Μετάβαση στο περιεχόμενο

Dc Superman/Batman


domercomics

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  34995
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  14
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Καλησπερα στην ομαδα ειαι καινουριος οποτε μην με μαλωσετε:lol: σε περιπτωση που δεν τοποθετησα το θεμα μου σε σωστο tag..Σημερα παρελαβα απο την mybox.gr την σειρα Superman/Batman (και 2 τευχη με το Supergirl)..Ειναι οι πρωτοι 4 τομοι αλλα ειδα στο διαδικτυο σε ξενες σελιδες οτι υπαρχουν και αλλι τομοι πριν απο αυτο και μετα απο αυτο.Μπορει καποιος να μου εξηγησει για τη συγκεκριμενη σειρα τι παιζει με την σειρα των τευω της γιατι δεν μπορω να τα καταλαβω ακομα ως νεος στα κομικς.Και που θα μπορουσα να βρω την υπολοιπη σειρα?

70467760_2302712410043614_5786844510050844672_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1770 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αν επικοινωνήσεις με την anubis σίγουρα θα έχουν απόθεμα των τευχών... εγώ προ 2,5 μήνες που συνέλεξα τεύχη του spidey, μου έστειλαν κάποια που δεν υπήρχαν σε myboxes, γενικά η εταιρία πρέπει να έχει μεγάλο απόθεμα στις αποθήκες της, με όλους τους σούπερ-ήρωες που έχει εκδόσει στο παρελθόν.

21 0923 8672 το τηλέφωνο της myboxes-anubis για να τους ρωτήσεις :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34995
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  14
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

1 ώρα πριν, spiderman είπε:

Αν επικοινωνήσεις με την anubis σίγουρα θα έχουν απόθεμα των τευχών... εγώ προ 2,5 μήνες που συνέλεξα τεύχη του spidey, μου έστειλαν κάποια που δεν υπήρχαν σε myboxes, γενικά η εταιρία πρέπει να έχει μεγάλο απόθεμα στις αποθήκες της, με όλους τους σούπερ-ήρωες που έχει εκδόσει στο παρελθόν.

21 0923 8672 το τηλέφωνο της myboxes-anubis για να τους ρωτήσεις :)

Ευχαριστω πολυ φιλε μου,ηδη εχω στειλει email και αναμενω

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για περισσότερα της σειράς που εκδόθηκαν στην Ελλάδα θα βρεις πληροφορίες σε αυτήν εδώ την παρουσίαση. Πρόκειται για 33 τεύχη ή 11 τόμους στο σύνολο. Τα πρώτα έξη τεύχη της ελληνικής έκδοσης κυκλοφόρησαν και σε αυτό το trade paperback (φαινομενικά γραφική νουβέλα). Φαίνεται ότι έχεις τους πρώτους τόμους οπότε με το "πριν από αυτό" δεν καταλαβαίνω τι εννοείς... Από άποψη ιστοριών εάν υπάρχει κάτι που προηγείται και να είναι αμέσως πριν; :thinking: Δε θυμάμαι κάτι αυτή τη στιγμή, αλλά ίσως ξέρει κάτι κάποιος άλλος φίλος.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1946
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2865 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Eσύ πήρες το superman/batman 1

Υπάρχει και το box superman/batman 2, εκεί πρέπει να υπάρχει η συνέχεια.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34995
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  14
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

On 12/9/2019 στο 11:09 ΜΜ, Mandrake είπε:

Για περισσότερα της σειράς που εκδόθηκαν στην Ελλάδα θα βρεις πληροφορίες σε αυτήν εδώ την παρουσίαση. Πρόκειται για 33 τεύχη ή 11 τόμους στο σύνολο. Τα πρώτα έξη τεύχη της ελληνικής έκδοσης κυκλοφόρησαν και σε αυτό το trade paperback (φαινομενικά γραφική νουβέλα). Φαίνεται ότι έχεις τους πρώτους τόμους οπότε με το "πριν από αυτό" δεν καταλαβαίνω τι εννοείς... Από άποψη ιστοριών εάν υπάρχει κάτι που προηγείται και να είναι αμέσως πριν; :thinking: Δε θυμάμαι κάτι αυτή τη στιγμή, αλλά ίσως ξέρει κάτι κάποιος άλλος φίλος.

Σε ευχαριστώ πολυ,αυτο ηθελα να μαθω σε ποσους τομους ακομα εχει βγει για να παρω και τους υπόλοιπους γιατι εψαχνα πληροφοριες σχετικα με αυτη τη σειρα καί ειχα μπερδευτει μς την αμερικανικη εκδοση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34995
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  14
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

On 13/9/2019 στο 2:43 ΜΜ, averel είπε:

Eσύ πήρες το superman/batman 1

Υπάρχει και το box superman/batman 2, εκεί πρέπει να υπάρχει η συνέχεια.

