Μετάβαση στο περιεχόμενο

AVENGERS VS X-MEN: ΕΠΙΚΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ


leonidio

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17595
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@nikolas12 Συγνωμη αλλα μιας και το πηρα στο χερια μου ειπα να τον σκαναρρω..Καλη Ανασταση!

 

 

AVXTM_0002.jpgΜεταφέρθηκε στη βάση
Τόμος 2

Ημερομηνία κυκλοφορίας: 25/03/2020

ISBN SET: 978-960-623-180-3

Τιμή: €5,90
Διαστασεις 23,5x 15,5 cm

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

3 λεπτά πριν, albert είπε:

@nikolas12 Συγνωμη αλλα μιας και το πηρα στο χερια μου ειπα να τον σκαναρρω..Καλη Ανασταση!

AVX_TOMOS_0002.thumb.jpg.9b1752d33549771a8ed99ed8681a2a5f.jpgAVX_TOMOS_0002z.thumb.jpg.970101d72288ba8dfe75148b3f0291ab.jpg

 


Τόμος 2

Ημερομηνία κυκλοφορίας: 14/01/2020

ISBN SET: 978-960-623-180-3

Τιμή: €5,90
Διαστασεις 23,5x 15,5 cm

 

Χαχα πολύ καλά έκανες, προσωπικά σήμερα και χθες ξεκουράζομαι μετά από μέρες και δεν είχα άμεση πρόσβαση σε σκάνερ, οπότε ανέμενα πότε θα το κάνει κάποιος. Καλή ανάσταση! :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  33562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  41
  • Reputation:   183
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Καλησπέρα παιδιά, ο δεύτερος τόμος έχει κυκλοφορήσει στην επαρχία; Σε δύο περίπτερα που κοίταξα έχουν μόνο τον πρώτο.. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Την ίδια ερώτηση έχω και εγώ καθώς στην πόλη που μένω ακόμα δεν έχει εμφανιστεί ο δεύτερος τόμος στα κέντρα τύπου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  27
  • Reputation:   129
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ηρακλειο Κρητης τα ιδια μονο ο πρωτος εχει βγει

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και στη Λαμία τον πρώτο έχουν. Αλλά έχω παρατηρήσει τα τελευταία χρόνια, βρίσκω πιο νέους στην Αθήνα, ενώ στη Λαμία πολύ παλιότερες εκδόσεις. Δεν ξέρω γιατί δεν τα κυκλοφορούν ταυτόχρονα σε όλη την Ελλάδα. Ίσως κοιτάνε να ξεστοκάρουν στην Αθήνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24065
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  133
  • Reputation:   1537
  • Achievement Points:  139
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

5 ώρες πριν, tsironick είπε:

Και στη Λαμία τον πρώτο έχουν. Αλλά έχω παρατηρήσει τα τελευταία χρόνια, βρίσκω πιο νέους στην Αθήνα, ενώ στη Λαμία πολύ παλιότερες εκδόσεις. Δεν ξέρω γιατί δεν τα κυκλοφορούν ταυτόχρονα σε όλη την Ελλάδα. Ίσως κοιτάνε να ξεστοκάρουν στην Αθήνα.

 

Επιτέλους άτομα που ασχολούνται με κόμικ και είναι από Λαμία!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Η Anubis πρέπει να έχει τη λογική ότι πρώτα διαθέτει τα πάντα στην Αθήνα και ύστερα στην υπόλοιπη Ελλάδα, αλλά αυτό δεν είναι και ό,τι πιο σωστό γιατί το αγοραστικό κοινό της επαρχίας μένει πιο πίσω σε κυκλοφορίες σε σχέση με αυτό της πρωτεύουσας. Εγώ είχα χάσει τον πρώτο τόμο οπότε βρήκα την ευκαιρία και παρήγγειλα ένα box της Anubis και τους ζήτησα τηλεφωνικά να μου στείλουν και ένα αντίτυπο του τόμου μαζί. Ίσως αν θέλετε άμεσα τον δεύτερο να κάνετε το ίδιο (αν φυσικά έχετε στο νου σας να αγοράσετε οτιδήποτε από Anubis, αν και παραδέχομαι πως είναι πολύπλοκη διαδικασία).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Παιδιά αν θέλει κάποιος να βρει παλιότερα τεύχη που μπορεί να απευθυνθεί, στην anubis μόνο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

