Μετάβαση στο περιεχόμενο

Justice League Dark: Apokolips War (2020)


Γάντζος

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24635
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2.jpg

 

Announced at San Diego Comic-Con on July 19, 2019. An animated sequel to Justice League Dark will be released in 2020.

 

Πηγη: wiki

 

[imdb=tt11079148]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24635
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24635
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

:new:  Αρχισε να κυκλοφορει στα γνωστα μερη :)  :havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Την είδα χθες και διάβαζα αρκετά περί επικού φινάλε στο DC Animated Universe, αλλά προσωπικά δεν πολυτρελάθηκα, παρ' ότι μεγάλος φαν του συγκεκριμένου σύμπαντος ταινιών. Τόσο ο Darkseid όσο και κάποιες μάχες παρουσίαζαν αρκετό ενδιαφέρον, η υπόθεση ήταν στρωτή και δεν ένιωσα πουθενά να το τραβάει, καθώς διαρκούσε 1μιση ώρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

41 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Την είδα χθες και διάβαζα αρκετά περί επικού φινάλε στο DC Animated Universe, αλλά προσωπικά δεν πολυτρελάθηκα, παρ' ότι μεγάλος φαν του συγκεκριμένου σύμπαντος ταινιών. Τόσο ο Darkseid όσο και κάποιες μάχες παρουσίαζαν αρκετό ενδιαφέρον, η υπόθεση ήταν στρωτή και δεν ένιωσα πουθενά να το τραβάει, καθώς διαρκούσε 1μιση ώρα.

Δεν ξέρω γιατί αλλά πραγματικά ενώ τα ξένα reviews είναι αποθεωτικά (μέχρι πρόσφατα είχε 8+ στο IMDB και ακόμα και τώρα διατηρεί ένα τίμιο 7,8), όσες κριτικές διάβασα από ελληνικό κοινό τους φάνηκε μέτριο έως απογοητευτικό. Παρομοίως, θεωρώ μπορούσαν να γίνουν πολλά παραπάνω με την ιστορία, πολύ πρόχειρο σενάριο με λύσεις που τις βλέπεις να έρχονται εξαρχής και γενικά νομίζω ήθελε να αφιερώσουν κάποια λεπτά παραπάνω για να πούμε ότι έκλεισαν αξιοπρεπώς αυτό το μεγάλο σύμπαν, το οποίο είχε τα καλά του και τα κακά του. Σαν απολογισμό μάλλον αδιάφορο καταλήγω ότι ήταν το DC Animated Unviverse, είχε και πολύ αξιόλογες στιγμές αλλά γενικά η επιρροή New 52 και ξανά μανά από την αρχή οι ήρωες να γνωρίζονται, και δώστου τα ίδια storylines που έχουμε ήδη δει 100 φορές σε ταινίες και σειρές DC, μου φάνηκαν κουραστικά. Παλιά που κάθε ταινία ήταν αυτόνομη τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα και μακάρι να επιστρέψουν σ'αυτό το μοτίβο.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

25 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Δεν ξέρω γιατί αλλά πραγματικά ενώ τα ξένα reviews είναι αποθεωτικά (μέχρι πρόσφατα είχε 8+ στο IMDB και ακόμα και τώρα διατηρεί ένα τίμιο 7,8), όσες κριτικές διάβασα από ελληνικό κοινό τους φάνηκε μέτριο έως απογοητευτικό. Παρομοίως, θεωρώ μπορούσαν να γίνουν πολλά παραπάνω με την ιστορία, πολύ πρόχειρο σενάριο με λύσεις που τις βλέπεις να έρχονται εξαρχής και γενικά νομίζω ήθελε να αφιερώσουν κάποια λεπτά παραπάνω για να πούμε ότι έκλεισαν αξιοπρεπώς αυτό το μεγάλο σύμπαν, το οποίο είχε τα καλά του και τα κακά του. Σαν απολογισμό μάλλον αδιάφορο καταλήγω ότι ήταν το DC Animated Unviverse, είχε και πολύ αξιόλογες στιγμές αλλά γενικά η επιρροή New 52 και ξανά μανά από την αρχή οι ήρωες να γνωρίζονται, και δώστου τα ίδια storylines που έχουμε ήδη δει 100 φορές σε ταινίες και σειρές DC, μου φάνηκαν κουραστικά. Παλιά που κάθε ταινία ήταν αυτόνομη τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα και μακάρι να επιστρέψουν σ'αυτό το μοτίβο.

