Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Falcon and the Winter Soldier (2021)


Matt

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

1.jpg

 

Επιβεβαιώθηκε χθες πως οι Sam Wilson aka Falcon και Bucky Barnes aka Winter Soldier θα αποκτήσουν δική τους σειρά στο Disney+. Θα ονομάζεται "Falcon & Winter Soldier" και showrunner θα είναι ο Malcolm Spellman (Empire).

 

The_Falcon_and_the_Winter_Soldier_logo.png  Falcon-Winter-Soldier.thumb.jpg.ca07a0d8d4073193e69bc25e738c44b4.jpg

 

Μένει να δούμε αν κάποιος από τους δύο θα πάρει την ασπίδα σπίτι του, ή αν απλά θα πρόκειται για ένα υπερηρωϊκό Φονικό Όπλο.

 

c388206da36f690211bdd093d9f1364c.thumb.jpg.181a572e5258a9c9a2c7f47c3ffd539a.jpg bucky_barnes_captain_america__by_savagecomics_dasmztz-pre.thumb.jpg.1f32178bd372412ddec410b7ded44717.jpg

 

[imdb=tt9208876]

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Η σειρά θα αποτελείται από 6 επεισόδια. Σκηνοθέτης θα είναι η Kari Skogland.

 

falcon-winter-soldier-comic-con-e1563672622190.thumb.jpg.316c1e60322d5349f6edd84c0d8d3c76.jpg D_9ckRPU4AECBO0.thumb.jpg.36d42bd3cc3914fcddb127e748f05999.jpg

 

Οι  Emily VanCamp και Daniel Brühl θα επιστρέψουν στους ρόλους τους ως Sharon Carter και Baron Helmut Zemo αντίστοιχα.

 

4-y-tuong-phim-fan-muon-co-tu-mcu-849d55_600x988.thumb.png.14b5afcc9bc749fff9caac8eda10b570.png zemo-civil-war.thumb.png.dab0d4de6595def9f9aac93c90f10039.png

 

Πρεμιέρα: Αύγουστος 2020

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Θα μας δώσουν άραγε τον Zemo που αξίζουμε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • nikolas12 changed the title to The Falcon and the Winter Soldier (2021- )

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Πρώτο sneak peek και φαίνεται πάρα πολύ καλό! Έρχεται Μάρτιο του 2021.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

booooorinnnngggggg

 

next

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ειδικά στο σημείο που τους βλέπουμε επάνω στις δύο νταλίκες, λόγω ειδικότητας, συγκινήθηκα! :lol:

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Τελικό trailer για τη σειρά. Περιμένω πως και πως να τη δω προσωπικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37040
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  139
  • Reputation:   266
  • Achievement Points:  139
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1171 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ο πιο αδιαφορος χαρακτηρας της Μαρβελ ειναι, οποτε δεν "καιγομαι" να τη δω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κι εμένα δεν με εμπνέουν οι χαρακτήρες. Δεν λέω, είναι χρήσιμοι σε μία ταινία του MCU, αλλά μου φαίνονται αδύναμοι να υποστηρίξουν μόνοι τους μία σειρά. Μπορεί, βέβαια, να κάνω λάθος. :thinking: Θα την δούμε και θα βγάλουμε τα συμπεράσματά μας. :) 

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Falcon είναι παλικάρι!! Μην κοιτάτε που τον έχουν κάνει δευτεράντζα στο "MCU". Στα κόμικς μου άρεσε πολύ σαν χαρακτήρας, κοντά στο επίπεδο του Captain America τολμώ να πω! Και χωρίς ηλεκτρονικές στολές, ηλεκτρονικά γεράκια και λοιπές φιοριτούρες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

37 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Μην κοιτάτε που τον έχουν κάνει δευτεράντζα στο "MCU".

