Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπερήρωας ο Νεϊμάρ, πρωταγωνιστής σε κόμικς! [?, sdna.gr, 14/09/2018]


ramirez

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Νεϊμάρ πρωταγωνιστής σε κόμικς! Ο διάσημος Βραζιλιάνος επιθετικός της Παρί Σ.Ζ., συνεργάστηκε με τους ανεξάρτητους παραγωγούς γραφικών και comics Fan the Flame Concepts LLC, δημιουργώντας τον Neymar Jr. Comics. Ο Νεϊμάρ κατάφερε να συνδυάσει την φιγούρα του, γνωστή σε όλο τον κόσμο με το πάθος του για σχέδια, σε μια πλατφόρμα ψυχαγωγίας πολυμέσων σχεδιασμένη για όλους τους οπαδούς του, που φέρει τον τίτλο: «Η τέχνη κερδίζει τη ζωή».

 

 

neym.thumb.jpg.2ce6a26fd2868e96618cb6fc728bf31b.jpg

 

 

Τα κόμικς αφηγούνται τη ζωή του «Τζούνιορ», ενός χαρακτήρα που βασίζεται στον ίδιο τον Νεϊμάρ. Ποιος έχει τη δυνατότητα να δώσει ζωή στα τατουάζ του χάρη σε ένα μαγικό μελάνι, αλλά και ποιος θα προσπαθήσει να σώσει την αδελφή του, που έχει απαχθεί; Είναι σενάριο του Τζέισον Μ. Μπαρνς, διάσημου μυθιστοριογράφου σκίτσων και  συγγραφέα μπεστ σέλερ των New York Times.

 

«Όπως πολλά παιδιά, όταν μεγάλωσα, είχα δύο όνειρα: να είμαι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και υπερήρωας. Ήμουν ευλογημένος αρκετά για να παίξω ποδόσφαιρο στο υψηλότερο επίπεδο», είπε ο Νεϊμάρ Τζούνιορ. «Τώρα έχω την ευκαιρία να δώσω στους οπαδούς μου ένα νέο, σύγχρονο και ισχυρό τρόπο αφήγησης ιστοριών μέσα από τα κόμικς και τα γραφικά. Αυτή η μοναδική ψηφιακή πλατφόρμα θα δημοσιευθεί ταυτόχρονα σε διάφορες γλώσσες», πρόσθεσε.

 

Τα κόμικς διατίθενται σε τέσσερις γλώσσες (πορτογαλικά, ισπανικά, αγγλικά και γαλλικά). Όσοι θέλουν να απολαύσουν το Neymar Jr. Comics, το οποίο θα διανεμηθεί μόνο σε ψηφιακή μορφή, θα πρέπει να μεταβούν στον ιστότοπο που δημιουργήθηκε για το σκοπό αυτό: www.neymarcomics.com. Ένα μέρος των χρημάτων που εισπράττονται με τις πωλήσεις θα μεταβεί στο Ινστιτούτο Projecto Neymar Jr. (INJR), για φιλανθρωπικούς σκοπούς. Πρόκειται για ένα φιλόδοξο εγχείρημα, που περιλαμβάνει ιστορίες επιστημονικής φαντασίας, αλλά και επικεντρώνεται στη ζωή του  διάσημου Βραζιλιάνου. Κάτι που αναμένεται να αυξηθεί, με τηλεοπτικές  συμβάσεις, κινούμενα σχέδια και βιντεοπαιχνίδια.

 

 

 

 

Και το σχετικό link...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3396 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

 

τι άλλο θα δούμε με αυτά τα ποδοσφαιρικά..:confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μα γιατί το λες αυτό? Για εμένα ο Νεϊμάρ έχει κάτι από υπερήρωα. Δεν είδες κάτι πεσίματα που έκανε στο Μουντιάλ της Ρωσίας? Και μάλιστα χωρίς να τον ακουμπήσει κανένας. :lol: 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4196 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ψιλοάσχετο με το θέμα αλλά δε ξέρω που να το γράψω. Το όνομα του Νειμάρ ( τον οποίο αντιπαθώ από τότε που πήγε στη Παρί, παρόλο που έχει πλούσιο ποδοσφαιρικό ταλέντο ) έχει συνδέθει πάλι με χαρακτήρες από τα comics. Περίπου τελοσπάντων. Για την ακρίβεια, ο ίδιος έχει δηλώσει ότι παρακολούθει τη σειρά "Flash" με τον Grant Gustin. Επίσης, μόλις πριν λίγο είδα ότι ανέβασε story στο Instagram και να παίζει το νέο παιχνίδι της Insomniac "Μarvel's Spider-Man". :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Valtasar changed the title to Υπερήρωας ο Νεϊμάρ, πρωταγωνιστής σε κόμικς! [?, sdna.gr, 14/09/2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.