Μετάβαση στο περιεχόμενο

MS. MARVEL: ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ


constantinople

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
MS. MARVEL: ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ
Σενάριο/Kείμενα:
Gwendolyn Willow Wilson
Σχέδιο:
Adrian Alphona
Σχέδιο εξωφύλλου:
Sara Pichelli, Justin Ponsor
Hμερ. έκδοσης:
04-02-2019
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Υπερηρωικό
Μέγεθος:
17.0 x 26.0
Σελίδες:
116
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Μετάφραση:
Χρήστος Τσέλιος
Χρωματισμός:
Ian Herring
Επιμέλεια:
Χρήστος Τσέλιος
Πρωτότυπος τίτλος:
Ms. Marvel - No Normal
Προέλευση:
Αμερικανική
ISBN:
978-960-623-115-5
Ονομαστική τιμή:
12,90€

  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56133
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  269
  • With Us For:  5227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

  MISSMARVEL_0001.jpgMISSMARVEL_0001z.jpg

 

Τιμή καταλόγου: 12,90€

 

Το κείμενο στο οπισθόφυλλο:

 

Η ΝΕΑ ΜΙΣ ΜΑΡΒΕΛ!

Η Καμάλα Καν είναι ένα κανονικό κορίτσι από το Τζέρσεϊ Σίτι -- μέχρι που ξαφνικά αποκτά εκπληκτικές δυνάμεις.

Μα ποια είναι η καινούργια Μις Μάρβελ; Μία απλή έφηβη; Ή μία πραγματική υπερηρωίδα; Ώρα να το ανακαλύψετε!

Όταν η Καμάλα ανακαλύπτει τους κινδύνους των νέων της δυνάμεων, παράλληλα φέρνει στο φως κι ένα μυστικό σχετικά με αυτές.

Είναι η Καμάλα έτοιμη να χρησιμοποιήσει τις υπεράνθρωπες δυνάμεις της;

Ή το βάρος της ευθύνης που κουβαλά θα αποδειχτεί πολύ μεγάλο γι’ αυτήν; Ούτε η ίδια ξέρει.

Αλλά, όπως και να ’χει, θα ριχτεί στη δράση στο συναρπαστικό ντεμπούτο της σε σενάριο της G. Willow Wilson (Air, Cairo) και εικονογράφηση του Adrian Alphona (Runaways)!

 

--------------------------------------------------------

 

Πρόκειται για συγκεντρωτική έκδοση των τευχών 1 ως 5 του Ms. Marvel v3 (2014)

 

Αν η παρούσα έκδοση αποσκοπεί σε πωλήσεις λόγω της επικείμενης κυκλοφορίας της νέας ταινίας "Κάπταιν Μάρβελ", είναι σίγουρα μια παράξενη επιλογή εφόσον η Μις Μάρβελ είναι διαφορετικός χαρακτήρας από τον/την Κάπταιν Μάρβελ και συνεπώς ουδεμία σχέση έχει με την ταινία. Πάντως παρουσιάζει μια ενδιαφέρουσα ιστορία για την γέννηση μιας ασυνήθιστης ηρωίδας.

 

Η έκδοση της Anubis είναι στα υψηλά standards με τα οποία αυτή και η Οξύ μας έχουν κακομάθει.

 

Ως έξτρα υλικό περιέχει 1 σελίδα με εναλλακτικά εξώφυλλα σε σμίκρυνση.

 

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Το ξεφύλλισα πρόσφατα και μου έκανε εντύπωση το σχέδιο, δε μου θύμισε τυπικό υπερηρωικό. Γνώμες από όσους το έχουν διαβάσει; :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41683
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Έχω διαβάσει τους πέντε πρώτους τόμους στα αγγλικά. Καλό, αρκετά καλό είναι, σε καμία περίπτωση το τυπικό υπερηρωικό, έχει αρκετό χιούμορ και χαβαλέ και παίρνει τον εαυτό του στα σοβαρά, τόσο όσο ακριβώς χρειάζεται. 

