Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 10: Η Τελευταία Πράξη


Μετά από πάρα πολύ καιρό ξαναέπιασα το Mister No προκειμένου να διαβάσω τα τελευταία δύο τομίδια, ξεκινώντας από το 10ο. Όπως αναμενόταν, η μεγάλη ιστορία που ξεκίνησε στον έκτο τόμο και στην οποία ο Τζέρι διηγείται στον πατέρα του μια απίθανη ιστορία από το δάσος τελειώνει στο πρώτο μισό αυτού του τόμου. Με τον Τζέρι και τον Ες-Ες να έχουν αποφύγει τη φυλακή μπαίνουν στην τελική διαδρομή για να αποκρυπτογραφήσουν το νόημα του μηνύματος που τους άφησε ο Κοέν και να βρουν ποιος ήταν ο προδότης στην ιστορία με τους Αμερικάνους που βρέθηκαν στο δάσος. Όμορφο τέλος που ουσιαστικά συνδέει το μεγάλο flashback με την εξιστόρηση των γεγονότων στον πατέρα του Τζέικ, ενώ και το timeline που διαδραματίζεται στο παρόν ολοκληρώνει την πορεία του. Συνολικά ωραία ιστορία και ειδικά το flashback είχε εξαιρετικό σχέδιο.

 

Το δεύτερο μισό του τεύχους ξεκινάει μια ολοκαίνουρια ιστορία στην οποία ο Mister No και ο Ες-Ες βρίσκονται στο δάσος μαζί με φυλές και κάποιους άλλους χαρακτήρες που γνωρίζουν εκεί και η υπόθεση περιστρέφεται γύρω από την ύπαρξη ενός τζάγκουαρ πολύ επικίνδυνου και μεγαλύτερου από τα συνηθισμένα τζάγκουαρ. Το σχέδιο δεν είναι τόσο καλό όσο της προηγούμενης ιστορίας η αλήθεια είναι, όχι ότι βέβαια χαρακτηρίζεται κακό, απλά το άλλο έχει πιο πολλή λεπτομέρεια και αφετέρου μου φάνηκε ότι η ιστορία θα μπορούσε να είναι πολύ μικρότερη. Άπλωνε και άπλωνε την πλοκή συνεχώς ο συγγραφέας και τελικά το επεισόδιο τελειώνει στον τόμο 11. Αρκετά απλή και πεζή για να τραβήξει τόσο. Θα δούμε όταν διαβάσω τον εντέκατο, λογικά σύντομα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 117
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Διαβάζοντας τον 10ο τόμο του Mister No, παρατηρούμε ότι ο συγκεκριμένος τόμος φιλοξενεί ουσιαστικά δύο ιστορίες, καθώς εκτός από την ιστορία που γνωρίζουμε (η οποία τελειώνει εδώ), υπάρχει και το ξεκίνημα μιας ακόμα περιπέτειας του ήρωα, με τίτλο "Η φονική σκιά". Όπως και στην ζωή, κάτι τελειώνει, κάτι αρχίζει. :) 

 

Η ιστορία που μας κράτησε συντροφιά εδώ κι αρκετούς μήνες φτάνει, αισίως, στο τέλος της. Ο πρωταγωνιστής, συνεργαζόμενος με τον "νονό" της περιοχής αντιμετωπίζει την συμμορία των "Λευκών Αδιάβροχων" σε μία υπόθεση γεμάτη δράση και σημαντικές σκηνές μάχης, από την πρώτη κιόλας σελίδα αυτού του μέρους. Ταυτόχρονα ο Μίστερ Νο μπαίνει στα παπούτσια του κλασικού ντετέκτιβ και προσπαθεί να λύσει το μυστήριο του προδότη της αποστολής (αν θυμάστε το πρώτο μέρος :) ). Η πλοκή κρατάει σε εγρήγορση τον αναγνώστη, καθώς επίσης δεν αποκαλύπτει το παραμικρό για τον μυστηριώδη πληροφοριοδότη του εχθρού. Μόλις λίγο πριν το φινάλε έχουμε την αποκάλυψη, η οποία θα μας κάνει να αναρωτηθούμε για την ηθική των κινήτρων του. :thinking: Στις τελευταίες σελίδες έχουμε την αποχώρηση του πατέρα του πρωταγωνιστή (ο οποίος βοήθησε τον συγγραφέα να μας αφηγηθεί την υπόθεση), ενώ επιχειρείται ένας μικρός πρόλογος, που θα εισάγει τον Μίστερ Νο και κατ' επέκταση τον αναγνώστη, στην επόμενη ιστορία, που ξεκινάει στον παρόντα τόμο. 

 

Εν κατακλείδι, μιλάμε για μια αξιόλογη ιστορία, με ρεαλιστικό (αλλά δαιδαλώδες) σενάριο, καλοδουλεμένους χαρακτήρες και δυνατή πλοκή. Βέβαια, διέκρινα μια ελάχιστη φλυαρία, καθώς πιστεύω ότι η ιστορία θα μπορούσε να καλύπτει λιγότερες σελίδες, αλλά περισσότερο με ενόχλησαν οι μεγάλες διακοπές ανάμεσα στα μέρη. Κάποια στιγμή θα την πιάσω ξανά στα χέρια μου και είμαι σίγουρος ότι κάτι νέο θα μου αποκαλύψει. 

