Μετάβαση στο περιεχόμενο

BATMAN: Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ


Βασιλεύς των κόμικς

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

10 hours ago, PhantomDuck said:

Το άλλο έχει το εικονικό εξώφυλλο με τον Ρόμπιν κλπ

 

Εικονικο εξωφυλλο. Δηλαδη ;;;;  Δεν υπαρχει αυτο το εξωφυλλο;; Με μπερδεψες!!

 

Spoiler

Μαλλον απο ταχυτητα το μπερδεψες με την αγγλικη λεξη Iconic οπως κανω και εγω συχνα.  Εικονικος ειναι ο φαινομενικος ή πλασματικος.  Το iconic ταιριαζει καλυτερα να το λεμε εμβληματικος.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

20 min ago , albertus magnus said:

[...] Μαλλον απο ταχυτητα το μπερδεψες με την αγγλικη λεξη Iconic οπως κανω και εγω συχνα.  Εικονικος ειναι ο φαινομενικος ή πλασματικος.  Το iconic ταιριαζει καλυτερα να το λεμε εμβληματικος.

Μαθαίνει κανείς κάτι νέο κάθε μέρα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35008
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  3
  • Reputation:   8
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1656 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Λοιπον παιδιά, άργησα να απαντήσω γιατι περίμενα απο το έθνος να το στείλει. Για όσους ενδιαφέρονται , πείρα στην εφημερίδα του έθνους και ζήτησα αν μπορούν να το στείλουν σ' εμένα και με χαρά με διαβεβαίωσαν οτι μπορούσαν. Το καλύτερο ήταν οτι μου το έστειλαν σε περίπτερο της προτίμησής μου και δεν πλήρωσα ούτε έξοδα αποστολής,   ήταν σαν να την αγόραζα την κυριακή μονο 4.21 ευρο, μέχρι και το όνομα μου είχε πάνω έτσι ώστε να μην το δώσει σε άλλον ο περιπτεράς. Μπράβο έθνος :clap2:

Επεξεργασία από EvoDeKai
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μου άρεσε πολύ, ούτε σκέψη για σύγκριση με τα τεύχη της Μάρβελ που δόθηκαν από την ίδια εταιρεία σε συνεργασία με την ίδια εφημερίδα. Εννοείται ότι θα πάρω και το επόμενο σετ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29538
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  161
  • Reputation:   882
  • Achievement Points:  161
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Η ιστορία είναι σίγουρα αξιόλογη και γεμάτη ανατροπές, ενώ το όμορφο σχέδιο σε παρασύρει να την διαβάσεις. Μία καλογραμμένη ανάλυση της σχέσης ανάμεσα στον Μπάτμαν και τον Τζόκερ, που επιδέχεται και δεύτερη ανάγνωση για καλύτερη κατανόηση των γεγονότων και των πράξεων των χαρακτήρων (χωρίς να αναφερθούμε και στις παράλληλες ιστορίες που σχετίζονταν με αυτήν την ιστορία και που δεν δημοσιεύτηκαν στην Ελλάδα).

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Από το σχέδιο και τα χρώματα μέχρι το σενάριο και τους διαλόγους - σκέψεις, όλα ήταν πολύ καλά. Διαβάστηκαν συνεχόμενα τα 3 τευχάκια και ανυπομονώ για τα επόμενα 3!

 

Να πούμε επίσης ότι περιέχονται οι σύντομες ιστορίες που υπάρχουν στην αμερικάνικη έκδοση. Δεν το λέει ξεκάθαρα, αλλά διαβάζοντάς το βλέπεις κεφάλαια που δεν κολλάνε πολύ με την ροή. (Χάρλει Κουίν, Πιγκουίνος, Γρίφος, Διπρόσωπος)

Βέβαια και μια αναζήτηση στη wiki πάντα βοηθάει :lol:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

On 9/9/2019 στο 2:13 ΜΜ, Kurdy Malloy είπε:

Ακόμα και τα κείμενα στο εξώφυλλο/οπισθόφυλλο είναι τα ίδια εκτός από την επισήμανση που έχει το αμερικάνικο ότι εκτός από τα εν λόγω τεύχη υπάρχουν και κάποιες έξτρα short stories.

