Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
BATMAN: ENDGAME
Σενάριο/Kείμενα:
Scott Snyder
Σχέδιο:
Greg Capullo
Σχέδιο εξωφύλλου:
Greg Capullo, Danny Miki, Fco Plasencia
Hμερ. έκδοσης:
29-09-2019
Εξώφυλλα:
3 + 3 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
3
Κατηγορία:
Σειρά/Συνεχόμενα
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Υπερηρωικό
Περιοδικότητα:
Εβδομαδιαία
Μέγεθος:
16.5 x 24.5
Σελίδες:
56
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Μετάφραση:
Σάββας Αργυρού
Lettering:
Steve Wands, Dezi Sienty, Taylor Esposito, Jared K. Fletcher
Χρωματισμός:
Fco Plasencia
Επιμέλεια:
Μάγδα Τσολάκου
Πρωτότυπος τίτλος:
Batman #35-36
Προέλευση:
Αμερικανική
ISBN:
978-960-436-658-3
Ομαδοποίηση:

  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

BATMANENDGAME_0001.jpg  BATMANENDGAME_0001z.jpg

 

Μετά την ολοκλήρωση του "Batman - Ο θάνατος της οικογένειας", οι εκδόσεις Οξύ, σε συνεργασία πάντα με την εφημερίδα Έθνος της Κυριακής, μας προσφέρει το "Batman - Endgame". Πρόκειται για το αντίστοιχο story arc που εκδόθηκε από την DC το 2014, το οποίο ακολουθεί το "Death of the Family" και ολοκληρώθηκε σε 6 τεύχη. Η ελληνική έκδοση, θα ολοκληρωθεί σε 3 μέρη, αρχίζοντας από αυτή την Κυριακή (29/9) με το πρώτο μέρος.

 

Η ιστορία ξεκινά με τον Batman να αναρρώνει, ύστερα από μια μάχη με τον Scarecrow,

όταν ξαφνικά, δέχεται επίθεση από τα μέλη της Justice League, τα οποία έχουν επηρεαστεί από ένα τοξικό αέριο.

Αφού καταφέρνει να εξουδετερώσει, με την βοήθεια μιας ειδικής στολής, που ακούει στο Fenrir,

όλα τα μέλη της JL, ο Batman έρχεται αντιμέτωπος με τον μεγαλύτερο ορκισμένο εχθρό του, τον Joker!

Ο Joker, έχει ένα πράγμα μόνο στο μυαλό του, να πληγώσει αυτό που ο Σκοτεινός Ιππότης αγαπάει περισσότερο, το Gotham!

 

 

Για την έκδοση δεν έχω να προσθέσω κάτι, είναι στα γνωστά στάνταρ της Οξύ.

 

:batman:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Ήδη το αγόρασα. Χρειάζομαι επειγόντως λίγο ελεύθερο χρόνο γιατί η στοίβα με τα αδιάβαστα κόμικς στο κομοδίνο μου κοντεύει να φτάσει το 1 μέτρο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  232
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  310
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3505 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

28 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Ήδη το αγόρασα. Χρειάζομαι επειγόντως λίγο ελεύθερο χρόνο γιατί η στοίβα με τα αδιάβαστα κόμικς στο κομοδίνο μου κοντεύει να φτάσει το 1 μέτρο.

Δεν εισαι ο μονος!:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29538
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  161
  • Reputation:   882
  • Achievement Points:  161
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3871 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Σίγουρα είναι μόνο 56 σελίδες; Κάθε πρωτότυπο αμερικάνικο τεύχος περιέχει 22 σελίδες κεντρικής ιστορίας (σε σκίτσο Καπούλο) και 8 σελίδες δευτερεύουσας ιστορίας (από διαφορετικούς σκιτσογράφους). Η έκδοση του Έθνους περιλαμβάνει τις δευτερεύουσες ιστορίες ή όχι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

@Super Goofy 000 μέχρι εκεί που τελειώνει η έκδοση της Οξύ είναι πανομοιότυπη με την αγγλική που έχω. Η μόνη διαφοροποίηση που έχει είναι ότι το εσώφυλλο του οπισθόφυλλου της Οξύ, στο αμερικάνικο είναι πίσω σε ένα παράρτημα (με τα εξώφυλλα και τα εναλλακτικά). Μόνη επιφύλαξη είναι επειδή έχω τη Box Set και όχι το κανονικό ΤΡΒ που έχει το ιδιο εξώφυλλο με της Οξύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9670
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

