Μετάβαση στο περιεχόμενο

Captain America: The First Avenger (2011)


ftsgr

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Eγώ τη βρήκα αρκετά συμπαθητική ταινία, πέρασα ευχάριστα παρακολουθώντας την οπότε δεν έχω παράπονο. Δράση, σκηνικά και σκηνοθεσία με κάλυψαν. Το κόμικ δεν το έχω διαβάσει ποτέ μου για να συγκρίνω.

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4989 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

Για πάνε στην προηγούμενη σελίδα! :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4989 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

:PPP:Ποια σελιδα δεν μου εβαζες ενα λινγκ γερο ανθρωπο να ψαχνω τα ποστ τέλος παντων για αλλη μια φορα πιανομαι χωρις να εχω διαβασει τα προηγουμενα ποστ

AnimatedGIF-BigGlassesTypingSmileyM.gif τζαμπα τα φοραω lolth_AnimatedGIF-DorkwGlassesToGrin.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3065
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ευχάριστη ταινία, πολύ ωραία ατμόσφαιρα, "αμερικανιές" σε λογικό βαθμό. Άνετα την ξαναβλέπω.

Σε κάποιες σκηνές μου θύμιζε φάσεις από ταινίες του Bond :thinking:

π.χ. στο τέλος το σκηνικό που απογειώνεται το αεροπλάνο θύμιζε την αρχή του Golden Eye

αλλά και γενικότερα ήταν σημεία που η ατμόσφαιρα της ταινίας μου έδινε την αίσθηση ότι βλέπω Bond

 

 

 

Σεναριακά, έχω τις κάποιες ενστάσεις μου. Πως στο διάολο ήξεραν ότι ο άλλος θα έκανε την τελική επίθεση σε 24 ώρες?

 

 

Έλα μωρέ. Εδώ στο The Pacific η άλλη ήξερε ότι σε 6 μήνες θα τελειώσει ο πόλεμος κι έκανε και σχέδια!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23838
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  118
  • Reputation:   572
  • Achievement Points:  118
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4522 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μιάς και είπες για Bond, αυτή η ταινία είχε λιγότερη φαντασία απο το Die Another Day!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4962 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

dvdίου το ανάγνωσμα!

Δεν έχω πολλά να πω,με καλύψατε οι περισσότεροι!Προσωπικά είχα αρκετές ενστάσεις κυρίως σε κάτι σκηνε΄ς μάχης,τώρα για τα υπόλοιπα δεν κάθησα να τα πολυσκεφτώ!Ταινία δράσης βασισμένη σε κόμικ έβλεπα!Και μπορώ να πω πως έκανε την δουλειά της στο φούλ!Πάρα πολυ διασκεδαστική,με σωστούς ρυθμούς και ικανοποιητικές ερμηνίες!Το πρώτο Iron Man εξακολουθεί να είναι καλύτερο αλλά δεν πειράζει!Howling Commandos ρει!Εγώ δεν τους χόρτασα!Να πουληθούν πάραυτα τα διακαιώματα σε κανα HBO και να δούμε σειρά που να παίζει και ο Nick Fury!Τύφλα να έχει η Μάχη! και το Rat Patrol!Πάντως δέχομαι οτι δεν γινόταν να εμφανιστεί ο Nick Fury χωρίς να υπάρχει χοντρό πρόβλημα.

 

 

άλλο που μου άρεσε πολύ ήταν το γεγονός οτι ο Bucky χάνετε κάπου στα χιόνια!Αυτό με κάνει να προσεύχομαι για μελλοντική εμφάνιση του WINTER SOLDIER :mafia: :mafia:

 

 

γενικά διασκεδαστικό έργο,δεν θα με χάλαγε να το είχα δει σινεμα,δεν με χάλασε όμως και στην τηλεόρασή μου.Πρέπει να τους παραδεχτώ όμως εκεί στην Marvel οτι ξέρουν να στήνουν σωστά τα πράγματα.Πρώτα βγάλανε μια χούφτα καλές ταινίες με υπερήρωες και σου κοτσάρουν μετά το Avengers!Εμένα πάντως με ψήσανε να πάω να το δω σινεμα!Μακάρι να συνεχίσουν να κρατάνε αυτό το ικανοποιητικό επίπεδο στις ταινίες τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Φέτος θέλουν να ξεκινούν τα γυρίσματα του CA2, και ακολουθεί (μάλλον) Nick Fury που θα διαδραματίζεται το 1970-1980. Το Thor 2 ξεκινά γυρίσματα το καλοκαίρι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4962 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

αυτό με τον NIck Fury την δεκαετία του 70 πολύ με ψήνει!Αν είναι έξυπνοι θα γυρίσουν ένα καλό ψυχροπολεμικό θριλεράκι και θα γουστάρουμε ολοι :pray: :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5715 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το είδα κι εγώ τελικά σήμερα, κυρίως για να μπορέσω να δω τους Avengers με την ησυχία μου και να μην έχω άγχος ότι χάνω κάτι. Μεγάλη μούφα.