Στο αμερικάνικο το γράφει, προφανώς για να πάρουν το TPB και όσοι είχαν πάρει τα τευχάκια. 

 

Εμένα το μόνο που με χάλασε ήταν το κάπως φτωχό τελευταίο τεύχος. Καταλαβαίνω ότι αν έβαζαν όλο το crossover, μιλάμε για επιπλέον 7 κεφάλαια, αλλά ίσως μπορούσαν να βάλουν τον Επίλογο (Batman & Robin #17) έτσι για να ζευγαρώσει το 3ο τεύχος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32406
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Επειδή είχα πολλές αγορές τον τελευταίο καιρό δεν πήρα τα τεύχη.
Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσουν μεμονωμένα σε ψιλικατζίδικα ή βιβλιοπωλεία;

 

Επίσης διαβάζω λέτε καλά λόγια για την ιστορία και βλέπω είναι απ΄τον ίδιο που έγραψε το Court of Owls.
Αυτό ή το Court of Owls; Ποιο απ΄τα δύο προτείνετε;
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9668
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

2 min ago , Laz33MS said:

Επειδή είχα πολλές αγορές τον τελευταίο καιρό δεν πήρα τα τεύχη.
Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσουν μεμονωμένα σε ψιλικατζίδικα ή βιβλιοπωλεία;

Λογικά όλο και κάπου θα κυκλοφορήσουν. Μπορεί και στα Public, αφού είναι έκδοση της Οξύ.

 

2 min ago , Laz33MS said:

Επίσης διαβάζω λέτε καλά λόγια για την ιστορία και βλέπω είναι απ΄τον ίδιο που έγραψε το Court of Owls.
Αυτό ή το Court of Owls; Ποιο απ΄τα δύο προτείνετε;

Αν και μου άρεσε πολύ ολόκληρη η σειρά Batman των Snyder και Capullo, εγώ προτείνω το Court of Owls (και το City of Owls που είναι η συνέχεια).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Court of Owls ξεκάθαρα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32406
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

To City of Owls είναι το 2ο μέρος της ιστορίας ή sequel;
Εννοώ μπορεί να διαβαστεί αυτόνομα το Court of Owls ή πρέπει να διαβαστεί και το City στο καπάκι;

Επεξεργασία από Laz33MS
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Είναι περισσότερο συνέχεια θα έλεγα. Σκέψου βγήκε αμέσως μετά κιόλας. Ολοκληρώνει την ιστορία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Στο ιντερνετ θα τα βρεις και σε συλλογική έκδοση σε φθηνότερη τιμή!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Από τις τιμές που μπορείς να βρεις τα μεταφρασμένα; Νομίζω δύσκολα. Ακόμα και τα Box Sets δε βρίσκονται κάτω από 30. Θα συμφωνήσω πάντως με τον @jimakoszs97 ότι όλη η σειρά των Snyder/Capullo είναι πάρα πολύ αξιόλογη. Το Death of the Family έχει το πλεονέκτημα ότι έχει πάρα πολύ καλά δομημένο και ενδιαφέρον event και ο τόμος Joker: Death of the Family είναι πολύ καλός. Αυτό δεν ισχύει τόσο με το Night of the Owls.

 

Για τα τεύχη ρώτα στον Τριαντάφυλλο, πιθανότατα θα τα έχει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29538
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  161
  • Reputation:   882
  • Achievement Points:  161
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Το Court of Owls (ή Σκοτεινή Παγίδα στην ελληνική έκδοση) είναι και η δική μου αγαπημένη ιστορία από τους Σνάιντερ και Καπούλλο. Δυστυχώς ο Ανούβις το εμφανίζει εξαντλημένο στην ιστοσελίδα του. Θα σε συμβούλευα να τους τηλεφωνήσεις, μήπως και ξεθάψουν κάποιο αντίτυπο.

