Μετάβαση στο περιεχόμενο

Fan Expo Boston [ 10 - 12/8/18 ]


Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

FAN EXPO BOSTON / BOSTON COMIC CON

 

1668768148_BostonComicCon.thumb.jpg.4d3d8f743d78846bbfee9aa5fc311c79.jpg

 

To Fan Expo Boston (ή Boston Comic Con όπως ονομαζόταν έως το 2016) είναι ένα event που ξεκίνησε το 2007 και πραγματοποιείται κάθε χρόνο στη Βοστώνη. Το convention ασχολείται κυρίως με τα κόμικς, αλλά φυσικά ρίχνει μεγάλο βάρος και στην επιστημονική φαντασία, τις ταινίες, το cosplay, και τα videogames. Το φετινό Fan Expo θα διαρκέσει τρεις ημέρες, από Παρασκευή 10 έως Κυριακή 12 Αυγούστου 2018.

 

Στο Fan Expo θα δώσει το παρών πλήθος καλλιτεχνών, από τον χώρο των κόμικς, του κινηματογράφου και των cosplay. Προσωπικά βέβαια εγώ θα επιστήσω την προσοχή μου στους δημιουργούς κόμικς και τους ηθοποιούς. Και είναι πολλοί! Συγκεκριμένα...

 

Comic creators:

 

05.thumb.png.50691c4d40520e2c69a41664cb25aeb8.png

06.thumb.png.d13d2c42613bd018b979b7f33f4aeb7c.png

07.thumb.png.dd7ea6610e55803d0a1c0a334e6e33d0.png

 

Comic Special Guests:

 

08.thumb.png.6241d8e1d59b973ac1eef5d3967e2888.png

09.thumb.png.9c6673b9ab75960888a6dd1439a54b97.png

10.thumb.png.e9afb215efc23f7208bf015dae3c5f33.png

11.thumb.png.ceb1104629ee829297db6bd7b48ecfac.png

12.thumb.png.fc5c2aed1525072df387ac84402da5c2.png

13.thumb.png.536c43cecaa7443d2f326000a4ac6cba.png

 

Από τον χώρο της τηλεόρασης και του κινηματογράφου θα βρίσκονται οι:

 

01.thumb.png.0b9e07b325faa097ba1c5fdaafe9d7c8.png

02.thumb.png.aab845a9e494bfd98bc43e8fd3df0607.png

03.thumb.png.e2abc01f63b7638856b7a980a598fbf4.png

04.thumb.png.6c128e24bd400bc20c7cf31bfd2ad62d.png

 

 

 

Πέρα από τους παραπάνω, θα υπάρχουν ακόμα δεκάδες illustrators, voice actors, δημιουργοί anime, cosplayers, internet celebrities και gamers.

 

1973638973_Backtothefuture.thumb.png.9ff5d81d609ca7d2e804cf8732c52915.png

 

Γενικά είμαι ενθουσιασμένος που θα παρακολουθήσω το πρώτο μου Con εκτός Ελλάδος, αν και το κακό είναι ότι λίγους δημιουργούς κόμικς έχω ακουστά και αυτοί δεν με αντιπροσωπεύουν γιατί ασχολούνται κυρίως με τα υπερηρωικά (αν κάποιος που ξέρει τα γούστα μου έχει καμιά πρόταση να προσέξω κάποιον καλλιτέχνη λίγο περισσότερο, ας κάνει έναν κόπο να μου το πει). Αυτό που σίγουρα θα με αποζημιώσει είναι το cast του Back to the Future για το οποίο έκλεισα ήδη εισιτήριο. Γενικά ψιλοτσιμπημένες οι τιμές, ειδικά οι τιμές για αυτόγραφα και φωτογραφίες είναι στα ύψη, αλλά σαν συνολική εμπειρία πιστεύω θα αποζημιωθώ.

 

Ελπίζω να ακολουθήσει και φωτορεπορτάζ...

