Μετάβαση στο περιεχόμενο

GreekComicFan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
AMAZING SPIDER-MAN: VENOM INC.
Σενάριο/Kείμενα:
Dan Slot, Mike Costa
Σχέδιο:
Ryan Stegman, Gerardo Sandoval, Jay Leisten
Σχέδιο εξωφύλλου:
Ryan Stegman
Hμερ. έκδοσης:
07-2019
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Υπερηρωικό
Μέγεθος:
16.5 x 25.0
Σελίδες:
164
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Μετάφραση:
Σάββας Αργυρού
Χρωματισμός:
Brian Reber, David Curel
Επιμέλεια:
Μάγδα Τσολάκου
Πρωτότυπος τίτλος:
Amazing Spider-Man: Venom Inc. (2018)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
978-960-436-645-3
Ομαδοποίηση:

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

VENOMINC_0001.jpgVENOMINC_0001z.jpg

 

Λίαν πρόσφατο crossover - παραγωγής 2017-2018 -  μεταξύ των τίτλων Amazing Spider-Man & Venom, στο οποίο οι τρεις πιο σημαντικοί ξενιστές του συμβιωτικού που έχει γίνει γνωστό ως Βένομ, Ο Πίτερ Πάρκερ, ο Έντι Μπροκ και ο Φλας Τόμπσον, τα βάζουν με μια νέα απειλή, σε συνεργασία με την Μαύρη Γάτα.

 

Ο τόμος περιλαμβάνει τα Amazing Spider-Man 792-793, Venom 159-160 & Amazing Spider-Man: Venom Inc. - Alpha και Omega (η αρχή και το τέλος του crossover).

 

Ο τόμος βγαίνει με αφορμή την κυκλοφορία της ταινίας Spider-Man - Far from Home στους κινηματογράφους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1791 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Eνδιαφέρον φαίνεται. Στα Public το έχει 17.99€. Τώρα που έχω πάρει φόρα, θέλω να συλλέξω όσα περισσότερα Σπαιντερμαν γίνεται, εννοείται νέες ιστορίες όχι παλιές. Θεωρώ πρέπει να είναι καλή αυτή εδώ, άμα την διαβάσω θα σας πώ εντυπώσεις. Σαν τον Σπαιντερμαν πάντως, κανείς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4775 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το διάβασα μόλις. Ωραίο σχετικά. Όχι κάποιο αριστούργημα αλλά διαβάζεται ευχάριστα. Γενικά καλοδεχούμενες οι ιστορίες με τον αραχνάκια! Το μόνο αρνητικό της έκδοσης ήταν η ενοχλητική μυρωιδά του χαρτιού, λες και το ψεκάσαν με κάποιο οξύ. Έπρεπε να το διαβάζω από κάποια απόσταση για να μην λιποθυμίσω. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1791 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

To αγόρασα σήμερα απο public στα 14€!!!(από 20€ που κάνει). Το Public έχει όλα τα κόμικ -30%, οπότε όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε...(τα έχει σε τέτοια έκπτωση στο φυσικό κατάστημα όχι μέσω ίντερνετ,

εντύπωση μου έκανε ότι από Marvel είχε ως επί το πλείστον της ΟΞΥ και όχι της Anubis). Λοιπόν, πολύ καλή ποιότητα χαρτιού, ωραίο, γυαλιστερό, ωραία χρώματα, αλλά φοβερή μπόχα λες και το είχαν ποτίσει

με πετρέλαιο... η ιστορία ικανοποιητική αν και σε κάποια σημεία ήταν προβληματικοί οι διάλογοι κάπου δεν κόλλαγαν μεταξύ τους, λες και ήταν έργο δυσλεξικού ή ατόμου σε υπομανιακή φάση, τέλος πάντων.

Βαθμολογία 8.0/10, νομίζω αξίζει να το αγοράσει κανείς.

Μάλλον θα πάω από εβδομάδα να πάρω ακόμα ένα αφού τα έχει σε μεγάλη έκπτωση...:blob7:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2327 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

4 ώρες πριν, spiderman είπε:

To αγόρασα σήμερα απο public στα 14€!!!(από 20€ που κάνει). Το Public έχει όλα τα κόμικ -30%, οπότε όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε...(τα έχει σε τέτοια έκπτωση στο φυσικό κατάστημα όχι μέσω ίντερνετ,

εντύπωση μου έκανε ότι από Marvel είχε ως επί το πλείστον της ΟΞΥ και όχι της Anubis). Λοιπόν, πολύ καλή ποιότητα χαρτιού, ωραίο, γυαλιστερό, ωραία χρώματα, αλλά φοβερή μπόχα λες και το είχαν ποτίσει

με πετρέλαιο... η ιστορία ικανοποιητική αν και σε κάποια σημεία ήταν προβληματικοί οι διάλογοι κάπου δεν κόλλαγαν μεταξύ τους, λες και ήταν έργο δυσλεξικού ή ατόμου σε υπομανιακή φάση, τέλος πάντων.

Βαθμολογία 8.0/10, νομίζω αξίζει να το αγοράσει κανείς.

Μάλλον θα πάω από εβδομάδα να πάρω ακόμα ένα αφού τα έχει σε μεγάλη έκπτωση...:blob7:

 

Σε ποιο public? 

Εγω πηγα πριν στης Λάρισας, και μίλησα με τον υπεύθυνο, το τσέκαρε και στο σύστημα και ειχε ακόμα το - 10% έκπτωση. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1791 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Φίλε Γιάννη Σ. ορίστε η απόδειξη σημερινή(στο κατάστημα του Ρεθύμνου Κρήτης) με έκπτωση 30%, από 19.99€ στα 13.99€ με -6€.

