Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΛΛΟΓΗ GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Στον Doctor Strange αυτό που απόλαυσα πιο πολύ από όλα είναι τα εξώφυλλα της εποχής (στα οποία συνήθως απουσιάζει ο Dr.Strange :lol:) και η παρουσίαση των συντελεστων

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33872
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Λοιπόν έχω διαβάσει το μισό Dr Strange αλλά ήδη μπορώ να γράψω κριτική. Για μένα είναι must buy από τους αμύητους στα υπερηρωικο όπως εγώ. Δεν είναι τόσο το story ή το σχέδιο. Είναι η ατμόσφαιρα. Βγάζει όλη την εποχή. Τα εξώφυλλα με τα τεράστια γράμματα. Οι βαρυγδουπες ετικέτες του στυλ " η αρχή του μεγαλύτερου θαύματος μαύρης μαγείας που παρουσιάστηκε ποτέ". Τα διάφορα βελάκια. Οι προσκλήσεις στο τέλος του τεύχους για το επόμενο. Τα φουλ επεξηγηματικά καρε. Η καταιγιστική δράση χωρίς ίχνος διακοπής και περισυλλογής. 

Όλα αυτά βγάζουν ατμόσφαιρα. 

Απίθανη ατμόσφαιρα. Σαν αυτή που βγάζει ο Μπαρκς ας πούμε. 

Τελικά αυτές οι παλιές ιστορίες είναι οι καλύτερες αγορές. 

Τώρα η ιστορία σαν ιστορία μέχρι εδώ που έχω διαβάσει είναι μια χαρά. Και το σχέδιο πολύ καλό ιδίως αν αναλογιστεί κανείς ποτε έγινε.

Μάλλον κάπου πρέπει να γράψω τις σκέψεις μου για το Μπαρκς vs Stan Lee & Steeve Ditko.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33872
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Επίσης έχω μια ιδέα για ολους εμάς που έχουμε τρύπες στη συλλογή. Σήμερα παρέλαβα το x men από την gr publishing που δουλεύει μια χαρά. Μου λείπει το τεύχος 5 και 9 και 15 που δεν θα τα πάρω. Σκέφτηκα λοιπόν μια βάση πλαστελίνης με ένα καλαμάκι και ένα χαρτονακι κολημενο που να προσομοιάζει μια ράχη. Στη συνέχεια θα χρειαστουμε καλές φωτογραφίες των ραχων που μας λείπουν μια εκτύπωση και να το κολησουμε στο καλαμάκι. Έτσι με ελάχιστο κόστος φτιάχνεις τη ράχη! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πριν από 1 ώρα, Manitou είπε:

Μου λείπει το τεύχος 5 και 9 και 15 που δεν θα τα πάρω. Σκέφτηκα λοιπόν μια βάση πλαστελίνης με ένα καλαμάκι και ένα χαρτονακι κολημενο που να προσομοιάζει μια ράχη. Στη συνέχεια θα χρειαστουμε καλές φωτογραφίες των ραχων που μας λείπουν μια εκτύπωση και να το κολησουμε στο καλαμάκι.

 

Δηλαδή, αν θες να διαβάσεις τα συγκεκριμένα τεύχη, θα διαβάσεις το καλαμάκι; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33872
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

21 min ago , Retroplaymo said:

 

Δηλαδή, αν θες να διαβάσεις τα συγκεκριμένα τεύχη, θα διαβάσεις το καλαμάκι; :thinking:

 

Δεν θέλω να τα διαβάσω βρε. Αν ήθελα θα τα αγόραζα και αυτά. Για να έχω τη ράχη ολόκληρη στη βιβλιοθηκη το είπα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

@Manitou Κατάλαβα τι είπες και πως θα λειτουργήσει η όλη μόντα, αλλά δεν "έπιασες" το αστείο μου. :)

 

Anyway...

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33872
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

8 min ago , Retroplaymo said:

@Manitou Κατάλαβα τι είπες και πως θα λειτουργήσει η όλη μόντα, αλλά δεν "έπιασες" το αστείο μου. :)

 

Anyway...

 

:cheers5:

Α οκ δεκτον!!! Δεν το έπιασα όντως. 