 

Για το σχέδιο δεν έχω να πω κάτι περισσότερο. Έχουμε ένα όμορφο κι αξιοπρεπές σχέδιο, με το ασπρόμαυρο χρώμα να του ταιριάζει απόλυτα, ενώ αυτό που θα κρατήσω είναι το μελάνωμα. 

 

Η δεύτερη ιστορία του τόμου, αποκαλείται "Η φονική σκιά" , η υπόθεση της οποίας εκτυλίσσεται στην αφιλόξενη ζούγκλα του Αμαζονίου. Ενώ η πλοκή στην αρχή φαίνεται να κυλάει ήπια, έχοντας σαν βασικό στοιχείο μια παρεξήγηση που παραλίγο να ήταν δολοφονική, στην συνέχεια όμως αλλάζει ρότα κι αποκτά μία άγρια ομορφιά, καθώς ο συγγραφέας εισάγει στο παιχνίδι ένα μυστηριώδες κι απόκοσμο πλάσμα του δάσους, το οποίο κατασπαράζει τους support χαρακτήρες.:flowerbad: Με αυτόν τον τρόπο το ενδιαφέρον του αναγνώστη μεταφέρεται στην ένταση, την αγωνία, αλλά και το μυστήριο για το ποιόν του συγκεκριμένου πλάσματος. Όλη η πλοκή είναι μια μικρή κοινωνία χαρακτήρων και καταστάσεων που συναντάμε στα μυθιστορήματα. Εκτός από τον βασικό πρωταγωνιστή που είναι το πλάσμα της ζούγκλας, έχουμε ένα παράνομο ειδύλλιο, μια πληθώρα ηρώων που έχουν διαφορετικές προσωπικότητες (καλοί, κακοί, αφελείς, με αίσθημα δικαίου) και συμβάλλουν στην σύσταση αυτού του "μικροκλίματος". Και φυσικά αποτυπώνεται και το ηθικό και οικολογικό δίδαγμα όσον αφορά την υπεράσπιση της σπάνιας πανίδας της περιοχής. Το φινάλε αυτού του μέρους μάς αφήνει με μια δυνατή σκηνή, στην οποία ο φίλος μας φαίνεται να διατρέχει κίνδυνο. 

 

Από τις πρώτες σελίδες, λοιπόν, πάμε καλά. Μου άρεσε ο πρόλογος, μπήκαμε (πιστεύω) στο νόημα και πιστεύω ότι έχουμε πολλά να δούμε ακόμα. 

 

Το σχέδιο το βρήκα αρκετά προσεγμένο, αλλά επιδεχόταν βελτίωσης. Επίσης, το μελάνωμα δεν ήταν το δυνατό σημείο του εικαστικού τομέα, με αποτέλεσμα να φαίνεται ένα σχέδιο πολύ άσπρο. 

 

Η έκδοση δεν κρύβει εκπλήξεις, ενώ η ποιότητά της κυμαίνεται σε άριστα επίπεδα. Δεν θα περιμέναμε τίποτα λιγότερο από την εκδοτική! :respect: Σαν έξτρα υλικό έχουμε μια σύντομη αλλά περιεκτική περίληψη των προηγουμένων, η οποία τοποθετείται στο πίσω μέρος του εξωφύλλου, ενώ λίγο πριν αρχίσει η (πρώτη) ιστορία, ο αναγνώστης θα διαβάσει το καθιερωμένο δισέλιδο άρθρο, επιμελημένο από τον Graziani Frediani, με τίτλο "Ουδέτερες Ζώνες - Στους δρόμους της περιπέτειας". Αυτή την φορά ο κύριος Frediani αναφέρεται σε έναν ακόμα αντι-ηρώα της Ιταλίας, που ακούει στο όνομα Άλακ Σίνερ κι ο οποίος έχει πολλές ομοιότητες με τον Μίστερ Νο. Επίσης, θα αναφερθεί και στους αντίστοιχους χαρακτήρες της μεγάλης οθόνης και την κληρονομιά, την οποία έχουν αφήσει στον χώρο. Ενδιαφέρον άρθρο κι ελκυστική παρουσίαση του συγκεκριμένου χαρακτήρα, που με έκανε να θέλω να διαβάσω ιστορία του. Συνεχίζω, όμως, να έχω τις ενστάσεις μου κατά πόσο δικαιολογείται η θέση του στον τόμο. :thinking: 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 11: Η Μεγάλη Νύχτα

 

Από το Νοέμβριο και τον δέκατο τόμο ήθελα να διαβάσω τον 11ο στα καπάκια, αλλά όλο με κάτι άλλο καταπιανόμουν και σταματούσα. Anyway λίγο πριν την κυκλοφορία του 12ου τόμου στις αρχές του επόμενου μήνα, είπα να πιάσω τον τελευταίο που έχει κυκλοφορήσει και εμπεριέχει δύο ιστορίες. Η πρώτη είναι η συνέχεια της δεύτερης ιστορίας του τόμου 10, στην οποία ο Τζέρι παρέα και με ένα καστ από καινούριους χαρακτήρες γνωρίζει την απειλή μιας μαύρης τίγρης που κυκλοφορεί στη ζούγκλα. Μια εξαιρετικά αραιογραμμένη ιστορία με αρκετή δράση, η οποία όμως δε με ενθουσίασε ιδιαίτερα προσωπικά.