 

Καταρχάς, να ξεκαθαρίσουμε (όπως γράφει και ο constantinople) ότι δεν πρόκειται για την αυθεντική Ms Marvel, αλλά για μια νέα ηρωίδα που έχει το ίδιο (υπερηρωικό) όνομα και πράγματι, ως εκ τούτου δεν έχει σχέση με την ταινία (η Captain Marvel / Carol Danvers πάντως εμφανίζεται σε κάποια τεύχη της σειράς, αλλά δεν θυμάμαι εάν είναι σε τεύχη αυτού του τόμου). 

Παρόλα αυτά είναι το κόμικ έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον, κατά τη γνώμη μου πάντα :)

Η ηρωίδα είναι μια 15 Αμερικανίδα πακιστανικής καταγωγής, που προσπαθεί να προσαρμοστεί στην αμερικάνικη κοινωνία, αλλά ταυτόχρονα να μην απογοητεύσει τους συντηρητικούς γονείς της και ξαφνικά βρίσκεται να έχει υπερδυνάμεις και να πολεμάει το έγκλημα. Ξέρω ότι κάποιοι σκέφτεστε "θηλυκός Spιder-Man με μαντίλα" :P ) , αλλά΄θα δείτε ότι δεν είναι καθόλου έτσι, το κόμικ διαφοροποιείται, πρωτοτυπεί και μέσα σε κάποια όρια προβληματίζει με θετική έννοια. Η μουσουλμανική κοινότητα παρουσιάζεται με προσοχή, χωρίς να γίνονται αναφορές σε τυχόν ακραίες καταστάσεις

 

Τον σχεδιαστή Adrian Alphona τον ήξερα από το υπέροχο Runaways και κάνει και εδώ καλή δουλειά σε παρόμοιο θέμα (έφηβοι με υπερηρωικές δυνάμεις). Το σχέδιό του είναι πολύ εκφραστικό και αρκετά καρτουνίστικο εκεί που χρειάζεται και το στήσιμο των πλάνων του πολύ πετυχημένο.

 

Η συγγραφέας, G. Willow Wilson (έτσι υπογράφει συνήθως), Αμερικανίδα προσηλυτισμένη στο Ισλάμ και η ίδια, έχει ζήσει πολλά χρόνια στην Αίγυπτο και είναι βαθιά γνώστης της μουσουλμανικής κουλτούρας, κάτι που έχει ιδαίτερη σημασία για το κόμικ, αφού το σενάριο το γράφει ένα άτομο από μέσα. Έχει γράψει ένα graphic novel, που  μου άρεσε πολύ, το Cairo και μια σειρά που ενώ ξεκίνησε πολύ καλά, ολοκληρώθηκε λίγο βιαστικά, το Air, και τα δύο σε συνεργασία με τον Τούρκο σχεδιαστή M. K. Perker. Είναι και βραβευμένη συγγραφέας και τώρα γράφει τη Wonder Woman, αλλά δεν έχω άποψη για αυτό.  Για τη δουλειά της στο Ms Marvel έχει πάρει Hugo, ενώ ήταν υποψήφια και για Harvey και για Eisner για τη Ms Marvel.

 

Αυτά. Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστικός, αλλά και πειστικός, για να δώσετε μια ευκαιριούλα στο κόμικ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Έχω διαβάσει μόνο το πρώτο τεύχος στην halloween comicfest έκδοση, και αυτό που διάβασα μου άρεσε και το βρήκα θετικό και φρέσκο. Ευκαιρία να διαβάσω και την συνέχεια του πρώτου story arc, τώρα που το έβγαλε η anubis. :)

Η Κάρολ Ντάνβερς εμφανίζεται στο τέλος του πρώτου τεύχους, αν θυμάμαι καλά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

11 λεπτά πριν, leonidio είπε:

Αυτά. Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστικός, αλλά και πειστικός, για να δώσετε μια ευκαιριούλα στο κόμικ :)

