Μετάβαση στο περιεχόμενο

Justice League (2017)


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

On 22/11/2017 στο 11:00 ΠΜ, Θρηνωδός είπε:

Και μετά από μόλις τέσσερις μέρες προβολής, έβγαλε ήδη τα έξοδα του, ήτοι 300 μύρια. :) 

Με τα έξοδα να φημολογείται πως έφτασαν κοντά στα 300 μύρια, μετά και την αποχώρηση του Σνάιντερ και με τον Γουέντον να γυρνάει ξανά το 20% της ταινίας περίπου, για να βγάλει τα έξοδα του, θα πρέπει να φτάσει τα 600 μύρια. Είναι και το κέρδος των αιθουσών μέσα, δεν τα παίρνουν όλα τα στούντιο. :) Και αυτά χωρίς να μετράμε κόστος προώθησης που παίζουν αλχημείες και δεν υπολογίζεται ποτέ επίσημα στα έξοδα της ταινίας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τι εννοείς μετά την αποχώρηση του Σνάιντερ; Για εξήγα λίγο :) Που επηρεάζουν οικονομικά οι όλες αλλαγές στους σκηνοθέτες; Είχα διαβάσει κάτι τις προάλλες επ'αυτού αλλά δεν έδωσα βάση ιδιαίτερα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αυτοκτόνησε η κόρη του και άφησε το post production στην μέση. Και έτσι μπήκε στο παιχνίδι ο Γουέντον. Πάντα γυρνάνε νέες σκηνές μετά το τέλος του principal photograpy (των κανονικών γυρισμάτων), αλλά θεωρήθηκε ευκαιρία να αλλάξει από τώρα κάπως ο τόνος των ταινιών DCCU, οπότε γυρίστηκε κοντά στο 20% της ταινίας στο παρά πέντε. Παραπάνω εργαοτώρες, παραπάνω χρήματα (και λογικά περισσότερες ομάδες να δουλεύουν στα εφέ με την ψυχή στο στόμα).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Είδα στην wiki για τα 300. Δεν θα τα υπολόγιζαν σε αυτό το σύνολο; Πέρα από τα έξοδα μάρκετινγκ θέλω να πω που δεν τα προσθέτουν στο συνολικό μπάτζετ.

 

Όχι ότι η βικιπαίδεια είναι η τοπ πηγή για έξοδα παραγωγής βέβαια

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ναι, αλλά το πολύ να πήγαινε στα 220 με 250 εκατομμύρια χωρίς τα εκτενή έξτρα γυρίσματα, όχι 300. Και πάλι θα έπρεπε να κάνει έσοδα 500 μυρίων για να καλύψουν το κόστος. Για αυτό και το άνοιγμα της ταινίας ήταν απογοητευτικό (κάτω από τις - εξαρχής - μετριοπαθείς προγνώσεις, περίμεναν 110 μύρια και αντίστοιχα multipliers στην διατήρηση τη ροής του κοινού στις επόμενες μέρες), γιατί δείχνει πως θα έχουν ίσως και χασούρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

το είδα, δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε, καλό ήταν.. πέρασα καλά

 

αλλά δεν ήταν η πώρωση! κάτι που μάλλον θέλεις σε μια ταινία με όλους τους ήρωες, βασικά σε καμιά σκηνή δεν είπα

"ναι ρε φίλε" και να σφιξω την γροθιά μου από την επικιλα :lol:

 

από την άλλη κύλησε ωραία, δεν ήταν πολύ μεγάλη, μου άρεσε που τους έβλεπα όλους τους ήρωες στην οθόνη

 

επίσης μια παρατήρηση/παραξενιά δική μου που επιβαιβεωθηκε και σε αυτή την ταινία

 

ενώ μου αρέσει ο αφλεκ σαν μπρους γουειν δεν μου αρέσει ο μπατμαν σαν μορφή, όχι η στολή, ο σωματότυπος, σαν κοντός - φουσκωμένος - δυσκοίλιος - δηθεν-μποντι-μπιλντιγκ χαχα  anyway άσχετο αυτό με την ταινία αλλά κάπου ήθελα να το πω :lol:

 

αυτά, πάμε για τις επόμενες τώρα! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ακούω για κομμένες σκηνές άνω των 30 λεπτών, ύστερα από πίεση του studio να είναι η διάρκεια 2 ώρες.