 

:Ion:

 

Επεξεργασία από Ion
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12962
  • Reputation:   94863
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4644 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δείχνει πολύ ενδιαφέρον. Από τα ελάχιστα που ξέρω από υπερηρωικά κόμικς,αρκετά δυνατά ονόματα του χώρου θα δώσουν το παρών. Και φυσικά το event με τους συντελεστές του "Back to the future" είναι κάτι που με κάνει να λυσσάω από την ζήλια μου που δεν θα το απολαύσω. :lol: 

 

Εύχομαι να τουλάχιστον εσύ να το απολαύσεις Ίωνα κι ελπίζω να μας στείλεις φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση. :please:

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ολοκληρώθηκαν οι 2 πρώτες μέρες του Con και μπορώ να πω ότι έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος. Ανέβασα ήδη ένα άλμπουμ με φωτογραφίες, το οποίο πιθανώς να συμπληρώσω με φώτος της 3ης μέρας.

 

Ας ξεκινήσω με τον χώρο στον οποίο έγινε το Con, το Boston Convention & Exhibition Center, ο οποίος είναι τεράστιος. Φυσικά το Fan Expo δεν καταλαμβάνει ολόκληρο το κτίριο αλλά μικρό μέρος αυτού, αλλά και πάλι δεν αισθάνθηκα σε καμία στιγμή να στριμώχνομαι επικίνδυνα ή να πατάω πάνω σε άλλο κόσμο για να φτάσω στον προορισμό μου. Δείτε το κτίριο εξωτερικά, τον χώρο αγοράς εισιτηρίων και την αίθουσα των events:

 

20180810_154208.thumb.jpg.38ead965a1f631bf1134bda8ae71a731.jpg20180810_155056.thumb.jpg.6ec926ea1d481af99a42b91858962306.jpgDSC_8931.thumb.jpg.5482bfda50dd2934646b9335708ca075.jpg

 

Από την πρώτη μέρα δεν έχασα ούτε δευτερόλεπτο, καθώς οι πόρτες άνοιξαν στις 16:00, ώρα άκρως βολική για μένα που τελείωσα τη δουλειά μου στις 15:00. Το εισιτήριο φυσικά ήταν προαγορασμένο (90 δολάρια για το 3ήμερο παρακαλώ + 10 internet fees), αλλά και να μην ήταν την ώρα της άφιξής μου δε θα καθυστερούσα ιδιαίτερα να αγοράσω ένα. Μου πήρε κάνα μισάωρο να προσαρμοστώ στο χώρο και να καταλάβω που βρίσκεται το κάθε τι: τα καταστήματα, οι δημιουργοί, οι celebrities, τα events, οι cosplayers, οι youtubers κλπ κλπ, και έπειτα χρησιμοποιώντας και το application που είχα κατεβάσει στο κινητό μου έβλεπα πότε ξεκίναγε κάτι ενδιαφέρον και έτρεχα στον σωστό χώρο. Όπως και στην Ελλάδα, βέβαια, η Παρασκευή είναι η μέρα με τη μικρότερη κίνηση, γι' αυτό το λόγο ένα πολύ ιδιαίτερο event έλαβε χώρα στις 19:00 ώστε να προσελκύσει κόσμο, την επανένωση τεσάρων εκ των πρωταγωνιστών της ταινίας "Back to the Future", που όπως είπαν και οι ίδιοι είχαν δεκαετίες να βρεθούν όλοι μαζί: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson και Tom Wilson. Το εισιτήριο για το συγκεκριμένο event ήταν 20 δολάρια, που αν σας ακούγονται αρκετά (ιδιαίτερα έχοντας αναφέρει πιο πάνω ότι είχα ήδη σκάσει 100 $ για το 3ήμερο) περιμένετε μέχρι να διαβάσετε παρακάτω. Αλλά σίγουρα άξιζε να ακούς τις σκέψεις των ηθοποιών μιας ταινίας που έχει σημαδέψει τα παιδικά μου χρόνια.