5 hours ago, Kurdy Malloy said:

@Super Goofy 000 μέχρι εκεί που τελειώνει η έκδοση της Οξύ είναι πανομοιότυπη με την αγγλική που έχω. Η μόνη διαφοροποίηση που έχει είναι ότι το εσώφυλλο του οπισθόφυλλου της Οξύ, στο αμερικάνικο είναι πίσω σε ένα παράρτημα (με τα εξώφυλλα και τα εναλλακτικά). Μόνη επιφύλαξη είναι επειδή έχω τη Box Set και όχι το κανονικό ΤΡΒ που έχει το ιδιο εξώφυλλο με της Οξύ.

Δεν ξέρω τι έχει στο εσώφυλλο του οπισθοφυλλου η έκδοση της Οξύ, αλλά το κανονικό αμερικάνικο TPB (και το HC) έχει 14 εξώφυλλα στην λίστα (Variant Cover Gallery) εκ των οποίων ένα (το ενδέκατο) καταλαμβάνει 2 σελίδες. Και μετά έχει τα σχέδια (μολύβια) του Greg Capullo για τα 6 κανονικά (regural) εξώφυλλα των τευχών 30-35.

 

RCO149_1493873088.thumb.jpg.4a0869a96d0ca3a2702d1f5a4045b77d.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32641
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  16
  • Reputation:   122
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2233 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πήγα να το πάρω χθες (δεν είχα ξαναπάρει κομιξ από το Έθνος) και έκανα πίσω. Δεν θα ήταν καλύτερα πχ να παίρνουμε 3 κουπόνια που θα τα ανταλλάσσαμε με΄ένα ενιαίο τόμο; Μου φάνηκε πολύ μικρό το μέγεθος και το πάχος. Πόσο λεπτή είναι η σελίδα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Το περιεχόμενο αυτού του τεύχους είχε δημοσιευθεί από την Anubis στην εφημερίδα Έθνος (ξανά) στα πλαίσια του αφιερώματος που είχε κάνει στην DC. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5568
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Οχι ολο φιλε ,  το κοψανε στην μεση το δευτερο τευχος

20191005_025131.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΧΑ ! ΧΑ ! ΧΑ !ΧΙ ! ΧΟ ! ΧΑ ! ΧΑ ! Είμαι ο ΤΖΟΚΕΡ και γελώ ακαταύπαστα ,όχι γιατί είμαι ψυχοπαθής αλλα γιατι διαβάζω ,διαβάζω πολύ .Όχι τις περιπέτειες μου με τον μπούρδα με τα μαύρα ,πολύ βαρετός 'όπως και οι περιπέτειες μας .Μία με πίανει και του το σκάω ,και με ξανακυνηγά ,και όλο το ίδιο γίνεται .Μποουρίνγκ .Διαβάζω και διασκεδάζω ΣΕΡΑΦΙΝΟ  & ΤΙΡΑΜΟΛΑ . Εκεί να δείτε γέλιο ,αλλά & αγωνία .Θα φάει το βραστό κοτόπουλο ο ΣΕΡΑΦΙΝΟ θα τεντωθεί αρκετά ο ΤΙΡΑΜΟΛΑ ; εκεί να δεις κακία από τον ΒΑΡΕΛΗ και τον Μ. ΜΑΖΕΣΤΙΚ ,εγω είμαι γατάκι μπροστά τους .Διαβαστε τώρα το δεύτερο αλμπουμάκι αλλα  μετά  για να στανιαρέτε έναν ΤΙΡΑΜΟΛΑ  'η έναν ΣΟΛΝΤΙΝΟ για να σκάσετε ένα χαμογελάκι σαν το δικό μου στο θλιμένο προσωπάκι σας .

 

ΚΑ ΧΙ ! ΧΙ ! ΛΗ ΧΑ ! ΧΑ ! ΑΝΑ ΧΟΥ ! ΧΟΥ ! ΓΝΩ ΧΟ ! ΧΟ  ! ΣΗ ΧΑΧΙΧΟΧΟΥ ΧΕ ΧΕ ! 

