Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΜΠΑΜΠΟΥΡΕΣ
Σενάριο/Kείμενα:
Δημήτρης Σαββαΐδης, Γιάννης Τεξής
Σχέδιο:
Γιώργος Μελισσαρόπουλος, Σάββας Λαμπούδης
Σχέδιο εξωφύλλου:
Λευτέρης Φαΐδάς
Εκδοτική:
Hμερ. έκδοσης:
30-07-2019
Εξώφυλλα:
4 + 4 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
4
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Περιοδικότητα:
Μηνιαία
Μέγεθος:
17.0 x 24.0
Σελίδες:
28
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Lettering:
Νάσια Κεφαλά
Επιμέλεια:
Νάσια Κεφαλά
Προέλευση:
Ελληνική
ISSN:
2654-0851
Ονομαστική τιμή:
3,90€ (1), 2,90€ (2-)

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

BABOYR2019ES_0001.jpgBABOYR2019ES_0002.jpg

 

Παρασκευή 26/7 κυκλοφόρησε στα περίπτερα το πρώτο τευχάκι των Μπάμπουρων. Ιστορίες από το σύμπαν που γνωρίσαμε στα συμπαθητικότατα Μπάμπουρες της Στρογγυλής Τράπεζας. Όλα από την Addart προφανώς :) Το συγκεκριμένο φιλοδοξεί να είναι μια 15νθήμερη έκδοση που απευθύνεται κυρίως σε παιδιά.
 

Mpampoyres 01 - 02.jpg


Εξ΄ισου συμπαθητικό και αυτό εδώ. Εκτυπωμένο σε έμορφο πλαστικό (?) χαρτί στα 3,90 γιούργια με τις 24 σελιδούλες του + τις 4 μπρος/πίσω. Εάν σας άρεσαν οι άλλοι Μπάμπουρες, δεν βλέπω γιατί να μη σας αρέσει και αυτό εδώ :) 

Το πρώτο τευχάκι έχει μέσα την 18σέλιδη "Η δοκιμασία στο σκοτεινό πύργο" σε σχέδιο Σάββα Λαμπούδη και σενάριο Δημήτρη Σαββαΐδη, την 2σέλιδη "Φτου Σκόρδα" σε σχέδιο Γιώργου Μελισσαρόπουλου και σενάριο Γιάννη Τεξή και 4 σελιδούλες παιχνίδια για παιδιά (λαβύρινθους, ζωγράφισε, χρωμάτισε κ.ο.κ. :cool: ). Επιπρόσθετα ήταν σε σακουλάκι διότι είχε και ένα δωράκι μαζί (νομίζω από αυτά τα πλαστικά που τα πετάς στον τοίχο, κολλάνε και γλυστράνε κάτω σιγά-σιγά. Σαφώς και δεν το άνοιξα. Πυροβολημένος γαρ που δεν ήθελα να το "χαλάσω". μου αρκούσε η τραυματική εμπειρία που έσκισα το πλαστικό στο οποίο ήταν το κόμικ). Ως εκ τούτου ζορίστηκα λίγο να το βρω διότι αντί να είναι στα κόμικ ήταν στις ντάνες με τις εκδόσεις που κουβαλάνε παιχνιδάκια. :) 

 

Οι πρώτες σελίδες της κάθε ιστορίας για να πάρετε γεύση αλλά και μια φωτογραφία της αρχικής συσκευασίας :)

 

Mpampoyres 01 - 03.jpgMpampoyres 01 - 21.jpgIMG_20190801_092606.jpg

 

Καλοτάξιδο :) Δεν είναι κακό να υπάρχει ένα κομιξάκι στα περίπτερα ειδικά για παιδιά φτιαγμένο από Έλληνες ώστε να μη χάνονται αστεία στην μετάφραση. Άμποτε να μακροημερεύσει1:) 

 

:cheers5: 

 

