Μετάβαση στο περιεχόμενο

Captain America: The First Avenger (2011)


ftsgr

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11882
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

4343.jpg

 

Δεν είδα πουθενά να αναφέρεται οπότε είπα να το γράψω εγώ.

 

Είχε βγει σε ταινία ο Captain America. Την είχα δει σε βιντεοκασέτα. Και δυστυχώς ήταν μεγάλη απογοήτευση.

 

Κάποια στιγμή στο μακρινό μέλλον (2009) θα βγει νέα ταινία. Άντε να δούμε:

http://www.themovieinsider.com/movies/mid/...Captain_America

 

 

 

[imdb=tt0458339]

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ναι, μάλλον η ταινία του 1991 που τελικά κυκλοφόρησε μόνο σε βίντεο, δεν μπορεί να πεί κανείς ότι ήταν μεγάλη επιτυχία. Μάλλον το αντίθετο.

 

Ελπίζω η επόμενη που θα βγει να "σεβαστεί" τον μύθο του CA και να είναι πραγματικά μία καλή ταινία. (μάλιστα υπάρχουν αδιασταύρωτες πληροφορίες που θέλουν τον Brad Pitt για πρωταγωνιστή)

 

Όμως να σου πω και εγώ ένα μυστικό. Η ταινία που αναφέρεσαι δεν ήταν η μοναδική που έχει βγει για τον captain και μάλιστα, ούτε καν η πρώτη...

 

Η πρώτη προσπάθει ήρθε πολύ νωρίς, μόλις το 1944 με μία τηλεταινία 15 επεισοδίων στην οποία αφενώς παρίστανε τον δικηγόρο (?) ονόματη Grant Gardber, αφετέρου δεν είχε την ασπίδα σαν όπλο αλλά ένα απλό περίστροφο.

Get your own copy here...

 

Επόμενη, τηλεοπτική επαφή του captain ήταν μία σειρά κινουμένων σχεδίων με σχετικά πρόχειρη παραγωγή το 1966. Μετά ο captain ενσωματώθηκε τόσο στις περιπέτειες του Spiderman όσο και σε αυτές των Εκδικητών.

 

Η επιστροφή του στις ταινίες με ηθοποιούς ήταν το 1979. Για την εποχή τους ήταν καλές και σχετικά προσεγμένες αν και γενικά δέχτηκαν τις διαμαρτυρίες των φανατικών οπαδών του captain γιατί δεν ακολουθούσαν την ροή και πλοκή του εντύπου (κόμικ).

Captain America: Origin of & Fantastic (1979)

Captain America 2 / TV Movie (1979)

 

Αρκετά χρόνια αργότερα ήρθε και η ταινία που προφανώς μας αναφέρεις και συγκεκριμένα το 1991. Ξεκίνησε σαν κινηματογραφική παραγωγή η οποία τελικά απλά κατέληξε στα ράφια των βίντεο κλαμπ. Δεν είναι μία ταινία με μεγάλες αξιώσεις, αλλά σίγουρα δεν είναι και ότι χειρώτερο έχετε δει (νομίζω). Αν και γενικά κράτησαν την βασική ιδέα του Steve Rogers (με ασπίδα αυτή την φορά) να πολεμάει στον Β'ΠΠ ενάντια στον Red Skull, δεν απόφυγαν και τις πατάτες... Ο εχθρός του (Red Skull) αντί για γερμανός Ναζί ήταν Ιταλός (?) και ξεκίνησαν λίγο ανάποδα αφού πρώτα βρέθηκε στην κατάψυξη και μετά ρίχτηκε στην μάχη. Είναι λίγος καιρός που το έχω δει αφού παίχτηκε πρόσφατα στους τηλεοπτικούς δέκτες μας (νομίζω από το κανάλι Μακεδονία). Εάν δεν κάνω λάθος το είχα γράψει και σε βίντεο - όμως τελικά κρίθηκε ως μη απαραίτητο για αρχειοθέτηση αφού δεν το πρόλαβα από την αρχή (βλακεία μου - το έχω μετανιώσει).

Captain America / Movie (1990)

 

Some more info & stuff about Captain...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πολύ καλές πληροφορίες, σας ευχαριστούμε και τους 2.

