Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΙΩΝΙΟΣ: Ο ΗΡΩΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ!


constantinople

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αναγνώστηκε και μπορώ να πω ότι, αν και είχαμε λίγες σελίδες στην διάθεσή μας, μου κίνησε το ενδιαφέρον. Το σενάριο, μέχρι στιγμής, επιβεβαιώνει την θεωρία ότι δεν υπάρχει παρθενογένεση στην τέχνη. Έτσι ο κεντρικός ήρωας έχει πολλές ομοιότητες με τον Superman και τον δικό μας Υπεράνθρωπο, ενώ η μεταφορά του σκηνικού στους πάγους του Νότιου Πόλου, μου έφερε στο μυαλό το Οχυρό της Απομόνωσης. Το σενάριο (που έχει πολλά στοιχεία της Αμερικάνικης κουλτούρας των κόμικς) ξεκινάει με μία αναδρομή στο παρελθόν και προλαβαίνει να μας εντάξει στην κεντρική του ιδέα, καθώς επίσης και να μας συστήσει μερικούς από τους πρωταγωνιστές. Έξυπνη προσθήκη κι ο αληθοφανής πρόλογος, που μας εντάσσει περισσότερο στο σύμπαν-οικογένεια του ήρωα.

 

Η μονοσέλιδη ιστορία με τον βαρύγδουπο Αρχαιοελληνικό τίτλο, δεν προσφέρει κάτι στην κεντρική ιστορία. Μας θυμίζει όμως με...υπερηρωικό τρόπο, την πορεία της ζωή από τα χρόνια της νεότητας, μέχρι τον πικρό συμβιβασμό των γηρατειών. Αρκετά συγκινητική θα έλεγα.

 

Στο σχέδιο φαίνεται να έχει γίνει προσεγμένη δουλειά και συμβάλλει κι εκείνο με την σειρά του στην ομαλή εξιστόρηση της υπόθεσης. Νομίζω ότι υπάρχει μία μικρή στατικότητα, αλλά στον αντίποδα θα βρούμε αρκετή λεπτομέρεια. Χρωματικά υπάρχει ποικιλία, ενώ η έντασή είναι τόση όση, για να μην κουραστεί το μάτι.

 

Όποιος έχει πιάσει στα χέρια του τους "Λήσταρχους", θα βρει τρομερά πολλές ομοιότητες με την παρούσα έκδοση. Για κόμικ περιπτέρου, έχει μία καλή παρουσία. Το χαρτί είναι καλό και η εκτύπωση ανέδυε τα χρώματα. Δύο είναι οι ενστάσεις μου. Η πρώτη είναι στην πολυσέλιδη (για ένα κόμικ 36 σελίδων) διαφήμιση του άλλου κόμικ των εκδόσεων, που αναλογικά τρώει πολύ χώρο. Η δεύτερη είναι στο πάχος του εξώφυλλου. Θα το ήθελα περισσότερο παχύ.

 

Εν κατακλείδι, δεν μιλάμε για ένα αριστούργημα, αλλά για ένα καλό κόμικ που μου κίνησε την περιέργεια και το ενδιαφέρον. Ελπίζω σε μία καλή συνέχεια. :)

 


:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32255
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  87
  • Reputation:   354
  • Achievement Points:  87
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2394 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Νομίζω ότι το preview δεν έφαγε σελίδες απ' την ιστορία.Δηλαδη και να μην υπήρχε,στο ίδιο σημείο θα κοβόταν η ιστορία του Αιώνιου.Συμφωνω για το εξώφυλλο,αλλά μια τέτοια αλλαγή θα επηρέαζε και την τιμή.Ετσι ίσως να μην το αγόραζαν κάποιοι που δεν το αναζήτησαν όπως εμείς κι απλά το βρήκαν στο περιπτερο και θέλησαν να δουν περί τίνος πρόκειται.Γι αυτούς μια υψηλότερη τιμή ίσως να ήταν αποτρεπτικη

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σήμερα αφού τςλείωσα με το  σουπερμάρκε πηγα μετά για τσιγάρα, ναι ξέρω κακή συνήθεια αλλά το συγκεκριμένω ψιλικατζίδικο έχει και κόμικ οπότε ήταν ευκαιρία για να αγοράσω τον Αιώνιο!

Αυτό που μου τράβηξε τη προσοχή ήταν το εξώφυλλο, θύμιζε εξώφυλλο που θα έβλεπα να κάνει κάποιος αγαπημένος σχεδιαστής από τα 80·s, μου αρέσει αυτό το ρετρό στυλ που έχει.