 

Από αυτό νιώθω ότι δεν θα μου κάνει να τον δω στο τιμόνι του πρωταγωνιστή. :thinking: 

 

Πάντως, έχω την περιέργεια να την τσεκάρω την σειρά. :) 

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 ώρες πριν, Indian είπε:

 

Από αυτό νιώθω ότι δεν θα μου κάνει να τον δω στο τιμόνι του πρωταγωνιστή. :thinking: 

 

Πάντως, έχω την περιέργεια να την τσεκάρω την σειρά. :) 

 

 

:beer5:

 

Δωθήσης ευκαιρίας, ξαναδές τη σειρά ντοκιμαντέρ "Marvel Studios: Legends" η οποία έχει μεταφραστεί και "τρέχει" αυτή την περίοδο, φτάσε στο δικό του επεισόδιο και ξαναμιλάμε! :)

 

[imdb=tt13650480]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@Mandrake Ενδιαφέρον! :thinking:

 

Θα το τσεκάρω! :thanks:

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

S01E01 

Δεν ήταν wow, δεν ήταν και μάπα. Νομίζω πως κάνει καραμπάμ που το πάει. Η φάση με τους ιπτάμενους σκίουρους είχε πλάκα πάντως από κάθε άποψη. Και τα 2 απανωτά χαμόγελα στο τρίτο του Winter Soldier. (ελπίζω να ήμουν αρκετά vague για να μην έκανα σπόιλερ)

Τελείως άλλο πράγμα από το Wandavision. Πιο mainstream (στα κατά του αυτό). Αξιέπαινη η κινηματογράφηση και η προσπάθεια να φανεί σαν ταινία και όχι σαν τηλεοπτικό σήριαλ. Ωραία δουλειά με την κάμερα και προσπάθεια να γεμίζουν τα πλάνα με κόσμο.

 

Δεν είχε μιντ/ποστ κρεντιτ :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

S01E02

Σε κάποια συνέντευξή του ο Mark Hamill θυμήθηκε μια φάση από τα γυρίσματα του πρώτου Star Wars. Στην σκηνή που θα γυρίζονταν, θεωρητικά ήταν αφού είχαν βγει από τον σκουπιδοφάγο. Λέει στον Harisson Ford "ρε συ, δεν θα έπρεπε να έχουμε βρεγμένα μαλλιά?". Και γυρίζει ο Ford "πιτσιρίκο, δεν είναι τέτοια ταινία. Εάν κοίταζουν το μαλλί σου, θα έχουμε χοντρό πρόβλημα". :)

 

 

 

Κάπως έτσι και εδώ. Συζητήσεις ενήλικων? πραγματικών χαρακτήρων? Λογική ακολουθία των πραγμάτων? well. It ain't that kind of show :lol: Ξύλινοι διάλογοι λοιπόν? Κλισέ καταστάσεις? Όχι τελείως. Έτσι είναι οι υπερηρωικές σειρές των 22 επεισοδίων τη σεζόν (λχ οι τηλεοπτικές σειρές της DC τα τελευταία 10-20 χρόνια :) ). Εδώ είναι κάπως διαφορετικό. Λίγο πιο προσεγμένες, αλλά όχι απόλυτα. Δεν είναι Sopranos, δεν είναι Justified, δεν είναι The Wire :D Είναι διεκπεραιωτικές σκηνές/διάλογοι, τυπικές καταστάσεις (χωρίς να βγάζουν τόσο την αίσθηση του "κλισέ"). Θα μπορούσα να πω ότι είναι σαν ένα τυπικό, μέτριο προς το καλό, υπερηρωικό κόμικ. Μια ενδιαφέρουσα σαχλαμαρίτσα για να βάλεις ενώ μαγειρεύεις :) Με την καμία δεν έχει την μαεστρία, το μπρίο και την διαφορετικότητα του Wandavision :) 

Σκηνή κάλλος όταν

πολύ ελαφρύ σπόιλερ

Spoiler

 

σε convoy 2 φορτηγών, πηδάει ο ένας στο μπροστινό, μπαίνει μέσα και ο οδηγός του από πισω, που προφανώς τον βλέπει, δεν φαίνεται να κάνει απολύτως τίποτα :D οκ... κάποιος θα πει "νταξ, ενημέρωσε με το ράδιο και εμφανίστηκαν οι άλλοι". Ο τρόπος όμως που γυρίστηκε, δεν έδειξε κάτι τέτοιο. 