 

Δεν έμαθαν τίποτε από το Sup Vs Bats φαίνεται. Ας ελπίσουμε να το δούμε κι αυτό ολόκληρο στο blu ray.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

1 min ago , constantinople said:

Ακούω για κομμένες σκηνές άνω των 30 λεπτών, ύστερα από πίεση του studio να είναι η διάρκεια 2 ώρες.

 

καλύτερα :P

 

αν ήταν +30 λεπτά μεγαλύτερο η κριτική μου μπορεί να ήταν διαφορετική.. προς το χειρότερο.. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21719
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Πολυ καλυτερη απο το BvS κατα την γνωμη μου. Ενταξει δεν ηταν Η καλυτερη υπερηρωικη που εχω δει αλα περασα καλα. Μεγαλο θετικο οτι βαλαν και λιγο χιουμορ μεσα (μαλλον θα βαλε τρο χερακι του ο Whedon). Στα θετικα και το σεναριο που δεν θελησε να ειναι κατι larger than life οπως στις προηγουμενες ταινιες της DC. Σε αυτην υπαρχει απλως ενας τυπος με κερατα που θελει να καταστρεψει τον κοσμο. Δεν το λες πρωτοτυπο αλλα δεν χρειαζεται παντα να προσπαθουν για το blockbuster του διανοουμενου (βλ Dark Knight Rises). Ενα 7/10 στην kwtsoκλιμακα απο μενα :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Την είδα και εγώ, μέτρια ταινία η οποία δεν ξεφεύγει από τα όσα βλέπουμε απο την DC τα τελευταία χρόνια. Τετριμμένο σενάριο, απουσία επικότητας που αρμόζει σε μια ομάδα όπως η Justice League και μικρή διάρκεια τα μεγαλύτερα αρνητικά της. Στα θετικά η δράση και το χιούμορ (αν και λίγο).  Βαθμολογία 6/10.      

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η ταινία είναι μετριότατη. Όλα αυτά τα έχουμε ξαναδει εδώ και μερικές μαρβελοταινίες. Η σύγκριση με τα Avengers είναι αναπόφευκτη και η ζυγαριά γέρνει πρός τους Avengers. Ο Batman είναι εκτός χαρακτήρα και δείχνει άβολα. Ίσως ο Superman και η Wonder Woman ξεχώρισαν, αλλά το σενάριο δεν τιμά ιδιαίτερα κανέναν ήρωα. Αυτά τα αργοκίνητα Snyder πλάνα γίνονται πολύ κουραστικά όταν χρησιμοποιούνται καταχρηστικά.

 

Μου έκαναν εντύπωση τα λόγια του ηθοποιού Ezra Miller: " My father is Jewish, my mother is not, but I consider myself entirely Jewish even though according to Jewish law I am not." Ο Νόμος δείχνει τόσο σωβινιστικός και σχεδόν ρατσιστικός. Το βρίσκω ανατριχιαστικό σε έναν δυτικό κόσμο που πολεμάει το σωβινισμό και το ρατσισμό με βάση τα θύματα του ναζισμού.

Επεξεργασία από x for xepeta
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ούτε εμένα μ' άρεσε η ταινία. Περίμενα κάτι πιο δυνατό, και βέβαια δεν συγκρίνεται με το πρώτο φιλμ των Avengers που είναι κλάσεις ανώτερο. Πάντως συγκριτικά με το Dawn Of Justice, είναι καλύτερο. Ευτυχώς που υπάρχει και η Gal Gadot που είναι πάντα απολαυστική στο ρόλο της Wonder Woman.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Warner Bros. CEO admits copying Disney is a bad idea, plus more on the recent shakeup

 

