Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρώτη Ολοκληρωμένη Απόπειρα


armadillogreco

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  34959
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  6
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καλησπέρα σε ολους... Με μεγάλη χαρά έγινα μέλος του φόρουμ και με ακόμα μεγαλύτερη περιπλανήθηκα στα fora (σωστά το είπα :))...

Παρακάτω θα βρείτε το λινκ για την πρώτη ολοκληρωμένη απόπειρα μου στη σχεδίαση κόμικ, με την απόδοση στα Ελληνικά ενός γνωστού Ιαπωνικού παραμυθιού... --> http://bit.ly/momotarocalameo

Θα ήθελα την ειλικρινέστερη κριτική σας, ως έμπειροτεροι στο αντικειμενο...

Είναι προφανές ότι το επίπεδο της "τέχνης" στο εξώφυλλο είναι πολύ καλύτερο από το περιεχόμενο αλλά κάνοντας το στο τέλος (αφού το χέρι μου συνήθησε περισσότερο το digitizer) δεν υπήρχε περίπτωση να μπω στη διαδικασία να τα σχεδιάζω ολα εξ αρχής... 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και δηλώνω υπεύθυνα ότι κάθε σχόλιο θα θεωρηθεί καλοπροαίρετο οπότε, πείτε τα όπως σας έρχονται... :)

 

FB_IMG_1567640362402.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5865
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπράβο φίλε, πολύ καλή ιστορία, μου αρέσει το σχέδιο σου, έχει καλή κίνηση και γενικά φαίνεται ότι σχεδιάζεις με μία ευχέρια, η ιστορία είναι απλή και γενικά κυλάει ωραία, ένα πράγμα πού είδα στην αφήγηση είναι ότι στις σκηνές που εξελίσεται η δράση η επεξήγηση λίγο μπερδεύεται με τα καρέ ,ίσως γιατί πάνω κάτω έχει το ίδιο μέγεθος με τα καρέ, αλλά εντάξει , επίσης στο σχέδιο μου αρέσουν και τα χρώματα ταιριάζουν με την ιστορία, μόνο λίγες σκιές θα θέλανε, στα δέντρα, στο χώμα και γενικά μία μικρή σκίαση θα έδινε στο σχέδιο.Όσο για τα γράμματα, μου αρέσει η γραμματοσειρά που έχεις επιλέξει αλλά παίξε και με άσπρα γράμματα, γενικά μην τα φοβάσε τα άσπρα.Αυτά, πρωτότυπη ιστορία και φτιάξε και άλλη.:cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34959
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  6
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λογια...

Αρχικά η ιστορία δεν είναι δίκη μου... Απλά την "απέδωσα" στα Ελληνικά όσο καλύτερα μπορούσα...

Χαιρομαι που σου άρεσε το πώς "πάει" το χέρι μου... Γενικά έχω ένα θέμα με το χώμα και τις σκιές και το παλεύω αρκετά...

Μπορεί να έφτασα 28 να κάνω την πρώτη αλλά δύσκολα δεν θα υπάρξει δεύτερη... ;)

Και πάλι ευχαριστώ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.