Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ


Θρηνωδός

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21719
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Η αγαπημενη μου σειρα βιβλιων. Ακομα θυμαμαι το πως ηρθε στα χερια μου το πρωτο βιβλιο. Ειχα παει στο παρτυ ενος φιλου μου καπου μεσα στον Μαϊο του 1999 και θυμαμαι να βλεπω το βιβλιο στην βιβλιοθηκη του. Διαβασα την περιληψη και του ειπα κατι της υφης "λιγο βλακεια φαινεται αυτο". Λιγες μερες αργοτερα, στην γιορτη μου, μου εκανε δωρο το Χαρυ Ποτερ και η Φιλοσοφικη Λιθος. Θυμαμαι να το ξεκιναω πολυ επιφυλακτικος αλλα πορωθηκα και το διαβαζα ολο το σαββατοκυριακο. Μαλιστα, με το που το τελειωσα ζητησα αμεσως να παρουμε και το επομενο. Αξιζει να σημειωθει οτι τα βιβλια αρεσαν και στην μητερα μου η οποια τα τελειωνε και πρωτη απο μενα (τα πρωτα τουλαχιστον) και μου κακοφαινονταν που ηξερε πρωτη το τελος. Θυμαμαι στην Καμαρα Με τα Μυστικα να κανω διαρκως μαντεψιες για να βρω ποιος ειναι ο κακος και να προσπαθω να μαντεψω απο τις αντιδρασεις της αν εχω δικιο. Το τελευταιο βιβλιο, το πηρα δωρο πρωτοχρονιας απο τους γονεις μου, στην κυριλε σκληροδετη εκδοση, και το διαβαζα αργα αργα γιατι ηξερα οτι ηταν το τελευταιο και δεν θα ειχε αλλο μετα ταυτοχρονα με εκαιγε πολυ ομως να μαθω τι γινεται στο τελος. Θα μου αρεσε πολυ να ειχε και αλλα βιβλια με περιπετειες του Χαρυ ως χρυσουχου του Υπουργειου, θα τα αγοραζα day one. Δυστυχως, μονο παμφθηνα υποκαταστατα σαν το fantastic beasts και το cursed child εχουμε δει προς το παρον :P 

 

Επισης, μου λειπει το 6ο βιβλιο, το οποιο το ειχα διαβασει δανικο. Τωρα πια η εκδοση αυτη δεν βρισκεται στα βιβλιοπωλεια. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

5 λεπτά πριν, kwtsos είπε:

Η αγαπημενη μου σειρα βιβλιων. Ακομα θυμαμαι το πως ηρθε στα χερια μου το πρωτο βιβλιο. Ειχα παει στο παρτυ ενος φιλου μου καπου μεσα στον Μαϊο του 1999 και θυμαμαι να βλεπω το βιβλιο στην βιβλιοθηκη του. Διαβασα την περιληψη και του ειπα κατι της υφης "λιγο βλακεια φαινεται αυτο"...

Καλά, αυτή είναι η σταθερή ατάκα σου για τα πάντα, οπότε έχουμε μάθει να μην το υπολογίζουμε. :P :devil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

On 26/9/2018 στο 5:58 ΜΜ, GreekComicFan είπε:

Πριν ένα μήνα ο Ψυχογίος καταχώρησε στην ΕΒΕ νέες εκδόσεις της σειράς με αφορμή τα 20 χρόνια, υπόψη.

Και αυτά είναι τα εξώφυλλα όπως αποφασίστηκαν από ψηφοφορία στο site του Ψυχογιού. Θα κυκλοφορήσουν 25 Οκτωβρίου μαζί με την εικονογραφημένη έκδοση του πρώτου βιβλίου.

Πηγή
Εδώ μπορείτε να δείτε τους άλλους 4 τύπους υποψήφιων εξωφύλλων.

 

filosofiki-lithos.jpgkamara-me-ta-mystika.jpgaixmalwtos-tou-azkaban.jpgkypello-tis-fotias.jpgtagma-tou-foinika.jpgimiaimos-prigkips.jpgkliroi-tou-thanatou.jpgφιλοσοφική-λίθος-ψυχογιός.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τα είδα από κοντά τα νέα εξώφυλλα, όμορφα είναι. Προφανώς για ακόμα μια φορά ξεχωρίζει ο αιχμάλωτος του αζκαμπαν. :) 

 