 

Και με το παραπάνω :thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Το διάβασα λοιπόν με συνοπτικές διαδικασίες και θα συμφωνήσω σε γενικές γραμμές με τον @leonidio. Πολύ ευχάριστο ανάγνωσμα, που παίρνει τον εαυτό όσο σοβαρά χρειάζεται, για να μη γίνει βαρύγδουπο (κάτι που δικαίως μπορεί να φοβάται κάποιος λόγω του concept έφηβη-μουσουλμάνα-outsider κλπ). Καταρχάς το σχέδιο του Alphona είναι καταπληκτικό, ισορροπεί τέλεια ανάμεσα στο καρτουνίστικο (που έχουν τα μακρινά πλάνα και τα καρέ με τις μεταμορφώσεις της Καμάλα) και στο πιο ρεαλιστικό. Και περιέχει πολλές αστείες λεπτομέρειες στο background, κυρίως εν είδει επιγραφών σε κτίρια, τίτλων σε εφημερίδες κ.λπ. Σεναριακά, σίγουρα δεν είναι το hardcore υπερηρωικό και σίγουρα δεν είναι αυτό που σου εντυπώνεται για καιρό στο μυαλό. Βγάζει όμως μια φρεσκάδα, που σε συνδυασμό με τον στρωτό ρυθμό, με έκανε να το διαβάσω σε δύο καθισιές. Κι εδώ ερχόμαστε στο αρνητικό της έκδοσης: η ιστορία δεν ολοκληρώνεται. Ο villain που περιμένεις εμφανίζεται σε ένα μόνο καρέ, αφήνοντας προφανώς υποσχέσεις για το επόμενο trade, το οποίο όμως προφανώς δε θα δούμε στα ελληνικά... :damn:

Μπορεί εκεί έξω να υπάρχουν πολλά καλύτερα υπερηρωικά ή και κόμικς γενικά. Αλλά αυτό εδώ κυλάει τόσο ωραία, με χαλάρωσε τόσο, που μάλλον θα το αναζητήσω άμεσα στα αγγλικά :) 

 

edit: για όποιον ξέρει, το run της Wilson, πού ακριβώς τελειώνει; Στο τεύχος #19;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

16 min ago , GeoTrou said:

edit: για όποιον ξέρει, το run της Wilson, πού ακριβώς τελειώνει; Στο τεύχος #19;

 

Αυτό εδώ είναι τα τεύχη 1-5 του vol 3 της Ms Marvel. Το Vol 3 φτάνει μέχρι το 19. Μετά περνάμε στο Ms Marvel Vol 4. Εκεί υπάρχουν άλλα 38 τεύχη, όπου το 38ο βγήκε τις προάλλες στο Αμέρικα. :) Άρα 57 τευχάκια στο σύνολο με αυτή την τύπισσα στο σενάριο. :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εδώ δείχνει να θεωρεί ένα run τα τεύχη 1-19 και από το #20 ξεκινάει νέα αρίθμηση. Ίσως επειδή αλλάζει ο σχεδιαστής; Δεν ξέρω. Γι' αυτό ρώτησα. Μήπως υπάρχει κάποια αφηγηματική ενότητα στα πρώτα δεκαεννιά και αλλάζει μετά :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Όχι ακριβώς :) Υπήρχε αλλαγή αλλά δεν αφορούσε ειδικά αυτόν τον τίτλο. Ένα από τα συνηθισμένα γενικά reboot που ξαναρχίσαν όλους τους τίτλους από το 1 γιατί έχουμε είχαμε ένα νέο σύμπαν και αρτίδια polo-με-σταράτα. All New, All different Marvel if you really care :) 

 

Τώρα για το πως επηρρέασε, εν ηξέρει :) Προσωπικά μακριά κι αγαπημένοι :) (εγώ και τα νέα υπερηρωικά)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μόλις ολοκλήρωσα το δεύτερο trade του run της Wilson (#6-11), με τα οποία κλείνει η ενότητα που αφορά τον εν λόγω κακό, που αποδεικνύεται ότι είναι