Κυριότερο λάθος για μένα είναι πως αντί να κάνουν μια πολεμική ταινία, κάναν μια ταινία επιστημονικής φαντασίας. Δώσαν περισσότερη βάση στο να δείξουν όλες τις εφαρμογές του cosmic cube, από το να δέιξουν σκηνές μάχης ή να μπουν έστω λίγο στον κόπο να κάνουν τις μεταβάσεις λίγο πιο ομαλές. Ο ήρως προσφερόταν για να γίνει μια πραγματικά επική πολεμική ταινία αλλά εδώ είδα έναν αχταρμά από ρομάντζο, δράμα , ε.φ. και λίιιιγο πόλεμο.Απογοητευση.

Βαρέθηκα απίστευτα καθ' όλη την διάρκεια της ταινίας και όταν τελείωνε η πρώτη ώρα, απορούσα πως θα γινόταν να γεμίσουν άλλη μια ώρα.

Επίσης, παρόλο που είχε budget 140.000 δολλάρια μου φάνηκε πάρα πολύ φτηνιάρικη. Λες και τα είχαν φτιάξει όλα από φελιζόλ. Ως σύνολο την βρήκα πάρα πολύ βαρετή και δεν ένιωσα ούτε στιγμή ότι με ενδίεφερε τι θα γίνει μετά. Πάλι καλά δεν την είδα στον κινηματογράφο να κλαίω τα λεφτά μου.

 

Θα το σκεφτώ πάρα πολύ να δω το επόμενο εάν βγει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Την είδα χθες.

 

Να πω πριν ξεκινήσω την κριτική πως ο Cpt America, μου φαίνεται σαν ένας από τους πιο χαζούς ήρωες που υπάρχουν. Γενικά, ακόμα και σε ένα φίλο μου όταν βλέπαμε τους Avengers, στην σκηνή που είναι ο CA στη Γερμανία και πολεμάει με τον Loki, ο φίλος μου, βλέποντας τον ήρωα και αφού είχε προστεθεί και ο Iron Man στην μάχη (ε και είχε μια σύγκριση ο άνθρωπος) σχολίασε "Σε λίγο θα τον πάρει τηλέφωνο η μαμά του να πάει σπίτι"....

 

Επί του θέματος τώρα, η ταινία μου άρεσε πάρα πολύ. Να αναφέρω πως είμαι άσχετος με τον χαρακτηρα. Ωστόσο, απόλαυσα το κάθε λεπτό. Ναι σίγουρα είχε θεματάκια, ναι σίγουρα οι σκηνές μάχης ήταν λιγάκι παρατραβηγμένες, ναι σίγουρα ο Red Skull δεν έπαιξε όσο θα χρειαζόταν. Παρ'όλα αυτά το σενάριο μου φάνηκε εξαιρετικό. Ο πρωταγωνιστής απλά βλεπόταν, δεν μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Ένιωθα κάτι σαν όταν έβλεπα τον Green Lantern. Απλά αδιάφορος, με την κατάλληλη σωματάρα. Το Love Story που δημιουργήθηκε μου φάνηκε πολύ όμορφο και ταιριαστό. Ο Θωμάς έπαιξε αρκετά καλά και όσο θα έπρεπε. Ωστόσο, για να είμαι ειλικρινής, δεν ανυπομονώ για το δεύτερο. Δεν ξέρω γιατί αλλά θα είναι δύσκολη κατα την γνώμη μου η ένταξη του ήρωα στην σύγχρονη εποχή! Σαν ψαράκι έξω από το νερό! Αμερικάνικο ψαράκι, για να μην ξεχνιόμαστε!

 

Βαθμολογία: 8,7/10

 

 

τελικά στο κομικ με την κοπέλα τι γίνεται;; Πείτε μου, πείτε μου!!

 

Επεξεργασία από JiM2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Την είδα χθες.

