Μετάβαση στο περιεχόμενο

Matt

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

1.jpg

 

Επιβεβαιώθηκε πως οι Elizabeth Olsen και Paul Bettany θα επιστρέψουν στους ρόλους τους ως Wanda Maximoff aka  Scarlet Witch και Vision αντίστοιχα στη σειρά "WandaVision" που ετοιμάζει το Disney+.

 

q7zhmabb9vu01.thumb.jpg.fc183fee2bf578c76535841284d8faea.jpg

 

Το πρώτο επεισόδιο θα γράψει η Jac Schaeffer (μία από τους σεναριογράφους της Captain Marvel), η οποία θα εκτελεί και χρέη showrunner, ενώ η σειρά αναμένεται κατά τον δεύτερο χρόνο λειτουργίας της νέας πλατφόρμας της Disney.

 

nnmbyigvlvmotbghtqah.thumb.jpg.899f029cf98a567ed69a360517c274d1.jpg

 

[imdb=tt9140560]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Η Teyonah Parris θα παίξει τον ρόλο της Monica Rambeau. Ο χαρακτήρας αυτός εμφανίστηκε και στην Captain Marvel και τον υποδύθηκε η μικρή Akira Akbar.

 

1_Ovt7om4qOYC3dKrwn0WuSg.thumb.jpg.c3955d5e41cffbbc6e17f5a765c0261b.jpg 5d33e38741131.image.thumb.jpg.cfc06e46dd26b77c201228752fa83d20.jpg

 

Η σειρά θα εκτυλίσσεται χρονικά μετά το Endgame και θα λειτουργεί και σαν πρόλογος για το Doctor Strange In The Multiverse Of Madness.

 

d5a928b1d973d91763fde6e590f84556.thumb.jpg.1d1352a68b5453d6b526c51d8d843ad9.jpg

 

Πρεμιέρα: Αρχές 2021

Επεξεργασία από Matt
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

EC2TiPCUwAAB8Dt.thumb.jpg.5fcd5ba282c3a46a85459513c401928e.jpg

Επεξεργασία από Matt
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Γάντζος changed the title to WandaVision (2020- )
  • 7 months later...

  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

 

Να και το πρώτο τρέιλερ :) Θα βγει νωρίτερα από ο,τι περιμέναμε καθώς το Falcon & Winter Soldier που ήταν να βγει πρώτο δεν έχει ολοκληρώσει τα γυρίσματα. Όπως και να χει, εμένα με έψησε πολύ μπορώ να πω, φαίνεται διαφορετικό και ιδιαίτερο. 

 

Ορίστε και η αφίσα της σειράς. 

 

FB_IMG_1600652851730.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

_Cantwell-Wisdom-of-The-Vision.jpg

 

To thumbnail μου θύμισε εικόνες που έχω δει από το Vision του Tom King όπως και κάποιες από τις σκηνές (γενικά είναι από τα κόμικ που θέλω να πιάσω άμεσα). Πολύ ωραία retro αίσθηση με τη μουσική, τα ρούχα και τις εικόνες που είχε, το μόνο που δε μου άρεσε ήταν οι σκηνές εκτός σπιτιού, καθώς μου φάνηκαν σαν σκηνές από φθηνές σειρές και όχι από μια μεγάλη παραγωγή. Σίγουρα πάντως θα το δω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για να δούμε... Θα φτάσουμε σε κινηματογραφικό "House of M" άραγε; Μακάρι, αν και λογικά θα είναι κάτι πολύ πολύ διαφορετικό... Δεν αποκλείεται όμως να είναι το "κλειδί" που θα εισάγει τους μεταλλαγμένους στο "MCU". Μόνο με ένα μεγάλο κοσμογονικό γεγονός θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο, θεωρούσα πως θα γίνει με τα Πετράδια της Αιωνιότητας και δεν έγινε, ο Spider-Man μας έδειξε ένα animated πολυσύμπαν, κάτι "παραλίγο" να δείξει στη 2η live action ταινία του και τελικά τα τσουγκρίσανε η "Marvel Studios" με τη "Fox", επομένως εδώ ποντάρω τώρα! Θέλει πολλή προσοχή κι ελπίζω να μην κάνουν καμία πατάτα... Ήδη διαβάζω στο λήμμα της "Wikipedia" της Phase Four για την ταινία των Eternals: "After an unexpected tragedy following the events of Avengers: Endgame (2019),[49] the Eternals—an immortal alien race created by the Celestials who have secretly lived on Earth for over 7000 years - reunite to protect humanity from their evil counterparts, the Deviants.". Celestials ποιοι; Θα μας τρελάνουν;