Απόψε που είχα λίγο χρόνο έκατσα να το διαβάσω έχωντας μια προδιάθεση για το τι θα ήταν, ε ναι διάβασα και άκουσα διάφορα για το συγκεκριμένο κόμικ.
Ξεκινώντας να διαβάζω την ιστορία είδα οτι μου κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι που ολοκληρώθηκε ο πρόλογος και με άφησε με ερωτήματα ώστε να συνεχίσω με ενδιαφέρον να διαβάσω τη συνέχεια.

Η συνέχεια είναι βασικά μια ιστορία του στυλ βρείτε τον υπερήρωα ή αλλιως αρχίζω να σκοτώνω κόσμο. Αλλά η περιγραφή του κακού, το πως αντιλαμβάνονται τον υπερήρωα και το πως τον είδαμε στον πρόλογο και το τι αποκαλυψεις γίνονται στο τελος είναι που κάνουν την ιστορία ενδιαφέρον. Η οποία ιστορία τελικά ξεδιπλώνεται τόσο όσο να αποκαλύψει στοιχεία από την αρχή μεχρι το τέλος του τεύχους που περιπλέκουν την υπόθεση με περισσότερο μυστήριο.
Νομίζω ο Βασίλης Χειλάς έχει καταφέρει να μας δώσει σε ένα τευχος στοιχεία μιας ιστορίας που έχει παρά πολλά να μας πει και με τον καιρό θα κρατάει το ενδιαφέρον μας με τις εξελίξεις της.
Της οποίες εξελίξεις θα απολαύσω μέσα από τις εικόνες του Θάνου Κόλλια. Μου αρέσει το σχέδιο του μου θυμίζει μια άλλη εποχή, μου θυμίζει John Byrne και εγώ λατρεύω των Βyrne.
Παντως ο Αιώνιος κατάφερε να κάνει κάτι που αλλά ελληνικά κόμικ σπάνια κάνουν...να μου δημιουργήσει το ενδιαφέρον να διαβάσω και το επόμενο τεύχος όχι για να υποστηρίξω μια προσπάθεια ελλήνων δημιουργών, όχι επειδή εχω ανταλλάξει δυο κουβέντες με τον Χειλά, όχι επειδή είμαι υπερηρωικός...απλά μου άρεσε αρκετά, τόσο που ναι θέλω να διαβάσω τη συνέχεια!
Επίσης το φορματ πολλή καλό αρκετες σελίδες χωρίς διαφημήσεις και με το σωστό και καλό μέγεθος για υπερηρωικό κόμικ.

 

Να πω και κατι ακόμη δεν στάθηκε στην επιμέλεια γιατί μου άρεσε το εξώφυλλο και η ιστορία και αυτο είναι αρκετό για μένα, δεν στάθηκα στον Trump ούτε μου προκάλεσε το ενδιαφέρον θεωρώ ήταν απαραίτητος για να εξυπηρετήση μια χαράτην πλοκή ώστε να εδραιώσει την ιστορία στην εποχή μας με ένα ρεαλιστικό τόνο και και τέλος ναι ισως  θυμιζει ιστορίες αμερικάνικων υπερηρωικών κόμικς που έχουμε διαβάσει, διβάζουμε και ίσως διαβάσουμε αλλα όχι αποκλειστικά Watchmen εκτός και αν έχετε διαβάσει μόνο αυτό απο υπερηρωικά. 

 

Όπως είπα στην αρχή το κόμικ το αγόρασα σε ψιλικατζίδικο ενώ το είχα ήδη δει σε κομιξάδικα. Αγαπώ όλα τα κομιξάδικα το καθένα είναι ένας μικρός παράδεισος για μένα μια αγάπη που έχει ξεκινήσει χρόνια πολλά τώρα απο τα ψιλικατζίδικα και τα περίπτερα! Είναι ωραίο να μπορούμε να βρίσκουμε κόμικς παντού και όχι να κολλάμε για τον άλφα ή βήτα λόγο στο που πρέπει!
:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  48

47 min ago , conb said:

Της οποίες εξελίξεις θα απολαύσω μέσα από τις εικόνες του Θάνου Κόλλια. Μου αρέσει το σχέδιο του μου θυμίζει μια άλλη εποχή, μου θυμίζει John Byrne και εγώ λατρεύω των Βyrne.

