Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΛΛΟΓΗ GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5480
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 4/12/2022 στο 11:02 ΜΜ, olyssesmoore είπε:

Ανανεώνονται. Υπομονή χρειάζεται 

Ισχύει αλλά ελάχιστοι τόμοι και λίγα αντίτυπα. Πριν από ένα μήνα υπήρχε το δεύτερο μέρος των μυστικών πολέμων αλλά εξαντλήθηκε. Τον ψάχνω και εγώ, όπως και τους τόμους #17 (The Incredible Hulk Πλανήτης Χαλκ, Μέρος Πρώτο) και #48 (The Amazing Spider-Man Αποκαλύψεις & Μέχρι Να Σβήσουν Τα Άστρα). Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος, ειδικά για τους πολύ παλιούς τόμους γιατί το παρακολουθώ το θέμα της ανανέωσης εδώ και ένα χρόνο. :moutra: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πριν από 1 ώρα, karolos79 είπε:

Ισχύει αλλά ελάχιστοι τόμοι και λίγα αντίτυπα. Πριν από ένα μήνα υπήρχε το δεύτερο μέρος των μυστικών πολέμων αλλά εξαντλήθηκε. Τον ψάχνω και εγώ, όπως και τους τόμους #17 (The Incredible Hulk Πλανήτης Χαλκ, Μέρος Πρώτο) και #48 (The Amazing Spider-Man Αποκαλύψεις & Μέχρι Να Σβήσουν Τα Άστρα). Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος, ειδικά για τους πολύ παλιούς τόμους γιατί το παρακολουθώ το θέμα της ανανέωσης εδώ και ένα χρόνο. :moutra: 

Τους ψάχνεις και μεταχειρισμένα ή με μόνο από gb- publishing ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5480
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πριν από 1 ώρα, olyssesmoore είπε:

Τους ψάχνεις και μεταχειρισμένα ή με μόνο από gb- publishing ;

Μεταχειρισμένα δεν αγοράζω γιατί δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι. Ειδικά τα graphic novels που είναι μαύρα αφήνουν δαχτυλιές αν δεν τα προσέξεις. Είχα ανεβάσει παλαιότερα φώτο με τον Atticus Rhodes (έχει κανάλι στο youtube) όπου παρουσίαζε τον 1ο τόμο (αν θυμάμαι καλά) και φρίκαρα :trixes: με τον τρόπο που τον ξεφύλλιζε. Επομένως ψάχνω για καινούργιους. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  942 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Μεταχειρισμένα δεν αγοράζω γιατί δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι. Ειδικά τα graphic novels που είναι μαύρα αφήνουν δαχτυλιές αν δεν τα προσέξεις. Είχα ανεβάσει παλαιότερα φώτο με τον Atticus Rhodes (έχει κανάλι στο youtube) όπου παρουσίαζε τον 1ο τόμο (αν θυμάμαι καλά) και φρίκαρα :trixes: με τον τρόπο που τον ξεφύλλιζε. Επομένως ψάχνω για καινούργιους. 

Είδα σε αγγελία ότι πουλά κάποιος τους δυο τόμους των Μυστικών Πολέμων με 10€ τον καθένα και σε άριστη κατάσταση(έτσι λέει).

Και έχω κι εγώ προβληματισμό τέτοιον. Κατά πόσο αξίζει. 

Μου κάνει εντύπωση που δεν μπορεί κάποιος να τα βρει κάπου αλλού εκτός από την GB . Η εταιρεία που τα εκδίδει εδώ στην Ελλάδα ποια είναι? Ξέρει κανείς? Ή αν μπορώ να το βρω από άλλη εκδοτική.

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  270
  • Reputation:   2504
  • Achievement Points:  271
  • Days Won:  4
  • With Us For:  908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αξίζει να τσεκαρεις "μεταχειρισμένα " αν δεν μπορείς να τα βρεις . Εγώ είχα πάρει στα 8 πριν κανένα χρόνο και το "τελευταίο κυνήγι του Κρέιβεν" και μαλλιστα ζελατίνα. 

Απλά για να σιγουρευτείς του λες να σου δείξει φωτό ράχη κτλ γιατί όντως παίζει και κακοδιαχείριση δυστηχωε αυτών που πουλάνε .

