Μετάβαση στο περιεχόμενο

Men In Black: International (2019)


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

4η ταινία που πηγάζει μέσα από το σύμπαν των ομώνυμων κόμικ. Αυτή τη φορά δεν έχουμε ως κεντρικό δίδυμο τους Will Smith και Tommy Lee Jones ούτε τον Barry Sonnenfeld στη σκηνοθεσία. Εδώ έχουμε 2 νέους πράκτορες που τους υποδύονται οι Chris Hemsworth (Thor) και Tessa Thompson (Valkyrie από το MCU) ενώ στη σκηνοθεσία έχουμε τον F. Gary Gray (Negotiator, Italian Job, Be Cool, Straight Outta Compton, Fate of the Furious κ.α.) Έχουμε επίσης την Emma Thompson ως Agent O όπως στο MIB 3 και πρωτοεμφανιζόμενο στο franchise τον Liam Neeson. 

 

MV5BMDZkODI2ZGItYTY5Yi00MTA4LWExY2ItM2ZmNjczYjM0NDg1XkEyXkFqcGdeQXVyMzY0MTE3NzU@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_.jpg

 

Εξωγήινοι θέλουν να καταστρέψουν τη Γη και βρίσκονται αντιμέτωποι με τους ήρωές μας (σε περίπτωση που δεν μπορούσατε να υποθέσετε την πλοκή :D

 

Φόλα σενάριο, κλισέ πλοκή, ανύπαρκτη χημεία μεταξύ του κεντρικού διδύμου (ποιος θεωρεί την Tessa Thompson καλή ηθοποιό ρε διάολε??? (την κρίνω μόνο από εδώ και από το MCU, δεν έχω δει κάτι άλλο δικό της)). Άντε μερικά ωραία γραφικά :) Από εκεί και πέρα, μια χαρά για 10χρονους. Όχι όμως και για 20χρονους. Ποσώς για μεσήλικες λοιπόν :lol: Δικαίως μόνο 80Μ$ στην ΟΥΖΑ και 254Μ$ γενικώς. Δικαίως 5,6 στο imdb και 23% στο rotten.

 

Άμα πρέπει σώνει και καλά να σταχυολογήσω κάτι, θα πω ότι στα καθ'ημάς έναν από τους διάφορους εξωγήινους τον κάνει τινάς Dimitri 'Vegas' Thivaios. DJ-Μουσικός παραγωγός, και το επώνυμο δεν είναι τυχαία ελληνικό :) Διαβάστε λεπτομέρειες στο ελληνικό wiki if you wanna know more για αυτόν :)

 

[imdb=tt2283336]

 

:cheers5:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Γάντζος changed the title to Men In Black: International (2019)

  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5727 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το έχω δεί πριν από λίγο καιρό και θα συμφωνήσω με την κριτική σου. Πάντως, παρά τα αρνητικά του έχει την πλάκα του και είναι καλύτερο από τα MIB 2 και MIB 3. Πιστεύω πως θα ικανοποιήσει τους φανς του franchise. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το δίδυμο Smith-Lee Jones βγάζει γέλιο και μόνο από φωτογραφία :D Και μόνο ένα καρέ ταλαίπωρη γκριμάτσα του Lee Jones έχει περισσότερη πλάκα από αυτή εδώ την ταινία :) Μπορεί λοιπόν σεναριακά αυτό εδώ να είναι καλύτερο ή μπορεί να έχει καλύτερα εφέ ή κι εγώ δεν ξέρω τι (διότι όντως δεν είχα περάσει σε εκείνες τις 2 τόσο καλά όσο με την πρώτη). Αυτό όμως είναι του στυλ "το 3 στα 10 είναι μεγαλύτερο από το 2 στα 10", οπότε μπαίνει στην εξίσωση το ότι η φάτσα του Lee Jones και η σπιρτάδα του Smith τις κάνει καλύτερες :lol: 

 

Για του λόγου το αληθές, ούτε που ξέρω από ποια από τις 3 ταινίες ειναι αυτή η φώτο, αλλά χαμογελάω και μόνο που τη βλέπω :D 

 

f3da028a74071bb9f609e710714214ec2602b61a.jpg

 

 

ok. Αυτή εδώ ξέρω από που είναι :) Από τη 2 :)  Και πάλι χαμογελάω και μόνο που τη βλέπω :D και περνάω αιώνες καλύτερα βλέποντας αυτή και μόνο τη φωτογραφία από όλη τη ταινία MIB International :lol: 

 

002MIB_Tommy_Lee_Jones_001.jpg

 

:cheers5:

 

edit η χημεία που έλεγα :) που δεν υπάρχει μεταξύ του ζευγαριού στην ΜΙΒ International :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23549
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2944 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Συγνώμη αλλά τι λέμε; Ακόμα και το ΜiB 2 είναι κορυφαία κωμωδία. Μπορεί η όλη ταινία να μην έδενε καλά, αλλά η σκηνή που έβαλες, οι σκηνές με τον Φρανκ, με τους νέρντουλες στο βίντεοκλαμπ, και φυσικά η κορυφαία:

κάνουν αυτό που πρέπει να κάνουν οι κωμωδίες. Να γελάς. ΟΚ η 3 ήταν καλύτερη μεν σαν υπόθεση, αλλά όχι αστεία άσε που ποτέ δε μου άρεσε η ιδέα ενός έξω καρδιά Κ και δε με ένοιαξε και τόσο το origin.