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

48 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Για να δούμε... Θα φτάσουμε σε κινηματογραφικό "House of M" άραγε; Μακάρι, αν και λογικά θα είναι κάτι πολύ πολύ διαφορετικό... Δεν αποκλείεται όμως να είναι το "κλειδί" που θα εισάγει τους μεταλλαγμένους στο "MCU". Μόνο με ένα μεγάλο κοσμογονικό γεγονός θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο, θεωρούσα πως θα γίνει με τα Πετράδια της Αιωνιότητας και δεν έγινε, ο Spider-Man μας έδειξε ένα animated πολυσύμπαν, κάτι "παραλίγο" να δείξει στη 2η live action ταινία του και τελικά τα τσουγκρίσανε η "Marvel Studios" με τη "Fox", επομένως εδώ ποντάρω τώρα! Θέλει πολλή προσοχή κι ελπίζω να μην κάνουν καμία πατάτα... Ήδη διαβάζω στο λήμμα της "Wikipedia" της Phase Four για την ταινία των Eternals: "After an unexpected tragedy following the events of Avengers: Endgame (2019),[49] the Eternals—an immortal alien race created by the Celestials who have secretly lived on Earth for over 7000 years - reunite to protect humanity from their evil counterparts, the Deviants.". Celestials ποιοι; Θα μας τρελάνουν;

 

Celestials έχουμε δει στο MCU στα Guardians of the Galaxy, τον Eson στο πρώτο και τον Ego στο δεύτερο, καθώς και το Knowhere, λογικά θα τους εξερευνήσουν πιο πολύ μετά τους Eternals. Νομίζω πάντως πως σημαντική ταινία για το Multiverse στο MCU θα είναι το δεύτερο Doctor Strange, δε νομίζω κάτι τόσο σημαντικό να το δούμε σε ένα σόου του Disney + που δε θα προβληθεί στη μεγάλη οθόνη, σίγουρα όμως θα υπάρχουν στοιχεία της πλοκής και εδώ. Ίδωμεν :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

Celestials έχουμε δει στο MCU στα Guardians of the Galaxy, τον Eson στο πρώτο και τον Ego στο δεύτερο, καθώς και το Knowhere, λογικά θα τους εξερευνήσουν πιο πολύ μετά τους Eternals. Νομίζω πάντως πως σημαντική ταινία για το Multiverse στο MCU θα είναι το δεύτερο Doctor Strange, δε νομίζω κάτι τόσο σημαντικό να το δούμε σε ένα σόου του Disney + που δε θα προβληθεί στη μεγάλη οθόνη, σίγουρα όμως θα υπάρχουν στοιχεία της πλοκής και εδώ. Ίδωμεν :) 

Κάνεις λάθος. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρονται ως "Celestials" οι άλλες δύο περιπτώσεις πλην του Ego, όπου αναφέρει επιγραμματικά ότι σάρωσε κάθε γωνιά του σύμπαντος για να βρει άλλους αντίστοιχους και διαπίστωσε ότι ήταν ο μόνος! Και ο Ego είναι μοναδικός έτσι κι αλλιώς στην Earth-616 (και όχι Celestial φυσικά...), οπότε τον παρουσίασαν ως τέτοιον εδώ. Επομένως δεν τους έχουν εισάγει μέχρι στιγμής στο "MCU", εκείνα τα μεμονωμένα πλάσματα ήταν κάποιες άλλες αυτόνομες οντότητες για τις οποίες στοιχεία δεν έχουμε, η ύπαρξη των Eternals στην 4η φάση ήταν από μόνη της προβληματική, τώρα διαβάζουμε και αυτό στο άρθρο... Εκτός πια κι αν το έγραψαν απ' το άλλο άρθρο που έχουν για τους Eternals και όχι από πραγματική πληροφόρηση απ' την "Marvel Studios", κάτι που φαίνεται να είναι και το πιο πιθανό.