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν πετυχαίνεις σε παλαιοβιβλιοπωλεια ή αγγελίες συχνά τόμους .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5480
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

11 ώρες πριν, ajuli είπε:

Είδα σε αγγελία ότι πουλά κάποιος τους δυο τόμους των Μυστικών Πολέμων με 10€ τον καθένα και σε άριστη κατάσταση(έτσι λέει).

Και έχω κι εγώ προβληματισμό τέτοιον. Κατά πόσο αξίζει. 

Μου κάνει εντύπωση που δεν μπορεί κάποιος να τα βρει κάπου αλλού εκτός από την GB . Η εταιρεία που τα εκδίδει εδώ στην Ελλάδα ποια είναι? Ξέρει κανείς? Ή αν μπορώ να το βρω από άλλη εκδοτική.

Η εταιρεία έκδοσης είναι η Hachette, ενώ τη μετάφραση - επιμέλεια στη χώρα μας έχει αναλάβει η Anubis. Από όσο ξέρω, τα συγκεκριμένα κόμικς όπως και της Radnet δεν διατίθενται στα κομιξαδικα λόγω φορολογίας. Θα τα βρεις στα περίπτερα και στις ιστοσελίδες gb-publishingservices και radshop. Οι μυστικοί πόλεμοι (1984) κυκλοφόρησαν στο Σπαιντερμαν του Καμπανά, σε ασπρόμαυρη μορφή τη δεκαετία του 80 και μπορείς να τους διαβάσεις από τα scanning που έχουν ανεβάσει οι φίλοι του forum. 

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

10 ώρες πριν, Ubergorn είπε:

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν πετυχαίνεις σε παλαιοβιβλιοπωλεια ή αγγελίες συχνά τόμους .

Κι όμως, είναι αρκετά λογικό, καθώς τα συγκεκριμένα, δεν έχουν παλιώσει αρκετά, για να πάρουν τον δρόμο προς κάποιο ράφι παλαιοπωλείου, ενώ, απευθύνονται σ' ένα κοινό κομικσάδων, που -συνήθως- αγοράζουν έναν τόμο και τον κρατούν. Θα δεις πάντως, ότι σε κάποια χρόνια( πέντε- έξι υπολογίζω), θα αρίσουν και οι πρώτες αγγελίες. Όπως τα Μίκυ Μάους της Καθημερινής δεν κυκλοφορούν, στα μεταχειρισμένα, αν δεν περάσει πρώτα ένα εύλογο χρονικό διάστημα, έτσι και οι συλλογές αυτές!:beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 85: The Incredible Hulk - Μαινόμενο Τέρας

 

clean (2).jpg  Incredible_Hulk_Vol_1_107.webp  s-l500.jpg

 

Ο ρετρό Δεκέμβριος της Hachette ξεκίνησε με αυτόν τον τόμο, τον οποίο διάβασα και λέω κλασικά να μεταφέρω τις εντυπώσεις μου :)

 

Μια κλασική ιστορία καταδίωξης για τον Hulk

 

TIH2-103-page-001-l.jpg  TIH2-104-page-003-l.jpg

 

Διαβάζοντας τον τόμο, έπαθα λίγο σοκ με το πόσο ελάχιστη εξέλιξη έχουν οι ιστορίες του Hulk από τους τόμους της Radnet σε αυτόν τον τόμο παρά το γεγονός ότι ακόμα και η δημιουργική ομάδα έχει αλλάξει και υποτίθεται περίμενα κάτι καινούριο. Ουσιαστικά έχουμε μια συρραφή διαφορετικών τευχών όπου βλέπουμε πολλούς, διαφορετικούς εχθρούς του Hulk ενώ παράλληλα τον κυνηγάει κλασικά και ο αμερικάνικος στρατός με τον Talbot και τον Thunderbolt Ross, ενώ ο Banner προστατεύει και αγαπάει την Betty.