Μια αχτίδα ελπίδας αχνοφαίνεται, αν και μετά το φιάσκο (κατά τη γνώμη μου πάντα) του JL, σε ότι λέει ή κάνει η WB θα κρατώ πολύ μικρό καλάθι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ό,τι και να πω, εχει καλυφθει ηδη απο τα προηγουμενα posts.:)

 

Κριμα....περιμενα πιο πολλα. :antekale:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

 Λοιπόν, έκατσα και ξαναείδα τη ταινία μετά από δύο μήνες. Η άποψη μου δεν άλλαξε. Η ταινία παραμένει στη καλύτερη μέτρια. 5 πράγματα θα πω:

 

- H CGI αφαίρεση του μουστακιού του Henry Cavill είναι ορατή σχεδόν σε όλες τις σκηνές που είναι μέσα και είναι τουλάχιστον αστεία. 300 εκατομμύρια και δε μπόρεσαν να το κάνουν λίγο πιο "ιδανικά"; Ή έστω να σκεφτούν κάτι άλλο; Στη τελική κρατήστε τον Superman με μουστάκι, δε θα είχα κανένα πρόβλημα με αυτό. :lol:

- Πολύ κακογραμμένος ο χαρακτήρας του Flash. Ναι κακογραμμένος. Είπαμε να έχει η ταινία λίγο comic relief, αλλά ο Ezra Miller πιο πολύ θύμιζε το Wally West ή τον Kid Flash. Σε καμία περίπτωση δεν είναι αυτός ο Barry Allen. Είναι σαν να του είπαν οι παραγωγοί και οι συγγραφείς της ταινίας ότι θα υποδυθεί τον Spider Man αλά Tom Holland με χαρακτήρα της DC... Οι μόνες αξιόλογες σκηνές μαζί του ήταν αυτές με το πατέρα του. 

 

- Ο Ben Αffleck μου άρεσε πιο πολύ στο BvS. Εδώ απογοητεύτηκα. Φαίνεται λίγο "ξενερωμένος", δε τον βοηθάει και το σενάριο όμως. Επίσης η αστεία προσέγγιση του Batman σε κάποιες σκηνές με ξενίζει λίγο.

 

- Ανύπαρκτο soundtrack και γενικά έλλειψη "επικής" μουσικής που ταιριάζει σε τέτοιου είδους ταινίες. 

 

- Οι διάλογοι είναι επί το πλείστον γεμάτοι στο exposition δηλαδή οι χαρακτήρες μιλάνε και λένε μονό "Θα πάμε εκεί να κάνουμε αυτό γιατί εκείνο". Βάλε λίγο "αλατάκι", λίγο "πιπεράκι" στη συζήτηση βρε αδερφέ. 

 

 Για το κακό της ταινίας δε χρειάζεται να ειπωθεί κάτι γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κάτι να πεις. Στα πολύ θετικά της ταινίας η σταθερά καλή- τίμια παρουσία της Gal Gadot, ενώ καλή εντύπωση μου δημιούργησε ο Cyborg και ο Καλ Ντρόγκο Aquaman. Έχει επιπλέον "σωστή" και ωραία απεικόνιση του Superman παρά το αστείο μουστάκι. 

 

 Και κάτι τελευταίο που παρατήρησα. Η στολή του Superman δε σας φάνηκε λίγο "ξεθωριασμένη"; Aυτό γινόταν γιατί η στολή του Cavill έχει χρωματιστεί προκείμενου να προσαρμόζεται στο φακό και τα σκοτεινά χρώματα του Zack Snyder. Μετά ήρθε ο Whedon και άλλαξε τα χρώματα της ταινίας και τα έκανε πιο φωτεινά με αποτέλεσμα να υπάρχει μία "διχρωμία" στη στολή και να φαίνονται τα σημεία στα οποία διαγράφονται οι κοιλιακοί του ηθοποιού. 