1 όχι τίποτα άλλο, αλλά να πάρει και αξία το παιχνίδι με το σακουλάκι, να το πουλήσω όταν γεράσω να τσοντάρω στη σύνταξη :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

 

BABOYR2019ES_0001.jpgBABOYR2019ES_0001z.jpg

 

Παρασκευή 26/7 κυκλοφόρησε στα περίπτερα το πρώτο τευχάκι των Μπάμπουρων. Ιστορίες από το σύμπαν που γνωρίσαμε στα συμπαθητικότατα Μπάμπουρες της Στρογγυλής Τράπεζας. Όλα από την Addart προφανώς :) Το συγκεκριμένο φιλοδοξεί να είναι μια 15νθήμερη έκδοση που απευθύνεται κυρίως σε παιδιά.
 

Mpampoyres 01 - 02.jpg


Εξ΄ισου συμπαθητικό και αυτό εδώ. Εκτυπωμένο σε έμορφο πλαστικό (?) χαρτί στα 3,90 γιούργια με τις 24 σελιδούλες του + τις 4 μπρος/πίσω. Εάν σας άρεσαν οι άλλοι Μπάμπουρες, δεν βλέπω γιατί να μη σας αρέσει και αυτό εδώ :) 

Το πρώτο τευχάκι έχει μέσα την 18σέλιδη "Η δοκιμασία στο σκοτεινό πύργο" σε σχέδιο Σάββα Λαμπούδη και σενάριο Δημήτρη Σαββαΐδη, την 2σέλιδη "Φτου Σκόρδα" σε σχέδιο Γιώργου Μελισσαρόπουλου και σενάριο Γιάννη Τεξή και 4 σελιδούλες παιχνίδια για παιδιά (λαβύρινθους, ζωγράφισε, χρωμάτισε κ.ο.κ. :cool: ). Επιπρόσθετα ήταν σε σακουλάκι διότι είχε και ένα δωράκι μαζί (νομίζω από αυτά τα πλαστικά που τα πετάς στον τοίχο, κολλάνε και γλυστράνε κάτω σιγά-σιγά. Σαφώς και δεν το άνοιξα. Πυροβολημένος γαρ που δεν ήθελα να το "χαλάσω". μου αρκούσε η τραυματική εμπειρία που έσκισα το πλαστικό στο οποίο ήταν το κόμικ). Ως εκ τούτου ζορίστηκα λίγο να το βρω διότι αντί να είναι στα κόμικ ήταν στις ντάνες με τις εκδόσεις που κουβαλάνε παιχνιδάκια. :) 

 

Οι πρώτες σελίδες της κάθε ιστορίας για να πάρετε γεύση αλλά και μια φωτογραφία της αρχικής συσκευασίας :)

 

Mpampoyres 01 - 03.jpgMpampoyres 01 - 21.jpgIMG_20190801_092606.jpg

 

Καλοτάξιδο :) Δεν είναι κακό να υπάρχει ένα κομιξάκι στα περίπτερα ειδικά για παιδιά φτιαγμένο από Έλληνες ώστε να μη χάνονται αστεία στην μετάφραση. Άμποτε να μακροημερεύσει1:) 

 

:cheers5: 

 

1 όχι τίποτα άλλο, αλλά να πάρει και αξία το παιχνίδι με το σακουλάκι, να το πουλήσω όταν γεράσω να τσοντάρω στη σύνταξη :D 

 

 

 

 

Κατι δεν έχεις καταλάβει καλα  

οταν θα βγεις στην συντάξη  η σύνταξη θα τσοντάρει στην αξία του περιοδικού με αυτές τις συντάξεις που θα δίνουν 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

νομίζω πως λέμε το ίδιο πράμα :)  θα πουλήσω τα κόμικ γιατί δεν θα φτάνει η σύνταξη καιθα θέλει τσοντάρισμα από κάπου :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ας συμπληρώσω και εγω τις παρατηρήσεις μου μια και τις ετοίμαζα να τις βάλω στην ''παρουσίαση ''που είχα φτιάξει αλλά δεν πρόλαβα να ανεβάσω.