 

20180810_200029.thumb.jpg.c9c5e8b19e5d03839f294f8c3b227ac6.jpg

 

Πέρα από τους παραπάνω 4 ηθοποιούς, είχα τη χαρά να δω και άλλους celebrities... Οι οποίοι είχαν συγκεκριμένες ώρες signing και photo shooting με το κοινό, και χρέωναν περιουσίες:

Jeff Goldblum: Φωτογραφία $ 90, αυτόγραφο $ 80

Evangeline Lilly: Φωτογραφία $ 75, αυτόγραφο $ 70

Famke Janssen: Φωτογραφία $ 60, αυτόγραφο $ 50

Jason Momoa: Φωτογραφία $ 105, αυτόγραφο $ 80

Mark Sheppard: Φωτογραφία $ 70, αυτόγραφο $ 50   κλπ, κλπ...

Ο δε Michael J. Fox που ήταν ο μεγαλύτερος celebrity του Con, χρέωνε τη φωτογραφία $ 149 και το αυτόγραφο $ 175.

Εννοείται ότι ούτε φωτογραφία μαζί τους πήρα, ούτε αυτόγραφο από κανέναν ζήτησα... αλλά καθόμουν από μακριά με την κάμερα και τους έβγαζα φωτογραφίες. Μια χαρά ήταν για μένα αυτό.

 

Αν και πιο πολύ βάρος έριξα στο να δω τους παραπάνω ηθοποιούς, δε σημαίνει ότι αμέλησα τα κόμικς. Πέρασα από όλους τους πάγκους, κοίταξα τις δουλειές δεκάδων καλλιτεχνών, μίλησα με κάποιους από αυτούς, έβγαλα τις φωτογραφίες μου και επέλεξα και κάποια λίγα κόμικς για να αγοράσω. Μεγάλη κίνηση είχε τη 2η μέρα στο signing του Jim Lee, το οποίο βέβαια ήταν και αυτό επί πληρωμή, αλλά γενικά δεν είχε τρελές ουρές όπως θα γινόταν στην Ελλάδα (θεωρώ ότι ο κόσμος ήταν πολύ μοιρασμένος και αρκετοί τελικά ίσως δεν είχαν ιδιαίτερη επαφή με τα κόμικς), και σίγουρα κάποιος με όρεξη θα μπορούσε να μαζέψει μπόλικο υλικό και υπογραφές. Ως μη αναγνώστης των υπερηρωικών κόμικς, τολμώ να πω ότι δυσκολεύτηκα να εντοπίσω δουλειές ενδιαφέρουσες για τα δικά μου γούστα, οπότε και οι αγορές μου ήταν σχετικά περιορισμένες:

 

20180811_205947(1).thumb.jpg.7aaea1516afacc56d349fc5cc1a07c74.jpg

 

Από τα παραπάνω κόμικς, τα 8 πάνω είναι υπογεγραμμένα από σχεδιαστή ή σεναριογράφο, ενώ τα 5 κόμικς κάτω είναι απλά αγορασμένα από καταστήματα και που βρήκα σε προσφορά. Έτσι υπογραφές πήρα από τους: Joe St. Pierre, Ian Nichols, Chris Campana, Jim Zub, Stan Konopka, Frank Tieri και Greg Capullo.

 

Aν και τη 2η μέρα πήγα αρκετά αργά λόγω δουλειάς, νομίζω ότι συνολικά ήταν αρκετά εποικοδομητική και έκανα όλα όσα δεν κατάφερα να κάνω και να δω την πρώτη μέρα. Πλέον έχω ολόκληρη την 3η μέρα να απολαύσω χαλαρά το τελευταίο μέρος του Con, να δω αν ανακαλύψω κανένα ακόμα ενδιαφέρον κόμικ και πάρω καμιά τζίφρα παραπάνω, ενώ θα χαζέψω και τους Cosplayers που λογικά θα κάνουν δυναμική εμφάνιση.