 

Ε ναι, ο κατεξοχήν Byrne-ικός Έλληνας :)

Είχα τη χαρά να δω κάποιες σελίδες πέρυσι που μαγειρεύονταν ακόμα η ιστορία, άντε να κυκλοφορήσει και εδώ στην επαρχία...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

On 23/3/2019 στο 8:27 ΠΜ, Retroplaymo είπε:

Δεν είμαι σε θέση να εκφέρω γνώμη ακόμα, μιας και δεν το έχω πάρει, με την πρωτη ευκαιρία θα το τσιμπήσω. :)

 

 

Αγοράστηκε, διαβάστηκε, βρήκε την θέση του στο ράφι, πάμε για το επόμενο τεύχος.  :)

 

Δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω απ' ότι έχει ήδη ειπωθεί, μιας και τα γραφόμενα των @Indian & @conb με κάλυψαν απόλυτα. :)

 

:cheers5:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το 2ο τεύχος του ΑΙΩΝΙΟΥ εχει εδώ και λίγες ώρες κυκλοφορήσει .Για την δικη μου γνώμη θα τα πούμε αργότερα ,όταν διαβαστούν και τα 2 τεύχη ,θεωρώντας ότι καλύτερα να έχω διαβάσει κ τα 2 τεύχη μαζί για μια σωστή άποψη .

 Το τευχάκι περιέχει και πρόγευση ( πολύ ωραία έκφραση από την ξενόφερτη promo )   από το 3ο τεύχος των ΛΗΣΤΑΡΧΩΝ και μάλλον από τον καινουργιο τίτλο της εταιρίας τον ΣΤΡΑΤΙΩΤΗ ΚΕΗΝ (ναι ο γνωστός ήρωας του αξιόλογου δημιοργου ΠΑΝΤΟΥΛΙΑ επιστρέφει .

 

Το εξώφυλλο προστέθηκε στο πινακάκι της παρουσίασης.

         

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Διαβάστηκε και το δεύτερο τεύχος της σειράς κι εξακολουθεί να κρατάει άσβεστο το ενδιαφέρον μου. Η πλοκή θα ξεκινήσει με μία αναδρομή στο παρελθόν, μία πρακτική που φαίνεται ότι αρέσει πολύ στον σεναριογράφο. :) Γενικά δεν δηλώνω φανατικός με τα πολλά flashbacks, αλλά κατανοώ ότι βοηθούν στο να καταλάβουμε καλύτερα τι συμβαίνει. Το σενάριο στο δεύτερο αυτό μέρος, έχει εξέλιξη, καθώς παίρνουμε πληροφορίες για το ποιόν των πρωταγωνιστών. Το φινάλε μάς αφήνει με την αγωνία, καθώς μας χωρίζει κυριολεκτικά μία πόρτα από την γνωριμία μας με τον θρυλικό Αιώνιο. :P  Σε αναμονή της συνέχειας λοιπόν κι ελπίζω να είναι ικανοποιητική.

 

Για τον εικαστικό τομέα, η γνώμη μου παραμένει η ίδια. Δεν το θεωρώ σύγχρονο σχέδιο, ενώ ταυτόχρονα το βρίσκω περισσότερο στατικό απ’ότι θα έπρεπε. Βέβαια, το ότι δεν είναι “σύγχρονο” στα μάτια μου (μπορεί να κάνω και λάθος), δεν το βρίσκω πρόβλημα. Απεναντίας, μου αρέσει αυτό το ρετρό στυλ. :)

 

Το τεύχος είναι αρκετά προσεγμένο, πάντα για τα δεδομένα μίας έκδοσης περιπτέρου. Το χαρτί είναι καλής ποιότητας και τα χρώματα φαίνεται να είναι τυπωμένα χωρίς ψεγάδια. Στα δύο αρνητικά που βρήκα είναι η έντονη μυρωδιά που αναδίδει το μελάνι και η αρκετή σπατάλη των σελίδων που φιλοξενούν τις διαφημίσεις άλλων τίτλων της εκδοτικής. Άλλο ουδέν. :)

 


:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μόλις. Πήρα το πρώτο τεύχος από το αεροδρόμιο,  το. Διάβασα αμέσως φοβερό. Θα ψάξω μήπως έχουν και το δεύτερο 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Γνωρίζουμε πότε ή αν θα βγει το τρίτο τεύχος;

Το περιμένω πως και πως!

Ή να αρχίζω να κλαίω στη γωνία μου που λέει ο λόγος,ξέρω 'γω; 

 

Κάτι που δεν θέλω να ισχύσει και να κάνω....