4BB99968-DF79-4511-B69B-448892198C32.jpeg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  34382
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   6
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τα δικά μου βιβλία της αγαπημένης αυτής σειράς είναι της έκδοσης που σχηματίζει το κάστρο όμως έχει γίνει λάθος στα χρώματα και δεν υπάρχει ομοιομορφία.Έτσι μπήκα στον κόπο να φτιάξω στον υπολογιστή "jacket" των βιβλίων με τις πρώτες εκδόσεις. Το σαιτ αυτό φάνηκε χρήσιμο για την εύρεση εξώφυλλου και οπισθόφυλλου και ευχαριστώ για αυτό. Δυσκολεύομαι παρόλα αυτά να βρω το πλάι των βιβλίων που αναγράφεται και ο τίτλος. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ή να με καθοδηγήσει προς κάποια κατεύθυνση θα το εκτιμήσω πολύ.  :thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6421
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3899 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν ας πω κι εγώ κάτι σε αυτό το θέμα. Όταν είχα ακούσει για τον Χ.Π ήμουν λύκειο αλλά δεν είχα δώσει σημασία και έτσι άφησα για χρόνια τα βιβλία. Φοιτητής είχα δει και την πρώτη ταινία και δεν μου άρεσε.  Στις γιορτές πέτυχα σε ένα βιβλιοπωλείο τα βιβλία σε αρκετά καλή τιμή και σκέφτηκα μιας και είμαι φαν της λογοτεχνίας του φανταστικού, ας δοκιμάσω να τα διαβάσω (να έχω τουλάχιστον μια άποψη).

 

Όταν το άρχισα για να είμαι ειλικρινής ήμουν αρκετά προκατειλημμένος διότι έχω παρατηρήσει ουκ ολίγες φορές ότι το εμπορικό συνήθως δεν ταυτίζεται με το ποιοτικό/ωραίο. Όπως και να χει τελείωσα το πρώτο της σειράς. Μπορώ να πω μου άρεσε αρκετά. Αρκετά απλή γραφή αλλά αυτό που με κέρδισε ήταν οι εικόνες που δημιούργησε. Σίγουρα θα προχωρήσω και στα επόμενα asap. Όσο προχωράμε στα βιβλία, υπάρχει αγωνία, ωραίο σενάριο αλλά και εξίσου ωραίες εικόνες; Δεν το κρύβω φοβάμαι μην συναντήσω αυτή την "εμπορικότητα" δηλαδή τετριμμένα πράγματα. Και ξεκαθαρίζω πως δεν περιμένω να διαβάσω Ντοστογιέφσκι! :P

Αν πάντως δω ότι συνεχίζουν να μου αρέσουν τα βιβλία, σκέφτομαι να τα αγοράσω και στο πρωτότυπο. Πάντως παράπονο το χω, κοίταξα στο amazon και τα βιβλία (τα boxes) είναι γελοιωδώς ακριβά..Δηλαδή μόνο και μόνο επειδή πχ ένα box φέρει τα πρώτα εξώφυλλα δικαιολογεί τέτοιες υψηλές τιμές; Επίσης πέτυχα ένα box που φέρει τα εξώφυλλα ενηλίκων, και η τιμή τους υπερβαίνει τις χίλιες λίρες! Εντάξει ρε παιδιά· βιβλία είναι. Απλά βιβλια. Και ούτε καν κάποιας πολυτέλειας (ακριβό χαρτί, σκληρόδετα με επιχρυσωμένα glossy γράμματα, έγχρωμες εικονογραφήσεις κτλ). Συν τοις άλλοις πουλάνε σα ζεστό ψωμί. Δηλαδή δεν μπορούν να βγάλουν απλά μια σειρά με αυτό το φτηνιάρικο το φύλλο και κάποια απλά ωραία εξώφυλλα σε μια προσιτή τιμή; Πάντως και σε ελληνικά βιβλιοπωλεία που έχω δει μεμονωμένα βιβλία, πάλι τσιμπημένα είναι.

Επεξεργασία από lovcom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Φίλε μου είσαι πολύ τυχερός που δεν έχεις διαβάσει τα βιβλία ή δεν έχεις δει τις ταινίες ακόμα. Προχώρα άφοβα, όσο πάει γίνεται μόνο καλύτερο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9670
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

5 hours ago, lovcom said:

Αν πάντως δω ότι συνεχίζουν να μου αρέσουν τα βιβλία, σκέφτομαι να τα αγοράσω και στο πρωτότυπο.

Σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει, τα τελευταία χρόνια κυκλοφορούν από την Bloomsbury τα βιβλία της σειράς με εικονογράφηση του Jim Kay (Harry Potter Illustrated Editions και τα πανάκριβα Harry Potter Deluxe Illustrated Editions).
Το πρώτο βιβλίο κυκλοφορεί και στα ελληνικά από τις εκδόσεις Ψυχογιός.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@jimakoszs97

Τα χω δει και για να πω την αλήθεια δεν με εντυπωσίασαν. Ίσως κάπου, κάποτε σε άλλη φάση να μου άρεσαν πολύ. Τώρα απλώς κοιτάω να βρω βιβλία μόνο με το πρωτότυπο κείμενο χωρίς εικογραφήσεις και με το λιγότερο δυνατό κόστος (διότι όπως σωστά είπες κι εσύ είναι πανάκριβα! )

Πάντως στα ελληνικά αν δεν απατώμαι έχει κυκλοφορήσει και το δεύτερο της σειράς.

Επεξεργασία από lovcom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως παιδιά μιας και το φερε η κουβέντα, θα θέλατε να μου προτείνετε κάποια σειρά (στα αγγλικά πάντα) με εξώφυλλα που σας αρέσουν; Τσεκάροντας το site που έστειλε ο φίλος jimakoszs97, είδα ότι αυτές οι εκδόσεις κυκλοφορούν και σε paperback με αρκετά χαμηλότερη τιμή. Γενικά ποιά εξώφυλλα αρέσουν σε εσάς;  (Για να σας προλάβω, αυτή τη σειρά κατέχω οπότε μη την προτείνετε :Ρ ).

ΥΓ: Απεχθάνομαι τα βιβλία με κουβερτούρες (ακα dust covers)! Οπότε αν κάποια σειρά είναι με κουβερτούρα, μην την προτείνετε! :Ρ

Επεξεργασία από lovcom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9670
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

11 hours ago, lovcom said:

Πάντως παιδιά μιας και το φερε η κουβέντα, θα θέλατε να μου προτείνετε κάποια σειρά (στα αγγλικά πάντα) με εξώφυλλα που σας αρέσουν; Τσεκάροντας το site που έστειλε ο φίλος jimakoszs97, είδα ότι αυτές οι εκδόσεις κυκλοφορούν και σε paperback με αρκετά χαμηλότερη τιμή. Γενικά ποιά εξώφυλλα αρέσουν σε εσάς;  (Για να σας προλάβω, αυτή τη σειρά κατέχω οπότε μη την προτείνετε :Ρ ).

ΥΓ: Απεχθάνομαι τα βιβλία με κουβερτούρες (ακα dust covers)! Οπότε αν κάποια σειρά είναι με κουβερτούρα, μην την προτείνετε! :Ρ

 

Εγώ έχω στα ελληνικά τα 7 βιβλία με τα παλιά εξώφυλλα που τα αγόραζα μικρός και το «Ο Χάρι Πότερ και το καταραμένο παιδί» μέσα σε ένα συλλεκτικό κουτάκι που έδινε ο Ψυχογιός σε όσους έκαναν προπαραγγελία.

Spoiler

 

Πρόσφατα είδα ότι έχουν βγάλει και νέα έκδοση του βιβλίου αυτού αλλά δεν με ενδιαφέρει αρκετά για να το ξαναπάρω.

«Η ανανεωμένη αυτή έκδοση περιλαμβάνει τους οριστικούς και τελικούς διαλόγους της θεατρικής παράστασης, που υπέστησαν μικρές αλλαγές μετά τις πρόβες, καθώς και μια συζήτηση ανάμεσα στον σκηνοθέτη Τζον Τίφανι και τον σεναριογράφο Τζακ Θορν, όπου μοιράζονται ιστορίες και συμβουλές σχετικά με την ανάγνωση σεναρίων. Τέλος, περιλαμβάνει χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με το οικογενειακό δέντρο της οικογένειας Πότερ όπως και ένα χρονολόγιο σχετικά με τον Κόσμο των Μάγων πριν από αυτή την όγδοη ιστορία.»

 

Επίσης είχα αγοράσει και το «Φανταστικά ζώα και που βρίσκονται - Το πρωτότυπο σενάριο της ταινίας» αλλά δεν έχω πάρει το «Φανταστικά ζώα 2 - Τα εγκλήματα του Γκρίντελβαλντ».

 

Στα αγγλικά έχω μόνο τα 2 πρώτα illustrated βιβλία από την Bloomsbury σε hardcover (δεν είχαν βγει ακόμα τα paperback) και δυστυχώς έχουν dust covers/jackets που και εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου. Τα paperback δεν έχουν φυσικά.