 

Η αλήθεια είναι ότι για την ταινία του 1991 κάτι είχε πάρει το αυτί μου αλλά δεν έτυχε ποτέ να την δω, ούτε να περάσει από τα χέρια μου (Τα σχόλια όμως γι' αυτήν ΔΕΝ ήταν καλά). Την ίδια περίοδο είχε βγει και μια ταινία με τους Fantastic Four η οποία όμως απ' ότι μου είπαν παιδιά που την είδαν ήταν αν μη τι άλλο τραγικη... Επίσης είχε κυκλοφορήσει και μια ταινία με τον Punisher εκείνο τον καιρό την οποία νομίζω την είχα δει μικρός αλλά τώρα δε θυμάμαι απολύτως τίποτα.

 

Δυστυχώς εκείνη την περίοδο δεν είχαν σε πολύ εκτίμηση τις ταινίες βασισμένες σε κόμικ με αποτέλεσμα ότι παραγωγές γίνονταν να είναι low-budget και συνήθως straight-to-video. Η μεγάλη αλλαγή σ'αυτή τη νοοτροπία ήρθε πιστεύω μετά τις ταινίες X-Men και Blade που ήταν και οι δύο πολύ καλά γυρισμένες και αποτέλεσαν μεγάλες εισπρακτικές επιτυχίες

 

Πλέον που το είδος είναι στα φόρτε του μπορούμε να περιμένουμε αξιόλογες παραγωγές για τους αγαπημένους μας ήρωες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα ο Captain America ποτέ δε με ενθουσίασε σαν χαρακτήρας, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν πάρα πολλά άτομα ανά τον πλανήτη (και όχι απαραίτητα Αμερικάνοι) στους οποίους αρέσει πάρα πολύ. Όντως μπορεί να ξεκίνησε έτσι όπως λες αλλά αυτό δεν τον κάνει απαραίτητα κακό. Εσένα αυτό μπορεί να σε χαλάει και δικαίωμα σου, σε πολλούς όμως αρέσει ειδικά γι'αυτό το λόγο.

 

Και μην ξεχνάμε ότι η ταινία θα είναι αμερικανικής παραγωγής, με αμερικανούς ηθοποιούς, βασισμένο σε αμερικανικό κόμικ και σε ένα χαρακτήρα που λέγεται Captain America. Λογικό δεν ήταν να γίνεί κάποια στιγμη;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64348
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6429 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Αυτή τη στιγμή, αυτοί έχουν το μαχαίρι, αυτοί έχουν και το καρπούζι....

 

Οπως ξέρουμε οι Αμερικάνοι είναι και ήταν ανέκαθεν μετριόφρωνες οπότε λογικό είναι να δούμε τον Κάπταιν Αμέρικα σε ταινία :D

 

Δεν έχει νόημα να μπαίνουμε σε αντιπαράθεση συναισθημάτων, όσοι δεν τους αρέσει κάποια "τάση" ή χαρακτήρας, μπορούν απλά να την αγνοήσουν και να υποστηρίξουν κάποια που τους αρέσει...

 

Τα μηνύματα που βγάζουν κόμικς, ταινίες και χαρακτήρες είναι σαφές ότι άλλους επηρεάζουν και άλλους όχι..

 

:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Εάν τον κάνουν όπως είναι στο Ultimate (δηλαδή τον κολλημένο υπέρ-Αμερικανό, τον οποίο όμως όλοι θεωρούν κολλημένο υπερ-Αμερικανό, χωρίς να τον θεοποιούν), τότε μπορώ να πω ότι θα θέλω να το δω, και ξέρω ότι θα το απολαύσω κιόλας. Εαν όμως ακολουθήσουν το κλασσικό φορμάτ, όπου όλοι τον θεωρούν τον απίστετο ήρωα, τον καταπληκτικό και ανεπανάληπτο (εν ολίγοις, εαν είναι η ταινία Captain Propaganda) τότε δηλώνω ειλικρινά ότι δεν θα χαλάσω λεφτά σε αυτήν.