Spoiler

ένας κλώνος του Thomas Edison, μόνο που κατά τη διαδικασία το DNA του μολύνθηκε με γονίδια ενός κοκατίλ :lol:

RCO002.jpg

 

Γενικά το βρήκα ένα κλικ κατώτερο από τον πρώτο τόμο, αλλά ακόμη κι έτσι είναι πολύ διασκεδαστικό κόμικ. Μου άρεσε αρκετά το κοινωνικό σχόλιο που περιείχε. Το σχέδιο του Alphona κυμαίνεται στο ίδιο περίπου επίπεδο και είχε να επιδείξει μερικά εξαιρετικά στιγμιότυπα. Επίσης το στυλ του Jacob Wyatt, που σχεδίασε τα τεύχη 6 και 7, είναι ταιριαστό στην όλη ατμόσφαιρα.

 

RCO013.jpg RCO005.jpg RCO012.jpg

 

Υ.Γ.: Στην Kamala αρέσει πολύ ο γύρος :lol: :gyros:

RCO016.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94892
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

2 ώρες πριν, GeoTrou είπε:

Υ.Γ.: Στην Kamala αρέσει πολύ ο γύρος :lol: :gyros:

 

Δικιά μου είναι αυτή! :lol: 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είμαστε σίγουροι για την ημερομηνία κυκλοφορίας εδώ; Σύμφωνα με την "Πρωτοπορία" αλλά και το "Public", αυτό εδώ κυκλοφόρησε στις 28 Ιανουαρίου 2019. Η "Anubis" το προόριζε για τις 1 Φεβρουαρίου 2019, αλλά πιθανόν να έφτασε λίγο νωρίτερα στα βιβλιοπωλεία. Σε άλλα βιβλιοπωλεία γράφουν μονάχα το έτος που κοίταξα (π.χ. στον "Ιανό") και σε άλλα δύο "Φεβρουάριος 2019".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Loss changed the title to MS. MARVEL: ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ
  • 9 months later...

  • Member ID:  37734
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  27
  • Reputation:   124
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  996 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Το συγκεκριμένο το πήρα επειδή ήταν αιρετικό. Δεν εννοώ φυσικά ότι αναφέρει μέσα περίεργα πράματα, απλά είναι από μια άλλη μεριά για δημιουργία ηρωίδας. Μου άρεσε και πραματικα θα ήθελα να διαβάσω στα ελληνικά έστω τους 4 τόμους αυτής της πρώτης φουρνιάς της καμαλα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πιάνει τόσες σειρές η συγκεκριμένη εκδοτική και τα ποσοστά ολοκλήρωσης είναι αρνητικά.

Πραγματικά έχω φτάσει να τους πω να χαμηλώσουν λίγο την ποιότητα και το μέγεθος που είναι σε πολύ καλά επίπεδα και ας είναι οι τιμές όπως σε αυτούς τους πρώτους τόμους μπας και βγάλουν τους υπόλοιπους.Το ίδιο μου είχε συμβεί και με το suicide squad του glass adam που και εκείνο με άρεσε και δεν βγάλανε πάνω από έναν τόμο. 