 

     BATMANENDGAME_0002.jpgBATMANENDGAME_0002z.jpg

 

τα εξώφυλλα μεταφέρθηκαν στη βάση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

On 5/10/2019 στο 2:53 ΠΜ, spitermak είπε:

Οχι ολο φιλε ,  το κοψανε στην μεση το δευτερο τευχος

20191005_025131.jpg

Αυτό είναι στην παλιά ή στην καινούρια έκδοση;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5568
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Αριστερο τευχος ειναι της οξυ και το δεξι της ανουμπις

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τέλος παιχνιδιού για τον ΤΖΟΚΕΡ τέλος σειράς με το 3ο τεύχος .

Α! συγγνώμη το ξέχασα .ΧΑ! ΧΑ!ΧΑ! ακόμα ένα ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ! σας ξεγελασα έκανα τρία .

      

BATMANENDGAME_0003.jpg BATMANENDGAME_0003z.jpg

 

τα εξώφυλλα μεταφέρθηκαν στη βάση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1642 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Λοιπόν,η τύχη μου χαμογέλασε κάπως. Ο πατέρας μου πήγε να βάψει ένα μικρό δωμάτιο και πήρε το Έθνος της Κυριακής την εφημερίδα με το τελευταίο τεύχος του Batman Endgame μέσα,μου το έδωσε μήπως το θέλω.Και αυτό σημαίνει ένα μόνο πράγμα.....

 

ΈΧΩ ΤΟ ΠΡΏΤΟ ΜΟΥ BATMAN ΚΟΜΙΚ EVER NAAAAAAAAAAAAAAAAAI!!!!!!!!! :lol::banana: :dimis2::dimis2::dimis3::dimis:

 

Γκουχ γκουχ ,πίσω στα σοβαρά τώρα.Δεν μπορούσα να βρώ τα υπόλοιπα τεύχη από την εφημερίδα,και βρήκα ολόκληρο το σετ στα Αγγλικά σε ένα κόμικ στα Public 17+ ευρώ,καλή τιμή υποθέτω αλλά είπα να τα φυλάξω για τα ανερχόμενα τεύχη της συλλογής σκληρόδετων graphic novels της marvel.Οπότε διάβασα τα άλλα δύο online πριν πάω στο τρίτο γιατί αλλιώς δεν θα καταλάβαινα τίποτα (ναι,ναι,αμαρτία μου και τσατσιά το ξέρω).Το τρίτο το διάβασα κανονικά.

 

Πολύ,ωραίο,βίαιο,δεν περίμενα να πάει τα πράγμα όπως πήγε (κακά τα ψέματα αρχικά,δεν ήξερα περί τίνος πρόκειται κιόλας) και όμορφο σχέδιο!

Παρακάτω ακολουθούν Spoilers για το Batman Endgame:

Spoiler

Δεν έχω διαβάζει τι γίνεται πιο πριν ή μετά το Endgame.Αλλά φαντάζομαι πως για κάποιο λόγο πέθανε σε προηγούμενη ιστορία.

Αλλά γιατί έκοψε τη μούρη του λες και κάνει πλαστική προσώπου μόνος του; 

Και τι ή ποιοι είναι αυτοί οι τυπάδες με τις άσπρες μάσκες;

Πέρα αυτά,δεν έχω κανένα άλλο θέμα με την ιστορία.

 

 

ΥΓ: Τι έγινε Avengers; Αντιγράφουμε Batman στους τίτλους; :lol:

 

Επίσης τώρα κατάλαβα τι είναι αυτό το "Οξύ" που λένε συνέχεια στο thread της συλλογής graphic novel της marvel.

Μια ελληνική εκδοτική εταιρεία,που από όσο θυμάμαι και ξέρω,δεν είχα πότε συναντήσει κόμικ της ή να το έχω γενικά στη κατοχή μου μέχρι τώρα.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

On 10/14/2019 at 6:52 PM, TheMetalBat said:

 

 

Γκουχ γκουχ ,πίσω στα σοβαρά τώρα.Δεν μπορούσα να βρώ τα υπόλοιπα τεύχη από την εφημερίδα...