 

Η δεύτερη έχει αρκετά περισσότερο ενδιαφέρον. Η Βραζιλία ακούει συνεχώς στο ραδιόφωνο ένα σόου με τις περιπέτειες του Φαντάσματος Κανγκασέϊρο, όμως οι συντελεστές της εκπομπής χρειάζονται τον Μίστερ Νο για να γυρίσουν στον τόπο του στούντιο. Ωστόσο μια συμμορία απαγάγει τον σεναριογράφο προκειμένου να μάθει αποκλειστικά τη συνέχεια της ιστορίας και θα πρέπει οι ήρωες να καταφέρουν να τον απελευθερώσουν. Η αφήγηση γίνεται σε δύο μέτωπα, το ένα είναι η πραγματική ζωή και στο δεύτερο βλέπουμε τις περιπέτειες του Κανγκασέϊρο όπως μας τις αφηγείται η εκπομπή, κάτι που έχει ενδιαφέρον πρώτον και δεύτερον δε σε μπερδεύει σε κανένα σημείο.

 

Συνολικά λοιπόν είναι ένας τόμος που διαβάζεται πολύ γρήγορα με μια καλή ιστορία και μία κάπως μέτρια και περιμένω από εδώ και πέρα σε τι μονοπάτια θα κινηθεί η σειρά. Τέλος, δεν ξέρω αν είχαν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα, αλλά ο τόμος με δυσκόλεψε πολύ στο διάβασμα αφού πάρα πολλές σελίδες ήταν ενωμένες, δεν είχαν κοπεί δηλαδή οι άκρες του χαρτιού σε πάρα πολλά και τα χώρισα με φαλτσέτα, αλλά έκοψα και καρέ της ιστορίας. Τέλος πάντων αυτή είναι η γνώμη μου και για τις δύο ιστορίες του τόμου 11 και αναμένω τη συνέχεια της σειράς :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17595
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

mikros-iros_gn_mrno_12-1080x1500.thumb.jpg.4530bd49297bf875c876d7d22474bf9b.jpg.

 

Στην ιστορία με τίτλο Το Μυστήριο του Καλσοένε, στο Καλσοένε, βόρεια της Βραζιλίας, βρίσκεται ένας σημαντικός αρχαιολογικός χώρος που αποτελεί μια εξαιρετική ευκαιρία για την αρχαιολόγο Πατρίτσια Ρόουλαντ. Κυκλοφορεί στις 3 Φεβρουαρίου!-Ξεκινησαν οι προπαραγγελιες..

https://www.mikrosiros.gr/graphic-novels/no-12-mr-no-to-mystiro-tou-kalsoene

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64277
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Προστέθηκε εξώφυλλο και οπισθόφυλλο του 12ου τεύχους

MISTER2018NO_0012.jpg

 

:valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 12: Το Μυστήριο του Καλσοένε

 

Δώδεκατος τόμος και δυστυχώς και τελευταίος για αυτή τη σειρά με τον Mister No όπως μαθαίνουμε στο (ιταλικό) editorial του τεύχους. Δεν υπάρχει και διαφήμιση για το επόμενο, άρα φοβάμαι ότι κάπου εδώ τελειώνουν (προσωρινά όπως φαίνεται) οι περιπέτειες του Τζέρι Ντρέικ. Στο συγκεκριμένο τόμο συναντάμε δύο περιπέτειες που πραγματικά μου άρεσαν πολύ.

 

Στην πρώτη εξ αυτών επιστρέφει η αρχαιολόγος Πατ και βλέπουμε ότι μαζί με τον Τζέρι και την ομάδα της από Αμερική θα μπλέξουν σε νέες περιπέτειες και ως συνήθως τα πράγματα παίρνουν αρνητική τροπή. Cult followings, μυστήριες απαγωγές γυναικών, ανατροπές και φυσικά προδοσίες για ένα μυστικό που τελικά αποδεικνύεται πολύ σπουδαιότερο και μεγαλύτερο από αυτό που περίμεναν οι πρωταγωνιστές μας. Η δεύτερη περιπέτεια είναι περί τις 20 σελίδες και δίνει έμφαση στη δράση με τον Μίστερ Νο να φτάνει πράγματι κοντύτερα από ποτέ στον θάνατο.