 

Μια άλλη περίπτωση να το υποστηρίξω είναι να ακολουθήσουν το storyline Truth, αλλά δεν το βλέπω να γίνεται...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

i tainia tou 1991 itan megali moufa!!!!!! Re paidia sorry alla o captain america mou fainetai gia ton pio flwro super irwa...de nomizw oti aksizei na bgei tainia!!!An kai to hollywood sigoura 8a to proxwrisei to project.

 

Αναλόγως του πως θα το κάνουνε ρε, ποτέ δεν ξέρεις...υπάρχουν πιθανότητες να βγει καλό, αναλόγως σε ποια "φάση" του χαρακτήρα το στηρίξουν (κοινώς ποιο δημιουργό)...και δε νομίζω ότι είναι πιο "φλώρος" απο κάποιους άλλους (hint: επί Amalgam, είχε ενωθεί μαζί με τον Cap...ονόματα δε λέμε, fans δε θίγουμε...).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

Εγώ έμα ξέρω στο Avengers Dissasemble με χοντρό ζόρι διάβαζα τα τεύχη Capten America & The Falcon...Koiμ'ηθηκα αρκετές φορές με αυτά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20254
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6281 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για να συνεχίσω από κει που έμεινε το τελευταίο ποστ, η σειρά Captain America And The Falcon ήταν για τα μπάζα σεναριακά και δικαίως διακόπηκε. Η μόνη μεγάλη στιγμή ήταν οτι ο Captain America φυστικώνει την Scarlet Witch. Άξιος.

 

Ο Captain America είναι ένας χαρακτήρας που επηρεάζεται σεναριακά από το πολιτικό κλίμα στην Αμερική. Τον καιρό της Αμισφήτησης στο Βιετνάμ αποκηρύσσει την αμερικανική πολιτική, παραδίδει την στολή του στον πρόεδρο και γίνεται Nomad. Εκείνο το storyline με την Secret Empire είναι μέχρι σήμερα από τα καλύτερα της σειράς.

 

Σήμερα και πολύ περισσότερο πριν μερικά χρόνια με το κύμα τρομοϋστερίας που επικρατούσε ήταν λογικό ο C.A. να στρατευτεί στον αγώνα εναντίον της τρομοκρατίας.

 

Πολλά από τα έσοδα των blockbusters προέρχονται από τον υπόλοιπο κόσμο πλην ΗΠΑ και με τόσο διαδεδομένο τον αντιαμερικανισμό παγκοσμίως δεν βλέπω να γίνεται ταινία στο εγγύς μέλλον.

 

Αν γίνει όμως βλέπω τον Cap να εμφανίζεται σε στιλ υπέρμαχου των αληθινών αμερικανικών ιδανικών ενάντια στην διεφθαρμένη αμερικανική ηγεσία ή τις διεφθαρμένες μυστικές υπηρεσίες και μπλα μπλα μπλα. Γνωστό μοτίβο του Χόλιγουντ. Το θέμα της προσαρμογής στον σύγχρονο κόσμο ενός ανθρωπου του Β.Π. Πολέμου είναι επίσης αξιοποιήσιμο σαν δευτερεύουσα πλοκή.

 

Την ταινία του 1991 με τον Mat Sallinger (γιο του J. D. Sallinger , θρυλικού περιθωριακού συγγραφέα της Αμερικής και δημιουργού του κλασικού Τhe Catcher In The Rye- Ελληνιστί "Φύλακας στη Σίκαλη") στο ρόλο του C.A. (για τα μπάζα) την έχω κατεβάσει σε .avi. Όταν κάποτε μπω στον tracker θα τη διαθέσω για όποιον την θέλει. Είναι σε σκηνοθεσία Albert Pyun ο οποιός στη δεκαετία του 80 ήταν βασιλιάς των B- Movies (The Sword and The Sorcerer, Cyborg, Nemesis κλπ).