 



Νομίζω πως είναι χαρακτηριστικό του σώου το ότι το πρόσεξα :) Συνήθως γίνεται της π*ρνης σε μια ταινία, αλλά είμαι τόσο απορροφημένος από τη ροή, από τον παλμό, που ούτε που προσέχω τέτοια πράγματα. Ε... εδώ το πρόσεξα :) 

 

:cheers5: 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

S01E03

 

Παραμένει και εδώ και εκεί :) Έχει ένα ξυλίκι το οποίο σεναριακά εξελίσσεται τόσο προβλεπόμενα. Σε τεράστιο βαθμό λες και έβλεπα western του John Wayne από τα 60ς :lol: Έχει όμως και ωραία στοιχεία. Πήγαν σε ένα μέρος όπου μου άρεσε πως κινηματογραφήθηκε όταν το πρωτοέδειξαν. Μπαίνει στο παιχνίδι ένας κακός ο οποίος φαίνεται διασκεδαστικός (σίγουρα σε αντίθεση με τους 2 κύριους ήρωες οι οποίοι τώρα που το σκέφτομαι συναγωνίζονται σε goth και angst ο ένας τον άλλο....... και ίσως αυτό να είναι από τα πράγματα που με χαλάνε :) ). Κάποιοι από τους ανταγωνιστές βάφτηκαν με απίστευτα γκρι χρώματα. 

Έχοντας δει το Wandavision, διαπιστώνω ότι και στα 2 κάνουν γενική χρήση χαρακτήρων από το MCU. Δεν έχουν σε β ρόλους/cameo (μέχρι στιγμής έστω) ηθοποιούς με μεγάλα κασέ (λχ Robert Downey Jr) αλλά προσπαθούν να χώσουν και στις 2 σειρές κόσμο που έχει πει 2-3 κουβέντες στις ταινίες. Ομολογώ ότι βοηθάει στο να αισθανθείς ότι οι σειρές είναι μέρος του "όλου". 

Θα χάσει κάποιος κάτι στις ταινίες άμα δεν δει τις σειρές? Δεν το νομίζω. Μια αναλογία μάλλον είναι τα tie-ins σε διάφορα events. Πως λχ θα βγει μια κεντρική σειρά (λχ House of M) και θα υπάρχουν τα διάφορα tie-in crossovers στους επιμερους τίτλους? Όπου δεν θα χάσεις κάτι φοβερό άμα δεν διαβάσεις τους επιμέρους και θα μπορείς να παρακολουθείς μια χαρά την κεντρικη σειρά διαβάζοντας μόνο αυτή? Κάπως έτσι. Ίσως να υπάρξουν κάποια payoffs σε όποιον δει και τις σειρές και τις ταινίες εν συνεχεία, αλλά όχι κάτι το φοβερό και τρομερό. 

 

νταξ. κάπως έτσι περνάνε οι μέρες και τα χρόνια και πλησιάζει η εποχή που θα συνταξιοδοτηθώ :) Μόλις 18 χρόνια ακόμα :D 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

S01E04

 

Αυτή η ατάκα "παλιά ήταν απλά τα πράγματα, πλέον όμως δεν είναι άσπρα/μαύρα, αλλά γκρι" νομίζω πως έχει καταντήσει κλισέ :) |








¬ "
0000000000000000000000000000000000000000000000000000022222222222222/1

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

S01E04

 

Αυτή η ατάκα "παλιά ήταν απλά τα πράγματα, πλέον όμως δεν είναι άσπρα/μαύρα, αλλά γκρι" νομίζω πως έχει καταντήσει κλισέ :) Πριν από 20-30 χρόνια ήταν μοντέρνα στην ποπ κουλτούρα. (και μόνο στην ποπ κουλτούρα :) ποτέ δεν ίσχυε αυτό το πράγμα. πάντα γκρι ήταν). Αλλά όταν την ξανακούς για απειροστή φορά.... :) 

 

Ο "αντικαταστάτης" είναι πιο καλοδουλεμένος από αυτόν που γνώρισα το 1987 (και απ'οτι βλέπω στη wiki συνεχίζει να υπάρχει). Λογικό.