 

Να πω πριν ξεκινήσω την κριτική πως ο Cpt America, μου φαίνεται σαν ένας από τους πιο χαζούς ήρωες που υπάρχουν. Γενικά, ακόμα και σε ένα φίλο μου όταν βλέπαμε τους Avengers, στην σκηνή που είναι ο CA στη Γερμανία και πολεμάει με τον Loki, ο φίλος μου, βλέποντας τον ήρωα και αφού είχε προστεθεί και ο Iron Man στην μάχη (ε και είχε μια σύγκριση ο άνθρωπος) σχολίασε "Σε λίγο θα τον πάρει τηλέφωνο η μαμά του να πάει σπίτι"....

 

Επί του θέματος τώρα, η ταινία μου άρεσε πάρα πολύ. Να αναφέρω πως είμαι άσχετος με τον χαρακτηρα. Ωστόσο, απόλαυσα το κάθε λεπτό. Ναι σίγουρα είχε θεματάκια, ναι σίγουρα οι σκηνές μάχης ήταν λιγάκι παρατραβηγμένες, ναι σίγουρα ο Red Skull δεν έπαιξε όσο θα χρειαζόταν. Παρ'όλα αυτά το σενάριο μου φάνηκε εξαιρετικό. Ο πρωταγωνιστής απλά βλεπόταν, δεν μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Ένιωθα κάτι σαν όταν έβλεπα τον Green Lantern. Απλά αδιάφορος, με την κατάλληλη σωματάρα. Το Love Story που δημιουργήθηκε μου φάνηκε πολύ όμορφο και ταιριαστό. Ο Θωμάς έπαιξε αρκετά καλά και όσο θα έπρεπε. Ωστόσο, για να είμαι ειλικρινής, δεν ανυπομονώ για το δεύτερο. Δεν ξέρω γιατί αλλά θα είναι δύσκολη κατα την γνώμη μου η ένταξη του ήρωα στην σύγχρονη εποχή! Σαν ψαράκι έξω από το νερό! Αμερικάνικο ψαράκι, για να μην ξεχνιόμαστε!

 

Βαθμολογία: 8,7/10

 

 

τελικά στο κομικ με την κοπέλα τι γίνεται;; Πείτε μου, πείτε μου!!

 

 

 

 

 

Τα φτιάχνει με την εγγονή της.

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

 

 

 

Τα φτιάχνει με την εγγονή της.

 

 

 

 

Jesus Christ! That's Sick! -.- Και ο χορός;;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Jesus Christ! That's Sick! -.- Και ο χορός;;;;

 

Πολύ ρομαντικός μας βγήκες..... Gwen! :P

 

EDIT: Μπορείς να μου θυμίσεις για ποια σκηνή μιλάς; :thinking:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Πολύ ρομαντικός μας βγήκες..... Gwen! :P

 

Η αλήθεια να λέγεται! Μου την έσπασε τώρα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Η αλήθεια να λέγεται! Μου την έσπασε τώρα!

 

Λεπόν, τσέκαρα το αρχείο μου και ίσως τελικά η Sharon να είναι ανιψιά της (όχι Γιάννης, Γιαννάκης). Πάλι, δεν αλλάζει το πράγμα. Αν και προτιμώ 10 φορές Sharon! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Λεπόν, τσέκαρα το αρχείο μου και ίσως τελικά η Sharon να είναι ανιψιά της (όχι Γιάννης, Γιαννάκης). Πάλι, δεν αλλάζει το πράγμα. Αν και προτιμώ 10 φορές Sharon! :D

 

Δεν την ξέρω την κυρία :Suspicious:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δεν την ξέρω την κυρία :Suspicious:

 

Θα την μάθεις κάποτε...... :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Στα Τρίβια του Αη Εμ Ντη Μπη λεει πως η εν λόγω εγγονή είναι

η πράκτορας που ανέλαβε να ξυπνήσει τον Καπ από το λήθαργο, ξερετε, αυτή που εμφανίστηκε στο τέλος στο fake δωματιάκι. Αυτή που υποδύεται την grace van pelt στον Μένταλιστ. Άρα παίζει να τη δούμε σε κανονικό ρόλο στο Cap 2.

 

 

Παρ' όλα αυτά, στα τρίβια του Avengers λέει πως υπάρχουν ένα σωρό κομμένες σκηνές όπου ο Στηβ συναντά το παλιό του αμόρε, γερασμένο. Ο Γουίντον ήθελε να βάλει περισσότερο Cap στην ταινία του αλλά του τον κόψανε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Στα Τρίβια του Αη Εμ Ντη Μπη λεει πως η εν λόγω εγγονή είναι

η πράκτορας που ανέλαβε να ξυπνήσει τον Καπ από το λήθαργο, ξερετε, αυτή που εμφανίστηκε στο τέλος στο fake δωματιάκι. Αυτή που υποδύεται την grace van pelt στον Μένταλιστ. Άρα παίζει να τη δούμε σε κανονικό ρόλο στο Cap 2.