 Μετά από 4 χρόνια  4 τεύχη και αρκετές βόλτες σε διάφορα κον οι ΜΠΑΜΠΟΥΡΕΣ ΤΗΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ ΤΡΑΠΕΖΗΣ πήραν το θάρρος να σουλατσαρουν στα περιπτερα και παραμφερεί καταστήματα  .Ο ΜΑΛΒΙΝ , ο βασιλιάς ΠΑΣΧΑΛΗΡ,  ο ΜΙΤΣ ΜΠΙΟΥΚΑΜΠΙΑ και πάλι μαζί μας ,σε κάθε γωνιά .

Αν και η επίσημη ημερομηνία να κυκλοφορήσει ήταν η Παρασκευή 26/7 τελικά κυκλοφόρησε   την Τρίτη 30/7 .

 Διαφορές από την πρώτη έκδοση :η δεύτερη πιο λίγες σελίδες λογικό για να μπορέσει να κάνει πιο πολλά τεύχη με τις ιστορίες που διαθέτει . Αν και υποθέτω ότι αν πάει καλά θα έχουμε και νέες ιστορίες .

Στην 2η έχουμε μία κεντρική ιστορία ,την οποία έχουμε διαβάσει και στην 1η ,εφικτό γιατί μαθαίνουμε το ''οριτζιν του ηρωα μας .  Και μία μικρη του (2σελ.)με ήρωα τον Κ.Κοκαράτσα  (τι άλλο αφου σχεδιαστης είναι ο Μελισσαρόπουλος ) που δεν θυμάμαι να την είχα διαβάσει ,ίσως πρόκειται για νέα ιστορία.

στον τίτλο έχουμε νέο λογότυπο ,φεύγει το ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ ΤΡΑΠΕΖΗΣι το Ο στους ΜΠΑΜΠΟΥΡΕΣ έβγαλε κεραίες .

Τα εξώφυλλα των 2 εκδοσέων παραμφερές αλλα με αρκετες διαφορές .

Το λέτερινκ και η γραμματοσειρά αλλάζουν   γίνινται πιο καθαρα και προσιτά να διαβαστουν .

Έχουμε και κάποιες αλλαγές στο κείμενο .Αφου πια είναι σε κοινή θέα για τα παιδιά ,έχουν γίνει και οι απαραίτητες αλλαγές .Π.χ. στην 2η σελίδα στην 1 έκδοση ο ΜΙΤΣ λέει στον λόγο του <<ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ  ΜΟΥ ΘΑ ΠΙΝΩ ΟΣΟ ΘΕΛΩ >>στην 2η <<ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΠΟΑΥΣΩ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΜΟΥ >>

Η ιδιοκτησία μπορεί να ανήκει στην ADDART η εκδοτική αλλάζει EDITS & MAGS ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΔΙΩΤΙΚΗ η οποια βρίσκεται στην Αθήνα , με εκδότη τον Περικλή Γκιόλια (κατά την ταπεινη μου γνώμη πρέπει να αλλάξει ο πίναξ ) .

 Μπράβο σε ιδιοκτησία και εκδότη που σε πείσμα των εποχών ,βγάζουν Ελληνικο κόμικς στα περίπτερα ,το κόμικς είναι λαΐκή τέχνη και πρέπει να βρίσκεται αναμεσά μας σε κάθε περίπτερο και όχι σε εξειδικευμένα καταστήμτα .Ελπίζω αυτή η προσπάθεια να δρέψει καρπούς . Εξυπνη η κίνηση να συνοδευτεί νε ένα τρελοζουληχτηρη ή να να πω μπαμπουροζουληχτήρη για να τραβήξει το ενδιαφέρον των παιδιών.

Το μόνο αρνητικό για μένα είναι η τιμή ,4 ευρώ νομίζω είναι πολλά .

ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ 

Υ.Γ. Θέλω από εδώ να ευχαριστησω τους ΣΑΒΑΊΔΗ ,ΤΕΞΗ για την απέραντη καλοσύνη που μου έχουν δείξει ,εκείνοι ξέρουν . 

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ολόσωστος αναφορικά με τον εκδότη. Το είδα, αλλά όπως είδα από δίπλα και το Addart, φαντάστηκα πως εννοούσε ότι αυτή η ΙΚΕ εκτύπωσε το περιοδικό. Βλέπω όμως στο Ελληνικό Κέντρο ISBN/ISSN πως όντως η ΙΚΕ είναι καταχωρημένη ως εκδότης. 

Οπότε το διορθώνω πάραυτα! :)

 

:cheers5: 

 

εδιτ διόρθωσα και την ημερομηνία βεβαίως βεβαίως. Για να το λες, και αφού δεν το έβρισκα πριν στα περίπτερα, καλά θα το λες :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σταχυολογώ από συνέντευξη-παρουσίαση στο cnn.gr

 

"Πρόθεση πάντως των δημιουργών της ελληνικής σειράς κόμικ, είναι να συνεχίσουν να εκδίδουν μηνιαίως τους «Μπάμπουρες» σε 10.000 τεύχη που διατίθενται σε περίπτερα σε όλη την Ελλάδα.

 

«Σχεδιαστικά», σημειώνει ο κ. Σαββαΐδης, «βρισκόμαστε στο 8ο τεύχος και είμαστε αποφασισμένοι να τρέξουμε αυτό το project τουλάχιστον 2 χρόνια και να δούμε στη συνέχεια πού θα καταλήξει αυτό το ταξίδι»."

 

:cheers5: 

 

edit δεν ξέρω γιατί στο άρθρο λέει "μηνιαίως". Μπορεί και εκ παραδρομής. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

18 λεπτά πριν, germanicus είπε:

edit δεν ξέρω γιατί στο άρθρο λέει "μηνιαίως". Μπορεί και εκ παραδρομής.

 

 

Μπορεί 5 και 5 και στα περίπτερα να παραμένουν ταυτόχρονα δύο τεύχη. :blush2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 8/1/2019 at 10:12 PM, germanicus said:

Ολόσωστος αναφορικά με τον εκδότη. Το είδα, αλλά όπως είδα από δίπλα και το Addart, φαντάστηκα πως εννοούσε ότι αυτή η ΙΚΕ εκτύπωσε το περιοδικό. Βλέπω όμως στο Ελληνικό Κέντρο ISBN/ISSN πως όντως η ΙΚΕ είναι καταχωρημένη ως εκδότης. 

Οπότε το διορθώνω πάραυτα! :)

 

:cheers5: 

 

εδιτ διόρθωσα και την ημερομηνία βεβαίως βεβαίως. Για να το λες, και αφού δεν το έβρισκα πριν στα περίπτερα, καλά θα το λες :) 

Με την πρώτη ματιά και εγω μπερδεύτηκα ,αλλά κοιτώντας στην ταυτότητα  του περιοδικού μου θυμισε παλιές εποχές που σε μερικους τίτλους είχαμε άλλον που είχε τα δικαιώματα και άλλος ηταν ο εκδότης ,π.χ. στον ΤΕΝ-ΤΕΝ του 1970 στην β΄ περίοδο ο Λυράκης είχε τα δικαιώματα και ο Πάτσης ήταν ο εκδότης ,στον ΤΟΜ Κ ΤΖΕΡΡΥ Παπαχ΄ρυσάθους - Μασραντώνης.

  Οσο για το πότε βγήκε στις 8.30 το πρωί που διανέμεται ο τύπος στα μέρη μου δεν είχε βγει στα 2 περίπτερα που περνάω κάθε πρωί (για το καθημερινό γατο- συσσίτιο ) νομίζωντας ότι στα μέρη μου δεν έγινε διανομή (όπως ο ΜΠΛΕΚ ,μονο το 1ο τευχος ήρθετα άλλα όχι.) πέρασα και από Αλεξανδρας και Π.Μαβίλης .Ετσι σιγουρεύτηκα ότι δεν κυκλοφόρησε .Την επόμενη ΄΄κυκλοφορίσημη΄΄ μέρα Τρίτη είχαν έρθει και στα 2 κοντινα μου πέριπτερα .