 

Το σχέδιο όπως πάντα ασπρόμαυρο, αλλά πάρα πολύ ικανοποιητικό με όμορφες λεπτομέρειες. Τώρα για το πως νιώθω αν όντως τελειώσει η σειρά; Περίεργα, γιατί ο Μίστερ Νο πιστεύω ότι ήταν από τις μεγάλες μου προσωπικές εκπλήξεις, πήρα μερικούς τόμους και αμέσως κόλλησα, οπότε θα μου λείψει σίγουρα. Παρακαταθήκη τα τρία τεύχη του Mister No Revolution, εκπληκτική ιστορία που πρέπει όλοι να διαβάσουν, φαν του ήρωα και μη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1679
  • Reputation:   6590
  • Achievement Points:  1743
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Λοιπόν δεν είμαι και κανένας μεγάλος φαν του Μιστερ Νο, έχω διαβάσει την σειρά Μιστερ Νο και οι αλλοι και τα 5 πρώτα από αυτή εδώ την σειρά, παρότι τα διαβάζω και περνάω καλά εκείνη την ώρα, δεν μου μένει κάτι. Ο λόγος που γράφω είναι για την τριλογία Mister No Revolution.

Πρόκειται για μία πολύ ωραία προσπάθεια να φέρουν τον ήρωα σε πιο σύγχρονη εποχή, το σχέδιο αλλά και η εξέλιξη της ιστορίας θα μπορούσα να πω ότι μου θύμισε αρκετά BD, ή μάλλον προσπάθεια κάποιου άλλου να κάνει BD, μου άρεσε και η εναλλαγή με τους σχεδιαστές μου άρεσε και ο ρυθμός, μεγάλο, χορταστικό και καθόλου βαρετό.

Τι δεν μου άρεσε όμως καθόλου και δεν μπορώ να μην το πω, είναι ο τρόπος που προσπαθεί να μας δώσει την απογοήτευση του Mister No από τα κινήματα και το γιατί ενώ ο ίδιος έχει ιδανικά δεν εντάσσεται πουθενά. Νομίζω ότι είναι πολύ χυδαίος ο τρόπος στα 2 πρώτα βιβλία, στο 1ο μας παρουσιάζει τους Βιετκόγκ σαν σαδιστές που δεν έχουν καμία στρατιωτική ιεραρχία και κάνουν ότι γουστάρουν μόνο και μόνο για να ξεφτιλίσουν τους καημένους τους Αμερικάνους, είναι τουλάχιστον προσβλητικό προς αυτόν τον λαό που τόσο υπέφερε εκείνο το διάστημα. Το 2ο είναι στο 2ο τεύχος όπου μας δείχνει τους Μαύρους Πάνθηρες(κίνημα για τα δικαιώματα τον μαύρων στις ΗΠΑ) να μην νοιάζονται ακόμα και να θυσιάσουν έναν υποστηρικτή τους και να δρουν με τρόπο μαφίας και καρτέλ... 

Δεν ξέρω, ενώ μου άρεσε σαν σύνολο η προσπάθεια αυτά τα 2 σημεία είναι πολύ μελανά για μένα και θα προτιμούσα να είχαν βρει άλλον τρόπο να δώσουν το νόημα που ήθελαν, το να περιπαίζεις έτσι με πραγματικά γεγονότα δεν είναι καθόλου καλό.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5568
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τελικα θα εχουμε και Mister No 13 

PASALIMANI_2022-1280x380h.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το "Mister No" Νο 13, σύμφωνα με το site της εκδοτικής, θα κυκλοφορήσει 2 Ιουνίου 

image.thumb.jpeg.e6334b5e7794902dca53c72508f2a550.jpeg

https://www.mikrosiros.gr/no-13-mr-no-oi-nyxtes-ths-neas-yorkhs

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

On 25/5/2022 στο 11:27 ΠΜ, hudson είπε:

Το "Mister No" Νο 13, σύμφωνα με το site της εκδοτικής, θα κυκλοφορήσει 2 Ιουνίου 

 

Πολύ σωστά. :) 

 

Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του τεύχους #13, ανέβηκε στην βάση μας. :) 

 

MISTER2018NO_0013.jpg  MISTER2018NO_0013z.jpg

 

Το επόμενο τεύχος θα κυκλοφορήσει στις αρχές του Οκτωβρίου, για να μας υπενθυμίσει ότι "Η μαφία δε συγχωρεί"... :godfather:

 

1654177745047.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6936
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Φοβερό το σχέδιο του Diso στο τελευταίο τεύχος και στο επόμενο νέα σούπερ ιστορία από το 

 

φοβερό δίδυμο του τίτλου Nollita Diso 

 

τι άλλο να ζητήσουμε οι φαν του ήρωα ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 13: Οι Νύχτες της Νέας Υόρκης

 

Κοίτα να δεις που από περίπου αποχαιρετιστήριο ποστ για τον τόμο 12, όχι μόνο έχουμε νέα ιστορία, αλλά ο Μικρός Ήρωας μας φέρνει σε αυτήν την όμορφη graphic novel εκδοχή των περιπετειών του Mister No, τις κλασικές περιπέτειες του ήρωα από το δίδυμο Nolitta-Diso. Έχω μετατραπεί σε μεγάλο φαν του ήρωα και της σειράς, οπότε το περίμενα ενθουσιασμένος.

