Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES: ΧΕΛΩΝΟΝΙΝΤΖΑΚΙΑ


Βασιλεύς των κόμικς

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7114
  • Reputation:   26979
  • Achievement Points:  7449
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Απ' την περιγραφή φαίνεται να είναι ο τόμος, βέβαια. Δε μπορεί να σου στείλουν άλλο προϊόν. Λάθος θα έχουν κάνει, οπότε προχωρήστε κι όσοι προλάβετε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  677
  • Reputation:   3596
  • Achievement Points:  678
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

20 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Πιστεύω ότι κάποιο λάκκο έχει η φάβα...:lol: Μπορεί στην τιμή των 2.90 να απευθύνεται στα τεύχη ξεχωριστά κι όχι για τον τόμο με όλα τα τεύχη...

Κι εκτός αυτού η Gb-publishing δεν έχει καλές τιμές γενικά! Δηλαδή ό,τι πάρεις θα το πάρεις στην αρχική του τιμή χωρίς έκπτωση! Ένα παράδειγμα είναι που κάποιες συλλογές οι συνδρομές των τευχών έχουν πολύ καλύτερη τιμή στο radshop.gr σε σχέση με το GB-Publishing!

 

Μην βλέπεις το gbpublishing σαν κατάστημα που μπορεί να έχει εκπτώσεις.Δες το σαν ένα ακόμα περίπτερο ή ψιλικατζίδικο από το οποίο μπορείς να πάρεις αυτές τις εκδόσεις.Αν πετύχεις καμία έκπτωση τότε κομπλέ.

 

Και το προϊόν στο παραδήδει άνθρωπος,ο οποίος στο τέλος μπορεί να σου πει "ξέρεις κάτι με την Ιστοσελίδα υπήρξε σφάλμα,κανονικά η τιμή του κόμικ είναι 12,90.Πέσε τα φράγκα."Αν έπαιρνες κάνα βιντεοπαιχνίδι ψηφιακά από το playstation store ας πούμε και γινόταν κάτι τέτοιο μπορεί να τη "σκαπούλαρες" ας πούμε και να σου εμενε τα παιχνιδι στα "χέρια" στα 5 ευρώ αντί για 55 ευρώ.  :lol:   

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7114
  • Reputation:   26979
  • Achievement Points:  7449
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Μην βλέπεις το gbpublishing σαν κατάστημα που μπορεί να έχει εκπτώσεις.Δες το σαν ένα ακόμα περίπτερο ή ψιλικατζίδικο από το οποίο μπορείς να πάρεις αυτές τις εκδόσεις.Αν πετύχεις καμία έκπτωση τότε κομπλέ.

 

Και το προϊόν στο παραδήδει άνθρωπος,ο οποίος στο τέλος μπορεί να σου πει "ξέρεις κάτι με την Ιστοσελίδα υπήρξε σφάλμα,κανονικά η τιμή του κόμικ είναι 12,90.Πέσε τα φράγκα."Αν έπαιρνες κάνα βιντεοπαιχνίδι ψηφιακά από το playstation store ας πούμε και γινόταν κάτι τέτοιο μπορεί να τη "σκαπούλαρες" ας πούμε και να σου εμενε τα παιχνιδι στα "χέρια" στα 5 ευρώ αντί για 55 ευρώ.  :lol:   

 

 

Τι εννοείς; Να έρθει στην πόρτα και να μου ζητήσει περισσότερα ο courier; Εγώ παραγγέλνω φίλε μου μέσω κάρτας τις περισσότερες φορές, επομένως προπληρώνω και οφείλει να μου κόψει απόδειξη και να μου φέρει ότι ζήτησα. Εάν μου ακυρώσει το συγκεκριμένο (που μπορεί για εκείνο να έκανα μια σούμα με κάποια κομμάτια για να παραγγείλω απ' αυτόν) διότι έτσι του κάπνισε στην πορεία χωρίς να ενημερώσει τηλεφωνικά, ακυρώνω όλη την παραγγελία. Δεν είναι δικό μου φταίξιμο εάν κάτι είχε χαμηλότερη τιμή. Έπειτα ποιος σου λέει ότι δεν είναι κάποια ελαττωματική παρτίδα που προσπαθούν να "σπρώξουν"; Τέλος πάντων, εγώ με το να παραγγείλω αυτό το κόμικ στην τιμή που βάζουν ότι το πουλάνε, προφανώς και δεν κάνω κάτι παράνομο. Οπότε τι κουβεντιάζουμε τώρα;

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Μακάρι κάποιος να παραγγείλει να μας πει αν υπάρχει λάθος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7114
  • Reputation:   26979
  • Achievement Points:  7449
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις τώρα, olyssesmoore είπε:

Μακάρι κάποιος να παραγγείλει να μας πει αν υπάρχει λάθος...