Όσο για το City of Owls (Επίθεση στο Γκόθαμ), είναι μεν η συνέχεια του Court, αλλά πιστεύω ότι ως ιστορία είναι κατώτερη των προσδοκιών που χτίζει η πρώτη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

2 ώρες πριν, Kurdy Malloy είπε:

Από τις τιμές που μπορείς να βρεις τα μεταφρασμένα; Νομίζω δύσκολα. Ακόμα και τα Box Sets δε βρίσκονται κάτω από 30. Θα συμφωνήσω πάντως με τον @jimakoszs97 ότι όλη η σειρά των Snyder/Capullo είναι πάρα πολύ αξιόλογη. Το Death of the Family έχει το πλεονέκτημα ότι έχει πάρα πολύ καλά δομημένο και ενδιαφέρον event και ο τόμος Joker: Death of the Family είναι πολύ καλός. Αυτό δεν ισχύει τόσο με το Night of the Owls.

 

Για τα τεύχη ρώτα στον Τριαντάφυλλο, πιθανότατα θα τα έχει.

https://www.bookdepository.com/Batman--The-Court-of-Owls-Saga--Essential-Edition/9781401284336 15 euro όλο το court of owls + city of owls

 

Πάντως εγώ θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από την πρώτη ιστορία του S. Snyder : το Black Mirror

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32406
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν από 1 ώρα, Super Goofy 000 είπε:

Το Court of Owls (ή Σκοτεινή Παγίδα στην ελληνική έκδοση) είναι και η δική μου αγαπημένη ιστορία από τους Σνάιντερ και Καπούλλο. Δυστυχώς ο Ανούβις το εμφανίζει εξαντλημένο στην ιστοσελίδα του. Θα σε συμβούλευα να τους τηλεφωνήσεις, μήπως και ξεθάψουν κάποιο αντίτυπο.

Toυς είχα στείλει mail το πρωί να τους ρωτήσω και για τον 1ο τόμο του Hush και μου είπαν είναι εξαντλημένα και δεν προβλέπεται άμεσα επανέκδοση.

 

Πριν από 1 ώρα, Super Goofy 000 είπε:

Όσο για το City of Owls (Επίθεση στο Γκόθαμ), είναι μεν η συνέχεια του Court, αλλά πιστεύω ότι ως ιστορία είναι κατώτερη των προσδοκιών που χτίζει η πρώτη.

Ακριβώς γι΄αυτό ρώτησα αν το City of Owls είναι το 2ο μέρος της ιστορίας ή sequel. Επειδή διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια που με προβλημάτισαν.
Πάντως και πάλι δεν κατάλαβα. Στέκεται το Court of Owls μόνο του ή πρέπει να διαβαστεί και το City;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πρέπει να διαβαστεί όλο μαζί. Τελείωνει σε τεράστιο cliffhanger, το οποίο συνεχίζει αμέσως στο city of owls. Είναι μια ιστορία στην ουσία!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Διαβάστηκε! :) Η ιστορία μού άφησε θετικές εντυπώσεις, αλλά σίγουρα δεν προορίζεται για αυτούς που θα ξεκινήσουν τώρα το ταξίδι τους στον κόσμο του Σκοτεινού Ιππότη. 

 