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 9/2/2020 στο 12:22 ΠΜ, Comichunter είπε:

Μόλις. Πήρα το πρώτο τεύχος από το αεροδρόμιο,  το. Διάβασα αμέσως φοβερό. Θα ψάξω μήπως έχουν και το δεύτερο 

 

Τι δουλειά έχεις εσύ στο αεροδρόμιο; Δεν πιστεύω να έρθεις Ηράκλειο πάλι και να μας πάρεις τα κόμικς! :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

On 3/12/2020 στο 5:57 ΠΜ, Mandrake είπε:

 

Τι δουλειά έχεις εσύ στο αεροδρόμιο; Δεν πιστεύω να έρθεις Ηράκλειο πάλι και να μας πάρεις τα κόμικς! :ego:

Έκανα μια επίσκεψη αστραπή Και ενώ ήρθα με άδεια βαλίτσα, γύρισα με γεμάτη,  από. Κρητικα κόμικς... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 5/12/2020 στο 9:04 ΠΜ, Comichunter είπε:

Έκανα μια επίσκεψη αστραπή Και ενώ ήρθα με άδεια βαλίτσα, γύρισα με γεμάτη,  από. Κρητικα κόμικς... 

 

Έχει γούστο... Τώρα που το λες νομίζω πως είδα μια κόκκινη θολούρα στην Ικάρου (τον δρόμο προς το αεροδρόμιο) να τρέχει προς τα εκεί... Τι χρώμα είχε η βαλίτσα; :D  Να ανανεώνεις τις αναζητήσεις σου δε βλέπω όμως και ανησυχώ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

On 9/12/2020 στο 10:07 ΜΜ, Mandrake είπε:

 

Έχει γούστο... Τώρα που το λες νομίζω πως είδα μια κόκκινη θολούρα στην Ικάρου (τον δρόμο προς το αεροδρόμιο) να τρέχει προς τα εκεί... Τι χρώμα είχε η βαλίτσα; :D  Να ανανεώνεις τις αναζητήσεις σου δε βλέπω όμως και ανησυχώ...

Δεν ανανεωνω,  γιατί παρακολουθείς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Comichunter είπε:

Δεν ανανεωνω,  γιατί παρακολουθείς...

 

Μα αυτός δεν είναι ο σκοπός; :thinking: Να αναφέρουν τα υπόλοιπα μέλη εάν βρουν που ενδεχομένως κάνει σε αυτόν που το αναζητά κάτι ή αν πουλάνε οι ίδιοι; Το "ανησυχώ" ήταν χάριν αστεϊσμού φυσικά. :)Τέλος πάντων...

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Λοιπόν, το τρίτο μέρος θα βγει στις 10 Σεπτεμβρίου στο Comicdom κι έπειτα θα κυκλοφορήσει και στα περίπτερα. Το τέταρτο και τελευταίο μέρος, θα κυκλοφορήσει μάλλον κατά τον Δεκέμβρη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Το δίδυμο Βασίλης Χείλος και Θάνος Κόλιας δημιούργησαν πριν από δεκαεπτά, την σειρά Ύψιλον (παρουσίαση στο greek comics εδώ), η οποία διακόπηκε απότομα στο πέμπτο  τεύχος. Η εκδοτική  λοιπόν, αποφάσισε, να δημοσιεύσει στο τρίτο τεύχος του Αιωνίου το Α' μέρος της έκτης ιστορίας της σειράς  Ύψιλον.

 

 

 

 

Ορίστε και η ανακοίνωση στο facebook της εκδοτικής: https://m.facebook.com/epifanycomics/?_se_imp=0HW35Q5SVbJx5P5wA

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Εξωφυλλο-οπισθοφυλλο 3 (η ονομαστικη τιμη στα 4,90)

 

AIONIOS_0003.jpg  AIONIOS_0003z.jpg  Μεταφέρθηκαν στη βάση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • nikolas12 changed the title to ΑΙΩΝΙΟΣ: Ο ΗΡΩΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ!
  • 2 months later...

  • Member ID:  32720
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  17
  • Reputation:   107
  • Achievement Points:  17
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Μόνο για σήμερα και αύριο, στο ComicdomCon, στην Πλατεία Κλαυθμώνος, στο περίπτερο της Phase Productions, και τα 3 τεύχη ΑΙΩΝΙΟΣ μόνο 10€!! Σας περιμένουμε!! 👏🙃🙃

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.