 

Όσο για το Doctor Strange που λες, γι' αυτό μίλησα για κινηματογραφικό "House of M" και όχι τηλεοπτικό. Δεν περιμένω να δω κάτι τόσο εκτενές τηλεοπτικά (και μάλιστα σε μια μίνι σειρά!), η σειρά όμως δρα επικουρικά στην ταινία που θα 'ρθει και σκέφτομαι μήπως οδηγήσει σε κάτι τέτοιο, μελλοντικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

4 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Κάνεις λάθος. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρονται ως "Celestials" οι άλλες δύο περιπτώσεις πλην του Ego, όπου αναφέρει επιγραμματικά ότι σάρωσε κάθε γωνιά του σύμπαντος για να βρει άλλους αντίστοιχους και διαπίστωσε ότι ήταν ο μόνος! Και ο Ego είναι μοναδικός έτσι κι αλλιώς στην Earth-616 (και όχι Celestial φυσικά...), οπότε τον παρουσίασαν ως τέτοιον εδώ. Επομένως δεν τους έχουν εισάγει μέχρι στιγμής στο "MCU", εκείνα τα μεμονωμένα πλάσματα ήταν κάποιες άλλες αυτόνομες οντότητες για τις οποίες στοιχεία δεν έχουμε, η ύπαρξη των Eternals στην 4η φάση ήταν από μόνη της προβληματική, τώρα διαβάζουμε και αυτό στο άρθρο... Εκτός πια κι αν το έγραψαν απ' το άλλο άρθρο που έχουν για τους Eternals και όχι από πραγματική πληροφόρηση απ' την "Marvel Studios", κάτι που φαίνεται να είναι και το πιο πιθανό.

 

Όσο για το Doctor Strange που λες, γι' αυτό μίλησα για κινηματογραφικό "House of M" και όχι τηλεοπτικό. Δεν περιμένω να δω κάτι τόσο εκτενές τηλεοπτικά (και μάλιστα σε μια μίνι σειρά!), η σειρά όμως δρα επικουρικά στην ταινία που θα 'ρθει και σκέφτομαι μήπως οδηγήσει σε κάτι τέτοιο, μελλοντικά.

 

Δεν το θυμάμαι αυτό περί αναφοράς ως Celestials αυτή τη στιγμή είναι η αλήθεια. Περισσότερο από άρθρο το θυμάμαι όπως λες, αλλά δεν ξέρω αν έχει πληροφόρηση ή άτομο από τα Marvel Studios. O Eson πάντως στα κόμικ είναι Celestial, αλλά πράγματι στο πρώτο Guardians και στο κόμικ που εμφανίστηκε δε θυμάμαι να τον αποκαλούν έτσι. Βέβαια το MCU και το δικό μας Snap αλλιώς το ονόμασε, οπότε δεν ξέρω αν θα μας κάνουν ανατροπή. Το σίγουρο είναι ότι θα μάθουμε περισσότερα για τη φυλή αυτή με το Eternals. Για τη σειρά συμφωνώ προφανώς, το ίδιο λέμε :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

1 ώρα πριν, nikolas12 είπε:

 

Celestials έχουμε δει στο MCU στα Guardians of the Galaxy, τον Eson στο πρώτο και τον Ego στο δεύτερο, καθώς και το Knowhere, λογικά θα τους εξερευνήσουν πιο πολύ μετά τους Eternals. Νομίζω πάντως πως σημαντική ταινία για το Multiverse στο MCU θα είναι το δεύτερο Doctor Strange, δε νομίζω κάτι τόσο σημαντικό να το δούμε σε ένα σόου του Disney + που δε θα προβληθεί στη μεγάλη οθόνη, σίγουρα όμως θα υπάρχουν στοιχεία της πλοκής και εδώ. Ίδωμεν :) 

Πάντως έχουν πει ότι η σειρά WandaVision θα συνδέεται άμεσα με την 2η ταινία Doctor Strange, οπότε κάπως θα συσχετιζονται όλα αυτά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

16 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

 

Δεν το θυμάμαι αυτό περί αναφοράς ως Celestials αυτή τη στιγμή είναι η αλήθεια. Περισσότερο από άρθρο το θυμάμαι όπως λες, αλλά δεν ξέρω αν έχει πληροφόρηση ή άτομο από τα Marvel Studios. O Eson πάντως στα κόμικ είναι Celestial, αλλά πράγματι στο πρώτο Guardians και στο κόμικ που εμφανίστηκε δε θυμάμαι να τον αποκαλούν έτσι. Βέβαια το MCU και το δικό μας Snap αλλιώς το ονόμασε, οπότε δεν ξέρω αν θα μας κάνουν ανατροπή. Το σίγουρο είναι ότι θα μάθουμε περισσότερα για τη φυλή αυτή με το Eternals. Για τη σειρά συμφωνώ προφανώς, το ίδιο λέμε :) 