;)

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64277
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

@Manitou Χοιρινό ή κοτόπουλο να προτιμήσουμε ;

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33872
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

6 hours ago, Valtasar said:

@Manitou Χοιρινό ή κοτόπουλο να προτιμήσουμε ;

 

:lol:

 

Και ήθελα και εγώ να κάνω αυτό το σχόλιο. Νομίζω ότι ένα χάρτινο ή οικολογικό μπαμπού μου κάνει.  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33872
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τι ιστορία ρε παιδιά ο Dr Strange? Έλιωσα αλλά την τελείωσα. Τεράστια και αν εξαιρέσεις δύο τεύχη με τον Ρασπούτιν και με την άλλη τη Μάγισσα υποχείριο του Βαρώνου που ήταν λίγο άκυρα όλα τα άλλα έφτιαχναν μια ιστορία. 

Λοιπόν πολύ δεκαετία του 60. Πολύ σουρεαλ. 

Ωραία πάντως ήταν. Άλλο πνεύμα.

Αλήθεια θεωρητικά αυτός είναι ο πιο δυνατός σουπερηρωας της Marvel?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2943
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλα τα μέλη του φόρουμ με υγεία!

 

Κριτική για τον τόμο Σι-Χαλκ: Μία Μοναδική Ηρωίδα, με ελαφρά σπόιλερ από την πλοκή της ιστορίας.

 

Αρχικά να πω ότι και εγώ είχα χαμηλές προσδοκίες για τον τόμο της θηλυκής Χαλκ, αλλά ολοκληρώνοντάς τον αναθεώρησα τις απόψεις μου. Διαβάζοντας τους τόμους από την συλλογή της Χασέτ, νομίζω πως τελικά είμαι από εκείνους που δίνουν μεγαλύτερη βαρύτητα πρώτα στο σχέδιο του κόμιξ και μετά στην ιστορία του. Έτσι βλέποντας το εξώφυλλο του τόμου (το οποίο και έκανε ο Γκράνοφ που σχεδίασε τον 2ο τόμο της συλλογής) και ξεκινώντας να διαβάζω τα τεύχη απογοητεύτικα λίγο από το διαφορετικό σχέδιο, το οποίο και όταν άλλαξε στα τελευταία τεύχη το βρήκα πιο ωραίο. Σεναριακά η ιστορία κυλάει ομαλά δείχνοντάς μας την Χαλκ να ξεκινά να στέκεται μόνη στα πόδια της και να σταματήσει να στηρίζεται στις ανέσεις που της προσφέρουν οι Εκδικητές, καθώς επίσης και στην προσπάθειά της να συνηθίσει να εργάζεται με την ανθρώπινη μορφή της την οποία μέχρι πρόσφατα απαξιούσε. Επίσης σε όλα τα τεύχη η χρήση του χιούμορ και των inside jokes είναι πολύ καλή με αποκορύφωμα αυτό για τον Κώδικα Δεοντολογίας των Κόμιξ (τον οποίο για όποιον δεν γνωρίζει ήταν για τα κόμιξ ότι είναι το ΕΣΡ για την τηλεόραση, δηλαδή κατά κάποιον τρόπο αποτελούνταν από ένα εγχειρίδιο αυτολογοκρισίας για τα κόμιξ). Στα πολύ καλά σημεία ήταν η κατάθεση του Πράγματος στο δικαστήριο με τις αναφορές που έγιναν για την ανάσταση ηρώων και κακών, αλλά και το τεύχος με τον Σπάιντι το οποίο ήταν πραγματικά απολαυστικό και έξυπνα γραμμένο δίνοντας μία προσωρινή ανακωχή-λύση ανάμεσα στον Σπάιντερ-Μαν και στον Τζέιμσον. Τέλος τα δύο τελευταία τεύχη μου άρεσαν περισσότερο από τα προηγούμενα, καθώς στο πρώτο πραγματοποιείται μία "Τέλεια Απόδραση" σε σμίκρυνση και στο δεύτερο παρουσιάζονται κάποια πολύ ωραία (από τα λίγα που είχε ο τόμος) καρέ μάχης.

 

Συμπερασματικά ένας καλός τόμος με πολύ καλό σενάριο όχι όμως και τόσο καλό σχέδιο, με την Χαλκ να πρέπει να "αντιμετωπίσει" την υπόσταση της Τζένιφερ και να προσπαθήσει να συμφιλιωθεί με αυτήν, έτσι ώστε να διαπιστώσει τελικα πως και με τις δύο μορφές της μπορεί να καταφέρει σημαντικά πράγματα. Βαθμολογία: 7/10.