Συνεχίζω να βρίσκω ότι η ιστορία υπακούει σε αρκετά συνηθισμένους κανόνες, πλην όμως έχει ωραίο ρυθμό. 

 

Ο χορευτής του προηγούμενου ποστ έχει πολλές δυνατότητες. Πάρα πολλές δυνατότητες :) Δυστυχώς αυτό νομίζω ότι γίνεται αντιληπτό τώρα που παίζουν το σώου. Άρα δε νομίζω να το εκμεταλλευτούν σε αυτή εδώ τη σεζόν. Στην τελική και τον Loki δεν τον εκμεταλλεύθηκαν πλήρως στην πρώτη ταινία. Αυτό έγινε σταδιακά :) 

 

Πολύ angst ρε συ φίλε πάντως. Είδα χθες το Van Der Valk (βρετανικό αστυνομικό που λαμβάνει χώρα στο Άμστερνταμ) S01E03 και σε μια φάση ο ιατροδικαστής είναι αραχτός δίπλα από μια γέφυρα στην πόλη με κάτι πιτσιρικάδες και πίνουν ένα μπάφο. Μα τον Αλλάχ, αυτό χρειάζονται όλοι οι χαρακτήρες του σώου :D Πλην του χορευτή :D 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

S01E05

 

yawn :) 

 

Μας τα είχαν κάνει γκογκόβια με το cameo που θα ήταν φοβερό και τρομερό με ηθοποιό και χαρακτήρα που δεν είχαμε ξαναδεί :) Δεν ενθουσιάστηκα. Η αλήθεια όμως είναι ότι προφανώς φταίει που μου ήταν άγνωστο όνομα που δεν είχα δει ούτε σε μισό επεισόδιο κάπου. Για αυτό όμως ευθύνεται το ότι το 99% των όσων βλέπω είναι αστυνομικά. Και δεν έχει παίξει σε αστυνομικά. Έχει όμως πάρει 8 Emmy. Αλλά σε κωμωδίες... :) Οπότε είναι μεν ονοματάρα, αλλά απλά όχι σε πράγματα που έχω δει. Αν και μάλλον κάποτε θα πρέπει να δω τη σειρά που πήρε τα 6 Emmy. 

 

Από εκεί και πέρα, συνεχίζω να βλέπω τη σειρά, συνεχίζω όμως και να μην εξιτάρομαι. :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ολοκλήρωσα τη θέαση της.  Μέτρια σειρά χωρίς να έχει κάτι το τρομερό. Ξεκίνησε καλά και τα πρώτα επεισόδια άφησαν υποσχέσεις, δυστυχώς όμως δεν υπήρξε η ανάλογη συνέχεια.

Επεξεργασία από Hayate
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πάειιιιι.... Πολύ δασκαλίστικο. :) 

 

Τι κρατάω?

(α) Baron Zemo. Πάμε ξανά γιατί μια ώρα δεν ήταν αρκετή :) 

 

(β) Erin Kellyman. Δύο φωτογραφίες της από άλλες εμφανίσεις.
Erin+Kellyman+BBC+One+Les+Miserables+Photocall+VkZWzCteNSvx.jpgEV8_JG5p_400x400.jpg

 

αυτή η χαμαιλεόντια αλλαγή στην εμφάνιση, σε συνδυασμό με τις σκηνές δράσεις που την είχε στο 6 (εάν ήταν η ίδια, γιατί με τις μάσκες ποτέ δεν ξέρεις), συν τις ένα δισεκατομμύριο φακίδες, αφήνουν υποσχέσεις για το μέλλον.

