Μετάβαση στο περιεχόμενο

Thor: Love Αnd Thunder (2022)


Matt

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

22.jpg

 

Μετά το Thor: Ragnarok, ο Taika Waititi θα σκηνοθετήσει και την τέταρτη ταινία της σειράς, της οποίας θα γράψει και το σενάριο.

 

natalie-portman-chris-hemsworth-marvel-comic-con-23.thumb.jpg.96fc47d93bcc3c4ef9c58be38974ad5e.jpg

 

Η Tessa Thompson θα επιστρέψει κι αυτή στον αναβαθμισμένο πλέον ρόλο της.

 

natalie-portman-chris-hemsworth-marvel-comic-con-09.thumb.jpg.5c5da7dc41985d7d97ae1be6f00acd2a.jpg 

 

Η μεγαλύτερη επιστροφή όμως είναι αυτή της  Natalie Portman ως Jane Foster, έναν ρόλο που υποδύθηκε τελευταία φορά στο Thor: The Dark World το 2013. Και όπως άφησε να εννοηθεί ο Waititi, η Portman δε θα επιστρέψει απλά ως Jane Foster...

 

8fec896511524cd395d8bbb25a1c70b7.thumb.jpg.086e38f496fd09e8721c6e79bd78f8d7.jpg natalie-portman-female-thor-hammer-taika-waititi.thumb.jpg.0df8f4f5a0f17bcccbbbc76e3cbbc79e.jpg 

 

Lady Thor:

 

011b9725e8706a903c9582728ba85b62.thumb.jpg.88813eb0360c2d47208905a678574362.jpg   thor-001.thumb.jpg.a41bfa7a79f0a5219f59eb49226f7168.jpg

 

Πρεμιέρα: 5 Νοεμβρίου 2021

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Άλλη μία σούπερ φίρμα (με το νου της) που αφού μετά το Θωρ 2 έπαιξε στο ... εεεεεε ... και στο ... κάτσε να δεις, κατάλαβε ότι μια χαρά είναι η Μάρβελ και πολύ της πέφτει

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Μετα το Θωρ 2 επαιξε σε σε καμποσες ταινιες. Αναμεσα τους δυο ταινιες με τον σκηνοθετη Τερενς Μαλικ (ο οποιος βραβευτηκε στις Καννες το 2011),  στην ταινια Τζακι (για την Τζακι Κενεντυ) οπου ηταν και υποψηφια για οσκαρ και στο ενδιαφερον Vox Lux. Δεν ξερω αν ηθελε να κανει κατι πιο ποιοτικο ή καλλιτεχνικο αλλα γενικα νομιζω οτι μπορει να κανει οποιες επιλογες θελει. Και χρημα εχει βγαλει και ενα οσκαρ (Μαυρος Κυκνος) εχει τσιμπησει!! Απο κει και περα καλα κανει και γυρναει στη Μαρβελ γιατι μιλαμε πλεον για το μεγαλυτερο franchise απο οικονομικης αποψης!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Σε κάμποσες έπαιξε, αλλά η μόνη για την οποία ακούστηκε είναι η κλασσική αμερικάνικη μέτρια βιο-αγιογραφία προσανατολισμένη αποκλειστικά να παίξει στα βραβεία (και μετά να ξεχαστεί) όπου και πήγε σαφώς χειρότερα από ότι ήθελαν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Συνηθως ετσι γινεται. Ειτε Blockbuster θα κανεις και θα ακουγεσαι στο κονο και θα κονομας ειτε πιο καλλιτεχνικες και θα ακουγεσαι στους κριτικους και στο πιο σινεφιλ κοινο. Εγω απο τις επιλογες που εκανε δεν νομιζω οτι στεχευσε σε Blockbuster αλλα σε καλες κριτικες και σε δευτερο οσκαρ. Το Τζακι εβγαλε 4 με 5 φορες τα λεφτα του γιατι ηταν φτηνη παραγωγη. Και δεν ηταν ουτε βιογραφια (γιατι εδειχνε ενα πολυ περιορισμενο χρονικο διαστημα) ουτε αγιογραφια. Αλλα συμφωνω οτι οι βιογραφιες πλεον εχουν γινει ενας στανταρ δρομος για τα οσκαρ στις μερες μας.

 

Αλλα γιατι την εχεις βαλει στο στοχαστρο σου την Πορτμαν? Εκανε τιποτα υποτιμητικες δηλωσεις για την Μαρβελ κτλ Ειχε παρασκηνιο πολυ, ο λογος που δεν εμφανιστηκε στο Θωρ 3? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Κάποιες απαντήσεις σε αυτό, αν και δεν εξηγούν όλο το παρασκήνιο, ούτε αν υπήρχε πραγματική ψυχρότητα μεταξύ Πόρτμαν και Μάρβελ τελικά (όπως μας είχαν αφήσει να πιστεύουμε) ή ήταν καθαρά επαγγελματικές αποφάσεις.