28 λεπτά πριν, budd είπε:

Παιδιά αν θέλει κάποιος να βρει παλιότερα τεύχη που μπορεί να απευθυνθεί, στην anubis μόνο;

 

Η Anubis στο σάιτ της δεν έχει παλιά τεύχη από εκδόσεις περιπτέρου όπως αυτά που βάζει στα boxes της. Το καλύτερο είναι να απευθυνθείς στην Compupress, σε αυτό το λινκ έχει e-mail και τηλέφωνο σχετικά με αποστολές παλιότερων τευχών. Στην αρχή άργησαν λίγο να μου απαντήσουν, αλλά μετά προωθήθηκε το αίτημα σε ένα άλλο e-mail και η εξυπηρέτηση ήταν άριστη και πολύ γρήγορη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, budd είπε:

Παιδιά αν θέλει κάποιος να βρει παλιότερα τεύχη που μπορεί να απευθυνθεί, στην anubis μόνο;

Μπορεί να βρεις και σε ενημερωμένα βιβλιοπωλεία ή κομικσάδικα, ορισμένα. Εξαρτάται απ' το τι αναζητάς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Η Anubis πρέπει να έχει τη λογική ότι πρώτα διαθέτει τα πάντα στην Αθήνα και ύστερα στην υπόλοιπη Ελλάδα, αλλά αυτό δεν είναι και ό,τι πιο σωστό γιατί το αγοραστικό κοινό της επαρχίας μένει πιο πίσω σε κυκλοφορίες σε σχέση με αυτό της πρωτεύουσας. Εγώ είχα χάσει τον πρώτο τόμο οπότε βρήκα την ευκαιρία και παρήγγειλα ένα box της Anubis και τους ζήτησα τηλεφωνικά να μου στείλουν και ένα αντίτυπο του τόμου μαζί. Ίσως αν θέλετε άμεσα τον δεύτερο να κάνετε το ίδιο (αν φυσικά έχετε στο νου σας να αγοράσετε οτιδήποτε από Anubis, αν και παραδέχομαι πως είναι πολύπλοκη διαδικασία).

Πάντως αυτή τη λογική -πρώτα η Αθήνα και μετά η επαρχία, την είχε και η Modern Time από κάποια στιγμή και μετα. Όχι μόνο στους τόμους αλλά και στα τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Και η Μαμούθ 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

10 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Μπορεί να βρεις και σε ενημερωμένα βιβλιοπωλεία ή κομικσάδικα, ορισμένα. Εξαρτάται απ' το τι αναζητάς...