 

(γ) Sebastian Stan. Ο οποίος ανέβηκε πολύ στην εκτίμησή μου. Όχι για το πως παίζει τον Winter Soldier (αν και στο τέλος του επεισοδίου, που παράτησε το angst, είδα πραγματάκια που μου άρεσαν) όσο για αυτό εδώ το πρόμο. Που συνέβη πριν 2 εβδομάδες :)

 

sebastian stan naked public.jpg

 

αν μη τι άλλο, έχει χιούμορ :) και για κάποιο λόγο μου θύμισε τον Walton Goggins :) 

 

===

ok... έχει κι άλλα πραγματάκια δεξιά-αριστερά που μου άρεσαν. Μάλλον το τεράστιο πρόβλημά της είναι πως ήθελε να το παίξει σκεπτόμενη σειρά. Τα προβλήματα των ΑφροΑμερικάνων. Τα προβλήματα των ξεριζομένων/μεταναστών. Μου άφησε στο στόμα πολύ μια αίσθηση pretentious. 

 

σε κανά δίμηνο τώρα Loki :) που φαίνεται να είναι αιώνες καλύτερο :) 

 

:cheers5: 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Νομίζω ότι όπως και το Wandavision έτσι και το The Falcon and the Winter Soldier είχε σκοπό να παίξει μεταβατικό ρόλο από την παρούσα κατάσταση των ηρώων της Marvel σε αυτή που θα βρίσκονται στην αρχή της επόμενης ταινίας. Διόλου τυχαίο ότι μετά το τέλος της βγήκε είδηση ότι ετοιμάζεται νέα ταινία Captain America. Δεν είναι τίποτα τρελό σαν σειρά, αλλά εκπληρώνει όλους τους στόχους που είχε. Ο ένας εξ αυτών ήταν ο Sam να αποδείξει ότι έχει το βάρος να σηκώσει την ασπίδα γι' αυτό που είναι και όχι γιατί του την έδωσε ο Steve, ένας δεύτερος να ξαναφέρει στο προσκήνιο την Agent 13 και τον Zemo και ένας τρίτος να εξελίξει λίγο τον Winter Soldier και να καλλιεργήσει ένα bromance με τον Sam. Στο τέλος έμεινα ικανοποιημένος κι από τα τρία χωρίς να δηλώνω ενθουσιασμένος από την ποιότητα της σειράς.

 

Σαν αρνητικό θα πω και αυτό που είπε ο @germanicus, δηλαδή προσπαθεί κάπου κάπου να το παίξει υπερβολικά σκεπτόμενη περνώντας βέβαια σωστά μηνύματα, αλλά φαίνεται too much κι ένα δεύτερο ότι προσπάθησε σε αρκετές σκηνές να είναι πιο κινηματογραφική, αλλά εν τέλει φάνηκε ότι μιλάμε για σειρά και όχι ταινία των πολλών εκατομμυρίων. Από την άλλη μακάρι όλες οι υπερηρωικές σειρές να έχουν τέτοια αισθητική και ποιότητα γυρισμάτων και να μη μοιάζουν φθηνές και πρόχειρες. Πρέπει να πω ότι κέρδισε αρκετούς πόντους το ότι επιτέλους μετά από καιρό, βρέθηκε ένα project της Marvel να κάνει κάτι που δεν είχαμε δει. Να μοιάζει με το The Winter Soldier, να είναι λίγο κατασκοπικό και να έχει αέρα spy thriller film, κάτι που μου είχε λείψει, γιατί η αισθητική του The Winter Soldier είναι από τις καλύτερες σε μαρβελοταινία και μπράβο στην Kari Skogland που το σκηνοθέτησε.