 

https://www.quora.com/Why-is-Natalie-Portman-done-with-Marvel-movies

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Η Νάταλι Πόρτμαν επιβεβαίωσε ότι θα δούμε το storyline με τον καρκίνο της Τζέιν Φόστερ. Πολύ ενδιαφέρον κατά την άποψή μου και πιστεύω θα βοηθήσει τον Ταικα να ισορροπήσει καλύτερα ένα κωμικό-δραματικό κλίμα που του ταιριάζει καλύτερα από το τελείως χύμα κωμικό. (βλ. Τζοτζο Ραμπιτ που δεν με ξετρέλανε σαν ταινία αλλά ήταν πολύ πιο ισορροπημένη θεωρώ από το 3ο Θορ πχ) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

19 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Η Νάταλι Πόρτμαν επιβεβαίωσε ότι θα δούμε το storyline με τον καρκίνο της Τζέιν Φόστερ. Πολύ ενδιαφέρον κατά την άποψή μου και πιστεύω θα βοηθήσει τον Ταικα να ισορροπήσει καλύτερα ένα κωμικό-δραματικό κλίμα που του ταιριάζει καλύτερα από το τελείως χύμα κωμικό. (βλ. Τζοτζο Ραμπιτ που δεν με ξετρέλανε σαν ταινία αλλά ήταν πολύ πιο ισορροπημένη θεωρώ από το 3ο Θορ πχ) 

 

Άρα πάμε σίγουρα για Jane Foster ως Thor. Καθόλου ενθουσιασμένος με αυτήν την εξέλιξη, καθώς όσο καλή ηθοποιός κι αν είναι η Portman, οι ερμηνείες της σαν Jane Foster ήταν από χλιαρές ως κακές και εννοείται ότι δε μου άρεσε που δεν επέστρεψε μετά το Dark World και παρ' όλα αυτά η καλύτερη ταινία Thor είναι χωρίς εκείνη. Τώρα λογικά της είπαν ότι θα πρωταγωνιστήσει και θα γίνει αυτή Thor, οπότε έκανε comeback. Κρίμα γιατί η τριάδα Cap-Iron Man-Thor αποτελούσαν τους αγαπημένους μου χαρακτήρες στο MCU, αλλά ο Hemsworth που θεωρώ ότι είχε να δώσει ακόμα πράγματα, λογικά θα βρεθεί πιο πίσω σαν παρουσία.

 

Α και για να μην το πάρει κανείς λάθος. Δε με χαλάει που θα πάμε για Jane Foster Thor. Με χαλάει που μια ηθοποιός χωρίς κανένα μεράκι για το ρόλο και το σύμπαν της Marvel και που απουσίαζε στη σημαντικότερη ταινία του (στο Endgame δεν ήταν εκείνη στα γυρίσματα) γυρίζει για πρωταγωνίστρια, ενώ ο Hemsworth που είχε όρεξη και έδωσε καλές ερμηνείες, θα μείνει πιο πίσω. Μακάρι να βγω λάθος, αλλά η εξέλιξη με το storyline όπως και το ότι ο Taika της έδωσε πέρυσι το Mjolnir λέει πολλά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Καλά τόσο κακογραμμένα που ήταν τα πρώτα 2 Θωρ δεν την αδικώ. Είχε συμφωνήσει στο 2ο μόνο λόγω της Patty Jenkins που τελικά δεν έμεινε σαν σκηνοθέτης, κι αυτή ήταν δεσμευμένη από συμβόλαιο οπότε το έκανε με μισή καρδιά και φαίνεται. Ίσα ίσα για να επέστρεψε τώρα θεωρώ θα είναι κάτι που την ενδιαφέρει πλέον και ασχοληθεί όπως πρέπει. Επίσης εννοείται ότι θα γίνει Θωρ η Τζέιν Φόστερ, αυτό το έχουν κάνει ξεκάθαρο από πέρσι. Ο Χεμσγουορθ πάντως έχει πει ότι ψήνεται γενικά να μείνει στον ρόλο και θα δούμε πως θα πάει αυτό. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • nikolas12 changed the title to Thor: Love Αnd Thunder (2022)
  • 5 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ότι και να λέτε το 3ο Thor ήταν μια μακακία και μισή, ενώ το 2ο ήταν το καλύτερο απ' τα τρία. Καταλαβαίνω ότι σας κέρδισαν οι χορογραφίες και τα εφέ (μη γελιόμαστε τώρα, εκτός κι αν (πέρα απ' τις γελοιότητες) πραγματικά δεν έχετε διαβάσει Thor στη ζωή σας και βρήκατε "κάτι" που να ισχύει σε αυτό το χαρακτήρα), το χάλι της 3ης όμως οφείλονταν καθαρά στον Taika Waititi (που τον βρήκαν αυτόν τον τύπο και τι σχέση έχουν αυτά που έχει κάνει μέχρι σήμερα με μια τέτοια ταινία; ) και η Natalie Portman δεν είχε καμία σχέση με την αποτυχία αυτή, εφόσον απείχε. Στα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα, ο Chris Hemsworth έπαιξε πολύ καλά σε όλες, έμεινε μέχρι τέλους και δεν άξιζε τέτοια αντιμετώπιση. Θα προτιμούσα ως νέο σύμμαχο σε αυτά που έρχονται να εισήγαγαν τον Beta Ray Bill!! Δεν έχω δει δηλώσεις της Natalie Portman, αλλά προσωπικά μου είναι αντιπαθέστατη (κρυόκωλη) και βγάζει μάτι πως δε διασκεδάζει ιδιαίτερα με αυτό το "σύμπαν". Ας είναι καλά τα κονέ και η δημοσιότητα. Αν ήθελαν να εισάγουν ντε και καλά μια ακόμη γυναικεία παρουσία, ας έδιναν χώρο στην Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) που αντίθετα απ' την άλλη μου είναι πολύ συμπαθής και κατά τη γνώμη μου ΠΟΛΥ καλύτερη ηθοποιός!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37452
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  22
  • Reputation:   128
  • Achievement Points:  24
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχοντας δει μερικά απο τα πραματακια και τις απατεωνιές που κανει η Gwyneth Paltrow για να βγάζει χρήμα, μου φαινεται περίεργο που σου φαίνεται συμπαθής :thinking:

