Μετάβαση στο περιεχόμενο

Matt

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

wow!

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

παειιιιιιιιι :) 

 

θυμάμαι μια ατάκα, νομίζω του @Blackbeard για τον Grant Morrison, ότι ενώ φτιάχνει κάτι περίεργο/πολύπλοκο όταν αναλαμβάνει έναν τίτλο, όταν τον αφήνει φροντίζει να τον αφήσει όπως τον βρήκε. Μια τέτοια αίσθηση μου άφησε και η σειρά. Οκ. Υπάρχουν πράγματα που θα βασιστούν στα όσα έγιναν εδώ, αλλά χοντρά-χοντρά αφήνει το Extended MCU όπως το βρήκε. Πολύ αυτοτέλεια :) 

 

Αρώματα από Dark Phoenix. Να είναι αυτός ο σωστός τρόπος χειρισμού αυτού του καταραμένου story line? :) 

 

Όσο αυξάνεις αυτούς που μπορούν να κάνουν το οτιδήποτε, που είναι power houses beyond any comparison (Thor, Captain Marvel, Scarlet Witch), τόσο ζορίζεις τις ιστορίες που μπορείς να πεις. Θα έρθουν και οι Eternals... :D Well. Είναι μερος της διαδικασίας. 13 χρόνια από το πρώτο Iron Man. Τουλάχιστον εδώ αναγκάζονται να αποσύρουν σιγά-σιγά τους παλιότερους ηθοποιούς/χαρακτήρες. Στα κόμικ τι σχεδιάσεις τον Superman το 1938, τι τον σχεδιάσεις το 2021. Δεν σε εμποδίζει κανείς :D Ίσως να το λύσουν αυτό με το Multiverse... Και να χάσουν εμένα, όπως με έχουν χάσει στα υπερηρωικά κόμικ όπου έχω βαρεθεί ή να διαβάζω τις ίδιες ιστορίες ή να τις πετυχαίνω πλέον να βασίζονται σε προγενέστερα storylines που δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που ξέρω :) anyhow. Just a little rambling.

Ωραία πέρασα με αυτά τα 9 επεισοδιάκια.

 

Προσοχή. Το S01E09 έχει ΚΑΙ mid credits scene ΚΑΙ post credits scene :) 

 

:cheers5: 

 