 

Η ταινία Τhe Punisher με τον Dolf Ludgren στο ρόλο είναι του 1989. Είναι ίσως η καλύτερη ταινία του Dolf Ludgren και η μόνη που εμφανίζεται μελαχρινός. Η ταινία είχε καλό καστ (ο βραβευμένος με όσκαρ Λούις Γκόσετ και ο "τέταρτος άνθρωπος" Τζερόμ Κράμπε ανάμεσα τους ) και σχετικά βλεπότανε. Μη ξεχνάμε πως εκείνη την εποχή δεν γυριζότανε και πολλές ταινίες κόμικς. Τα στάνταρντς ήταν ακόμα χαμηλά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1499
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  37
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6261 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Ξέρετε λεπτομέριες πότε κυκλοφορεί το τρέιλερ και πότε η ταινία?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ποιο trailer? Διαβασε το 1ο post... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1499
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  37
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6261 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Έχεις δίκιο μου διέφυγε και νόμιζα οτι ήταν για καινούργια ταινία. Νέος είμαι και μαθαίνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω φίλε μου, μάλλον αποτελείς τη μειοψηφία... Βλέποντας τα παραπάνω μηνύματα δεν έχουν και πολλοί σε συμπάθεια τον ήρωα αυτό!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

και δε νομίζω ότι είναι πιο "φλώρος" απο κάποιους άλλους (hint: επί Amalgam, είχε ενωθεί μαζί με τον Cap...ονόματα δε λέμε, fans δε θίγουμε...).

Μιλάς για τον "Superman". Λοιπόν τι γίνεται τώρα εδώ. Έχουμε να κάνουμε με Αμερικανική προπαγάνδα ή όχι; Είναι πολύ λογικό όπως είπε ο Sneaker παραπάνω να μιλάμε για προπαγάνδα μιας και είναι ένας καθαρά Αμερικανικός ήρωας. Είναι πατριώτης (μην ξεχνάτε ότι είναι και διάδοχος του Patriot) και είναι δημιούργημα στρατιωτικού εργαστηρίου απ'τον ορό του σούπερ στρατιώτη. Η δουλεία του λοιπόν είναι στρατιώτης και ήταν συγκεκριμένη. Να νικήσουν τον εχθρό (Ναζί) και να υπερασπιστεί την πατρίδα του! Το πόσο πιστό ήταν σε σχέση με την ιστορία είναι άλλο θέμα (μιας και ο Χίτλερ δεν ήταν ιδιαίτερη απειλή για τις Η.Π.Α. τότε) αλλά ούτως ή άλλος έχουμε να κάνουμε με έναν fictional χαρακτήρα. Μιλάμε για φαντασία κι επιστημονική φαντασία. Το ίδιο συμβαίνει και με τον Σούπερμαν (αν και αυτός είναι ήρωας όλης της ανθρωπότητας και όχι μόνο της Αμερικής).

 

Επειδή πολλά ακούω για τον "Captain America" τελευταία και συνήθως από άτομα που δε γνωρίζουν κι απλά ακούνε το όνομα και βγάζουν καντίλες, να υπενθυμίσω ότι σαν αρχηγός και πρόεδρος των Εκδικητών ήταν ακριβοδίκαιος και ηγετική μορφή! Επίσης να θυμήσω ότι η ομάδα των Εκδικητών χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και είναι απολύτως νόμιμη και αποδεκτή απ'όλο τον κόσμο. Αν θυμάστε όμως, ο Captain America που έβλεπε ότι όταν η Αμερικανική κυβέρνηση δεν αντιπροσώπευε αυτά που λέει ο συνταγματικός νόμος, τότε ήταν κατά της κυβέρνησης και άλλαξε το όνομά του σε "The Captain" και "δούλευε" μόνος του! Μην ξεχνάμε ότι οι Εκδικητές διαλύθηκαν και την χρηματοδότηση για το μέγαρο την είχε αναλάβει ο Tony Stark ("Iron Man")! Μην ξεχνάμε τι έγινε στο "Civil War"! Η "Marvel" τον σκότώσε κι έφερε πίσω τον Bucky! Γιατί; Γιατί ο Captain America είναι πολύ καλός για να είναι αληθινός. Δεν αντιπροσωπεύει την σημερινή Αμερική, οπότε και δεν πρέπει να υπάρχει!