Έχω μόνο τα δυο πρώτα τεύχη, μετά δεν το βρήκα κάποιες φορές και τα παράτησα. Μια ματιά που έριξα είδα ότι υπάρχουν τα τεύχη σε ένα κομιξάδικο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εάν το τιράζ είναι μεγάλο και θα φτάσουν τεύχη στα χέρια σας αργά ή γρήγορα, γιατί σας χαλάει; Κάθε μήνα είναι στα περίπτερα και για μας! Η διαφορά τώρα είναι ότι το διαβάζουν και το σχολιάζουν μέλη από δω και ζηλεύουμε λιγάκι, χαχα. Πριν το "Greekcomics", όμως, δε μας ένοιαζε, διότι δε γνωρίζαμε. Επειδή θα το διαβάσει 1ο η πρωτεύουσα; Και τι έγινε; Η "Modern Times" ξεκίνησε να διανέμει τα περιοδικά της σε όλη την Ελλάδα ταυτόχρονα, είδε πως δε μπορούσε να τα καταφέρει και έβγαλε σύντομα σχετική ανακοίνωση όπου έκτοτε είχε τις γνωστές διαφημίσεις των επόμενων τευχών με τις διπλές ημερομηνίες. Δε ξέρω που δυσκολεύτηκαν. Δεν αναφέρουν. Εμένα μου φαίνεται πάντως πιο δύσκολο να μαζεύεις τεύχη πίσω για να τα διανείμεις ξανά, παρά να τα διανείμεις μια και καλή από το δίκτυό σου, εφόσον στέλνεις και άλλα τεύχη παράλληλα. Διπλός κόπος είναι και στα λογιστικά και παντού... Ή τουλάχιστον κάνεις ένα πείραμα 3-4 μηνών σε μία σειρά που τραβάει πολλά τεύχη και βλέπεις πόσοι Αθηναίοι αγοράζουν (αρκεί να τα έχεις διανείμει σε όλες τις περιοχές, κανονικά!) και στέλνεις τα υπόλοιπα κατευθείαν. Με τις μίνι σειρές και τα αυτόνομα άλμπουμ που κυκλοφορούν σήμερα κατά κύριο λόγο, είναι δύσκολο να υπολογίσεις αν θα έχει απήχηση στους αναγνώστες ή όχι... Εμένα το πρόβλημά μου ήταν στο "Metal Hammer & Heavy Metal", όπου εκεί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τα νέα ήταν μπαγιάτικα! Δηλαδή, αν δεν είχε κονέ κάποιος επάνω, ίσως δε μάθαινε έγκαιρα για μια κοντινή συναυλία που ανακοινώνει κάθε τεύχος! Στην ενημέρωση είναι πρόβλημα. Στην ψυχαγωγία, απλώς ξεκινάς ένα μήνα μετά!

 

Έχουν παρατηρηθεί δυο πραματάκια ακόμα, βέβαια. Νομίζω πως η "Anubis" έχει συμβεί να διανείμει κάποια περιοδικά στην επαρχία με ενάμισι μήνα διαφορά ή και παραπάνω. Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά γι' αυτό, δεν έχω ακριβή στοιχεία, απλώς μια αίσθηση καθυστέρησης σε συνδυασμό με σχόλια που διαβάζω κατά καιρούς εδώ μέσα. Δε με πιάνει πανικός με τις ημερομηνίες κυκλοφορίας και γι' αυτό "περνάν στο έτσι" πολλές φορές. Το δεύτερο είναι ότι με το να τα μαζεύουν πίσω και να τα διανείμουν ξανά, υπάρχει εξτρά κακομεταχείριση οπότε μπορεί να φτάσουν τεύχη σε πραγματικά κακή κατάσταση, ειδικά σε εκδόσεις όπως εκείνες της "Modern Times" ή της "Fun Media", όπου ήταν λεπτό το χαρτί και χιλιοτσάκιζε εύκολα. Αν η αντιμετώπιση ήταν σωστή από τον 1ο διανομέα στον τελευταίο περιπτερά δε θα υπήρχε αυτό το άγχος. Αλλά η αναμονή με τόσα έντυπα να αγοράσει κανείς και να διαβάσει κάθε μήνα (όχι μόνο κόμικς!), προσωπικά, ούτε που μου φαινόταν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αυτό που θυμάμαι εγω (αν θυμάμαι καλά) ειναι οτι ενώ όλο τον χρόνο τα τεύχη της Anubis εδω ερχόταν με 1 μήνα καθυστέρηση, πράγμα που οκ δεν είναι θέμα ξέρεις ότι θα πάρεις το χριστουγεννιάτικο τεύχος τον Γενάρη.  Τους καλοκαιρινούς μηνες κυκλοφορούσαν σε όλη την Ελλάδα ταυτόχρονα πράγμα που δημιουργούσε θεμα και στο οικονομικό (αν δίνεις 20 ευρω τον μήνα, τωρα πρέπει να δώσεις 40), αλλά πρόβλημα συντονισμου (ειναι στο περίπτερο τα τεύχη 3 κ 4 τι εχω κ τι πρέπει να πάρω; ) συν του οτι τον Σεπτέμβρη δεν βγαίνει τίποτα οποτε πρέπει να περιμένεις τον Οκτώβρη για να δεις την συνέχεια. 