 

 

Δεν έχω κάνει καμία αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα αλλά οι τιμές που βλέπω για τα τεύχη της εφημερίδας είναι χώμα... Φαντάζομαι σύντομα θα μπει και το Endgame#2 και αργότερα το #3.

Στη θέση σου θα έπαιρνα και τα 3 του Θανάτου της Οικογένειας :up:

http://www.paper-bookland.gr/books.asp?action=search

Επεξεργασία από Pilgrim
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1642 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ναι,δεν θα έβαζα τις ελπίδες μου τόσο ψηλά.Πήρα τηλέφωνο στις Εκδώσεις Αναγνώστης στην Ομόνοια,που είδα στο site τους πως το έχουνε το μέρος Α και όλα τα Θανάτου της Οικογένειας.Για 50 λεπτά έκαστο,αλλά η κυρία που το σήκωσε μου λέει πως δεν τα βρίσκεις στο εμπόριο αυτά εκτός σελίδας,και τα συγκεκριμένα απλά τα έβαλαν στη βάση δεδομένων τους για όταν κυκλοφορούσαν.Και δεν ξέρει γιατί τα έβαλαν.Κρίμα,θα τις πλήρωνα τον ημερήσιο καφέ της.  :lol:

 

Ένας φίλος μου λέει πως μάλλον βαριόταν να σου πει ναι γιατί ήταν φθηνά και λίγα τα λεφτά.Δεν ξέρω,ήταν το μόνο κόμικ που θα ήθελα να είχα φουλ. Αλλού πραγματτικά στρεφεται τώρα το ενδιαφέρον μου (Συλλογή Graphic Novel της Marvel).Τουλάχιστον μπορώ να πω πως κάποτε στη ζωή μου είχα ένα Batman κόμικ γιατί θα ήταν αμαρτία,είναι ένας από τους αγαπημένους μου σούπερ ήρωες.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μιας και πρόκειται για το ίδιο team που επιμελήθηκε και τον "Θάνατο της οικογένειας", που πρόσφατα εκδόθηκε και στην χώρα μας, νομίζω ότι οι συγκρίσεις ανάμεσα στα δύο έργα είναι αναπόφευκτες.

 

Το σενάριο ακολουθεί το ίδιο μοτίβο και γεννάει ένα Γκόθαμ σκοτεινό, που προσφέρεται για κάθε είδους ραδιουργία. Ο Joker κι αυτή την φορά θα θελήσει να βλάψει την οικογένεια του Batman μόνο που τώρα θα το πραγματοποιήσει με την ευρύτερη έννοια του όρου. Προσβάλλοντας με έναν επικίνδυνο ιό όλους τους κατοίκους της πόλης. Αυτή την φορά φαίνεται πιο "ήρεμος", αλλά πάντα σατανικός. Ο αντίπαλός του, από την άλλη, στέκεται έξυπνος και δραστήριος, αλλά δεν λείπουν και οι στιγμές ψυχολογικής φόρτισης, οι οποίες ταίριαζαν περισσότερο στον "Θάνατο της οικογένειας". Το κλίμα που δημιουργείται στους δρόμους της πόλης είναι επικό και κρατάει τους αναγνώστες σε αγωνία και περιέργεια για την κατάληξη. Μου άρεσε ο τρόπος που ο συγγραφέας δικαιολογεί την ανοσία του villain, αλλά και το γεγονός της ένταξης στο cast κι άλλων τροφίμων του Arkham, σε ρόλους που δεν τους βλέπουμε συχνά. Ο Σκοτεινός Ιππότης έχει κι εδώ την συνδρομή των συνεργατών του, μόνο που δεν έχει τόσο πλουραλισμό, όσο στον "Θάνατο". Αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι η αρχή της πλοκής, όπου ο πρωταγωνιστής προσπαθεί, σαν άλλος Ironman, να αμυνθεί απέναντι στους συντρόφους του στην JLA. Την βρήκα αρκετά καλογραμμένη την εν λόγω σκηνή. :clap2: Όσο βυθιζόμαστε στο κόμικ, παρατήρησα μία μικρή κοιλιά κάπου στην μέση, για να έρθει μία μάχη στο φινάλε, βίαιη και πολύ προσεγμένη. Η σκηνοθεσία ήταν καλή (αλλά όχι τέλεια), ενώ κι εδώ υπήρχαν πολλοί διάλογοι και μονόλογοι που ήταν μακροσκελείς και κουραστικοί. Εν κατακλείδι, μιλάμε γι’ακόμα ένα βαρύ σενάριο του Batman που προσφέρεται πρωτίστως στους μυημένους αναγνώστες και τους φανς, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι και οι υπόλοιποι δεν θα το ευχαριστηθούν. Προσωπικά πέρασα όμορφα διαβάζοντας αυτά τα δύο έργα, αλλά θα κάνω λίγη αποχή τώρα από τον Batman. :P