 

Κόμικ τριών τευχών, αλλά το κάθε ένα με πάνω από 60-70 σελίδες, η καινούρια περιπέτεια του Mister No δε λαμβάνει χώρα κλασικά στη Μανάους και τα πυκνά της δάση, αλλά έχουμε ένα ακόμα flashback που μου αρέσουν πολύ προσωπικά. Ο Τζέρι λοιπόν επιστρέφοντας τον μεθυσμένο Ες-Ες σπίτι του αποφασίζει να κάτσει μαζί του και να του διηγηθεί μια ιστορία από τα χρόνια που γύρισε στη Νέα Υόρκη μετά τον πόλεμο. Βλέπουμε λοιπόν τον Τζέρι να δουλεύει σε δουλειές του ποδαριού και να προσπαθεί να επιβιώσει έχοντας στρες μετά τα όσα είδε στον πόλεμο και φυσικά τον βλέπουμε και προβληματισμένο για το τι θα κάνει στη ζωή του.

 

Η συνάντηση με έναν παλιό του σύντροφο στον πόλεμο τον οδηγεί στο χιονισμένο Κολοράντο όπου θα πιάσει δουλειά ως δάσκαλος σκι και θα τον δούμε με τον κλασικό του τρόπο να μπλέκει σε περιπέτειες με την τοπική κοινωνία καθώς έχει μια κόντρα με τον σερίφη, ενώ ταυτόχρονα ο φίλος του πρωταγωνιστή μας κατηγορείται για το φόνο ενός μεγάλου και επιφανούς προσώπου της περιοχής με τον ήρωα να πρέπει να αποδείξει ότι στην πραγματικότητα παγιδεύτηκε.

 

Ό,τι και να πω μιλάμε για μια πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία και κυρίως το σχέδιο του Diso είναι eye candy. Λεπτομέρεια, εκφράσεις, μάχες, μεταβάσεις και σε συνδυασμό με τον πολύ όμορφο και ζωντανό χρωματισμό προσφέρει ένα φανταστικό αποτέλεσμα. Πολύ χαίρομαι που συνεχίζει η σειρά από τις εκδόσεις Μικρός Ήρως, πιστεύω ότι έχουμε κάποιες πολύ δυνατές ιστορίες ακόμα να δούμε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17595
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Tευχος 14ο (Με αφορμη την εκθεση του Ζαππειου 02.09.22)192 σελιδες

 

 

MISTER2018NO_0014.jpg  MISTER2018NO_0014z.jpg  Μεταφέρθηκαν στη βάση

 

MISTER2018NO_0014_adv.thumb.jpg.eb7788c6610ab271c2cef1ab2491469a.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  35292
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  58
  • Reputation:   334
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1607 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Κάνω τα πρώτα μου βήματα στο να γγνωρίσω σιγά σιγά τον ήρωα. Διάβασα την ιστορία "Βιετνάμ" και μπορώ να πω πως μου αρεσε πάρα πολύ! Την απόλαυσα! Εξαιρετική ατμόσφαιρα, βάθος και σχέδιο! Με ενθουσίασε και με έβαλε στη σκέψη να συνεχίσω με τη σειρά.:valt:

 

Έπειτα, αγόρασα το πρώτο τεύχος της σειράς και ένιωθα ότι δεν κυλάει. Το ολοκλήρωσα, αλλά η αίσθηση που μου έμεινε ηταν αδιάφορη. Σήμερα έκανα μια ακόμη κίνηση και θελω να δω γιατί "η μαφία δεν συγχωρεί". Με μια πρώτη ματιά το σχέδιο μου άρεσε. Μένει τώρα να βουτήξω στην ιστορία.:cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9669
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

On 10/21/2022 at 3:20 AM, Mr. Fanto said:

Κάνω τα πρώτα μου βήματα στο να γγνωρίσω σιγά σιγά τον ήρωα. Διάβασα την ιστορία "Βιετνάμ" και μπορώ να πω πως μου αρεσε πάρα πολύ! Την απόλαυσα! Εξαιρετική ατμόσφαιρα, βάθος και σχέδιο! Με ενθουσίασε και με έβαλε στη σκέψη να συνεχίσω με τη σειρά.:valt:

Οι τόμοι 3-5 (Βιετνάμ, Καλιφόρνια, Αμαζονία) είναι η ίδια σειρά (Mister No: Revolution) και δεν έχει σχέση με όλες τις άλλες ιστορίες όπου ο Μίστερ Νο είναι βετεράνος του Β' Παγκοσμίου Πολέμου.

Οι τόμοι 6-12 είναι μία πιο καινούργια σειρά από το Revolution, με τον «κανονικό» Mister No. Η ιταλική σειρά έχει 14 τεύχη που εδώ στην Ελλάδα δημοσιεύτηκαν ανά 2 σε κάθε τόμο.

Οι τόμοι 1, 2, 13 και 14 έχουν πιο παλιές ιστορίες του ήρωα.

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6936
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Όπως τα λέει ο φίλος jimakoszs97 . 