 

Τωρα για την αποψη στις ταινιες... ενταξει ο καθενας εχει την πολύ υποκειμενική αποψη του.

Δεν εχω διαβασει κόμικ Thor ακόμα για να ξερω πως αλλαξαν τα πραματα, αλλα για μένα δεν είναι τόσο σημαντικό καθώς αν θελαμε απλα να δουμε τα ίδια πραματα που διαβάσαμε και στο κομικ.... εμ... θα ξαναδιαβαζαμε το κόμικ. 

 

Τώρα για την δική μου υποκειμενική αποψη που κανείς δεν ρωτησε αλλα αγαπω να δίνω...

Η δευτερη ταινια ηταν απιστευτα κλισέ super hero movie, από την οποία το μονο θετικό που θυμαμαι είναι οι σκηνές που αλληλεπιδρούσαν ο Λόκι με τον Θωρ.

 

Η πρώτη μου αρεσε αρκετα καθώς για πολύ καιρο ηταν η μονη ταινια Marvel που ο κακος δεν ηταν απλα σε φαση "ναιιι... τωρα θα καταστρέψω τον κοσμο... επειδή... εκδίκηση ή κάτι τετοιο" και ήταν πολύ ευκολο να καταλάβεις τον πόνο που ενιωθε ο Λόκι και ο Θωρ μέσα στις καταστάσεις που βρέθηκαν. Φυσικά υπήρχε το ολο "ο Θωρ γίνεται θνητός" που βγηκε λιγο χαλια γιατι οι side characters ηταν απλα βαρετοι.

 

Και η τρίτη ταινια για μενα ειναι η τοπ, όχι για τα εφέ ή την δράση της (αν και σίγουρα τα εκτιμώ), αλλά για το οτι είχαμε για πρώτη φορά ένα ολοκληρωμένο καστ που δεν αποτελούνταν απο πολύ βασικούς χαρακτήρες χωρίς προσωπικότητα. Ηταν φυσικά απότομη αλλαγή (ειδικα για τον χαρακτηρα του Θωρ) οπότε καταλαβαίνω πολυ τον κοσμο που δεν ειναι φαν της 3ης, αλλα εκτιμώ το πως φέρανε στο infnity war το χιούμορ του Θωρ ως τον τρόπο που αντιμετωπίζει τον πονο απο τα όσα εχει περάσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36792
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  57
  • Reputation:   277
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1223 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για όποιον ενδιαφέρεται κυκλοφορούν σημερινά νέα άρθρα στο διαδίκτυο ως δώρο μιας και τελείωσαν τα γυρίσματα της ταινίας L&T προχτές. Φωτογραφίες, storyline, καθώς και σε ποια τεύχη θα βασίζεται η ιστορία. Υπάρχει και μια φωτογραφία του Chris Hemsworth να είναι τούμπανο που υποδεικνύει τις απαιτήσεις της παραγωγής για την σωματική διάπλαση του ηθοποιού μιας και ετοιμάζεται και για μια βιογραφική και καλά ταινία του Hulk Hogan.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Αναμεσα σε Πορτμαν και Παλτροου σαν ηθοποιο εγω ψηφιζω Πορτμαν. Σαν ανθρωπο παλι ψηφιζω Πορτμαν. 