 

Κι εδώ το σχέδιο μάς παραπέμπει σε μία αξιόλογη δουλειά, που έχει γίνει επαγγελματικά. Μπορεί ο καλλιτέχνης να έπρεπε να διαχειριστεί ένα σενάριο σκοτεινό, αλλά ο χρωματισμός, με τον οποίο παίζει, δεν είναι καθόλου κουραστικός για το μάτι, κάνοντας τον αναγνώστη να το ευχαριστηθεί. Αρκετά ήταν τα καρέ που με εντυπωσίασαν, την ώρα που η απόδοση του μανιακού προσώπου του Joker ήταν αριστουργηματική. :respect:

 

Για την έκδοση δεν έχω να πω πολλά. Είναι ακριβώς όπως στα τρία τεύχη του “Θανάτου της οικογένειας”. Καλό χαρτί και ζωντανή εκτύπωση (με το μελάνι να σκυλοβρωμάει :lol: ), αλλά πολύ λεπτά εξώφυλλα που είναι επιρρεπή στα τσακίσματα και στις δαχτυλιές. Στα εξτραδάκια έχουμε μόνο εξώφυλλα (πρωτότυπα κι εναλλακτικά).

 


:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32411
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;
Πόσο έκανε η εφημερίδα που έδινε τα τευχάκια;
Αν θυμάμαι καλά από άλλες περιπτώσεις γύρω στα 4-4.50€ είχε συνήθως.
To λέω γιατί ρώτησα χθες στο Mαγικό Κόσμο πόσο δίνει τα τεύχη μεμονωμένα και μου είπε 5.50€ :thinking:
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

@Laz33    4,25  κανει το εθνος της κυριακης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32411
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Άρα καλά θυμόμουν.
Ξέρει κανείς που αλλού μπορώ να βρω τα κόμικς που δίνει το Έθνος;

Αλλά σε νορμάλ τιμή. Το πολύ 4.25€ δηλαδή.
Τα 5.50€ είναι υπερβολή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Υπερβολή ξε-υπερβολή, εάν δεν κάνω κάποιο συγκλονιστικό λάθος, όλα τα κόμικ που δίνονται ως προσφορά με εφημερίδα, όταν πας να τα αγοράσεις μετά αυτόνομα, κοστίζουν περισσότερο. Και άμα δεν συμβαίνει με όλα, τότε συμβαίνει με τα περισσότερα :) 

 

Αυτά καθαρά όσον αφορά το "στο έτσι κοστίζουν περισσότερο". :) 

 

Δεν ξέρω τι είδους γραφεία/εγκαταστάσεις έχουν επάνω. Σε αντίστοιχες περιπτώσεις όμως με Disney της Καθημερινής, μπορούσε κανείς να πάει στα γραφεία της στην Αθήνα και να αγοράσει την εφημερίδα με την προσφορά μέσα στην τιμή που πωλούταν. Μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων φυσικά :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