 

Θα σου αρέσουν σίγουρα και δώσε προτεραιότητα στα 4 και 5 που ολοκληρώνουν την τριλογία του Βιετναμ.

 

Μετά ωραίες είναι και οι σύγχρονες ιστορίες των τόμων 6-12

 

Τα υπόλοιπα είναι πολύ καλές κατά τη γνώμη μου κλασσικές ιστορίες Μστερ Νο. Μόνο η ιστορία του 1 δεν μου αρέσει που είναι σαν ιστορία Ντύλαν Ντογκ.

 

Να σημειώσω μόνο πως τα τεύχη 13 και 14 έχουν το νέο εξαιρετικό χρωματισμό της καινούργιας Ιταλικής επανέκδοσης που τρέχει τώρα (είχε ξεκινησει για 50 τεύχη και έχει πάρει επέκταση στα 130) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35292
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  58
  • Reputation:   334
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1607 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Ήξερα για την τριλογία, αλλά δυστυχώς δεν βρήκα τα υπόλοιπα τεύχη εκεί που πήγα για αγορές και δεν μπήκα στη διαδικασία να παραγγείλω. Θα γίνει όμως κι αυτό. 

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Είμαι σίγουρος πως θα δώσω ευκαιρία στη σειρά κι εν τέλει θα με κρατήσει. Μου αρέσει ήδη η αίσθηση γύρω από τον χαρακτήρα του "ήρωα" ή πιο σωστά, αν έχω καταλάβει που πάει το πράγμα, αυτού του αντισυμβατικού αντιήρωα. :cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 14: Η Μαφία Δε Συγχωρεί

 

Τον διάβασα σχετικά γρήγορα αυτόν τον τόμο οπότε να πω 1-2 πράγματα. Ο συγκεκριμένος τόμος ανήκει στις παλιότερες Mister No ιστορίες που εκδίδει πλέον ο Μικρός Ήρωας και είναι γραμμένος από τον ίδιο τον Bonelli και η αλήθεια είναι ότι οι επιλογές ως τώρα μου άρεσαν. Εδώ έχουμε μια νέα περιπέτεια, όχι στη ζούγκλα, αλλά στην Ιταλία όπου ο Mister No θα πρέπει να συνεργαστεί με έναν παλιό του φίλο που δουλεύει για το FBI και να πάρουν στα χέρια τους ένα γράμμα που ενοχοποιεί τις ΗΠΑ όσον αφορά τις συνεργασίες τους με την ιταλική μαφία. 

 

Οι δύο φίλοι ουσιαστικά θα κληθούν να βρουν το γράμμα, αλλά ταυτόχρονα θα δελεαστούν από κακοποιούς, μαφιόζους να πληρωθούν για να το δώσουν σε εκείνους, ενώ και ο άνθρωπος που ψάχνουν ξέρουμε ότι προσπαθεί να τους εξαπατήσει. Είναι κλασική ιστορία από το παρελθόν του Τζέρι που την αφηγείται σε άλλους και έχει πολύ ωραίο σχέδιο επηρεασμένο από την Ιταλία των παλιότερων δεκαετιών, ωστόσο σε γενικές γραμμές η ιστορία παρά τις πολύ καλές ανατροπές της δε με κέρδισε ιδιαίτερα σε κανένα σημείο της. Είναι όμως ευχάριστος τόμος και πάντα καλοδεχούμενος σε αυτήν την πολύ ωραία σειρά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Εξώφυλλο  Οπισθόφυλλο  τεύχους 15

 

MISTER2018NO_0015.jpg  MISTER2018NO_0015z.jpg  Μεταφέρθηκαν στη βάση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6936
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ωραίος και ο Μιστερ Νο 15.

 

Χορταστική ιστορία βασισμένη σε μια κινηματογραφική ταινία που είχε προκαλέσει σάλο αρχές του 80.

 

Αγαπημένοι δημιουργοί Castelli (που ο Μπονέλι τον προόριζε για διάδοχό του στον Μιστερ Νο αλλά τελικά ασχολήθηκε με τον δικό του ήρωα μετά τον απίθανο Μάρτιν Μυστερ) 

 

και Bignotti που το σχέδίο του όσο το κοιτάω τόσο μου αρέσει (τόσο στο Μιστερ Νο, όσο και στο Μπλεκ η στο Μάρτιν Μυστερ).

 

Γενικά πολύ ωραίες εκδόσεις με σύγχρονο χρωματισμό τα τεύχη 13-15 που απολαμβάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 15: Φώτα, Κάμερα, Γυρίζουμε!

 

Είχα διαβάσει πριν χρόνια για την ταινία Cannibal Holocaust, γνωστή για τη βιαιότητα της αλλά και την πρακτική της του να γυριστεί στα δάση του Αμαζονίου και να σκοτωθούν πραγματικά ζώα για τις σκηνές της. Στα γυρίσματα αυτής της ταινίας βασίζεται η ιστορία με τον Μίστερ Νο να συνοδεύει στα δάση ένα κινηματογραφικό crew με έναν σκηνοθέτη που θέλει να κάνει ακραίες πράξεις όπως ο βασανισμός ζώων, έναν ξεπεσμένο πρωταγωνιστή που συμμετέχει σε αυτά και μια πρωταγωνίστρια που ερωτεύεται τον ήρωα μας και νιώθει αποστροφή για όσα κάνει.