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

On 4/18/2020 at 2:29 PM, Manitou said:

Αλήθεια θεωρητικά αυτός είναι ο πιο δυνατός σουπερηρωας της Marvel?

 

Από τους πιο δυνατούς, ναι. Είναι και σχετικά αυτά τα πράγματα όπως καταλαβαίνεις.

 

Θυμάμαι πάντως ένα παλιό αφιέρωμα στο περιοδικό Wizard με ένα Top10 δυνατών υπερηρώων (γενικά, όχι μόνο Marvel) το οποίο ήταν όντως πολύ μελετημένο και επεξηγηματικό. Ο Dr. Strange ήταν μέσα σε αυτό το Top λοιπόν... :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33872
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πολύ ετεροχρονισμένα διάβασα το νούμερο 6 με τους X MEN. Ένα έχω να πω. Όλα τα άλλα που διάβασα μου έβγαζαν μια αίσθηση ολοκλήρωσης της ιστορίας. Ενταξει με εξαίρεση το Θωρ που ήταν μια εισαγωγή. Αυτό είναι το πρώτο που μου άφησε μια γεύση "διάβασα ένα ενδιάμεσο κομμάτι μιας τεράστιας ιστορίας". Σίγουρα παρά το μεγαλεπήβολο ΤΕΛΟΣ στο τέλος της ιστορίας το συγκεκριμένο στορυ έμεινε στη μέση (να μην πω στην αρχή). Φοβερος τομος. Μεγάλο λάθος που δεν τον πήρα στην ώρα του παρόλο που διάβαζα τόσα εγκωμιαστικά από εσάς. Το σχέδιο απλό αλλά ανεπανάληπτα ωραιο. Ιδίως οι άντρες Χ ΜΕΝ φοβερά σχεδιασμένοι. 

Η ιστορία χωρίς πολύ ξυλικι με διάφορες ψυχολογικές αναζητήσεις. Θα μου άρεσε να διάβαζα τη συνέχεια. Από τους πιο ωραίους τόμους της συλλογής. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Μα ειναι το κομματι μιας πολυ μεγαλης ιστοριας! Και σε συμβουλευω να προμηθευτεις απο καπου και τα υπολοιπα (εχει κυκλοφορησει σε 12 τευχη απο ανουμπις , αλλιως πηγαινεις σε τομους στα αγγλικα, το συγκεκριμενο run ειναι 4 τομοι και αυτος που κρατας ειναι ο ενας απο αυτους).

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

@Manitou Αν θελεις να διαβάζεις τη συνέχεια,μπορείς να βρεις τα επόμενα τεύχη της έκδοσης ANUBIS COMICS που κυκλοφορήσαν πριν 12-13 χρόνια περίπου χρονιά.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πάντως έχει επιβεβαιωθεί ότι η συνέχεια αυτού του τόμου, το Astonishing X-Men: Dangerous θα είναι μεταξύ των επόμενων τόμων της συλλογής. Από εκεί και πέρα, όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, υπάρχουν τα τεύχη της Anubis, προσωπικά ανυπομονώ για το Dangerous πάντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Προσωπικά θεωρώ ότι ο τόμος των X-Men στέκεται μια χαρά αυτόνομος.
Δεν μου έδωσε την αίσθηση του ανολοκλήρωτου, όπως πχ στο Thor που κάνει μπαμ ότι διαβάζεις το 1ο μέρος μιας ιστορίας ή στο Fantastic Four.
Ούτε ένιωσα ότι διαβάζω το ενδιάμεσο μέρος μιας μεγάλης ιστορίας, όπως συνέβη με το Hulk.
Εκτός αυτού, όπως μας υπενθύμησε ο Νικόλας, υπάρχει η συνέχεια της ιστορίας στη συλλογή και φαντάζομαι θα τη δούμε σύντομα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

@Laz33 αν σου άρεσε ο τόμος του Thor, εδώ έχω ένα ποστ που βάζω συγκεντρωτικά τις ιστορίες του Thor με την Asgard στη Γη. Έχουν κυκλοφορήσει από διαφορετικούς εκδότες, ωστόσο αποτελούν συνέχεια της ιστορίας του τόμου και ουσιαστικά παραθέτω το reading order. Δεν έχω ψάξει πολύ αν παίζει κάτι άλλο σε δυσεύρετα τευχάκια της Anubis, αλλά αυτά είναι τα graphic novels στα ελληνικά. 