 

Γιατι οι αλλη δουλευει τον κοσμο και εκμεταλευεται την διασημοτητα της για να προωθει παραμυθια της χαλιμας τυπου φραπελια, μπλε σκορπιος, νερο Καματερου κτλ (δεν κανω πλακα ψαξτε το). Α και φτιαχνει και δονητες πλεον. Μιλαμε για σπουδαια καλλιτεχνιδα.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

4 λεπτά πριν, albertus magnus είπε:

Αναμεσα σε Πορτμαν και Παλτροου σαν ηθοποιο εγω ψηφιζω Πορτμαν. Σαν ανθρωπο παλι ψηφιζω Πορτμαν. 

 

Γιατι οι αλλη δουλευει τον κοσμο και εκμεταλευεται την διασημοτητα της για να προωθει παραμυθια της χαλιμας τυπου φραπελια, μπλε σκορπιος, νερο Καματερου κτλ (δεν κανω πλακα ψαξτε το). Α και φτιαχνει και δονητες πλεον. Μιλαμε για σπουδαια καλλιτεχνιδα.....

 

Εγώ προτείνω σε όλους σαν πρόσθετο να ψάξετε τι είναι το κερί της Gwyneth Paltrow. You can thank me later...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

2 min ago , nikolas12 said:

Εγώ προτείνω σε όλους σαν πρόσθετο να ψάξετε τι είναι το κερί της Gwyneth Paltrow. You can thank me later...

 

 

Το εχω διαβασει και αυτο αλλα ειπα να ειμαι διακριτικος και δεν το ανεφερα! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

13 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

Εγώ προτείνω σε όλους σαν πρόσθετο να ψάξετε τι είναι το κερί της Gwyneth Paltrow. You can thank me later...

 

Τι είπες τώρα αθεόφοβε??? :wow:

 

Τι μαθαίνω βραδιάτικα??? :wow: 

 

Εμένα γιατί δεν με ενημερώνει κανείς??? :wow:

 

 

:beer:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4196 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ούτε εμένα μου αρέσει η Πορτμαν. Είναι ξεκάθαρο ότι επέστρεψε στο MCU για δύο λόγους 1) της έταξαν πρωταγωνιστικό ρόλο και 2) το MCU έχει κάνει τεράστια επιτυχία και αυτό όσο να ναι της κέντρισε τη προσοχή, διότι μετά το Dark World δεν έχει κάνει τίποτα σπουδαίο. (δηλαδή δεν έχει παίξει σε κάποια γνωστή ταινία)

 

Η Παλτροου ανέκαθεν ήταν αδιάφορη. Τίμια μέν για αυτά που είχε κληθεί να κάνει, αλλά μέχρι εκεί. Συν τοις άλλοις, νομίζω ότι είχε πει πως από ένα σημείο και μετά έπαιζε το ρόλο της καθαρά για επαγγελματικούς λόγους, καθώς έβγαζε πολλά λεφτά. (και λόγω συμβολαίου) Μάλιστα, είχαν γυρίσει σκηνές της Pepper για περισσότερες από μία ταινίες, και η ίδια ούτε καν γνώριζε που πηγαίνε που ή ότι ήταν στη τάδε ταινία.  (π.χ. στο Homecoming)

 