 

Tούτη δω ήταν ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου. Πιο πολύ μου φάνηκε σαν πρόβα του Χεμσγουόρθ για κανέναν 007 παρά για ΜΙΒ ταινία.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

δάκρυσα. Ώρα να την ξαναδώ :D

 

δεν κάνει για 007!!! Σαν ξεπλυμένος Brad Pitt ήταν, αλλά εν πάση περιπτώσει... :lol: 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Παπατζα μεγάλη :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23549
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2944 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

2 ώρες πριν, germanicus είπε:

δεν κάνει για 007!!! Σαν ξεπλυμένος Brad Pitt ήταν, αλλά εν πάση περιπτώσει... :lol: 

Δεν είπα ότι καλά και ντε θα τον πάρουν, είναι και αρκετά δημοφιλής για να γίνει ο νέος 007, αλλά σίγουρα ο ρόλος του ήταν καρμπόν ο Μποντ. Είναι τόσο κλισέ η ιδέα που έχουν οι αμερικάνοι ότι Βρετανός πράκτορας = Μποντ που δύσκολα θα ξεφευγε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Γενικώς μίλησες εξ'άλλου. 

Εγώ πάντως δεν είδα κάτι Μποντικό επάνω του.... οκ... Σουξέ ως προς την σεξουαλικότητά του. Θεωρητικά suave and a man of the world. Αυτά είναι όντως Μποντικά αρχετυπικά χαρακτηριστικά. Αλλά ήταν σε τέτοιο βαθμό "ξεπλυμένα" που πρέπει να κάτσω να το κάνω articulate, να βρω τα γονίδια αυτού του είδους του χαρακτήρα για να πω ποιος ήταν ο προ προ προ προ προ πάππος του είδους :) Χειρότερα κι από τη σχέση του homo sapiens με τον pierolapithecus catalaunicus (wiki:) 

 

μαύρα χάλια :lol:

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15849
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Την τριλογια την εχω δει καi την εχω αγαπησει. Ειδικα τις πρωτες 2 ταινιες. Χιουμορ και περιπετεια σε καλη ισσοροπια! Αυτη δεν μου εκανε κλικ απο τραιλερ και δεν ετην εχω δει. Με αυτα που διαβαζω καλα εκανα. Ισως σε κανα dvd στο μελλον.

 

Για Τζεημς Μποντ παντως εγω το Θωρ δεν τον θελω. Δεν μου ταιριαζει. Ειναι και Αυστραλος και πηγαινει το μυαλο μου στον Λεηζενμπι.  Εγω θα ψηφιζα τον Σουπερμαν Χενρι Καβιλ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On ‎13‎/‎10‎/‎2019 στο 2:46 ΜΜ, germanicus είπε:

ΟΥΑΟΥ ! ότι πρέπει για μενα  !

   Φως φανάρι ότι οι πρωταγωνιστές διαλέχτηκαν επειδή  είναι γνωστοί από τις μαρβελοταινίες . Οσο για Τζέημς Μποντ δεν το βλέπω . Αν θυμάμαι καλά ήταν μια συμφωνία μεταξυ Μπρόκολι και Φλέμινγκ ο Τ.Μ. να τον ερμηνεύει Βρετανός .Εκτος τον πρώτο ηθοποιο που ηταν Αμερικάνος  ( αν θυμάμαι Μπάρρυ  τον λέγανε ) όλοι οι άλλοι ηταν Βρετανοι . 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15849
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

5 min ago , Βασιλεύς των κόμικς said:

Αν θυμάμαι καλά ήταν μια συμφωνία μεταξυ Μπρόκολι και Φλέμινγκ ο Τ.Μ. να τον ερμηνεύει Βρετανός .Εκτος τον πρώτο ηθοποιο που ηταν Αμερικάνος  ( αν θυμάμαι Μπάρρυ  τον λέγανε ) όλοι οι άλλοι ηταν Βρετανοι .

 

Συμφωνια δεν ξερω αν υπηρχε αλλα εφοσον στα βιβλια ηταν Βρετανος και τον κανανε και στις ταινιες Βρετανο ηταν πιο λογικο και αληθοφανες να τον υποδυεται Βρετανος ηθοποιος.

 

Ο Μπαρυ Νελσον που λες ηταν για Αμερικανικη τηλεταινεια (επεισοδιο σειρας ανθολογιας) οπου εκει αλλαξανε την εθνικοτητα του Μποντ σε Αμερικανο (και του Φηλιξ Λαιτερ αντιστοιχα σε Βρετανο με ονομα πλεον Κλαρενς Λαιτερ) για τον απλο λογο οτι προοριζοταν για την Αμερικανικη τηλεοραση! Οποτε οντως ειναι η εξαιρεση αλλα δεν αφορα και κινηματογραφικη ταινια οποτε ποιος τον μετραει αυτον?? :lol:

 

  Ο 1ος Τζεημς Μποντ εννοειται οτι παντα θα ειναι ο Κονερι!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4610 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πραγματικό αίσχος αυτή η ταινία. Δεν ένιωσα καν ότι αυτό που έβλεπα ήταν MIB.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Προσωπικά δεν είχα δει καμία από τις 3 ταινίες και τις είδα μαζεμένες φέτος τον Ιούνιο πριν δω αυτήν. 

 

Πιο πολύ σαν σενάριο μ άρεσε η 3η. Μου φάνηκε πιο σύγχρονη και πιο ενδιαφέρουσα. Από τις 1 και 2 πάλι μάλλον προτίμησα την 2η γιατί μ άρεσε καλύτερα σαν υπόθεση με τον Κ που είχε χάσει την μνήμη του κλπ. Οσον αφορά στη νέα ταινία τώρα. Δεν πέρασα κι άσχημα στο σινεμά αλλά δεν ξετρελάθηκα. Αλλά δεν με ξενέρωσε γιατί δεν ήμουν φαν των Men in Black εξαρχής. Σίγουρα ήταν αρπαχτή και δεν είχε λόγο ύπαρξης πάντως. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.