 

TIH2-103-panel-sample.jpg

 

Ο τόμος ξεκινάει με τον Hulk να μάχεται ήρωες της Asgard ύστερα από ένα πανούργο και έξυπνο σχέδιο του Loki. Ύστερα περνάει ένα αρκετά μεγάλο φάσμα διαφορετικών εχθρών σε ιστορίες με κοινό αφηγηματικό μοτίβο και το βάρος να δίνεται στη δράση που πραγματικά είναι πολύ δυναμική. Επίσης έχουμε μια ωραία ιστορία δύο τευχών με τον Mandarin και γενικά με κέρδισε η μάχη με τον Rhino. Από εκεί και μετά τελειώνουμε με ένα πολύ μεγάλο Annual όπου ο Hulk συναντά τους Inhumans αλλά παρά το μεγάλο μέγεθος της ιστορίας, δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα.

 

TIH2-105-page-003-l.jpg  TIH2-106-page-001-l.jpg  TIH2-108-page-003-l.jpg

 

Όπως είπα το μοτίβο είναι κοινό με Radnet απλά με πιο πλούσιες τοποθεσίες και διανθισμένο με καινούριους κακούς και ήρωες. Αλλά η λογική των Hulk ιστοριών παραμένει κοινή και εμένα πέραν της δράσης που είναι μια χαρά, το σενάριο δε με κέρδισε σχεδόν σε καμία από όλες τις ιστορίες που διάβασα. Από την άλλη οκ είναι ένας ρετρό τόμος και οι φαν αυτού του στυλ ιστοριών πιστεύω θα περάσουν καλά.

 

Hulk με άρωμα γυναίκας

 

TIHA-001-page-002-l.jpg  TIHA-001-page-003-l.jpg

 

Εικαστικά ο τόμος είναι πολύ ανώτερος σε σχέση με τις παλιότερες ιστορίες του ήρωα και αυτό προφανώς οφείλεται στο ότι υπάρχει μια πιο φρέσκια ματιά, γιατί η Marie Severin και ο Herb Trimpe που αναλαμβάνουν τα μολύβια κάνουν εξαιρετική δουλειά. Ζωντανές εικόνες, ωραίες μάχες, πολύ πιο σαφής αποτύπωση των ανθρώπινων χαρακτηριστικών, γενικά το σχέδιο των δύο μοιάζει και η δουλειά που κάνουν είναι πάρα πολύ ικανοποιητική.

 

Τελικός απολογισμός και σε ποιους προτείνεται

 

Maximus_29_the_Hulk_and_the_Renegade_Inhumans_from_Incredible_Hulk_Annual_Vol_1_1.webp

 

Είναι από τους μέτριους τόμους της συλλογής, αλλά μπορώ να θυμηθώ και χειρότερους, γενικά πάντως δεν έχει να πει πολλά σε κάποιον που δεν του αρέσει ο Hulk ή κάποιον που διαβάζει περιστασιακά Marvel. Στους φανς της ρετρίλας θα πει πολλά και ειδικά το σχέδιο του μπορεί να σε κερδίσει, ωστόσο περιμένω εναγωνίως τον Nick Fury στα επόμενα δύο τεύχη για να πάει τη συλλογή παρακάτω με μια πιο εντυπωσιακή ιστορία. Καλό διάβασμα σε όλους :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  270
  • Reputation:   2504
  • Achievement Points:  271
  • Days Won:  4
  • With Us For:  908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

On 7/12/2022 στο 8:27 ΜΜ, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Κι όμως, είναι αρκετά λογικό, καθώς τα συγκεκριμένα, δεν έχουν παλιώσει αρκετά, για να πάρουν τον δρόμο προς κάποιο ράφι παλαιοπωλείου, ενώ, απευθύνονται σ' ένα κοινό κομικσάδων, που -συνήθως- αγοράζουν έναν τόμο και τον κρατούν. Θα δεις πάντως, ότι σε κάποια χρόνια( πέντε- έξι υπολογίζω), θα αρίσουν και οι πρώτες αγγελίες. Όπως τα Μίκυ Μάους της Καθημερινής δεν κυκλοφορούν, στα μεταχειρισμένα, αν δεν περάσει πρώτα ένα εύλογο χρονικό διάστημα, έτσι και οι συλλογές αυτές!:beersanta:

