Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έντυπη πορνογραφία στην Αθήνα και στον Πειραιά: τα αποτελέσματα μιας έρευνας [Τσιγκρής Άγγελος Α., Ο αγώνας της γυναίκας τ. 63-64, 1996]


rotagiatipino

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13216
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αυτό το άρθρο δεν αναφέρεται στα κόμικς αλλά στα πορνοπεριοδικά που κρέμονταν στα περίπτερα του 1998. Είναι μια ενδιαφέρουσα αν και "φεμινιστική" (αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό) ματιά σε αυτόν τον τομέα. Δημοσιεύθηκε στο περιοδικό "Ο αγώνας της γυναίκας" οπότε καταλαβαίνετε. Το τεύχος αναγράφει ένδειξη κυκλοφορίας 1998 και τίποτε άλλο. Το προηγούμενο τεύχος έγραφε Ιούνιος 1995-Ιούλιος 1996 και το επόμενο α΄ εξάμηνο 1998,  δε βγάζω άκρη. Έχει και τίτλους τσοντοπεριοδικών στο τέλος! Να ξέρετε πως τα Downtown, Κλικ, Nitro, Max, Men είναι κρυφοπορνό!!!!!!!!

 

513954528_1998t063064p040.thumb.jpg.3b03fa9aa2b0372af36a0e1019b6ac34.jpg  708906967_1998t063064p041.thumb.jpg.e72c2f0de49e4f549a3e5d12979eb2e8.jpg  2086021512_1998t063064p043.thumb.jpg.434accb652c915640a0cefdc501a5c31.jpg686537943_1998t063064p042.thumb.jpg.3fb632dc19132703787645d892122c30.jpg  

Επεξεργασία από rotagiatipino
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64280
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Αντί να μας κάνεις παρουσίαση το περιοδικό, προτίμησες να μας προφυλάξεις από τον "κακό" περιοδικό τύπο :) Ευτυχώς εγώ ήμουν πολύ μικρός τότε και δεν κινδύνεψα :lol:

:valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13216
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Έλα;;;;; Δε σ' ακούω......Αχ, σε χάνω..... Μια μου φεύγεις, μια σε χάνω ρε γμτ.................... :( Δεν έχω καλό σήμα, πάτα το μηδέν!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

 

 

 

τώρα έκανα "Ζεστά Χείλη" στο τόπικ ή "Ερωτικές Ανταλλαγές"? ή μήπως "Tsaf"? Σίγουρα κάτι παραπάνω από "Τέλεια Γυναίκα".

... οκ... και επειδή πρέπει να φαινόμαστε στις μηχανές αναζήτησης, καταγράφω αυτά που κατέγραψε.

 

1. Κρυφοπορνό

Photo, Κλικ, Colt, 01, Dune, Down Town, Το περιοδικό, Nitro, Βαβέλ, Τέλεια Γυναίκα, Pro, Max, Men.

 

2.  Ελαφρό Πορνό

Penthouse, More, Gallery, For Women, Men Only, Le Nouveau, Playboy, Greek gay, Guide, Famous, Pro, Tsaf, Here, Collection Open, Collection Tutti, Adonis, Αμφί, Models, Open, Talent, Look, Austler, Κράξιμο, Madonna, Mayfair, Pleasure, Gallery, Dynamite, First Hand, Gay Guide, Cherrie, New Look, He, Starlets, Extreme, Foreplay, Live Girls, Wet Dreams, Small Tops, Risque, Kiss and Sex, Ρωμαίο, Gay Ties, Gay Οδηγός, Erotica, Picante, Girls, OKM, Σειρά Ερωτικών Κόμικς, International Club, Odyssey, Collection Prive, Tutti, Gallery Girls, Penthouse Letters, Coupe, Playmate Review, Playboy Pocket, Penthouse Pocket, Penthouse Forum, Picture, Poster Edition, Girls from Picante, Coner, Collection Pro, Ερωτικά Κόμικς.

 

3. Πορνό
Forum, Naughty, High Society, Girls of Summur, For Men, Sex Story, Seven, Lingerie, Hard Core, Sex Orgies, Last, Tutti, Fresh Girls, Sandwich, Busen, Paradise, E.R., Dynamite, Super Sex, Super Star, Sexy Girls, Wild Girls, Doctor, Fresh, Sweet Little, Private, Pussycat, St. Pauli, Ολέθριο Πάθος, Αισθησιακά Κορίτσια, Come, Prive, X-Stasy, Sexual, Blit Illu, Exciting, Neighbors, Razzle, Cats, Pirate, Tripple-X, Sexy Jocker, Tereza O, Wild, Teenage, School Girls, Ερωτικές Ανταλλαγές, Genesis, Άσπρη Κρέμα, Hustler, MM, Στενές Σχέσεις, Mega Clima, Fat Girls, Big Size Boods, Pleasure, Expose, Booster, Maximum, XXX, Lady Domina, Anite, Wet Link, Girls of Swank, Showgirls, Adultis Only, Passion Partenet, Sex Fever, Slaved, Velvet, D-Cup, Bad Girls, Gent, Hot Erotica, Factory, 69, Ανδρική Φλόγα, Homo Sex, Hongo Sex, Τεκνό, Big Boys, Famous, Fat Sex, Meet, Men=16, Thrust, Super Gay

 

4. Σκληρό Πορνό

Red Hot RedHead, Teenager Sex, Anal Sex, Big Mamas, Breast Stroke, Hot, Rodox, Αθήνα-Λας Βέγκας, Κορμιά για Sex, Ζεστά χείλη, Foxes, Fulfιll your Kinkiest, Fantacies, Oriana, Grew Sex, Lesbian Love, Blue Climax, Exciting 69, Πονηρά Κόλπα, Αποπλανήσεις, Ερωτικό Ξύπνημα, Σαδομαζοχιστικό Party, Ρουφήγματα, Μαζόχ. Νοσοκόμες-Λεσβίες-Βιτσιόζες, Οικογενειακά Βίτσια, Δυνατά Παιχνίδια, Sex Mania, C-Mail, Bezerre, Λονδίνο, Lesbian Love, Radox 69, Animal Orgy, Satisfaction, Tentation, Sugar, Ανταλλαγές ζευγαριών, Color Climax, Plan Boy, Στενές Σχέσεις, Παρίσι-Σαν Τροπέζ, Ερωτικό Τρίγωνο, Φανταστικό Hard Sex, J.Brian, Boy on Boy, Mail, Teenager, Eva in Love, Cosmic Sexy, Orgasmic, Wild Sex.

 

====

Είμαι περίεργος να δω πόσα hit από anonymous users θα μαζέψει αυτό το τόπικ :D 
 

Όχι και τόσο για τους μουχλιασμένους 50+αρηδες που θα μπούνε και θα πούνε #τιναφτορε :lol: 

 

όλα στην υπηρεσία της τέχνης, της έρευνας και της επιστήμης :D 

 

:cheers5: 

υγ μη με διορθώσετε εάν τυχόν αντέγραψα κάτι λάθος :D I don't care :D που δε νομίζω να αντέγραψα εγώ λάθος. Κάποια άλλη, μπορεί :) 

υγ2 το Girls of Summur στη πραγματικότητα πρέπει να είναι αρχαιολογικό και να ασχολείται με Μεσοποταμία. Ur, Uruk, Nippur, Umma, Sumer και δεν συμμαζεύεται :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3019 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Φοβερή δικαιολογία:

 

 -Τι είναι αυτά κατω απ' το στρώμα σου, γιόκα μου?

 - Για τη διπλωματική μου, μάνα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.