 

Συμφωνώ σε όλα. Νομίζω πως το ιδανικό θα ήταν οι αυτόνομες μεταφορές ιστοριών, αφού ένα ενιαίο animated universe είναι δύσκολο να κρατήσει ταυτότητα και συνέχεια λόγω των αλλαγών στο animation και στους ηθοποιούς σε κάθε ταινία. Γι' αυτό και ήταν κάπως χλιαρό αυτό το φινάλε. Γνώμη μου αλλά θα ήθελα πολύ να δω μια σειρά ταινιών βασισμένες στα καλύτερα graphic novels κάθε ήρωα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

24 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

Συμφωνώ σε όλα. Νομίζω πως το ιδανικό θα ήταν οι αυτόνομες μεταφορές ιστοριών, αφού ένα ενιαίο animated universe είναι δύσκολο να κρατήσει ταυτότητα και συνέχεια λόγω των αλλαγών στο animation και στους ηθοποιούς σε κάθε ταινία. Γι' αυτό και ήταν κάπως χλιαρό αυτό το φινάλε. Γνώμη μου αλλά θα ήθελα πολύ να δω μια σειρά ταινιών βασισμένες στα καλύτερα graphic novels κάθε ήρωα.

Θα μπορούσε να γίνει αν και οι μεταφορές ενέχουν κινδύνους, τόσο μιας αποστειρωμένης μεταφοράς χωρίς τα νοήματα που είχε τον χρόνο και την δυνατότητα να χωρέσει ένα πιο πυκνογραμμένο κόμικ, όπως έγινε στην μεταφορά του Red Son, όσο και αχρείαστων προσθήκων που γίνονται απλά για διαφοροποίηση και χωρίς λόγο, όπως έγινε με την αισχρή εισαγωγή που προσέθεσαν στο Killing Joke. Αν είναι στα επίπεδα των ταινιών Dark Knight Returns (καλύτερες από το κόμικ για μένα) ή του Under the Hood και του Flashpoint Paradox, εννοείται κι εγώ ψήνομαι πάρα πολύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αυτή η τριάδα είναι και για μένα οι top όσον αφορά τις μεταφορές της DC. Ειλικρινά το The Killing Joke παίζει να είχε το πιο αχρείαστο, κάκιστο, κακοεκτελεσμένο πρώτο 30λεπτο που έχω δει. Νομίζω ότι η προσεκτική επιλογή των κόμικ που θα μεταφέρουν σε ταινία, είναι από τα πιο βασικά κομμάτια για την επιτυχία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3070
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5938 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Μ' άρεσε αρκετά μπορώ να πω. Είχε πάρα πολλούς χαρακτήρες (Justice League, Teen Titans, Suicide Squad) αλλά αν κάποιος το δει έχοντας δει και τις υπόλοιπες δεν υπάρχει πρόβλημα, 

Αυτόνομα  θα του φανεί χαοτικό και επίσης δεν θα ξέρει τη σύνδεση του κάθε χαρακτήρα με τους υπολοίπους.

Η ιστορία μου φάνηκε στρωτή και ξεκάθαρη. Βέβαια καθώς εξελίσσεται η πλοκή το τέλος μοιάζει αναπόφευκτο και ήδη γνωρίζεις πως θα τελειώσει, αλλά δεν μου το χάλασε.

Οι δύο "εμφανίσεις" του Superman μου άρεσαν αν και περισσότερο προτιμώ τη δεύτερη :lol:

 

Spoiler

 

superman possessed by trigon:

image.png.74555c80193cdf3eeaf249bbd9dd5ca3.png

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.