Επεξεργασία από thor77
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό είναι ένα μικρό πρόβλημα που λες, αν και στις αρχές των 90s μία "ξεραΐλα" από εκδόσεις κόμικς την είχαμε, κακά τα ψέμματα... Η "Μαμούθ Comix" είχε ελαττώσει κατά πολύ τα BD (έβγαζε βέβαια το "Άνθρωπος Αράχνη" επιπρόσθετα ενώ είχε και το "X-Men"!), οι εκδόσεις "Καμπανάς" έβγαζαν μόνο το "Σπάιντερ Μαν" και η "Modern Times" δεν είχε μπει ακόμη στο παιχνίδι. Και λέω "μικρό πρόβλημα" διότι έτσι κι αλλιώς τα καλοκαίρια, τα περίπτερα γέμιζαν με παλαιότερα κόμικς! Σάμπως αυτό δε συμβαίνει με τις εφημερίδες σήμερα των "Καθημερινών Εκδόσεων", "Μικρός Ήρως", "Anubis" & "Οξύ"; Ή το ίδιο δε συνέβαινε εδώ και αρκετά χρόνια με τη "Νέα Ακτίνα Α.Ε.", με τις εξτρά εκδόσεις τους; Ανεξάρτητα αν το 'χουν προεκτείνει, πλέον, με κάποιες εκδόσεις και το χειμώνα. Επομένως είμαστε συνηθισμένοι σε κάτι τέτοιο, με τη διαφορά ότι έχουμε και νέες εκδόσεις αντί ξεστοκάρισμα εκδοτικών μονάχα, όπως συνέβαινε κατά κύριο λόγο απ' το 2000 και πίσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εγω μιλαω για την Anubis, μέσα δεκαετίας του 2000

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καταλαβαίνω τι λες, απλώς εξηγώ πως έτσι λίγο πολύ ήταν η κατάσταση πάντα για την "τσέπη μας"! Δηλαδή και να μην ήταν οι αλλοπρόσαλες αυτές μεταβολές των ημερομηνιών των εκδόσεων ώστε να πέφτουν από κει μαζεμένα, θα τα έχουμε έτσι κι αλλιώς από άλλες εκδόσεις. Νομίζω όμως πως τα καλοκαίρια δεν επιστρέφονται τα τεύχη το ίδιο γρήγορα, οπότε έχουμε τη δυνατότητα να "τρενάρουμε" κάποια αγορά, εφόσον προκύψουν πολλές νέες ή παλαιότερες εκδόσεις στα περίπτερα που δεν έχουμε! Τις εφημερίδες κυνηγάμε να μη χαθούν (και τα πληρώνουμε ακριβότερα μετά! Αυτό που το βάζεις; )! :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Είναι μονόδρομος η διπλή διανομή. Μοιράζουν όλο το τιράζ στην Αθήνα ακόμα και αν δεν ξέρουν ότι θα το πουλήσουν για να "φαίνεται" η έκδοση σε περισσότερα σημεία και με μεγαλύτερη αφθονία. Έτσι αυξάνονται οι πωλήσεις. Η περίπτωση να εξαντληθεί το τιράζ στην Αθήνα και να μην περισσέψει για την υπόλοιπη χώρα είναι πάρα πολύ μικρή. Και αν συμβεί, χάνουμε ένα τόμο, αλλά κερδίζουμε μία εκδοτική που κάνει sold out στα κόμικς => θα βγάλει πολλά περισσότερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ που έχω πάρει και τα 7 τεύχη, σιγά μην μπώ στην διαδικασία να αρχίσω πάλι να παίρνω τα ίδια επειδή είναι σε διπλά τομάκια. Οκ αν έβγαινε ένας τόμος να τον πάρω κ να χαρίσω τα τευχάκια σε κανά φίλο. Αλλά βρε Anubis δεν σε καταλαβαίνω, γενικά η όλη πολιτική σου είναι λάθος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

38 λεπτά πριν, spiderman είπε:

Εγώ που έχω πάρει και τα 7 τεύχη, σιγά μην μπώ στην διαδικασία να αρχίσω πάλι να παίρνω τα ίδια επειδή είναι σε διπλά τομάκια. Οκ αν έβγαινε ένας τόμος να τον πάρω κ να χαρίσω τα τευχάκια σε κανά φίλο. Αλλά βρε Anubis δεν σε καταλαβαίνω, γενικά η όλη πολιτική σου είναι λάθος!