υγ μεγάλη "μπινιά" που είχαν βάλει στο τρέηλερ του S01E09 σκηνή από ταινία....... :lol: Δεν το είχα χαμπαριάσει πως ήταν από παλιότερη ταινία :lol: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Επειδή τα κακά πρέπει να λέγονται, αλλά πρέπει να λέγονται και τα καλά... Επανέρχομαι με γνωμούλα για τα δυο τελευταία επεισόδια. Και ναι, ήταν Γ@Μ@Τ@!!!!!!!!!! Μακράν τα καλύτερα και πιο ενδιαφέροντα της σειράς και εν τέλει άξιζε όλη η βαρεμάρα για να φτάσω να δω το φινάλε. Δεν θα περάσω στα της πλοκής, δεν υπάρχει λόγος για σπόιλερς άλλωστε. Θα μείνω σε δυο πράγματα μόνο. Το πρώτο αφορά την αυτοτέλεια όπως ειπώθηκε - κλείσιμο της σειράς. Χαίρομαι πραγματικά που εδώ η ποντικοεταιρία -τουλάχιστον με τα μέχρι τώρα δεδομένα- προτίμησε αντί να ξεζουμίσει τη σειρά με 2η, 3η, 4η σεζόν, να της δώσει ένα φινάλε και να κλείσει όμορφα και ωραία την ιστορία. Το δεύτερο αφορά την γενική μου άποψη για τη σειρά. Δεν ξέρω που να την κατατάξω πραγματικά. Σε σύνολο 9 επεισοδίων, βρήκα 2 υπέροχα, 2 αρκετά καλά, και 5 βαρετά που τα σκίπαρα δίχως έλεος. Δλδ μιλάμε για ένα ποσοστό 50-50. Για μένα η ποντικοεταιρία έσφαλε σε δυο σημεία. Αφενός το χιούμορ, έχω ξαναπεί δεν μου αρέσει το χιούμορ του MCU, το βρίσκω τέρμα κρύο, αδιάφορο, υπερβολικό και άκαιρο και είναι το μεγάλο πρόβλημα της Μάρβελ. Και δυστυχώς δεν βλέπω να μαθαίνει από τα λάθη της, αντ' αυτού τα επαναλαμβάνει συνεχώς. Αφετέρου ο τρόπος που έσπασε η ιστορία. Το σίτκομ κομμάτι κυριάρχησε περίπου στο 70% της σειράς. Τα πρώτα 4 επεισόδια, σχεδόν η μισή σεζόν ήταν καθαρά κακογραμμένο σίτκομ χωρίς να βλέπεις που πάει η ιστορία. Πιστεύω αν είχαν συμπτυχθεί τα πρώτα 5 επεισόδια σε 2 ή στη χειρότερη 3, ή αν αντί μιας σειράς βλέπαμε την ίδια ιστορία σε μια ταινία, θα μου άφηνε θετικότερες εντυπώσεις. Όπως κι αν έχει μου έδωσε ένα δυνατό φινάλε έστω και στο παρά πέντε, οπότε θα μείνω σε αυτό, όπως και στις τέλειες ερμηνείες από την Όλσεν και τον Μπέτανι. Ιδίως η Όλσεν θα μπορούσε στο μέλλον να μας δώσει πολλά υποκριτικά εκτός Marvel, αν της δοθεί η ευκαιρία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τελείωσα και εγώ αυτή την σειρά και μπορώ να πώ ότι με ικανοποίησε αρκετά. Τα πρώτα επεισόδια είναι βαρετά, αλλά από το σημείο που μπαίνουμε στο ζουμί της υπόθεσης η σειρά βελτιώνεται με αποκορύφωμα το πολύ καλό φινάλε που είδαμε στα τελευταία 2 επεισόδια.    

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Προσωπικά από το Wandavision δεν ήξερα τι ακριβώς να περιμένω, καθώς πιστεύω ότι η Marvel είχε κάνει πολύ καλό marketing για τη συγκεκριμένη σειρά. Εν τέλει αποδεικνύεται ότι με τις ταινίες του MCU να έχουν παγώσει, αυτή η σειρά χρησιμοποιείται ως ένας βαθμό σαν φρεσκάρισμα για διάφορα storylines που θα έρθουν, αλλά και για εξελίξεις στο χαρακτήρα της Wanda και του Vision αφού τους παίρνει από Infinity War-Endgame και ουσιαστικά μετατρέπει τη Wanda σε Scarlet Witch που θα έχει πολύ βασικό ρόλο στις επόμενες ταινίες, δίνοντας έμφαση στο ότι θα είναι από τους πιο δυνατούς χαρακτήρες του σύμπαντος. 

 

Θα μπορούσε σίγουρα να είναι 1-2 επεισόδια μικρότερο, αλλά μου άρεσε πολύ η sitcom θεματική, πολύ καλή σκηνοθεσία και υιοθέτηση σεναριακών και σκηνογραφικών τεχνοτροπιών κάθε δεκαετίας. Ύστερα από αυτά τα επεισόδια, έρχεται και η κορύφωση που είναι εξαιρετική. Τεχνικά η σειρά είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο και μου αρέσει πολύ το ότι πήραν β χαρακτήρες από διάφορες ταινίες και τους έδωσαν ρόλο, ώστε να το δέσουν ακόμα περισσότερο το σύμπαν της Marvel. Η Olsen δίνει πραγματικά μία από τις καλύτερες της ερμηνείες, όντας ουσιαστικά ο κύριος χαρακτήρας, αλλά και ο Bettany ήταν πολύ καλός. Προσωπικά αν και μου άρεσε το twist με την Agatha, η Kathryn Hahn δε μου άρεσε, υπερβολικό overacting με στομφώδεις λόγους και γκριμάτσες, ενώ θα μπορούσε να παίζει έναν πιο ρεαλιστικό κακό με μαγικές ιδιότητες. 

