Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τα άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα 21 - Ο Μίκυ στην Ολυμπιάδα


ΚΟΜΙΞ

Πώς σας φάνηκε ο τόμος;  

1 Μέλος έχει ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

580369469_(74).thumb.jpg.835853ce551264ae50a812282689ea06.jpg1835464511_(75).thumb.jpg.20f6ab40e91667a5cc8f9f1df2aa59bd.jpg

 

Ο τόμος περιέχει τις ιστορίες:

 
Διαφήμιση του επόμενου τόμου:
diafsc201921.thumb.jpg.e9a9ae1eac1993779a53c06967857868.jpg
 
Σίγουρα θα διαβάσουμε την ιστορία Ο Γύρος του Κόσμου σε 80 Μέρες  και μάλλον από ότι φαίνεται από τη διαφήμιση που έχει τον Λούντβιχ (παρμένο από συγκεκριμένο καρέ) και την αρχαία υδρία.
 
Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 6
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  339
  • Reputation:   1156
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2801 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Στην ''Αγνωστη Παρτιτουρα'' ο Σκρουτζ αγοραζει την οπερα για να τσεπωσει την κρατικη επιχορηγηση. Ποσο Ελλαδα! :lmao:

 

Για αυτο μου αρεσει περισσοτερο η ιταλικη σχολη. Ο ΣΜΝ του Μπαρκς δε θα το εκανε ποτε αυτο.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τον διάβασα και τον απόλαυσα και αυτόν τον τόμο... Μία απορία έχω μόνο... Η πρώτη ιστορία του τόμου ξεκινάει στην σελίδα 9 κι τελειώνει ξαφνικά στην 20... Με τον Μίκυ να λέει στην Μίννι ότι η ρυτίδα της δε θα φαίνεται στο σκοτάδι και την Μίννι να οδύρεται.  Στο εισαγωγικό σημείωμά της λέει ότι είναι 29 σελίδες. Από την 21 μέχρι και την 49 έχουμε το "μέσα από το ατελιέ" (χορταστικό και ενδιαφέρον) και μετά κανονικότατα οι άλλες 5 ιστορίες του τόμου που στην τελευταία του σελίδα έχει αφιέρωμα στον Τζόρτζιο Καβατσάνο. Τσέκαρα και την αρίθμηση των σελίδων και είναι σωστή (180 σελίδες) και συνεχόμενη... 

Έχω τον σωστό τόμο ή έπεσα σε συλλεκτικό κομμάτι; Αν έχω τον σωστό ποιά είναι η ερμηνεία του παραπάνω φαινομένου; Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :D 
:gnews: Με την βοήθεια της @paola ( :hug2:) που μου έδωσε το link του τόμου στο εσωπαπάκι (inducks) μου λύθηκε αυτή η απορία και μου δημιουργήθηκε μία νέα... Πώς τους ήρθε αυτή φαεινή ιδεά??? :trixes:
:hop: :hop: :hop:

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
  • Like 1
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  339
  • Reputation:   1156
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2801 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τελειως κουφο πως εκαναν συρραφη δυο παλιοτερων ιστοριων μαζι με καποιες νεες σελιδες. Δεν νομιζω να ξαναγινε αυτο ουτε πριν ουτε μετα απο εκεινη την ιστορια.

  • Like 1
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25930
  • Group:  Members
  • Topic Count:  115
  • Content Count:  886
  • Reputation:   5465
  • Achievement Points:  886
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4217 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 hours ago, Μενίγ Πουαγώ said:

Πώς τους ήρθε αυτή φαεινή ιδεά???

 

Αρπαχτή για τους Ολυμπιακούς τού 1964, όπως η Ολυμπιάδα τού Μεξικού ήταν αρπαχτή για τους Ολυμπιακούς τού 1968. Πουλάμε παλιές ιστορίες σε νέα, ολυμπιακή συσκευασία.

 

Βέβαια, όταν διάβασα το τεύχος το 1968, ούτε για προηγούμενες ιστορίες ήξερα ούτε για διαφορετικούς σχεδιαστές ούτε αναγνώριζα τα στυλ τους και απλώς διάβαζα μια τεράστια ιστορία με τα παπιά, που με καταγοήτευσε. Φαντάζομαι ότι το ίδιο θα συνέβη και με τα παιδάκια στην Ιταλία. Άλλο αν αυτό, που μου έμεινε, είναι ο αετός τού Ακαταπούλκο (που ούτε είχα προσέξει ότι δεν έλεγε «Ακαπούλκο») και μία σκηνή από τη συνδετική ιστορία, όπου ο Σκρουτζ έλεγε ότι στους προηγούμενους Ολυμπιακούς είχε πουλήσει το ολυμπιακό... περισκόπιο. Εννοείται ότι ούτε καν θυμόμουνα, ότι το μισό τεύχος δεν ήταν κόμικς, το οποίο προφανώς ουδέποτε διάβασα.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.