 

 

Από τα κανονικά βιβλία τα αγαπημένα μου εξώφυλλα είναι αυτά του Olly Moss
Cs0FAAUWcAA-LOZ.thumb.jpg.9c8e4d68fba9d317a37601926ac3689e.jpg

η φωτογραφία είναι από το twitter του

 

και αυτά τα εξώφυλλα (πάλι του Olly Moss) που είναι από τα γερμανικά audiobooks:

harry-potter-book-covers-illustration-olly-moss-3.thumb.jpg.a9d4c14a52a0667933986f46bdabf65e.jpgharry-potter-book-covers-illustration-olly-moss-2.thumb.jpg.ae91aa062b3a9e239f020388ea363767.jpgharry-potter-book-covers-illustration-olly-moss-1.thumb.jpg.9cfecfaffc3415803fc1fc4a4059263f.jpgharry-potter-book-covers-illustration-olly-moss-7.thumb.jpg.2ea974611442ecc344ad5df70daf89ad.jpgharry-potter-book-covers-illustration-olly-moss-6.thumb.jpg.b6f6ec69f1faa28460c66a69556cb490.jpgharry-potter-book-covers-illustration-olly-moss-5.thumb.jpg.9073a6214381f97e7ba89efa49125198.jpgharry-potter-book-covers-illustration-olly-moss-4.thumb.jpg.94c0d4424206bbc50fa41993c7c6003c.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, jimakoszs97 said:

Στα αγγλικά έχω μόνο τα 2 πρώτα illustrated βιβλία από την Bloomsbury σε hardcover (δεν είχαν βγει ακόμα τα paperback) και δυστυχώς έχουν dust covers/jackets που και εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου. Τα paperback δεν έχουν φυσικά.

 

Γνωρίζεις αν σκοπεύουν να βγάλουν και τα υπόλοιπα paperback; Γιατί παρατήρησα ότι ήδη υπολείπονται έναντι των 4 hardback που έχουν ήδη κυκλοφορήσει (και ναι ρε συ· τι κακό είναι αυτό με τα dust covers..)

 

1 hour ago, jimakoszs97 said:

Από τα κανονικά βιβλία τα αγαπημένα μου εξώφυλλα είναι αυτά του Olly Moss
Cs0FAAUWcAA-LOZ.thumb.jpg.9c8e4d68fba9d317a37601926ac3689e.jpg

 

Νομίζω αυτά μαζί με αυτά που παρέθεσα κι εγώ (αυτά δηλαδή που στη ράχη τους δείχνουν το χόγκουαρντς) είναι τα ωραιότερα.

 

Αλλά και τα συγκεκριμένα ωραία φαίνονται (είμαι όμως σχεδόν σίγουρος πως και αυτά είναι με φύλλο εφημερίδας)..

81lDy5nEXUL.jpg

Ωραία και τα εξώφυλλα των audiobooks.

Επεξεργασία από lovcom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9670
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

3 hours ago, lovcom said:

Γνωρίζεις αν σκοπεύουν να βγάλουν και τα υπόλοιπα paperback; Γιατί παρατήρησα ότι ήδη υπολείπονται έναντι των 4 hardback που έχουν ήδη κυκλοφορήσει (και ναι ρε συ· τι κακό είναι αυτό με τα dust covers..)

Τον Νοέμβριο θα βγει και το τρίτο με μαλακό εξώφυλλο. Το έχουν βάλει για προπαραγγελία εδώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάπου το συλλεκτικό μπαούλο με τα 7 βιβλία του Χάρι Πότερ; Έστω και μεταχειρισμένο και σε καλή κατάσταση...

Έχει εξαντληθεί από παντού... Ούτε και μεταχειρισμένο το βρίσκω...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το 8ο (ανεπίσημο) βιβλίο της σειράς

 

Ο Χάρι Πότερ και το Καταραμένο Παιδί

HARRYPOTTERBOOKS_0008.jpg  HARRYPOTTERBOOKS_0008z.jpg

 

Μεταφέρθηκαν στην βάση.

 

Ημ. έκδοσης: Οκτώβριος 2016

Σελίδες: 420

ISBN: 978-618-01-1727-1

 

 

Και μερικοί σελιδοδείκτες

 

1.thumb.jpg.982c1809e6a293ec4a3e5b199f1af286.jpg 1.thumb.jpg.866f22a9497174c68793b4353771e224.jpg       2.thumb.jpg.3ea09ad6c8922afa50dabae7772f7caf.jpg 2.thumb.jpg.f81f7d146ed31356290acbc190525d51.jpg    3.thumb.jpg.ca209fd704dfc5022d911c63e785c324.jpg 3.thumb.jpg.5e26e151882111f5e3c84f1c00f1a2dc.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Αυτο το ειχα διαβασει στα αγγλικα και μου εχε φανει μια χαρα. Μακαρι σε 4-5 χρονια που θα ειναι και οι ηθοποιοι στην καταλληλη ηλικια να το κανουν και αυτο ταινια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.