 

Τελειώνοντας λοιπόν, δεν είναι σειρά για κάποιον που δεν έχει δει τις ταινίες, δεν είναι κάτι το απίθανο, αλλά αν σου αρέσει η Marvel και περιμένεις τις επόμενες ταινίες του MCU, αποτελεί μια μετάβαση προς αυτές. Περιμένω κι εγώ πως και πως το Loki.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ούτε που θυμόμουν την πρώτη σκηνή από το Winter Soldier :) 

 

168613879_1170182620090805_8622435477159644701_n.jpg

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13776
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  124
  • Reputation:   592
  • Achievement Points:  124
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4849 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ακολουθεί την ιστορία του The Captain, μια από τις καλύτερες ιστορίες τους Captain και προσωπικά αγαπημένη, με καλό τρόπο αναλογικά με τις ταινίες της Marvel αλλά για ακόμα μια φορά αποτυχημένο αναλογιζόμενος το κόμικ. Και λειτουργεί ως προάγγελος της 4ης ταινίας Captain America που ανακοινώθηκε με τους ίδιους δημιουργούς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 4/25/2021 at 1:31 AM, nikolas12 said:

σωστά μηνύματα

 

lol

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • nikolas12 changed the title to The Falcon and the Winter Soldier (2021)
  • 2 years later...

  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Για κάποιον λόγο που ούτε εγώ έχω καταλάβει ακόμα άρχισα να βλέπω τις νέες σειρές του MCU (δηλαδή μετά τους Agents & Netflix). Για τη Wandavision δεν ένοιωσα κάποια ανάγκη να σχολιάσω τα είπατε τα περισσότερα. Αλλά αυτό δεν μπορώ να το αφήσω ασχολίαστο. Πόνεσε το μυαλό μου, πραγματικά. Για μία σατανική σύμπτωση η υπόθεση ΕΜΕΝΑ (εξηγούμαι) μου θυμίζει υπερβολικά την επικαιρότητα με τη Γάζα και το Ισραήλ, πλην όμως... ΦΤΑΝΕΙ ή μάλλον ΦΤΑΝΕΙ με την ΗΠΑμερικάνικη αυτοαναφορικότητα, φτάνει με το αυτονόητο των Αμερικανών να σώζουν τον πλανήτη να επεμβαίνουν παντού και πάντα και ακόμα και αν η χώρα τους δεν έχει δίκιο, να έχουν δίκιο κάποιοι άλλοι φορείς της ίδιας σημαίας και των ίδιων συμβόλων, φτάνει με τις ενοχές τους απέναντι στους μαύρους, φτάνει με την κατάχρηση της έννοιας nation & country ακόμα και σε παγκόσμια ζητήματα, φτάνει με την άγνοιά τους για τον πλανήτη που ζούμε, φτάνει με την περιφρόνησή τους προς τους άλλους λαούς, φτάνει, φτάνει, φτάνει.

 

Δηλαδή ρε Kurdy τι περίμενες να δεις; 

Όποιος το ρωτήσει αυτό έχει απόλυτο δίκιο, μιλάμε σε ιδεολογικό επίπεδο τον πιο προβληματικό ήρωα κόμικς παγκοσμίως. Ίσως μόνο ένας Oberlieutenant Deutschland να ήταν προβληματικότερος. Αλλά το είδα, δεν μπορώ να το ξεδώ και πραγματικά δεν μπορώ παρά να φρίξω όταν ο αγώνας μίας ομάδας απέτυχε, αλλά πέτυχε ένα δεκάλεπτο λογύδριο της πλάκας.

 

Τέλος πάντων ήταν πολύ καλογυρισμένο και μέσα σε ένα τόσο προβληματικό πλαίσιο είχε καλές προθέσεις για να το σώσει κάπως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  159
  • Reputation:   1708
  • Achievement Points:  164
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Το ειχα δει πριν πάρα πολύ καιρό κ το μόνο που θυμάμαι ειναι τη φάτσα του Σεμπάστιαν Σταν να βρίσκεται σε μόνιμη Δυσκοιλιότητα :shootme:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.