 

Νομίζω έχει επιβεβαιωθεί και η συνέχεια του F4, την οποία δεν έχω ψάξει αλλά ελπίζω να μη συνεχίσει το μοτίβο σοβαρή ιστορία-παιδικό σχέδιο που με χάλασε στον πρώτο τόμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33872
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ωραία νέα. Ανυπομονώ να διαβάσω τη συνέχεια αν και θα περιμένω τον επόμενο τόμο της συλλογής που ελπίζω να δούμε σύντομα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

10 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

@Laz33 αν σου άρεσε ο τόμος του Thor, εδώ έχω ένα ποστ που βάζω συγκεντρωτικά τις ιστορίες του Thor με την Asgard στη Γη. Έχουν κυκλοφορήσει από διαφορετικούς εκδότες, ωστόσο αποτελούν συνέχεια της ιστορίας του τόμου και ουσιαστικά παραθέτω το reading order. Δεν έχω ψάξει πολύ αν παίζει κάτι άλλο σε δυσεύρετα τευχάκια της Anubis, αλλά αυτά είναι τα graphic novels στα ελληνικά. 

 

Νομίζω έχει επιβεβαιωθεί και η συνέχεια του F4, την οποία δεν έχω ψάξει αλλά ελπίζω να μη συνεχίσει το μοτίβο σοβαρή ιστορία-παιδικό σχέδιο που με χάλασε στον πρώτο τόμο.

Δύο graphic novels είχα αναφέρει κι εγώ σε αυτό εδώ το νήμα, όταν είχε κυκλοφορήσει το συγκεκριμένο και συζητιόταν. Ανεξάρτητα απ' αυτό, όμως, δε μου άφησε απορίες η ιστορία αυτή. Πέθανα με τη βάση από καλαμάκια παραπάνω... :lol:  Βρε πάρε τα και δε θα μετανιώσεις!! Κάνω εικόνα το γιο σου με palm face "μεθαύριο", που θα επιχειρήσει να τα διαβάσει από το ράφι και θα γκρεμίζεται το σύμπαν!

 

1fb37aca81b0b8075542-1428189666.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

O τόμος 17 βρίσκεται εδώ, οπότε μαζί μας βρίσκονται και το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο :) 

 

  MARVELGRAPHICNOVELS_0017.jpg

Μεταφέρθηκε στη βάση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Άργησε,αλλά είναι επιτέλους εδώ.Η κριτική μου για το Τεύχος 14 Daredevil.

 

Που να το πρωτοπιάσω;

Ας πάμε στα εύκολα πρώτα.Το σχέδιο,όμορφο και μερικές φορές σκοτεινό.Όπως στη πρώτη σελίδα και σε εκείνη με τον Jonah.Το οποίο βρίσκω ιδιοφυές επιλογή στη περίσταση.

Τώρα η πλοκή.Η γ@μημενη πλοκή....

Ο Daredevil περνάει από πραγματική κόλαση,τα χάνει όλα.Και καθώς περνάει τα δικά του Πάθη ο Daredevil,υπάρχουν μερικοί δεύτεροι χαρακτήρες που λάμπουν καθώς και αυτοί βασανίζονται με κάποιο τρόπο.Ένας συντάκτης και η πρώην του Daredevil.Μετά προς στο τέλος εμφανίζεται ο Captain America  για λίγο του οποίου ο χαρακτήρας μου άρεσε στην ιστορία και αυτός βασανίζεται με κάποιο τρόπο.Οι πάντες βασανίζονται με κάποιο τρόπο σε αυτήν την ιστορία.Πρέπει να πω πως η πτώση της ζωής του Daredevil είναι λίγο καταθλιπτική αλλά η άνοδος του πορωτική.

 

Μερικές Σημειώσεις:To εξώφυλλο του τευχακιού Daredevil #230 μέσα στο τόμο είναι μπλε αντί για κόκκινο.Το εξώφυλλο του τευχακιού Daredevil #233 είναι ανάποδα/πάνω-κάτω (χαχα).

 

Ένας φίλος εδώ είπε πως αυτή η ιστορία έκανε τον Daredevil τον Batman της Marvel.Και σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα.Σαν τον Batman,όσο χαμηλά και να πέσει θα ξανασηκωθεί.Γιατί ο άνθρωπος χωρίς ελπίδα,είναι ο άνθρωπος χωρίς φόβο!!