 

Παρόλο που έχω τα τεύχη, θα έκανα την κίνηση αυτή σε αυτή την τιμή, εφόσον έβρισκα και ορισμένα άλλα να πάρω απ' αυτούς, όμως έδωσα πολλά τον περασμένο μήνα για κόμικς κι "έκλεισα" κι από τις αγγελίες εδώ μέσα άλλη μια βαρβάτη παραγγελία, οπότε πριν το Νοέμβριο εγώ ξανά δεν... Μόνο ότι κυκλοφορεί στο περίπτερο. Κι αυτό πιο πολύ θα το αγόραζα επειδή το εξώφυλλο είναι του Νικόλαου Κούτση, οπότε να δώσω τα χρήματα που πωλείται στα περίπτερα για ένα εξώφυλλο, δεν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1581 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το. Πήρα. Από το περίπτερο,  αλλιώς θα το χτυπούσα άμεσα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Από ότι καταλαβαίνω θα αργήσει πολύ να μας απαντήσει κάποιος αν υπάρχει λάθος...:sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5841
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  927 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βλέπω οτι στο σαιτ της εκδοτικής Μικρός Ηρωας και στα Public έχουν βγάλει σε τόμο τα 7 τεύχη σε καλή τιμή. (10 - 11 ευρω)
Το έχει διαβάσει κανείς να μας πει αν αξίζει το κόμικ?
Με ψήνει να πω την αλήθεια, απλά φοβάμαι μην είναι τελείως μούφα γιατί δεν βρίσκω πολλές κριτικές και πληροφορίες στο νετ.
 
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

8 ώρες πριν, Guts είπε:
Βλέπω οτι στο σαιτ της εκδοτικής Μικρός Ηρωας και στα Public έχουν βγάλει σε τόμο τα 7 τεύχη σε καλή τιμή. (10 - 11 ευρω)
Το έχει διαβάσει κανείς να μας πει αν αξίζει το κόμικ?
Με ψήνει να πω την αλήθεια, απλά φοβάμαι μην είναι τελείως μούφα γιατί δεν βρίσκω πολλές κριτικές και πληροφορίες στο νετ.
 

 

Για τσεκαρε εδω νομιζω αυτα ειναι  Teenage Mutant Ninja Turtles (2003) comic | Read Teenage Mutant Ninja Turtles (2003) comic online in high quality (readcomiconline.li)

 

Εντελως παιδικα μου κανουν παντως εμενα.

 

:havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5841
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  927 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Α ωραίος, thanks!
Του έριξα μια ματιά και δεν μου αρέσει το στυλ του σχεδίου καθόλου.
Επίσης δεν είδα πουθενά τους γνωστούς εχθρούς η έστω κάτι να μου κεντρίσει το ενδιαφέρον.
 
Προς το παρόν το προσπερνάω και ίσως σε καμιά πτώση τιμής να το ξανατσεκάρω.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2675
  • Achievement Points:  414
  • Days Won:  1
  • With Us For:  732 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τον τόμο τον αγόρασα σχετικά πρόσφατα. Κυρίως επειδή ήταν σε σενάριο του τιτανομεγιστοτεράστιου Peter David. Και κακώς έκανα. Που το αγόρασα αργά, όχι που το αγόρασα γενικά. Μου άρεσε πολύ το σχέδιο, αλλά μη βασιστείτε στο λόγο μου γι' αυτό μια και μου αρέσουν διάφορα στριφνά στυλ σχεδιασμού, οπότε καλύτερα να το τσεκάρετε πρώτα. Το σενάριο είναι όπως το περίμενα, κλασικό David-ικο, με το αιχμηρό χιούμορ του, τα ψυχολογικά του, την εξυπνάδα του. Με τα όλα του. Ωραία και τα αφιερωματάκια του Γαβριήλ Τομπαλίδη στην ιστορία των Χελωνών στο χαρτί, τον κινηματογράφο και την τηλεόραση. Πολύ καλή έκδοση, πολύ καλό κόμικ, με πήγε χρόνια πίσω χωρίς να είναι καθόλου ρετρό.

 

Υγ. Τα Χελωνονιντζάκια τα είδα πρώτη φορά σε ενοικιαζόμενη κασέτα VHS στα τέλη της δεκαετία του '80. Για να καταλάβετε και τι παλιόγερος είμαι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

1 ώρα πριν, v hunter d είπε:

Τον τόμο τον αγόρασα σχετικά πρόσφατα. Κυρίως επειδή ήταν σε σενάριο του τιτανομεγιστοτεράστιου Peter David. Και κακώς έκανα. Που το αγόρασα αργά, όχι που το αγόρασα γενικά. Μου άρεσε πολύ το σχέδιο, αλλά μη βασιστείτε στο λόγο μου γι' αυτό μια και μου αρέσουν διάφορα στριφνά στυλ σχεδιασμού, οπότε καλύτερα να το τσεκάρετε πρώτα. Το σενάριο είναι όπως το περίμενα, κλασικό David-ικο, με το αιχμηρό χιούμορ του, τα ψυχολογικά του, την εξυπνάδα του. Με τα όλα του. Ωραία και τα αφιερωματάκια του Γαβριήλ Τομπαλίδη στην ιστορία των Χελωνών στο χαρτί, τον κινηματογράφο και την τηλεόραση. Πολύ καλή έκδοση, πολύ καλό κόμικ, με πήγε χρόνια πίσω χωρίς να είναι καθόλου ρετρό.