 

Εκτός αυτού περίμενα και κάτι πιο εντυπωσιακό σαν cameo 

Spoiler

έστω έναν Doctor Strange αφού θα εμφανιστεί η Scarlet Witch στην ταινία του.

 

αλλά ευτυχώς δε με συνεπαίρνουν εύκολα και τα fan theories. Πάντως είναι μια σειρά που εμβαθύνει αρκετά στο lore της Scaret Witch και τη μετατρέπει σε βασικό παίκτη για το σύμπαν της Marvel, προσωπικά λοιπόν είμαι 100% ευχαριστημένος και περιμένω εναγωνίως τα νέα projects του MCU στο Disney+.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Προσωπικά αν και μου άρεσε το twist με την Agatha, η Kathryn Hahn δε μου άρεσε, υπερβολικό overacting με στομφώδεις λόγους και γκριμάτσες, ενώ θα μπορούσε να παίζει έναν πιο ρεαλιστικό κακό με μαγικές ιδιότητες. 

Σε όλα συμφωνούσαμε γιατί έπρεπε να πεις αυτό :lol: Ήταν υπέροχη και ειδικά το theme της το λάτρεψα! Ακόμα το ακούω :lol:  Θα συμφωνήσω και εγώ με το cameo αλλά κυρίως με το τι έγινε με τον Evan Peters. Βέβαια, η Μαρβελ κάλλιστα μπορεί να τρολλάρει, καθώς ο σκηνοθέτης της σειράς είπε ότι έχουμε και άλλο Evan Peters μελλοντικά :D Άρα για να δούμε.

 

Ήθελα και άλλο από την σειρά :sad1: Λάτρεψα και την όλη φάση με τα sitcom. Πολύ έξυπνο :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σε αντίθεση με τους περισσότερους μου άρεσε η όλη φάση με τις sitcoms.

Το παίξιμο των 2 πρωταγωνιστών ήταν υπέροχο αν και για να πω την αλήθεια, λίγο περισσότερο ξεχώρισα την Olsen. :kisses:

Η Scarlet Witch ανέβηκε στα μάτια μου μετά από αυτό!

 

Ο εχθρός δεν μου έκανε και πολύ κλικ οπότε τα 2 τελευταία επεισόδια τα βρήκα μέτρια ως προς αυτό το κομμάτι.

Η εξέλιξη όμως είχε πολύ ενδιαφέρον. 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Captain Marvel: Monica Rambeau - Comics de comiXology: Web

...για ΜΕΝΑ τουλάχιστον, Α Υ Τ Η είναι όλο -ουσιαστικά- το "ζουμί" της σειράς.

Νομίζω οι δημιουργοί του "wandavision" σκάρωσαν τη σεζόν για να παρουσιάσουν την τελική μορφή της SCARLET WITCH και για να...εισάγουν την Καπετάν MARV-EL/RAMBEAU στο νέο Μαρβελοσύμπαν της 4ης Φάσης!

:Ion:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αυτός είναι ο λόγος που κόπηκε η εμφάνιση του Doctor Strange από το WandaVision

 

doctor-strange-wandavision-1140x734.thumb.png.aec3754e9dad56b433ebf65a1fa0a2c0.png

 

Κατά τη διάρκεια της προβολής του WandaVision στο Disney Plus, από τα μέσα Ιανουαρίου μέχρι τον Μάρτιο, υπήρχαν ένα σωρό θεωρίες και προβλέψεις για το ποιος μπορεί να εμφανιστεί στη σειρά. Ακόμα και όταν οι περισσότερες διαψεύστηκαν, υπήρχε η βεβαιότητα ότι τουλάχιστον στο φινάλε θα δούμε τον Doctor Strange, αφού η Wanda αναμένεται να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στο Multiverse of Madness.