Είχε σε όλα τα Marvel, DC, Αρκά, Λούκι Λούκ κτλ κτλ κτλ, όλα όσα είχε εκεί όχι σε κάποιον αν το παραγγείλεις-έχει διαφορά έτσι.

VENOM ΑΠΟΔΕΙΞΗ.png

 

Και να συμπληρώσω ότι όπως είπα σε προηγούμενο πόστ θα πάω να πάρω κι'άλλο τις επόμενες μέρες. Η έκπτωση πρέπει να είναι

σε βιβλία που ήδη έχει το κατάστημα όχι σε αυτά που παραγγέλνεις μέσω ίντερνετ. Είναι όπως όταν πας σε παπουτσάδικο και σου

κάνουν -30 ή 40 % σε stock εμπόρευμα, ενώ αν παραγγείλεις κάτι το πληρώνεις fix τιμή. Ξαναπήγαινε στα Public της πόλης και στον

τομέα βιβλίου εκεί που έχει τα κόμιξ δεν μπορεί να μην έχουν την ίδια έκπτωση. ;)

Ευχαριστώ 

Επεξεργασία από spiderman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20686
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4547 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τελικά μηπως επιβεβαίωσαμε αν ισχύει καθολικά αυτό το - 30% που αναφέρθηκε από πάνω; πέρασε κάνεις από public? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2327 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

9 ώρες πριν, christs είπε:

Τελικά μηπως επιβεβαίωσαμε αν ισχύει καθολικά αυτό το - 30% που αναφέρθηκε από πάνω; πέρασε κάνεις από public? 

Μίλησα εγώ με το Public. 

Η προσφορά ίσχυε για τα καταστήματα της Κρήτης μόνο. 

Δεν ξέρουν ακόμα, αν εφαρμοστεί και στην υπόλοιπη Ελλάδα. :shit2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1791 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Άδικο αυτό, γιατί μόνο εμείς στην Κρήτη; :NoNo:

Σε όλη την Ελλάδα τώρα να εμπλουτίσουν οι φαν τις συλλογές τους. :):blob7::clap2:

 

Aπόψε που πήγα στο Public με ενημέρωσαν ότι το -30% ήταν για δύο μέρες μόνο στα της Κρήτης. :crying:

Να πω την αλήθεια απογοητεύτηκα αγόρασα όμως δύο περιπέτειες το «Deadpool Οι αυτόχειροι βασιλιάδες» και το «Venom» με τον Φλάς Τόμπσον όλα εκδόσεις Οξύ.

Η έκπτωση ήταν -10% με κάρτα Public. :thinking:

Όταν τα διαβάσω θα σας πω και γι'αυτά τις εντυπώσεις μου, εκ πρώτης όψεως καλά φαίνονται λίγο που τα ξεφύλλισα.

Grazie Mille :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1791 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Νομίζω το συγκεκριμένο εξώφυλλο είναι μακράν το καλύτερο σε υπερ-ηρωικό βιβλίο για το 2019, τι λέτε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  29256
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

ευχαριστώ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35175
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Διαβάστηκε και αυτό. Μου αρέσουν οι επιλογές της Οξύ στα κόμικ γενικά και αυτή εδώ θα τη χαρακτήριζα ικανοποιητική. Η ιστορία δεν είναι ούτε κάτι τρομερό, ούτε κάτι αδιάφορο, αλλά ένα ευχάριστο ανάγνωσμα με όμορφο σχέδιο και το οποίο επικεντρώνεται πολύ στον Venom. 

Είχα ενθουσιαστεί με το προηγούμενο Venom (του Remender) των εκδόσεων Οξύ, ήταν μια ευχάριστη έκπληξη και μου φάνηκε πολύ ώριμο ως τίτλος. Στο αφιέρωμα στις εκδόσεις πέρυσι στη ΛΕΦΙΚ ρώτησα τον εκδότη αν θα το συνεχίσουν (είχα ψάξει και είχα δει πως οι υπόλοιποι τόμοι στα αγγλικά ήταν λίγο δύσκολο να τους βρεις και ήταν και σχετικά ακριβοί, αλλά βρήκα έναν εξ αυτών σε καλή τιμή σε ένα κομιξάδικο όταν είχα πάει ταξίδι στο Λονδίνο) και μου είχε πει ότι δε θα συνεχίσει, αλλά θα δούμε Eddie Brock ως Venom σε μελλοντική κυκλοφορία που λογικά ήταν αυτή. 

Εν τέλει είχε και Eddie Brock και Flash Thompson και Spider-Man και αρκετές μικρές εκπλήξεις. Έχει το ενδιαφέρον του, γενικά από τον Dan Slott έχω διαβάσει ωραίες ιστορίες του αραχνάκια, οπότε μπορώ να προτείνω σε φαν του ήρωα όπως εγώ να το διαβάσουν.

Στα της έκδοσης συμφωνώ με όσους λένε πιο πάνω για την καλή ποιότητα χαρτιού με άσχημη μυρωδιά ωστόσο και δεύτερον εγώ το αγόρασα από τη Λέσχη, αλλά πιστεύω πως η τιμή καταλόγου και η τιμή με το 10% στα Public είναι αρκετά τσιμπημένη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Valtasar changed the title to AMAZING SPIDER-MAN: VENOM INC.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.