Συγγνώμη, ποιος Eson; Ανέφεραν πουθενά το όνομα "Eson"; Όχι! Όταν τους δείχνει το βίντεο ο Collector, δεν αναφέρει ούτε φυλή, ούτε όνομα. Αυτό το "έβγαλαν" οι οπαδοί βλέποντας τη μορφή του. Και που βρίσκεται ο Eson και γιατί δεν είχε το πετράδι πλέον; Καμία πληροφορία. Εμένα μου έκανε περισσότερο ως easter egg για τους οπαδούς των κόμικς. Το ίδιο και το Nowhere. Έπειτα είπαμε ο Ego όταν αναφέρει την ιστορία του, λέει πως δε βρήκε πουθενά κάποιον όμοιό του, ονομάζει τον εαυτό του Celestial και η ύπαρξή του ήταν μοναδική. Οι Celestials είναι ομάδα. Έχουν κάνει ήδη γκάφα χοντρή στο "Thor: Dark World". Ελπίζω να το προσέξουν από δω και πέρα γιατί οι εάν αρχίσουν να "σκάνε" ανακρίβειες η μία πάνω στην άλλη με προχειρότητες στο σενάριο διότι θα υπάρξουν αντιδράσεις και δικαίως. Χαντάκωσες το παλιό για να φτιάξεις κάτι νέο και να τραβήξεις οπαδούς, "δέσε το" τουλάχιστον σωστά.

 

 

15 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Πάντως έχουν πει ότι η σειρά WandaVision θα συνδέεται άμεσα με την 2η ταινία Doctor Strange, οπότε κάπως θα συσχετιζονται όλα αυτά. 

Ναι, μα το αναφέρει και ο Matt παραπάνω, στο 2ο σχόλιο. Από κει και πέρα μένει να δούμε τι γίνεται, εάν θα εμπλακεί ο Mephisto (εφόσον θα έχουμε και σειρά "Helstrom" δεν το αποκλείω) και θα οδηγήσουν τα γεγονότα σε κάποιο νέο "House of M". Δε ξέρω παιδιά, βασιζόμενος στο παλιό "πολυσύμπαν" και σύμφωνα με αυτά που μέχρι στιγμής μας έχουν δώσει, κάνω κάποιες σκέψεις.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χα! Να και κάποια άλλα στοιχεία που δείχνουν προς "House of M" και προβληματισμό της αρθρογράφου για εισαγωγή μεταλλαγμένων στο "MCU"!:

 

https://gr.ign.com/scarlet-witch-tv-series/82993/news/to-wandavision-phernei-to-house-of-m-sto-mcu

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

25 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Χα! Να και κάποια άλλα στοιχεία που δείχνουν προς "House of M" και προβληματισμό της αρθρογράφου για εισαγωγή μεταλλαγμένων στο "MCU"!:

 

https://gr.ign.com/scarlet-witch-tv-series/82993/news/to-wandavision-phernei-to-house-of-m-sto-mcu

 

Ελπίζω η συλλογή της Marvel να βγάλει το House of M πριν ή λίγο μετά τη σειρά. Αν και φοβάμαι ότι δε θα το βγάλει. Γενικά θα ήταν ωραίο να δούμε ένα χαλαρό adaptation της ιστορίας στο MCU και όλα δείχνουν ότι πάμε προς τα εκεί. Το πλάνο υπάρχει πάντως για εισαγωγή των μεταλλαγμένων, αν και το MCU κάποιες φορές αποφεύγει τις προφανείς λύσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 29/9/2020 στο 12:05 ΠΜ, nikolas12 είπε:

 

Ελπίζω η συλλογή της Marvel να βγάλει το House of M πριν ή λίγο μετά τη σειρά. Αν και φοβάμαι ότι δε θα το βγάλει. Γενικά θα ήταν ωραίο να δούμε ένα χαλαρό adaptation της ιστορίας στο MCU και όλα δείχνουν ότι πάμε προς τα εκεί. Το πλάνο υπάρχει πάντως για εισαγωγή των μεταλλαγμένων, αν και το MCU κάποιες φορές αποφεύγει τις προφανείς λύσεις.

Ας μην τη βγάλει η συλλογή της "Hachette" (αφού έχουμε διαβάσει όμως το "Avengers: Disassembled" καλό θα ήταν να το δούμε από την ίδια εκδοτική), έχουμε ακόμη να ελπίζουμε από "Anubis" και "Οξύ"! Δε νομίζω ότι θα είναι ένα "χαλαρό adaptation" εφόσον συνεχίσει στη 2η ταινία του Doctor Strange και έχει επίσης σύνδεση με τη διαδικτυακή σειρά "Loki" που αναμένουμε. Δείχνει να οδηγεί σε ένα μεγάλο και σημαντικό event που θα μπορούσε να οδηγήσει τα γεγονότα προς αυτή την κατεύθυνση (εισαγωγή μεταλλαγμένων στο "MCU"). Εγώ δεν αποκλείω συσχετισμό και με το επερχόμενο "Helstrom" αν και το trailer δε μας έδειξε πολλά πράγματα. Γενικότερα η Phase Four βλέπω πως έχει έντονο το στοιχείο του υπερφυσικού (supernatural) και όχι μονάχα της επιστημονικής φαντασίας, μιας και περιμένουμε μεταξύ άλλων τις κινηματογραφικές ταινίες Morbius & Blade!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Δεν ξέρω τι γίνεται, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΑΠΕΙΡΑ! Ειδικά εκεί με τις κλασικές στολές από το κόμικ.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Γάντζος changed the title to WandaVision (2021- )
  • 4 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εξαιρετικά τα 2 πρώτα επεισόδια! :D