Όσο για το Love and thunder, ελπίζω να μη το παρακάνει ο Taika με το χιούμορ αυτή τη φορά, αν και πολύ αμφιβάλω. Βέβαια είμαι ενθουσιασμένος για αυτή τη ταινία, λόγω του γίγαντα Hemsworth και Christian Bale ως Gorr!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λες "εκτιμώ το πως φέρανε στο infnity war το χιούμορ του Θωρ"..το ποιο; Δηλαδή ο Thor έχει χιούμορ και καλώς το μεταφέρανε! Σωστά; Μήπως έχει και ο Hulk χιούμορ που φτάνει να τραβάει selfie με τους θαυμαστές που το καλώς το φέρανε κι αυτό; Καλό θα ήταν να διαβάσεις πρώτα κάποια σχετικά κόμικς φίλε μου, να δεις καλύτερα τους χαρακτήρες αυτούς κι έπειτα ξανακουβεντιάζουμε για "το χιούμορ που φέρανε απ' αυτά". Το "σύμπαν" είναι έτοιμο εδώ και δεκαετίες και απλώς βλέπουμε μία παραλλαγή του. Σε δραματικό κόσμο όμως, δε ξαναφτιάχνουν τα πάντα από την αρχή. Αυτή την ατζέντα τουλάχιστον βλέπουμε να έχουν και προκύπτει απ' τη συντριπτική πλειοψηφία των ταινιών και των τηλεοπτικών του "MCU" μέχρι σήμερα. Όσο για το "κρυόκωλη" που αναφέρθηκα στην Natalie Portman, ήταν καθαρά και μόνο καλλιτεχνικά και έχω μια αίσθηση ότι "το έχει" και απλώς το μεταφέρει στους ρόλους της. Αυτό μου βγάζει στους ρόλους που την έχω μέχρι στιγμής δει. Η Gwyneth Paltrow αντιθέτως έχει παίξει εξίσου αξιόλογα σε θρίλερ, ρομαντικές & κωμικές. Γνώμη μου πάντα. Τώρα, τα κουτσομπολιά & τα επιχειρηματικά του καθένα το τι τρώει, που πιστεύει, τι ψηφίζει και με ποιο τρόπο κοιμάται, μου είναι παγερά αδιάφορα. Ή μάλλον όχι παγερά, άνθρωπος είμαι και ενδέχεται να μ' επηρεάσουν κάποια αν μπω στη διαδικασία να τα ψάξω και να τα διαβάσω, απλώς στέκομαι στο καλλιτεχνικό τους κομμάτι και ποιον θα ήθελα καλύτερα να παρακολουθήσω στη Μεγάλη Οθόνη ή σε ποιο ύφος προτιμώ να είναι κάποια ιστορία του "MCU".

 

Όσο για τα "κλισέ" που βρίσκετε ορισμένοι, προσωπικά δε μ' ενοχλούν. Διασκεδάζω το ίδιο μιας και μεγάλωσα με τέτοια. Προσαρμόζομαι και περνάω καλά. Εκείνος που θέλει ντε και καλά να υπάρχει το κάτι παραπάνω, το κάτι διαφορετικό, την ανατροπή, το plot twist, θα πρέπει να αναρωτηθεί μόνος του για ποιο λόγο γίνεται ολοένα πιο απαιτητικός σε ότι αφορά τη ψυχαγωγία του και που άραγε νομίζει ότι θα φτάσει τέλος πάντων αυτή του απαίτηση από τον καλλιτεχνικό χώρο (γενικότερα) σε μερικά χρόνια από τότε που ξεκίνησε όλο αυτό (διότι δε μπορεί! Κάπου είναι το σημείο μηδέν όπου ξεκίνησε ο καθένας ν' ανεβάζει τον πήχη!) για να εξακολουθεί να περνάει καλά. Στη 2η ταινία είδαμε το lore της Asgard να πηγαίνει πολύ πίσω χρονικά και να ξεδιπλώνεται Ο Taika Waititi ήταν ακατάλληλος για σκηνοθέτης σε υπερηρωικές ταινίες και το απέδειξε. Δυστυχώς απ' ότι φαίνεται δε θα τον ξεφορτωθώ τόσο εύκολα, οπότε μένει να ελπίζω σε κάποιο σοβαρό σεναριογράφο, executive producer ή κάποιον τέλος πάντων εξίσου υπεύθυνο που έχει λόγο για κάθε μία απ' τις παραγωγές αυτές. Και τέλος πάντων, αν σας άρεσαν σκηνές όπως τη selfie, τις γκριμάτσες, τη βλακόφατσα του Αρχιδαίμονα Surtur με τον Thor να τον δουλεύει, τον παιδοβούβαλο Hulk, ατάκες όπως το "είναι συνάδελφος απ' τη δουλειά" στην αρένα ή τον Θεό της Πονηρίας Loki να κάνει το γελωτοποιό, τότε παιδιά είναι βέβαιο ότι τα γούστα μας είναι εκ διαμέτρου αντίθετα. Δεν είναι κακό αυτό, απλώς το επισημαίνω. Συμπαθάτε με, αλλά τέτοιες ταινίες στο "MCU" εγώ δε θέλω. Το τι θέλω εγώ βέβαια είναι αδιάφορο, τα εισιτήρια θα δείξουν στη "Marvel Studios" πως θα προχωρήσει. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37452
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  22
  • Reputation:   128
  • Achievement Points:  24
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

E όπως είπα και πριν για μενα εφοσον αλλο ειναι οι ταινιες και αλλο τα κομιξ στα οποια βασίζονται, προτιμώ να υπαρχουν διαφορες και δεν πιστευω να αλλαξει αυτο οσα κόμικ Θωρ και αν διαβασω.

