έβαλε να ψάξω για το ξακουστό "Σπαθί των Πάγων"!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Καταπληκτικό βίντεο . Πολύ απολαυστική ήταν η αφήγηση του Σπαθιού των Πάγων , μα πραγματικά πόσο τέλεια είναι αυτή η ιστορία και όλη η τριλογία . Συγχαρητήρια @PhantomDuck , ανυπομονώ για το επόμενο.  :blob7: 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

26 λεπτά πριν, jimmy mcduck είπε:

τριλογία

Δεν είναι τριλογία η σειρά έχει και το παρακάτω μέρος, το οποίο είναι αδημοσίευτο στην Ελλάδα.

 

https://inducks.org/story.php?c=I+TL+1936-AP

 

Καλές γιορτές!:beersanta:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@PhantomDuck Φίλε Γιώργο, γι' ακόμα μία φορά διέπρεψες! :respect:

 

Ζήλεψα! Πάω να κάνω μία γερή επανάληψη στο "Σπαθί των πάγων"! :praff:

 

 

:beer5:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 24/12/2020 στο 2:53 ΜΜ, Gong είπε:

Δεν είναι τριλογία η σειρά έχει και το παρακάτω μέρος, το οποίο είναι αδημοσίευτο στην Ελλάδα.

 

https://inducks.org/story.php?c=I+TL+1936-AP

 

Καλές γιορτές!:beersanta:

Δεν είναι κάτι φοβερό αυτή η ιστορία. Το πραγματικό ,saga είναι τα τρία πρώτα!

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

 

Έφτιαξα ακόμα ένα, οι της Καθημερινής θέλουν προφανώς να τα βγάλουν μαζεμένα, άρα αν συνεχίσουν με αυτόν τον ρυθμό, θα έχουμε 7 μήνες Φάντομ, με το ΡΚΝΕ να τελειώνει τον Απρίλιο του 2021. Από τη μία είναι ωραίες ιστορίες, από την άλλη νιώθω πως ο αρχικός ενθουσιασμός καταλαγιάζει, δεν ξέρω. Θα συνεχίσω πάντως, μιας και σε κάθε βίντεο υπάρχει νέος κόσμος που ενδιαφέρεται και δεν ξέρει τι έχει γίνει στα προηγούμενα τεύχη. Αυτή τη στιγμή τρέχει η 5η από τις 8 ιστορίες ΡΚΝΕ.

 

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 9
  • Respect 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Επειδή είχα κουραστεί να γράφω συνέχεια τα ίδια πράγματα για το Κόμιξ, αποφάσισα να φτιάξω ένα βίντεο για αυτό, και να δίνω timestamps κάθε φορά που  θέλω να πω κάτι. Π.χ. για το αν πρέπει να γίνονται ανατυπώσεις, κλικ στο 06:51, για την παντελή έλλειψη ηχητικών εφέ,  03:45 . ΟΥΦ, μου πήρε αιώνες το βίντεο, ελπίζω τουλάχιστον να βοηθήσει κόσμο σε βάθος χρόνου.

 

 

 

  • Like 11
  • Respect 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Κάτσε είμαι στο 10:15. Τώρα ξεκινάει το καλό....

  • Αστείο 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Συμφωνώ σε όλα όσα λες. Εγώ όπως έχω πει κατά καιρούς θα ήθελα ένα ποτ πουρί από τα 1,2,3 που αναφέρεις με συνοδεία των καλών ιστοριών από το 4. Αλλά όπως έχουμε ξαναπεί μεράκι όρεξη όραμα μηδέν.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35720
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  21
  • Reputation:   126
  • Achievement Points:  21
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1510 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Δεν μου εμφανίζεται στις ενημερώσεις στο κανάλι... Καλά θα το κλικάρω από δω δεν τίθεται θέμα...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

2 min ago , Cresswell97 said:

Δεν μου εμφανίζεται στις ενημερώσεις στο κανάλι... Καλά θα το κλικάρω από δω δεν τίθεται θέμα...

Ναι, μας έκανε χαλάστρα το γιουτιούμπ, για κάποιον λόγο ενώ πάτησα δημοσίευση, δεν εμφανίστηκε στα feed, και παρέμεινε ως unlisted, χωρίς όμως να είναι. Και τώρα δεν εμφανίζεται στην καρτέλα με τα βίντεο, προφανώς κάτι δεν πάει καλά. Oh well, αυτά είναι τα άσχημα της πλατφόρμας, τα αντιμετωπίζει όλος ο κόσμος, εμείς θα μέναμε απ' έξω; Ελπίζω με την πάροδο του χρόνου να φτιάξει.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Βάλε το εκεί που συζητάμε για το Κομιξ. Μαζεύεις σε ένα βίντεο οοολα όσα είχαμε πει κατά καιρούς και ταυτόχρονα κανείς εκπληκτική παρουσίαση των εκδόσεων Ντίσνεϋ αλλά και κάποιων δημιουργών. Πρέπει να υπάρχει και εκεί.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, PhantomDuck είπε:

Επειδή είχα κουραστεί να γράφω συνέχεια τα ίδια πράγματα για το Κόμιξ, αποφάσισα να φτιάξω ένα βίντεο για αυτό, και να δίνω timestamps κάθε φορά που  θέλω να πω κάτι. Π.χ. για το αν πρέπει να γίνονται ανατυπώσεις, κλικ στο 06:51, για την παντελή έλλειψη ηχητικών εφέ,  03:45 . ΟΥΦ, μου πήρε αιώνες το βίντεο, ελπίζω τουλάχιστον να βοηθήσει κόσμο σε βάθος χρόνου.

 

 

 

Άλλο ένα πολύ ωραίο βίντεο που περίμενα. :) Με τον Γιώργο τα έχουμε μαζί συζητήσει πολλές φορές αυτά που λέει.

 

Απολαυστικό το rant στο 34:48 :lol::D Είμαι εγώ. :)

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.