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Eίδα και εγώ χθες το ένα επεισόδιο πίσω από το άλλο. Εντάξει το πρώτο ήταν εισαγωγικό, αλλά στο δεύτερο άρχισε να μπαίνει σιγά σιγά στο ζουμί. Η συγκεκριμένη σειρά συνοδεύεται άριστα με τα 12 issues από Τομ Κινγκ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η σειρά μου "φέρνει" έντονα μυστήριο σε στυλ "Agents of S.H.I.E.L.D."! Easter egg είδατε στο 2ο επεισόδιο;

 

Spoiler

Ως "sitcom των 50s" που σέβεται τον εαυτό του, έπρεπε να υπάρχει και μια διαφήμιση "σφήνα". Και εκείνη ήταν ένα ρολόι χειρός μάρκας βαρώνου φον "Στρούκερ"!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

όλες οι διαφημίσεις είναι easter egg :) 

 

εξαιρετικό και το 3ο. Η σειρά τα πάει περίφημα. Βέβαια είναι κομματάκι "σφηνάκια" λόγω του μικρού μεγέθους τους. Από την άλλη αυτό σημαίνει ότι δεν πλατειάζουν. Θα έχουν να αφηγηθούν μια ιστορία σε 9 25λεπτα. Μια χαρά binge watching για όποιον τα πιάσει όλα μαζί :) 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Φτάσαμε στη μέση. Το πάει τόσο καλά :D και δεν βλέπω να προλαβαίνει να κάνει κοιλιά :) Έχουν μια ιστορία χ να πούνε, θέλει τόσα λεπτά για να ειπωθεί, τα απλώνουν σε όσα επεισόδια χρειάζεται και πάπαλα :) 

για να δούμε τώρα πως θα το προχωρήσουν.... (ούτε λέω κάτι, ούτε κάθομαι να το κουβεντιάσω ή να σποιλεριάσω :) ούτε καν με υλικό από τα κόμικ :D απλώς τη χαρά μου μοιράζομαι :) )  

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΠΑΔΕΣ! ARRRRGGGGHHH!!!!! :D :hop: :hop: :hop: 

 

ok. όλα κολλάνε και μπορείς να πεις ότι είναι προβλέψιμα :) αλλά τα κάνουν τόσο ωραία ρε διάολε :) ή έστω έτσι μου κάθεται εμένα! :) 

 

άλλα 4? άλλα 4. :) 

Βαθμολογίες imdb

S01E01 7.5

S01E02 7.9

S01E03 8.3

S01E04 9.1

S01E05 9.4

 

 