 

Ρίξε τους τίτλους!!

 

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

O τόμος 17 βρίσκεται εδώ, οπότε μαζί μας βρίσκονται και το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο :)

Άντε, μια μέρα ακόμη και για μας στην επαρχία, να τη διαβάσω επιτέλους κι αυτή την ιστορία! https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_2017_11/yahoo.gif.f3eef4979debc3a80bd0d44ea9837657.gifΕάν δεν κάνω λάθος είναι το prequel του "World War Hulk" , το οποίο θα βρείτε στα graphic novels που έχει εκδόσει η "Οξύ"! Πολύ χαίρομαι με τις "πάσες" αυτές μεταξύ των εκδοτικών! https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_2017_11/yes.gif.2c406642584c3df32711d35178ba3a1d.gif Το επόμενο θα έχει το 2ο μέρος ή κάποιον άλλο χαρακτήρα;

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, Mandrake είπε:

Άντε, μια μέρα ακόμη και για μας στην επαρχία, να τη διαβάσω επιτέλους κι αυτή την ιστορία! https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_2017_11/yahoo.gif.f3eef4979debc3a80bd0d44ea9837657.gifΕάν δεν κάνω λάθος είναι το prequel του "World War Hulk" , το οποίο θα βρείτε στα graphic novels που έχει εκδόσει η "Οξύ"! Πολύ χαίρομαι με τις "πάσες" αυτές μεταξύ των εκδοτικών! https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_2017_11/yes.gif.2c406642584c3df32711d35178ba3a1d.gif Το επόμενο θα έχει το 2ο μέρος ή κάποιον άλλο χαρακτήρα;

 

Το επόμενο είναι Captain Britain του μεγάλου Alan Moore, έχω ανεβάσει εξώφυλλο και τίτλο στην κρυστάλλινη σφαίρα :) Το part 2 δεν ξέρουμε ακόμα πότε θα βγει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  109
  • Reputation:   690
  • Achievement Points:  109
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1903 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ένας μικρός  αποχρωματισμός  στον τίτλο  στο όνομα  του ΧΑΛΚ και το παρατήρησα  και σε ενός  φίλου .....Στον τόμο το ΑΛΚ είναι  άσπρο και όπως φαίνεται  και στη φώτο.....το παρατήρησε  κανείς  άλλος  στον τόμο?

20200424_165802.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  50

20 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

 

Το επόμενο είναι Captain Britain του μεγάλου Alan Moore, έχω ανεβάσει εξώφυλλο και τίτλο στην κρυστάλλινη σφαίρα :) Το part 2 δεν ξέρουμε ακόμα πότε θα βγει.

Γράφει στο τέλος θα κυκλοφορήσει στο τευχος 21

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4196 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

 

5 λεπτά πριν, Elias είπε:

Ένας μικρός  αποχρωματισμός  στον τίτλο  στο όνομα  του ΧΑΛΚ και το παρατήρησα  και σε ενός  φίλου .....Στον τόμο το ΑΛΚ είναι  άσπρο και όπως φαίνεται  και στη φώτο.....το παρατήρησε  κανείς  άλλος  στον τόμο?

20200424_165802.jpg

 

Ναι, κάτι αντίστοιχο υπάρχει και στο δικό μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

και το δικό μου έτσι είναι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Διαβάστηκε και ο τόμος 17 σαν γάργαρο νεράκι. Είχα δει πρόσφατα και την animated ομώνυμη ταινία οπότε είχα μια ιδέα για το τι πρόκειται να διαβάσω. Το σχέδιο πιστεύω δεν θα απογοητεύσει κανένα όπως και η ιστορία, στην οποία συναντάμε και έναν πολύ αγαπημένο υπερήρωα που δημιουργήθηκε από τον Jack Kirby...Ευχάριστη πινελιά η πληροφορία ότι θα δούμε το δεύτερο μέρος στον τόμο #21. Αφού μας στέρησαν το χαρτόνι με τα επόμενα τεύχη τουλάχιστον παίρνουμε την πληροφορία για την συνέχεια των ιστοριών μέσα από τον εκάστοτε τόμο...το ότι εν έτει 2020 στέλνουμε mail στις εκδοτικές για να μαθαίνουμε στο περίπου τι να περιμένουμε, αντί να υπάρχει μια ιστοσελίδα της συλλογής είναι άλλο θέμα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.