 

 Γενικά θα έλεγα να τη δείτε, απλά το θέμα είναι ότι δε θα χάσετε τίποτα αν δε το κάνετε. Περνάνε ευχάριστα οι δύο ωρίτσες. Σίγουρα στο σινεμά άξιζε γιατί υπήρχαν όμορφα πλάνα με όλη την ομάδα και άλλα τέτοια group shots. Έχω ελπίδες για το Aquaman που θα βγει φέτος. :D

Επεξεργασία από the comic guide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

On 20/2/2018 στο 12:47 ΜΜ, the comic guide είπε:

 

Πολύ κακογραμμένος ο χαρακτήρας του Flash. Ναι κακογραμμένος. Είπαμε να έχει η ταινία λίγο comic relief, αλλά ο Ezra Miller πιο πολύ θύμιζε το Wally West ή τον Kid Flash. Σε καμία περίπτωση δεν είναι αυτός ο Barry Allen. Είναι σαν να του είπαν οι παραγωγοί και οι συγγραφείς της ταινίας ότι θα υποδυθεί τον Spider Man αλά Tom Holland με χαρακτήρα της DC... Οι μόνες αξιόλογες σκηνές μαζί του ήταν αυτές με το πατέρα του. 

 

 

 

 

Τα ίδια χάλια έχει και στην τηλεοπτική σειρά (με άλλον ηθοποιό). Καμία σχέση με τον χαρακτήρα που διαβάζουμε στα κόμικς της DC.

 

Εδώ έκαναν τον καημένο τον Green Lantern...καραγκιόζη στην ταινία με τον Ryan Reynolds. Ακόμα θυμάμαι εκείνη την ατάκα της Blake Lively ("I've seen you naked. You think I wouldn't recognize you because you covered up your cheekbones!?"). :lol:

 

Σκέτη απογοήτευση. :down:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

@CaptainMarvel17 Δεν έχω τσεκάρει τη τηλεοπτική σειρά, οπότε δε ξέρω κατά πόσο καλύτερος είναι ο Grant Gustin από τον Miller. Αλλά για να το λες, κάτι θα ξέρεις! :D Ο Green Lantern είναι ένας από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες και είναι κρίμα που δε έχει μία ταινία που να του αρμόζει. Λίγο σεβασμός στο source material δεν νομίζω να έβλαπτε...

 

Επίσης, κάτι άλλο που με ενόχλησε στον Flash του Miller (μέσα σ'όλα τ'άλλα :lol:), επειδή γενικότερα μ'αρέσει να παρατηρώ τις λεπτομέρειες από την ερμηνεία ενός ηθοποιού μέχρι και τη σκηνική του παρουσία, είναι το στυλ τρεξίματος του. Πρέπει να δείξει κάποιος στον Ezra Miller πως να τρέχει χωρίς να φαίνεται περίεργο. Καταλαβαίνω πως ο χαρακτήρας είναι στα πρώτα του βήματα, αλλά αυτό δε νομίζω να επηρεάζει το συγκεκριμένο τομέα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Την είδα χθες. 5/10 σαν ταινία, 6/10 τα εφέ. Προκαταβολικά, να πω ότι δεν έχω καμία εμπειρία από κόμικς DC, έχω διαβάσει ελάχιστα έως καθόλου, οπότε τις ταινίες της DC τις προσεγγίζω με το βλέμμα του απλού θεατή μιας φαντασμαγορικής ταινίας χωρίς να γνωρίζω αν υπάρχει "ομοιότητα" με τα κόμικς, καινούρια ή παλιά.

 

Την θεωρώ πολύ μέτρια ταινία. Πιο πολύ με συρραφή κλιπ. Δεν με έκανε να ενδιαφερθώ για κανένα χαρακτήρα, ο κακός είναι καρικατούρα και δεν αισθάνθηκα ποτέ ότι απειλείται η Γη. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αδυνατούν να βγάλουν μια ταινία της προκοπής (με εξαίρεση το Wonder Woman που ήταν του 7, έπαιζε ρόλο όμως ότι είμαι αγοράκι και πρωταγωνίστρια ήταν ένα όμορφο κοριτσάκι:lol: ). Τραγικά κινηματογραφικά λάθη, π.χ. όταν πλακωνόταν ο SM με τους υπόλοιπους σε μία κεντρική πλατεία δεν υπήρχαν περαστικοί ούτε για δείγμα. Δηλαδή, WTF!!