 

:Ion:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ok... λόγω διακοπών, τώρα το είδα. Μιλώντας για Κυριακή (πλέον)

 

(α) Neal Adams. Θεός. Όχι ημίθεος. Θεός. Τι να του πας?.... Άντε να τα βρεις τώρα... :) Υπάρχουν κάποια τρόμου που έχει κάνει (αλλά δεν ξέρω τι λένε). Neal Adams Monsters και διάσπαρτα τεύχη από τη δεκαετία του 70. Λογικά όμως θα βρεις εύκολα είτε Batman δικά του, είτε Green Lantern+Green Arrow (μαζι αυτοί οι 2. όχι χώρια). Δες το books+compilations στη wiki Όταν πιάσω το τζόκερ, είναι προδιαγεγραμμένο ότι θα ζητήσω commission art από δαύτον :) Τεράστιος :) 

 

(β) John Byrne. Κολοσσός. Δεν με τρέλανε ποτέ η δουλειά του στο βαθμό που με έχει τρελάνει ο Adams, αλλά αδιαμφισβήτητα κολοσσός. Οτιδήποτε από τα X-Men που έφτιαξε με τον Claremont (Uncanny X-Men 108-143, εκεί είναι τα Dark Phoenix Saga και Days of Future Past) ή οτιδήποτε από τα Fantastic Four 232-295. Θυμίζω πως πριν κάτι μήνες μετάφρασε F4 δικά του η ΟΞΥ, τα είδαν τα νεούδια και πάθαν κάτιτις :) 

 

(γ) Προσωπικά μου πάθη. Κατ'αρχάς

γ-1 Jae Lee. To Inhumans που είχε σχεδιάσει είναι αριστούργημα. Πολύ δυνατό επίσης και το Dark Tower που βασίζεται σε βιβλία του Stephen King (αν και δεν είναι το τρόμου-τρόμου που γουστάρεις).

γ-2 Greg Land. Έχει κατηγορηθεί για tracing και clopyright. Δεν μπιμπιέται. Οι γυναίκες που σχεδιάζει είναι κόλαση :D (αφού ως ένα ποσοστό πάει και κάνει tracing από τσόντες :lol: ) Ultimate Power αλλά πριν το διαβάσεις, διάβασε το Supreme Power για να μπεις στο πνεύμα :) 

 

(δ) Δεν πεθαίνω για Frank Quitely. Αλλά αφού τον βρήκες μπροστά σου, οποιαδήποτε συνεργασία του με τον Grant Morisson. Tο WE3 φαντάζομαι πως θα είναι φτηνό και θα βρίσκεται, το All Star Superman ή το New X-Men E is for Extinction και New X-Men Imperial βρίσκονται και αυτά, αλλά απλά είναι πιο κουμούτσες. Και τα 3 έχουν μεταφραστεί στα Ελληνικά :) Εάν μη τι άλλο το στυλ του είναι πολύ ιδιαίτερο.

 

Βέβαια για αυτούς τους 3, επειδή τους βλέπω ως Special Guests αναρωτιέμαι μη τυχόν είναι καθαρά για προμοτάρισμα συγκεκριμένων εκδόσεων. Εάν είναι για συγκεκριμένα πράγματα, τσίμπα τα και μην το πολυσκέφτεσαι :) Οιοσδήποτε από αυτούς τους 3 αρκεί για να κάνει "θριαμβευτικό" οιοδήποτε ελληνικό convention :) (οι 2 πρώτοι είναι στη σφαίρα της φαντασίας για Ελλάδα... και ας ήρθε ο Miller :) )  

 

have fun!!! :cool: 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3285
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 hours ago, germanicus said:

(α) Neal Adams. Θεός. Όχι ημίθεος. Θεός. Τι να του πας?.... Άντε να τα βρεις τώρα... :) Υπάρχουν κάποια τρόμου που έχει κάνει (αλλά δεν ξέρω τι λένε). Neal Adams Monsters και διάσπαρτα τεύχη από τη δεκαετία του 70. Λογικά όμως θα βρεις εύκολα είτε Batman δικά του, είτε Green Lantern+Green Arrow (μαζι αυτοί οι 2. όχι χώρια). Δες το books+compilations στη wiki Όταν πιάσω το τζόκερ, είναι προδιαγεγραμμένο ότι θα ζητήσω commission art από δαύτον :) Τεράστιος :) 

Φαντάζομαι ότι ξέρεις ότι έχει κανονικό e-μαγαζί με τον γιο του και πουλάει σχεδόν ότιδήποτε θέλεις. Τώρα για τις τιμές είναι ακριβός φυσικά αλλά όχι απλησίαστος.