Η υπόθεση είναι αρκετά σκοτεινή και περιγράφει αξιόλογα το σύμπαν του πρωταγωνιστή. Οι αρκετές σελίδες που έχει στην διάθεσή της, αφήνουν την ιστορία να αναπνεύσει και να εντρυφήσει στις λεπτομέρειες. Ο Joker είναι ο βασικός πρωταγωνιστής, ο οποίος, από μία περίεργη προσωπικότητα, εδώ μετατρέπεται στον ορισμό της αρρωστημένης παράνοιας. Από τις πρώτες του στιγμές στην πλοκή, σκοτώνει με βάρβαρο τρόπο, υιοθετώντας ένα μακάβριο στυλ κι εμφανίζει μία τεράστια εμμονή για το “έτερόν του ήμισυ”, τον Batman. Ο παλαβός κλόουν δεν θα σταματήσει πουθενά και σε τίποτα, προκειμένου να έρθει κοντά στον ήρωα, να τον αιχμαλωτίσει και να πάρει με τον δικό του τρόπο την εκδίκησή του. Ο Batman, από την άλλη, βρίσκεται εγκλωβισμένος στα σατανικά σχέδια του αντιπάλου του, όλοι όσοι αγαπάει και νοιάζεται βρίσκονται σε κίνδυνο και για να τους σώσει θα πρέπει να μπει στο μυαλό του Joker και να σκεφτεί σαν αληθινός ντετέκτιβ, να ανατρέξει στο παρελθόν, δίνοντας έτσι στην ιστορία πινελιές noir. Η δράση, η αγωνία και η ένταση κάνουν την εμφάνισή τους, σχεδόν συνέχεια, κρατώντας τον αναγνώστη σε εγρήγορση. Υπάρχουν όμως και πολλές σκηνές που είναι ο ορισμός του μακάβριου και του ανατριχιαστικού, που έρχονται να μας υπενθυμίσουν γιατί αυτή η ιστορία δεν είναι για μικρά παιδιά. Ενδιαφέρον, επίσης, παρουσιάζει το σύντομο πέρασμα της Harley, αλλά κι ο τρόπος που ο Joker, “συνεργάζεται” με μερικούς από τους πρωτοκλασάτους υπερεγκληματίες του Γκόθαμ,. Μία συνεργασία, που ενισχύει με τον τρόπο της, την αρρωστημένη φαντασία του ψυχοπαθούς δολοφόνου. Η τελική “μονομαχία”, ήταν κι αυτή που έβγαλε την μέγιστη αγωνία, για να έρθει μετά ένας επίλογος λυτρωτικός, αλλά και θλιβερός. Εν κατακλείδι, μιλάμε για μία “βαριά” ιστορία του Batman, που με την ελάχιστη εμπειρία μου, δεν έχω δει άλλη παρόμοιας έντασης. Ένα από τα λίγα ψεγάδια που βρήκα, είναι σε μερικούς διαλόγους, οι οποίοι ήταν μακροσκελείς και κάπως βαρετοί. Για τους “διαβασμένους”, η ανάγνωσή της είναι μονόδρομος. Τους υπόλοιπους τους προτείνω να δοκιμάσουν, αλλά με δική τους ευθύνη. 

 

Το σχέδιο στέκεται εξαιρετικά και περιγράφει άψογα το σκοτεινό Γκόθαμ και τον χαρακτήρα του μακάβριου κι αιμοσταγούς κλόουν. Την ίδια ένταση βγάζει κι ο χρωματισμός, ο οποίος έχει μία μεγάλη παλέτα χρωμάτων. Μου άρεσε που δεν επικρατεί ολοκληρωτικά το μαύρο, κάνοντας έτσι την ιστορία ευκολοδιάβαστη. 

 

Στα της έκδοσης τώρα. Σίγουρα μία τέτοια ιστορία, θα ταίριαζε να φιλοξενηθεί σε ένα γυαλιστερό TPB, αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος πότε θα το αγόραζα, η εφημερίδα ήταν μία καλή εναλλακτική. :P Η εκτύπωση και η ποιότητα των εσωτερικών σελίδων είναι αξιόλογη, αλλά το εξώφυλλο έχει το κλασικό πρόβλημα, που δεν είναι άλλο από το υπερβολικά λεπτό κι ευπαθές χαρτί. Στα εξτραδάκια, ο αναγνώστης δεν θα βρει πολλά, παρά μόνο μερικά εξώφυλλα τευχών κι ελάχιστα σκίτσα.

 


:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32406
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πάει και το Death of the Family.
Αν μετράω καλά είναι η 8η ιστορία Batman που διαβάζω και η 1η του Snyder.