 

Anyway, όσο ξέρω από το DC Universe, πιστεύω ότι έχει εγγενείς αδυναμίες σε σχέση με το σύμπαν της Marvel, όσον αφορά την κινηματογραφική τους απόδοση. Ένα παράδειγμα, που θεωρώ σημαντικό, είναι ότι διαφορετικά "μπαίνει" ο θεατής μέσα σε μια ταινία όταν αυτή διαδραματίζεται στη Νέα Υόρκη και διαφορετικά όταν αυτή διαδραματίζεται στην φανταστική Metropolis, Gotham κλπ. Διαφορετικά "δένεται" με τους ήρωες όταν  κάποιοι από αυτούς είναι γήινοι με δυνάμεις και διαφορετικά όταν αυτοί προέρχονται από τον Krypton, ένα φανταστικό νησί με Αμαζόνες κτλ. Αυτά βέβαια που λέω δεν είναι απόλυτα και έχουν τις εξαιρέσεις τους, αλλά, ειδικά κινηματογραφικά, ΙΜΟ, παίζουν ρόλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

22 ώρες πριν, Dredd είπε:

Προκαταβολικά, να πω ότι δεν έχω καμία εμπειρία από κόμικς DC, έχω διαβάσει ελάχιστα έως καθόλου

 

Δεν ξέρεις τι χάνεις. Ποτέ δεν είναι αργά για να αρχίσεις. Σε περιμένει ένας ολόκληρος μαγικός κόσμος για να τον ανακαλύψεις. :lol:

 

Καλός είναι ο Δικαστής Ντρεντ (και μένα μ΄αρέσει αφού μεγάλωσα με τις ιστορίες του στο Αγόρι), αλλά τα τεύχη των Batman, Green Lantern, Flash, Superman, JLA, Wonder Woman κλπ. είναι ανεπανάληπτα. Μοναδική εμπειρία να τα διαβάζεις. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία χρόνια διαβάζω όλο και λιγότερα υπερηρωικά. Δεν με τραβάνε όσο παλιότερα.

Σαν αποτέλεσμα, για να μπω τώρα στη DC, όντας ψιλοάσχετος, το βλέπω ιδιαίτερα δύσκολο. Θα χρειαστεί πολύς χρόνος τον οποίο δεν έχω.

Για αυτό το λόγο πλέον, από υπερηρωικά, αγοράζω μόνο Marvel Omnibi, με σειρές που ξέρω στάνταρ ότι είναι καλές και δεν τις έχω διαβάσει ακόμα. Και επειδή έχω μια αδυναμία στις τουμπανοεκδόσεις :P

Δεν είμαι από αυτούς που μηδενίζουν την DC συγκριτικά με την Marvel, είμαι σίγουρος ότι θα έχει και αυτή πολύ καλές ιστορίες. Απλά, δεν προλαβαίνω!!

 

Άσε που 2000 AD δεν είναι μόνο Dredd. Περισσότερο διασκεδάζω με τις υπόλοιπες ιστορίες παρά με αυτές του Dredd. Βασικά με φτιάχνει κυρίως το "εξωφρενικό" στοιχείο που χαρακτηρίζει τις περισσότερες ιστορίες της 2000 AD.