Πολύ στο χώρο λένε ότι δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάει...Εμένα μου αρέσει το σχέδιο του και είναι πραγματικά ιστορικός artist.

Όμως με τα χρήματα που ζητάει ο Adams για Batman Θα έπαιρνα κάτι από David Finch (βασικά θα πάρω :))

 

 

Για τον Jim Lee από την άλλη ,ενώ οι τιμή του έχει φτάσει σε αστρονομικό ύψος  είναι respect από όλους και πολύ δύσκολο πλέον να αποκτήσεις κάτι δικό του

εκτός αν έχεις πάρα πολύ χρήμα ή τύχη και ικανότητα μαζί.

Λογικά αν ήμουν στο Con ίσως να έπαιρνα υπογραφή του, δεν είδα πόσο θέλει.

 

Γενικά πολύ καλό Con για αυτούς που διαβάζουν DC / MARVEL είχε ότι hot παίζει σήμερα.

Επεξεργασία από Cassidy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Eξαιρετική και η 3η μέρα του Con... δε θα μπορούσα να είμαι πιο ικανοποιημένος! Ή μάλλον θα μπορούσα, αν είχε έρθει και κανένας παπιοσχεδιαστής ή δημιουργός κόμικς τρόμου. Αλλά ας μην είμαστε αχάριστοι!

 

Καταρχάς αυτό που έκανα ήταν να βεβαιωθώ ότι δεν μου ξέφυγε κανένας από τους celebrities και κομιξοδημιουργούς του event. Έπειτα έβγαλα τις τελευταίες φωτογραφίες (ανέβασα και κάποιες ακόμα στο άλμπουμ), έψαξα τα τελευταία κομιξομάγαζα και πήρα κάτι τελευταίες τζίφρες που ήθελα. Οι καλύτερές μου όμως στιγμές της τελευταίας μέρας του Con είναι οι εξής τρεις:

 

1) Συνάντηση με τον Ηλία Χατζούδη

20180812_135137(0).thumb.jpg.fc40126901e0352d8548e4013eb3a9dd.jpg

Όταν ζήτησα υπογραφή σε τεύχος του Mark Morales, πιάσαμε λίγο την κουβέντα και με ρώτησε από πού είμαι. Όταν του είπα ότι είμαι από Ελλάδα, μου λέει: "έχουμε και έναν έλληνα στον πάγκο". Και φωνάζει έναν Μιχάλη Αλεξανδρόπουλο από το moregreatart.com, με τον οποίο επίσης πιάσαμε την κουβέντα και μου λέει ότι είναι και ο Ηλίας Χατζούδης σε πάγκο. Ζήτησα οδηγίες για το πώς θα τον βρω, αφού τις προηγούμενες 2 μέρες δεν τον πήρε πουθενά το μάτι μου. Και όντως, βρέθηκα με τον Ηλία και κουβεντιάσαμε λίγο, τόσο για τη δουλειά του όσο και για τη ζωή στην Αμερική. Γενικά χάρηκα πολύ είδα μια γνώριμη φάτσα, ειδικά μιας και στα Con που πήγαινα ως τώρα στην Αθήνα συνήθιζα να συναντάω 30 γνωστούς από την κομιξοπαρέα του GC και της ΛΕΦΙΚ. Να'ναι καλά ο Ηλίας, μου χάρισε και ένα τευχάκι με δικό του εξώφυλλο, το οποίο ήταν σε σενάριο του Donny Cates από τον οποίο πλέον είχα και δικαιολογία να ζητήσω υπογραφούλα.