 

Είναι πολύ φυσικό να υπάρχει προπαγάνδα σε μια αμιγώς Αμερικανική εταιρεία και μια εκ των δύο μεγαλυτέρων εταιρειών comics. Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει. Σωστά; Κι ο Batman είναι απίστευτος ήρωας κι ο Frank Miller φοβερός δημιουργός! Πήρε άδεια όμως για την καινούργια του mini series που θα λέγεται "Batman VS Al-Qaeda"! Τι δήλωσε πως θα είναι; Στυγνή προπαγάνδα! Το θέμα είναι του κατά πως επιρεάζεται κανείς και πόσο. Εγώ θα δω άνετα "Rambo" και θα ψυχαγωγηθώ με αυτό που προσφέρει, δράση! Άμα κάθομαι και σκέφτομαι τι βλακείες λένε δεν θα ευχαριστηθώ ταινία. Άν θέλει ο άνθρωπος να μάθει, βρίσκει πηγές πληροφόρησης πολύ περισσότερες απ'ότι τα προϊγούμενα χρόνια και δεν στηρίζεται σε μια ταινία και προπαντώς αν αυτή είναι απ'τον χώρο του φανταστικού! Όχι στην προπαγάνδα αλλά και αν θέλουμε να δούμε κάποια ταινία ή σειρά που να περιέχει, ακόμα και σε υπερθετικό βαθμό, να ξέρουμε να διασταυρώνουμε και να ψάχνουμε! Αλλιώς δεν είμαστε καλύτεροι απ'τους Αμερικάνους (και τους κάθε Αμερικάνους). Καλώς ή κακώς υπάρχουν και οι ταινίες για ποπ κορν και μόνο. Χαλαρώστε και δείτε την ανεπιφύλακτα όταν βγει! :beer:

 

P.S. Όσον αφορά τις ταινίες, να υπενθυμίσω την Τουρκικής παραγωγής ταινία "Captain America and Santo vs. Spider-Man" ("3 Dev Adam") ('73) όπου καλείτε ο Captain America με τον Μεξικανό ήρωα "Santo" να πιάσουν έναν σούπερ κακοποιό στην Τουρκία που μοιάζει με τον "Spider-Man" και θεωρείται σατανικός! Εδώ για περισσότερες πληροφορίες:

"3 Dev Adam"

:beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1565
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   3
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Την ταινία του1990 δεν την έχω δει. Ελπίζω πως ο CA δεν θα κυνιγά τίποτα ιρακινούς στην καινουργια ταινια

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σουτ, μιλας ετσι για νεκρο ανθρωπο.... :PP (δες στις φιγουρες το αφιερωμα στον Καπ & θα καταλαβεις)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  630
  • Reputation:   5018
  • Achievement Points:  693
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σουτ, μιλας ετσι για νεκρο ανθρωπο.... :PP (δες στις φιγουρες το αφιερωμα στον Καπ & θα καταλαβεις)
Με τον κίνδυνο να μας σφάξουν που σποϊλάρουμε, ο Κάπτεν Αμέρικα ζει και ονομάζεται......................

 

Frank Castle!!

 

:cry:

Επεξεργασία από kolotoubas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11882
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Γιατί να σας σφάξουμε;;;; Δεν σφάζουμε μόνο γδέρνουμε!!!!!!! Και μετά ρίχνουμε και λίγο αλατάκι στις πληγές!!! :devil:

Μόλις το είδα. :confuse:

Ας το αφήσω ασχολίαστο.... :notalk:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190092
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  51

σιγά και μη ρε. με το που θα τελειώσει το World War Hulk πάλι πίσω θα είναι. το άλλο με τον "νέο" μου θυμίζει τον Azrael να το παίζει Batman γιατί είχε σπάσει την πλάτη ελεώ Bane. Εδώ ξανακουβαλήσαν δευτεράντζα επιπέδου Hawkeye, εκεί θα κολλήσουν? :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν, μόλις διάβασα το τελευταίο Punisher War Journal που έχει για εξώφυλλο αυτό που υπάρχει στο λινκ του ftsgr & ειλικρινά δεν μπόρεσα να καταλάβω το πως & γιατί, απλά στο τελευταίο καρέ λέει στους "κακούς" που πάνε να τον εκτελέσουνε πως χρειάζεται το κατιτίς παραπάνω για να σκοτωθεί ο Κάπταιν Αμέρικα.....! :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20254
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6281 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Την γνώμη αυτή για τον Hawkeye, ότι είναι δευτεράντζα είχε ίσως και o Bendis όταν αποφάσισε να "φάει" τον ήρωα στο Avengers Disassembled αλλά βρέθηκε μπροστά στη μεγάλη έκπληξη μιας πρωτόγνωρου μεγέθους διαμαρτυρίας από τους Marvelmaniacs η οποία αφού τους ανάγκασε να απολογούνται επί μήνες στις σελίδες με τα letters τους έκανε εν τέλει να φέρουν πίσω τον ήρωα (στο House of M). Και μόνο το γεγονός ότι ο ηγέτης του forum επέλεξε το Nick Gerakomaths θα έπρεπε να σε κάνει πιο συνετό :lol: φίλε Germanikus! Κινδυνέυεις να πεσεις σε διευθυντική δυσμένεια :hilarious: .