Επισης ως ανώριμο νιάτο που είμαι εκτίμησα το στυλ του χιουμορ όσο in your face και να ταν :blob6:

Για την απαιτητικότητα σε μενα τουλαχιστον ερχεται στο οτι λατρευω τις ιστοριες καθε μορφής, οποτε ως αποτελεσμα εχω δει μπόλικες ιδεες και εχω αρχισει να βαριεμαι ορισμενα πραματα που τα βλεπω ξανα και ξανα. Οπότε αν και μπορώ να χαρω (αναλογα την διαθεση) με κατι πιο απλό, είμαι σε μια φαση που θα προτιμήσω κάτι πιο ιδιαίτερο. 

Τώρα ενταξει οπως λες και συ πολύ σωστα το γουστο μας διαφερει καπου ρίζικα οποτε οτι και να πουμε στα ιδια θα καταλήξουμε :Ρ 


Btw τόσες ταινιες που εχουν σχεδιασμένες για το MCU δεν παιζει... σίγουρα θα υπάρχει έστω και μια για καθε γουστο στο μελλον (είπε γεμάτος ελπίδα)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για πολυσύμπαν μιλάμε, ένα επιπλέον "σύμπαν" είναι και του "MCU". Δεν είναι το πρόβλημά μου αυτό. Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι οι σκηνές που ανέφερα παραπάνω ανήκουν σε μια ΠΑΡΩΔΙΑ. Είναι παρωδία της Earth-616 το "MCU" ; Όχι! Δεν έχουμε απλώς "κάτι διαφορετικό" λοιπόν. Και όπως έχω ξαναγράψει πολλές φορές, δεν έχω πρόβλημα με τις χιουμοριστικές σκηνές και το χιούμορ γενικότερα. Στα "Ant-Man" έριξα γέλιο, σχεδόν σε κάθε έξυπνη/αστεία ατάκα από άλλες ταινίες είτε χαμογελούσα είτε με άκουγε η αίθουσα, ακόμη και στον Deadpool (εκτός "MCU", έστω) που προσωπικά δεν τον συμπαθώ, έριξα αρκετό γέλιο! Αυτό όμως εδώ δεν ήταν αστείο. Ήταν ένα σύνολο από σεναριακές σαχλαμάρες & καρικατούρες χαρακτήρων που κατάντησε ένα σημαντικότατο γεγονός όπως είναι το Ragnarok, μια παρωδία υπερηρωικών. Ο Odin ήταν κομπάρσος, πάνε στράφι και οι μάχες, ο Φενρίρ, η Χέλα, ο Surtur, όλα... Τεράστια απογοήτευση... Χίλιες φορές η 2η ταινία κι ας μην είχε την ανάπτυξη που της χρειαζόταν. Φάνταζε σα να τελειώνει σχετικά γρήγορα (και εύκολα), παρόλα αυτά ανέφερε κάποια επιπλέον ενδιαφέροντα πράγματα για το Lore της Asgard που ενδεχομένως χρειαστούν στο μέλλον.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

On 3/6/2021 στο 11:04 ΜΜ, rythmhawk είπε:

Για όποιον ενδιαφέρεται κυκλοφορούν σημερινά νέα άρθρα στο διαδίκτυο ως δώρο μιας και τελείωσαν τα γυρίσματα της ταινίας L&T προχτές. Φωτογραφίες, storyline, καθώς και σε ποια τεύχη θα βασίζεται η ιστορία. Υπάρχει και μια φωτογραφία του Chris Hemsworth να είναι τούμπανο που υποδεικνύει τις απαιτήσεις της παραγωγής για την σωματική διάπλαση του ηθοποιού μιας και ετοιμάζεται και για μια βιογραφική και καλά ταινία του Hulk Hogan.

 

Και για του λόγου το αληθές. :) 

 

Ο «Thor» γιόρτασε το τέλος των γυρισμάτων του Love and Thunder

 

thor-3-ragnarok-chris-hemsworth-1140x570.thumb.jpg.1c51557fc01f35f7178748c1fdcca285.jpg

 

Είμαστε πλέον σε μία εποχή που αρχίζει και θυμίζει λίγο τα παλιά, αφού δεν ασχολούμαστε, με αναβολές σε πρεμιέρες και διακοπή γυρισμάτων αλλά με πρότζκετ που ολοκληρώνονται και ετοιμάζονται να έρθουν στις οθόνες μας.

 

Όπως η νέα ταινία του Thor, το Love and Thunder, που ολοκλήρωσε τα γυρίσματα της στην Αυστραλία και ο Κρις Χέμσγουορθ το γιόρτασε με μία δημοσίευση στο instagram.

 

«Τέλος τα γυρίσματα για το Thor: Love and Thunder. Η ταινία είναι θεότρελη και αστεία και μπορεί να χτυπήσει και μία δύο ευαίσθητες χορδές. Πολλή αγάπη, μπόλικοι κεραυνοί! Ευχαριστώ το καστ και το συνεργείο για μία ένα ακόμα τρομερό ταξίδι της Marvel. Προσδεθείτε, ετοιμαστείτε και θα σας δούμε στους κινηματογράφους».