Μπορεί κάποιος να μην τα πρόλαβε εξαρχής, γι'αυτό υπάρχουν αυτές οι εκδόσεις. Ψυχραιμία βρε παιδιά, τα ίδια λέγαμε και στο θέμα της Hachette, δεν κοιτάει καθε εκδοτική να προσαρμοστεί στην δική μας βιβλιοθήκη. Φανταστείτε να ήμασταν φόρουμ σε καμιά Αμερική που οι επανεκδόσεις και τα collected editions πάνε σύννεφο, θα γινόταν χαμός :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Βρε παιδιά αυτοί είναι τόμοι για ξεστοκαρισμα. Κολλάνε 2-3 τεύχη απο τα απούλητα, ρίχνουν λίγο την τιμή σε σχέση με το άθροισμα των τιμών των τευχών του τόμου και το ξαναδιανεμουν. Αυτό γίνεται λίγο πολύ από όλους (σίγουρα Μαμουθ, Καμπανα, Δραγουνη και Ανεμοδουρά) εδώ και πανω απο 40 χρόνια... Αν είναι να γκρινιάζουμε και γι αυτο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  41
  • Reputation:   183
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σήμερα βρήκα τον δεύτερο τόμο παιδιά κυκλοφόρησε και επαρχία.. :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πήγα σήμερα να πάρω το Μίκυ Μάους όπως κάθε Παρασκευή και από το πουθενά βλέπω ότι βγήκε και ο 3ος τόμος. Τον σκάναρα και το ανεβάζω για τη βάση μας. Το θέμα είναι ότι είναι σε μορφή tif, μόνο σε αυτήν τη μορφή έβγαινε το αρχείο, το μετέτρεψα σε jpeg αλλά χάλασε πάρα πολύ η ανάλυση.

Μεταφέρθηκε στη βάση

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Και στην δική μου πόλη κυκλοφόρησε σήμερα, οπότε πήγε πακέτο με τόμο Hachette.Η αλήθεια είναι ότι 3,90€ για το τεύχος 3 και 4,50€ για το τεύχος 4 δεν θα τα έδινα μεμονωμένα. Στα 5,90€ και τα δυο δεμένα μαζί ούτε που το πήρα χαμπάρι για πότε άνοιξε το πορτοφόλι :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17595
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

AVXTM_0003.jpg Μεταφέρθηκε στη βάση

 

Τόμος 3

Ημερομηνία κυκλοφορίας: 05/06/2020

ISBN SET: 978-960-623-180-3

Τιμή: €6,90
Διαστασεις 23,5x 15,5 cm

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  27
  • Reputation:   129
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πολύ όμορφα εξώφυλλα οι τόμοι 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Για όποιον δεν το παρατήρησε ο τρίτος τόμος είναι ακριβότερος κατά 1 ευρώ, αλλά συγκρίνοντας το με τους προηγούμενους θα παρατηρήσετε ότι είναι αρκετά πιο ογκώδης κι αυτό γιατί περιλαμβάνει τρία τεύχη και όχι δύο όπως οι πρώτοι δύο τόμοι. Ελπίζω σύντομα να καταφέρω να διαβάσω την ιστορία για να προχωρήσω σε κριτική :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα τον δεύτερο τόμο. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά, περισσότερο από τον πρώτο. Η ιστορία προχωράει χωρίς βαρεμάρα και θες να δεις τι θα γίνει στα επόμενα τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.