 

 

Παρ' όλα αυτά, στα τρίβια του Avengers λέει πως υπάρχουν ένα σωρό κομμένες σκηνές όπου ο Στηβ συναντά το παλιό του αμόρε, γερασμένο. Ο Γουίντον ήθελε να βάλει περισσότερο Cap στην ταινία του αλλά του τον κόψανε.

 

Η απάντηση είναι μία: DVD που έχει και τις κομμένες σκηνές! :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15091
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3174 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Μ' άρεσε. Ήταν ταινία με ωραίες ιδέες που τις υλοποιούσε εύστοχα και χωρίς πολλά-πολλά. Ξεκινάει πολύ δυνατά και με άριστο ρυθμό, αναπτύσσει τον ήρωα καλά και χωρίς να καθυστερεί πολύ. Αν και κάπου κάνει κοιλιά με τη συνεχόμενη δράση, η οποία είναι σε βάρος της ιστορίας - ο Red Skull ας πούμε σήκωνε μπόλικη ακόμα ανάπτυξη. Ωραίο setting που είναι απλώς αυτό: setting - δεν προσκολλάται στο να μας δείξει ένα εναλλακτικό '40. Γενικά, ενώ δεν το περίμενα, ήταν αυτό ακριβώς που ήθελα να δω από μια υπερηρωική ταινία. Πλέον είχε και τις βάσεις να κάνει τα cross references της, πράγμα που μου άρεσε. 8/10 της δίνω, και τη βάζω στην κορυφή της προτίμησης μου σε σχέση με τις προηγούμενες 4.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3124
  • Reputation:   23738
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2964 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Απόσπασμα από καταχώρηση στο blog μου, με λίγες παρεμβάσεις ώστε να διαβάζεται το κείμενο (πρόκειται για χρονολόγιο όπου ο γιος μου βλέπει όλα τα Μάρβελ και έγω μαζί του βλέπω ή ξαναβλέπω τις ταινίες αν μέρει και μέσα από τα μάτια του μικρού):

 

The First Avenger = The Last built-up. Γενικά έχω την αίσθηση ότι η παγκοσμιοποίηση του MCU και της ποπ κουλτούρας έχει φέρει σε μία σχετικά άβολη θέση την Μάρβελ σχετικά με το πως πρέπει να διαχειριστεί το βασικό υπερηρωικό σύμβολο του αμερικάνικου ιμπεριαλισμού. Ο κάπταιν Αμέρικα είναι το κόμικ ανάλογο του θείου Σαμ, ακόμα και για αυτούς που δεν είχαν διαβάσει ούτε μία σελίδα (βάλτε με κι εμένα μέσα). Οπότε η Μάρβελ πήρε άλλη μία εμπνευσμένη απόφαση. Τον βάζουμε στο αρχικό context και τον μεταφέρουμε με τον κλασσικό τρόπο της κατάψυξης στο σήμερα, έχοντας δώσει έναν ωραίο και ιδεαλιστικό τρόπο για την ύπαρξή του. Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Έπρεπε να περάσουν 5 ταινίες για να δούμε τον πρώτο villain για τον οποίο αξίζει να δεις την ταινία και να τον θυμάσαι και μετά. Δυνατός villain, εξαιρετική επιλογή ο Agent Elrond Smith για το ρόλο και αν εξαιρέσουμε τη βολική αυτοκαταστροφή του Red Skull (κλασσικό πρόβλημα όταν κάνεις overpower τον villain) η ταινία κυλάει εξαιρετικά και ευχάριστα. Δεν είναι και κανένα αριστούργημα ούτε καν για τα μέτρα του είδους, αλλά τον μπαμπά τον άρεσε. Είναι και λίγο αγαπημένο θέμα ο Β'ΠΠ, είχα εκτιμήσει και την Χέιλι Άτγουελ στο συγκλονιστικό Pillars of the Earth (όποιος δεν το έχει δει, παρατάει ότι κάνει το κατεβάζει και το βλέπει) και οι αμερικανιές δε με πείραξαν ιδιαίτερα ούτε επίσης και η (σχετικά σπάνια) μεταγραφή πρωταγωνιστή από άλλο υπερηρωικό.

 

Για τον μικρό δεν υπάρχει θέμα: 100% commitment μας άρεσε και ο Καπετάν Αμέρικας πάμε παρακάτω. Σε σημείο να βάλουμε στο πρόγραμμα να δούμε και την Agent Carter tv series.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.