Το μυστήριο λύθηκε ,το περιοδικό είναι μηνιαίο αφου το λέει και στο οπισφόφυλλο του 2ου τεύχους που κυκλοφόρησε ,με 1 ευρω λιγότερο (2,9 ) και δίχως δώρο  . Εξξάλου και στην διαφήμιση του 1ο τεύχους στο Φ.Μ. η τιμή ηταν 2,9 ,ένα ευρω κόστος το χλαπατσοτρελλοζουληχτιρη ,σιγά βρε παιδίμου , και σου λέει δωρο αυτό το κατσαρίδι  που τους στοιχίζει 0,40 λεπτά ,το πολύ , και το δίνουν  στην τριπλη τιμή και κάνουν  και δώρο .Καλά το σκέφτηκαν πάντως και μειώσανε την τιμή  μήπως το αγοράσουν πιο πολλοί .  

  Πολλά είπα ας ανεβάσουμε και κάτι .

   

Το εξώφυλλο/οπισθόφυλλο ανέβηκε στη παρουσίαση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

εχω φαει ολο το κοσμο να βρω περιπτερο με τους μπαμπουρες

το εχει δει κανενας φιλος πουθενα  ????

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Προφανώς το βρήκε ο Βασιλεύς που ζει και αυτός στον κλεινόν άστυ :) Το βρήκα και εγώ προ ολίγου στο ίδιο μέρος που είχα βρει και το πρώτο (και είναι πολύ κοντά μου γι'αυτό και πήγα). Στα ΚΤΕΛ της Λιοσίων (Στ.Ελλάδα+Θεσσαλία). 

Παρόλο που δεν είχε δώρο μέσα και δεν ήταν τυλιγμένο σε πλαστικό, και αυτή τη φορά δεν το βρήκα μαζί με τα άλλα κόμικ. Το είχαν μαζί με τα άλλα παιδικά που έχουν παιχνίδι μαζί (playmobil, lego κ.ο.κ.). O πωλητής ούτε που ήξερε τι έψαχνα, άρα δεν είναι να βασίζεσαι στο τι θα σου πούνε :) Οπότε, next time, ρίξε μια ματιά και εκεί που έχουν τα σακουλοτυλιχτά :D 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εγώ νόμιζα στην αρχή ότι δεν είχε έρθει στο Ηράκλειο, μέχρι που έψαξα στα περιοδικά που είχαν δωράκια ("Lego", "Playmobil" κτλ.) και είδα εκεί 1-2 τεύχη! Κοιτάξτε και σε άλλο ράφι. Η συντριπτική πλειοψηφία των περιπτεράδων δεν είναι ενημερωμένοι και είναι λογικό. Και του Ζαμπέτα το graphic novel τυχαία σε άκυρο σημείο με καρτέλες που δίνουν μουσικά CDs το πέτυχα, ψάχνωντας το "Metal Hammer & Heavy Metal"...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34719
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  8
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  8
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

10 ώρες πριν, nikos99 είπε:

εχω φαει ολο το κοσμο να βρω περιπτερο με τους μπαμπουρες

το εχει δει κανενας φιλος πουθενα  ????

υπάρχει στην πλατεία Βαρνάβα στο Παγκράτι 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εδώ στα 2 περιπτερα που ''συνεργάζομαι '' συνολικά έφεραν 5 τεύχη  (νο 2) και πούλησαν μόνο το ένα ,-μαντεψτε σε ποιον - Στο περίπτερο που αγοράστηκε έφεραν μόνο ένα (νο 3) το οποιο έφυγε άμεσα -και πάλι μαντέψτε σε ποιόν -

     

BABOYR2019ES_0003.jpg BABOYR2019ES_0003z.jpg

 

τα εξώφυλλα ανέβηκαν στη βάση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ποιες ΑΓΡΙΕΣ ΜΕΛΙΣΣΕΣ μωρέ  ΑΝΤ1 ,γατάκια μπροστά στους άγριοΥς ΜΠΑΜΠΟΥΡΕΣ .Πονάνε τα μπαμπούρια ορε ,όχι γιατί είναι παλικαράδες .