 

ΥΓ. Εντάξει, Marvel comics είναι και κανείς δεν πεθαίνει για πάντα εκτός από τον ...Swordsman. Εδώ αναστήθηκε ο Captain Marvel..... H μεγάλη επιστροφή πάντως του καλοκαιριού πρέπει να είναι ο Thor ο οποίος αφού κοντεύει 3 έτη νεκρός προηγείται στην επετηρίδα. Steve Rogers από του χρόνου και βάλε φαντάζομαι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ρε παιδιά, πότε έμεινε χαρακτήρας νεκρός στη Marvel για να μείνει τώρα;;; Υπάρχει περίπτωση να μην τον ξαναφέρουν πίσω; Ειδικά με ταινία στα σκαριά;

 

Αν για ένα πράγμα μπορείς να είσαι σίγουρος στα κόμιξ (τα υπερ-ηρωικά κυρίως) είναι ότι ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να πεθάνει ο αγαπημένος σου χαρακτήρας. Όσο υπάρχουν πορωμένοι σαν κι εσένα να αγοράζουν τα τεύχη του, τότε θα ζει και θα βασιλεύει. Το ότι κατά καιρούς θα παθαίνει "διάφορα" είναι λογικό γιατί κάπως πρέπει να κρατήσουν το ενδιαφέρον του αναγνώστη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190092
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Λίγο αργά το σκέφτηκα, αλλά η αλήθεια είναι ότι υπάρχει χαρακτήρας που πέθανε, έγινε ντόρος αλλά παρέμεινε τροφή για τα σκουλήκια :) Gwen Stacey :D

 

Βέβαια, αποτελεί την κραυγαλέα εξαίρεση στον κανόνα.

 

Ομολογώ πάντως ότι το Marvel Universe δεν είναι το ίδιο χωρίς τον Captain.

 

ΠΙΘΑΝΟ ΣΠΟΙΛΕΡ ΓΙΑ ΚΑΠΤΕΝ ΜΑΡΒΕΛ.

 

Επίσης, τεχνικά και ο Captain Marvel είναι νεκρός... Απλά ενεμφανίσθη στο σήμερα με ένα χωροχρονικό τρικ. Θεωρητικά δηλαδή θα ξαναγυρίσει στο παρελθόν και θα πεθάνει :) (τύφλα να'χουν οι θεωρητικοί φυσικοί) Ευελπιστώ να τον ξαποστείλουν μετά από μερικά τευχάκια, μιας και ο τρόπος που έχει δουλευτεί, το σκίτσο, το σενάριο, τα πάντα είναι τελείως τραγικά.

 

END ΣΠΟΙΛΕΡ

 

Μιλώντας για "όταν λέμε ισόβια, εννοούμε ισόβια" θυμάμαι πω όταν βγάλαν το αδαμάντιο από τον Wolverine, σκίζαν τα ρούχα τους ότι δεν θα το ξαναβάλουν και πως ο Claremont είχε θέσει βέτο να μην γίνει ξανά αυτό (γιατί θεωρούσε ότι είχε μετατοπιστεί το κέντρο βάρους των ιστοριών και παραείχε γίνει "ανίκητος"). Φυσικά πλέον ξαναέχει αδαμάντιο :D

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

E, επίσης for the record έχει ξαναεμφανιστεί κατά έναν "περίεργο" τρόπο πίσω η Gwen Stacy...