@Laz33   Εγω πιο παλια που ηθελα κατι βιβλια απο ταινιες (πεταλουδας, εξορκιστης κτλ) που εδινε το Εθνος της Κυριακης πηρα τηλεφωνο να δω αν μπορω να βρω παλια κυριακατικα φυλλα πληρη (δηλ μαζι με τα δωρα). Οι ανθρωποι ηταν πολυ εξυπηρετικοι και μαλιστα μου ειπαν οτι μπορουν να τα πανε σε οποιοδηποτε σημειο που πουλαει τυπο και να τα παρω απο κει. Εγω ηξερα τη διευθυνση και το ονομα του ψιλικατζιδικου που πηγαινω και το βρηκε στη λιστα του και κανονισε και μου τα πηγανε εκει και μαλιστα ειχε κολημενο αυτοκολλητο πανω στο σελοφαν "παραγγελια για τον κο Albertus Magnus" ωστε να μην το δωσει αλλου ο μαγαζατορας. Καλο θα ειναι βεβια να ενημερωσεις τον μαγαζατορα να στα φυλαξει γιατι μπορει να νομισει οτι ειναι λαθος και να τα δωσει πισω απευθειας κτλ Και στο λεω γιατι μου ειχε κανει πολυ θετικη εντυπωση γιατι σε αλλες εφημεριδες δεν το κανουν. Επισς καλο θα ειναι να βρεις λιγο τις ημερομηνιες των φυλλων που θες γιατι μπορει να μην ξερουν απο την διανομη ποια τρια φυλλα ειχε το "batman endgame" κτλ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32411
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Άρα να απευθυνθώ στην εφημερίδα.
Αν θυμάμαι καλά έχουν γραφεία και στη Θεσσαλονίκη, κάπου στη Μητροπόλεως. Είχα πάει να πάρω κάτι Αστερίξ του Έθνους παλιότερα.
Πάντως είναι κάπως εκτός λογικής να παίρνεις το κόμικ μαζί με την εφημερίδα και όλα τα υπόλοιπα ένθετα με 4.25€ και το κόμικ σκέτο να το πουλάνε μετά 5.50€.
Οι εκδόσεις Μικρός Ήρως νομίζω τα κόμικς που έδιναν με εφημερίδα τα πουλάνε μεμονωμένα στην τιμή της εφημερίδας, άντε ένα 5% πάνω.

Αντί για 4.25 στα 4.50€.
Το 5.50 εξακολουθώ να θεωρώ είναι υπερβολή.
Τέλος πάντων. Τουλάχιστον να ξέρω πως θα πορευθώ από εδώ κι εμπρός.
Το Endgame μάλλον δεν θα το πάρω έτσι που έγινε :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2743
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αφού το ολοκλήρωσα σήμερα, μου άρεσε πολύ περισσότερο από τον Θάνατο της Οικογένειας (το οποίο το είχα βρει αρκετά αρρωστημένο). Που τις βρίσκει αυτές τις στολές ο μπαγάσας ο Μπάτμαν. Θα έχει καλή νυχτεριδομοδίστρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Κυριακή σήμερα, ημέρα ανάγνωσης :gnews:

 

Διαβάστηκαν και τα 3 τομάκια, με την ιστορία να είναι πολύ καλή και σε ορισμένες στιγμές να πιάνω τον εαυτό μου να παρατηρεί το σχέδιο. Πότε σκοτεινό και μαύρο, πότε χρωματιστό και "χαρούμενο".

Ωραία πλοκή, σε κρατά σε αγωνία. Είχε και τις δυνατές του στιγμές (βλέπε Alfred)

 

Να πούμε επίσης οτι η ιστορία δεν τελειώνει εδώ αλλά σε αφήνει με ένα "χμ, τι έγινε εδώ" :thinking: 

Εντάξει δεν έμεινα με την απορία και μάλλον θα διαβάσω τα επόμενα 2-3 τευχάκια online :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όπως και το Captain Marvel πωλείται και αυτό όλο μαζί σαν τριάδα στα περίπτερα. Το πέτυχα σήμερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33799
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   44
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Όλη η σειρά που κυκλοφορούσε με το Έθνος είναι διαθέσιμη πέρα από τα περίπτερα και από την Brainfood Εκδοτική σε ελαφρώς καλύτερη τιμή (τα 3τομα 4.77 τα 2τομα 3.18, κοινώς 1.59 ο τόμος - ακόμη και μεμονωμένα).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ψαχουλεύοντας την "καταλογογράφηση" των μπατ-εκδόσεων για το αφιέρωμα, παρατήρησα ότι το "Batman: Endgame" λείπει από τη σχετική λίστα στο GreekComics. Σκέφτηκα να το αναφέρω εδώ, ώστε να το προσθέσεις κάποιος διαχειριστής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64279
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

@BATNICK  Έγινε  :thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Valtasar changed the title to BATMAN: ENDGAME

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.