Αντέ στα ταμπούρια να διαβάσουμε τα μπαμπούρια  .4ο τεύχος  και ηρωικόν

     

 BABOYR2019ES_0004.jpgBABOYR2019ES_0004z.jpg

μεταφέρθηκαν στη βάση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

... πέρασε κι ολας ένας μήνας????

 

οκ...

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το προηγούμενο άργησε να το ανεβάσει ο Βασιλέας. Θυμάμαι πως το έβλεπα πιο πριν στα περίπτερα! Δεν το 'χα πάρει ούτε εγώ, βέβαια, απ' την αρχή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9668
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Παρατήρησα από τα εξώφυλλα ότι σε αντίθεση με το πρώτο τεύχος που κόστιζε 3,90€ τα τεύχη #2-4 κοστίζουν 2,90€.
Δεν θα έπρεπε να προστεθεί στο πινακάκι;

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

νταν :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν ξέρω αν έχει ανασταλεί η έκδοση, πάντως στα περίπτερα κυκλοφορεί ζελατινατο πακέτο με τα 5 τεύχη της σειράς και τιμή 6,90 αν δεν κάνω λάθος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On ‎9‎/‎11‎/‎2019 στο 4:58 ΜΜ, Mandrake είπε:

Το προηγούμενο άργησε να το ανεβάσει ο Βασιλέας. Θυμάμαι πως το έβλεπα πιο πριν στα περίπτερα! Δεν το 'χα πάρει ούτε εγώ, βέβαια, απ' την αρχή...

Όχι πολύ 2-3 μέρες ,αλλά μπορεί στα μέρη σου να ήρθε πιο νωρίς ...ή στα δικά μου πιο αργά .

18 ώρες πριν, tik είπε:

Δεν ξέρω αν έχει ανασταλεί η έκδοση, πάντως στα περίπτερα κυκλοφορεί ζελατινατο πακέτο με τα 5 τεύχη της σειράς και τιμή 6,90 αν δεν κάνω λάθος.

Δεν νομίζω ότι πρόκειται για αναστολή αλλά για διακοπή ,αν δεν υπολογίσουμε το τελευταίο εξτρα χριστουγεννιάτικο τεύχος  έχει 6 μήνες που δεν κυκλοφόρησε .

 Το πακετάκι έχει βγεί εδώ και ενάμιση μήνα περίπου ,όλο λέω να πληροφορήσω αλλά ξεχνω όταν πάω στο περίπτερο να μετρήσω αν έχει τα 4 ή τα 4+1 τεύχη για να μπορώ να δώσω σωστά στοιχεία  .Καλά που τα είδες εσύ ,η τιμή που ανέφερες σωστη .  