 

2) Kόμικ του Richard Corben

20180814_205020.thumb.jpg.e5f7ea0cd80a3834f18cee797e8c867a.jpg

Γενικά είμαι μεγάλος φαν του δημιουργού (πόσο ωραία θα ήταν να ερχόταν και αυτός στο event!). Καθώς λοιπόν έψαχνα σε κομιξομάγαζο που είχε τρομερές προσφορές (στα 3 τεύχη τα 2 δώρο παρακαλώ!) πέφτουν τα μάτια μου σε παλιό τεύχος των Robert Howard - Richard Corben, το οποίο ενέπιπτε στην προσφορά. Έτσι λοιπόν το βούτηξα χωρίς δισταγμό, πήρα ακόμα το Life on Another Planet του Will Eisner και ένα τομάκι Star Comics (περιέχει ιστορία από το τεύχος 51 του Marvel Star Comics που έχω στις αναζητήσεις μου εδώ και χρόνια για συναισθηματικούς λόγους). Αυτά τα 3 μαζί, μόνο 20 δολαριάκια. Στη φωτογραφία πάνω, η πάνω σειρά είναι τα 3 αυτά κόμικς, ενώ στην κάτω είναι το τευχάκι των Χατζούδη-Cates και το paperback που μου υπέγραψε ο Mark Morales.

 

3) Print του Neal Adams

20180814_222442.thumb.jpg.aaafabb0e8fa94b5009c2eee1e325955.jpg

Mε έφαγε ο germ να πάω στον Jim Lee για αυτόγραφο, να πάω στον John Byrne για φωτογραφία, να πάω στον Neal Adams να τον αγκαλιάσω... ε λέω κι εγώ όντως κρίμα είναι να φύγω χωρίς κάποιο αναμνηστικό. Την Κυριακή οι 2 πρώτοι δεν ήταν πλέον διαθέσιμοι, ο Neal Adams όμως ήταν εκεί όλη τη μέρα με δεκάδες επιλογές σε prints και τεύχη. Γενικά ήταν πανάκριβος (ένα απλό αυτόγραφο σε κόμικ το χρέωνε 40 δολάρια, μια selfie 50 δολάρια), ενώ κάτι original art μισής σελίδας κόστιζαν από 1000 δολάρια και πάνω. Τα prints όλα ήταν με ήρωες Marvel/DC που δεν με τρελαίνουν, όμως τα μάτια μου έπεσαν σε ένα print του Conan. Το σχέδιο το βρήκα πολύ καλό, ενώ είναι ένας ήρωας που μου αρέσει. Οπότε το τσίμπησα, έβαλε ο Adams την υπογραφή του και είπαμε και 2 κουβέντες για την Ελλάδα. Το σχέδιο αυτό ήταν σε αυτά που δημιούργησε για το Fan Expo Boston και ήταν σε 100 αντίτυπα μόνο, παρόλα αυτά το δικό μου έγραφε 7/7. Όταν ρώτησα τον λόγο, είπε ότι είχαν βγει 7 αντίτυπα στην αρχή και μετά βγήκαν άλλα 100. Άρα δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ότι έχω ένα από τα μόλις 7 αντίγραφα της συγκεκριμένης σειράς, ή ένα από τα 107. Πάντως σίγουρα χάρηκα πολύ που πήρα το σουβενίρ μου και καλά έκανε ο germ και επέμεινε.

 

Με εξαιρετικές λοιπόν εντυπώσεις, μπορώ να πω ότι πέρασα καταπληκτικά και μακάρι να ξαναζήσω κάτι αντίστοιχο στο μέλλον!

 

:Ion:

Επεξεργασία από Ion
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12962
  • Reputation:   94863
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4644 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

13 ώρες πριν, Ion είπε:

...αν είχε έρθει και κανένας παπιοσχεδιαστής...

 

Στην Αμερική δυστυχώς δεν τους έχουν και σε μεγάλη εκτίμηση. :P 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.