 

Υγ. Τα Χελωνονιντζάκια τα είδα πρώτη φορά σε ενοικιαζόμενη κασέτα VHS στα τέλη της δεκαετία του '80. Για να καταλάβετε και τι παλιόγερος είμαι

Αυτά είναι κι εμένα τα αγαπημένα μου χελωνονιντζάκια! Θυμάμαι που τα έβλεπα παιδί στο alter! Ήταν τα καλύτερα! Η καινούριες σειρές με τα χελωνονιντζάκια είναι πολύ κατώτερες (για μένα)

  Αλλά το μειονέκτημα είναι ότι δεν μπορούμε να βρούμε πουθενά τα επεισόδια για να τα δούμε οι παλιοί...

 

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΜΕΝΑ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ(Αν δεν είναι μεταγλωττισμένα, έστω με ελληνικούς υπότιτλους!)

 

Όσο για τον τόμο με τα 7 τεύχη θα τον πάρω κάποια στιγμή κι ας είχα πάρει τα πρώτα 5 τευχάκια ξεχωριστά. Λογικά όταν τα συνδυάσω με κάποια προσφορά που θα κάνουν οι εκδόσεις Μικρός Ήρως σε περιόδους γιορτών, εκπτώσεων, διακοπών κτλ....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  236
  • Reputation:   2248
  • Achievement Points:  286
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1851 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Παιδιά πήρα από το παζάρι στην κυψέλη το συγκεντρωτικό τόμο... Και από ότι είδα στο δικό μου λείπει το 1ο τεύχος και ξεκινάει από το 2o...το έχει κανείς άλλος η μόνο σε μένα βγήκε έτσι; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

 

On 25/8/2022 στο 10:59 ΠΜ, olyssesmoore είπε:

Θυμάμαι που τα έβλεπα παιδί στο alter!

Στο alter ητανε ; Πως εγω θυμάμαι στο New Channel και στο Star ?

Eκτος αμα μιλάμε για μεταγενέστερα. Εγω εννοω τα οριτζιναλ,τα πατροπαράδοτα ,του 1987.

 

On 25/8/2022 στο 10:59 ΠΜ, olyssesmoore είπε:

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΜΕΝΑ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ(Αν δεν είναι μεταγλωττισμένα, έστω με ελληνικούς υπότιτλους!)

 

 

Δεν νομιζω να υπαρχουν ,λόγω δικαιωμάτων μάλλον. Στα αγγλικά τα βρίσκεις παντου εύκολα. 

 

 

 

Να δούμε πότε θα βγάλουν το ΤΜΝΤ the Last Ronin στα ελληνικά . Εχω διαβασει πολύ θετικά σχόλια.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πριν από 1 ώρα, ManaLeak13 είπε:

 

Στο alter ητανε ; Πως εγω θυμάμαι στο New Channel και στο Star ?

Eκτος αμα μιλάμε για μεταγενέστερα. Εγω εννοω τα οριτζιναλ,τα πατροπαράδοτα ,του 1987.

 

 

Δεν νομιζω να υπαρχουν ,λόγω δικαιωμάτων μάλλον. Στα αγγλικά τα βρίσκεις παντου εύκολα. 

 

 

 

Να δούμε πότε θα βγάλουν το ΤΜΝΤ the Last Ronin στα ελληνικά . Εχω διαβασει πολύ θετικά σχόλια.

 

Εγώ αναφερόμουν αυτά του 2005 περίπου. Του 1987 δεν ήμουν γεννημένος για να τα προλάβω... Το 1999 γεννήθηκα 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 λεπτό πριν, olyssesmoore είπε:

Εγώ αναφερόμουν αυτά του 2005 περίπου. Του 1987 δεν ήμουν γεννημένος για να τα προλάβω... Το 1999 γεννήθηκα 

 

Το 1987 δεν υπηρχε καν τηλεοραση να τα προβάλει :lol:

Καπου στα μεσα 90ς παιζανε στη χωρα μας.

 

Αυτα που λες δεν τα χω δει, ουτε μπορω να τα δω πλεον. Παντως τα πρωτα ειχαν υπεργαματο theme song και απο οσο θυμαμαι ωραια πλοκη. Ουτε αυτα αντεχω να τα δω...

Ειδικά συγχρονα καρτουν,κυριως απ το 2005 και επειτα ,δεν...

Τα μονα της συγχρονης εποχης που μαρεσαν ηταν τα Yugioh GX και τα 5d's που παρεπιπτόντως τα έβλεπα παράλληλα με την κυκλοφορία τους στην Αμερική. Καθε κυριακή στο Youtube ! 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14140
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

19 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Ειδικά συγχρονα καρτουν,κυριως απ το 2005 και επειτα ,δεν...

Και τα χελωνονιντζάκια του 2012 πάντως είναι πολύ καλή σειρά! Ίσως βέβαια, πέραν των καθορισμένων προτύπων ένας σημαντικός παράγοντας είναι οι αναμνήσεις που μας συνδέουν με μια σειρά!:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.