 

Τελικά ο Μπένεντικτ Κάμπερμπατς δεν εμφανίστηκε, αλλά όπως αποκαλύπτει ο Kevin Feige, το αρχικό πλάνο της Marvel τον περιελάμβανε και υπήρχε και συμφωνία με τον ηθοποιό για την παρουσία στο φινάλε.

 

Όπως εξήγησε το αφεντικό της Marvel, ο λόγος που τελικά δεν τον είδαμε ήταν για να δοθεί μεγαλύτερη έμφαση στην ιστορία της Wanda και να μην «κλέψει» με την παρουσία του την παράσταση ο Doctor Strange.

 

«Δεν θέλαμε το τέλος να ενωθεί με την αρχή της επόμενης ταινίας και να εμφανιστεί ξαφνικά ο λευκός άνδρας και να πει ‘άσε με να σου δείξω πως λειτουργούν οι δυνάμεις σου» τόνισε ο Feige μιλώντας στο Rolling Stone.

 

Στο αρχικό πλάνο μάλιστα η επικοινωνία των δύο θα γινόταν μέσα από τα διαφημιστικά που είδαμε στο WandaVision, ενώ ως αποτέλεσμα της τελικής απουσίας του Doctr Strange από τη σειρά χρειάστηκε να γίνουν αλλαγές στο Multiverse of Madness που αναμένεται στους κινηματογράφους το 2022.

 

Όσο για τον τρόπο που η Wanda έφυγε από το WestView χωρίς συνέπειες και ενώ είχε μία ολόκληρη πόλη κάτω από τα μάγια της, η Ελίζαμπεθ Όλσεν είχε να πει τα εξής: «Έφυγε γρήγορα πριν προλάβουν να φτάσουν αυτοί που θα την κατηγορούσαν για τις πράξεις της. Και μετά πήγε σε ένα μέρος που κανένας δεν μπορούσε να τη βρει. Ξέρει ότι θα την κατηγορήσουν και νιώθει ενοχές για αυτά που έκανε».

 

 

ΠΗΓΗ

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1292
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Επιτέλους  βρήκα χρόνο να δω τη σειρά την οποία είναι η αλήθεια περίμενα με μεγάλη ανυπομονησία όπως και όλες τις επερχόμενες σειρές του MCU (ξέρω οι περισσότεροι είστε ήδη στο Loki αλλά εγώ δεν έχω ξεκινήσει ακόμα το The Falcon and the Winter Soldier!). Μερικά σχόλια πάνω στη σειρά με spoiler alert:

 

Spoiler

Πρώτον, μου άρεσε πάρα πολύ η όλη προσέγγιση των πρώτων επεισοδίων. Το όλο σκηνικό ταινίας της δεκαετίας του 50, το ασπρόμαυρο χρώμα, τα ψεύτικα γέλια του κοινού αλά αμερικάνικη κωμωδία, το ντύσιμο εποχής, τα σκηνικά και πάει λέγοντας. Ήταν ένα ρίσκο, μια καινοτομία και αν κρίνουμε από τις κριτικές και τις βαθμολογίες νομίζω ότι τους βγήκε! Προσωπικά, το ευχαριστήθηκα!! Η σειρά κάνει μια κοιλιά κάπου στο τέταρτο επεισόδιο για να επανέλθει η δράση στα επόμενα, με μια τροπή την οποία προσωπικά δεν την είδα να έρχεται. Δυνατή ερμηνεία από την Olsen και γενικότερα δυνατή παρουσία. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • nikolas12 changed the title to WandaVision (2021)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.