Μετάβαση στο περιεχόμενο

Black Widow (2021)


x for xepeta

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Να ρωτήσω κι εγώ όσους την είδαν...

Στο τέλος της ταινίας ανέφερε αν θα βγει κι άλλη ταινία σύντομα; Είτε της black widow είτε κάποια σχετική;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Έλεγα κι εγώ να την δω, αλλά όταν την βρήκα να προβάλλεται χτες και προχτές δεν μπορούσα να πάω να την δω γιατί ούτε δίπλωμα έχω, ούτε τους γονείς μου, ούτε και τους φίλους μου λόγω δουλειάς...:sad1:

Ευτυχώς την βρήκα ελεύθερη στο internet και με καλή εικόνα και μόλις μπορέσουν οι φίλοι θα την δούμε μαζί για παρέα...:valt::mafia:(Αν δεν μπορέσω να αντέξω μέχρι τότε και... την δω μόνος μου!!!:lol:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

On 1/14/2020 at 2:12 PM, Kurdy Malloy said:

Trailer ταινίας που καταλήγει στο 5,7 - 6,2 στο IMDB.

 

τα έλεγε :) 

οκ. όχι τόσο κακή, αλλά δεν ήταν τίποτα φοβερό και τρομερό. Έτσι και της βγάλεις το Marvelοπεριτύλιγμα, άμα ασχοληθείς αποκλειστικά και μόνο με τα όσα βλέπεις, η ταινία θα πήγαινε άκλαυτη. 

 

Spoiler

δλδ σόρρυ τώρα ρε συ φίλε. έχεις δει τον άλλον μόνο 3 χρόνια στη ζωή σου, και αυτό πριν από 2+ δεκαετίες, και αισθάνεσαι συναισθηματικό δέσιμο μαζί του? επειδή ζούσες μαζί του για 3 χρόνια? who the f*ck are you kidding? Είσαι ένας από τους ανθρώπους με τα περισσότερα κονέ στον χώρο της κατασκοπείας και οι μόνες επαφές που έχεις για να βρεις που είναι οι κακοί είναι κάποιοι που έχεις να δεις 2+ δεκαετίες, εκ των οποίων ο ένας είναι φυλακισμένος για όλο αυτό το διάστημα? και δεν τον βρίσκεις στη γη  γιατί είναι στον αέρα? wtf? είναι συνέχεια η βάση του μέσα σε ένα σύννεφο και δεν φαίνεται? ή έχεις συνέχεια κάτι παγόβουνα ξηρού πάγου για όταν δεν βρίσκεις σύννεφα? 

 

 

νταξ. είχε πάρα πολλά τέτοια που με έκαναν να γελάω. δεν είχε βέβαια μόνο τέτοια. άμα ήταν έτσι, τότε θα την έλεγα κακή. είχε πολλά που μου άρεσαν. κάποια από τα κυνηγητά, κάποιες από τις ανατροπές. αλλά... :) και σε μεγάλο βαθμό αισθάνθηκα ότι ήταν μια τελείως διεκπεραιωτική ταινία. Έχουμε το μηχάνημα για να βγάλουμε λεφτά, πάμε να βγάλουμε, θα ακολουθήσουμε τελείως τυπικές συνταγές που δεν θα ξενίσουν την πλειοψηφία. 

 

Είχα δει πολλή κουβέντα για το πόσο καλή είναι η Florence Pugh. Σόρρυ. Scarlett Johansson δεν είναι. Με τίποτα. 

 

6+/10

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το είδα επιτέλους πριν από κανά δεκαήμερο και όλο ξεχνούσα ή βαριόμουν να γράψω. Είναι σοκαριστικό το πόσος καιρός έχει περάσει από την τελευταία φορά που είδαμε ταινία στον κινηματογράφο με το υπέροχο intro του MCU, ένα intro που είχαμε συνηθίσει να βλέπουμε τρεις φορές το χρόνο. Οι σειρές της Marvel μας κράτησαν συντροφιά, αλλά οι ταινίες της έχουν άλλη σημασία και η επιστροφή γίνεται με το Black Widow. Ήταν ταινία που ούτως ή άλλως είχε προγραμματιστεί από πέρυσι και ταυτόχρονα ένα όχι και τόσο δυνατό χαρτί.

 

Η ιστορία διαδραματίζεται πριν το Civil War και πριν το Infinity War και αφορά την οικογένεια της Μαύρης Χήρας και την επιστροφή της τη Ρωσία προκειμένου να αντιμετωπίσει το παρελθόν της. Δίνει έμφαση στη δράση και πετυχαίνει πολύ καλό αποτέλεσμα, αφού οι σκηνές δράσης είναι εντυπωσιακές και η τελική μάχη πρωτότυπη. Επίσης απαντάει σε κάποιες απορίες όπως το τι έγινε στη Βουδαπέστη που το αναρωτιόμασταν από το Avengers, αλλά θα προτιμούσα να το δω σαν σκηνή και όχι να μου το αφηγηθούν. Απογοητευτική ήταν τελικώς η εκμετάλλευση του Taskmaster, θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερος και πιο επιβλητικός. 

 

Από εκεί και μετά, έχει καλές ερμηνείες από όλους τους πρωταγωνιστές και 1-2 έξυπνες ανατροπές, αλλά δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα με το τελικό αποτέλεσμα. Είναι το κύκνειο άσμα της Scarlet Johansson στο MCU, μία συμπαθέστατη ταινία δράσης που επιτυγχάνει το σκοπό της να σε ψυχαγωγήσει, αλλά χωρίς να προσθέτει κάτι παραπάνω και εξερευνώντας ένα χαρακτήρα που δε θα ξαναδούμε στο MCU. Συνολικά λοιπόν το πρόσημο είναι θετικό, αλλά συνολικά δεν ενθουσιάτηκα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.