 

Η ταινία αναμένεται στους κινηματογράφους τον Μάιο του 2022 και στη σκηνοθεσία επιστρέφει ο Taika Waititi μετά τη μεγάλη επιτυχία του Ragnarok. Δίπλα στον Χέμσγουορθ θα είναι η Τέσα Τόμσον αλλά και η Νάταλι Πόρτμαν. Την πρώτη του εμφάνιση στο MCU θα κάνει ο Κρίστιαν Μπέιλ στο ρόλο του Gorr the God Butcher ενώ αναμένεται να δούμε και κάποιους από τους Guardian of the Galaxy.

 

Thor.thumb.jpg.80281dc91568ad4187fa5f349b62a666.jpg

 

ΠΗΓΗ

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

"θεότρελη και αστεία", "μετά τη μεγάλη του επιτυχία". Αρκετά διάβασα και κατάλαβα πάλι τι με περιμένει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36792
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  57
  • Reputation:   277
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1223 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 15/6/2021 στο 3:42 ΠΜ, Mandrake είπε:

"θεότρελη και αστεία", "μετά τη μεγάλη του επιτυχία". Αρκετά διάβασα και κατάλαβα πάλι τι με περιμένει...

Άσε ένα παραθυρακι... Το σενάριο δεν είναι κακό... Μπορεί κάποια στιγμή να είναι καλά εκτελεσμένο. Ή εκτελεσμένο εξαρχής... χαχα. Είδομεν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  150
  • Reputation:   998
  • Achievement Points:  150
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5484 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχει σβήσει το μεγάλο μου χάυπ για ότι φέρει τον υπότιτλο MCU δυστυχώς εδώ και ένα χρόνο...Σαν να τέλειωσε ένα πολύ όμορφο κεφάλαιο της ζωής μου με το Endgame. Απόλαυσα το Λόκι λόγω Χίντλεστον και ως εκεί. Κουράστηκα; Ή κουράστηκαν; Ή κούρασαν; Δεν ξέρω. Δεν πειράζει. Το Spiderman είχε όλη μου την προσοχή και προσμονή, αλλά ειδικά μετά από πολύ σκέψη νιώθω μία μικρή απογοήτευση.

Το Ragnarok το αγάπησα πιο πολύ από κάθε ταινία, οπότε ανυπομονούσα για αυτό από όταν το ανακοίνωσαν αλλά δεν τρελάθηκα με το τρέηλερ. Ωστόσο με τον Bale μέσα και με πιο σλόου ρυθμούς, ένα ταξίδι εσωτερικής γαλήνης και ανακάλυψης του Θωρ του Χέμσγουορθ, είμαι ικανοποιημένος. Το τρέηλερ όμως μου θύμισε πως το ταξίδι του μέλιτος και η εφηβική/μεταεφηβική μου μαρβελοταινιομανία έχει περάσει ανεπιστρεπτί και απλά είμαστε σε ένα παρατεταμένο ανκόρ... Εύχομαι να με εκπλήξει θετικά η ταινία ως μεμονωμένο έργο (και βλέπουμε). Πάντως τον Χρήστο τον Χεμσγούρθιο χαίρομαι να τον βλέπω να παίζει το ρόλο. Τη Ναταλία την Πόρτοπουλου αντίθετα όχι και τόσο (δεν ξέρω γιατί εξελληνίζω τα ονόματα, it's just fun).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Τι μου έμεινε από το τρέιλερ; Η τραγουδάρα που ακούγεται. Τι δεν μου έμεινε; Η μας-κατσικώθηκε-στο-σβέρκο wannabe βασίλισσα της Άσγκαρντ και η μαρβελοσαχλαμαρίτσα μεταξύ Θωρ και Κουίλ. Τι περιμένω από την ταινία; Να 'ναι μια διασκεδαστική ποπκορνική ταινία με ωραία τραγούδια και 1-2 σκηνάρες δράσης αλά Ράγκναροκ που να μου μείνουν. Τι περιμένω από το μέλλον του MCU γενικότερα;

 

absolutely nothing - Rainbow Spongbob | Make a Meme

 

:lol:

 

Υ.Γ. Μόνο σε μένα η Θώραινα δεν θύμιζε καθόλου μα καθόλου τη Νάταλι Πόρτμαν;; :thinking:

Επεξεργασία από BATNICK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35116
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  47
  • Reputation:   190
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εγω και παλι δεν εχω βαρεθει καθολου το MCU ,μαλλον κατι δεν παει καλα με μενα..