 

Ναι το ειδα οτι εχει και τη συνεχεια και θα ηθελα να μαθω αν θα την παραγγέιλω σε κανα μηνα αραγε θα υπαρχει?;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30650
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  56
  • Reputation:   265
  • Achievement Points:  56
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3375 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Καλημέρα, αν λες για Ελληνικά και ειδικά για τα τομάκια της anubis πέρα απ ότι βρεις στο site της anubis και εδω στο νήμα που έχουν βάλει πιο πάνω τα παιδιά. Η DC ανα μεγάλα διαστήματα κάνει ένα run με ιστορίες σε αυτό το ντουέτο. (Νομίζω αυτό τον μήνα ή τον επόμενο βγάζει πάλι άλλη μια σειρά με το διάσημο ντουέτο)

 

Στα ελληνικά με κάποια χρόνια διαφορά τα έχει βγάλει η anubis και τα σιγκεκριμένα τομάκια τα έβγαζε για κάποιο διάστιμα και σε εφημερίδα (απο εκεί τα έχω εγω). Τώρα κάποια απο αυτά τα κάνει bundlakia και τα βγάζει σε boxakia πέρα απο αυτά όμως θα υπάρχουν και άλλα οπότε ή στείλε μαιλ, δες και το site τους ή αν εισαι αθήνα στο κέντρο που έχουν και το κεντρικό τους κατάστημα ρίξε μια βόλτα.

 

Αν βέβαια έχεις και υπομονή περιμένεις αρχή της επόμενη χρονιάς που κάνει η anubis του μεγάλο bazar της και βγάζει σχεδόν όλο το stock της σε χαμηλές τιμές ( ειδικά τέτοιες σειρές τις πάει 1ε το τομάκι νομίζω)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1946
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2865 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ναι θα τα βρεις τον άλλο μήνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34995
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  14
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

15 ώρες πριν, Holyshock είπε:

Καλημέρα, αν λες για Ελληνικά και ειδικά για τα τομάκια της anubis πέρα απ ότι βρεις στο site της anubis και εδω στο νήμα που έχουν βάλει πιο πάνω τα παιδιά. Η DC ανα μεγάλα διαστήματα κάνει ένα run με ιστορίες σε αυτό το ντουέτο. (Νομίζω αυτό τον μήνα ή τον επόμενο βγάζει πάλι άλλη μια σειρά με το διάσημο ντουέτο)

 

Στα ελληνικά με κάποια χρόνια διαφορά τα έχει βγάλει η anubis και τα σιγκεκριμένα τομάκια τα έβγαζε για κάποιο διάστιμα και σε εφημερίδα (απο εκεί τα έχω εγω). Τώρα κάποια απο αυτά τα κάνει bundlakia και τα βγάζει σε boxakia πέρα απο αυτά όμως θα υπάρχουν και άλλα οπότε ή στείλε μαιλ, δες και το site τους ή αν εισαι αθήνα στο κέντρο που έχουν και το κεντρικό τους κατάστημα ρίξε μια βόλτα.

 

Αν βέβαια έχεις και υπομονή περιμένεις αρχή της επόμενη χρονιάς που κάνει η anubis του μεγάλο bazar της και βγάζει σχεδόν όλο το stock της σε χαμηλές τιμές ( ειδικά τέτοιες σειρές τις πάει 1ε το τομάκι νομίζω)

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες γιατι ειμαι ασχετος ακομα...Πες μου την διεύθυνση της Anubis  και ημερομηνια που κανει μπαζααρ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30650
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  56
  • Reputation:   265
  • Achievement Points:  56
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3375 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

7 hours ago, domercomics said:

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες γιατι ειμαι ασχετος ακομα...Πες μου την διεύθυνση της Anubis  και ημερομηνια που κανει μπαζααρ!