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επιβεβαιώνω, τα 4+1 έχει! Δεν υπάρχει σελίδα "Συλλογή" ως τόμος, όπως μ' εκείνες που μας συνηθίζει η "Anubis" τα τελευταία χρόνια. Απλώς μιας ζελατίνα και μια τιμή σε αυτοκόλλητο (φαντάζομαι, δε θυμάμαι). Εδώ είμαι σχεδόν βέβαιος ότι το είδα πριν τον κατ' οίκον περιορισμό, επομένως πάει πάνω από δύο μήνες πίσω η δουλειά... Αν έρχονται πιο νωρίς φίλε Παναγιώτη δε ξέρω, αλλά μακάρι να έρχονταν στην ώρα τους και τα "Mister No" & "Ζαγκόρ", διότι τους έχει φοβηθεί το μάτι μου στις διανομές της "Μικρός Ήρως" πλέον, μιας και άλλα άλμπουμς των ίδιων εκδόσεων δεν είχαν έρθει καθόλου μια και δυο φορές και έπρεπε να ρίχνω ψάξιμο, να τους βάζω να κάνουν τηλέφωνα και να περιμένω κανένα δίμηνο για να επιστρεφούν από άλλα περίπτερα στο "Άργος", για να έρθουν στο "δικό μου" περιπτερά... Δεν είναι η αναμονή το πρόβλημά μου αλλά εάν τελικά θα δω τις εκδόσεις αυτές ή θα γυρίσουν πίσω και θα μείνω με το λιλί στο χέρι. Το "Μπλεκ" το τελευταίο το είδα πριν από μια βδομάδα και το αγόρασα, αλλά την πιο πίσω δε νομίζω να υπήρχε...

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αγαπητέ φίλε Μαγε ,σε ευχαριστώ καταρχήν που δεν με έκανες ακόμα βάτραχο ,(τονίζω το ακόμα γιατι δεν νομίζω ότι θα την γλυτώνω για πολύ ) και εγώ την ίδια ανησυχία θα είχα αν έμενα μακριά από την Αθήνα ,σε καταλαβαίνω .Δεν ξέρω τι γίνεται πια με τις διανομές ,κάποτε ήξερες τι ,όπως είχα πει σε άλλη καταχώρηση τα ΝΤΙΣΝΕΥ ερχόντουσαν 2 ημέρες πριν στην ΑΙΓΙΝΑ από την ΑΘΗΝΑ .

  Ασε που μπορεί  ο διανομέας να είχε λίγα αντίτυπα να τα έδωσε σε άλλη γειτονιά και να περίμενε καμιά εβδομάδα ,να δει αν θα πουλήσει κ αργότερα τα ξαναπήρε πίσω και να τα έδωσε μετά στην περιοχή μου .

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χαχα, εγώ έχω μείνει ακόμη στους υπνωτισμούς magic.gif Βασιλέα μου, οπότε δεν έχεις να φοβάσαι κάτι! Μπορεί να θυμάμαι εγώ λάθος φίλε Παναγιώτη, δε συγκράτησα φυσικά ημερομηνίες αλλά το υπολογίζω πρόχειρα όταν στο περίπτερο τις ημέρες αυτές πήγαινα κάθε 15 ημέρες για να πάρω το graphic novel της "Ασέτ" και τότε αγόραζα οτιδήποτε άλλο, επομένως δε θυμάμαι στο διάστημα αυτό των αραιών επισκέψεών μου να το είχα δει για πρώτη φορά εκεί... Πρέπει να 'ταν λίγο πριν τον κατ' οίκον περιορισμό. Έπειτα, αυτό τον καιρό έχω την αίσθηση πως υπολειτουργούσε και το πρακτορείο. Ή κάνω λάθος; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

13 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Χαχα, εγώ έχω μείνει ακόμη στους υπνωτισμούς magic.gif ......... Έπειτα, αυτό τον καιρό έχω την αίσθηση πως υπολειτουργούσε και το πρακτορείο. Ή κάνω λάθος; :thinking:

 Χειροτερα τότε ,θα με υπνωτίσεις τότε , και θα τρωω μύγες και όταν πηγαίνω στο περιπτερο να πάρω το κομιξακι μου δεν θα με καταλαβαίνουν επειδή θα κροάζω .

   Δεν κάνεις λάθος ,σιγουρα θα υπολειτουργούσε όπως σχεδόν τα πάντα .Το θέμα είναι ότι ακόμα ένα ΕΛΛΗΝΙΚΟ κόμιξ περιπτερου  ,όπως δείχνουν τα πράγματα , μας τελείωσε .να δουμε τώρα με το ΕΠΙΦΑΝΥ τι θα γίνει .Και αυτό 6 μήνες έχει να το δούμε . 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.