Σιγουρα ειχε τα down του μετα το Endgame (βλεπε Black Widow & Eternals),αλλα με τις σειρες του D+ και με το Σανγκ Τσι νομιζω οτι εχει γινει μια καλη αρχη για το νεο saga που με το Dr. Strange 2 και με το Thor Love and Thunder αρχιζει να ανεβαζει ταχυτητες.
Εξαλλου οι σολο ταινιες δεν ηταν ποτε η δυναμη του MCU η δυναμη του ειναι τα Avengers ,οπως τα crossover events στα κομικ.

Καταλαβαινω το πεσμενο εως μηδενικο hype αλλα  νομιζω οτι στην πρωτη εμφανιση του επομενου big villain (οπως εγινε με τον Thanos) ή του μεγαλυτερου storyline (ειτε εχει να κανει με X-men,ειτε μe Invasion,κλπ κλπ) θα αναθερμανθει το ενδιαφερον.

Οσο για την  ταινια δεν θα πω ψεματα,δεν ειμαι απο τους μεγαλυτερους φαν του Γουατιτι,οπτικοακουστικα μας δινει υπεροχα  πραγματα αλλα πολυ αχρειαστο comedy (πχ με τον Μπανερ να σκαει στην γεφυρα στο Ραγκναροκ)

Καταφερνει οπτικα να περασει κατι το κομιξιστικο αλλα του χουν δωσει κατι το οποιο μπορει να το κανει επικο .

Ο Θορ παντως για μενα εχει (μαζι με τον Ironman) το καλυτερο και πληρεστερο character development και μαρεσει πολυ που το συνεχιζουν και εδω.

υγ.Απο κει που δεν γουσταρε μεχρι που τουμπανιασε η Πορτμαν για να παιξει..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Συνήθως είμαι ή πολύ meh ή πολύ ενθουσιασμένος με τα νέα τρέιλερ. Εδώ μπορώ να πω ότι έχω λίγο καλύτερες εντυπώσεις από αυτό που περίμενα χωρίς όμως να ενθουσιάζομαι. Τι εννοώ; Είναι ξεκάθαρο ότι το Phase 4 του MCU κατευθύνεται κάπου διαφορετικά σε σχέση με τις πρώτες τρεις φάσεις, έφυγε από τη ζωή ένας από τους πιο βασικούς ηθοποιούς, εισάγουν μαζικά νέους ήρωες ή κάνουν passing the torch σε καινούριους. Έτσι ήρθαν Eternals, Shang-Chi κτλ. Γι' αυτό το λόγο κιόλας χρειάζεται υπομονή το εγχείρημα να δούμε που θα βγάλει, σίγουρα όμως έως τώρα λείπει η συνοχή και το κοινό ύφος των πρώτων ταινιών.

 

Το πρόβλημα μου με το Thor ήταν ότι μετά το Ragnarok που μου άρεσε πάρα πολύ, έδειχναν πως αντί να εκμεταλλευτούν τον Hemsworth και το ταλέντο του έπρεπε από το πουθενά να μας φέρουν πίσω τη Natalie Portman απλά και μόνο για να δούμε τη Thor της Jane Foster. Και όλο αυτό για μια ηθοποιό που η μόνη ταινία Thor που δεν ήταν μέσα, ήταν η καλύτερη της τριλογίας, ενώ ταυτόχρονα δεν έχει δείξει κανένα ενδιαφέρον για το MCU γενικότερα.

 

Όταν λοιπόν ο Taika είπε ότι θέλει να κάνει το πέρασμα από τον Thor στη Jane ξενέρωσα πάρα πολύ, ειδικά κάτι κινήσεις που της δίνει το σφυρί σε κάτι Comic Con με έκαναν έξαλλο. Εδώ προς το παρόν δεν είδα αυτό, αντιθέτως είδα μερικές ψιλοαδιάφορες σκηνές όπου ο Thor προσπαθεί να βρει τον εαυτό του μετά το Endgame και έχει μαζί και Guardians που είναι εξαιρετικός συνδυασμός. Για μένα επίσης δε θυμίζει κόμικ Thor κάτι που είχε πολύ έντονα το Ragnarok. Τώρα το τι θα γίνει δεν ξέρω. Η γνώμη μου είναι ξεζουμίστε τον Hemsworth και stop trying Jane Foster happen. Δεν την ενδιαφέρει το σύμπαν, δεν τη νοιάζει. Δεν έχει μεράκι για αυτό. Τελική μου γνώμη, σίγουρα θα πάω να το δω, αλλά πολύ φοβάμαι ότι δε θα προσθέσει τίποτα, ίσα ίσα θα αλλάξει πράγματα προς το χειρότερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

282199041_1486451165115824_5558926124994055579_n.jpg

 

Ανεξαρτήτως τρέιλερ, το πρώτο πόστερ της ταινίας που δημοσίευσε η Marvel είναι εντυπωσιακό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.