οκ. Λογικά κάποιοι είδαν το πρώτο, δεν τους έκανε, το σταματήσαν. Κάποιοι είδαν και το 2ο, δεν, σταματήσαν, οπότε ξεμένουμε όσοι μας αρέσει :) Αλλά και πάλι. Ίσως όσοι μας άρεσε, και μείναμε, να ενθουσιαζόμαστε ακόμα περισσότερο με κάθε ένα :) Βέβαια, μετά από κανά χρόνο θα δούμε που ακριβώς θα κάτσει η μπίλια :) Και γιατί ο αλγόριθμος λαμβάνει υπ'όψιν του το πότε ψήφισε κάποιος αλλά και διότι θα το δούνε κι άλλοι στο μέλλον. 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το WandaVision ήρθε να μου επιβεβαιώσει αυτό που εδώ κι αρκετό καιρό ένιωθα, ότι το MCU λίγο-πολύ έχει πεθάνει για μένα ή τουλάχιστον δεν έχω πια την παραμικρή ζέση για αυτό. Από τα trailers η σειρά μου κίνησε την περιέργεια όχι τόσο για να δω πού το πάει ή για τις κόμικς αναφορές της (που εδώ που τα λέμε τις αγνοώ κιόλας και δεν καίγομαι να τις μάθω), αλλά κυρίως λόγω του σίτκομ. Έχοντας μεγαλώσει με τις σίτκομ σειρές που "παρωδεί" το βρήκα πρωτότυπο και θέλησα να δώσω μια ευκαιρία. Δυστυχώς απογοητεύτηκα οικτρά. Τα πρώτα τρία επεισόδια τα είδα σε δόσεις και σκιπάροντας ανελέητα, γιατί όχι απλά δεν μου έβγαζαν το παραμικρό γέλιο όπως θα περίμενε κανείς, αλλά και γιατί βαρέθηκα. Και μιλάμε για 25λεπτα επεισόδια, δηλαδή που να ήταν κανονικής διάρκειας. Το μόνο πραγματικά ενδιαφέρον επεισόδιο ήταν το 4ο (το 5ο δεν το 'χω δει ακόμα, ίσως μέσα στο Σ/Κ), αλλά ρε φίλε μιλάμε για μια σειρά που χτίστηκε πάνω στο σίτκομ κομμάτι με πρωταγωνιστές τη Γουάντα και τον Βίζιον και το μόνο επεισόδιο που με κράτησε ήταν αυτό που δεν είχε σίτκομ και είδαμε ελάχιστα τους ΓουάνταΒίζιον ?? Δυστυχώς η Disney δεν το έχει με το χιούμορ στο MCU και δυστυχώς δεν φαίνεται να το αντιλαμβάνονται και είτε να το φτιάξουν είτε να το ελαχιστοποιήσουν. Δυστυχώς επίσης παρατράβηξαν το σίτκομ και θα 'ταν καλύτερα τα πρώτα τρία επεισόδια να 'χαν συμπτυχθεί σε 1 45λεπτο και το 4ο-μάλλον 5ο να ήταν το 2ο επεισόδιο της σειράς. Θα έχαναν πολύ λιγότερο κόσμο έτσι. Στα θετικά βέβαια είναι η όλη ατμόσφαιρα, κοστούμια, και οι ερμηνείες των ηθοποιών. Δηλαδή αν βγάλουμε έξω το κομμάτι σενάριο, η σειρά είναι εξαιρετικά προσεγμένη και καλοπαιγμένη. Θα τη φτάσω στο τέλος καθαρά από περιέργεια πια, γιατί έφτασα ήδη στα μισά και γιατί δυστυχώς πια δεν έχουμε και κάτι καλύτερο να κάνουμε. Προσωπική μου γνώμη, αν αγαπάς το MCU και τη βλέπεις για να δεις πώς θα συνεχιστεί το σύμπαν, ναι θα σ' αρέσει. Μπορεί να βαρεθείς στην αρχή, αλλά θα το ξεπεράσεις εν τέλει και θα κρατήσεις τα θετικά. Τώρα αν έχεις ψυχρανθεί πια ή ποτέ δεν ασχολήθηκες, σίγουρα δεν είναι η ενδεδειγμένη σειρά για να σε κρατήσει και να πεις "ρε φίλε, μήπως να ασχοληθώ με το MCU, μήπως αξίζει;".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

And now for something completely different

p01gk35d.jpg

 

θα πω κάτι που δεν έχω ξαναπεί.

 

Καραγουστάρησα και το S01E06! 

 

Δεν το είχα ξαναπεί αυτό :) και θέλω να πω ότι αισθάνομαι πως διαφοροποιούμαι από τις προηγούμενες τοποθετήσεις μου :) 

 

σχόλιο. όταν πεθαίνεις μεγαλώνουν τα νύχια και οι τρίχες σου :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Για το WandaVision έλεγα να κρατήσω την κλασική τακτική μου με καινούριες σειρές, δηλαδή από τη στιγμή που έχουν προγραμματιστεί 9 επεισόδια, να βγουν πρώτα τα 8, να κάνω ένα γρήγορο binge watching και να περιμένω το τελευταίο. Λίγο το buzz, λίγο ο ενθουσιασμένος @germanicus και σε μεγάλο βαθμό ο αδερφός μου που δεν ασχολείται ιδιαίτερα με σειρές και μου χτύπαγε την πόρτα να με ρωτάει αν είδα τι έγινε στο τέλος του πέμπτου, είπα τελικά να κάνω σήμερα το binge watching.