 

Διεύθυνση της anubis  κάπου στη σολωμου ειναι στο κέντρο, με ένα απλό google το βρίσκεις. για το bazar δε ξέρω ημερομηνία και δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα, τα τελευταία χρόνια που το παρακολουθώ ειναι στα χριστούγεννα ή λίγο μετά την αρχή του νέου χρόνου.  (και φέτος λογικά θα κάνουν, δεν εχουν πει κάτι βεβαια, αλλά επειδή υπάρχει κοινό που το περιμένει λογικά θα γίνει και φέτος.) Θα το πουν ή στο site τους ή θα αν εχεις facebook ακολούθησε τους γιατί και εκεί βγάζουν ανακοίνωηση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34995
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  14
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, Holyshock είπε:

 

Διεύθυνση της anubis  κάπου στη σολωμου ειναι στο κέντρο, με ένα απλό google το βρίσκεις. για το bazar δε ξέρω ημερομηνία και δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα, τα τελευταία χρόνια που το παρακολουθώ ειναι στα χριστούγεννα ή λίγο μετά την αρχή του νέου χρόνου.  (και φέτος λογικά θα κάνουν, δεν εχουν πει κάτι βεβαια, αλλά επειδή υπάρχει κοινό που το περιμένει λογικά θα γίνει και φέτος.) Θα το πουν ή στο site τους ή θα αν εχεις facebook ακολούθησε τους γιατί και εκεί βγάζουν ανακοίνωηση.

Εγινε φιλε μου,σε ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@domercomics Η διεύθυνση της Anubis είναι: Σολωμού 39 στην Αθήνα. :) 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34995
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  14
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, Indian είπε:

@domercomics Η διεύθυνση της Anubis είναι: Σολωμού 39 στην Αθήνα. :) 

 

 

:beer: 

Ευχαριστω πολυ:sun3:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Το Σάββατο 21/9 που μας έρχεται κιόλας είναι η Batman Day οπότε όλα της DC θα ναι σε έκπτωση στην Anubis. Έως πέρσι ήταν 50%, φέτος δεν ξέρω. Δεν έχουν ανακοινώσει κιόλας για Batman Day αλλά απ'όσο είδα κάθε χρόνο την Παρασκευή πριν το αντίστοιχο Σάββατο το δημοσιεύουν στο fb οπότε βλέπουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34995
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  14
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

11 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Το Σάββατο 21/9 που μας έρχεται κιόλας είναι η Batman Day οπότε όλα της DC θα ναι σε έκπτωση στην Anubis. Έως πέρσι ήταν 50%, φέτος δεν ξέρω. Δεν έχουν ανακοινώσει κιόλας για Batman Day αλλά απ'όσο είδα κάθε χρόνο την Παρασκευή πριν το αντίστοιχο Σάββατο το δημοσιεύουν στο fb οπότε βλέπουμε.

Τελεια ισως ψαξω και αγορασω και αλλα

On 17/9/2019 στο 10:09 ΠΜ, Holyshock είπε:

 

Διεύθυνση της anubis  κάπου στη σολωμου ειναι στο κέντρο, με ένα απλό google το βρίσκεις. για το bazar δε ξέρω ημερομηνία και δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα, τα τελευταία χρόνια που το παρακολουθώ ειναι στα χριστούγεννα ή λίγο μετά την αρχή του νέου χρόνου.  (και φέτος λογικά θα κάνουν, δεν εχουν πει κάτι βεβαια, αλλά επειδή υπάρχει κοινό που το περιμένει λογικά θα γίνει και φέτος.) Θα το πουν ή στο site τους ή θα αν εχεις facebook ακολούθησε τους γιατί και εκεί βγάζουν ανακοίνωηση.

Εγινε φιλε μου,σε ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30650
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  56
  • Reputation:   265
  • Achievement Points:  56
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3375 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δεν ξέρω αν σε μπλέκω παραπάνω ή όχι (αν διαβάζεις και αγγλικά) τον Ιούνιο ξεκίνησε η DC ένα run Batman superman https://www.previewsworld.com/Catalog/JUN190450

οπότε όταν τελειώσει το run αυτό θα το μαζέψουν σε τομάκια σίγουρα στα αγγλικά.

 

Αν δεν θες να μπλέξεις με αγγλικά, αφου σου αρέσει αυτο το ντουέτο, μπορείς να πάς και σε justice league που έχουν βγει κάμποσα πραγματα στα Ελληνικλά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34995
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  14
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

On 18/9/2019 στο 2:18 ΜΜ, Holyshock είπε:

Δεν ξέρω αν σε μπλέκω παραπάνω ή όχι (αν διαβάζεις και αγγλικά) τον Ιούνιο ξεκίνησε η DC ένα run Batman superman https://www.previewsworld.com/Catalog/JUN190450

οπότε όταν τελειώσει το run αυτό θα το μαζέψουν σε τομάκια σίγουρα στα αγγλικά.

 

Αν δεν θες να μπλέξεις με αγγλικά, αφου σου αρέσει αυτο το ντουέτο, μπορείς να πάς και σε justice league που έχουν βγει κάμποσα πραγματα στα Ελληνικλά

δεν εχω θεμα φιλε μου,σε ευχαριστω πολυ...θα κοιταξω πρωτα να τελειωσω αυτη τη σειρα και μετα θα δω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.