Αγγελίες έχουν βγει κατα καιρούς αλλά όχι πολλές. Κατά τα όλα συμφωνώ μαζί σου 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σας καλημερίζω με το φτυαράκι μου επ' ώμου και ξεκινάω δύο σύντομες κριτικές 

 

85. The Incredible Hulk Μαινόμενο Τέρας:  Παλιός, κλασικός ΧΟΥΛΚ! Ένα ταξίδι πίσω στο χρόνο και στις παλιές ιστορίες του πρασινοτόμαρου Γολιάθ. Πολύ ωραίο το σχέδιο, συνεχής η δράση και ο αγαπημένος μου Μανδαρίνος σε μια από τις ιστορίες που μου είχαν κάνει πολλή εντύπωση όταν ξεκινούσα το ταξίδι μου στον κόσμο της Marvel. Τώρα θα έλεγα και κάτι για τον κινηματογραφικό Hulk αλλά κρατιέμαι.

 

86. Nick Fury Πράκτορας της Ασπίδας, Μέρος Πρώτο: Τώρα θα σας αποδείξω πόσο ανάποδος άνθρωπος είμαι, για όσους δεν το έχουν καταλάβει. Όταν είδα πως θα υπάρχουν δύο τόμοι ΑΣΠΙΔΑ στη συλλογή δεν ενθουσιάστηκα ακριβώς. Δε τρελαίνομαι με αυτές τις ιστορίες. Ε, είναι η πρώτη φορά από την έναρξη της συλλογής που αγόρασα τόμο από την Τετάρτη! Και μπορώ να πω ότι και τον επόμενο, Τετάρτη θα τον αγοράσω. Τι καταπληκτικό που είναι το σχέδιο του Steranko! Θυμάμαι πόσο με ξένιζε όταν ήμουν μικρός. Τώρα που έχω ξεστραβωθεί κάπως στα καλλιτεχνικά, μπορώ να το εκτιμήσω. Έχει έναν σουρεαλισμό που σε αιχμαλωτίζει. Οι ιστορίες είναι σε στυλ 007 και κρατάνε το ενδιαφέρον. Και όσο σκέφτομαι ότι είχα σκοπό να αφήσω αυτούς τους τόμους και θα έχανα αυτό το διαμαντάκι...

ΥΓ. Τι σου κάνει ο κινηματογράφος. Με αυτόν τον Νικ μεγάλωσα αλλά μόλις άνοιξα το τόμο σκέφτηκα "μα πού είναι ο Samuel;"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55402
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

46 min ago , v hunter d said:

"μα πού είναι ο Samuel;"

 

To 1966 ηταν 18 χρονών παλικαράκι! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ο τόμος 86 κυκλοφόρησε με το πρώτο μέρος της ιστορίας του Nick Fury και το εξώφυλλο με το οπισθόφυλλο προστέθηκαν στη βάση μας!

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0086.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0086z.jpg

 

Σε δύο εβδομάδες, έρχεται το δεύτερο μέρος της ιστορίας:

 

img20221215_23341010.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Και σε εσάς ο τόμος με τον Νικ φιούρι δεν περιέχει τα εξώφυλλα των τευχών με ζυγό αριθμό;

Έπεσα σε κακέκτυπο ή είναι όλη η παρτίδα έτσι;

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55402
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όλα έτσι είναι. Ο τόμος περιέχει μόνο τα μισά εξώφυλλα. Φαίνεται όμως σαν να ήταν έτσι και στο πρωτότυπο. Μπορείς να μας διαφωτίσεις @ Ilias  :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  942 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Ξέρει κάποιος αν γίνουν επανέκδοση κάποιοι εξαντλημένοι τόμοι? 

Ψάχνω 4 τεύχη και δεν τα βρίσκω πουθενά. 😔

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

30 λεπτά πριν, ajuli είπε:

Ξέρει κάποιος αν γίνουν επανέκδοση κάποιοι εξαντλημένοι τόμοι? 