 

Το καστ των χαρακτήρων είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον και η ιστορία κυλάει εξαιρετικά ώσπου ξεκινάει μια σειρά φόνων. Συγκεκριμένα ο σκηνοθέτης σκοτώνεται όταν οι ήρωές μας κρύβονται από τους Ίντιο, οι οποίοι ζητούν εκδίκηση γιατί ο σκηνοθέτης αποπειράθηκε να βιάσει μια κοπέλα. Οι φόνοι σιγά σιγά εξαπλώνονται και γρήγορα βλέπουμε ότι δεν τους έχουν διαπράξει οι Ινδιάνοι και τα μέλη του κινηματογραφικού συνεργείου είναι όλα ύποπτα.

 

Αν κάτι δε μου άρεσε σε αυτόν τον τόμο είναι οι φορές που όλο κάτι θα γίνει και θα τραβήξει άλλες 40 σελίδες ας πούμε η ιστορία με συνεχόμενες ανατροπές για τον δολοφόνο σε μια κάπως luckluster τελική αποκάλυψη. Πάντως το κόμικ είναι από τα πιο ευχάριστα Mister No με εξαιρετικό σχέδιο και φοβερό χρωματισμό, εντυπωσιακά ενδιαφέροντες χαρακτήρες μεταξύ των οποίων κι ένας Έλληνας, πολλούς θανάτους που σου προκαλούν μια λύπη και γενικά η σειρά συνεχίζει να βγάζει τρομερά ποιοτικές ιστορίες και μας κάνει να ανυπομονούμε για τους επόμενους τόμους!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Εξώφυλλο  Οπισθόφυλλο  τεύχους 16

MISTER2018NO_0016.jpg  MISTER2018NO_0016z.jpg

 

Μεταφέρθηκαν στην βάση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 16: Πτήση για το Ρίο

 

Νέος τόμος Mister No, νέα περιπέτεια στις ζούγκλες της Βραζιλίας και στην προκειμένη περίπτωση έχουμε μια ιστορία που συνδυάζει όλες τις αρετές του αγαπημένου ήρωα. Ένα από τα πιο σημαντικά στοιχεία του σεναρίου είναι ότι πλέον ο Mister No είναι ερωτευμένος με μια κοπέλα σκεπτόμενος σοβαρά να την παντρευτεί. Ωστόσο ο επιφανής αστυνομικός αδερφός της κοπέλας που δεν τον συμπαθεί, του ζητάει να συμμετέχει σε μια δουλειά, τη μεταφορά του δεξιού χεριού του μεγαλύτερου αφεντικού της Μαφίας για να καταθέσει στο δικαστήριο.

 

Φυσικά οι εκτελεστές της Μαφίας επιχειρούν να τους επιτεθούν στη μεταφορά και εδώ ξεκινάει το όλο ενδιαφέρον. Στο πρώτο μέρος της ιστορίας χτίζουμε τη σχέση του Mister No με την κοπέλα, την κακή σχέση με τον αδερφό της και μας προετοιμάζουν για τη συνέχεια. Στο δεύτερο μέρος έχουμε προφανώς ζούγκλα αφού εκεί κοντά πέφτει το αεροπλάνο και σιγά σιγά ο Mister No με τον μαφιόζο χτίζουν μια σχέση εμπιστοσύνης και αλληλοσεβασμού με τον τελευταίο όμως ακόμα να ισχυρίζεται ότι θέλει εκδίκηση. Το τρίτο που διαδραματίζεται λίγο καιρό μετά αφορά το κομμάτι της εκδίκησης και την κόντρα των δύο αντρών.

 

Είναι μια απολαυστική ιστορία που συνδυάζει Μαναούς Αμαζόνιο και πόλη, έχει ανατροπές ειδικά όσων αφορά τα συναισθήματα που νιώθουν οι δύο χαρακτήρες μας ο ένας για τον άλλον και ένα επικό conclusion. Το σχέδιο είναι εξαιρετικό και τελικά ο χρωματισμός δουλεύει πάρα πολύ, αφού με βοήθησε να παρατηρήσω και να αγαπήσω περισσότερες λεπτομέρειες. Η λογική του Μικρού Ήρωα για τη σειρά του Mister No έχει βγει λαχείο και κάθε νέος τόμος έχει μέσα ένα διαμαντάκι σεναρίου και σχεδίου. Καλό διάβασμα σε όλους :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Εξώφυλλο  Οπισθόφυλλο  τεύχους 17 

 

MISTER2018NO_0017.jpg  MISTER2018NO_0017z.jpg

 

Μεταφέρθηκαν στην βάση.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 17: Ανάνγκα!