 

 

 

 

 

 

... ή τουλάχιστον αυτό είχαν αφήσει να εννοηθεί. Στην πραγματικότητα ήταν η κόρη της Gwen Stacy από τον Norman Osborn... (και εμένα μου φάνηκε θεόκουλο - πρέπει να ήταν με διαφορά η πιο κακή ιστορία που έγραψε ο Straczynski στο Amazing...)

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Α, όχι, τελικά πρόκειται για την Sarah Stacy, την κόρη της Gwen από τον N.Osborn (Αν είναι δυνατόν δηλαδή!!!), το εξηγεί κάπως πιο αναλυτικά στα φλύαρα Spectacular v2 23-26 και μέσα σε όλα έχει & αδερφό χαλλλαρά μωρέ, η νέα γενιά των Goblins έχει πάει Παρίσι....Αλλά όντως η Gwen παρέμεινε εκεί που είναι και ο Ben & δεν πρόκειται να επιστρέψει εκτός άμα αρχίσουμε να μιλάμε για εναλλακτικά σύμπαντα... :D:beer:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  630
  • Reputation:   5018
  • Achievement Points:  693
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

E, επίσης for the record έχει ξαναεμφανιστεί κατά έναν "περίεργο" τρόπο πίσω η Gwen Stacy...

 

 

Η αλήθεια είναι πως έπεσε πολύ κράξιμο προς το Straczynski εξαιτίας αυτής της "μαύρης" ιστορίας, το κακό έγινε στον επίσημο τίτλο κιόλας και δε μπορεί να ανερεθεί παρά μόνο δε θα ξαναδούμε αναφορές για αυτή την ιστορία.

 

Και λίγο χιούμορ Spider-Fun by HB & JC στο site spiderfan.org...

 

post-1562-1180281345_thumb.jpg

 

έκει πολλά άλλα σχετικά με το θέμα και μη άμα ψάξετε, γέλιο στα περιοσσότερα από αυτά :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χαχα, οντως, εχει κατι κορυφαια, οπως αυτο, με μεγαλες κακιες! :D:respect::lol:

post-556-1180306609_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1365
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6077 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Λοιπόν παιδιά σχετικά με την ταινία του 1990 με τον Μάτ Σάλιντζερ....Αν και φανατικός του Κάπτεν Αμέρικα συγκρατήθηκα με το ζόρι θυμάμαι για να δώ το τέλος!!! Το κουστούμι του ήταν επιεικώς γελίο,η ασπίδα του ήταν σαν καπακι απο κατσαρόλα ΤΕΦΑΛ και ο τύπος είχε κορμοστασιά Στάθη Ψάλτη!!!

Αν κάποιος δεν γουστάρει τον Κάπτεν Αμέρικα να την δεί!!! Οι υπόλοιποι απλώς προτιμήστε κάτι άλλο.........

Πάντως είναι αξιοπερίεργο που δεν ενδιαφέρθηκαν να γυρίσουν μια ταινία με τον Κάπτεν οι αμερικανοί τώρα που κατάλαβαν οτι έχουν πιάσει λαβράκι με τους σούπερ-ήρωες.

Καλό βέβαια θα ήταν μια εξιστόρηση-ταινία για τον Κάπτεν και οχι να μας τον δείξουν να κυνηγάει τπτ Ιρα-κι-νους στην έρημο!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Καιρό είχαμε να σχολιάσουμε αυτόν τον ήρωα...

 

Η Marvel πάντως έχει βάλει την ταινία στα σκαριά και λογικά στα επόμενα 2 χρόνια θα πρέπει να την περιμένουμε. Μέχρι στιγμής δεν έχει ανακοινωθεί κανένα όνομα (πρωταγωνιστή, σκηνοθέτη κλπ) άρχισε όμως χτες να κυκλοφορεί μια περίεργη φήμη:

 

Latest Captain America Casting Rumor: Leo?

 

He's portrayed a few iconic characters, including Shakespeare's Romeo and Howard Hughes, but could Leonardo DiCaprio be taken seriously as an iconic superhero? Specifically the Sentinel of Liberty -- Captain America? According to Latino Review (a site well-known and typically respected for its accuracy with rumors of this sort), Marvel Studios has placed Leo on the top of their list of candidates for the role.

 

Πηγή

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε, όχι κι ο DiCaprio! :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.