Ψάχνω 4 τεύχη και δεν τα βρίσκω πουθενά. 😔

Ενδιαφέρεσαι και για μεταχειρισμένα σε άριστη κατάσταση;

Το αναφέρω μήπως κάποιος εδώ στο greek comics δίνει αυτά που ψάχνεις σε άριστη κατάσταση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  942 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

35 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Ενδιαφέρεσαι και για μεταχειρισμένα σε άριστη κατάσταση;

Το αναφέρω μήπως κάποιος εδώ στο greek comics δίνει αυτά που ψάχνεις σε άριστη κατάσταση...

Ναι βέβαια. Δεν έχω θέμα.

 

Ψάχνω τους τόμους 

10. Spiderman-Η Γέννηση του Βένομ

14. Daredevil-Αναγέννηση

39. Spiderman-Απώλεια

54. Avengers-Η Γέννηση του Ultron

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55402
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

14 hours ago, constantinople said:

Όλα έτσι είναι. Ο τόμος περιέχει μόνο τα μισά εξώφυλλα. Φαίνεται όμως σαν να ήταν έτσι και στο πρωτότυπο. Μπορείς να μας διαφωτίσεις @ Ilias  :giati:

 

Τελικά λύθηκε το μυστήριο: το Strange Tales δημοσίευε συγχρόνως ιστορίες Φιούρι και Δρ Στρέιντζ και τα εξώφυλλα που λείπουν αφορούν τις ιστορίες του Δρ Στρέιντζ.

 

Ο τόμος έχει μόνο τα εξώφυλλα που αφορούσαν τις ιστορίες του Φιούρι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13509
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

19 λεπτά πριν, ajuli είπε:

10. Spiderman-Η Γέννηση του Βένομ

 

Aυτο το εψαχνα και εγω πριν κανα 8μηνο περιπου. Εξαντλημενο ηταν, ουτε σε αγγελιες το εβρισκα.

Επισης ηθελα τα 30 36 secret wars αλλα το ενα απο τα 2 (το 36 νομιζω) ειναι επισης αφαντο.

Μετά απο λιγο,τα παρατησα δεν ξανασχοληθηκα.

 

Αυτα παθαινεις οταν δεν τα παιρνεις οταν πρεπει, στην ωρα τους. :(

 

Αμφιβαλλω αν μπει η εκδοτικη στην διαδικασια να επανατυπωσει τομους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  942 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Aυτο το εψαχνα και εγω πριν κανα 8μηνο περιπου. Εξαντλημενο ηταν, ουτε σε αγγελιες το εβρισκα.

Επισης ηθελα τα 30 36 secret wars αλλα το ενα απο τα 2 (το 36 νομιζω) ειναι επισης αφαντο.

Μετά απο λιγο,τα παρατησα δεν ξανασχοληθηκα.

 

Αυτα παθαινεις οταν δεν τα παιρνεις οταν πρεπει, στην ωρα τους. :(

 

Αμφιβαλλω αν μπει η εκδοτικη στην διαδικασια να επανατυπωσει τομους.

Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Δεν είχα ιδέα ότι κυκλοφορούσε τέτοια σειρά μέχρι πριν 3 μήνες. Τώρα τρέχω κι εγώ. Τους τόμους 30 και 36 τους βρήκα μεταχειρισμένους γιατί τους έψαχνα κι εγώ. 

Με τους υπόλοιπους υπάρχει σοβαρό θέμα και μάλλον θα πρέπει να τους ξεχάσω αν δεν γίνει κάποια ανατροπή από την εκδοτική. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13509
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 λεπτό πριν, ajuli είπε:

Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Δεν είχα ιδέα ότι κυκλοφορούσε τέτοια σειρά μέχρι πριν 3 μήνες. Τώρα τρέχω κι εγώ. Τους τόμους 30 και 36 τους βρήκα μεταχειρισμένους γιατί τους έψαχνα κι εγώ. 

Με τους υπόλοιπους υπάρχει σοβαρό θέμα και μάλλον θα πρέπει να τους ξεχάσω αν δεν γίνει κάποια ανατροπή από την εκδοτική. 

 

marvel comics - € 120,00 - Vendora.gr

 

Εχει τον 10 που θελεις στα 10 ευρω. Τα βλεπω ομως βανδαλισμενα,προσεχε. Πραγματικα, πως το καταφερνουνε ορισμενοι, λες και το κανουν επιτηδες!