 

Και διάολε είναι ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ! Πραγματικά μέχρι τώρα η σειρά κινείται σε εξαιρετικούς ρυθμούς. Το setting και η παραγωγή της είναι στο υψηλό επίπεδο της Marvel, αλλά δύο πράγματα μου αρέσουν περισσότερο. Το πρώτο είναι οι ερμηνείες των Paul Bettany και Elizabeth Olsen, οι οποίοι έχοντας περισσότερο χρόνο και με τη σειρά επικεντρωμένη σε αυτούς, βγάζουν στην οθόνη ένα τεράστιο εύρος από το υποκριτικό τους ταλέντο. Το δεύτερο είναι η σκηνοθεσία του Matt Shakman, δεν είναι από τα γνωστά ονόματα, αλλά έχει στο παλμαρέ του επεισόδια πάρα πολύ γνωστών σειρών.

 

Μου αρέσει ο τρόπος που κάθε επεισόδιο αποτίει φόρο τιμής σε sitcoms ή σειρές από όλες τις δεκαετίες ξεκινώντας από τα 50s και προχωράει με μια δεκαετία σχεδόν σε κάθε επεισόδιο. Τόσο ο σκηνοθέτης όσο και οι ηθοποιοί φαίνεται ότι έχουν μελετήσει πολύ τη σκηνοθεσία, το στυλ και τις ερμηνείες της εκάστοτε εποχής. Ταυτόχρονα η σύνδεση με το main MCU είναι σημαντική, έχουμε επανεμφανίσεις παλιών χαρακτήρων από διάφορες ταινίες, έχουμε την εισαγωγή γνωστών ηρώων από τα κόμικ και φυσικά έναν πανέξυπνο τρόπο για να σοκαριστούμε στο τέλος του πέμπτου επεισοδίου. Ξεκινάει λίγο αργά και εισαγωγικά, αλλά από το τέλος του τρίτου το πόδι δε φεύγει από το γκάζι.

 

Γρήγορο, όμορφο οπτικά, καλές συνδέσεις με το MCU τώρα που έχουμε καιρό να δούμε ταινία του, δυνατές ερμηνείες, πολύ καλή σκηνοθεσία, γενικά δεν μας προϊδεάζει για κάτι εξαιρετικό για τη συνέχεια, αλλά μας ενθουσιάζει για το αν θα κινηθούν στο ίδιο επίπεδο ποιότητας οι υπόλοιπες σειρές της Marvel στο Disney+.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Ας πω κι εγώ την γνώμη μου για την σειρά. 

 

Ξεκίνησα ενθουσιασμένος, μου άρεσε που το MCU βρήκε επιτέλους τον τρόπο να πειραματιστεί με κάτι διαφορετικό, και γενικά το στήριζα γιατί έβλεπα πολύ κόσμο που δεν έπιασε το vibe και αυτό που προσπαθεί να κάνει, με την διαφορετική δεκαετία sitcom σε κάθε επεισόδιο. Άκουσα γνώμες τύπου "κρύο χιούμορ, παλιομοδίτικο, κακοστημένο" κλπ κλπ και ήμουν σε φάση, μα αυτό προσπαθεί να κάνει, να μιμηθεί σε υπερβολικό βαθμό το στυλ κάθε εποχής. Σιγά-σιγά με κούρασε κι εμένα όμως η φάση του sitcom, θεωρώ παρατράβηξε στα πρώτα 3 επεισόδια. Μπορούσαν να συμπτυχθούν σε 1-2 και να κυλάει πολύ καλύτερα. Πάντα είχε ενδιαφέρον κλείσιμο επεισοδίου αλλά μέχρι να φτάσουμε εκεί, 1ο, 2ο, 3ο επεισόδιο μόνο sitcom, μπούχτισα λίγο. Στο 4ο που ξεκίνησε να δίνει στοιχεία εκτός σίτκομ, απογειώθηκε πάλι, και το 5ο συνέχισε κι έδωσε πόνο. Το 6ο μου φάνηκε πάλι λίγο στάσιμο αλλά είχε όπως πάντα εξαιρετικό κλείσιμο.

 

Γενικά θεωρώ ήταν λάθος να το βγάλουν σε εβδομαδιαία μορφή, είναι σειρα που θέλει binge-watching. Έπρεπε να επιλέξουν μοντέλο Νέτφλιξ γιατί ειδικά στην αρχή κάποιος που δεν ενδιαφέρεται απόλυτα για τους χαρακτήρες και το MCU, μπορεί να ξενερώσει εύκολα. Παρόλα αυτά θεωρώ είναι ενδιαφέρουσα και περιμένω να δω τι άλλο θα κάνουν. Σίγουρα Όλσεν και Μπέτανι τα δίνουν όλα και ο τρόπος που συνδέουν την ιστορία με το ευρύτερο σύμπαν είναι εξαιρετικός. Απλά, είναι ξεκάθαρα μια σειρά που δεν είναι για όλους αλλά κυρίως για σκληροπυρηνικούς superhero-MCU fans. Σίγουρα πάντως θα έχει μεγάλο impact στο μέλλον του MCU, και ειδικά στο 2ο Doctor Strange που θα συμμετέχει η Γουάντα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

το έχω τεράστια απορία για το πως θα δέσουν/ολοκληρώσουν τη σειρά :) Το S01E07 κουβαλούσε στο πρώτο μισό κάποια προβλήματα (είχα και εκνευριστική μέρα είναι η αλήθεια...). Στο δεύτερο μισό όμως ήμουν με ένα :wow: με τους παπάδες που έχουν κάνει συνολικά. 