Ευχαριστω τον Θεό που ολοκλήρωσαν το death note χεχε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  906 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ήταν μια αγορά που συνεχώς ανέβαλα όμως τελικά έγινε. Ενώ άκουγα πολλά για τον συγκεκριμένο τόμο, δεν είχε τύχει να τον διαβάσω. Σίγουρα μετά την ανάγνωσή του μπορώ να πω ότι αξίζει τον ντόρο, τις υποψηφιότητες και τα βραβεία. Δεν ξέρω πως γίνεται κάποιος να διαβάσει αυτά τα τεύχη και να μην συμπαθήσει έστω, αν όχι αγαπήσει, την Καμάλα. Μάλιστα προσφέρει μια ηρωίδα με την οποία μπορεί να ταυτιστεί ένα μέρος του κοινού που παλαιότερα δεν μπορούσε. Πολύ ζωντανό σχέδιο και γράψιμο που ξέρει τι θέλει να πει. Δυστυχώς, λόγω Anubis όπως ξέρουμε όλοι μας, μείναμε στον 1ο τόμο. Μακάρι, αν και δεν έχω σοβαρές ελπίδες, λόγω της σειράς που έχει ξεκινήσει δυνατά, να κυκλοφορήσουν κι άλλοι τόμοι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3545 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Το διάβασα κι εγώ ενόψει της σειράς που βγήκε και έρχομαι να συμφωνήσω με τους προλαλησαντες. Πολύ ευχάριστο, ανάλαφρο teen ανάγνωσμα, μια διαφορετική ηρωίδα που κάποιοι σίγουρα ειχαν ανάγκη για να μπορουν να ταυτιστούν, γενικά fun κόμικ που σου δείχνει και μια μικρή ματιά στην μουσουλμανικη κοινωνία απο τα μάτια ενός σύγχρονου έφηβου.

 

Έχοντας δει και το πρώτο επεισόδιο της σειράς του MCU να πω κιόλας ότι πέρα από τις δυνάμεις της Καμαλα που άλλαξαν λίγο γιατί δεν ήθελαν να θυμίζει τον Mr Fantastic, πρόκειται για μια απόλυτα πίστη μεταφορά του κόμικ, με ορισμενους διαλόγους να διατηρούνται αυτούσιοι.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Νομίζω αυτό το κόμικ υπάρχει και στην συλλογή της Hachette. Μακάρι να το δούμε στην συλλογή με σκληρό εξώφυλλο και διάφορα άλλα εξτραδάκια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  906 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 min ago , olyssesmoore said:

Νομίζω αυτό το κόμικ υπάρχει και στην συλλογή της Hachette. Μακάρι να το δούμε στην συλλογή με σκληρό εξώφυλλο και διάφορα άλλα εξτραδάκια!

 

Υπάρχει ναι, οπότε αν πάει για μετά τα 120 ίσως να είναι κει. Αλλά προσωπικά επειδή έτσι κι αλλιώς πρόκειται για καλή έκδοση, προτιμώ να ασχοληθούν να βγάλουν επόμενους τόμους παρά να ξαναβγεί στην Συλλογή. Όχι πως το βλέπω αρνητικά. Θετικό είναι γιατί μπορεί έτσι κάποιοι "αναγκαστικά" να το πάρουν και τελικά να το διαβάσουν κιόλας ενώ αλλιώς δεν θα το έκαναν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

3 λεπτά πριν, StefanosPap είπε:

 

Υπάρχει ναι, οπότε αν πάει για μετά τα 120 ίσως να είναι κει. Αλλά προσωπικά επειδή έτσι κι αλλιώς πρόκειται για καλή έκδοση, προτιμώ να ασχοληθούν να βγάλουν επόμενους τόμους παρά να ξαναβγεί στην Συλλογή. Όχι πως το βλέπω αρνητικά. Θετικό είναι γιατί μπορεί έτσι κάποιοι "αναγκαστικά" να το πάρουν και τελικά να το διαβάσουν κιόλας ενώ αλλιώς δεν θα το έκαναν.

Κι εμένα αν βγει στην συλλογή θα με βόλευε να το αγοράσω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6425
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3919 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μια ματιά στην ιστορία της Καμάλα και το τι περιέχει μέσα η «Μετάλλαξη»

 

Επεξεργασία από Dio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94892
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Η Ms. Marvel φιγουράρει στα περίπτερα της χώρας σαν το έκτο graphic novel της άτυπης σειράς / ξεστοκαρίσματος "Κλασικά Graphic Novels" της Anubis. :) 

 

Η τιμή του κόμικ ανέρχεται στα 10,90€.

 

Ms. Marvel.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.