:bash:

 

Θα επρεπε να τιμωρουνται με δημοσιο τοματοβολισμο :out:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36220
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  127
  • Reputation:   997
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Η ιστορία είναι πολύ απολαυστική , και ειδικά  για κάποιον σαν εμένα που έχει να αγοράσει τόμο αλλά και να διαβάσει Μάρβελ γενικότερα αρκετό καιρό . Σίγουρα  κατά την γνώμη μου αυτός ο τόμος και ο επόμενος αξίζουν για κάποιον που παίρνει επιλεκτικά :gnews:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  942 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

57 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

marvel comics - € 120,00 - Vendora.gr

 

Εχει τον 10 που θελεις στα 10 ευρω. Τα βλεπω ομως βανδαλισμενα,προσεχε. Πραγματικα, πως το καταφερνουνε ορισμενοι, λες και το κανουν επιτηδες!

:bash:

 

Θα επρεπε να τιμωρουνται με δημοσιο τοματοβολισμο :out:

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία! 

Βέβαια αρκετοί που βάζουν την συλλογή τους σε πώληση συνήθως την πουλούν ολόκληρη. Μεμονωμένους τόμους δεν δίνουν δυστυχώς. 

Θα τσεκάρω σίγουρα αυτόν και 1-2 άλλους που έχω δει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  942 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Όντως δίνει ξεχωριστά αλλά είναι σε κατάσταση χτυπημένη. 😭

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ ajuli

ΤΟΜΟΣ 10
ΤΟΜΟΣ 54

Επεξεργασία από Grilos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  942 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, Grilos είπε:

Ευχαριστώ άρχοντα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2154
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

21 ώρες πριν, constantinople είπε:

Όλα έτσι είναι. Ο τόμος περιέχει μόνο τα μισά εξώφυλλα. Φαίνεται όμως σαν να ήταν έτσι και στο πρωτότυπο. Μπορείς να μας διαφωτίσεις @ Ilias  :giati:

Όχι, δεν έχω ιδέα. Φαντάζομαι είναι αυτό που λέμε και οι υπόλοιποι. Τώρα, αν το έκαναν σκόπιμα οι δικοί μας, δεν γνωρίζω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26346
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Must αγορά αυτός ο τόμος και ο επόμενος με τον Steranko να φέρνει επανάσταση στα κόμικς της Marvel.

Φυσικά και τα εξώφυλλα που λείπουν είναι αυτά με τον Dr. Strange...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5480
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εφιστώ την προσοχή στους φίλους του forum για την αγορά μεταχειρισμένων τόμων. Μπορεί να γίνομαι κουραστικός, αφού είχα γράψει και στο παρελθόν, όμως λόγω των γυαλιστερων και μαύρων σελίδων τους έχουν μεγάλη "ευαισθησία". Αντίθετα η άλλη συλλογή έχει ματ χαρτί το οποίο δεν αφήνει δαχτυλιές. Παραθέτω φωτογραφίες από την παρουσίαση του πρώτου τόμου (Spider-Man) του Atticus Rhodes στο youtube. 

Screenshot_2022-12-18-14-10-36-859_com.google.android.youtube.thumb.jpg.46c70f673d4de3923a56be27ad5f6c6d.jpgScreenshot_2022-12-18-14-11-21-225_com.google.android.youtube.thumb.jpg.b6897214af09422824ce0d39c88c9691.jpgScreenshot_2022-12-18-13-57-42-181_com.google.android.youtube.thumb.jpg.268b347cc65e9438dcc400516f05210f.jpg

:antekale:   

Μετά από αυτή τη δημοσίευση να δω πόσοι θα αγοράσουν τόμους της συλλογής χωρίς να τους ξεφυλλισουν. :lol:

 

Υ. Γ Είμαι της άποψης ότι η αγορά κόμικς από δεύτερο χέρι, δεν βοηθάει τις εταιρείες να επενδύσουν σε νέες εκδόσεις. Δεν αναφέρομαι φυσικά για κόμικς που δεν κυκλοφορούν στην αγορά και είναι δυσεύρετα. 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26346
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Αουτς αυτό πόνεσε.... :P

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.