 

άλλα 2 :) 

 

:cheers5: 

 

 

edit ALERT! Έχει mid-credits scene :) Στο 31:40 :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η σειρά μου αρέσει από την αρχή μέχρι και τώρα :) Είδα μαζεμένα τα επεισόδια και τα λάτρεψα. Ανυπομονούσα για το σημερινό και τώρα ανυπομονώ για το επόμενο :D


Πολύ καλή παραγωγή και σκηνοθεσία. Καλά οι ερμηνείες των Bettany και Olsen απλά φανταστικές. Καλά πραγματικά ένιωσα σε αρκετές στιγμές και ειδικά στο επεισόδιο 6 ότι έβλεπα την Wanda από κόμικς πιο ζωντανά από ποτέ!  Ακόμα μόνο έχω λατρέψει την Kathryn Hahn από αρχή και ειδικά μετά το σημερινό :D  

 

Ποιος πιστεύετε ότι θα είναι το τρομερό cameo στο τέλος της σειράς;

 

Spoiler

Υποθέτω θα είναι ή ο Professor X ή ο Magneto :)

 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

χα! μόλις χαμπάριασα ότι

 

Spoiler

έχουμε τον Quicksilver από τις X-Men ταινίες και όχι από το MCU. 

 

 

και πάλι καλά γιατί ο άλλος δεν ήταν τόσο χαβαλές/γουστόζικος :)



δεν το κουβεντιάζω περισσότερο. Μου αρέσει που μέχρι στιγμής δεν έχω ψάξει για σπόιλερς, ούτε έχω κάτσει να ασχοληθώ με τις διάφορες θεωρίες αλλά I am taking it as it comes :) 

 

:cheers5: 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35942
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  15
  • Reputation:   102
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1464 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αδιαφορη σειρα μεχρι στιγμης.

Εξαιρετικες οι ερμηνειες των Olsen-Bettany.

Η σειρα θα μπορουσε να ηταν 5 ωριαια επεισοδια και οχι 9 ημιωρα,το χιουμορ εντελως αδιαφορο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Επανέρχομαι με γνωμούλα για τα επόμενα 3 επεισόδια (ήτοι 5-7) που δεν είχα δει. Τα επεισόδια 5-6 μέχρι στιγμής ήταν τα καλύτερα και πιο δυνατά της σειράς, τα μόνα που όντως ένιωσα να 'μαι εκεί και να ενδιαφέρομαι για το τι θα γίνει στη συνέχεια, και τα μόνα που κατάφερε να με κρατήσει το σίτκομ κομμάτι της σειράς. Ίσως κράτησαν καλύτερες ισορροπίες, ίσως ήταν η δεκαετία των '90ς που με κράτησε σχεδόν υποσυνείδητα, πραγματικά δεν ξέρω, απλά ξέρω ότι για μένα λειτούργησαν σχεδόν άψογα. Και εκεί που είπα "ωπ εδώ είμαστε, τώρα θα γίνει χαμούλης" χλαπ η χαστουκάρα του 7ου επεισόδιου και το σκιπάρισμα έπεσε βροχή :lol: Αν εξαιρέσω το φινάλε -που βέβαια δεν ήταν κάτι μη αναμενόμενο και μη προβλέψιμο βάσει των θεωριών που έβλεπα στα σόσιαλ- ήταν άλλο ένα μέτριο έως αδιάφορο επεισόδιο. Βέβαια ξαναλέω, οι πιο φανς του MCU που είναι εκεί το στηρίζουν και θέλουν να το δουν να εξελίσσεται, δεν θεωρώ ότι θα 'χουν κάποιο πρόβλημα. Εγώ θα συνεχίσω να το βλέπω σχεδόν ψυχαναγκαστικά, έτσι κι αλλιώς άλλα 3 επεισόδια έμειναν, θέλω να πιστεύω ότι δεν έχουν άλλα περιθώρια για οπισθογυρίσματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.