 

Υ.Γ. Έχω τόσα πολλά στη συλλογή μου που δεν έχω διαβάσει ακόμα, που αν σταματήσω να αγοράζω, θα έχω να διαβάζω για πολλά χρόνια ακόμα :lol::lol: Το να δώσω την προσοχή που απαιτείται (για να καταλάβεις τι γίνεται, ποιος είναι ποιος κλπ) σε ένα άλλο ένα υπερηρωικό σύμπαν με τα συνεχή reboot του, renumbering, καινούριοι χαρακτήρες που παίρνουν την θέση παλαιότερων κλπ, είναι απλά αδύνατο για τον ελεύθερο μου χρόνο. Άσε που μου αρέσει να έχω ποικιλία στο διάβασμα μου, ένα υπερηρωικό, ένα αστυνομικό, ένα φαντασίας, ένα contemporary κλπ κλπ κλπ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ο HENRY CAVILL σαν σούπερμαν μας τελείωσε χαχα :beer0:

 

https://www.ign.com/articles/2018/09/12/henry-cavill-reportedly-quits-superman-role

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ναι, θέλουν να ξοδέψουν χρόνο και χρήμα σε ταινία της Supergirl παρά στο Superman. Οι πληροφορίες δεν είναι επιβεβαιωμένες.
Και μια φήμη θέλει το MICHAEL B. JORDAN για τον πρωταγωνιστικό ρόλο του Superman. Νομίζω η DC έχει χάσει το παιχνίδι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τι γελάς; :)

 

Εδώ έπαιξε τον Human Torch και η προσωπικότητά του όχι απλά δε θύμιζε το χαρακτήρα αλλά ήταν και ανύπαρκτη (ούτε θυμάμαι τι ήταν). Και υπήρχε μερίδα που κατηγορούσε τους κατήγορους ως ρατσιστές.

https://www.cbr.com/henry-cavill-manager-superman-statement/Βασικά δεν έχει τελειώσει ο ρόλος για τον HENRY CAVILL.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Χειρότερα από το Ciao και την Sun έχουν καταντήσει τα geek-o-media. Δεν βρήκε χρόνο να κάνει κάμεο στο Shazam και το έδεσαν σκοινί κορδόνι. :)

Που άμα φύγει δεν θα είναι και καμιά απώλεια, κατά την γνώμη μου. Όσο πιο σύντομα πατήσουν το κουμπί της επανεκκίνησης, τόσο καλύτερα για το κινηματογραφικό σύμπαν, αρκεί να του δώσουν χρόνο να αναπτυχθεί σωστά και όχι με σπασμωδικές κινήσεις, όπως έγινε τώρα. :)

 

Σε αντίστοιχες φήμες αυτές τις μέρες, θέλουν να ψάχνουν νέο πρόσωπο για το Μπάτμαν για την αναμενόμενη ταινία, κοιτώντας προς Kit Harington μεριά. :shit2:

https://screenrant.com/batman-movie-rumor-kit-harington/

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

RIP WB από μένα... Το όλο θέμα με τις φημολογίες, ποιος μένει ποιος φεύγει ποιος έρχεται, κατάντησε πια γελοία τραγικό και τραγικά γελοίο. Θα μου πείτε τι φταίει η WB για τη φήμη που βγάζει ο κάθε πικραμένος στο ίντερνετ; Και εν μέρει θα έχετε δίκιο. Αλλά πάλι όταν η WB ξεκάθαρα δεν έχει σαφή πλάνο του τι θέλει να κάνει, τη μια χτίζει ένα σκοτεινό σοβαρό σύμπαν, την άλλη το γυρίζει σε πετσοκομμένη κωμωδία με κακό CGI, την επομένη αφήνει στην άκρη την ιδέα για ενιαίο σύμπαν και επικεντρώνεται σε σόλο ταινίες με 2-3 ηθοποιούς να ενσαρκώνουν παράλληλα τον ίδιο ρόλο, τα 2/3 των μεγάλων της χαρτιών τα αφήνει αναξιοποίητα και τους ηθοποιούς στον πάγκο, από το πουθενά πετάγεται η AT&T με την νέα της πολιτική περί ποικιλομορφίας και καλλιεργεί ιδέες για μαύρους Σούπερμαν (τι μόνο η Έμ Τζέι θα 'χει το προνόμιο;)... ε όπως λέει ο λαός "το γ@μ... και ψόφησε". 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Miller vs Manganiello.jpg

1 εικόνα, χίλιες λέξεις (ανοίξτε να δείτε την αφιέρωση).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.