Μ΄άρεσε σε γενικές γραμμές :)
Μου άρεσε η ατμόσφαιρα, μου άρεσε η κεντρική υπόθεση, μου άρεσε που είχαμε έναν βασικό villain και δεν είδαμε πάλι παρέλαση, όπως στα Batman του Loeb πχ.
Είχαμε βέβαια κι εδώ guest εμφανίσεις από ορισμένους(Penguin, Riddle, Two-Face, Freeze κτλ) αλλά βασικός ήταν ο Joker.
Ο Joker στα καλύτερά του btw, παρονοϊκός, βίαιος, απρόβλεπτος.
Οι υπόλοιποι villains νομίζω απλά συμπλήρωναν το κάστινγκ, ο ρόλος τους στην υπόθεση δεν με έπεισε.
Μ΄άρεσε το μυστήριο περί αποκάλυψης των μυστικών ταυτοτήτων του Βatman και των συνεργών του, μ΄άρεσε γενικά η ροή της ιστορίας, ενώ πολύ χρήσιμες ήταν κάποιες επεξηγήσεις με αστερίσκο σε ορισμένα σημεία που αναφέρονταν σε παλιά γεγονότα :)

 

Συνολικά ήταν πολύ ευχάριστο αλλά όχι ιδιαίτερα πρωτότυπο ανάγνωσμα.
Θα το περιέγραφα ως "μια ακόμα καλή ιστορία Batman". Mέχρι εκεί.
Ήθελα κάτι παραπάνω για να πω ουάου.
Και βασικά μέχρι στιγμής αυτό συμβαίνει με όλα τα Batman.
Δεν έχω διαβάσει κάτι κακό, σχεδόν όλα ήταν καλά, αλλά κανένα δεν με ξετρέλανε.

Χαζά χαζά μόνο η ιστορία με τον Clayface του Alan Moore μου έχει μείνει καρφωμένη στο μυαλό.
Μόνο αυτή ξέφυγε απ΄τον κανόνα.

Anyway.


Στο Θάνατο της Οικογένειας θα δώσω ένα 8/10  :beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  207
  • Reputation:   1191
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

πιο πολυ με μπερδευε η ιστορια, πολυ κακο για το τιποτα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τα έχει βγάλει στα περιπτερα η ΟΞΥ , τα αγορασα και τα τρια πακετακι 4,90ευρω, απο το ΕΛ. Βενιζέλος!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πήγα στο Κέντρο Τύπου και το βρήκα μαζί με το Batman Endgame 10 ευρουλάκια έσκασα περίπου! και πήρα και από Public, το BATMAN Ο Σκοτεινός Πρίγκηπας του Γκόθαμ. Είπαμε μετά την τριλογία του Νόλαν που είδα μάλιστα 2 φορές την κάθε ταινία(σε σημείο να σκέφτομαι να φορέσω την στολή και να βγώ την νύχτα τσάρκα :lol: ) άρχισα να γίνομαι Μπατμανικός σε βαθμό υστερίας μάλλον. Εντάξει ο Spiderman πάντα θα είναι ο αγαπημένος μου αυτό δεν αλλάζει, αλλά ΚΟΡΥΦΗ και ο Μπάτμαν.

Η ιστορία παράξενη θα έλεγα και νομίζω το Endgame ακόμα πιο τρελό! Αυτός ο Τζόκερ ο ορισμός της παράνοιας, ψύχωσης και σχιζοφρένειας, η απόλυτη τρέλα, σούπερ-λολός. Ο ''Σκοτεινός Πρίγκηπας του Γκόθαμ'' μου άρεσε πιο πολύ απ'όλα... πιο δεμένη ιστορία.

 

Αξίζει να τα αποκτήσετε και τα τρία

Επεξεργασία από spiderman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

είναι λίγο τρελή η ιστορία , αλλα και εγω συμφωνω οτι τελικα μου αρεσει πολυ ο μπατμαν!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Valtasar changed the title to BATMAN: Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.