Μετάβαση στο περιεχόμενο

αποχαιρέτα το το comicbookdb.com που χάνεις


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190101
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

image.png

 

προφανώς αυτό έχει άμεση σχέση με το ότι η πλατφόρμα πουλήθηκε σε κάποια φάση τα τελευταία 1-2 χρόνια. 

 

Κρίμα. Από τα πλέον χρήσιμα εργαλεία. Τόσο γενικώς, όσο και ειδικά σε αυτό εδώ το φόρουμ. Άπειρες οι φορές που στραφήκαμε σε αυτό για να αντλήσουμε πληροφορίες και να κάνουμε συσχετισμούς με το τι μεταφράστηκε στα πάτρια. Ελπίζω να αντικατασταθεί από κάτι που θα έχει τον ίδιο όγκο πληροφοριών... Αυτό λέει η λογική, αλλά μέχρι να το δούμε :) 

 

(για όποιον τυχόν δεν το έχει πάρει πρέφα, έχουν κόψει τη σύνδεση από Ευρώπη λόγω GDPR. Η σύνδεση είναι εφικτή μόνο με TOR)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116946
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Θα επιστρέψει όμως. :)

 

(και free vpn στον opera, με το οποίο μπαίνεις στα πάντα). :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190101
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αυτό λέω. Να δούμε ως τι θα επιστρέψει :) Λογικά, ο όγκος των πληροφοριών (ποιος έγραψε τι, τι περιέχει το κάθε κόμικ, που επαναδημοσιεύτηκε κ.ο.κ.) δεν θα εξαφανιστεί. Αυτό αγόρασαν στην τελική :) Περιμένω όμως να δω το δια ταύτα. Άλλες πλατφόρμες που έχω πετύχει με ίδιες πληροφορίες, ήταν καλύτερες ως ντηζάιν, πολύ χειρότερες όμως ως "πληροφόρηση"...

 

"Hey everyone, I want to let you know that I’ve sold ComicBookDB.com to Comicbook.com. For support questions, please contact them at support@comicbook.com." (fb)

 

ε γουελ... έχω μπει σε αυτό το comicbook.com and I am not impressed. Χιλιοστό...

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26959
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δυστυχώς εγώ δεν έχω addon για free VPN στον Firefox (ίσως υπάρχει κάτι, αλλά για την ώρα δεν... Φοβερό εργαλείο για έναν ακόμη αξιόπιστο για χρόνια φυλλομετρητή όπως είναι ο "Opera"!) και τον "Tor" εννοείται πως είναι εγκατεστημένο, αλλά δε μπορώ κάθε φορά ν' ανοίγω και τα δύο παράλληλα εάν θέλω να μπω σε συγκεκριμένες σελίδες... Πιο πολύ για να "παίξω" λίγο το εγκατέστησα και τίποτε παραπάνω. Να συγκρίνω αποτελέσματα στη μηχανή αναζήτησης κτλ., μα ούτε γι' αυτά δεν έχω βρει χρόνο... Κρίμα για το "ComicbookDB", παρόλο που ποτέ δεν έτυχε να κολλήσω με τις ώρες εκεί και να ψάχνω, όντως υπήρχε απ' την αρχή του "Greekcomics" και το δουλεύατε παράλληλα πολλοί! Ήταν απίστευτα χρήσιμο εργαλείο!! Είναι μεγάλο κρίμα να χάνεται έτσι μια διεθνής διαδικτυακή βάση δεδομένων, όποιο κι αν είναι το θέμα της... Φτιάχνεται με απίστευτα μεγάλο κόπο και συνήθως συντελούν πολλοί άνθρωποι απ' όλο τον κόσμο για να φτάσει μετά από χρόνια σε έναν καλό παρονομαστή. Πολύ κρίμα... :(  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64348
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6430 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

1 hour ago, germanicus said:

Αυτό λέω. Να δούμε ως τι θα επιστρέψει :) Λογικά, ο όγκος των πληροφοριών (ποιος έγραψε τι, τι περιέχει το κάθε κόμικ, που επαναδημοσιεύτηκε κ.ο.κ.) δεν θα εξαφανιστεί. Αυτό αγόρασαν στην τελική :) Περιμένω όμως να δω το δια ταύτα. Άλλες πλατφόρμες που έχω πετύχει με ίδιες πληροφορίες, ήταν καλύτερες ως ντηζάιν, πολύ χειρότερες όμως ως "πληροφόρηση"...

 

"Hey everyone, I want to let you know that I’ve sold ComicBookDB.com to Comicbook.com. For support questions, please contact them at support@comicbook.com." (fb)

 

ε γουελ... έχω μπει σε αυτό το comicbook.com and I am not impressed. Χιλιοστό...

 

:cheers5: 

Άντε να μάθεις στο γέρικο σκυλί, νέα κόλπα :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190101
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

:) 

 

 

 

:cheers5: 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2772
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2354 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Τι κρίμα. Το χρησιμοποιούσα πολύ. Τον τελευταίο καιρό έμπαινα με proxy, VPN ή Tor καθώς η Ευρώπη ήταν μπλοκαρισμένη. Όπως λέει και το τραγούδι των Guns 'n' Roses "τίποτα δεν διαρκεί για πάντα, ούτε η παγωμένη Νοεμβριανή βροχή". :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.