 

Μετά από αρκετούς μεγάλους τόμους με πολλά τεύχη, ο Mister No έρχεται στον τόμο 17 με μια ιστορία λίγο μικρότερη αφού με το ζόρι ξεπερνάει τις 200 σελίδες, ωστόσο στην πραγματικότητα δεν είναι το μέγεθος της ιστορίας που αποτελεί την ειδοποιό διαφορά όσο η αλλαγή του ύφους της ιστορίας. Μέχρι τώρα είχαμε συνηθίσει τον Mister No να ζει μεγάλες ιστορίες, με πολλαπλές ανατροπές, πολλούς χαρακτήρες, δράση μέσα στη ζούγκλα και φοβερές συγκρούσεις.

 

Αντιθέτως η ιστορία δεν είναι σε καμία περίπτωση καθαρό action, αλλά horror επιλέγοντας μια αισθητική που θυμίζει παλιό κινηματογράφο τρόμου. Τόσο το στυλ αφήγησης όσο και σχεδίου θυμίζουν ακριβώς αυτό. Το καστ είναι μικρό με τον Mister No να έρχεται αντιμέτωπος με τον Ανάνγκα, έναν θεό του θανάτου που έχει καταλάβει πολλά χρόνια το σώμα ενός τύπου που ο Mister No έχει αφήσει στη ζούγκλα και τον οποίο μετά από λίγο καιρό αναζητά μαζί με τη σύζυγό του.

 

Η ιστορία δεν έχει ιδιαίτερες ανατροπές, αλλαγές ύφους ανά τεύχος και γενικότερα δε θυμίζει τις μεγάλες περιπέτειες του Mister No που διαβάζαμε τελευταία, αλλά είναι μια πιο συμβατική περιπέτεια σεναριακά με τα horror στοιχεία να βγαίνουν μπροστά όταν χρειάζεται για να καταλάβεις ότι ο Ανάνγκα είναι η προσωποποίηση του κακού και μάλιστα ο Mister No πολύ δύσκολα και έξυπνα θα καταφέρει να κερδίσει αυτό το πολύ δυνατό πλάσμα. Στα συν επίσης το φανταστικό και λεπτομερές σχέδιο, οριακά ίσως το κορυφαίο του Mister No στα τελευταία τεύχη.

 

Από εκεί και μετά, δεν έχω πολλά να προσθέσω, δεν θυμίζει τον Mister No των τελευταίων τευχών, αλλά οι δημιουργοί ψάχνονται, βλέπουν, ακούν και μας προσφέρουν κάτι το διαφορετικό. Μακάρι οι ιστορίες που διαλέγονται για αυτά τα graphic novels να συνεχίσουν να είναι τόσο καλές είτε πρωτότυπες είτε στο ίδιο στυλ που έχουμε μάθει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1679
  • Reputation:   6590
  • Achievement Points:  1743
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Διάβασα τα τεύχη 6-10 που περιέχουν την εναρκτήρια ιστορία από την νέα Ιταλική έκδοση του Μιστερ Νο. 

Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος, η ιστορία μεγάλη και χορταστική ουσιαστικά με αρκετά "side quests" που όμως δεν έχασε το ενδιαφέρον της. 

Στο σχέδιο σε κάποιο σημείο αλλάζει ο σχεδιαστής και γίνεται αρκετά "άσχημο" όμως προσπερνιέται και διαβάζεται άνετα.

Με το Μίστερ Νο έχω πάντα την ίδια αίσθηση παρότι δεν μου μένουν και πολλά να θυμάμαι από τις ιστορίες του περνάω πάντα πολύ καλά όταν τα διαβάζω.

Θα συνεχίσω σίγουρα και στα επόμενα.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του τεύχους #18 σκαναρίστηκε κι ανέβηκε στην βάση μας. :) 

 

MISTER2018NO_0018.jpg  MISTER2018NO_0018z.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  217
  • Reputation:   2058
  • Achievement Points:  267
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Διαβάστηκε το νέο Mister No.

Πολύ καλή ιστορία, με όλα τα κλασσικά στοιχεία του ήρωα. Περιπέτεια, δράση και μυστήριο στην ζούγκλα

Γενικά μετά το Revolution & την σειρά με τις νέες περιπέτειες που ολοκληρώθηκαν στον τόμο 12, όλες οι ιστορίες που βγήκαν μετά έχουν μια σταθερότητα. Είναι όλες καλες και διαβάζονται πολύ ευχάριστα. Γενικά οι ιστορίες του mister no , έχουν μικρότερη ποικιλία από αυτές του Ζαγκόρ , καθώς έχουν στοιχεία καθαρής περιπέτειας με κάποιες λίγες από αυτές να έχουν και στοιχεία μεταφυσικού και μυστηρίου. Παρόλα αυτά όπως είπα θεωρώ πως έχουν καλύτερη σταθερότητα από αυτές του Ζαγκόρ. 

Γενικά δυσκολεύομαι πολύ να αποφασίσω ποιος ήρωας μου αρέσει περισσότερο. 

 

Το συγκεκριμένο και λόγο τιμής , είναι καλή πρόταση για όποιον θέλει να δει κάτι από κλασσικές ιστορίες Mister No.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.